Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Γτ κοπέλα μου έτσι με τον ύπνο?

Εχω εφιάλτες από την Κυριακή που μου είχε πει ο γιατρός να με δει. Ειδικά το χθεσινό βράδυ μου ήταν χάρμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Που τις νιώθεις;; κοιλιά η χαμηλά; 

Και μένα είχε γυρίσει αλλά μου είχε πει ότι δεν μένουν πάντα.. 

Μετά τις 30εβδ δεν έχουν την ευελιξία να κόβουν βόλτες πάνω κάτω.. Δεν είναι ακατόρθωτο φυσικά κ την ώρα του τοκετού. Έχω παρατηρήσει κάτι... Δεν έχω διαβάσει ποτέ από εγκύουλες που είχαν τα μωρά τους κεφαλικη προβολή να γίνουν ισχιακα,το αντίθετο ναι.. Ίσως δεν έχει τύχει να διαβάσω. Εμένα ο μικρός από την 24η μέχρι το τέλος ήταν κεφαλικη προβολή. Η μικρή δεν την είδα ποτέ σε υπέρηχο ισχιακη. 

Εν τω μεταξύ τώρα την έχει πιάσει λοξυγκας κάνα 5λεπτο  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μετά τις 30εβδ δεν έχουν την ευελιξία να κόβουν βόλτες πάνω κάτω.. Δεν είναι ακατόρθωτο φυσικά κ την ώρα του τοκετού. Έχω παρατηρήσει κάτι... Δεν έχω διαβάσει ποτέ από εγκύουλες που είχαν τα μωρά τους κεφαλικη προβολή να γίνουν ισχιακα,το αντίθετο ναι.. Ίσως δεν έχει τύχει να διαβάσω. Εμένα ο μικρός από την 24η μέχρι το τέλος ήταν κεφαλικη προβολή. Η μικρή δεν την είδα ποτέ σε υπέρηχο ισχιακη. 

Εν τω μεταξύ τώρα την έχει πιάσει λοξυγκας κάνα 5λεπτο  😊

Εμένα τις τελευταίες μέρες ειδικά από το απογευμα μέχρι να κοιμηθώ δεν κάθεται σε ησυχία.. Πλεον φαίνεται έντονα και στην κοιλιά και γενικά έχει αρχίσει να με "πονάει". Βέβαια όταν σταματάει τον πειράζω πάλι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Που τις νιώθεις;; κοιλιά η χαμηλά; 

Και μένα είχε γυρίσει αλλά μου είχε πει ότι δεν μένουν πάντα.. 

Πολύ χαμηλά, τύπου γεννητικά όργανα, νιώθω σπάνια πλέον. Κ δεν ξέρω κ πώς το καταφέρνειόταν το κάνει, αφού οντως είναι ανάποδα!

Το ξέρω ότι μπορεί να ξαναγυρίσει, αλλά πήγαμε 2 συνεχόμενες βδομάδες κ ήταν ανάποδα κ τις 2. Μακάρι να μας κάνουν τη χάρη μέχρι τέλους 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πολύ χαμηλά, τύπου γεννητικά όργανα, νιώθω σπάνια πλέον. Κ δεν ξέρω κ πώς το καταφέρνειόταν το κάνει, αφού οντως είναι ανάποδα!

Το ξέρω ότι μπορεί να ξαναγυρίσει, αλλά πήγαμε 2 συνεχόμενες βδομάδες κ ήταν ανάποδα κ τις 2. Μακάρι να μας κάνουν τη χάρη μέχρι τέλους 😋

Εκει να μείνουν 😂😂 ανυπομονώ για το ντομπλερ.. Έχω στις 13.. Εγώ όλα τα κάνω πολύ αργά μου φαίνεται 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εκει να μείνουν 😂😂 ανυπομονώ για το ντομπλερ.. Έχω στις 13.. Εγώ όλα τα κάνω πολύ αργά μου φαίνεται 😂😂

Κι εγώ έχω στις 6 θα είμαι 32εβδ ο γιατρός είπε καλύτερα έτσι αργά για να δούμε τράχηλο στο καλό μηχάνημα αυτού του γιατρού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έβαλα το πρώτο πληντυριο ρούχα του μπέμπη βασικά τα βάλαμε με την κόρη μου παρέα μόλις βγουν θα βάλω και τις πάνες αγγαλιας με τις κουβερτουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κι εγώ έχω στις 6 θα είμαι 32εβδ ο γιατρός είπε καλύτερα έτσι αργά για να δούμε τράχηλο στο καλό μηχάνημα αυτού του γιατρού!!!!

32 και 6 θα είμαι εγώ... Μου φαίνεται πάλι αιώνας μέχρι να περάσουν οι μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

32 και 6 θα είμαι εγώ... Μου φαίνεται πάλι αιώνας μέχρι να περάσουν οι μέρες.. 

Νομίζω ότι λόγω ημερών περνάνε εύκολα οι μέρες κάνω λάθος? Έτσι μου φαίνεται εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ έχω ραντεβού στις 26 αυτό κιαν φαίνεται αιώνας 😂😂 . Δεν νομίζω πως περνάνε πιο γρήγορα το ίδιο μου φαίνεται εμένα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Νομίζω ότι λόγω ημερών περνάνε εύκολα οι μέρες κάνω λάθος? Έτσι μου φαίνεται εμένα!

Θέλω να πιστευω τώρα που θα κάτσω 5 μέρες από δουλειά θα περάσουν πιο γρήγορα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγω ζεσταινομαι αφόρητα!! Και αυτήν την εβδομάδα εχει πολυ δουλειά.. Αλλα σήμερα και τελος 4μερουλες σπιτι! Αισθάνεστε καλα; @Liiida

@Tweema εσεις οι δυο(=τέσσερις) καλα;

Εμεις αυριο θα παμε jumbo και χαρηκα πολυ! Η ωρα των παιδιών είναι οταν μπαίνουμε με τον αντρα μου μεσα! 😂 Θα παμε για κατι μικροπραγματα για το μωρο και αυτα που θα χρειαστεί στην αρχή μονο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μαγειρίτσα τρώμε η δεν κάνει καθόλου συκωτάκια;

Καλημέρα! Κανονικά δεν κάνει γιατί έχει υψηλή ποσότητα βιταμίνης Α και το κοκορέτσι δεν κάνει αλλά εγώ δύο μπουκιτσες θα τις φάω! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγω ζεσταινομαι αφόρητα!! Και αυτήν την εβδομάδα εχει πολυ δουλειά.. Αλλα σήμερα και τελος 4μερουλες σπιτι! Αισθάνεστε καλα; @Liiida

@Tweema εσεις οι δυο(=τέσσερις) καλα;

Εμεις αυριο θα παμε jumbo και χαρηκα πολυ! Η ωρα των παιδιών είναι οταν μπαίνουμε με τον αντρα μου μεσα! 😂 Θα παμε για κατι μικροπραγματα για το μωρο και αυτα που θα χρειαστεί στην αρχή μονο! 

Καλημέρα και εγώ έχω αρχίσει να υποφέρω από τη ζέστη, εσύ δουλεύεις κιόλας οπότε καλό κουράγιο!!! 🥵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μαγειρίτσα τρώμε η δεν κάνει καθόλου συκωτάκια;

Εγώ θα φάω.-

Αχαχαχα

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και εγώ έχω αρχίσει να υποφέρω από τη ζέστη, εσύ δουλεύεις κιόλας οπότε καλό κουράγιο!!! 🥵

Κι εγώ σήμερα σκάω, έχει όντως ζέστη 🤣 ξεκίνησα για δουλειά με κοντομάνικο πρώτη μέρα. Καλό καλοκαίρι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μαγειρίτσα τρώμε η δεν κάνει καθόλου συκωτάκια;

Δεν κάνει λόγω μεγάλης περιεκτικοτητας βιταμινης Α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και εγώ έχω αρχίσει να υποφέρω από τη ζέστη, εσύ δουλεύεις κιόλας οπότε καλό κουράγιο!!! 🥵

Δουλεύω και σε χώρο που ανεβαζει τραγικες θερμοκρασίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Κ εγώ 5 Μαΐου έχω γιατρό. Λογικά θα ξανά δούμε κανονικά doppler... Ο ίδιος γιατρός μου τα κάνει. Οπότε Κ την προηγούμενη φορά είδαμε διαφορά. Αλλά ήθελε κ να με δει και στις 30+2 που θα είμαι. Κ μετά λογικά θα με βλέπει κάθε 2 με 2.5 εβδομάδες 😍 η μπέμπα βέβαια θα χει φτάσει ήδη 2 κιλά υπολογίζω... Δεν την αντέχω άλλο μέσα μου🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterinaλέω καλά σήμερα..είχα πολλές συσπάσεις χθες οι οποίες βέβαια δεν με πονουσαν. Είχα μόνιμα πονακια χαμηλά πήρα κ 3ο μαγνήσιο κ ηρέμησα λιγάκι αλλά πήγα κ κοιμήθηκα κιόλας. 

@Lia5δεν απαγορεύεται το συκώτι απλά θέλει περιορισμό.

@Clairy.Μου κ εγώ 33η εβδ έκανα το ντοπλερ αλλά εσύ έχω καταλάβει έκανες όλους τους υπερηχους στο τέλος της εβδ 😜

Κορίτσια χθες το βράδυ τελικα είχε 13λεπτα λοξυγκα😂😂😂

Μαγειρίτσα τρώω κάθε χρόνο όχι συκώτι ομως μου βάζουν όμως τα φλεγμονια που μου αρέσουν. Φέτος δεν θα φάω 😐 γιατί με τα λαχανικά μέσα θα υποφέρω κάνα 3ημερο. 

Πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη βραδυ κοιμήθηκα 6 ώρες σερί!!βέβαια όταν σηκώθηκα πρέπει να ήμουν κάνα 2λεπτο στην τουαλετα😂 κ μετα κοιμήθηκα πάλι κατευθείαν ενώ είχε βγάλει κ ήλιο!! Σούπερ ήταν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με το καλοκαίρι δεν τ έχω καλά. Είμαι παιδί του χειμώνα.. Φοράω από τον Φεβρουάριο κοντομάνικα νομίζω έχει 2-3 εβδ ποραω φουστάνια.. Ζεσταινομαι πάρα πάρα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Diana_caterinaλέω καλά σήμερα..είχα πολλές συσπάσεις χθες οι οποίες βέβαια δεν με πονουσαν. Είχα μόνιμα πονακια χαμηλά πήρα κ 3ο μαγνήσιο κ ηρέμησα λιγάκι αλλά πήγα κ κοιμήθηκα κιόλας. 

@Lia5δεν απαγορεύεται το συκώτι απλά θέλει περιορισμό.

@Clairy.Μου κ εγώ 33η εβδ έκανα το ντοπλερ αλλά εσύ έχω καταλάβει έκανες όλους τους υπερηχους στο τέλος της εβδ 😜

Κορίτσια χθες το βράδυ τελικα είχε 13λεπτα λοξυγκα😂😂😂

Μαγειρίτσα τρώω κάθε χρόνο όχι συκώτι ομως μου βάζουν όμως τα φλεγμονια που μου αρέσουν. Φέτος δεν θα φάω 😐 γιατί με τα λαχανικά μέσα θα υποφέρω κάνα 3ημερο. 

Πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη βραδυ κοιμήθηκα 6 ώρες σερί!!βέβαια όταν σηκώθηκα πρέπει να ήμουν κάνα 2λεπτο στην τουαλετα😂 κ μετα κοιμήθηκα πάλι κατευθείαν ενώ είχε βγάλει κ ήλιο!! Σούπερ ήταν!! 

Ναι δεν ξέρω γιατί με έχει πάει έτσι 😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα κορίτσια στο motherbaby έχει πολύ ωραία πράγματακια πολύ καλές οι κοπέλες ευγενέστατες και κάνουν κ καλύτερες τιμές να ξέρετε! 

@Diana_caterina να μας πεις την ποιότητα στα Φορμακια μιας που θας πας jumbo.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πήγα κορίτσια στο motherbaby έχει πολύ ωραία πράγματακια πολύ καλές οι κοπέλες ευγενέστατες και κάνουν κ καλύτερες τιμές να ξέρετε! 

@Diana_caterina να μας πεις την ποιότητα στα Φορμακια μιας που θας πας jumbo.

 

Τι είδες στο motherbaby ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...