Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι ότι δεν χρειάζεται να σπάσουν τα νερά ναι, αλλά Δεν έχω καθόλου βλέννη κ τέτοια, ούτε καν υγρά ,απλώς κατουράω με το παραμικρο,το βράδυ μπορεί να κατούρησα κ 20 φορές,δεν ξερω!!

Νομίζω πως είσαι πολύ κοντά!!το πώμα μπορεί να φύγει κ κατά τον τοκετό. 

Στον μικρό πρώτα έφυγε το πώμα, μετά έσπασαν τα νερά κ μετά ήρθαν πόνοι.. Στην μικρή είχα δει βλέννη με αίμα 6 μέρες πριν γεννησω κ μετά τίποτα, ώσπου ξύπνησα το βράδυ με συσπαση κ βλέννη με αίμα  κ εξελίχθηκαν όλα πολύ γρήγορα. Τα νερά έσπασαν λίγα δευτερόλεπτα πριν βγει η μικρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

@Lia5 Κορίτσι μου να σου ζήσει ο παιδαρακος σου καλούς θηλασμους και καλή ανναρωση σε εσένα!!!! 

Εγώ κορίτσια πάλι μαστίτιδα στο άλλο στήθος αυτήν την φορά είχε συνηθίσει το στήθος στην 1.5 ώρα και προχθές βράδυ μου έκανε ένα τρίωρο και ήμουν πτώμα πρέφα δεν πήρα ότι μάζεψε αλλά μάλλον το πρόλαβα θα δούμε!!!!!

 

 

Κορίτσι μου να πάρεις λεκιθινη!! Κ να προσέχεις πως κοιμάσαι κ γενικ πως κινείσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου να πάρεις λεκιθινη!! Κ να προσέχεις πως κοιμάσαι κ γενικ πως κινείσαι. 

Έχω ακούσει για την λεκιθίνη αλλά γενικά δεν είμαι των συμπληρωμάτων κλπ αν πάει έτσι όμως θα την ξεκινήσω!!! Τα υπόλοιπα τα προσέχω βέβαια κουράστηκα πολύ τις προηγούμενες ημέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εννοείται ότι δεν θα την βασανισω αν δεν θελει να κανει ή δεν μπορει να κανει μαθηματα! Εκεινη ήθελε να βρεθούμε απο κοντα γιατι βαρέθηκε να ειναι ξαπλα αλλα μου ειπε οτι μπορούμε να κάνουμε διαδικτυακα! Μονο αυτό σκέφτομαι και πρωτα θα το συζητήσω μαζι της αν δεν νιωθει καλα της ειπα ηδη οτι δεν χρειάζεται να συνεχισουμε γιατι μπορω να κανω και αλλου μαθήματα 

Εμένα μου είπαν ότι αν έχεις σκοπό να κάνεις επισκληριδιο δεν χρειάζονται μαθήματα γιατί αυτοί θα σου λένε ποτέ να σπρώξεις και τέτοια.  από την αρχή είχα αποφασίσει ότι δεν χρειάζομαι μαία οπότε θα πάω με όποια έχει βάρδια. Αν εσύ όμως νιώθεις καλύτερα με μαία συζήτησε το μαζί της και θα βρείτε λύση αλλιώς πας με όποια έχει βάρδια. Γιατρό πηγες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Έχω ακούσει για την λεκιθίνη αλλά γενικά δεν είμαι των συμπληρωμάτων κλπ αν πάει έτσι όμως θα την ξεκινήσω!!! Τα υπόλοιπα τα προσέχω βέβαια κουράστηκα πολύ τις προηγούμενες ημέρες....

Ίσως είσαι επιρρεπής. Στην κόρη σου παθαίνες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εννοείται ότι δεν θα την βασανισω αν δεν θελει να κανει ή δεν μπορει να κανει μαθηματα! Εκεινη ήθελε να βρεθούμε απο κοντα γιατι βαρέθηκε να ειναι ξαπλα αλλα μου ειπε οτι μπορούμε να κάνουμε διαδικτυακα! Μονο αυτό σκέφτομαι και πρωτα θα το συζητήσω μαζι της αν δεν νιωθει καλα της ειπα ηδη οτι δεν χρειάζεται να συνεχισουμε γιατι μπορω να κανω και αλλου μαθήματα 

Εγώ που έκανα μαθήματα με την ξαδέρφη μου που είναι μαια και είναι μακριά τα καναμε μέσω webex και με ενημέρωνε... Και είπαμε ότι θα μιλάμε και στο τηλέφωνο ή θα τη στέλνω ό,τι θέλω Στο viber !! Δλδ μπορείς και να μιλάς μαζί της αλλα τη στιγμή του τοκετού να είναι κάποια άλλη μαία... Έτυχε έτσι τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα μου είπαν ότι αν έχεις σκοπό να κάνεις επισκληριδιο δεν χρειάζονται μαθήματα γιατί αυτοί θα σου λένε ποτέ να σπρώξεις και τέτοια.  από την αρχή είχα αποφασίσει ότι δεν χρειάζομαι μαία οπότε θα πάω με όποια έχει βάρδια. Αν εσύ όμως νιώθεις καλύτερα με μαία συζήτησε το μαζί της και θα βρείτε λύση αλλιώς πας με όποια έχει βάρδια. Γιατρό πηγες; 

Οχι το απόγευμα παμε παντα για να μπορει και ο άντρας μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ που έκανα μαθήματα με την ξαδέρφη μου που είναι νέα και είναι μακριά τα καναμε μέσω webex και με ενημέρωνε... Και είπαμε ότι θα μιλάμε και στο τηλέφωνο ή θα τη στέλνω ό,τι θέλω Στο viber !! Δλδ μπορείς και να μιλάς μαζί της η στιγμή του τοκετού να είναι κάποια άλλη μαία...

Ναι αυτο σκέφτομαι ότι αν συμφωνησει να μιλαμε εξ αποστάσεως εφόσον πρέπει να κατσει ξαπλα δεν χρειάζεται να βρισκόμαστε απο κοντα απλα μπορει και ψυχολογικά να μην είναι σε θεση να "δουλεύει" οπότε δεν θα την πιεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Νομίζω πως είσαι πολύ κοντά!!το πώμα μπορεί να φύγει κ κατά τον τοκετό. 

Στον μικρό πρώτα έφυγε το πώμα, μετά έσπασαν τα νερά κ μετά ήρθαν πόνοι.. Στην μικρή είχα δει βλέννη με αίμα 6 μέρες πριν γεννησω κ μετά τίποτα, ώσπου ξύπνησα το βράδυ με συσπαση κ βλέννη με αίμα  κ εξελίχθηκαν όλα πολύ γρήγορα. Τα νερά έσπασαν λίγα δευτερόλεπτα πριν βγει η μικρή. 

 

Σήμερα δεν είμαι πολύ καλά ,έχω  ταση λιποθυμίας ,ίσως δεν κοιμήθηκα και το βράδυ για αυτό..αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχω καθόλου υγρά ουτε αιμα ούτε βλέννη Πώς θα καταλάβω ότι όντως πρέπει να πάω στο μαιευτήριο και γενναω;;;;!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι αυτο σκέφτομαι ότι αν συμφωνησει να μιλαμε εξ αποστάσεως εφόσον πρέπει να κατσει ξαπλα δεν χρειάζεται να βρισκόμαστε απο κοντα απλα μπορει και ψυχολογικά να μην είναι σε θεση να "δουλεύει" οπότε δεν θα την πιεσω

Είναι εύκολο με το webex να σου λέει κάποια πραγματάκια νομίζω δεν θα έχει πρόβλημα  κ εκείνη... Θα πάρεις μια ιδέα! Και θα νιώθεις και ασφαλής άφου με την κοπέλα νιώθεις καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Σήμερα δεν είμαι πολύ καλά , ταση λιποθυμίας ,ίσως δεν κοιμήθηκα και το βράδυ για αυτό..αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχω καθόλου υγρά ουτε αιμα ούτε βλέννη Πώς θα καταλάβω ότι όντως πρέπει να πάω στο μαιευτήριο και γενναω;;;;!!!

Χωρίς να έχω καμία εμπειρία κ μόνο από αυτά που έχω διαβάσει θα πω πως όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβεις,είναι σίγουρο!!! Βρε μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε!!! Αυτά τα λέω για να τα ακούω κ εγώ!!! 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χωρίς να έχω καμία εμπειρία κ μόνο από αυτά που έχω διαβάσει θα πω πως όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβεις,είναι σίγουρο!!! Βρε μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε!!! Αυτά τα λέω για να τα ακούω κ εγώ!!! 🤭🤭🤭

Ρε γμτο είμαι κ στο σπίτι όλη μέρα μόνη μου ο άντρας μου δουλεύει... Δεν είναι κανένας από τους γονείς μας εδώ κοντά ... Και νιώθω απλώς μία ανασφάλεια αυτό είναι ίσως για αυτό τα βλέπω υπερβολικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μιντόρι καλα σου λεει και εγω τα ιδια σκέφτομαι αλλα πιστεύω ότι θα το υποψιαστεις! 

Έτσι μου λένε όλοι ότι θα το καταλάβω!!!😁😁 Εκτός αν κλειδώσει ο εγκέφαλος και αρνούμαι 😁😁😁

Αχ κορίτσια μου όλα θα τα κάνουμε!!!♥️♥️😊😊😊 

Πάντως όλα εμείς τα τραβάμε, οι άντρες δεν παίρνουν χαμπάρι!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ίσως είσαι επιρρεπής. Στην κόρη σου παθαίνες; 

Την κόρη μου δεν την θήλασα! Με την πρώτη μαστίτιδα που έκανα μέσα στον νοσοκομείο τρίτη μέρα επειδή η μικρή δεν έπιανε καλά το εκωψα με χαπια μετά από εκείνον τον πόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ρε γμτο είμαι κ στο σπίτι όλη μέρα μόνη μου ο άντρας μου δουλεύει... Δεν είναι κανένας από τους γονείς μας εδώ κοντά ... Και νιώθω απλώς μία ανασφάλεια αυτό είναι ίσως για αυτό τα βλέπω υπερβολικά!!

Εχεις συζητησει καθόλου για την ημέρα εκεινη; εγω εχω τα πεθερικά μου διπλα αλλα και ο άντρας μου θα είναι σε αδεια.. Μήπως αν επαιρνε αδεια κ ο άντρας σου ενιωθες πιο ασφαλής; πάντως να ξέρεις μπορείς να φωναξεις και ασθενοφόρο να έρθει να σε παρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχεις συζητησει καθόλου για την ημέρα εκεινη; εγω εχω τα πεθερικά μου διπλα αλλα και ο άντρας μου θα είναι σε αδεια.. Μήπως αν επαιρνε αδεια κ ο άντρας σου ενιωθες πιο ασφαλής; πάντως να ξέρεις μπορείς να φωναξεις και ασθενοφόρο να έρθει να σε παρει

Δυστυχώς ο άντρας μου δεν μπορεί να πάρει τώρα άδεια μόνο όταν έρθει εκείνη ηωρα θα τον πάρω τηλ να έρθει να με μάζεψει για μαιευτήριο! Αυτό είναι το σενάριο!!!εκτός κ αν είναι τέτοια ώρα ως το πρωί!!αυτό για το ασθενοφόρο δεν το έχω ρώτησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Δυστυχώς ο άντρας μου δεν μπορεί να πάρει τώρα άδεια μόνο όταν έρθει εκείνη ηωρα θα τον πάρω τηλ να έρθει να με μάζεψει για μαιευτήριο! Αυτό είναι το σενάριο!!!εκτός κ αν είναι τέτοια ώρα ως το πρωί!!αυτό για το ασθενοφόρο δεν το έχω ρώτησει!!!

Μπορεις να ρωτησεις για να εχεις μια εναλλακτική να εχεις ενα β πλανο για να νιώσεις ότι εχεις επιλογές και να νιωσεις σιγουρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμε απο γιατροοο η μπέμπα ειναι 2690! Παει καλα αλλα δεν εχει εμπεδωθει οπότε ο γιατρός μου μιλαγε λες και σίγουρα θα φτασω την πητ διστασα να τον ρωτησω αν θα την περασω 😂 θα ξαναπάω σε ενα 15θημερο και βλέπουμε! Με έστειλε για εξετάσεις αλλα γενικα ολα καλα μεχρι στιγμής η μικρη εχει χωρο κ κουνιέται, αμνιακα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γυρισαμε απο γιατροοο η μπέμπα ειναι 2690! Παει καλα αλλα δεν εχει εμπεδωθει οπότε ο γιατρός μου μιλαγε λες και σίγουρα θα φτασω την πητ διστασα να τον ρωτησω αν θα την περασω 😂 θα ξαναπάω σε ενα 15θημερο και βλέπουμε! Με έστειλε για εξετάσεις αλλα γενικα ολα καλα μεχρι στιγμής η μικρη εχει χωρο κ κουνιέται, αμνιακα καλα! 

Πάλι 15νθημερο? Οχι ανα βδομάδα? Θα εισαι στην 39η βδομάδα σωστα? Νόμιζα ετσι πιο συχνα βλέπουν αν μπούμε στον μήνα μας.  Σου είπε τίποτα για καρδιοτοκογραφο? 2690 η μπεμπουλα μια χαρά 😊😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γυρισαμε απο γιατροοο η μπέμπα ειναι 2690! Παει καλα αλλα δεν εχει εμπεδωθει οπότε ο γιατρός μου μιλαγε λες και σίγουρα θα φτασω την πητ διστασα να τον ρωτησω αν θα την περασω 😂 θα ξαναπάω σε ενα 15θημερο και βλέπουμε! Με έστειλε για εξετάσεις αλλα γενικα ολα καλα μεχρι στιγμής η μικρη εχει χωρο κ κουνιέται, αμνιακα καλα! 

Αα κοντά πέσαμε στο βάρος!!!😊έλα θα την φτάσεις κι εσύ την Πητ!!!😁😁😁😁

Όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Πάλι 15νθημερο? Οχι ανα βδομάδα? Θα εισαι στην 39η βδομάδα σωστα? Νόμιζα ετσι πιο συχνα βλέπουν αν μπούμε στον μήνα μας.  Σου είπε τίποτα για καρδιοτοκογραφο? 2690 η μπεμπουλα μια χαρά 😊😊 

 

15ημερο κ εμένα ήταν τον τελευταίο μήνα..τωρα που είμαι. 39+ πάλι στην 7ή μέρα θα με δει δλδ αύριο.Νομιω τόσο συχνές είναι οι επισκέψεις όταν δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γυρισαμε απο γιατροοο η μπέμπα ειναι 2690! Παει καλα αλλα δεν εχει εμπεδωθει οπότε ο γιατρός μου μιλαγε λες και σίγουρα θα φτασω την πητ διστασα να τον ρωτησω αν θα την περασω 😂 θα ξαναπάω σε ενα 15θημερο και βλέπουμε! Με έστειλε για εξετάσεις αλλα γενικα ολα καλα μεχρι στιγμής η μικρη εχει χωρο κ κουνιέται, αμνιακα καλα! 

Άντε ωραία!!! Σε εξέτασε κ από κάτω ή όχι; Τι εξετάσεις; Τις κλασικές που κάνουμε κάθε μήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπορεις να ρωτησεις για να εχεις μια εναλλακτική να εχεις ενα β πλανο για να νιώσεις ότι εχεις επιλογές και να νιωσεις σιγουρια! 

Να θα το δω λιγάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γυρισαμε απο γιατροοο η μπέμπα ειναι 2690! Παει καλα αλλα δεν εχει εμπεδωθει οπότε ο γιατρός μου μιλαγε λες και σίγουρα θα φτασω την πητ διστασα να τον ρωτησω αν θα την περασω 😂 θα ξαναπάω σε ενα 15θημερο και βλέπουμε! Με έστειλε για εξετάσεις αλλα γενικα ολα καλα μεχρι στιγμής η μικρη εχει χωρο κ κουνιέται, αμνιακα καλα! 

Πωπω μπράβο σας μεγάλωσε πολύ.....άντε να δούμε ποσσο θα μας πει ότι πήγε και ο δικός μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...