Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Απιστευτο!! 

Εμενα ενω δυσκολευεται πολυ μεαα ατην μέρα να κοιμηθεί σήμερα που ειμασταν εξω κοιμοταν σχεδόν 2ωρες στο στηθος. Κ τωρα απο την ωρα που κοιμηθηκε εχει ξυπνήσει 3 φορές, οποτε μας βλεπω κ εμάς δύσκολα. 

Εμενα σαν την κόρη μου κι αυτός, μέσα στην ημέρα δεν κοιμαται πάνω από μισή ώρα 🙄 αλλά κοιμάται το βράδυ, δεν παραπονιεμαι.. Χθες κοιμήθηκε 9-6 ξύπνησε για φαγητό, κοιμήθηκε ξανά και σηκωθήκαμε 9.30🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 23 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ωχ πέρασες χαλια.. Εμεις ευτυχως η μικρή δεν ειχε καθόλου κολικους αλλα τους εχω ζησει καλα στον γιο μου. Εχει παρει αγκαλια μπολικη αλλα νομιζω η μικρουλα το εχει περασει σε αλλο level.. Η αλήθεια ειναι οτι τα δοντακια μπορει να βγουν οπως να ναι.. 

Πχ ο γιος μου εβγαλε 7 μηνών κ μέχρι τον 8ο ειχε 6!μετα ξαναβγαλε στους 14 μήνες αλλα 6!κ 21 μηνων ειχε ολοκληρωσει την οδοντοστοιχια του. 

Εν τω μεταξυ λεμε για δοντια κ βλεπω η μικρη να βγαζει κ του γιου να του πεφτουν. Σημερα οταν ξαπλωσαμε μου παραπονεθηκε 1η φορα οτι τον πονάει ενα δόντι 🙄

Καλή υπομονή 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Πρέπει να συνηθίζουμε φυσικά. Τα κατοικίδια κάνουν καλό στα παιδιά!!😊😊😊 και θα πιάσουν και το  πάτωμα, Θα τα πάμε στην παιδική χαρά... Εγώ είμαι κουλ... Όσο προσέχεις να τα έχεις αποστείρωμενα τόσο χειρότερα νομίζω!!

Από τη στιγμή που αρχίζει το παιδί να βάζει τα χέρια στο στόμα δεν έχει νόημα νομίζω να κάνεις τόσο σχολαστική αποστείρωση ! Βάζει στο στόμα οοοτι βρει κυριολεκτικά ,πιάνει το σκυλί ,το πρόσωπο μου τα μαλλιά μου!! Και δεν έχει πάθει τπτ απολύτως ,που έχει και ατοπικη δερματίτιδα που υποτίθεται πως είναι πιο ευαίσθητη! Άλλο το θέμα της καθαριότητας, άλλο όμως η αποστείρωση! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..να ρωτήσω εσάς που δίνετε συμπληρωμα...μετά την αποστείρωση των σκευών...που τα αφήνετε;;αν θέλετε να στεγνώσουν;;έχω χαθεί πραγματικά με  την όλη διαδικασία ..φόρμουλα να προσπαθώ να πιάσει θηλή ο μικρος.. να κάνω αντλήσεις χθες δεν έφτασα τις 8 ημουν πτωμα.ο..αρχικά τύψεις για το τι πήγε λάθος ..πεινούσε ο μικρός και δεν το κατάλαβα..δεν έπιανε σωστά τον μαστό..μειωθηκε η παραγωγη....οι αντλήσεις είναι κουραστικές ...και ακόμη δεν έχω τέτοια παραγωγή για να καλύψω τις ανάγκες του..επικοινώνησα και με σύμβουλο θηλασμού..για να δούμε εναλλακτικές...σίτισης μόλις έχω κάποια παραγωγή...γιατί προς το παρών προέχει να αυξηθεί το βάρος του με όποιο τρόπο....στον μαστό ευτυχώς μπήκε σήμερα αλλά απλά πιπιλισε..έκανε σύγχυση σε μια μέρα;;αν είναι νηστικός δεν έχει υπομονή να πιάσει την θηλή..οπότε τον βάζω σε άσχετο χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..να ρωτήσω εσάς που δίνετε συμπληρωμα...μετά την αποστείρωση των σκευών...που τα αφήνετε;;αν θέλετε να στεγνώσουν;;έχω χαθεί πραγματικά με  την όλη διαδικασία ..φόρμουλα να προσπαθώ να πιάσει θηλή ο μικρος.. να κάνω αντλήσεις χθες δεν έφτασα τις 8 ημουν πτωμα.ο..αρχικά τύψεις για το τι πήγε λάθος ..πεινούσε ο μικρός και δεν το κατάλαβα..δεν έπιανε σωστά τον μαστό..μειωθηκε η παραγωγη....οι αντλήσεις είναι κουραστικές ...και ακόμη δεν έχω τέτοια παραγωγή για να καλύψω τις ανάγκες του..επικοινώνησα και με σύμβουλο θηλασμού..για να δούμε εναλλακτικές...σίτισης μόλις έχω κάποια παραγωγή...γιατί προς το παρών προέχει να αυξηθεί το βάρος του με όποιο τρόπο....στον μαστό ευτυχώς μπήκε σήμερα αλλά απλά πιπιλισε..έκανε σύγχυση σε μια μέρα;;αν είναι νηστικός δεν έχει υπομονή να πιάσει την θηλή..οπότε τον βάζω σε άσχετο χρόνο..

Εγώ που κάνω μεικτή έχω προσεξει ότι όταν πειναει πολύ δεν έχει υπομονή για στήθος, θέλει να πει από το μπουκαλάκι να τελειώνει!!! Όταν τον βάζεις στήθος να μην είναι πολύ πεινασμένος αλλά ούτε και χορτατος γιατί αλλιως πιπιλαει....τα μπιμπερό τα βάζω πρώτα σε μια καθαρή πετσέτα να στεγνώσουν κ μετά τα βάζω σε ένα πλαστικό κουτί αποθήκευσης... μπορεις να τα βάλεις σε ένα μεγάλο τάπερ.

Νοίκιασες νοσοκομείακο θήλαστρο;

Μην στεναχωριέσαι παντως θα κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς για το μικρουλι σου και οσο μπορεις για ναεισαι και εσύ μια ηρεμη χαρούμενη μανούλα...!

Υ.Γ.Να μας πεις τι σου θα σου πρότεινει η σύμβουλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..να ρωτήσω εσάς που δίνετε συμπληρωμα...μετά την αποστείρωση των σκευών...που τα αφήνετε;;αν θέλετε να στεγνώσουν;;έχω χαθεί πραγματικά με  την όλη διαδικασία ..φόρμουλα να προσπαθώ να πιάσει θηλή ο μικρος.. να κάνω αντλήσεις χθες δεν έφτασα τις 8 ημουν πτωμα.ο..αρχικά τύψεις για το τι πήγε λάθος ..πεινούσε ο μικρός και δεν το κατάλαβα..δεν έπιανε σωστά τον μαστό..μειωθηκε η παραγωγη....οι αντλήσεις είναι κουραστικές ...και ακόμη δεν έχω τέτοια παραγωγή για να καλύψω τις ανάγκες του..επικοινώνησα και με σύμβουλο θηλασμού..για να δούμε εναλλακτικές...σίτισης μόλις έχω κάποια παραγωγή...γιατί προς το παρών προέχει να αυξηθεί το βάρος του με όποιο τρόπο....στον μαστό ευτυχώς μπήκε σήμερα αλλά απλά πιπιλισε..έκανε σύγχυση σε μια μέρα;;αν είναι νηστικός δεν έχει υπομονή να πιάσει την θηλή..οπότε τον βάζω σε άσχετο χρόνο..

Καλημέρα κορίτσι ! Εγώ τα βάζω αποστειρωτη και όταν τον ανοίξω κλείνω τα μπουκάλια κανονικά όπως είναι (και ας έχουν νερό) και τα βάζω στο ψυγείο μέσα σε ένα καθαρό τάπερ (απλά να στέκονται δλδ ). Αν δεν ανοίξω το καπάκι του αποστειρωτη τα αφήνω κανονικά εκεί μέσα αλλά μόλις ανοίξει το καπάκι πρέπει να μπουν ψυγείο για να κρατήσει η αποστείρωση! Δεν έχω να σου πω καλή εμπειρία με το θηλασμό,ούτε εμπειρίες, γιατί επί ένα μήνα προσπαθούσα απεγνωσμένα να θηλάσω και τελικά δεν τα καταφέραμε δυστυχώς όμως θα σου πω το εξής ! Αρχικά καλες μαμάδες είμαστε όλες και όλες προσπαθούμε το καλύτερο για τα μωράκια μας ! Από κει και πέρα όμως θα κάνεις ότι αντέχει η ψυχή και το σώμα σου ! Στο λέει μια γυναίκα που κόντεψε να πάθει επιλοχειο όταν μου κόπηκε το γάλα ... Αν γύριζα το χρόνο πίσω ,θα ήθελα απλά να το έχω ζήσει πιο ήρεμα εκείνες τις πρώτες μερες και να μη με πιάνει πανικός ! Έχασα όλες τις πρώτες μέρες του μωρου μου απ' την ψύχωση μου να θηλάσω ! Προσπάθησε το όσο βαστάει η καρδιά και το σώμα σου ,όμως αν δεις ότι σε καταρρακώνει όλο αυτό ,κάνε απλά αυτό που μπορείς για να είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου ! Χαρούμενη μαμά=χαρούμενο και υγείες παιδί . Είσαι πολύ καλή μανούλα και επειδή έχω ζήσει στο έπακρο αυτό που ζεις , να ξέρεις πως ότι και να γίνει θα είσαι η καλύτερη μανούλα του κόσμου ! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Mommy to be σίγουρα είναι πάρα πολυ κουραστική όλη αυτή η διαδικασία... Πρώτα από όλα πρεπει να είσαι εσυ καλά κ το μωρό. Αν σας εξαντλεί όλο αυτό δεν έχει κανένα νόημα. Κανείς ότι μπορεις κ με το παραπάνω, μην εχεις τυψεις! 

@Love32 νομίζω ότι έχουμε το ίδιο λίκνο ξέρεις μέχρι πόσα κιλά είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι ! Εγώ τα βάζω αποστειρωτη και όταν τον ανοίξω κλείνω τα μπουκάλια κανονικά όπως είναι (και ας έχουν νερό) και τα βάζω στο ψυγείο μέσα σε ένα καθαρό τάπερ (απλά να στέκονται δλδ ). Αν δεν ανοίξω το καπάκι του αποστειρωτη τα αφήνω κανονικά εκεί μέσα αλλά μόλις ανοίξει το καπάκι πρέπει να μπουν ψυγείο για να κρατήσει η αποστείρωση! Δεν έχω να σου πω καλή εμπειρία με το θηλασμό,ούτε εμπειρίες, γιατί επί ένα μήνα προσπαθούσα απεγνωσμένα να θηλάσω και τελικά δεν τα καταφέραμε δυστυχώς όμως θα σου πω το εξής ! Αρχικά καλες μαμάδες είμαστε όλες και όλες προσπαθούμε το καλύτερο για τα μωράκια μας ! Από κει και πέρα όμως θα κάνεις ότι αντέχει η ψυχή και το σώμα σου ! Στο λέει μια γυναίκα που κόντεψε να πάθει επιλοχειο όταν μου κόπηκε το γάλα ... Αν γύριζα το χρόνο πίσω ,θα ήθελα απλά να το έχω ζήσει πιο ήρεμα εκείνες τις πρώτες μερες και να μη με πιάνει πανικός ! Έχασα όλες τις πρώτες μέρες του μωρου μου απ' την ψύχωση μου να θηλάσω ! Προσπάθησε το όσο βαστάει η καρδιά και το σώμα σου ,όμως αν δεις ότι σε καταρρακώνει όλο αυτό ,κάνε απλά αυτό που μπορείς για να είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου ! Χαρούμενη μαμά=χαρούμενο και υγείες παιδί . Είσαι πολύ καλή μανούλα και επειδή έχω ζήσει στο έπακρο αυτό που ζεις , να ξέρεις πως ότι και να γίνει θα είσαι η καλύτερη μανούλα του κόσμου ! ❣️

Καλημέρα!!Εζησα ακριβώς το ίδιο κι εγώ και έχω ακριβως την ίδια άποψη!! Υγιείς και ήρεμες μανούλες , γερά και χαρούμενα μωράκια!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κανετε; εγω κοιμαμαι ορθια 😂 

@Clairy.Πηρα αυτο στο λινκ παρακατω, ωστόσο δεν θα το προτεινα. Ειναι με  βαριδι. Επειδη εχω δοκιμασει πολλα με τον γιο μου, συγκρίνω. δεν ειναι καθολου βολικο το συγκεκριμενο στο καθάρισμα του καλαμακιου. Δεν ξερω ποσο θα αντεξω να μην το πετάξω απο το παραθυρο!!

https://www.irabebe.gr/fagito/ekpaideftika-potirakia-kypella/lindam-munchkin-click-lock-tip-sip-potiraki-me-kalamaki-7oz-207ml-6m-70248_70248/?gclid=CjwKCAiA-9uNBhBTEiwAN3IlNPRmIcuQDaHsRXVUbeZIRs1LiGtcvMyfnVaENY-BSiyo9GFZW7-c1xoCRGcQAvD_BwE&skuId=70358

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! Τι κανετε; εγω κοιμαμαι ορθια 😂 

@Clairy.Πηρα αυτο στο λινκ παρακατω, ωστόσο δεν θα το προτεινα. Ειναι με  βαριδι. Επειδη εχω δοκιμασει πολλα με τον γιο μου, συγκρίνω. δεν ειναι καθολου βολικο το συγκεκριμενο στο καθάρισμα του καλαμακιου. Δεν ξερω ποσο θα αντεξω να μην το πετάξω απο το παραθυρο!!

https://www.irabebe.gr/fagito/ekpaideftika-potirakia-kypella/lindam-munchkin-click-lock-tip-sip-potiraki-me-kalamaki-7oz-207ml-6m-70248_70248/?gclid=CjwKCAiA-9uNBhBTEiwAN3IlNPRmIcuQDaHsRXVUbeZIRs1LiGtcvMyfnVaENY-BSiyo9GFZW7-c1xoCRGcQAvD_BwE&skuId=70358

 

Το είχα δει από κοντά στα ορκεστρα. Όχι λες ε; η επόμενη επιλογή σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@nik_ol μέχρι 15 γράφει στο βιβλιαράκι του η μέχρι ν ξεκινήσει ν σηκώνεται που είναι επικίνδυνο. ωστόσο εγώ μάλλον θα το βγάλω 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema η νυστα κ η πεινα η ζωή μου όλη 🤣🤣🤣🤣

@Love32 γιατί θα το βγάλεις; κοιμάστε κ εσεις όλοι μαζί στο δικό σου κρεβάτι; 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το είχα δει από κοντά στα ορκεστρα. Όχι λες ε; η επόμενη επιλογή σου; 

Είναι παρα παρα πολυ μαλακο το καλαμακι, δεν αποσπάται μπορει ευκολα να ξεφυγει κ να μεινει μεσα σαπουναδα.. Ειναι δυσκολο. Ειχα σκεφτεί να πάρω ολο σιλικονι, ποτηρι καλαμακι αλλα δεν βρηκα ενα στις προδιαγραφές που θελω. Μετα το 360. Περιμενω να το δοκιμασετε εσείς πρώτα 😂 μαλλον θα το δω ισως παραγγειλω μετα τα χριστουγεννα το 360.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ που κάνω μεικτή έχω προσεξει ότι όταν πειναει πολύ δεν έχει υπομονή για στήθος, θέλει να πει από το μπουκαλάκι να τελειώνει!!! Όταν τον βάζεις στήθος να μην είναι πολύ πεινασμένος αλλά ούτε και χορτατος γιατί αλλιως πιπιλαει....τα μπιμπερό τα βάζω πρώτα σε μια καθαρή πετσέτα να στεγνώσουν κ μετά τα βάζω σε ένα πλαστικό κουτί αποθήκευσης... μπορεις να τα βάλεις σε ένα μεγάλο τάπερ.

Νοίκιασες νοσοκομείακο θήλαστρο;

Μην στεναχωριέσαι παντως θα κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς για το μικρουλι σου και οσο μπορεις για ναεισαι και εσύ μια ηρεμη χαρούμενη μανούλα...!

Υ.Γ.Να μας πεις τι σου θα σου πρότεινει η σύμβουλος..

Η σύμβουλος πρότεινε ανά δύο ώρες ο μικρός να μπαίνει στον μαστό και ανά 3 να κάνω άντληση ακόμη και το βράδυ..προκειμένου να αυξήσουμε την παραγωγή και να μειώσουμε η να διακαοψουμε τελείως το συμπλήρωμα...πρότεινε εναλλακτικούς τρόπους σίτισης εκτός μπιμπερο.πχ κουταλάκι..κτλπ...το νοσοκομειακό εχε αλλη απόδοση μου ειπε...κοινώς όλα την προσπάθεια θηλασμού από την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω ,επειδή ξεκινάμε στερεές από βδομάδα ! Τι κουταλάκια πιατακια  και σαλιαρες χρησιμοποιείτε;;; Μου είπε μια φίλη να προτιμήσω πλαστική σαλιαρα ας πούμε να γλιτώσω το πλύσιμο ! Βολεύει ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είναι παρα παρα πολυ μαλακο το καλαμακι, δεν αποσπάται μπορει ευκολα να ξεφυγει κ να μεινει μεσα σαπουναδα.. Ειναι δυσκολο. Ειχα σκεφτεί να πάρω ολο σιλικονι, ποτηρι καλαμακι αλλα δεν βρηκα ενα στις προδιαγραφές που θελω. Μετα το 360. Περιμενω να το δοκιμασετε εσείς πρώτα 😂 μαλλον θα το δω ισως παραγγειλω μετα τα χριστουγεννα το 360.

Το 360 που έχει η κουνιάδα μου μου φάνηκε δύσκολο ακόμα και για μένα. Πόσο μάλλον για το μωρό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Η σύμβουλος πρότεινε ανά δύο ώρες ο μικρός να μπαίνει στον μαστό και ανά 3 να κάνω άντληση ακόμη και το βράδυ..προκειμένου να αυξήσουμε την παραγωγή και να μειώσουμε η να διακαοψουμε τελείως το συμπλήρωμα...πρότεινε εναλλακτικούς τρόπους σίτισης εκτός μπιμπερο.πχ κουταλάκι..κτλπ...το νοσοκομειακό εχε αλλη απόδοση μου ειπε...κοινώς όλα την προσπάθεια θηλασμού από την αρχή...

Σου ήρθε το θηλαστρο; ένοιωσες να σε βοήθησαν οι συμβουλές; δυσκολο όλο από την αρχή, θέλει κόπο αλλά μπορείς να το προσπαθησεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Το 360 που έχει η κουνιάδα μου μου φάνηκε δύσκολο ακόμα και για μένα. Πόσο μάλλον για το μωρό 😂

Απορώ πως τα μαθαίνουν κ πινουν γάλα από αυτό αντί για μπιμπερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω ,επειδή ξεκινάμε στερεές από βδομάδα ! Τι κουταλάκια πιατακια  και σαλιαρες χρησιμοποιείτε;;; Μου είπε μια φίλη να προτιμήσω πλαστική σαλιαρα ας πούμε να γλιτώσω το πλύσιμο ! Βολεύει ;;;

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα αλλά σαλιαρες θα παρω ολόσωμη ποδια κ πιατακια για όταν τα χρησιμοποιήσουμε πηρα bamboo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα τον έβαλα στην γωνία του καναπέ.. Δεν κάθεται με τίποτα πάει να φύγει... Εσείς πως τα κρατήσατε όρθια ρε παιδιά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σήμερα τον έβαλα στην γωνία του καναπέ.. Δεν κάθεται με τίποτα πάει να φύγει... Εσείς πως τα κρατήσατε όρθια ρε παιδιά; 

Έβαλες μαξιλάρια δεξιά κ αριστερά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Έβαλες μαξιλάρια δεξιά κ αριστερά;

Ναι ναι.. Φεύγει να πάει να πιάσει ότι υπάρχει γύρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω ,επειδή ξεκινάμε στερεές από βδομάδα ! Τι κουταλάκια πιατακια  και σαλιαρες χρησιμοποιείτε;;; Μου είπε μια φίλη να προτιμήσω πλαστική σαλιαρα ας πούμε να γλιτώσω το πλύσιμο ! Βολεύει ;;;

Εγώ πηρα bamboo πιατακια κουταλακι, σαλιαρες δεν αγορασα ειχα απο τον γιο μου πλαστικές τις οποιες δεν της πολυχρησιμοποιησαμε.. Κ τωρα δεν με βολευουν ιδιατερα οι σαλιαρες ισως κρατήσω 2-3 ρουχα γιαυτο το λογο!! Παγουρακι εβαλα πιο πανω πιο πήρα. 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το 360 που έχει η κουνιάδα μου μου φάνηκε δύσκολο ακόμα και για μένα. Πόσο μάλλον για το μωρό 😂

Ωραια... Ενας ακομα λογος να μην μπω στον κοπο να παρω 😂😂😂δνε τα πολυσυμπαθω αλλα βλεπω όλοι τετοιο παιρνουν..θα βολευτω μου φαινεται με τα δικα μας κ εξω θα χρησιμοποιώ της munchkin. K αργοτερα θα της παρω ενα ανοξειδωτο καλο. 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα αλλά σαλιαρες θα παρω ολόσωμη ποδια κ πιατακια για όταν τα χρησιμοποιήσουμε πηρα bamboo

Ποια; bibabo;;; εγω σήμερα παρελαβα απο bamboobamboo κ ειχα παραγγειλει απο 29 Νοεμβρίου. 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι ναι.. Φεύγει να πάει να πιάσει ότι υπάρχει γύρω 

Θελει λιγο χρονο κορίτσι μου... Καθε μερα να το κανείς αρκετές φορες κ θα αρχίσει να κάθεται σίγουρα.. Κ εγω στον γιο μου το ιδιο εκανα, το μικιο βγήκε έτοιμο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5  κοιτα διαφορα στον δίσκο απο τα 2 καρεκλακια μας. Με το μικρο καρεκλακι τα φαγητα θα ειναι μονιμα κατω. Με το μεγαλο καρεκλακι η δικη μ απο πλαι μεχρι στιγμης δεν προλαβαίνει να πεταξει IMG_20211213_144511.thumb.jpg.b91f4a1e1ea74255c473780d41610209.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...