Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Ειναι φοβερά τα μικράκια!!! Ούτε κ μένα μου έχει πει για το ροταιο γιατί κάνουμε τα 2 πρώτα προς το παρόν εναλλάξ.. 

Ναι φυσικά κ έχει συμβεί κ ήταν τέλεια 😂

Στο 2ο παιδί θα είστε πιο χαλαρές 😜

Το 5πλο κ του πνευμονιοκοκκου;

Στο 2ο θα παρακαλαμε να κοιμηθουν, σωστά; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσι ο μικρός μου σήμερα έχει μείνει με το ζόρι 2.5 ώρες ξύπνιος.. Σας έχει τύχει; 

Εμένα μου έχει τύχει μόνο το αντίθετο! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Οποτε θέλει! Το βράδυ εμένα ξυπνάει αλλά δεν θέλει να φάει, θέλει νανούρισμα και πίσω στο κρεβάτι του ενώ η κόρη μου το είχε πιπίλα 😵 

Δεν κάνει το ρουφηχτηρι μυξας συχνά 🤭 και στην κόρη μου που είχε μυξες περσυ το χειμώνα που ήταν 2, μόνο πριν τον ύπνο της το έκανα για να μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ 

Ναι καλέ, ωραίες μέρες 🤭

Βλέπεις κ εσύ διάφορες ε;ο γιος μου μέχρι 2χρ 2 μηνών ξυπνουσε 4-5 φορές κ έπινε κανονικά. Η μικρή όταν ξυπνάει μπορεί να θέλει μόνο αγκαλίτσα. Η μικρή εν τω μεταξύ πρέπει να έχει γεννήθει με άγχος αποχωρισμού 😂😂 τι θα κάνω δλδ όταν έρθει το άλμα, όταν έρθει η κορύφωση του αποχωρισμού;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θηλάζω όλη την ημέρα νομιζω... 😔Το "κακό"ξεκίνησε όταν τη 3 βδομάδα δεν είχε πάρει το απαιτούμενο βάρος..και η παιδίατρος μου είπε να κάθεται τουλάχιστον μισή ώρα σε κάθε θηλασμό στο στήθος..κατά συνέπεια να πάθει νομίζω προσκόλληση επάνω μου..γενικά κοιμάται  στήθος αν και προσπαθώ μόλις γλαρωνει να τον απομακρύνω  και μόνο αν τον έχει πάρει βαθιά και τον αφήσω κάτω κοιμάται ..αλλιώς φαύλος κύκλος ξυπνάει θέλει πάλι τον μάστο για να ηρεμήσει...Σημερα να μν είναι πάνω μου μόνο κανά 40 λεπτό🤪😬

εσάς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια μεγαλώνοντας κάθησαν και κάπου αλλού;;ρηλαξ ...γυμναστήριο η συνέχισαν την προσκόλληση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Το 5πλο κ του πνευμονιοκοκκου;

Στο 2ο θα παρακαλαμε να κοιμηθουν, σωστά; 😛

Ναι αυτά!!! 

Κοίτα εγώ δεν είχα προσδοκίες από την μικρή,δεν υπήρχε περίπτωση να μου τύχει χειρότερο. δεν ήξερα τι είναι ο ύπνος με τον γιο μου. Η μικρούλα παλι με έμαθε τι πάει να πει ύπνος 😂😂😂 δεν την έχω ξυπνήσει ποτέ!! Το καλοκαίρι είχε τύχει πολλές φορές να κοιμάται την μέρα να ξυπνάει για γάλα κ να κοιμάται ξανά κ να με παιε 24ωρο έτσι. Όταν μιυ έκανε το πρώτο 6ωρο ύπνο βράδυ ήταν ουαουυυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βλέπεις κ εσύ διάφορες ε;ο γιος μου μέχρι 2χρ 2 μηνών ξυπνουσε 4-5 φορές κ έπινε κανονικά. Η μικρή όταν ξυπνάει μπορεί να θέλει μόνο αγκαλίτσα. Η μικρή εν τω μεταξύ πρέπει να έχει γεννήθει με άγχος αποχωρισμού 😂😂 τι θα κάνω δλδ όταν έρθει το άλμα, όταν έρθει η κορύφωση του αποχωρισμού;; 

Ναι και μου κάνει εντύπωση γτ ήμουν μαθημενη αλλιώς! 😁 Δεν παραπονιέμαι, φτου φτου το αγόρι μου είναι εύκολο 😂 με έχει σώσει που αυτός δεν έχει συνδέσει το θηλασμό με τον ύπνο, εκεί καταλήγω.. Η κόρη μου τώρα σιγά σιγά καταφέρνουμε να τα αποσυνδέσει.. Της δίνω λίγο αν δεν μπορώ να το αποφύγω και μετά της λέω θα κάνουμε αγκαλίτσα και θα κοιμηθούμε και πιάνει.. Χθες την κοιμισε ο μπαμπάς της και τις 2 φορές που σηκώθηκε πήγε εκείνος οπότε χθες όλη μέρα δε θήλασε καθόλου.. Εχω κουραστεί, κακα τα ψέματα 😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι αυτά!!! 

Κοίτα εγώ δεν είχα προσδοκίες από την μικρή,δεν υπήρχε περίπτωση να μου τύχει χειρότερο. δεν ήξερα τι είναι ο ύπνος με τον γιο μου. Η μικρούλα παλι με έμαθε τι πάει να πει ύπνος 😂😂😂 δεν την έχω ξυπνήσει ποτέ!! Το καλοκαίρι είχε τύχει πολλές φορές να κοιμάται την μέρα να ξυπνάει για γάλα κ να κοιμάται ξανά κ να με παιε 24ωρο έτσι. Όταν μιυ έκανε το πρώτο 6ωρο ύπνο βράδυ ήταν ουαουυυ. 

Τόσο απελπισμένη με τον γιο σου; Ο δικός μου νομίζω δε θα κοιμηθεί ποτέ 6ωρο. Εντάξει, δε με πειράζει αν ξυπνάει ανά 3ωρο το βράδυ κ όχι κάθε 1,5 ώρα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ θηλάζω όλη την ημέρα νομιζω... 😔Το "κακό"ξεκίνησε όταν τη 3 βδομάδα δεν είχε πάρει το απαιτούμενο βάρος..και η παιδίατρος μου είπε να κάθεται τουλάχιστον μισή ώρα σε κάθε θηλασμό στο στήθος..κατά συνέπεια να πάθει νομίζω προσκόλληση επάνω μου..γενικά κοιμάται  στήθος αν και προσπαθώ μόλις γλαρωνει να τον απομακρύνω  και μόνο αν τον έχει πάρει βαθιά και τον αφήσω κάτω κοιμάται ..αλλιώς φαύλος κύκλος ξυπνάει θέλει πάλι τον μάστο για να ηρεμήσει...Σημερα να μν είναι πάνω μου μόνο κανά 40 λεπτό🤪😬

εσάς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια μεγαλώνοντας κάθησαν και κάπου αλλού;;ρηλαξ ...γυμναστήριο η συνέχισαν την προσκόλληση;;

Απάντησα με το προηγούμενο ποστ χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ θηλάζω όλη την ημέρα νομιζω... 😔Το "κακό"ξεκίνησε όταν τη 3 βδομάδα δεν είχε πάρει το απαιτούμενο βάρος..και η παιδίατρος μου είπε να κάθεται τουλάχιστον μισή ώρα σε κάθε θηλασμό στο στήθος..κατά συνέπεια να πάθει νομίζω προσκόλληση επάνω μου..γενικά κοιμάται  στήθος αν και προσπαθώ μόλις γλαρωνει να τον απομακρύνω  και μόνο αν τον έχει πάρει βαθιά και τον αφήσω κάτω κοιμάται ..αλλιώς φαύλος κύκλος ξυπνάει θέλει πάλι τον μάστο για να ηρεμήσει...Σημερα να μν είναι πάνω μου μόνο κανά 40 λεπτό🤪😬

εσάς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια μεγαλώνοντας κάθησαν και κάπου αλλού;;ρηλαξ ...γυμναστήριο η συνέχισαν την προσκόλληση;;

Εμενα ειναι σχεδόν 4,5 μηνών αλλά αγαπιόμαστε πολύ ❤️🤣🤣  δεν είναι ότι θέλει τόσο γάλα ή δική μου αλλά κάθεται λίγο πολύ λίγο στο γυμναστήριο χωρίς εμενα κ μετά φωνάζει  τσιριζει, μόλις πάω δίπλα της κ την παίξω είναι καλά ή μου σηκώνει τα πόδια της για αγκαλιά ή προσπαθεί να σηκώθει για να καθίσει στο ποπο της. Γενικά μόλις απομακρυνομαι  παρακολουθεί εμένα που πάω, με κοιτάει με λαχτάρα να πάω εκεί, με πολύ λαχτάρα όμως βρε παιδί μου. Τώρα την είχα κ θήλαζε, κοιμήθηκε, την κράτησα ρκετη ώρα κ μόλις την ακούμπησα άνοιξε τα μάτια κ ξελαρδιστηκε στα γέλια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Απάντησα με το προηγούμενο ποστ χαχα 

Μου δίνεις κουράγιο..🤪🤪Εν το μεταξύ 2 φορά που κλείνω ραντεβού στον γυναικολόγο και μάλλον θα το ακυρώσω και πάλι..ήθελε να με δει στις 40 ημέρες...αδιαθετησα στις 29 και πάλι τώρα έχω λίγο αίμα μάλλον ξανάρχεται η κυρία...και ήμουν ρολόι τοσσα χρόνια...😇😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaαν εννοείς τον τρόπο όχι.. Τον είχα δει από άλλον παιδίατρο. Να μην βαζω φ.ο γιατί είναι ενοχλητικό για τα μωρα μου το έχει πει όμως.. Νομίζω αν ειναι ανάγκη μόνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Ούτε εγώ το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ! Απλά απορώ άμα βάλω φυσιολογικό ορό,πως θα φύγει;; Δε θα πάει προς τα πίσω να το ρουφήξει το μωρό ;; Έχω αυτή τη φοβία δλδ!!

Εγω βαζω φυσιολογικό ορο με σύριγγα, το κανεις με πιεση για να βγει η μυξα αν ειναι πολυ μπουκωμενη η μυτη θα βγει απο τα ρουθούνια ειτε απο το ιδιο που βαζεις τον ορο ειτε απο το αλλο! Πολλες φορές τωρα ειδικά που είναι μικρουλια τα καταπινουν και αυτο είναι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι και μου κάνει εντύπωση γτ ήμουν μαθημενη αλλιώς! 😁 Δεν παραπονιέμαι, φτου φτου το αγόρι μου είναι εύκολο 😂 με έχει σώσει που αυτός δεν έχει συνδέσει το θηλασμό με τον ύπνο, εκεί καταλήγω.. Η κόρη μου τώρα σιγά σιγά καταφέρνουμε να τα αποσυνδέσει.. Της δίνω λίγο αν δεν μπορώ να το αποφύγω και μετά της λέω θα κάνουμε αγκαλίτσα και θα κοιμηθούμε και πιάνει.. Χθες την κοιμισε ο μπαμπάς της και τις 2 φορές που σηκώθηκε πήγε εκείνος οπότε χθες όλη μέρα δε θήλασε καθόλου.. Εχω κουραστεί, κακα τα ψέματα 😵

Καταλαβαίνω... Είσαι ήρωας!!! Ευτυχώς που συμβιβάζεται κάπως το κορίτσι σου. 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Τόσο απελπισμένη με τον γιο σου; Ο δικός μου νομίζω δε θα κοιμηθεί ποτέ 6ωρο. Εντάξει, δε με πειράζει αν ξυπνάει ανά 3ωρο το βράδυ κ όχι κάθε 1,5 ώρα 🤣

Πάρα πάρα πολύ δεν κοιμόταν ποτέ, πονούσε πάρα πολύ,δεν ήρεμουσε με τίποτα. Βέβαια ηρέμησε μετά το 3μηνο όμως ξυπνουσε αρκετά. Είχα εξαντληθει, ήμουν χάλια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

Πόσα θέματα άνοιξαν από χθες καλέ; χαμός!!! 

Εγώ είμαι 32 κ με τον άντρα μου είμαστε μαζί από τα 15! Μέχρι πριν 1,5 χρόνο δεν ήθελα παιδιά αλλά είμαι σίγουρη πια ότι υπάρχει βιολογικό ρολόι κ κάποια στιγμή χτυπάει 🤣 όπως λες @AlexeyΕμείς παντρευτήκαμε με πολιτικο κ πολυ ήταν 😂😂😂😂😂 τον μικρό θα τον βαφτίσουμε Αλέξανδρο! 

Η δική μας παιδίατρος δε μας έχει πει για ποσιμο εμβόλιο. Θα τη ρωτήσω όταν πάμε ξανά.

Ο μικρός μου από ανάσκελα γυρνάει στο πλάι, μετά μπρούμυτα κ μετά πάλι ανάσκελα! Έχω τρελαθειιιιι 🥰🥰🥰🥰

Πόσο ειναι ο δικός σου που γυρνάει μπρούμυτα; Εμένα δεν μου το έχει κάνει ακόμα αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμενη μη τρομάξω αν το δω το πρωί πχ με το που ξυπνήσω 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofoula28 έτσι όπως είπε η @Clairy. Τον βάζω τον όρο κ δεν έχουμε πρόβλημα.Την πρώτη φορά που της έβαλα είχα κ τον μπαμπά μου δίπλα γιατί φοβόμουν!🤣Αλλά στο πλάι το μωρό ,με δύναμη τον πατάς για να βγει από το αλλο ρουθούνι κ κατευθείαν την σηκώνω!Ο όρος κάνει την δουλειά του.Πες τον παιδίατρο να σου δείξει(έχει και στο you tube βίντεο)

ΑΣχετο :Πώς κάνετε παράθεση εδώ σε μια δημοσίευση;θέλω να απαντήσω σε 2-3 κοπέλες σε μια δημοσίευση αλλά δεν βρήκα πώς κ τα βάζω σε διάφορετικες κ σας πρήζω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Εγώ τώρα που θηλάζω αποκλειστικά δίνω οποτε θέλει το παιδί... συνήθως 8 φορές το 24ωρο πια τώρα που κοντεύει 4 μηνών... πιο πριν θήλαζε συχνότερα. 
Τον πρώτο μήνα που έδινα και συμπλήρωμα γιατί δεν είχα αρκετό δικό μου, το έδινα αμέσως μετά τον θηλασμό. Αλλά εξαρτάται πιστεύω γιατί το δίνεις το συμπλήρωμα... δεν φτάνει το δικό σου για να χορτάσει η θέλεις κάποια γεύματα να είναι ξένο;

Είναι 2,5 μηνών η μικρούλα. θήλαζα πρωί βράδυ κ έχω καμία εβδομάδα της δίνω κ μεσημέρι.περιμενω συνήθως να πεινάσει δλδ στο μισάωρο περίπου κ της δίνω το ξένο.σημερα το πρωί την θήλασα ,κοιμήθηκε κ ξύπνησε στις 2,5-3 ώρες,όσο θα την κρατούσε το ξένο.βεβαια στο επόμενο γεύμα που ήταν ξένο έφαγε 50ml περισσότερο απ',ότι συνήθως.και μανια!!!!. Και σκεφτόμουν μηπως έχω πιο πολύ γάλα τώρα; Να παραλείπω το ξένο όταν θηλάζω ?Το μεσημέρι τώρα τη θήλασα αλλά πάλι συμπληρωσαμε.. έλεγα μήπως προσπαθούσα να από φύγω το ξένο σε κάποια γεύματα γιατί της πέφτει κ βαρύ κ βγάζει γαλατάκι...θηλάζω από 15 λεπτά στο κάθε στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγω και τον γαμο και τη βαπτιση επειδη θελει ο αντρας μου και ο πεθερος μου θα τα κανω 😄 Οποτε θα με ντυσουν νυφη αλλα το νυφικο που μου πηραν δε σερνεται 😂 Υπολογιζουν γυρω στους 450 καλεσμένους 🤭 Εμενα το ονομα Ειρηνη μου αρεσει πολυ, θα το φωναζα ολοκληρο 🙂

 

Εμεις τον λεμε Σωτήρη στον πεθερο μου. Ο αντρας μου προτεινε να βαλουμε 2 ονοματα και να φωναζουμε το αλλο αλλα δεν ηθελα οποτε τον λεμε ετσι απο το μαιευτήριο 👶🏼 Εγω ειμαι 25 και ειμαστε μαζι απο το 14 αλλα περιμεναμε να τελειωσω πτυχιο και μεταπτυχιακό και μετα καναμε παιδι 😁

received_1006850756315642.jpeg

Κουκλα και σα να μην γεννήσες!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσι ο μικρός μου σήμερα έχει μείνει με το ζόρι 2.5 ώρες ξύπνιος.. Σας έχει τύχει; 

Αστον να κοιμηθεί οσο θέλει αρκεί να μην ξεπερνα τις 3-4 ώρες ανάμεσα στα γεύματα ,την ημέρα.το βράδυ φουλ(Συμβουλή παιδιάτρου,δεν τα βγάζω από το μυαλό μου!!🤪)!!Μου έχει τύχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω βαζω φυσιολογικό ορο με σύριγγα, το κανεις με πιεση για να βγει η μυξα αν ειναι πολυ μπουκωμενη η μυτη θα βγει απο τα ρουθούνια ειτε απο το ιδιο που βαζεις τον ορο ειτε απο το αλλο! Πολλες φορές τωρα ειδικά που είναι μικρουλια τα καταπινουν και αυτο είναι οκ

Νομίζω ότι δε θα το κάνω ποτέ !! 😅😅 Ελπίζω να μη χρειαστεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Εγω της δινω οποτε θέλει.. Συνήθως θελει πολυ συχνά... Χαχαχαχαχχα καθε δυο ώρες σίγουρα.. Η δικια μου πινει λιγο λίγο.. Οταν την ειχα και με συμπλήρωμα της εδινα ακριβως μετά απο το θηλασμό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κουκλα και σα να μην γεννήσες!♥️

Καλε ειναι απο το 20 που θα παντρευομασταν η φωτογραφία απο τοτε εμεινε στην ντουλαπα το καψονυφικο 😆 Αλλα η αληθεια ειναι πως και τωρα ετσι ειμαι 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Πόσο ειναι ο δικός σου που γυρνάει μπρούμυτα; Εμένα δεν μου το έχει κάνει ακόμα αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμενη μη τρομάξω αν το δω το πρωί πχ με το που ξυπνήσω 🙄

Να εισαι προετοιμασμένη πάντα γιατι το καθενα γυρνάει οποτε θελει 😜 Εγω γεννησα κοντα με τη @nik_ol αλλα δε μου γυρναει 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Είναι 2,5 μηνών η μικρούλα. θήλαζα πρωί βράδυ κ έχω καμία εβδομάδα της δίνω κ μεσημέρι.περιμενω συνήθως να πεινάσει δλδ στο μισάωρο περίπου κ της δίνω το ξένο.σημερα το πρωί την θήλασα ,κοιμήθηκε κ ξύπνησε στις 2,5-3 ώρες,όσο θα την κρατούσε το ξένο.βεβαια στο επόμενο γεύμα που ήταν ξένο έφαγε 50ml περισσότερο απ',ότι συνήθως.και μανια!!!!. Και σκεφτόμουν μηπως έχω πιο πολύ γάλα τώρα; Να παραλείπω το ξένο όταν θηλάζω ?Το μεσημέρι τώρα τη θήλασα αλλά πάλι συμπληρωσαμε.. έλεγα μήπως προσπαθούσα να από φύγω το ξένο σε κάποια γεύματα γιατί της πέφτει κ βαρύ κ βγάζει γαλατάκι...θηλάζω από 15 λεπτά στο κάθε στήθος.

Μπορείς αν θέλεις να κάνεις αντλήσεις όταν το μωρό σου πίνει ξένο έτσι ώστε στο επόμενο γεύμα μετά τον θηλασμο να συμπληρώνεις πάλι με δικό σου γάλα κι όχι με ξενο. Σιγά σιγά θα αυξηθεί και η παραγωγή σου. Κι εγώ είχα θέμα με το ξένο, εκτός από πολλές γουλιες μου έκανε το παιδί και διάρροια ή δυσκοιλιοτητα...ειχα αλλάξει πόσα γάλατα μέχρι να βρω κάποιο που να της ταιριάζει καλύτερα αλλά και πάλι της έπεφτε κάπως βαρύ. Εγώ θα σου πρότεινα να της δίνεις στήθος κάθε φορά που πειναει έστω να πιπιλαει αν δεν έχεις καθόλου γάλα και αμέσως μετά να συμπληρώσεις έτσι ώστε να συνδέσει το φαγητο με το στήθος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Πόσο ειναι ο δικός σου που γυρνάει μπρούμυτα; Εμένα δεν μου το έχει κάνει ακόμα αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμενη μη τρομάξω αν το δω το πρωί πχ με το που ξυπνήσω 🙄

Σήμερα έκλεισε τρεις μήνες κ από ανάσκελα σε μπρουμυτα το προσπαθει από την προηγουμενη εβδομάδα αλλά χθες το κατάφερε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Να εισαι προετοιμασμένη πάντα γιατι το καθενα γυρνάει οποτε θελει 😜 Εγω γεννησα κοντα με τη @nik_ol αλλα δε μου γυρναει 🤷🏼‍♀️

Όπου να ναι θα γυρίσει κ εσένα. Ο δικός μου το προσπαθουσε κ χθες το κατάφερε. Τον βάζουμε αρκετές φορές μέσα στη μέρα να καθεται μπρουμυτα όταν είναι ξυπνιος πάντα (η παιδίατρος μας το είπε κ το έχω δει κ σε μια εφαρμογή που έχω), ίσως να βοήθησε κ αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...