Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...εμείς σε έναν πανικό..δεν προλαβαίνω και τις αντλήσεις και τον θηλασμό...ο μικρός με το ζόρι κάθεται αν και μόνο 1μιση μέρα πίνει το γάλα μου μου με το μπιμπερο...δεν θέλει με τίποτα το στήθος χειρότερα από πριν..προφανώς του φαίνεται πιο ευκολο..μέχρι να το ζεστάνω όμως σπαραζει..αγόρασα θερμαντήρα σήμερα..στο δίωρο δηλαδεη πρεπει  να φάει όπως και να χει..αλλά με την άντληση  με αυτό το θηλαστρο δεν καλύπτω τις ανάγκες του..χθες σε 6 προσπάθειες έβγαλα 300m με σύμβουλο θηλασμού που μίλησα μου είπε με το νοσοκομειακό θα βγάζω παραπάνω...αλλά μέχρι τότε...θα δώσω λίγη φόρμουλα έστω μέχρι την Τρίτη...να δω και την παραγωγή μου με το άλλο θηλαστρο....

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ωραία μπράβο η μικρουλα!!!! Εσυ κουράγιο όσο μπορείς! Να προσέχεις τον εαυτό σου κ ας μείνουν πισω όλα από δουλειές! Σε βοηθάνε καθόλου οι υπόλοιποι τουλάχιστον με τις δουλειές για τη μικρή πχ πλυσιμο, σίδερο. Αχ, μου φαίνεται τόσο δύσκολο που κάνεις τόσα μέσα στη μέρα. 

Με τις αντλήσεις ίσως είναι καλυτερα σε λίγο καιρό που θα μπείτε στις στερεές. Μήπως αφήνεις λιγότερο γάλα κ καλύπτεται κάπως μέχρι να γυρίσεις. Μέχρι ποτε είναι η πρακτικη;

Εμείς τα κλασσικά μας.... Ξυπνημα ανά δίωρο το βράδυ 🤣 (εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως κάνω κάτι λάθος)

τουλάχιστον εσυ κοιμάσαι;

Δεν είσαι η μόνη... Κι εμένα η δική μου είναι 5μιση μηνών και ξυπνάει ανα 2-3 ώρες κάθε νύχτα... 😢 Τα έχω παίξει κι εγώ από τη συνεχόμενη αϋπνία και δυστυχώς τη τραβάω όλη μόνη μου λόγω θηλασμού... Ο άντρας μου πια κοιμάται στο σαλόνι για να είναι πιο ξεκούραστος να τη κρατάει μια ωρίτσα το πρωί μπας και κοιμηθώ εγώ που δεν... Με τόση φασαρία που κάνει τα πρωινά η μικρή μου ούτε το πρωί καταφέρνω τελικά να κοιμηθώ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...εμείς σε έναν πανικό..δεν προλαβαίνω και τις αντλήσεις και τον θηλασμό...ο μικρός με το ζόρι κάθεται αν και μόνο 1μιση μέρα πίνει το γάλα μου μου με το μπιμπερο...δεν θέλει με τίποτα το στήθος χειρότερα από πριν..προφανώς του φαίνεται πιο ευκολο..μέχρι να το ζεστάνω όμως σπαραζει..αγόρασα θερμαντήρα σήμερα..στο δίωρο δηλαδεη πρεπει  να φάει όπως και να χει..αλλά με την άντληση  με αυτό το θηλαστρο δεν καλύπτω τις ανάγκες του..χθες σε 6 προσπάθειες έβγαλα 300m με σύμβουλο θηλασμού που μίλησα μου είπε με το νοσοκομειακό θα βγάζω παραπάνω...αλλά μέχρι τότε...θα δώσω λίγη φόρμουλα έστω μέχρι την Τρίτη...να δω και την παραγωγή μου με το άλλο θηλαστρο....

 

 

 

Γεια σου κοπέλα μου!!! Συγνώμη θα πω και εγώ τη γνώμη μου τώρα!!! Και εγώ είμαι πολύ υπέρ του θηλασμού έκλαιγα που δεν θήλασα αποκλειστικά παλεύω ακόμα... Και προσπαθώ να μειώσω το ξένο που δίνω , το βάζω οσο μπορω στο στηθος..κλπ.κλπ.. αλλά όταν μου είπε ο γιατρός ότι το μωρό δεν παίρνει βάρος Δεν το σκέφτηκα καν.πρώτα από όλα  να σκεφτείς την υγεία του μωρού σου να παίρνει το βάρος του και να μεγαλώνει και να είναι ένα χαρούμενο μωράκι!! Όλες αγαπάμε το θηλασμό αλλά έχει προτεραιότητα το μωρό!!😊♥️

Δώσε και λίγο ξένο με τη συμβουλή του γιατρού σου... Και δες και με το θήλαστρο πόσο μπορείς να βγάλεις και μετά το ξανά κόβεις το ξένοάμα δεν θέλεις... Αλλά λίγο το μωρό να πάρει τα πανω του μέχρι να βρεις εσύ τη σειρά σου με τα θήλαστρα και τις αντλήσεις... Ταπεινή μου γνώμη και όλη την αγάπη το λέω...

Υ.Γ. προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο μπορείς γιατί με το άγχος το γαλατάκι σου θα κάνει φτερά!! Από πείρα μιλάω! 🤪♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου... 

Σκέφτομαι ότι θα ζοριστω λιγο τωρα και μετα θα μπορέσω να ησυχασω..να αποκατασταθω επαγγελματικα και τέλος, μετα  να μπορω να μεγαλωσω και να χαρω την οικογένεια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σκέφτομαι ότι θα ζοριστω λιγο τωρα και μετα θα μπορέσω να ησυχασω..να αποκατασταθω επαγγελματικα και τέλος, μετα  να μπορω να μεγαλωσω και να χαρω την οικογένεια μου..

Εχεις απόλυτο δίκιο. Μετά μπαίνεις πιο εύκολα σε δημόσιο νοσοκομείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο. Μετά μπαίνεις πιο εύκολα σε δημόσιο νοσοκομείο; 

Απο την μια πλευρά ναι..γιατι η πρακτικη αυτη λογω οτι ειναι επι πληρωμης λογαριαζεται ως προϋπηρεσία! Απο εκει και περα πρέπει να παρω την πιστοποίηση για να βγω στην αγορα εργασιας.. και σαφως δεν μπαινεις ευκολα..θα δωσω και για ecdl γιατι ειναι απαραίτητο για μονιμότητα..αλλα απο εκει και έπειτα αν μπω ως επικουρικό θα παρω και αλλη μοριοδοτηση σε μια ενδεχόμενη προκήρυξη για μονιμες θεσεις στο μελλον..το σημαντικό είναι ότι μου αρέσει..φοβηθηκα οτι βλέποντας καποια πράγματα θα αλλαζα γνωμη.. αλλα μου αρεσει..απλα ειμαι στην φαση που γυρναω σπιτι και μεχρι και στον ύπνο μου βλεπω το νοσοκομείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο την μια πλευρά ναι..γιατι η πρακτικη αυτη λογω οτι ειναι επι πληρωμης λογαριαζεται ως προϋπηρεσία! Απο εκει και περα πρέπει να παρω την πιστοποίηση για να βγω στην αγορα εργασιας.. και σαφως δεν μπαινεις ευκολα..θα δωσω και για ecdl γιατι ειναι απαραίτητο για μονιμότητα..αλλα απο εκει και έπειτα αν μπω ως επικουρικό θα παρω και αλλη μοριοδοτηση σε μια ενδεχόμενη προκήρυξη για μονιμες θεσεις στο μελλον..το σημαντικό είναι ότι μου αρέσει..φοβηθηκα οτι βλέποντας καποια πράγματα θα αλλαζα γνωμη.. αλλα μου αρεσει..απλα ειμαι στην φαση που γυρναω σπιτι και μεχρι και στον ύπνο μου βλεπω το νοσοκομείο...

Σίγουρα είναι δύσκολο κ από άποψη κούρασης κ από άποψη ψυχολογίας αλλά αν σου αρέσει τα καταφέρνεις κ υπάρχει εξέλιξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα είναι δύσκολο κ από άποψη κούρασης κ από άποψη ψυχολογίας αλλά αν σου αρέσει τα καταφέρνεις κ υπάρχει εξέλιξη! 

Συμφωνώ...νιωθω οτι εχω μια εξελιξη σε σχεση με τα αλλα δυο ατομα που εχω μαζι μου ..το παλευω..βλέπω οτι περισσότερο μπορω για να μου δινουν και σημασια και να μου μεταφερουν αυτα που ξερουν..μακαρι βγαίνοντας απο ολο αυτο να εχω κανει και τις δημοσιες σχεσεις μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εγώ τον αφήνω κάτω εδώ κ κανένα μήνα. Δε ρώτησα την παιδιατρο ωστόσο... Σκέφτηκα ότι αφού κάθεται στο γυμναστήριο γιατί να μην κάτσει κ κάτω στο χαλί. Εννοείται ότι βγάζουμε παπούτσια στην είσοδο κ στο δωμάτιο του δεν πατάμε καν με τις παντόφλες του σπιτιού. Βέβαια να σας πω την αλήθεια όταν άρχισε να βάζει τα παντα στο στόμα κάπως ηρέμησα γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τα πάντα (δική μου θεωρία 😝). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Συμφωνώ...νιωθω οτι εχω μια εξελιξη σε σχεση με τα αλλα δυο ατομα που εχω μαζι μου ..το παλευω..βλέπω οτι περισσότερο μπορω για να μου δινουν και σημασια και να μου μεταφερουν αυτα που ξερουν..μακαρι βγαίνοντας απο ολο αυτο να εχω κανει και τις δημοσιες σχεσεις μου..

Θα τα καταφέρεις μια χαρά! Βασικά κ μόνο που πηρες την απόφαση με ένα μωρό να ξεκινήσεις όλη αυτή τη διαδικασία είναι αξιοθαύμαστο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Βρε κορίτσια εγώ τον αφήνω κάτω εδώ κ κανένα μήνα. Δε ρώτησα την παιδιατρο ωστόσο... Σκέφτηκα ότι αφού κάθεται στο γυμναστήριο γιατί να μην κάτσει κ κάτω στο χαλί. Εννοείται ότι βγάζουμε παπούτσια στην είσοδο κ στο δωμάτιο του δεν πατάμε καν με τις παντόφλες του σπιτιού. Βέβαια να σας πω την αλήθεια όταν άρχισε να βάζει τα παντα στο στόμα κάπως ηρέμησα γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τα πάντα (δική μου θεωρία 😝).

Εγω ακόμα δεν το έχω συνηθίσει αυτό που βάζει τα πάντα στο στόμα 😱 σήμερα παρήγγειλα παιδικό χαλί σιγά σιγά θα την κατεβάσω κ εγώ αλλά μόνο ανάσκελα γτ στο μπρούμυτα θα γλύφει το χαλί κ δεν είμαι προετοιμασμένη γι'αυτό! 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Συλλυπητήρια κορίτσι μου ζωή σε εσάς! 

Όσο αφορά το πάτωμα εγώ και στην μεγάλη μου είμασταν από 5μηνων στο πάτωμα με κουβέρτα αραδιαζα τα παιχνίδια και την βγάζαμε εκεί όλη μέρα! Είχα παρει και αυτά τα παζλ αλλά δεν μας βολεψαν πολύ είναι(γιατί τα έχω ακόμη) αρκετά σκληρά αν και αφρώδες! Και στον μικρούλη τώρα όλο πάτωμα είμαστε στρώνουμε κάτω πάπλωμα και καθόμαστε εγώ η μεγάλη και ο μικρός!

Σήμερα τρελάθηκε με το μπρόκολο και το έφαγε και πολύ καλά περιττο να πω ότι έβγαζα κορυφές από μπρόκολο ακόμα και από το τσουτσουρελι του χαχαχαχ!!!

Σήμερα το πρόγραμμα έχει βόλτα και τα μωρά στην πεθερά! Χρειάζομαι αερααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

 

Ναι νσ κάνεις γνωριμίες εκεί μέσα. Εγώ είχα πάει σε νοσοκομείο του Πειραιά για έναν μήνα στις αιμοληψίες και είχα ανταλλαξει fb κλπ φεύγοντας. Με πήραν 2 φορές τηλέφωνό να μου προτείνουν δουλειά. Όσο μπορείς να φτιαξεις την εικόνα σου.. 

Ρε κορίτσια γιατί φοβάστε το κάτω; τα παιδιά όπως και να έχει πρέπει να φτιάξουν αντισώματα. Εγώ πλέον τον αφήνω να πιάνει και το σκυλί. 

Λοιπόν ο μικρός έχει τόσα σάλια που βήχει όταν είναι ανάσκελα. Νιώθω ότι είναι κάποια ανάμεσα σε ρινοφαρυγγα μαζεμένα έτσι όπως τον ακούω. Έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να τον βοηθήσω.;; δεν ακούω χρου χρου στην πλατουλα και μπροστά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι νσ κάνεις γνωριμίες εκεί μέσα. Εγώ είχα πάει σε νοσοκομείο του Πειραιά για έναν μήνα στις αιμοληψίες και είχα ανταλλαξει fb κλπ φεύγοντας. Με πήραν 2 φορές τηλέφωνό να μου προτείνουν δουλειά. Όσο μπορείς να φτιαξεις την εικόνα σου.. 

Ρε κορίτσια γιατί φοβάστε το κάτω; τα παιδιά όπως και να έχει πρέπει να φτιάξουν αντισώματα. Εγώ πλέον τον αφήνω να πιάνει και το σκυλί. 

Λοιπόν ο μικρός έχει τόσα σάλια που βήχει όταν είναι ανάσκελα. Νιώθω ότι είναι κάποια ανάμεσα σε ρινοφαρυγγα μαζεμένα έτσι όπως τον ακούω. Έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να τον βοηθήσω.;; δεν ακούω χρου χρου στην πλατουλα και μπροστά 

 

Αχ, πως κάνει με το σκυλί;

Δεν ξέρω για τα σάλια. Μήπως θα βοηθούσε ο ορος; δε νομίζω βέβαια

@Valxris πως θα αφήσεις τον μικρό; θα αφήσεις κ γάλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Βρε κορίτσια εγώ τον αφήνω κάτω εδώ κ κανένα μήνα. Δε ρώτησα την παιδιατρο ωστόσο... Σκέφτηκα ότι αφού κάθεται στο γυμναστήριο γιατί να μην κάτσει κ κάτω στο χαλί. Εννοείται ότι βγάζουμε παπούτσια στην είσοδο κ στο δωμάτιο του δεν πατάμε καν με τις παντόφλες του σπιτιού. Βέβαια να σας πω την αλήθεια όταν άρχισε να βάζει τα παντα στο στόμα κάπως ηρέμησα γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τα πάντα (δική μου θεωρία 😝). 

Κάνω ακριβώς το ίδιο με βάση την ίδια θεωρία 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Βρε κορίτσια εγώ τον αφήνω κάτω εδώ κ κανένα μήνα. Δε ρώτησα την παιδιατρο ωστόσο... Σκέφτηκα ότι αφού κάθεται στο γυμναστήριο γιατί να μην κάτσει κ κάτω στο χαλί. Εννοείται ότι βγάζουμε παπούτσια στην είσοδο κ στο δωμάτιο του δεν πατάμε καν με τις παντόφλες του σπιτιού. Βέβαια να σας πω την αλήθεια όταν άρχισε να βάζει τα παντα στο στόμα κάπως ηρέμησα γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τα πάντα (δική μου θεωρία 😝). 

Κ μένα η γιατρός μου είπε κουβερτούλα κ κάτω...εγώ έχω μια  φλοκάτη κ από πάνω σεντόνι κ τα βαζω ολα πάνω... γυμναστήριο, παιχνίδια... Αντισώματα , μία χαρά. Εμένα ήταν 2-3 μηνών όταν της εγλειψε το σκυλί το πόδι!!!🤪🤪🤪🤪εδώ του χρόνου στην παραλία θα φάνε και άμμο!! Πρέπει να το συνηθίσουμε!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κ μένα η γιατρός μου είπε κουβερτούλα κ κάτω...εγώ έχω μια  φλοκάτη κ από πάνω σεντόνι κ τα βαζω ολα πάνω... γυμναστήριο, παιχνίδια... Αντισώματα , μία χαρά. Εμένα ήταν 2-3 μηνών όταν της εγλειψε το σκυλί το πόδι!!!🤪🤪🤪🤪εδώ του χρόνου στην παραλία θα φάνε και άμμο!! Πρέπει να το συνηθίσουμε!!🤪

Χαχαχα... Αυτό ακριβώς, θα φάνε κ άμμο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, πως κάνει με το σκυλί;

Δεν ξέρω για τα σάλια. Μήπως θα βοηθούσε ο ορος; δε νομίζω βέβαια

@Valxris πως θα αφήσεις τον μικρό; θα αφήσεις κ γάλα;

Τον τελευταίο μήνα αντιλαμβάνεται ότι είναι κάτι άλλο το σκυλί. Την ακολουθεί παντού με το βλέμμα και οταν έρχεται κοντά την πιάνει και αυτή κάθεται. Πόδι είχε γλύψει με το που γυρίσαμε από το μαιευτήριο. 

Λοιπόν πήρα καρεκλακι φαγητού. Ο άντρας μου δεν ήθελε να πάρουμε ικεα ή το πλαστικό του Orchestra. Τον άφησα να διαλέξει μόνος του τελικά.. Εγώ ψάχνω πόσο καιρό τι θα πάρω και εκείνος μέσα σε δέκα λεπτά αποφάσισε. Το μόνο που του είπα ότι δεν υπάρχει λόγος να πάρουμε 100 και ευρώ καρεκλακι.. Ήταν δώρο από την μαμά του για Χριστούγεννα 

Screenshot_20211211_190220_com.shop.orchestra.app.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ωραία μπράβο η μικρουλα!!!! Εσυ κουράγιο όσο μπορείς! Να προσέχεις τον εαυτό σου κ ας μείνουν πισω όλα από δουλειές! Σε βοηθάνε καθόλου οι υπόλοιποι τουλάχιστον με τις δουλειές για τη μικρή πχ πλυσιμο, σίδερο. Αχ, μου φαίνεται τόσο δύσκολο που κάνεις τόσα μέσα στη μέρα. 

Με τις αντλήσεις ίσως είναι καλυτερα σε λίγο καιρό που θα μπείτε στις στερεές. Μήπως αφήνεις λιγότερο γάλα κ καλύπτεται κάπως μέχρι να γυρίσεις. Μέχρι ποτε είναι η πρακτικη;

Εμείς τα κλασσικά μας.... Ξυπνημα ανά δίωρο το βράδυ 🤣 (εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως κάνω κάτι λάθος)

τουλάχιστον εσυ κοιμάσαι;

Δεν κανεις λαθος πιστεύω.. Ειναι στο παιδί.. Σου ειχα πει μια αλλη φορα οταν θα ολοκληρωθει η οδοντοφυια συνήθως μετα τα 2 θα δουμε πως θα κοιμουνται.  Ξέρω, καταλαβαίνω ότι η κουραση κ η αϋπνία βαραει κοκκινο, αλλα θα ερθει η μερα κ δεν θα το πιστευεις. 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 😊 Κι εγώ θα αρχίσω να την αφήνω... Μόνο που είμαι λίγο μικροβιοφοβικη και το πάτωμα δεν μου φαίνεται και ότι πιο καθαρό όσο και να το έχω καθαρίσει 😅

Φιλικη συμβουλη.. Παλεψε το τωρα.. Αργοτερα θα φρικαρεις! Κ αν κανετε 2ο παιδάκι θα τρελαθεις τελειως. Ειχα τρελό θεμα με την καθαριότητα, με έλεγες κ ψυχαναγκαστικη. Πριν κατι χρονια ειχα σταματησει για πολύ λιγο να δουλευω κ καθαριζα το σπιτι 3 φορές την μέρα. αυτό που επικρατει στο σπιτι μου ειναι χαος. Σκεψου οτι οταν ειναι καθαρο ειμαι παρα πολυ χαρουμενη.. Αν ειμαι πεσμενη ψυχολογικά κ καθαρισω ανεβαινει η ψυχολογια μου φουλ.. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Βρε κορίτσια εγώ τον αφήνω κάτω εδώ κ κανένα μήνα. Δε ρώτησα την παιδιατρο ωστόσο... Σκέφτηκα ότι αφού κάθεται στο γυμναστήριο γιατί να μην κάτσει κ κάτω στο χαλί. Εννοείται ότι βγάζουμε παπούτσια στην είσοδο κ στο δωμάτιο του δεν πατάμε καν με τις παντόφλες του σπιτιού. Βέβαια να σας πω την αλήθεια όταν άρχισε να βάζει τα παντα στο στόμα κάπως ηρέμησα γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τα πάντα (δική μου θεωρία 😝). 

Τα ίδια κ εμεις.. Ουτε παντόφλες δεν φοραμε πλεον σπιτι, απο τον γιο μου αυτο. 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valxris είπε:

@Clairy. Συλλυπητήρια κορίτσι μου ζωή σε εσάς! 

Όσο αφορά το πάτωμα εγώ και στην μεγάλη μου είμασταν από 5μηνων στο πάτωμα με κουβέρτα αραδιαζα τα παιχνίδια και την βγάζαμε εκεί όλη μέρα! Είχα παρει και αυτά τα παζλ αλλά δεν μας βολεψαν πολύ είναι(γιατί τα έχω ακόμη) αρκετά σκληρά αν και αφρώδες! Και στον μικρούλη τώρα όλο πάτωμα είμαστε στρώνουμε κάτω πάπλωμα και καθόμαστε εγώ η μεγάλη και ο μικρός!

Σήμερα τρελάθηκε με το μπρόκολο και το έφαγε και πολύ καλά περιττο να πω ότι έβγαζα κορυφές από μπρόκολο ακόμα και από το τσουτσουρελι του χαχαχαχ!!!

Σήμερα το πρόγραμμα έχει βόλτα και τα μωρά στην πεθερά! Χρειάζομαι αερααααα

Παρε με μαζι σουυυ!!! 

Κ εμείς σημερα μπρόκολο κ τρελαθηκε. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Κ μένα η γιατρός μου είπε κουβερτούλα κ κάτω...εγώ έχω μια  φλοκάτη κ από πάνω σεντόνι κ τα βαζω ολα πάνω... γυμναστήριο, παιχνίδια... Αντισώματα , μία χαρά. Εμένα ήταν 2-3 μηνών όταν της εγλειψε το σκυλί το πόδι!!!🤪🤪🤪🤪εδώ του χρόνου στην παραλία θα φάνε και άμμο!! Πρέπει να το συνηθίσουμε!!🤪

Ο γιος μου δεν εφαγε ποτε αμμο!! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Τον τελευταίο μήνα αντιλαμβάνεται ότι είναι κάτι άλλο το σκυλί. Την ακολουθεί παντού με το βλέμμα και οταν έρχεται κοντά την πιάνει και αυτή κάθεται. Πόδι είχε γλύψει με το που γυρίσαμε από το μαιευτήριο. 

Λοιπόν πήρα καρεκλακι φαγητού. Ο άντρας μου δεν ήθελε να πάρουμε ικεα ή το πλαστικό του Orchestra. Τον άφησα να διαλέξει μόνος του τελικά.. Εγώ ψάχνω πόσο καιρό τι θα πάρω και εκείνος μέσα σε δέκα λεπτά αποφάσισε. Το μόνο που του είπα ότι δεν υπάρχει λόγος να πάρουμε 100 και ευρώ καρεκλακι.. Ήταν δώρο από την μαμά του για Χριστούγεννα 

Screenshot_20211211_190220_com.shop.orchestra.app.jpg

Με γεια να το ευχαριστηθει το αγορι. Πηγατε κ το πήρατε απο καταστημα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Εγω τα εχω παιξει σημερα!! Δεν θα πω για τον ύπνο, θα συνηθισω κ παλι. Αλλα εχει τρομερη γκρινια οοοολη μερα. Οοολη μερα γκρινιάζει κ κλαίει, οοολη μερα όμως; Δεν καθεται ουτε λεπτο πουθενα,λιγακι στο καρεκλακι να φάει κ αν.. Η μόνη στιγμη που καθισε λιγακι ηταν οταν πήρα μαζι μου λαικη στο καροτσι. Τα βραδια συνέχεια κλαιει, την μερα κλαιει. Δεν ξέρω τι θελει κ τι της φταιει πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γεια σας!! Εγω τα εχω παιξει σημερα!! Δεν θα πω για τον ύπνο, θα συνηθισω κ παλι. Αλλα εχει τρομερη γκρινια οοοολη μερα. Οοολη μερα γκρινιάζει κ κλαίει, οοολη μερα όμως; Δεν καθεται ουτε λεπτο πουθενα,λιγακι στο καρεκλακι να φάει κ αν.. Η μόνη στιγμη που καθισε λιγακι ηταν οταν πήρα μαζι μου λαικη στο καροτσι. Τα βραδια συνέχεια κλαιει, την μερα κλαιει. Δεν ξέρω τι θελει κ τι της φταιει πια. 

Μήπως δόντια;;; ναι πήγαμε από κοντά να τα δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Μήπως δόντια;;; ναι πήγαμε από κοντά να τα δούμε. 

Μπορει.. Τα ουλα της απο 2,5 μηνων είναι χαλια. Τις τελευταιες μέρες την τρωνε στο πλαι τα ουλα. Δαγκωνει τα παντα, δεν της φτάνουν πια τα δαχτυλα μου.την εχω αγκαλια δαγκωνει τα ρουχα μου, το προσωπο μου, τα μαλλια μου, τα παντα. Τα αρπαζει, κ εχουν κ δυναμη τα μικρα, οχι αστεια. Αυτο που συμβαίνει δεν το έχω ζησει ξανα. Μεχρι που εχω σκεφτει οτι χρειάζεται γαλα. Κ η κατασταση δυσχεραινει παρα πολυ γιατι εχω κ αλλο παιδι κ καταληγω να του φωναζω γιατι θέλει κ εκεινος διαφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema κουράγιο!!!! Δυσκολο όταν έχουν ασταμάτητη γκρίνια ρε παιδι μου.... 

@Clairy. καλορίζικο!!!! 

Να σας ρωτήσω τις παλιες.... Έχετε κ καρεκλάκι φαγητου για έξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Κ μένα η γιατρός μου είπε κουβερτούλα κ κάτω...εγώ έχω μια  φλοκάτη κ από πάνω σεντόνι κ τα βαζω ολα πάνω... γυμναστήριο, παιχνίδια... Αντισώματα , μία χαρά. Εμένα ήταν 2-3 μηνών όταν της εγλειψε το σκυλί το πόδι!!!🤪🤪🤪🤪εδώ του χρόνου στην παραλία θα φάνε και άμμο!! Πρέπει να το συνηθίσουμε!!🤪

Εμένα προχθές της εγλειψε η σκυλίτσα μας το μάτι !! Σοκ εγώ ! Φυσικά δεν τη μάλωσα , απλά της καθαρισα της μικρής μετά το ματακι με ένα πανακι και νερό! Τίποτα δεν έπαθε 😂 πρέπει να συνηθίσουμε νομίζω 😂😂😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...