Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Για αρχή πήρα και εγώ διάφορα για να δω τι θα τη βολέψει.προτίμησα σιλικονης πιατακια με βεντουζα κ εγώ ,κουταλακια της nuk και κάτι αλλά πάλι σιλικόνης που μου έστειλαν από Γερμανία. 

ρυζαλευρο δε μας δίνει εμάς,ο κάθε παιδίατρος έχει το πρόγραμμα του. 

νομίζω συνήθως το απόγευμα δε δίνουν φρούτα ή κάνω λάθος; έχω ακούσει από πολλους παιδίατρους που συστήνουν για απογευματινό κάποια κρέμα έτοιμη ,δεν το προτιμώ Ούτε Θέλω αλλά σε αντίθετη περίπτωση τι άλλο θα μπορούσαν να φάνε για απογευματινό;

Είναι ρυζαλευρο με μήλο στην σύσταση της humana δε βάζω φρέσκο μήλο! Φρέσκα φρούτα μόνο πρωί με είπε και εμένα ! Για το ρυζαλευρο και εγώ έχω ακούσει πως δεν δίνουν οι πιο πολλοί αλλά εμπιστεύομαι την παιδίατρο μας οπότε το ξεκίνησα ! Λογικά θα σου πει ο παιδίατρος σας τι να δίνεις εκτός από έτοιμες κρέμες ! Έχω ακούσει και μπισκοτοκρεμα ας πούμε ότι δίνουν που μπορείς να φταιχνεις και μόνη σου για να μην παίρνεις του εμπορίου! Αλλά δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά ,ίσως έχει κάποια άλλη μανούλα πιο έμπειρη λύση ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Αχ τι ωραία.. Αγγλία Χριστούγεννα.. Ήθελα και εγώ να πάω να κάνω έκπληξη στον αδελφό μου αλλά θα πήγαινε πολλά να βγάλουμε διαβατηρια για τους 3 μας συν τα υπόλοιπα έξοδα.. Και φοβόμουν λιγο πως θα εξελιχθούν τα πράγματα με τον κορονοιο.. 

Το συγκαμα πως πάει;; 

Όντως και σε μας πήγε πολύ γιατί βγάλαμε κι εμείς διαβατήρια συν τα τεστ που έπρεπε να πάρουμε συν τα εισιτήρια γιατί ταξιδέψαμε με eagean που ήταν πανάκριβα λόγω του παιδιού... Παλιότερα ταξιδεύαμε και με rynair αλλά τώρα με το παιδί είπα να είμαι πιο άνετη για να μη ταλαιπωρηθώ... Μόνο τα εισιτήρια όμως ήταν 550 ευρώ σύνολο, βάλε και τα pcr τεστ και τα διαβατήρια και το ταξί για να μας μεταφέρει από το αεροδρόμιο στο σπίτι (80 λίρες παρακαλώ), 1000 ευρώ μας πήγε αυτό το ταξίδι συν τα έξοδα που κάνουμε όσο είμαστε εδώ βέβαια γιατί όλο και κάτι ψωνίζουμε 😅 

Το συγκαμα ευτυχώς δεν μας έχει ξαναπιάσει. Μου πήρε η μαμά μου μια κρέμα εδώ στο Λονδίνο αντίστοιχη της bepanthol που την είχα δοκιμάσει Ελλάδα αλλά δεν μας έκανε τίποτα (bepanthen ointment λέγεται αυτη) και σε συνδιασμο με κεραλοιφη φαίνεται ότι γλίτωσα! Κλείσαμε πια 2 εβδομάδες που δεν έχουμε ούτε μια κοκκινίλα... Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Δεν κάνει καλό αλλα πιστευω οτι αν χρησιμοποιηθεί 1-2 φορες όπως το εκανες εσυ, δεν δημιουργεί προβλημα. 

Καλημέρα κμπως αλλιώς θα τις αποβάλει όμως το μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

@Tweema χάθηκα κάπου μέσα στο πλήθος🤣 όλο λέω να γράψω διαβάζω τι είπατε και μέχρι να διαβάσω κάτι γίνεται κ δεν γραφω!!!! Γενικά οι μέρες είναι γεμάτες κ περίεργες κλείσανε και τα σχολεία και έχω όλη μέρα και τα δύο οπότε χαμός το σπίτι μονίμως σε μία έξαλλη κατάσταση όλη μέρα μαγειρέματα ταισματα ακαταστασία γκρίνιες τα ξέρεις μην στα λέω!!! Ευτυχώς δηλ που αφήνουμε μία φορά την εβδομάδα τα μικρά στην πεθερά και πάμε καμιά βολτιτσα κ ξεφεύγω λιγάκι! Καλά δεν το συζητώ με τις στερεές του μικρού δεν κρατάω εισαγωγή σε τίποτα ότι να ναι τρώει από το φαγητό της μεγάλης γενικά ένα χάος!

Εγώ από τα ανήσυχα βράδια έχω πάλι υπερπαραγωγή!

Εσείς πώς είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.. Χρόνια πολλα!! Πως ειστε με το συγκαμα; της εδωσες τελικα στερεες; 

Καλημέρα κοπέλα μου και χρόνια πολλά να χαίρεσαι τα παιδάκια σου 😊🎄 Το συγκαμα έγραψα πιο πάνω... Νομίζω ότι επιτέλους γλιτώσαμε 😆 Στερεες δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα, όταν γυρίσουμε Ελλάδα μέσα Γενάρη θα ξεκινήσουμε. Κλείσαμε βέβαια 6 μηνων προχτές αλλά ο παιδίατρος μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να αργήσουμε λιγο αφού παίρνει καλο βάρος με τον θηλασμό... Να σου πω την αλήθεια με βολεύει κι εμένα καλύτερα έτσι όσο είμαστε Λονδινο γιατί θηλάζω και τελειώνω θα είχα πολύ άγχος αν έκανα την εισαγωγή εδώ που είμαστε μακριά και από τον παιδίατρο... Μόνο που δεν μου παίρνει μπουκάλι όταν τραβάω με θήλαστρο... Δεν θέλω να τη παίρνω παντού μαζί μου εδώ λόγω covid αλλά όταν της αφήνω γάλα για να της δίνει η μητέρα μου δεν θέλει να πιει από μπουκάλι και περιμένει εμένα να γυρισω για να πιει κι αυτό είναι ένα άγχος... Τσακιζομαι κάθε φορά να γυρίσω γρήγορα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα για τις επαφές με τα κρούσματα! Εύχομαι να είστε όλοι αρνητικοί,αν δεν να το περάσετε όσο πιο ήπια γίνεται! Εμείς γενικά δεν προσέχουμε ιδιαίτερα μάσκα εκεί που είναι απαραίτητο επαφές με τους δικούς μας έχουμε κανονικά και ο άντρας λόγω δουλειάς έρχεται σε επαφή με πολλούς,είμαστε ανεμβολιαστοι και δεν το σκεφτόμαστε Τουλ ακόμα! Μέσα σε αυτήν την διάρκεια του κορονοιου έχουμε αρρωστήσει με "ίωση" αρκετές φορές και οικογενειακώς τώρα αν κάποια από αυτήν ήταν κορονοιος δεν το ξέρουμε! Έχουν νοσήσει προς το παρόν επιβεβαιωμένα ο αδερφός μου πριν 20μερες(έκανε μία δόση εμβολίου στις 24νοεμβριου) και μία πρώτη ξαδέρφη μου 17χρ! Ο αδερφός μου είχε δέκατα για μία μέρα και τίποτα άλλο αφού δεν κατάλαβε καν ότι νοσουσε το κατάλαβε από το ραπίντ που εκανε λόγω δουλειάς και η ξαδέρφη μου είχε πόνο στα κόκαλα για 3μερες 40 πυρετό αγευστια και ανοσμια! Επίσης πέθανε πλήρως εμβολιασμενος (3δοσεις) γνωστος μας 62χρ χωρίς υποκείμενο

Πιστευω ξεκάθαρα πως είναι πως θα σε βρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Είναι ρυζαλευρο με μήλο στην σύσταση της humana δε βάζω φρέσκο μήλο! Φρέσκα φρούτα μόνο πρωί με είπε και εμένα ! Για το ρυζαλευρο και εγώ έχω ακούσει πως δεν δίνουν οι πιο πολλοί αλλά εμπιστεύομαι την παιδίατρο μας οπότε το ξεκίνησα ! Λογικά θα σου πει ο παιδίατρος σας τι να δίνεις εκτός από έτοιμες κρέμες ! Έχω ακούσει και μπισκοτοκρεμα ας πούμε ότι δίνουν που μπορείς να φταιχνεις και μόνη σου για να μην παίρνεις του εμπορίου! Αλλά δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά ,ίσως έχει κάποια άλλη μανούλα πιο έμπειρη λύση ☺️

Ναι,αν γνώριζει κάποια που έχει ξεκινήσει ήδη ή που έδινε σε προηγούμενο παιδάκι Της @Clairy.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κ εσυ μπορείς να φτιάξεις κρεμα.. Γιαούρτι το απόγευμα ή να φτιαξεις εσυ καποια κρεμα. Φρουτα νομίζω πρωί.. 

Βασικα μωρε οι παιδιατροι ειναι για ιατρικους κ οχι διατροφικους λογους παιδιατροι.. Δεν σπουδάζουν το διατροφικο κομματι..   Καλυτερα να ακολουθειται αυτο που θέλετε εσείς.οπως λες κ εσύ δεν θέλεις έτοιμες κρεμες να κοιτάξεις να βρεις εναλλακτικες. 

έχεις δίκιο,θα το ψάξω γιατί θέλω να αποφύγω τα έτοιμα.οι περισσότεροι όμως συστηνουν έτοιμες κρέμες.Εσύ τα απογεύματα τι δίνεις;; γιαουρτάκι ξεκινάνε από 5 μηνών; 

Δε γνωρίζω και Πότε γίνεται η κάθε εισαγωγή,φοβάμαι για τυχόν αλλεργίες και έτσι θέλω ν ακολουθήσω ενα πρόγραμμα. 

η μικρή πάντως έχει ξετρελαθει με Την μπανάνα την κρατάω πάνω μ Της την αφήνω στο τραπέζι Την πιάνει μανιωδως θέλει να τη βάλει στο στόμα.γενικότερα έχει πολύ το ότι βρω στο στόμα ,οτιδήποτε και αν δει ή πιάσει και δεν ξέρω αν συνδυάσω λίγο blw 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Ναι,αν γνώριζει κάποια που έχει ξεκινήσει ήδη ή που έδινε σε προηγούμενο παιδάκι Της @Clairy.

Εμάς δεν πρότεινε τίποτα έτοιμο.. Ξεκινήσαμε μήλο αχλάδι και μετά από 8 με 10 μέρες θα βάλω μπανανα γιατί έχουμε την αλλεργία και η μπανάνα μας είπε ότι λίγο ύποπτη. 15 του μήνα ξεκινάμε με λαχανικά.. Κολοκυθάκι λίγα πράσινα φύλλα (σπανάκι σέλινο κλπ) και υδατάνθρακα πατάτα η αστεράκι κλπ που δεν είμαι πολύ υπερ. Μετά από λίγες μέρες κοτόπουλο και αν το δεχτεί ο μικρός μοσχάρι. Κάποια στιγμή στα φρούτα θα βάλω ακτινίδιο.. Και μετα μπρόκολο κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμάς δεν πρότεινε τίποτα έτοιμο.. Ξεκινήσαμε μήλο αχλάδι και μετά από 8 με 10 μέρες θα βάλω μπανανα γιατί έχουμε την αλλεργία και η μπανάνα μας είπε ότι λίγο ύποπτη. 15 του μήνα ξεκινάμε με λαχανικά.. Κολοκυθάκι λίγα πράσινα φύλλα (σπανάκι σέλινο κλπ) και υδατάνθρακα πατάτα η αστεράκι κλπ που δεν είμαι πολύ υπερ. Μετά από λίγες μέρες κοτόπουλο και αν το δεχτεί ο μικρός μοσχάρι. Κάποια στιγμή στα φρούτα θα βάλω ακτινίδιο.. Και μετα μπρόκολο κλπ.. 

απογευματινό δίνεις κάτι; ή θηλασμος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasiliki 16 Όσον αφορά τις τροφές, εμείς για πρωινό έχουμε τα φρούτα (αυτό μετά από λίγο καιρό, γιατί στην αρχή εμάς θέλει μόνο με λαχανικά να ξεκινήσουμε και μετά βάζουμε τα φρούτα) και μεσημέρι και απόγευμα πατάτα, καρότο, κολοκύθα ή γλυκοπατάτα και σιγά σιγά προσθέτεις. Πιο μετά μπαίνει και το γιαούρτι. Θα στα πει ο παιδίατρος όταν έρθει η ώρα, όπως είπαν και τα κορίτσια ο καθένας έχει τη γραμμή του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

απογευματινό δίνεις κάτι; ή θηλασμος;

Ακόμα όχι.. Σιγά σιγά αλλά θηλασμους δεν έχω κόψει καθόλου.. Έτσι και αλλιώς δεν τρώει και πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2021 at 7:48 ΠΜ, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! Κι εμάς ο γιατρός αύριο μας είπε να κάνουμε τεστ. Ξερω ότι οι περισσότεροι το περνούν ανώδυνα αλλά όσο να ναι υπάρχει μια ανησυχία για τον μικρούλη. Σκέφτομαι μην έχει κληρονομήσει και το άσθμα από μένα και τον ταλαιπωρήσει.

 

Στη μικρούλα θα κάνετε τεστ; Οσο αφορά τα σχολεία μακάρι να μας κλείσουν να καθίσω με το παιδάκι μου 😁

 

Θυμάμαι που η μπεμπούλα σου το είχε περάσει ασυμπτωματικα. Μακάρι άμα κόλλησε να το περάσει κι εμένα έτσι γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην κόλλησε αφού τον είχαν 3 ώρες αγκαλιά.

 

Εγώ ψέματα να μην πω, καναμε ο,τι κάναμε και πριν. Και στις δουλειές μας είμαστε με πολύ κόσμο οπότε άμα είναι να κολλήσουμε θα κολλήσουμε, δε φυλαγομαστε από τις παρέες. Πάντως να ξέρεις ότι την άνοιξη κυκλοφορούν πολλές ιώσεις, ειδικά στα σχολεία.

Φυσικά και κυκλοφορούν και πάλι θα προσέχουμε.Δεν έχουμε επαφή με σχολεία κ τεοιαιααλλά θα προσπαθήσω νΑ αποφύγω τα πολλά πολλά ..θα βγούμε κ τη βόλτα μας,αλλά σε εσωτερικούς χώρους με μικρά παιδιά δεν υπάρχει λόγος να το φέρω το μωρό και να ταλαιπωρείται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κμπως αλλιώς θα τις αποβάλει όμως το μωρό?

Καλημερα.. Εγώ κ του γιου κ της μικρης που κανω ορο τις βγάζουν. Καμια φορα η μικρή της κατεβαζει. Δεν το μπορω αυτο το πραγμα. Παρολα αυτα πηρα μηπως χρειαστει να της κανω τεστ..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου και χρόνια πολλά να χαίρεσαι τα παιδάκια σου 😊🎄 Το συγκαμα έγραψα πιο πάνω... Νομίζω ότι επιτέλους γλιτώσαμε 😆 Στερεες δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα, όταν γυρίσουμε Ελλάδα μέσα Γενάρη θα ξεκινήσουμε. Κλείσαμε βέβαια 6 μηνων προχτές αλλά ο παιδίατρος μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να αργήσουμε λιγο αφού παίρνει καλο βάρος με τον θηλασμό... Να σου πω την αλήθεια με βολεύει κι εμένα καλύτερα έτσι όσο είμαστε Λονδινο γιατί θηλάζω και τελειώνω θα είχα πολύ άγχος αν έκανα την εισαγωγή εδώ που είμαστε μακριά και από τον παιδίατρο... Μόνο που δεν μου παίρνει μπουκάλι όταν τραβάω με θήλαστρο... Δεν θέλω να τη παίρνω παντού μαζί μου εδώ λόγω covid αλλά όταν της αφήνω γάλα για να της δίνει η μητέρα μου δεν θέλει να πιει από μπουκάλι και περιμένει εμένα να γυρισω για να πιει κι αυτό είναι ένα άγχος... Τσακιζομαι κάθε φορά να γυρίσω γρήγορα 😅

Χαιρομαι παρα πολυ που ηρεμησε το μωρό ❤️ νομιζω κ εγώ αν ημουν στην θεση σου θα περιμενα να γυρισω στην βαση μου για να ξεκιμησειντο μωρο στερεες. Καλα να περνατε😘

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Φυσικά και κυκλοφορούν και πάλι θα προσέχουμε.Δεν έχουμε επαφή με σχολεία κ τεοιαιααλλά θα προσπαθήσω νΑ αποφύγω τα πολλά πολλά ..θα βγούμε κ τη βόλτα μας,αλλά σε εσωτερικούς χώρους με μικρά παιδιά δεν υπάρχει λόγος να το φέρω το μωρό και να ταλαιπωρείται...

Εαν δεν υπαρχει βοηθεια πιστεψε με κ τα μωρά πανε σε κλειστό χωρο.. Εγώ την μικρη την πηγαινοφερνω σχολειο, κολυμβητηριο, σουπερ(σπανια γιατι παραγγελνω) αυτα ειναι κλειστοι χωροι.. Απο 8 ημερων καθημερινα παιδικη χαρα. Δεν γίνεται διαφορετικα... Κ πουυυ οταμ ειχα τον γιο μου μωρο τον τραβουσε σε δημοσιες υπηρεσιες λεωφορεία.. Τωρα ευτυχως δεν εχω τετοια. 

@Valxrisτο ξεχασα οτι σταματησατε κ εσεις το σχολείο κ τρέχεις.. Σε καταλαβαινω... Να σου πω εμενα μου αρεσει κ με βολευει που δεν εχει ο γιος μ σχολειο. Ειδες δεν βγαινουν οι εισαγωγές οταν εχεις ενα, το καταλαβα απο την αρχη!! Εγω ηρθα σε επαφη διαφορετικες μέρες με κρούσματα θα δειξει.. Δεν με νοιαζει βασικα οτι είναι να γινει θα γινει. Ο άντρας μου εχει χεστει πανω του αλλα ξεχνιεται. 

@vasiliki 16εμενα η μικρη κανει blw. Δεν εχουμε ωρα, δεν εχουμε γευματα συγκεκριμενα, δεν εχω άγχος αν θα φάει συγκεκριμενη ώρα κ τι θα φάει.. Στην μικρη δεν εχω κρατησει εισαγωγες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμάς κάνει παλαμάκια εδώ και 3-4 μέρες κανονικά με ανοιχτά χέρια απλά χτυπάει μόνο το ένα πάνω στο άλλο!!!! Του το έμαθε η μεγάλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα.. Εγώ κ του γιου κ της μικρης που κανω ορο τις βγάζουν. Καμια φορα η μικρή της κατεβαζει. Δεν το μπορω αυτο το πραγμα. Παρολα αυτα πηρα μηπως χρειαστει να της κανω τεστ..

Χαιρομαι παρα πολυ που ηρεμησε το μωρό ❤️ νομιζω κ εγώ αν ημουν στην θεση σου θα περιμενα να γυρισω στην βαση μου για να ξεκιμησειντο μωρο στερεες. Καλα να περνατε😘

Εαν δεν υπαρχει βοηθεια πιστεψε με κ τα μωρά πανε σε κλειστό χωρο.. Εγώ την μικρη την πηγαινοφερνω σχολειο, κολυμβητηριο, σουπερ(σπανια γιατι παραγγελνω) αυτα ειναι κλειστοι χωροι.. Απο 8 ημερων καθημερινα παιδικη χαρα. Δεν γίνεται διαφορετικα... Κ πουυυ οταμ ειχα τον γιο μου μωρο τον τραβουσε σε δημοσιες υπηρεσιες λεωφορεία.. Τωρα ευτυχως δεν εχω τετοια. 

@Valxrisτο ξεχασα οτι σταματησατε κ εσεις το σχολείο κ τρέχεις.. Σε καταλαβαινω... Να σου πω εμενα μου αρεσει κ με βολευει που δεν εχει ο γιος μ σχολειο. Ειδες δεν βγαινουν οι εισαγωγές οταν εχεις ενα, το καταλαβα απο την αρχη!! Εγω ηρθα σε επαφη διαφορετικες μέρες με κρούσματα θα δειξει.. Δεν με νοιαζει βασικα οτι είναι να γινει θα γινει. Ο άντρας μου εχει χεστει πανω του αλλα ξεχνιεται. 

@vasiliki 16εμενα η μικρη κανει blw. Δεν εχουμε ωρα, δεν εχουμε γευματα συγκεκριμενα, δεν εχω άγχος αν θα φάει συγκεκριμενη ώρα κ τι θα φάει.. Στην μικρη δεν εχω κρατησει εισαγωγες. 

Δεν βγαίνει με τίποτα η εισαγωγή βεΒαια ακόμα δεν τον έχει πειράξει κάτι από ότι φαίνεται!!! Εμένα με βόλευε το σχολείο γιατί προλάβαινα να κάνω καμιά δουλειά και η μικρή ξεσκουσε τώρα βαριέται και βγαίνουμε παιδική χαρά με αυτό το κρύο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Και εμάς κάνει παλαμάκια εδώ και 3-4 μέρες κανονικά με ανοιχτά χέρια απλά χτυπάει μόνο το ένα πάνω στο άλλο!!!! Του το έμαθε η μεγάλη!

Εγω δεν εκανα τιποτα οταν ηταν αχολειο τουλαχιατον τωρα μπορει να κανω κατι κ να την απασχολησει εκεινος.. Εμενα ο μικρος δεν της κάνει παλαμακια αλλα κανει κανιβαλισμους για να γελαεικ τρεχει κ τρελενεται κ εκείνη, κ κανει τα ποδια της πολυ γρηγορα σα να τρεχει αλλα ξαπλωμενη. Καλα να ναι τα μικρακια. Τγν εκανα μπανακι πριν κ εβλεπα ποσο πολυ εχει μεγαλωσει❤️

Πως ειναι με το αλμα; εχεις καταλαβει τιποτα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγω δεν εκανα τιποτα οταν ηταν αχολειο τουλαχιατον τωρα μπορει να κανω κατι κ να την απασχολησει εκεινος.. Εμενα ο μικρος δεν της κάνει παλαμακια αλλα κανει κανιβαλισμους για να γελαεικ τρεχει κ τρελενεται κ εκείνη, κ κανει τα ποδια της πολυ γρηγορα σα να τρεχει αλλα ξαπλωμενη. Καλα να ναι τα μικρακια. Τγν εκανα μπανακι πριν κ εβλεπα ποσο πολυ εχει μεγαλωσει❤️

Πως ειναι με το αλμα; εχεις καταλαβει τιποτα;; 

Με το άλμα είμαστε άστα να πάνε όλο το βράδυ πιπίλαει και ο πρωινός ύπνος έχει σχεδόν χαθεί!!!!! Και εμένα του κάνει έτσι διάφορα τους αφήνω στο πάτωμα καθιστούς και παίζουν ώρα! Καλή ώρα όπως τώρα! Στο μπάνιο τρελενεται γιατί κάθεται καθιστός και παίζει με τα νερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofoula28 @Tweema δεν του έκανα γιατί βγήκαν αρνητικά τα δικά μας και δεν έχει κάποιο σύμπτωμα. Εκτός απροόπτου θα κάνουμε εμείς πάλι μεθαύριο και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ακόμα όχι.. Σιγά σιγά αλλά θηλασμους δεν έχω κόψει καθόλου.. Έτσι και αλλιώς δεν τρώει και πολύ 

εντάξει Ίσως θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.Τον βάζεις να πειραματίζεται ,να πιάνει μόνος του Την μπανάνα ας πούμε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια να σας πω,από χθες και σήμερα όλη μέρα σε κάθε γεύμα η μικρή Ενώ τρώει και δείχνει να πεινάει κουναει τα πόδια της έντονα πάνω κάτω σαν να Την ενοχλεί κάτι καθ'ολη τη διάρκεια του φαγητού. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ειναι.σκέφτομαι Μήπως Την ενοχλεί κάτι με το εντερακι ή το στομαχαι της. 

πάντως δεν κλαίει,δεν γκριΝιάζει είναι ευδιάθετη και παίζει ολη μέρα.;αυτό γίνεται μόνο στο φαγητό.Μπορεί να δώσει κάποια καμία εξήγηση; 

υπάρχει περίπτωση να είναι από νευρικότητα ή όντως Την ενοχλεί κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

εντάξει Ίσως θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.Τον βάζεις να πειραματίζεται ,να πιάνει μόνος του Την μπανάνα ας πούμε;; 

Μπανάνα δεν έχω δώσει.. Αλεσμενα του δίνω του τα έχω μπροστά του και τον αφήνω να πιάνει το κουτάλι. 

Θηλάζεις η δίνεις μπουκαλι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια.. Μονο εγώ νοσταλγω λίγο την περίοδο της εγκυμοσύνης;; η ανυπομονησία να δω το μπέμπακι το άγχος ακόμα και το μαιευτήριο.. Θέλω σίγουρα και δεύτερο νομίζω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια.. Μονο εγώ νοσταλγω λίγο την περίοδο της εγκυμοσύνης;; η ανυπομονησία να δω το μπέμπακι το άγχος ακόμα και το μαιευτήριο.. Θέλω σίγουρα και δεύτερο νομίζω 😂

Θελεις σιγουρα και 2ο!!έτσι πιστεύω..

Εγώ αυτην την νοσταλγια την ειχα στο 1ο, μου έλειπε πολυ η κοιλίτσα, οχι ο τοκετος🤣 χθες νόμιζω, ειδα ενα μωρουδελι κ του λεω του γιου μου κοιτα ένα μωράκι πιο μικρο απο την ιριδα, ηταν τοσο μικρούλη, κ η μικρουλα μου εχει γινει ολόκληρο κοριτσι. Νοσταλγησα οταν ηταν μικρούλινι,κ μαλιστα σκεφτηκα κ την περιοδο της εγκυμοσυνης. Αλλα δεν ενιωσα αυτο που ένιωθα στο 1ο, ηθελα 2ο, τώρα είμαι καλα δεν θεκω κ δε νομιζω να θελησω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια καλημερα να ρωτησω κατι? Παιρνω τα dostinex μισο χαπι 2 φορες τη βδομαδα γαι 1 μηνα λογω ανεβασμενης προλακτινης (48.8) ηταν ...ισχυει οτι κετα τη διακοπη τπυς πρεπει να περιμενει 1 μηνα μεχει να προσπαθησεις παλι γ εγκυμοσυνη...το ειδα τ γραφει στις οδηγιες αλλα ο γιατρος μ δε μ ειπε κατι...ετσι κ αλλιως εχω σταματησει κ τη προκληση ωορηξιας 
    • Σχετικά με τον αιματοκρίτη, ναι δεν ανησυχώ.  Εγώ να σου πω την αλήθεια έτσι είμαι. Δεν μπορώ ούτε λεπτό να το ξεχάσω και σκέφτομαι όταν αρχίσει με το καλό τις κλωτσιές και να θέλω δεν θα ξεχνιέται. Κάθομαι και διαβάζω πολλά γιατί είναι όλα άγνωστα αλλά δεν είναι όλα ευχάριστα. Φοβάμαι πολύ τον τοκετό και με φρικάρει η διαδικασία πριν (μετρήσεις με χεράκια, κλύσμα, πόνοι) αλλά και μετά (ανάρρωση, ράμματα). Δεν ξέρω πως αλλά αυτά πρέπει να τα διαχειριστώ. Προς το παρόν έχω πολλές τύψεις πάντως για ΄ότι κάνω παρά τις διαβεβαιώσεις του γιατρού ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις. Δηλαδή, σκέψου ότι το Σάββατο παντρεύεται ένα άτομο της οικογενείας μου. Και θέλω να τον ρωτήσω, μπορώ να χορέψω???? Ξέρω θα με βρίσει αλλά εγώ θα ρωτήσω🤣  
    • Όχι βρε!! 😅😅😅 Ιστολογική εξέταση είναι αυτό ακριβώς που λέει.. εξετάζουν το είδος των ιστών που συλλέχθησαν.. εφόσον θα κάνεις αποξεση εμβρύου ο ιστός που θα στείλουν είναι το έμβρυο.. κάπου πρέπει να έχω τη δική μου αν θέλεις να σου πω πως ακριβώς το γράφουν.. αυτό που λες εσύ είναι σε περίπτωση όγκου (φτου φτου φτου μακριά!!) από βιοψία ή αφαίρεση που στέλνουν δειγμα ιστού να γίνει εξέταση ιστολογικής για το αν πρόκειται για καλοήθης ή κακοήθης όγκος.. καμία σχέση!!! 😅😅😅
    • Θαρρώ πως κάτι φαίνεται.. αυτό νομίζω κ εγώ. Και θέλω να το νομίζω κιόλας μέσα από την Καρδιά μου ❤️❤️❤️ λες να βγει αληθινό κ να προλάβεις ν μπούμε μαζί με ΠΗΤ πάλι στον ίδιο μήνα; Φεβρουάριο;  ή να γίνει το θαύμα κ να έχεις πάλι πητ Μάρτιο όπως τότε που ήμασταν μαζί 🙏🏼❤️   ότι από τα δυο κ να είναι εύχομαι πραγματικά μα πραγματικά να ειναι αληθινό ❤️❤️❤️ ανυπομονούμε μαζί σου!!!!   
    • Έτσι λέγονται;;; Έκτακτες;! Τι είναι αυτό το πράγμα βρε παιδάκι μου!!! Σου λέω με έπιασε ξαφνικά και από το πουθενά!! Τη μια φορά πετάχτηκα χαράματα από τον ύπνο μου.. την άλλη μέσα στο μπάνιο.. τρόμαξα!! Σήμερα ως τώρα δεν είχα τίποτα... Χθες μόνο το πέρασα τουλάχιστον 4 φορές μέσα στη μέρα... Τι σου είχαν πει εσένα οι γιατροί σχετικά; Πότε χρειάζεται να αρχίσω να ανησυχώ..;; Σ' ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! Μη "χαθείς" από την παρέα μας ε;!... Χρειαζόμαστε τα φώτα της εμπειρίας σου!!!!😥😥😌😌😌 ❤️❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...