Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

από δοντακι εμείς τίποτα ακόμη,ούτε φαίνεται να σκαει κάτι άμεσα τουλάχιστον. η μικρή ολη μέρα είναι παιχνίδι και χαρά κοιμάται μια ώρα μέσα Στην ημέρα πλέον θέλει συνεχώς να κάθεται δεν της αρέσει ξαπλωμένη,κάνει συνεχώς κινήσεις μπροστά Όταν τη βαλω να ξαπλώσει οπουδήποτε. ακόμη δεν έχουμε γυρίσει μπρούμυτα κ ανασξελα,αλλά αν της βαλω παιχνίδι στο.πλάι γυρίζει όλο τον κορμό να τοτο πιάσει. από γέλιο άλλο τίποτα περιμένει διαρκώς παιχνίδια κ χαχομαριτσες απ.όλους.Αυτό που ανέφερες ότι ξέρει ο καθένας τι της κάνει και περιμένει πόσο ισχύει χαχαχα 

Ααα επίσης προσπαθούμε να κάνουμε το ελα με τ χερακι χαχαχαχ έχει πολύ πλάκα. ωστόσο αυτό π είχε από μωρό κ δεν έχει σταματήσει μέχρι τώρα είναι ότι χτυπάει συνεχώς τα πόδια της πάνω κάτω,για πολύ ένταση σου λέω δεν ξέρω γιατί έτσι . έχετε ξεκινήσει στέρεες εσείς ;

Ναι κ στα πόδια έχει ένταση κ γενικώς  πολλή ενέργεια!Της μαθαίνω τοελα κ χαζοαπλωνει χεράκια!! Κ θέλει κ όρθια τα πόδια τα τεντώνει!😊😊καλά είναι απόλαυση τώρα!Αν δεν έιχε κ τα δόντια... Η καημενούλα. !

Εμενα κοιμάται πιο πολύ!1 ώρα σίγουρα το πρωί κ 2 ώρες απόγευμα...αναλόγως...

Από Δευτέρα έχουμε παιδίατρο κ μάλλον ξεκινάμε κ εμεις !!Αλλά δεν ξέρω αν θα κλείσουμε 6 και μετά.

Εμένα τρομάζει με το παραμικρό!!!Εσένα;μπορεί να φτάρνιστουμε κ να τιναχτεί κ να γιουρλωσει τα μάτια!

Σχετικά με το γάλα σου ,νομίζω ότι είναι φυσιολογικό για κάποιο διάστημα..θα μας πουν οι εμπειρες οι μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πάλι για απεργία μας βλέπω ! Και δεν έχω κοιτάξει αν είμαστε και σε άλμα.

Αχ υπομονή!! Εμενα μεχρι το 15-19 εκανε απεργια σε ολη την διαρκεια των αλματων. Στο 23 - 26 κ στο 29-30 έκανε 4 μερες στο καθενα. Στο 23-26 μου έκανε 2 μερες την 1η εβδ κ 2 την 26η στο 29-30 εκανε μονο στην 30η εβδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σε άλλα νέα, ξεκινάω πιλατες αύριο, θα γελάσει ο κάθε πικραμένος 😂😂

Αχ τι καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αχ υπομονή!! Εμενα μεχρι το 15-19 εκανε απεργια σε ολη την διαρκεια των αλματων. Στο 23 - 26 κ στο 29-30 έκανε 4 μερες στο καθενα. Στο 23-26 μου έκανε 2 μερες την 1η εβδ κ 2 την 26η στο 29-30 εκανε μονο στην 30η εβδ. 

Όταν κάνουν απεργία βγάζετε με θήλαστρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο άλμα 15-19 έβγαλα να του δώσω με μπιμπερο αλλά με το π πήγα να του δώσω γυρνούσε κ έψαχνε στήθος! Απλά προσπαθώ να τον πιάνω στον ύπνο κ του προσφέρω κάθε 3 κ λίγο. Κάνω τον καραγκιόζη και όρθια 😏😂 @Tweema στο 15-19 μ έκανε σχεδόν όλες τις βδομάδες για να δούμε τώρα. Λίγο το άλμα λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια 🤣 χαμουλης θα γίνει.!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σε άλλα νέα, ξεκινάω πιλατες αύριο, θα γελάσει ο κάθε πικραμένος 😂😂

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Έξω η σπίτι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Έξω η σπίτι.?

Εξώ, έχω μπει σε μουντ autocare κάπως 😂 ξεκίνησα ξανά laser, διατροφή, έκανα καθαρισμούς κλπ και τώρα pilates 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εξώ, έχω μπει σε μουντ autocare κάπως 😂 ξεκίνησα ξανά laser, διατροφή, έκανα καθαρισμούς κλπ και τώρα pilates 😎

Κ εγώ θέλω πιλάτες! Είναι το μοναδικό είδος γυμναστικής που δέχεται το σώμα μου!!! 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

@Love32 υπομονή! Θα περάσει κ αυτό το άλμα (κ θα έρθουν τα επόμενα 😛). Πάντως είναι εξίσου δυσκολο κ το να πινουν συνέχεια κ το να μην θέλουν. 

@PanB καλή αρχή!!! 

Αχ, κ εγώ πρέπει να παω για λέιζερ, μπικίνι λέω... Να δω ποτε θα πάω. Ας ελπίσουμε να προλάβω το καλοκαίρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Σε άλλα νέα, ξεκινάω πιλατες αύριο, θα γελάσει ο κάθε πικραμένος 😂😂

Καλη αρχη!! Τελεια!! Ποσο θα θελα κ εγω.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Όταν κάνουν απεργία βγάζετε με θήλαστρο;

Εγω οχι.. Την θηλαζω κανοντας τον καραγκιοζη, οταν γλαρωνει κ οταν την παιξω.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ στο άλμα 15-19 έβγαλα να του δώσω με μπιμπερο αλλά με το π πήγα να του δώσω γυρνούσε κ έψαχνε στήθος! Απλά προσπαθώ να τον πιάνω στον ύπνο κ του προσφέρω κάθε 3 κ λίγο. Κάνω τον καραγκιόζη και όρθια 😏😂 @Tweema στο 15-19 μ έκανε σχεδόν όλες τις βδομάδες για να δούμε τώρα. Λίγο το άλμα λίγο το εμβόλιο λίγο τα δόντια 🤣 χαμουλης θα γίνει.!

 

Αστα να πανε... Αυτο το 15-19 μας κατέστρεψε. 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

@Love32 υπομονή! Θα περάσει κ αυτό το άλμα (κ θα έρθουν τα επόμενα 😛). Πάντως είναι εξίσου δυσκολο κ το να πινουν συνέχεια κ το να μην θέλουν. 

@PanB καλή αρχή!!! 

Αχ, κ εγώ πρέπει να παω για λέιζερ, μπικίνι λέω... Να δω ποτε θα πάω. Ας ελπίσουμε να προλάβω το καλοκαίρι! 

Εχοντας περασει κ τα 2 δηλώνω καλυτερα απεργια. Οταν θηλαζουν αιωνια εγω δεν το αντέχω καθόλου μου έρχεται να πάρω τα βουνα. Ο γιος μου θηλαζε μαξιμουμ 5 λεπτα κ με είχε καλομάθει, ισως γιαυτό να με επιασε κ αργα το αgitation. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εξώ, έχω μπει σε μουντ autocare κάπως 😂 ξεκίνησα ξανά laser, διατροφή, έκανα καθαρισμούς κλπ και τώρα pilates 😎

Κ εγώ θέλω να συνεχίσω το laiser έκανα πριν την εγκυμοσύνη αλλά ν φαίνεται ακατόρθωτο να λείψω από το σπίτι.

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

@Love32 υπομονή! Θα περάσει κ αυτό το άλμα (κ θα έρθουν τα επόμενα 😛). Πάντως είναι εξίσου δυσκολο κ το να πινουν συνέχεια κ το να μην θέλουν. 

@PanB καλή αρχή!!! 

Αχ, κ εγώ πρέπει να παω για λέιζερ, μπικίνι λέω... Να δω ποτε θα πάω. Ας ελπίσουμε να προλάβω το καλοκαίρι! 

Αχ να σ πω την αλήθεια προτιμω το να θέλει συνέχεια στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλη αρχη!! Τελεια!! Ποσο θα θελα κ εγω.. 

Εγω οχι.. Την θηλαζω κανοντας τον καραγκιοζη, οταν γλαρωνει κ οταν την παιξω.. 

Αστα να πανε... Αυτο το 15-19 μας κατέστρεψε. 

Εχοντας περασει κ τα 2 δηλώνω καλυτερα απεργια. Οταν θηλαζουν αιωνια εγω δεν το αντέχω καθόλου μου έρχεται να πάρω τα βουνα. Ο γιος μου θηλαζε μαξιμουμ 5 λεπτα κ με είχε καλομάθει, ισως γιαυτό να με επιασε κ αργα το αgitation. 

Εγώ με τραγούδια κ στον ύπνο τα ψιλοκαταφερνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ σήμερα νύχια! Φυσικά όπως πάντα ήρθε σπίτι η κοπέλα αλλιώς δεν βγαίνει το 3ωρο χαχαχαχαχ

IMG_20220111_153755.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι κ στα πόδια έχει ένταση κ γενικώς  πολλή ενέργεια!Της μαθαίνω τοελα κ χαζοαπλωνει χεράκια!! Κ θέλει κ όρθια τα πόδια τα τεντώνει!😊😊καλά είναι απόλαυση τώρα!Αν δεν έιχε κ τα δόντια... Η καημενούλα. !

Εμενα κοιμάται πιο πολύ!1 ώρα σίγουρα το πρωί κ 2 ώρες απόγευμα...αναλόγως...

Από Δευτέρα έχουμε παιδίατρο κ μάλλον ξεκινάμε κ εμεις !!Αλλά δεν ξέρω αν θα κλείσουμε 6 και μετά.

Εμένα τρομάζει με το παραμικρό!!!Εσένα;μπορεί να φτάρνιστουμε κ να τιναχτεί κ να γιουρλωσει τα μάτια!

Σχετικά με το γάλα σου ,νομίζω ότι είναι φυσιολογικό για κάποιο διάστημα..θα μας πουν οι εμπειρες οι μανούλες!

όχι,δεν τρομάζει αλλά φαίνεται πως αν υπάρξει ένας έντονος ήχος παρακολουθεί σα να αντιλαμβάνεται πως κάτι συνέβη. Α ,εσάς σας ξεκινάει από 6 και μετά ,μια χαρά. Πάντως σημερα τη φαγαμε ολη τη φρουτοκρεμα μας,τα παει πολυ καλα μερα με τη μερα.πηρα και ζυγαρια κουζινας για να εχω μια εικονα ποσο μου τρωει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

@Love32 υπομονή! Θα περάσει κ αυτό το άλμα (κ θα έρθουν τα επόμενα 😛). Πάντως είναι εξίσου δυσκολο κ το να πινουν συνέχεια κ το να μην θέλουν. 

@PanB καλή αρχή!!! 

Αχ, κ εγώ πρέπει να παω για λέιζερ, μπικίνι λέω... Να δω ποτε θα πάω. Ας ελπίσουμε να προλάβω το καλοκαίρι! 

Κορίτσια εγω δεν κανω απολυτως τιπτοα για τον εαυτο μου,περα απο μια περιποιηση προσωπου. Η μικρη ολη μερα κοιμαται γυρω στη μια ωρα. Εσας μεσα στην ημερα ποσο κοιμουνται τα μικρά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Κορίτσια εγω δεν κανω απολυτως τιπτοα για τον εαυτο μου,περα απο μια περιποιηση προσωπου. Η μικρη ολη μερα κοιμαται γυρω στη μια ωρα. Εσας μεσα στην ημερα ποσο κοιμουνται τα μικρά σας.

Εμένα σε νορμάλ συνθήκες δηλαδή όταν τηρώ εγώ το πρόγραμμα κ δεν είμαστε έξω κ τον βάζω για υπνο στο 2ωρο από τον τελευταίο υπνο θα κοιμηθεί μισή ώρα το πρωι κατά τις 11 κ μισή ώρα το απόγευμα κατά τις 7. Κ το μεσημέρι καμιά ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλη αρχη!! Τελεια!! Ποσο θα θελα κ εγω.. 

Εγω οχι.. Την θηλαζω κανοντας τον καραγκιοζη, οταν γλαρωνει κ οταν την παιξω.. 

Αστα να πανε... Αυτο το 15-19 μας κατέστρεψε. 

Εχοντας περασει κ τα 2 δηλώνω καλυτερα απεργια. Οταν θηλαζουν αιωνια εγω δεν το αντέχω καθόλου μου έρχεται να πάρω τα βουνα. Ο γιος μου θηλαζε μαξιμουμ 5 λεπτα κ με είχε καλομάθει, ισως γιαυτό να με επιασε κ αργα το αgitation. 

5 λεπτά ανά ποση ώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Valxris τελειαα μάλλον θα κλείσω και εγώ να τα κάνω στο σπίτι 😊

Ευχαριστώ πολύ!!! Ναι είναι μια ανάσα ελπίδας ότι δεν εγκατέλειψα πλήρως τον εαυτό μου μετά από δύο παιδιά και 11 χρόνια σχέσης-γαμου🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Κορίτσια εγω δεν κανω απολυτως τιπτοα για τον εαυτο μου,περα απο μια περιποιηση προσωπου. Η μικρη ολη μερα κοιμαται γυρω στη μια ωρα. Εσας μεσα στην ημερα ποσο κοιμουνται τα μικρά σας.

Κοιμάται στις 9μιση μια ώρα,στις 1 30-40λεπτα στις 3-4 άλλο τόσο και μπορεί να κοιμηθεί και στις 7 για λίγο και για "βράδυ" στις 9:30-10 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

5 λεπτά ανά ποση ώρα;

Και ο δικός μου έτσι κάνει 5λεπτα το πολύ ανά 1-1.5-2 ώρες και λίγο πριν κοιμηθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Κορίτσια εγω δεν κανω απολυτως τιπτοα για τον εαυτο μου,περα απο μια περιποιηση προσωπου. Η μικρη ολη μερα κοιμαται γυρω στη μια ωρα. Εσας μεσα στην ημερα ποσο κοιμουνται τα μικρά σας.

Κ εγώ μαζί σου κάνω ένα σκραμπ κ μια μάσκα μια φορά την εβδομάδα κάποιο πρωί που θα κάτσει λίγο να παίξει στην κούνια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Κορίτσια εγω δεν κανω απολυτως τιπτοα για τον εαυτο μου,περα απο μια περιποιηση προσωπου. Η μικρη ολη μερα κοιμαται γυρω στη μια ωρα. Εσας μεσα στην ημερα ποσο κοιμουνται τα μικρά σας.

Ξυπνάει το πρωί γύρω στις 7. Θα κοιμηθεί μισή ώρα γύρω στις 9:30 μετά κατά τις 12 που βγαίνουμε βόλτα πάλι κάνα μισάωρο, το μεσημέρι 14:30 με 17:30 με μικρά ξυπνήματα,την βάζω στήθος κ ξερενεται!!! Κ μετά για βράδυ κατά τις 8. Βέβαια εδώ κ πολύ καιρό πια το βράδυ ξυπνάει ανά δυωρο. Δεν κοιμάται δύσκολα μετά αλλά εγώ είμαι κομμάτια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...