Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτήσω τα μωράκια σας στον 1 μήνα ποια ήταν η καθημερινότητά τους? Εννοώ νανι και φαι? Έμεναν καθόλου ξύπνια? Και αν έμεναν πώς απασχολούνταν? Εμένα ο δικος μου είτε θα κοιμάται ειτε θα γκρινιάζει. Γενικά δυσκολεύεται πάρα πολύ να τον πάρει ο ύπνος πολύ κούνημα, τραγουδια, λευκοι ήχοι, με καροτσι κούνημα. Στο ριλαξ κάθεται μονο 5 10 λεπτά. Αν ανοίξει μάτια κλαίει γκρινιάζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Νομίζω το νιώθω γενικά ..θα βγάλω με το θηλαστρο τώρα μήπως πάει να γίνει καμία μαστίτιδα ξέρω και γω..αλλά και στου δύο μαστούς;;λίγο απίθανο δεν είναι;;τους ενυδάτωση του έκανα και μασάζ...εν το μεταξύ σήμερα είδα και πάλι αίμα ..όπως στην αρχή περιόδου κόκκινο και ζωηρό ενώ είχα μέρες...

Ναι περιεργο να είναι μαστίτιδα κ στους δυο. Πόσο ημερών είσαστε; λογικά το γάλα θα είναι.. Εγώ το νοιώθω όταν έχω ώρα να θηλασω ή αν σκεφτώ το μωρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω τα μωράκια σας στον 1 μήνα ποια ήταν η καθημερινότητά τους? Εννοώ νανι και φαι? Έμεναν καθόλου ξύπνια? Και αν έμεναν πώς απασχολούνταν? Εμένα ο δικος μου είτε θα κοιμάται ειτε θα γκρινιάζει. Γενικά δυσκολεύεται πάρα πολύ να τον πάρει ο ύπνος πολύ κούνημα, τραγουδια, λευκοι ήχοι, με καροτσι κούνημα. Στο ριλαξ κάθεται μονο 5 10 λεπτά. Αν ανοίξει μάτια κλαίει γκρινιάζει

Έτσι ακριβώς! Ο δικό μου (2 μηνών κ 10 ημερών) τώρα  αρχίζει να κάθεται γυμναστήριο κ να αλληλεπιδρά στα παιχνίδια που του κάνω. Στο ρηλαξ ακόμα κάθεται πολυ λίγο, γυρω στα 10 λεπτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στο ριλαξ δεν κάθεται καθόλου. Επειδή είναι κούνια - ριλαξ και κουνιέται (κανονικά γιατί έχω χάσει τον μετασχηματιστη και μέχρι να τον βρω, την κάνει ο γιος μου κουνια😅) αντε να κάτσει το πολύ 5 λεπτά. Μετά αρχίζει να γκρινιάζει. Γενικά όταν είναι ξύπνια θέλει να τρώει. Ούτε έτσι αγκαλιά κάθεται. Το πολύ 10 λεπτά να κάτσει. Ευτυχώς έχω βρει την υγειά μου με τον μαρσιπο και κάνω καμιά δουλειά, τρώω κλπ., γιατί δεν με.εβλεπα καλά. Σήμερα πήγαμε και την πρώτη μας βόλτα μόνοι μας, χωρίς τον μπαμπά. Εγώ, ο γιος μου με το ποδήλατο και η μικρή στο μαρσιπο. Ήταν πολύ καλά!Δεν ξύπνησε μέχρι να γυρίσουμε σπίτι και κόντεψα με το δίωρο έξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy to be  δεν νομίζω να είναι μαστίτιδα. Είχα πάθει εγώ στις αρχές. Ήταν κόκκινο το στήθος, είχε πετρώματα και μου ανέβασε και πυρετό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μια άλλη απορία. Η μικρή χθες όλη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κακά. Πέρα από κάτι λίγο(τύπου μια γραμμή) που είδα στην πάνα της. Χθες το βράδυ ξύπναγε, κλαψουριζε και είχε πολλά αέρια. Συνέβη σε καμία; Μέχρι τώρα κανει 3 καλές φορές κακά και κάνα δυο πιο χαλαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

@Mommy to be  δεν νομίζω να είναι μαστίτιδα. Είχα πάθει εγώ στις αρχές. Ήταν κόκκινο το στήθος, είχε πετρώματα και μου ανέβασε και πυρετό. 

Ναι και γω αλλά καλού κακού έκανα ένα καλό άδειασμα και στους δύο μαστούς την ώρα που ήταν να φάει.για πότε κατέβασε τα πρώτα 60ml σε δευτερόλεπτα....🤪🤪αλλά αγχωτικό το θηλαστρο ....να δεις αν βγάλει ποσσο θα βγάλει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Βρε κορίτσια μια άλλη απορία. Η μικρή χθες όλη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κακά. Πέρα από κάτι λίγο(τύπου μια γραμμή) που είδα στην πάνα της. Χθες το βράδυ ξύπναγε, κλαψουριζε και είχε πολλά αέρια. Συνέβη σε καμία; Μέχρι τώρα κανει 3 καλές φορές κακά και κάνα δυο πιο χαλαρά. 

Όσο μεγαλώνουν μέχρι και 3 ημέρες είναι φυσιολογικό να μν κάνουν Μ είπε η παιδίατρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Ναι περιεργο να είναι μαστίτιδα κ στους δυο. Πόσο ημερών είσαστε; λογικά το γάλα θα είναι.. Εγώ το νοιώθω όταν έχω ώρα να θηλασω ή αν σκεφτώ το μωρό..

Την Δευτέρα θα σαραντισουμε ....έκανα ένα καλό άδειασμα ...και του το έδωσα..για πότε το φάγε....γιατί με τον θηλασμό δεν βλέπεις τι τρώει....εμάς τώρα ακολουθεί πολύ τα παιχνίδια του κάνω ασκησεις με αυτά ήχου όρασης ακοής ....στο γυμναστήριο μπα χαζεύει τον καναπέ το βρίσκει πιο ενδιαφέρον🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ναι και γω αλλά καλού κακού έκανα ένα καλό άδειασμα και στους δύο μαστούς την ώρα που ήταν να φάει.για πότε κατέβασε τα πρώτα 60ml σε δευτερόλεπτα....🤪🤪αλλά αγχωτικό το θηλαστρο ....να δεις αν βγάλει ποσσο θα βγάλει....

Δεν ειναι ενδεικτικό το θήλαστρο. Μην σε αγχώνει! Κι εγώ που βγάζω και της δίνω ένα μπουκάλι από αυτό την ημέρα έξτρα το πηγαίνει χωρίς ανάσα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Βρε κορίτσια μια άλλη απορία. Η μικρή χθες όλη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κακά. Πέρα από κάτι λίγο(τύπου μια γραμμή) που είδα στην πάνα της. Χθες το βράδυ ξύπναγε, κλαψουριζε και είχε πολλά αέρια. Συνέβη σε καμία; Μέχρι τώρα κανει 3 καλές φορές κακά και κάνα δυο πιο χαλαρά. 

5 φορες κανει κακα μεσα στη μερα? Τόσες πολλές? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Ναι και γω αλλά καλού κακού έκανα ένα καλό άδειασμα και στους δύο μαστούς την ώρα που ήταν να φάει.για πότε κατέβασε τα πρώτα 60ml σε δευτερόλεπτα....🤪🤪αλλά αγχωτικό το θηλαστρο ....να δεις αν βγάλει ποσσο θα βγάλει....

Εμένα πιο πολύ με αγχώνει ο θηλασμός γιατί δεν ξέρεις τι έχει φαει. Απλά είναι μπελάς το θήλαστρο ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Την Δευτέρα θα σαραντισουμε ....έκανα ένα καλό άδειασμα ...και του το έδωσα..για πότε το φάγε....γιατί με τον θηλασμό δεν βλέπεις τι τρώει....εμάς τώρα ακολουθεί πολύ τα παιχνίδια του κάνω ασκησεις με αυτά ήχου όρασης ακοής ....στο γυμναστήριο μπα χαζεύει τον καναπέ το βρίσκει πιο ενδιαφέρον🤪🤪🤪

Και εγώ τον έβαλα στο γυμναστήριο και κοιτούσε στο άπειρο 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Και εγώ τον έβαλα στο γυμναστήριο και κοιτούσε στο άπειρο 🤣🤣

Καλά εμειςσχεδον όλη μέρα μετά τον θηλασμο κάνει σίγουρα. Κακα του..θηλαστρο πρώτη φορά χρησιμοποίησα. ....σήμερα που είχα την ενόχληση ..είναι μικρούλια ακόμη για όλα αυτά τα παιχνίδια....σήμερα ήταν μια καλή ημέρα για έμας ο μικρός θηλάζει και κοιμόταν δεν έκλαιγε καθόλου...έκανα δουλειές χωρίς άγχος....ελπίζω να ζήσουμε και άλλες τέτοιες μέρες!!🤪👣💙👶😇

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Βρε κορίτσια μια άλλη απορία. Η μικρή χθες όλη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κακά. Πέρα από κάτι λίγο(τύπου μια γραμμή) που είδα στην πάνα της. Χθες το βράδυ ξύπναγε, κλαψουριζε και είχε πολλά αέρια. Συνέβη σε καμία; Μέχρι τώρα κανει 3 καλές φορές κακά και κάνα δυο πιο χαλαρά. 

Εμείς που θηλάζουμε αποκλειστικά κάνει οπότε θυμηθεί τον 2ο μήνα έκανε 4φορες κακά τις 3πρωτες ανά 10μερες και μετά έκανε μέρα παρά μέρα...τώρα από τον 2ο μέχρι 3.5που είναι κάνει ανά δύο τρεις τέσσερις οπότε να ναι! Απλά κάνει ποοολλα μέχρι τον σβέρκο ένα πράγμα!!!!! Η παιδίατρος μου έχει πει είναι φυσιολογικό αυτό στον θηλασμό έτσι είναι από την ημέρα που γεννήθηκε το ρεκόρ άλλου παιδιού είναι 1 στις 21 μέρες! Στην φόρμουλα η κόρη μου έκανε κάθε μέρα άντε μερα παρά μέρα αν δεν έκανε την 3η μέρα υπέφερε πολύ μέχρι να τα κάνει ενώ δεν ήταν σκληρά! Ο μπέμπης ακόμα και την 10η μέρα είναι χαλαρός!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

5 φορες κανει κακα μεσα στη μερα? Τόσες πολλές? 

Ναι κάνει 3 φορές με πολλά κακα και κάνα δυο με λιγότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανε τελικά τα κακά της και δεν ξέραμε τι να πρώτο μαζέψουμε... Έκανε χαμο😅... Το θέμα είναι πως τώρα δεν χορταίνεται... Γιατί ξανακάνε...μαι τρώει ασταμάτητα από τις 12 μέχρι τώρα... Έχει πονέσει το στήθος μου και μόλις την βγάζω κλαίει 😔😪.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μέσα σε όλο τον χαμό με τα κακά της μικρής και την πείνα της, που δεν χορταίνει και έχει πονέσει το στήθος μου, έχω και τον γιο μου, ο οποίος κορίτσια με ανησυχεί με τον ύπνο του. Πάντα κοιμόταν αργά αλλά τελευταία έχει σπάσει τα ρεκόρ. Να φανταστείτε πως κοιμήθηκε πριν λίγο. 🤪Βλέπει την μικρή ξύπνια και ο, τι κι αν γίνει πετάγεται. Δεν ξέρω τι να κάνω... Κι αυτό με έχει κουράσει και αυτός δεν πρέπει να κοιμάται τέτοια ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Βρε κορίτσια μια άλλη απορία. Η μικρή χθες όλη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κακά. Πέρα από κάτι λίγο(τύπου μια γραμμή) που είδα στην πάνα της. Χθες το βράδυ ξύπναγε, κλαψουριζε και είχε πολλά αέρια. Συνέβη σε καμία; Μέχρι τώρα κανει 3 καλές φορές κακά και κάνα δυο πιο χαλαρά. 

Στα αποκλειστικά θηλαζοντα είναι φυσιολογικό μέχρι 10 ημέρες να μην κάνουν, μην αγχωθείς την επόμενη 😛

στις πριν 9 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

5 φορες κανει κακα μεσα στη μερα? Τόσες πολλές? 

Εμενα κάθε φορά που τον αλλάζω έχει κάνει, υπάρχουν κ χειρότερα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Στα αποκλειστικά θηλαζοντα είναι φυσιολογικό μέχρι 10 ημέρες να μην κάνουν, μην αγχωθείς την επόμενη 😛

Εμενα κάθε φορά που τον αλλάζω έχει κάνει, υπάρχουν κ χειρότερα 😂😂

@PanB αυτό μου το έκανε στις αρχές. Σε κάθε αλλαγή πάνας και κακά. Και μάλιστα αρκετά κάθε φορά. Τώρα έχει κάνει πρόγραμμα σχεδόν και με αυτό. Τα πολλά κακα τα κάνει το βράδυ. 2-3 φορές από τις 9 το βράδυ και μετά. Χθες ήταν μέχρι την πλάτη. Βγήκαν και απ'εξω και πάλευα να τα βγάλω από το φορμακι που ήταν και καινούριο🤪😂... Το έτριψα στο χέρι αλλά δεν βγήκε εντελώς. Εύχομαι στο πλυντήριο να καθαρίσει, γιατί ένα άλλο που είχαμε δεν καθάρισε και δεν ξέρω πως να το βγάλω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια έκανε τελικά τα κακά της και δεν ξέραμε τι να πρώτο μαζέψουμε... Έκανε χαμο😅... Το θέμα είναι πως τώρα δεν χορταίνεται... Γιατί ξανακάνε...μαι τρώει ασταμάτητα από τις 12 μέχρι τώρα... Έχει πονέσει το στήθος μου και μόλις την βγάζω κλαίει 😔😪.. 

Αχχχχ συμπάσχω δεν ξέρω τι γίνεται προχθές και εχθές ανά λίγο ξυπνούσε έτρωγε λίγο κοιμόταν τον πήρα στο κρεβάτι πρώτη φορά στους 3.5 μήνες και τον τάιζα ξαπλωτο αλλιώς δεν θα την πάλευα αυτός έτρωγε και εγώ κοιμόμουν κοιμήθηκε 11 ξύπνησε 1:30 μετά ξύπνησε 3:30 μετά 5:30 μετά 6:30 πρώτη φορά το κάνει αυτό είναι μέσα στο μεγάλο άλμα βέβαια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Αχχχχ συμπάσχω δεν ξέρω τι γίνεται προχθές και εχθές ανά λίγο ξυπνούσε έτρωγε λίγο κοιμόταν τον πήρα στο κρεβάτι πρώτη φορά στους 3.5 μήνες και τον τάιζα ξαπλωτο αλλιώς δεν θα την πάλευα αυτός έτρωγε και εγώ κοιμόμουν κοιμήθηκε 11 ξύπνησε 1:30 μετά ξύπνησε 3:30 μετά 5:30 μετά 6:30 πρώτη φορά το κάνει αυτό είναι μέσα στο μεγάλο άλμα βέβαια!!!!

Εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς το κρεβάτι μου και την συγκοιμιση τα έχω καθιερώσει, γιατί δεν την παλεύω καθόλου το βράδυ, όταν ξυπνάει σνχ. Με  το που την βάζω στο κουνακι ξεκινάνε τα όργανα. Στον μεσημεριανό ύπνο την αφήνω στην κούνια. Εύχομαι να μπορέσω να τα καταφέρω κάποια στιγμή και να κοιμάται στο κρεβάτι της. Να μην είμαι κι εγώ τόσο κομμάτια και να αντέχω. Γιατί ούτε κι ο γιος είναι στο κρεβάτι του και δεν προλάβαμε να κάνουμε τη μεταφορά πριν έρθει η μπέμπα. Οπότε είπαμε τώρα άστο. Μια και μια την άνοιξη και τα δύο μαζί στο δωμάτιο τους. Έχει εκδιωχθεί ο σύζυγος αναγκαστικά 🤪... Έλεγα δεν θα το κάνω αυτό ποτέ, αλλά να που το έκανα... και αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς το κρεβάτι μου και την συγκοιμιση τα έχω καθιερώσει, γιατί δεν την παλεύω καθόλου το βράδυ, όταν ξυπνάει σνχ. Με  το που την βάζω στο κουνακι ξεκινάνε τα όργανα. Στον μεσημεριανό ύπνο την αφήνω στην κούνια. Εύχομαι να μπορέσω να τα καταφέρω κάποια στιγμή και να κοιμάται στο κρεβάτι της. Να μην είμαι κι εγώ τόσο κομμάτια και να αντέχω. Γιατί ούτε κι ο γιος είναι στο κρεβάτι του και δεν προλάβαμε να κάνουμε τη μεταφορά πριν έρθει η μπέμπα. Οπότε είπαμε τώρα άστο. Μια και μια την άνοιξη και τα δύο μαζί στο δωμάτιο τους. Έχει εκδιωχθεί ο σύζυγος αναγκαστικά 🤪... Έλεγα δεν θα το κάνω αυτό ποτέ, αλλά να που το έκανα... και αυτό! 

Δν πειράζει ότι σε εξυπηρετεί κ δεν σε κουράζει τόσο να κάνεις....η κόρη μου κοιμαται στο δωμάτιο της από 42 ημερων δεν θήλασε όμως κ ξυπνούσε 2φορες το βράδυ ανά 3ωρο οπότε δεν κουράστηκα ιδιαίτερα για να την πάρω έστω στο δωμάτιο μου κ πριν γεννηθεί ο μικρός είχε κάνει μετάβαση σε μονό κρεβάτι ενώ κοιμόταν σε κούνια ξύλινη!τον Δεκέμβρη γίνεται 3ων χρ...

Βαλαμε την κούνια της στην κρεβατοκάμαρα για τον μικρό εφόσον έμεινε άδεια και έχω εκεί τον μικρό δεν τον βάζω στο δωμάτιο μαζί της γιατί δεν θέλω να την ενοχλεί όταν ξυπνάει! Αλλά και στο κρεβάτι μου δεν θέλω γιατί δεν κοιμάμαι καλά και δεν ξεκουράζομαι έχω εκεί όλο το μυαλό μου! Ο άντρας μου έχει μεταναστεύσει στον καναπέ από την αρχή γιατί με τους διάφορους ήχους που κάνει ο μικρός εκείνος ξυπνάει με το παραμικρό για να τον τσεκαρει επειδή φοβάται και έτσι δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου και το πρωί φεύγει στις 7 για δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...