Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι ο δικος μου και νομιζω οτι δε στεκει να υπολογιζουμε την πητ, μια μερα που δε συνεβη τιποτα δηλαδη... ειδικα αν ο τοκετος ξεκινησε αυτόματα. 

 

Οποτε θα τον βαλεις απο 5-6 μηνων; Εγω σκεφτομαι τι να βαλω διπλα εκτος απο το χαλι για να μη χτυπησει αμα παει να κατέβει. 

 

Ο δικος μου κανει το αντίθετο, την βγαζει και ξεσκεπαζεται τελείως και τον βρισκω με την κουβέρτα κατω απο τα πόδια 🤷🏼‍♀️

Μόλις αρχίσει να μην χωράει στο λίκνο θα τον παω στην κουνια-κρεβατι κ υπολογίζω να πηγαίνω να κοιμάμαι κ εγώ μαζί του. Αυτή η κουνια που πήραμε έχει δυο θέσεις για το στρώμα, κανονικά κάγκελα κουνιας κ αν θέλεις μπορείς να βάλεις κ κάγκελο όταν κατεβάσεις το στρώμα. Έτσι όμως φευγεις από τη φιλοσοφία της Μοντεσσορι. Επίσης, εμείς θα βάλουμε απευθείας το στρώμα στο πάτωμα κ δε θα κάνει σκαλοπάτι. Είναι η κουνια από το casababy. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μόλις αρχίσει να μην χωράει στο λίκνο θα τον παω στην κουνια-κρεβατι κ υπολογίζω να πηγαίνω να κοιμάμαι κ εγώ μαζί του. Αυτή η κουνια που πήραμε έχει δυο θέσεις για το στρώμα, κανονικά κάγκελα κουνιας κ αν θέλεις μπορείς να βάλεις κ κάγκελο όταν κατεβάσεις το στρώμα. Έτσι όμως φευγεις από τη φιλοσοφία της Μοντεσσορι. Επίσης, εμείς θα βάλουμε απευθείας το στρώμα στο πάτωμα κ δε θα κάνει σκαλοπάτι. Είναι η κουνια από το casababy. 

Ναι κι εγω απευθείας κατω θα το βαλω γι αυτο δεν πηρα καθολου κουνια, για να το παρω σε διαστασεις μονου κρεβατιου και να γινει κανονικο οταν μεγαλωσει. Απλως σκεφτομαι τι θα ηταν προτιμοτερο για πανω απο το χαλι, μαλακη κουβερτα ή αυτα τα χρωματιστά πλαστικα παζλ δαπεδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ τον έχω στο λίκνο δίπλα μου. Κούνια υπάρχει στο δωμάτιο του αλλά μάλλον θα πάρω προστατευτικά κ θα τον έχω στο κρεβάτ μαζί μου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Λέτε να το κρατήσετε το Kura για χρόνια; θα βολέψει κ για τα 2;

Εμείς σκεφτόμασταν κάτι ουαουυυ έτσι λίγο παραμυθένιο αλλά είναι άλλο φύλο, 4,5 χρόνια διαφορά δεν ξέρω κατά πόσο θ αρέσει αυτό πιυ μας αρέσει εμάς. Ενώ το Kura είναι απλό. 

Με αυτή την λογική το πήρα, τωρα θα δείξει 🤣 δεν είναι και η πιο σούπερ κατασκευή 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εγω δεν εχω ραγαδες αλλα τωρα με την εγκυμοσύνη εμφανίστηκε λιγη κυτταρίτιδα χαμηλά στους γλουτούς 🤨

 

Ναι για την κορη σου λεω απο τι ηλικια την εβαλες; γιατί εγώ τωρα τον εχω στο λικνο διπλα μου αλλα αυτο ειναι για μεχρι 5-6 μηνων.

Εννοώ οτι απο την 5η εως την 75η εβδομάδα ειναι σχεδόν 1,5 χρόνος και ολο εχει αλματα 😝

Έκανα συγκοιμιση μέχρι τη μέρα που έφυγα για το μαιευτήριο. Όσο έλειπα κοιμόταν με το μπαμπά της εκεί και έμεινε εκεί.. Στα 2.5

Την κυτταρίτιδα δεν τη σχολιάζω 😂😂😂

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι κι εγω απευθείας κατω θα το βαλω γι αυτο δεν πηρα καθολου κουνια, για να το παρω σε διαστασεις μονου κρεβατιου και να γινει κανονικο οταν μεγαλωσει. Απλως σκεφτομαι τι θα ηταν προτιμοτερο για πανω απο το χαλι, μαλακη κουβερτα ή αυτα τα χρωματιστά πλαστικα παζλ δαπεδου...

Υπάρχουν ταβλες σαν ραγα που μπορείς να ακουμπήσεις το στρώμα πάνω.. Κάπου το πήρε το μάτι μου, βγάζει το lidl τωρα αυτές τις μέρες, όπως και στρώμα πτυσσόμενο για όποια έχει σκοπό για στρωματσαδα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με αυτή την λογική το πήρα, τωρα θα δείξει 🤣 δεν είναι και η πιο σούπερ κατασκευή 

Έκανα συγκοιμιση μέχρι τη μέρα που έφυγα για το μαιευτήριο. Όσο έλειπα κοιμόταν με το μπαμπά της εκεί και έμεινε εκεί.. Στα 2.5

Την κυτταρίτιδα δεν τη σχολιάζω 😂😂😂

Υπάρχουν ταβλες σαν ραγα που μπορείς να ακουμπήσεις το στρώμα πάνω.. Κάπου το πήρε το μάτι μου, βγάζει το lidl τωρα αυτές τις μέρες, όπως και στρώμα πτυσσόμενο για όποια έχει σκοπό για στρωματσαδα 😂

Α, θα το κοιτάξω στο lidl γιατί σκεφτομουν το φουσκωτό από το jumbo. 

@Lia5 εγώ σκέφτομαι να βάλω δυο χαλιά, το ένα πανω στο άλλο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με αυτή την λογική το πήρα, τωρα θα δείξει 🤣 δεν είναι και η πιο σούπερ κατασκευή 

Έκανα συγκοιμιση μέχρι τη μέρα που έφυγα για το μαιευτήριο. Όσο έλειπα κοιμόταν με το μπαμπά της εκεί και έμεινε εκεί.. Στα 2.5

Την κυτταρίτιδα δεν τη σχολιάζω 😂😂😂

Υπάρχουν ταβλες σαν ραγα που μπορείς να ακουμπήσεις το στρώμα πάνω.. Κάπου το πήρε το μάτι μου, βγάζει το lidl τωρα αυτές τις μέρες, όπως και στρώμα πτυσσόμενο για όποια έχει σκοπό για στρωματσαδα 😂

Εννοώ για δίπλα στο κρεβατι. Απο τη μια θα ακουμπαει στον τοιχο αλλα απο την αλλη για να μη χτυπαει; για τωρα που είναι μικρούλης. 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Α, θα το κοιτάξω στο lidl γιατί σκεφτομουν το φουσκωτό από το jumbo. 

@Lia5 εγώ σκέφτομαι να βάλω δυο χαλιά, το ένα πανω στο άλλο 🤣

Εγω σκεφτομαι κατι τετοιο

Screenshot_20210912-173512_Facebook.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εννοώ για δίπλα στο κρεβατι. Απο τη μια θα ακουμπαει στον τοιχο αλλα απο την αλλη για να μη χτυπαει; για τωρα που είναι μικρούλης. 

 

Εγω σκεφτομαι κατι τετοιο

Screenshot_20210912-173512_Facebook.jpg

Αααα... Κατάλαβα για το πατωμα 😂 καλή λυση ειναι αυτο ναι! Αλλιώς μπορείς να βάλεις μια πάντα ανάμεσα στο στρώμα κ στον τοίχο... Λέω τώρα μια ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εννοώ για δίπλα στο κρεβατι. Απο τη μια θα ακουμπαει στον τοιχο αλλα απο την αλλη για να μη χτυπαει; για τωρα που είναι μικρούλης. 

 

Εγω σκεφτομαι κατι τετοιο

Screenshot_20210912-173512_Facebook.jpg

Μαξιλάρα; που θα τη χρησιμοποιήσεις και για να παίζετε κλπ; εγώ έχω αυτήν:

https://www.tinywhale.gr/cushions

Εχει απ ότι εχω δει και στο hm home, πιο οικονομική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Α, ναι; δεν το ήξερα αυτό για τα μανίκια. Οποτε μάλλον για αυτό δεν έχουν. 

Υποθέτω πως ναι!! Έχω ψάξει πολύ να βρω αλλά εν τέλει διάβασα κάποια άρθρα που έλεγαν ότι απαγορεύεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μαξιλάρα; που θα τη χρησιμοποιήσεις και για να παίζετε κλπ; εγώ έχω αυτήν:

https://www.tinywhale.gr/cushions

Εχει απ ότι εχω δει και στο hm home, πιο οικονομική 

Καλά τέλεια αυτή η μαξιλάρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μέσα απο τον υπνοσακο βάζετε ολόσωμο; 

Εγώ σήμερα που θα της τον βάλω πρώτη φορά θα της βάλω ολόσωμο βελουτε και κοντομανικο φανελάκι από μέσα ! Είμαστε βόρεια και έχει πολύ κρύο ,άσε που αφού είναι αμανικος ο υπνοσακος ,λογικά θα μπαίνει και αέρας μέσα δεν είναι τελείως κλειστός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι το ξέρω ότι είναι τεχνική αποθηλασμου😊Όταν άρχισα να μην έχω γάλα κ τρελάθηκα ,δεν ήθελα να πάρω χάπι για να κοπεί κ έτσι είπα θα το πάω έτσι για να κοπεί σιγά σιγά ...αλλά εξακολουθω ναεχω αυτό το λίγο.Βεβαια τώρα η μικρή εκνευρίζεται κάποιες φορές γιατί Αλλο να τρως σταγόνα σταγόνα κ άλλο να τρως με το μπιμπερό.προσπαθησα να της δίνω κ μεσημέρι αλλά δεν ...

Εσεις κορίτσια λέτε για τα χαλια,εμείς σε 10 -15 μερες μετακομίζουμε!!🤪

Με το καλό η μετακόμιση! Εμείς μετακομίζουμε σε ενάμιση μήνα! Πάμε επαρχία μόνιμα! Καλή μας δύναμη!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω..αυτόν με τα χεράκια έξω...γιατί με την κουβερτουλα τον βρίσκω σχεδόν ξεσκέπαστο και ούτε 2 μηνών δεν είμαστε...θα πάρω έναν οικονομικό για αρχή να δω αν θα το ανέχεται από το moromou.gr και αργότερα ένα καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε έρθει στους γονείς μου για μια εβδομάδα μένουν σε άλλη πόλη!!το μωρό μέχρι εχθές άλλο μωρό....ήρεμο χαρούμενο..σήμερα μάλλον κάτι μας φταίει..και έχουμε κλάματα κοιμάται για δύο λεπτά μόνο ..γενικά...εμείς είμαστε όλη μέρα στο στήθος αν κλαίει μόνο αυτό τον ανακουφίζει ..δεν τον κοιμιζω κάπως συνήθως θηλάζει και τον περνει ο ύπνος....οπότε είμαστεγευμα και κακά κοινώς αλλάζουμε πάνα όλη την ώρα...και εγώ βόρεια μένω οπότε πήρα να μας φέρουν τα χαλιά να τα στρώσουμε με το που επιστρέψω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε κάποιο ενδυκτικο πρόγραμμα διατροφής η μανούλες που θηλάζετε....είμαι συνήθως τοσσο εξαντλημένη που τρώω πολύ πρόχειρα και αρκετά ζάχαρη πράγμα που δεν έκανα ποτέ μου...θέλω ενέργεια και καταφεύγω εκεί....σε κάθε θηλασμό περνει τον ύπνο τον μικρό πάνω στο στήθος και δεν ξέρω αν τρώει αρκετά και γκρινιάζει για αυτό τον λόγο προσπαθώ να τον κρατάω ξύπνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 τι είπα ότι ηρέμησε ε; από τις 4 μέχρι τις 7 έκλαιγε!! Κ εννοείται ξύπνησε όταν πήγαμε στο δωμάτιο αλλά περίμενα να τελειώσω ένα παραμύθι στον μεγάλο κ μόλις την πήρα συνέχισε το κλαμα.. Κ πραγματικά δεν αντέχω άλλο να αρνείται το στήθος. Δεν ηρεμεί με τίποτα. Για να πάρει στήθος πρέπει να γλαρωσει καλά. Κ σήμερα κοιμήθηκε μόνο 1 φορά το πρωί πάνω μου.

Την δεύτερα θα έχει το λιντλ τις  σανίδες κρεβατιού που λέει η @PanB. Στον τοίχο μπορείτε να βάλετε προστατευτικο κάγκελο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Έχετε κάποιο ενδυκτικο πρόγραμμα διατροφής η μανούλες που θηλάζετε....είμαι συνήθως τοσσο εξαντλημένη που τρώω πολύ πρόχειρα και αρκετά ζάχαρη πράγμα που δεν έκανα ποτέ μου...θέλω ενέργεια και καταφεύγω εκεί....σε κάθε θηλασμό περνει τον ύπνο τον μικρό πάνω στο στήθος και δεν ξέρω αν τρώει αρκετά και γκρινιάζει για αυτό τον λόγο προσπαθώ να τον κρατάω ξύπνιο...

Θέλω τόσο πολύ να φάω ζάχαρη χαχα έχω να φάω γλυκό παραπάνω από μήνα!!! Επειδή μ έχει κόψει πολλά το πρωί θα φάω φρυγανιά με γαλοπούλα η τορτίγια με γαλοπούλα μόνο. Μπανάνα το μεσημεριανό κ το βράδυ μήλο η ένα ζελέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μέσα απο τον υπνοσακο βάζετε ολόσωμο; 

Εγώ της φοράω ένα μακριμανκο κορμάκι από μέσα και καλτσουλες για να είναι ζεστά τα ποδαράκια της κι ας είναι τα μπουτάκια έξω... Ούτως ή άλλως ο υπνοσακος τη διατηρεί πολύ ζεστη. Βέβαια ακόμα δεν κάνει κρύο εδώ που είμαι, πιστεύω ότι όταν ξεκινήσει το κρυο ένα ολόσωμο πάνω από ένα κοντομάνικο κορμάκι θα είναι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Έχετε κάποιο ενδυκτικο πρόγραμμα διατροφής η μανούλες που θηλάζετε....είμαι συνήθως τοσσο εξαντλημένη που τρώω πολύ πρόχειρα και αρκετά ζάχαρη πράγμα που δεν έκανα ποτέ μου...θέλω ενέργεια και καταφεύγω εκεί....σε κάθε θηλασμό περνει τον ύπνο τον μικρό πάνω στο στήθος και δεν ξέρω αν τρώει αρκετά και γκρινιάζει για αυτό τον λόγο προσπαθώ να τον κρατάω ξύπνιο...

Εγώ τρωω κυριολεκτικά τα πάντα και εννοείται και γλυκά οποτε τύχει να έχουμε σπίτι. Με την πείνα που έχω δεν κρατιέμαι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Έχετε κάποιο ενδυκτικο πρόγραμμα διατροφής η μανούλες που θηλάζετε....είμαι συνήθως τοσσο εξαντλημένη που τρώω πολύ πρόχειρα και αρκετά ζάχαρη πράγμα που δεν έκανα ποτέ μου...θέλω ενέργεια και καταφεύγω εκεί....σε κάθε θηλασμό περνει τον ύπνο τον μικρό πάνω στο στήθος και δεν ξέρω αν τρώει αρκετά και γκρινιάζει για αυτό τον λόγο προσπαθώ να τον κρατάω ξύπνιο...

Έχω επιστρέψει στη διατροφή που έκανα πριν την εγκυμοσύνη τώρα που μου περασε το στομάχι μου 😝 κυρίως όσπρια, λαδερά, ψάρι κ απο κρέας μόνο κοτόπουλο κ κατσίκι μια φορά την εβδομάδα κ αν, πολλά φρουτα κ λαχανικά. Προσπαθώ να τρώω ελευθερα μια φορά την εβδομάδα αλλιώς τρία κυρίως γεύματα κ δυο ενδιάμεσα. Από γλυκά θα φάω κανένα σιροπιαστό γιατί δεν τρώω αγελαδινά γαλακτοκομικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Lia5 τι είπα ότι ηρέμησε ε; από τις 4 μέχρι τις 7 έκλαιγε!! Κ εννοείται ξύπνησε όταν πήγαμε στο δωμάτιο αλλά περίμενα να τελειώσω ένα παραμύθι στον μεγάλο κ μόλις την πήρα συνέχισε το κλαμα.. Κ πραγματικά δεν αντέχω άλλο να αρνείται το στήθος. Δεν ηρεμεί με τίποτα. Για να πάρει στήθος πρέπει να γλαρωσει καλά. Κ σήμερα κοιμήθηκε μόνο 1 φορά το πρωί πάνω μου.

Την δεύτερα θα έχει το λιντλ τις  σανίδες κρεβατιού που λέει η @PanB. Στον τοίχο μπορείτε να βάλετε προστατευτικο κάγκελο. 

Ο δικος μου 3 μερες τωρα θελει να τρωει πιο πολυ και να κοιμαται πιο πολυ! Αλλα οταν ειναι ξυπνιος κλαιει γοερά ακομα και στην αγκαλια 🙁

Τις σανιδες δε θα τις παρω ξεχωριστα γιατι θα παρω κανονικο μονο κρεβάτι μαζι με το στρωμα. Ειναι ενας εδω με επιπλα που ξερει να τα κανει κατα παραγγελία οποτε θα του πω τωρα να αφαιρεσουμε τα ποδια για να ειναι στο εδαφος και οταν μεγαλωσει τα βαζουμε. Στην πλευρά που δεν εχει τοιχο θελω να βαλω κατι. Είμαι αναμεσα στη μαξιλαρα που λεει η @PanB και στο παζλ δαπεδου. Αλλα αυτο ειναι το τελευταίο. Να παρω πρωτα το κρεβατι μετα το χαλι και βλεπουμε 😁

 

Screenshot_20210707-130127_Facebook.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Με το καλό η μετακόμιση! Εμείς μετακομίζουμε σε ενάμιση μήνα! Πάμε επαρχία μόνιμα! Καλή μας δύναμη!!! 

 

Αα καλύτερα επαρχία!!Για το μωρό σίγουρα!!Άντε να δούμε πώς θα γίνει η μετακόμιση!!🤪Ένα ντου και θα βρούμε την σειρά μας ελπίζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...