Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι υπάρχει πιθανότητα ένα παιδί να θέλει τόσο πολύ να ξεκινήσει τις στερεές τροφές να το δείχνει δηλαδή με κάποιο τρόπο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα ανανά,πρώτη φορά μετά γλυκοπατάτα καρότο και αγγούρι και το απόγευμα γιαούρτι κατσικίσιο

τρώει ποσότητα ή απλα δοκιμάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα επιτέλους ο μικρός έτρωγε εύχρηστα.. Του έδωσα και λίγη σκέτη μπανάνα γιατί την έβλεπε. Εκανε gagging και είχε γέλιο. Ρούφηξε και με το καλαμάκι.. Σημερα τα έκανε όλα μαζί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ από εμένα! 

Άυπνη ως συνήθως.. Ξυπνουσε ανά μια ώρα τσιρίζοντας γιατί πονάει στα ουλα 😔 @Tweema πες μου ξανά ότι δε θα κρατήσει για πάντα

@Clairy. τι ωραία!!! Μπράβο σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κ από εμένα! 

Άυπνη ως συνήθως.. Ξυπνουσε ανά μια ώρα τσιρίζοντας γιατί πονάει στα ουλα 😔 @Tweema πες μου ξανά ότι δε θα κρατήσει για πάντα

@Clairy. τι ωραία!!! Μπράβο σας!!! 

Απαπα!! Την υπόλοιπη μέρα πως την παλεύεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ξέρει κάποια πως είναι ο εμετός στα μωρά?

Εγώ δεν έχω καταλάβει.. Νομίζω αν βγάζει ποσότητα και σαν ρουκέτα.. Νομίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

τρώει ποσότητα ή απλα δοκιμάζει;

Αναλόγως π.χ σήμερα έφαγε 4 κομμάτια 10εκ μακρόστενα ανανά έφαγε 4κομματια γλυκοπατάτα και 2 καροτο στο ίδιο μέγεθος και του είχα και ένα κομμάτι κοτόπουλο σαν μπάλα του γκολφ έφαγε το μισό το γιαούρτι θα το δώσω το απόγευμα αν δεν το φάει όλο αφήνει πολύ λίγο! Τώρα θηλάζει ξαπλωμένος μάλλον νάνι

Α του έδωσα και 4κομματια πιπεριά Φλωρίνης έφαγε τα δύο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Σήμερα επιτέλους ο μικρός έτρωγε εύχρηστα.. Του έδωσα και λίγη σκέτη μπανάνα γιατί την έβλεπε. Εκανε gagging και είχε γέλιο. Ρούφηξε και με το καλαμάκι.. Σημερα τα έκανε όλα μαζί 😂

Μπράβο σας!!! Εμένα πίνει από κανονικό ποτήρι γυάλινο πλέον τον βολεύει πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Μπράβο σας!!! Εμένα πίνει από κανονικό ποτήρι γυάλινο πλέον τον βολεύει πάρα πολύ!

Από κανονικό ποτήρι του δίνω από την αρχή. Αλλά προσπαθούσα να του μάθω και με καλαμάκι.. 

Έχει μάθει και τα δύο πλέον.. Τα κρατάω εγώ βέβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι υπάρχει πιθανότητα ένα παιδί να θέλει τόσο πολύ να ξεκινήσει τις στερεές τροφές να το δείχνει δηλαδή με κάποιο τρόπο??

Τα μωράκια δεν εχουν ιδεα τι είναι αυτο που βλεπουν, δεν έχουν την αισθηση οτι πεινανε κ οτι με την τροφη θα καλυφθούν. Τωρα οτι πολλα μασανε κ αρπαζουν καποια τροφη είναι γιατι βλέπουν εμάς μιμούνται κ οπως βαζουν τα παιχνιδια στο στομα τους ετσι θελουν να βαλουν κ τα φαγητα που βλέπουμε. Κ οταν ξεκινούν στερεες ξινιζουν γιατι γευονται σε αντιθεση με τα παιχνιδια. Ελπιζω να σε καλυψα 😊

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σήμερα επιτέλους ο μικρός έτρωγε εύχρηστα.. Του έδωσα και λίγη σκέτη μπανάνα γιατί την έβλεπε. Εκανε gagging και είχε γέλιο. Ρούφηξε και με το καλαμάκι.. Σημερα τα έκανε όλα μαζί 😂

Μπραβοοο!! Εφαγε κ αλεσμενα δηλ; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κ από εμένα! 

Άυπνη ως συνήθως.. Ξυπνουσε ανά μια ώρα τσιρίζοντας γιατί πονάει στα ουλα 😔 @Tweema πες μου ξανά ότι δε θα κρατήσει για πάντα

@Clairy. τι ωραία!!! Μπράβο σας!!! 

Δεν θα κρατήσει κοριτσι μου.. Εαν είναι απο τα ουλα κάποια στιγμη θα τα βγαλει ολα.. Αχ σε νιωθω... Θα περάσει σίγουρα!! 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ξέρει κάποια πως είναι ο εμετός στα μωρά?

Αυτο που ειπε η @Clairy....

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Αναλόγως π.χ σήμερα έφαγε 4 κομμάτια 10εκ μακρόστενα ανανά έφαγε 4κομματια γλυκοπατάτα και 2 καροτο στο ίδιο μέγεθος και του είχα και ένα κομμάτι κοτόπουλο σαν μπάλα του γκολφ έφαγε το μισό το γιαούρτι θα το δώσω το απόγευμα αν δεν το φάει όλο αφήνει πολύ λίγο! Τώρα θηλάζει ξαπλωμένος μάλλον νάνι

Α του έδωσα και 4κομματια πιπεριά Φλωρίνης έφαγε τα δύο

Ενταξει το οτι μετρας κ εκατοστα, με αφηνει αναυδη! Εμενα διαχειριζεται διαφορα μεγεθη κ αν δω οτι δυσκολευεται καπου τις κανω εγκοπές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τα μωράκια δεν εχουν ιδεα τι είναι αυτο που βλεπουν, δεν έχουν την αισθηση οτι πεινανε κ οτι με την τροφη θα καλυφθούν. Τωρα οτι πολλα μασανε κ αρπαζουν καποια τροφη είναι γιατι βλέπουν εμάς μιμούνται κ οπως βαζουν τα παιχνιδια στο στομα τους ετσι θελουν να βαλουν κ τα φαγητα που βλέπουμε. Κ οταν ξεκινούν στερεες ξινιζουν γιατι γευονται σε αντιθεση με τα παιχνιδια. Ελπιζω να σε καλυψα 😊

Μπραβοοο!! Εφαγε κ αλεσμενα δηλ; 

Δεν θα κρατήσει κοριτσι μου.. Εαν είναι απο τα ουλα κάποια στιγμη θα τα βγαλει ολα.. Αχ σε νιωθω... Θα περάσει σίγουρα!! 

Αυτο που ειπε η @Clairy....

Ενταξει το οτι μετρας κ εκατοστα, με αφηνει αναυδη! Εμενα διαχειριζεται διαφορα μεγεθη κ αν δω οτι δυσκολευεται καπου τις κανω εγκοπές. 

Ναι έφαγε και αλεσμένα. Ήθελε βέβαια αυτός να κρατάει το κουτάλι. Εγώ το οδηγούσα από πίσω εκείνος το κρατούσε. Αλλά επιτέλους άνοιγε το στόμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα τα νεύρα μου δεν ειναι καθολου καλα... Εμπλεξα με δημοσιες υπηρεσίες κ ακρη δεν εβγαλα ακομα κ στ κεντρικά πήρα κ απαντηση δεν ελαβα γιατι αυτο που μου λενε στο δημαρχειο κ στο κεντρο κοινοτητας δεν ευσταθεί. 

@nik_olχρησιμοποιησα το tidytot σημερα κ ειλικρινα ειχα μοα τεραστια χαρα που δεν εγιναν τα παντα χαλια, που για να βγαλω το μωρο δεν έπρεπε να το καθαρισω ολο κ να μαζεψω το χαλι που εκανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Απαπα!! Την υπόλοιπη μέρα πως την παλεύεις; 

Χαχαχα... Έλα ντε κ εγώ αυτό αναρωτιέμαι. Ευτυχώς κοιμήθηκε λιγάκι κ προλαβα να κάνω κάποιες δουλειές.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σημερα τα νεύρα μου δεν ειναι καθολου καλα... Εμπλεξα με δημοσιες υπηρεσίες κ ακρη δεν εβγαλα ακομα κ στ κεντρικά πήρα κ απαντηση δεν ελαβα γιατι αυτο που μου λενε στο δημαρχειο κ στο κεντρο κοινοτητας δεν ευσταθεί. 

@nik_olχρησιμοποιησα το tidytot σημερα κ ειλικρινα ειχα μοα τεραστια χαρα που δεν εγιναν τα παντα χαλια, που για να βγαλω το μωρο δεν έπρεπε να το καθαρισω ολο κ να μαζεψω το χαλι που εκανε. 

Δημόσιες υπηρεσίες; χμμ. .. Καλυτερα άυπνη για πάντα 🤣

Οπότε θα το βάλω σίγουρα από την αρχή 😉 σκεφτόμουν ότι τον βάζω στο καρεκλάκι κ ρίχνει όλα τα παιχνίδια κάτω οπότε το ίδιο θα κάνει κ με το φαγητό άρα από την αρχή αφού το έχω ήδη. Εσύ τι βάζεις κάτω από το καρεκλάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Δημόσιες υπηρεσίες; χμμ. .. Καλυτερα άυπνη για πάντα 🤣

Οπότε θα το βάλω σίγουρα από την αρχή 😉 σκεφτόμουν ότι τον βάζω στο καρεκλάκι κ ρίχνει όλα τα παιχνίδια κάτω οπότε το ίδιο θα κάνει κ με το φαγητό άρα από την αρχή αφού το έχω ήδη. Εσύ τι βάζεις κάτω από το καρεκλάκι; 

Ειλικρινά δεν θελω να παω ξανα πουθενά. Τι ακουσα σημερα δεν λεγεται... Εχε χάρη πιυ δεν εχω χρονο να τρεχω αλλιώς αυτες σημερα έπρεπε να τις κυνηγαω!! Αυπνη χιλιες φορες!! 

Κατω απο το καρεκλακι με το tidy tot δεν χρειαζεται τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ειλικρινά δεν θελω να παω ξανα πουθενά. Τι ακουσα σημερα δεν λεγεται... Εχε χάρη πιυ δεν εχω χρονο να τρεχω αλλιώς αυτες σημερα έπρεπε να τις κυνηγαω!! Αυπνη χιλιες φορες!! 

Κατω απο το καρεκλακι με το tidy tot δεν χρειαζεται τιποτα. 

Εμένα με πιάνει ένα βάρος όποτε είναι να πάω σε δημόσια υπηρεσία.. Πάλι καλά πλέον το ΙΚΑ και ο οαεδ εδώ είναι όλοι εξυπηρετικοι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αυτό με τον ποπό κ το ριλαξ κ η δικιά μου το κάνει! Κ όταν γκρινιάζει ώρα που την έχω στο ριλαξ για να μαγειρέψω πχ κ πάω να την πάρω αγκαλιά της λέω έλα κ απλώνει τα χέρια της κ μόλις την σηκώνω κ την αγκαλιάζω ανασταιναζει σαν να ανακουφίζεται 😄 έχουμε πάρει κ μερικά βιβλία κ σιγά σιγά της διαβάζω να μπαίνει στο κλίμα!!!

Για πες μας τι βιβλιαρακια προτιμήσες.  εγώ έχω μια μανία με τα βιβλία ,έτσι ώστε είναι πιο πολλά από τα παιχνίδια της😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σήμερα επιτέλους ο μικρός έτρωγε εύχρηστα.. Του έδωσα και λίγη σκέτη μπανάνα γιατί την έβλεπε. Εκανε gagging και είχε γέλιο. Ρούφηξε και με το καλαμάκι.. Σημερα τα έκανε όλα μαζί 😂

κκ εμέις σήμερα τα πήγαμε Πολύ πολύ καλά,εντυπωσιάστηκα!! οπότε σταμάτησατε την κρέμα και την πήγες σε κομματια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Αναλόγως π.χ σήμερα έφαγε 4 κομμάτια 10εκ μακρόστενα ανανά έφαγε 4κομματια γλυκοπατάτα και 2 καροτο στο ίδιο μέγεθος και του είχα και ένα κομμάτι κοτόπουλο σαν μπάλα του γκολφ έφαγε το μισό το γιαούρτι θα το δώσω το απόγευμα αν δεν το φάει όλο αφήνει πολύ λίγο! Τώρα θηλάζει ξαπλωμένος μάλλον νάνι

Α του έδωσα και 4κομματια πιπεριά Φλωρίνης έφαγε τα δύο

σούπερ το παλικάρι !! πολυ καλά τα πάτε όταν ξεκινήσουμε λαχανικά θέλω πολύ να της δώσω γλυκοπατατα,Την αγαπώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Για πες μας τι βιβλιαρακια προτιμήσες.  εγώ έχω μια μανία με τα βιβλία ,έτσι ώστε είναι πιο πολλά από τα παιχνίδια της😛

Το ένα είναι με ζώα που πατάς κουμπί κ κάνει τον ήχο του, ένα άλλο με ένα αγρόκτημα κ ζωάκια που παίζουν κρυφτό κ το τρίτο έχει διάφορες ιστορίες. Τα δύο πρώτα είναι με σκληρές σελίδες κ αυτά διαβάζουμε περισσότερο. Υπάρχει ομάδα στο fb που προτείνει πολύ ωραία!!! Παιδικό βιβλίο- προτάσεις λέγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

κκ εμέις σήμερα τα πήγαμε Πολύ πολύ καλά,εντυπωσιάστηκα!! οπότε σταμάτησατε την κρέμα και την πήγες σε κομματια;; 

Όχι όχι έδωσα κρέμα αλλά κρατούσα εγώ την υπόλοιπη μπανάνα και ζητούσε. Του έδωσα έτσι στο στόμα να φάει και μετά φώναζε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Το ένα είναι με ζώα που πατάς κουμπί κ κάνει τον ήχο του, ένα άλλο με ένα αγρόκτημα κ ζωάκια που παίζουν κρυφτό κ το τρίτο έχει διάφορες ιστορίες. Τα δύο πρώτα είναι με σκληρές σελίδες κ αυτά διαβάζουμε περισσότερο. Υπάρχει ομάδα στο fb που προτείνει πολύ ωραία!!! Παιδικό βιβλίο- προτάσεις λέγεται.

Αγαπημένη ομαδα❤️ εμεις εχουμε πλούσια βιβλιοθηκη αλλά θελω να παρω κ για την μικρη με σκληρές σελιδες γιατι δεν τα βλεπω καλα τα αλλα.. Κ χριστουγεννιατικα ειχαμε παρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Όταν βγάλει ποσότητα κ ακουστεί όμως γκάκ. 

Αυτο δεν ακούγεται και στο ρέψιμο???🤔🤔

@Tweema ναι με καλύψεις αυτό ο σκέφτομαι να σ πω σήμερα μιλάμε έφτασα στο αμήν. Ανχοθηκα πάρα πολύ από της 10 το πρωί δεν έτρωγε με τιποτααααα τον έβαζα κάθε 3 κ λίγο τι ξαπλωτο τι όρθιο τι στο πάτωμα π έπαιζε δεν ήθελε όλο με δαγκωνε αφού πηγε μια κ μισή κ έβγαλα λίγο με το θηλαστρο το έβαλα στο εκπαιδευτικό ποτηρακι  ξεκίνησε να δάγκωνει κ κάποια στιγμή το ήπιε. Όταν πήγαμε για τον μεσημεριανό ύπνο πάλι τα ίδια σχεδόν λίγο πιπιλισε κ τον πήρε ο ύπνος. 

Κ σκεφτόμουν ότι πχ τώρα αν έτρωγε θα είχε φάει φρουτοκρεμα μέσα σε αυτό το μεσοδιάστημα μέχρι το μεσημέρι κ δεν θα είχα τόσο ανχος γιατί δεν πίνει γάλα έτσι δεν είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...