Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα σε όλες. Και εγώ κορίτσια επιστρέφω δουλεια αρχές Νοέμβρη. Όντως πολύ δύσκολο και το καταλαβαίνω τώρα. Με τον μπέμπη ασχολούμαι εγώ και τον έχω μάθει και τον κουμαντάρω. Ξέρω τι θέλει πότε το θέλει. Ο άντρας μου τον κρατάει λίγο να κάνω μπάνιο και τα χάνει αν αρχίσει το κλάμα. Αλλά πιστεύω με τον καιρό θα τον μαθει κ αυτός στην αρχή θα δυσκολευτεί πολύ. Τρέμω τον πρώτο καιρό που θα φύγω και θα μείνουν οι δυο τους πίσω.

Θέμα πεθερικά. Αχ όσο καλές σχέσεις και να έχεις μόλις κάνεις παιδί ξεκαθαρίζουν όλα και αλλάζουν οι ισορροπίες. Εκεί που έλεγα ναι όλα καλά τώρα λέω ωχ μακάρι να μην χρειαζόταν να μου κρατάνε το παιδί. 

Πιάνεις δουλειά απο βδομαδα σαν να λεμε 😯 Τοτε βγαινουν τα αποτελέσματα μιας προκήρυξης που εκανα τα χαρτια. Εγω τον ρωτησα αν θελει να τα κανω γιατι ειναι θεση στον δημο και ανανεώνεται καθε χρονο. Μου ειπε οτι θα βαλει μονο απογευματινα γιατι ειναι με βαρδιες στη δουλεια του αλλα ως τώρα δεν εχει αλλαξει πανα. Αμα με παρουν λεει θα το κανει... θα καθεται με τα κακα 8 ωρες το καημενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Αχ μην μιλήσω για πεθερικά εγώ δεν έχω σχέσεις χωρίς κάτι ν έχει γίνει απλά είναι στον κόσμο τους κ κολλημένη η πεθερά με τα αλλά εγγόνια κάτι που δεν με νοιάζει καθόλου ίσα ίσα 😂😂

Εμενα ο πεθερος μου μονο αυτο το εγγονι εχει και τον ρωτησα αμα θα μπορει να τον κρατησει καμια φορα αμα ξεκινησω δουλειά και εχει πρωινη βάρδια ο αντρας μου. Ναι μου λεει αλλα να περπατησει πρωτα γιατι εγω το πρωι πηγαινω στον κηπο και δεν μπορω με το καροτσι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εσύ το χαρτί της νοσηλευτικής το έχεις;; Επειδή είμαι παρασκευαστρια και δουλεύω σε διαγνωστικό να έχεις στο μυαλό σου ότι ζητανε αιμοληπτριες κλπ. Όταν ήταν να φύγω δε μπορούσαμε να βρούμε άτομα.. Ψάχναμε μήνες... 

Εγώ κορίτσια καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γυρίσω τέλη Ιουλίου ή τέλη Αυγούστου αν πάρω και την άδεια του 22. Βέβαια θα γυρίσω και θα δουλεύω κανονικά 8ωρα αλλά το παιδί θα έχει πάει 1 και.. 

Εχω πολύ βοήθεια από τη μαμα μου που την έχω ακριβώς απέναντι και τα πεθερικά είναι κύριοι.. Ούτε μπλέκονται ούτε τίποτα. Μπορούμε να αφήσουμε τον μικρό όποτε θέλουμε αλλά η αλήθεια είναι ότι η μαμα μου τον καλμαρει ίσως καλύτερα και από μένα 😂😂. Έχουμε κάποιους τσακωμούς του τύπου δώσε χαμομήλι αλλά ήταν η μόνη που με στήριζε τόσο πολύ με τον θηλασμό. 

Με τον άντρα μου τα βρίσκουμε πέρα από τις αρχές που είχαμε και οι δύο άγχος. 

Τωρα ο μικρός από χθες είναι έξω συνέχεια. Χαμογελάει σε όλους και τους κάνει σαν ντροπές.. Χαμογελάει και μετά κρύβει το κεφαλι του στο στήθος μου σα να ντρέπεται.. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο. Το βράδυ έκανε μπάνιο και κοιμήθηκε μπαμ στις 10 και και ξύπνησε στις 3 και μετά 7.. Σήμερα πάλι έξω θα είμαστε να τον δει ο ήλιος λίγο.. Έτσι μας είπε ο γιατρός 😂

Αποφοίτησα απο επαλ (πτυχίο επιπεδου 4) αλλα δεν εχω κανει την πρακτική οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να δουλέψω χωρίς αυτην🤔 μου ειχαν πει και για κατοικον νοσηλεια απο εταιρεία αλλα δεν γίνεται χωρίς την πρακτική 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πιάνεις δουλειά απο βδομαδα σαν να λεμε 😯 Τοτε βγαινουν τα αποτελέσματα μιας προκήρυξης που εκανα τα χαρτια. Εγω τον ρωτησα αν θελει να τα κανω γιατι ειναι θεση στον δημο και ανανεώνεται καθε χρονο. Μου ειπε οτι θα βαλει μονο απογευματινα γιατι ειναι με βαρδιες στη δουλεια του αλλα ως τώρα δεν εχει αλλαξει πανα. Αμα με παρουν λεει θα το κανει... θα καθεται με τα κακα 8 ωρες το καημενο.

Εμενα αλλαζει πανα παλι καλα και εμαθε και να την πλενει στην αλλαγή πανας αλλα μπανιο δεν ξερει να της κάνει και της εχει δωσει κ μπιμπερό μια φορα.. Να δω τι θα κανει😂 

Να του δειξεις εγω τον κυνηγαω και του λεω ελα να τα βλέπεις! Σε μας παλι καλα εμαθε και τις κρεμες τωρα γιατι πριν 3 βδομάδες εβαζε ενυδατικη αντι για συγκαματος 😢🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμενα ο πεθερος μου μονο αυτο το εγγονι εχει και τον ρωτησα αμα θα μπορει να τον κρατησει καμια φορα αμα ξεκινησω δουλειά και εχει πρωινη βάρδια ο αντρας μου. Ναι μου λεει αλλα να περπατησει πρωτα γιατι εγω το πρωι πηγαινω στον κηπο και δεν μπορω με το καροτσι 🤣

Ωραιος ο παππούς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πιάνεις δουλειά απο βδομαδα σαν να λεμε 😯 Τοτε βγαινουν τα αποτελέσματα μιας προκήρυξης που εκανα τα χαρτια. Εγω τον ρωτησα αν θελει να τα κανω γιατι ειναι θεση στον δημο και ανανεώνεται καθε χρονο. Μου ειπε οτι θα βαλει μονο απογευματινα γιατι ειναι με βαρδιες στη δουλεια του αλλα ως τώρα δεν εχει αλλαξει πανα. Αμα με παρουν λεει θα το κανει... θα καθεται με τα κακα 8 ωρες το καημενο.

Εμένα πάνα έχει αλλάξει και μπάνιο τον έχει κάνει και τον ταιζει. Αλλά όλα αυτά ενώ είμαι κ εγώ στο σπίτι. Άμα κάνω πώς φεύγω βαράνε συνέχεια τηλέφωνα 🤣😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα αλλαζει πανα παλι καλα και εμαθε και να την πλενει στην αλλαγή πανας αλλα μπανιο δεν ξερει να της κάνει και της εχει δωσει κ μπιμπερό μια φορα.. Να δω τι θα κανει😂 

Να του δειξεις εγω τον κυνηγαω και του λεω ελα να τα βλέπεις! Σε μας παλι καλα εμαθε και τις κρεμες τωρα γιατι πριν 3 βδομάδες εβαζε ενυδατικη αντι για συγκαματος 😢🤷🏼‍♀️

Του το δειχνω αλλα λεει αμα δε με παρουν γιατι να κατσει να το κανει τζαμπα; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Του το δειχνω αλλα λεει αμα δε με παρουν γιατι να κατσει να το κανει τζαμπα; 🙄

Γιατί πρέπει μόνο εσείς να αλλάζετε πάνες; δεν το καταλαβαίνω 😛 εμένα είναι μαθημενος από την κόρη μας αλλά ακόμα δεν τον πολύ αλλάζει και μπάνιο ακόμα μόνο εγώ τον κάνω γιατί είναι μικρός λέει και φοβάται 😂 δλδ αν ήταν το πρώτο και φοβόμουν και εγώ το παιδί θα έμενε έτσι απλυτο και χεσμενο 😶 για εμάς δεν καταλαβαίνω γιατί το θεωρούν δεδομένο ότι τα μπορούμε όλα 🙄 και στην κόρη μου ήταν ψαρωμενος αλλά του λέω δεν εχει, πήγαινε άλλαξε.. Τα έκανε ο καημενος αλλά το κολάι το πήρε μετά τους 3 μήνες γενικά 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina δύσκολο πολύ να γυρίσεις τόσο γρήγορα στη δουλειά!! Νομίζω δεν θα μπορούσα να το κάνω όπως βλέπω πχ τώρα τον δικό μου ότι μόλις τον πιάσει γκρίνια ηρεμεί μόνο με εμένα. Επίσης πρέπει εκεί που θα ανλτεις στην δουλειά να είναι χώρος καθαρός κ να υπάρχει ψυγείο νομίζω είχες πει ότι είσαι στη νοσηλευτική αν θυμάμαι καλά? Ίσως κάνω λάθος! Σήμερα πήγα κομμωτήριο κ έφυγα με τα μαλλιά να στάζουν με πήρε ο άντρας μου ότι δεν ηρεμούσε!!!😏😏 εντομεταξυ ήταν απέναντι από το κομμωτήριο στο πάρκο  😂 

 

Μου έχει συμβεί το ίδιο αλλά στο σπίτι... Βγήκα σταζοντας από το ντους αρων αρων γιατί ήρθε έξω από την πόρτα και μου έλεγε τελειώνεις; Το παιδί κάτι έχει... Βέβαια το παιδί έκλαιγε απαρηγόρητο αλλά τελικά ήθελε μόνο αγκαλιά μαμάς... Με το που το πήρα σταμάτησε 😂 Μετά της άλλαξα εξολοκλήρου ρούχα γιατί το είχα κάνει μούσκεμα το παιδάκι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexey είπε:

Μου έχει συμβεί το ίδιο αλλά στο σπίτι... Βγήκα σταζοντας από το ντους αρων αρων γιατί ήρθε έξω από την πόρτα και μου έλεγε τελειώνεις; Το παιδί κάτι έχει... Βέβαια το παιδί έκλαιγε απαρηγόρητη αλλά τελικά ήθελα μόνο αγκαλιά μαμάς... Με το που το πήρα σταμάτησε 😂 Μετά του άλλαξα εξολοκλήρου ρούχα γιατί τι είχα κάνει μούσκεμα το παιδάκι 😅

Εμενα αμα δει οτι κλαιει έρχεται και λεει να η μαμα 😢😂 και οταν την αγκαλιαζω και ηρεμει μου λεει με μενα γιατι δεν ηρεμει ετσι; του λεω θελει αγκαλια παρηγοριας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Καθίστε!!! Εμένα ο άντρας μου άλλαξε πάνα τον γιο μας μετά τα 2!!!ετη εννοώ!!! Φοβάται πάρα πάρα πάρα πολύ. Την μικρή την έχει αλλάξει πάρα πολλές φορές γιατί του λέω δε με νοιάζει αν φοβάσαι εγώ δεν μπορώ τωρα...τον γιο μας τον κάναμε από τη αρχή μαζί μπάνιο,μόνος του μετά τα 2. Την μικρή την έχει κάνει μόνος του μπάνιο.γενικά προσπαθεί πολύ περισσότερο από ότι στον γιο μας. Δεν με ζαλίζει κατευθείαν όταν κρατάει την μικρή. 

Χθες το βράδυ όταν γύρισε, έχοντας περασει εγώ μια πολύ δύσκολη μέρα, μου λέει, αύριο το πρωί θα σηκωθώ εγώ με τον Χρήστο  θα του φτιάξω αυγά κ μείνε εσύ να κοιμηθείς με την μικρή. Εν τέλει ο μικρός σηκώθηκε μόνος κ ξύπνησαμε κ οι μαζί γιατί φώναζε ο Χρήστος μπαμπά αααα από το σαλόνι. Εγώ έμεινα ν θηλάσω την μικρή πήγε εκείνος στον γιο, κάθισε να του φτιάξει αυγά κ μόνο αυγά δεν ήταν(τα τρώει μελατα ο μικρός κ βουτάει μέσα μπέικον πιυ έχω φτιάξει εγώ) , πάω εκεί κ μου λέει δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου γίνονται έτσι του έσπαγε ο κρόκος κ τελικά τα έφτιαξα εγώ. Εντάξει προσπάθησε ο καημένος. Μετά κάθισε έπαιξε μαζί του κ μετά πήγε στην δουλειά. 

Η μικρή μου έκανε κάτι αστείο πριν... Πήρα να φάω μια μπάρα κ την είχα αγκαλιά. Ακολουθούσε την μπάρα, μόλις την έβγαζα από το στόμα κιτουσε την μπάρα κ μααουσε, δεν έκανε κίνηση με τα χέρια της καθόλου να την πάρει αλλά έκανε με το σώμα της. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Καθίστε!!! Εμένα ο άντρας μου άλλαξε πάνα τον γιο μας μετά τα 2!!!ετη εννοώ!!! Φοβάται πάρα πάρα πάρα πολύ. Την μικρή την έχει αλλάξει πάρα πολλές φορές γιατί του λέω δε με νοιάζει αν φοβάσαι εγώ δεν μπορώ τωρα...τον γιο μας τον κάναμε από τη αρχή μαζί μπάνιο,μόνος του μετά τα 2. Την μικρή την έχει κάνει μόνος του μπάνιο.γενικά προσπαθεί πολύ περισσότερο από ότι στον γιο μας. Δεν με ζαλίζει κατευθείαν όταν κρατάει την μικρή. 

Χθες το βράδυ όταν γύρισε, έχοντας περασει εγώ μια πολύ δύσκολη μέρα, μου λέει, αύριο το πρωί θα σηκωθώ εγώ με τον Χρήστο  θα του φτιάξω αυγά κ μείνε εσύ να κοιμηθείς με την μικρή. Εν τέλει ο μικρός σηκώθηκε μόνος κ ξύπνησαμε κ οι μαζί γιατί φώναζε ο Χρήστος μπαμπά αααα από το σαλόνι. Εγώ έμεινα ν θηλάσω την μικρή πήγε εκείνος στον γιο, κάθισε να του φτιάξει αυγά κ μόνο αυγά δεν ήταν(τα τρώει μελατα ο μικρός κ βουτάει μέσα μπέικον πιυ έχω φτιάξει εγώ) , πάω εκεί κ μου λέει δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου γίνονται έτσι του έσπαγε ο κρόκος κ τελικά τα έφτιαξα εγώ. Εντάξει προσπάθησε ο καημένος. Μετά κάθισε έπαιξε μαζί του κ μετά πήγε στην δουλειά. 

Η μικρή μου έκανε κάτι αστείο πριν... Πήρα να φάω μια μπάρα κ την είχα αγκαλιά. Ακολουθούσε την μπάρα, μόλις την έβγαζα από το στόμα κιτουσε την μπάρα κ μααουσε, δεν έκανε κίνηση με τα χέρια της καθόλου να την πάρει αλλά έκανε με το σώμα της. 

 

Χαχαχαχ απίστευτη 😍 εμας παροτι είναι μικρή οταν τρωμε την εχω στο ριλαξ και με κοιταει στο στομα και γλείφεται 😂😂 σήμερα της εχω αλλάξει 3 φορες ρούχα 😢 εχει διαρροή η πανα.. Δεν ξερω αν δεν την βαζω καλα ή εχει θεμα.. Μας τις εδωσαν αυτες και εφοσον αλλαξαμε νουμερο ειπα να βαλω αυτες και μετα να παρω δικες μας. Τωρα την είχα στο κρεβάτι και της λεω γελα αν θες να παμε στο σαλόνι και χαμογελασε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ απίστευτη 😍 εμας παροτι είναι μικρή οταν τρωμε την εχω στο ριλαξ και με κοιταει στο στομα και γλείφεται 😂😂 σήμερα της εχω αλλάξει 3 φορες ρούχα 😢 εχει διαρροή η πανα.. Δεν ξερω αν δεν την βαζω καλα ή εχει θεμα.. Μας τις εδωσαν αυτες και εφοσον αλλαξαμε νουμερο ειπα να βαλω αυτες και μετα να παρω δικες μας. Τωρα την είχα στο κρεβάτι και της λεω γελα αν θες να παμε στο σαλόνι και χαμογελασε😂

Χαχα φατσονι..  Νομίζω όλες οι πάνες μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο 🤔, ίσως να μην της ταιριάζουν της μικρούλας.δεν έχεις άλλες να φορέσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ απίστευτη 😍 εμας παροτι είναι μικρή οταν τρωμε την εχω στο ριλαξ και με κοιταει στο στομα και γλείφεται 😂😂 σήμερα της εχω αλλάξει 3 φορες ρούχα 😢 εχει διαρροή η πανα.. Δεν ξερω αν δεν την βαζω καλα ή εχει θεμα.. Μας τις εδωσαν αυτες και εφοσον αλλαξαμε νουμερο ειπα να βαλω αυτες και μετα να παρω δικες μας. Τωρα την είχα στο κρεβάτι και της λεω γελα αν θες να παμε στο σαλόνι και χαμογελασε😂

Χαχαχα!!! Εμείς σήμερα ψηναμε μπριζόλες στα κάρβουνα κ της λέω θες ένα κομματάκι; Κ έβγαζε τη γλώσσα της! Πήγες στο νούμερο 3 στις πάνες; Πόσα κιλά είναι η δικιά σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχα φατσονι..  Νομίζω όλες οι πάνες μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο 🤔, ίσως να μην της ταιριάζουν της μικρούλας.δεν έχεις άλλες να φορέσει; 

Εχω της babylino που χρησιμοποιούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χαχαχα!!! Εμείς σήμερα ψηναμε μπριζόλες στα κάρβουνα κ της λέω θες ένα κομματάκι; Κ έβγαζε τη γλώσσα της! Πήγες στο νούμερο 3 στις πάνες; Πόσα κιλά είναι η δικιά σου;

6κιλα είναι και ειχαμε και εκει διαρροές αλλα απο την πλατη, δλδ γεμιζε πολυ και αλλαξαμε! 

Εχουν ξεκινήσει τωρα και κανουν και ηχους κλπ ειναι να τα φας τα ζουζουνακια! Εχθες 2 φορες μου εκανε Ααα.. Αλλα ηταν σαν να μου ζηταει τον λογο οτι να γκρινιαξει ηταν κοφτο 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

6κιλα είναι και ειχαμε και εκει διαρροές αλλα απο την πλατη, δλδ γεμιζε πολυ και αλλαξαμε! 

Εχουν ξεκινήσει τωρα και κανουν και ηχους κλπ ειναι να τα φας τα ζουζουνακια! Εχθες 2 φορες μου εκανε Ααα.. Αλλα ηταν σαν να μου ζηταει τον λογο οτι να γκρινιαξει ηταν κοφτο 😂 

Κ μενα 6 κιλά είναι κ διαρροές κ εμείς από την πλάτη. Πρέπει να παραγγείλω κ εγώ το νούμερο 3. τα pampers premium care της βάζω. της έδωσα μια κουκλίτσα με μεγάλα μάτια κ τρελάθηκε! Κάθεται κ της "μιλάει" πολλη ώρα!!! Τώρα όλο κ κάτι καινούριο θα κάνουν κ θα λιώνουμε εμείς!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ μενα 6 κιλά είναι κ διαρροές κ εμείς από την πλάτη. Πρέπει να παραγγείλω κ εγώ το νούμερο 3. τα pampers premium care της βάζω. της έδωσα μια κουκλίτσα με μεγάλα μάτια κ τρελάθηκε! Κάθεται κ της "μιλάει" πολύ ώρα!!! Τώρα όλο κ κάτι καινούριο θα κάνουν κ θα λιώνουμε εμείς!!! 😍😍😍

Εμας δεν μιλαει πολυ 😂 κανει κανενα αγκου και αου αλλα οχι συχνα.. Και εγω της premium care εβαλα αλλα αντιμετωπιζω πρόβλημα.. Παρε ενα μικρο πακετο να δεις γιατι διάβασα στο σκρουτζ πως ολοι ειχαν θεμα με το 3. Πάρε ενα μικρό πακετο με 20 πανες να δεις και αν σου βγάλει πρόβλημα παρε αλλης εταιρείας.. Εγω επίσης πηρα νούμερο 4 αλλα μάλλον βιαστηκα 😂 θα κοψει όπου να ναι να παιρνει πολυ βαρος και τα πηρα νωρίς αλλα παλι καλα χαμενες δεν πανε.. Τωρα θελω να της ψωνισω κορμακια μακρυμανικα γιατι αμα πιασει χειμωνας να φοραει κατω απο τις μπλουζες και αυτα που εχει τα 0-3 δεν της κανουν πια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμας δεν μιλαει πολυ 😂 κανει κανενα αγκου και αου αλλα οχι συχνα.. Και εγω της premium care εβαλα αλλα αντιμετωπιζω πρόβλημα.. Παρε ενα μικρο πακετο να δεις γιατι διάβασα στο σκρουτζ πως ολοι ειχαν θεμα με το 3. Πάρε ενα μικρό πακετο με 20 πανες να δεις και αν σου βγάλει πρόβλημα παρε αλλης εταιρείας.. Εγω επίσης πηρα νούμερο 4 αλλα μάλλον βιαστηκα 😂 θα κοψει όπου να ναι να παιρνει πολυ βαρος και τα πηρα νωρίς αλλα παλι καλα χαμενες δεν πανε.. Τωρα θελω να της ψωνισω κορμακια μακρυμανικα γιατι αμα πιασει χειμωνας να φοραει κατω απο τις μπλουζες και αυτα που εχει τα 0-3 δεν της κανουν πια 

Κορίτσια μεγάλωσαν πολύ οι κορουλες σας!!! Εμείς 1 Νοέμβρη έχουμε ραντεβού για εμβόλιο και θα ζυγιστουμε τότε. Πάντως το νιώθω εχει βαρύνει πολυυυ. Ρουχαλακια κατι ολοσωμα 3-6 με μικρή φόρμα δεν του κάνουν πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς δυστυχώς είμαστε εντελώς μόνοι μας, δεν έχουμε πουθενά να αφήσουμε το παιδί για να πάμε γιατρό μαζί πχ ή κάτι τέτοιο... Θα πρέπει να πηγαίνουμε είτε και οι τρεις μας είτε να κρατήσει ο άντρας μου το παιδί για να πάω εγώ γυναικολογο... Ευτυχώς είναι πολύ βοηθιτικος και με το παιδί και με το σπίτι..  Αυτό έλειπε άλλωστε, αφού κυρίως το δικό του καμπανάκι να γίνει πατέρας είχε χτυπήσει... Είχε 2 χρόνια που προσπαθουσε να με πείσει γιατί εγώ δεν ήθελα γενικά παιδί.. 😅 Μαγειρευει κάθε μέρα πράγμα που με βοηθάει πάρα πολύ μετά τα ξενύχτια που τραβάω λόγω θηλασμού, κι επίσης βγάζει κάθε πρωί βόλτα το παιδί κανένα 2ωρο για να μπορώ να κοιμηθώ εγώ λίγο. Και πάνες αλλάζει κατά τη διάρκεια της ημέρας όμως, νύχτα ποτέ σχεδόν, μόνο αν τον φωνάξω εγώ... Από μόνος του, χαμπάρι δεν παίρνει 😂 Αλλά πάλι τσακωνομαστε κάποιες φορές γιατί μιλάει και η κούραση... Όσο να βοηθάει κι αυτός πάντα εγώ καταλήγω να κάνω τα περισσότερα και καμιά φορά εκνευρίζομαι όταν παραπονιέται ότι δεν μπορεί άλλο και έχει ξεμείνει από ενέργεια... Εγώ δηλαδή τι να πω που δεν κοιμάμαι και τις νύχτες; Εκείνος τουλάχιστον κοιμάται ένα 8ωρο. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ μενα 6 κιλά είναι κ διαρροές κ εμείς από την πλάτη. Πρέπει να παραγγείλω κ εγώ το νούμερο 3. τα pampers premium care της βάζω. της έδωσα μια κουκλίτσα με μεγάλα μάτια κ τρελάθηκε! Κάθεται κ της "μιλάει" πολλη ώρα!!! Τώρα όλο κ κάτι καινούριο θα κάνουν κ θα λιώνουμε εμείς!!! 😍😍😍

Εμάς γελάει συνέχεια και ειναι να του ρουφήξεις τα μαγουλακια. Βγαζουμε κ κατι ήχους, γενικά μας κοιταει καλά καλά στο στομα και σαν να προσπαθεί να κάνει ο,τι κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εμείς δυστυχώς είμαστε εντελώς μόνοι μας, δεν έχουμε πουθενά να αφήσουμε το παιδί για να πάμε γιατρό μαζί πχ ή κάτι τέτοιο... Θα πρέπει να πηγαίνουμε είτε και οι τρεις μας είτε να κρατήσει ο άντρας μου το παιδί για να πάω εγώ γυναικολογο... Ευτυχώς είναι πολύ βοηθιτικος και με το παιδί και με το σπίτι..  Αυτό έλειπε άλλωστε, αφού κυρίως το δικό του καμπανάκι να γίνει πατέρας είχε χτυπήσει... Είχε 2 χρόνια που προσπαθουσε να με πείσει γιατί εγώ δεν ήθελα γενικά παιδί.. 😅 Μαγειρευει κάθε μέρα πράγμα που με βοηθάει πάρα πολύ μετά τα ξενύχτια που τραβάω λόγω θηλασμού, κι επίσης βγάζει κάθε πρωί βόλτα το παιδί κανένα 2ωρο για να μπορώ να κοιμηθώ εγώ λίγο. Και πάνες αλλάζει κατά τη διάρκεια της ημέρας όμως, νύχτα ποτέ σχεδόν, μόνο αν τον φωνάξω εγώ... Από μόνος του, χαμπάρι δεν παίρνει 😂 Αλλά πάλι τσακωνομαστε κάποιες φορές γιατί μιλάει και η κούραση... Όσο να βοηθάει κι αυτός πάντα εγώ καταλήγω να κάνω τα περισσότερα και καμιά φορά εκνευρίζομαι όταν παραπονιέται ότι δεν μπορεί άλλο και έχει ξεμείνει από ενέργεια... Εγώ δηλαδή τι να πω που δεν κοιμάμαι και τις νύχτες; Εκείνος τουλάχιστον κοιμάται ένα 8ωρο. 🙄

Δεν είναι απίστευτο? Που κάνουμε τα πάντα ξενυχτάμε, πλενουμε, μαγειρεύουμε, σιδερωνουμε και ακους τους αντρες και λένε οτι κουραζονται και δεν κοιμουνται. Να τραβας τα μαλλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92 δεν ξέρω για εσας πάντως εγω δεν νιώθω κουραση ακομη.. Δεν ξέρω νιώθω εντάξει λιγες μερες ολο αυτον τον καιρο εχω νιωσει οτι υποφερω απο κουραση😂 νιωθω σαν να είμαι έγκυος νυσταζω απο τις 9 μην σας πω οτι περισσοτερη κουραση ενιωθα στην εγκυμοσύνη παρα τωρα😂 τωρα με την δουλειά θα δειξει ποση κουραση αντεχω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ μενα 6 κιλά είναι κ διαρροές κ εμείς από την πλάτη. Πρέπει να παραγγείλω κ εγώ το νούμερο 3. τα pampers premium care της βάζω. της έδωσα μια κουκλίτσα με μεγάλα μάτια κ τρελάθηκε! Κάθεται κ της "μιλάει" πολλη ώρα!!! Τώρα όλο κ κάτι καινούριο θα κάνουν κ θα λιώνουμε εμείς!!! 😍😍😍

Κι εγω τα Pampers premium care του βαζω το νουμερο 2 αλλα γραφει 4-8 κιλα. Ο δικος μου ολη την ωρα κανει φωνουλες ια ια γκε γκε 😍

Εμεις οταν τρωμε τον εχουμε μαζι μας στο ρηλαξ και ξερογλυφεται 😋 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@lenaki92 δεν ξέρω για εσας πάντως εγω δεν νιώθω κουραση ακομη.. Δεν ξέρω νιώθω εντάξει λιγες μερες ολο αυτον τον καιρο εχω νιωσει οτι υποφερω απο κουραση😂 νιωθω σαν να είμαι έγκυος νυσταζω απο τις 9 μην σας πω οτι περισσοτερη κουραση ενιωθα στην εγκυμοσύνη παρα τωρα😂 τωρα με την δουλειά θα δειξει ποση κουραση αντεχω 😂😂😂

Ουτε εγω αισθάνομαι κουρασμενη πλεον οπως στις αρχες που ημουν άυπνη. Τωρα κοιμάμαι αρκετα και αμα κοιμάμαι δεν εχω αναγκη 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν είναι απίστευτο? Που κάνουμε τα πάντα ξενυχτάμε, πλενουμε, μαγειρεύουμε, σιδερωνουμε και ακους τους αντρες και λένε οτι κουραζονται και δεν κοιμουνται. Να τραβας τα μαλλια σου

Έλα μου ντε... Κι ο δικός μου παραπονιέται συνήθως εντονότερα όταν αυτός έχει κοιμηθεί όλη νύχτα στο σαλόνι κι εγώ εχω ξενυχτησει όλη νύχτα... Ειναι λες και το κάνει επίτηδες 😂 Με το που τον ακούω χτυπάνε κόκκινα καμπανάκια στο κεφάλι μου... Το ίδιο κι όταν τον ρωτάει κάποιος αν έχουμε ήρεμο μωρό και απαντάει 'α μια χαρά δεν μας ταλαιπωρεί καθόλου τις νυχτες' 🤯 εκεί με πιάνουν τα διαολια μου😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...