Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια τι προϊόντα έχετε σκοπό να χρησιμοποιήσετε για μπανάκι? Εννοώ μάρκα προϊόντος (Κρέμες αλλαγής πάνας, σαμπουάν,κλπ)

Πήρα Frezyderm, ελπίζω να μας ταιριάξουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κοιμούνται κ τα δυο μαζί; ευτυχία, ε;;;

Α, τι ωραία!!! Πορτοκαλοπιτα με παγωτό 😋

Ευτυχία δεν θα πει τίποτα και ας ξέρεις ότι δεν θα κρατήσει για πολύ...ο μπέμπης γιατί η κόρη μου κοιμάται το 2.5 ωρο της στάνταρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα και εγω κορίτσια μου.. Η μερα μου ξεκίνησε με εμετους.. Αλλα τωρα συνηλθα και ειμαι ξαπλωμενη λιγο και θα σηκωθω να μαγειρεψω και εγω.Τι καλο μαγειρεύετε; περα απο την πορτοκαλοπιτα που μας ειπε η @Valxris

 

Απο κρεμες για αλλαγη πανας και ενυδάτωση πηρα frezyderm οταν βγηκαν σε προσφορά στο σούπερ μάρκετ. Για πανες θα παρω babylino ειναι πολυ καλες και οικονομικες! Για αφρόλουτρο εχω παρει οτι βρηκα σε προσφορά.. Πηρα sanex για παιδιά χωρίς parabens και proderm που είχε 1+1 (μικρότερο) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα και εγω κορίτσια μου.. Η μερα μου ξεκίνησε με εμετους.. Αλλα τωρα συνηλθα και ειμαι ξαπλωμενη λιγο και θα σηκωθω να μαγειρεψω και εγω.Τι καλο μαγειρεύετε; περα απο την πορτοκαλοπιτα που μας ειπε η @Valxris

 

Απο κρεμες για αλλαγη πανας και ενυδάτωση πηρα frezyderm οταν βγηκαν σε προσφορά στο σούπερ μάρκετ. Για πανες θα παρω babylino ειναι πολυ καλες και οικονομικες! Για αφρόλουτρο εχω παρει οτι βρηκα σε προσφορά.. Πηρα sanex για παιδιά χωρίς parabens και proderm που είχε 1+1 (μικρότερο) 

 

Σε πείραξε κάτι; ή από την εγκυμοσύνη έκανες εμετούς; τι θα μαγειρέψεις εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Valxris να μην σχολιάσω την πορτοκαλοπιτα σου 😋😋

Πάνες pampers pure πήρα! Και μαγείρεψα γίγαντες! 

Γιατί είχες εμετούς? @Diana_caterina

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ευτυχία δεν θα πει τίποτα και ας ξέρεις ότι δεν θα κρατήσει για πολύ...ο μπέμπης γιατί η κόρη μου κοιμάται το 2.5 ωρο της στάνταρ

Τουλάχιστον έχεις το ένα αφου κοιμάται η μικρή! Πόσο είναι ο μπέμπης τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Τουλάχιστον έχεις το ένα αφου κοιμάται η μικρή! Πόσο είναι ο μπέμπης τώρα;

Σήμερα γίναμε 1μηνος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα γίναμε 1μηνος!!! 

Αχ, τέλεια!!!! 😍😍😍😍 έχετε προσαρμοστει; σου φαίνεται πιο ευκολο τώρα από ότι στη μικρή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα και εγω κορίτσια μου.. Η μερα μου ξεκίνησε με εμετους.. Αλλα τωρα συνηλθα και ειμαι ξαπλωμενη λιγο και θα σηκωθω να μαγειρεψω και εγω.Τι καλο μαγειρεύετε; περα απο την πορτοκαλοπιτα που μας ειπε η @Valxris

 

Απο κρεμες για αλλαγη πανας και ενυδάτωση πηρα frezyderm οταν βγηκαν σε προσφορά στο σούπερ μάρκετ. Για πανες θα παρω babylino ειναι πολυ καλες και οικονομικες! Για αφρόλουτρο εχω παρει οτι βρηκα σε προσφορά.. Πηρα sanex για παιδιά χωρίς parabens και proderm που είχε 1+1 (μικρότερο) 

 

Τι έγινε κοριτσι μου σε πείραξε κάτι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά! 

Εφαγα δημητριακά με γαλα και ξεκινησα απο το σπιτι και μπηκα στα μεσα μπορει να με πειραξε το κουνημα... Προσπαθησα μετα να ξαναφαω να ισιώσει το στομάχι μου παλι τα ιδια και τωρα απλα νερακι μεχρι να νιωσω εντάξει.. 

Συνήθως οταν με πειραζει κατι κανω.. Δηλαδή πριν κανα μηνα με τα κερασια το επαθα δυο φορες.. Τι να πω.. 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα γίναμε 1μηνος!!! 

Αχ πως περναει ο καιρός... Παιζει να είναι ο μόνος λόγος που δεν θέλω να γεννησω! Ξέρω ότι απαξ και γεννηθει ποτε θα περασει ο χρόνος ούτε που θα τι καταλαβεις και δεν θέλω να μεγαλωσει το μπουμπουκακι μου 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά! 

Εφαγα δημητριακά με γαλα και ξεκινησα απο το σπιτι και μπηκα στα μεσα μπορει να με πειραξε το κουνημα... Προσπαθησα μετα να ξαναφαω να ισιώσει το στομάχι μου παλι τα ιδια και τωρα απλα νερακι μεχρι να νιωσω εντάξει.. 

Συνήθως οταν με πειραζει κατι κανω.. Δηλαδή πριν κανα μηνα με τα κερασια το επαθα δυο φορες.. Τι να πω.. 🤷🏼‍♀️

Μπορεί όλα μαζί κιόλας, κ το πρωινο κ τα μέσα κ η ζέστη. Θα ισιωσεις με τα μακαρόνια με τον κιμά 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια τι προϊόντα έχετε σκοπό να χρησιμοποιήσετε για μπανάκι? Εννοώ μάρκα προϊόντος (Κρέμες αλλαγής πάνας, σαμπουάν,κλπ)

αφρολουτρο - σαμπουαν πηρα pharmasept. Κρεμα συγκαματος weleda αν και η μαια μου ειπε να χρησιμοποιω αμυγδαλελαιο και στα σκουρα μονο κρεμα συγκαματος,οχι συνεχεια.

απο πανες πηρα και babylino kai pampers.και τις δυο τις ειχα βρει σε προσφορα οποτε θα κανω δοκιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, τέλεια!!!! 😍😍😍😍 έχετε προσαρμοστει; σου φαίνεται πιο ευκολο τώρα από ότι στη μικρή σου;

Ναι τώρα με δύο είναι πιο εύκολο από μόνο με την κόρη μου καμία σχέση εκεί σερνομουνα όλη μέρα!!!! Τώρα είμαι μια χαρά! Έχω προσαρμοστεί στην ιδέα ότι θα τρώει και θα ξυπνάει συνέχεια γιατί προς το παρόν έτσι μας πάει! Η κόρη μου με ξένο ήταν και σε πρόγραμμα ανά τρίωρο και πάλι ήμουν σαν ψωφια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια το my new baby κάνει ξανά το δωρεάν μάθημα για την περιποιηση του μωρού αν θέλει κάποια να το παρακολουθήσει. 

Το παρακολούθησα την προηγουμενη φορά πολύ ωραιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ πως περναει ο καιρός... Παιζει να είναι ο μόνος λόγος που δεν θέλω να γεννησω! Ξέρω ότι απαξ και γεννηθει ποτε θα περασει ο χρόνος ούτε που θα τι καταλαβεις και δεν θέλω να μεγαλωσει το μπουμπουκακι μου 😭

Άστα να πάνε κοιτάω την κόρη μου που είναι 2.5 και μου φαίνεται σαν εχθές όταν την γέννησα!!! Κ τώρα ξαναγεννησα μου φαίνεται περίεργο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι τώρα με δύο είναι πιο εύκολο από μόνο με την κόρη μου καμία σχέση εκεί σερνομουνα όλη μέρα!!!! Τώρα είμαι μια χαρά! Έχω προσαρμοστεί στην ιδέα ότι θα τρώει και θα ξυπνάει συνέχεια γιατί προς το παρόν έτσι μας πάει! Η κόρη μου με ξένο ήταν και σε πρόγραμμα ανά τρίωρο και πάλι ήμουν σαν ψωφια!!!

Το καλυτερο είναι να προσαρμοστεις ότι θα γίνεται αυτό, ξυπνημα- φαγητό, συνέχεια τους πρώτους μήνες, ε; για να το περασεις πιο ομαλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

αφρολουτρο - σαμπουαν πηρα pharmasept. Κρεμα συγκαματος weleda αν και η μαια μου ειπε να χρησιμοποιω αμυγδαλελαιο και στα σκουρα μονο κρεμα συγκαματος,οχι συνεχεια.

απο πανες πηρα και babylino kai pampers.και τις δυο τις ειχα βρει σε προσφορα οποτε θα κανω δοκιμες!!!

Αμυγδαλελαιο αντί για κρέμα αλλαγής πάνας; διαφορετική δεν είναι η κρέμα αλλαγής από την κρέμα συγκαματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μπορεί όλα μαζί κιόλας, κ το πρωινο κ τα μέσα κ η ζέστη. Θα ισιωσεις με τα μακαρόνια με τον κιμά 😋

Το αγάπημενο μ φαγητακι !!! Με παρμεζάνα 🤤🤤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ pharmasept είχα πάρει αλλά μου είπαν καλύτερα όχι σε νεογέννητο. Μου είπαν να γεννήσω με το καλό να δω τι χρησιμοποιούν οι μαιες στο νοσοκομείο και με τα δείγματα που θα μας δώσουν εκεί μέσα να δω οταν πάμε σπίτι τι ταιριάζει στο μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Το αγάπημενο μ φαγητακι !!! Με παρμεζάνα 🤤🤤

Αχ ναι και εμένα, υπέροχο φαι!!!! Γιαμιιιιιιιιιιιι 🤤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

αφρολουτρο - σαμπουαν πηρα pharmasept. Κρεμα συγκαματος weleda αν και η μαια μου ειπε να χρησιμοποιω αμυγδαλελαιο και στα σκουρα μονο κρεμα συγκαματος,οχι συνεχεια.

απο πανες πηρα και babylino kai pampers.και τις δυο τις ειχα βρει σε προσφορα οποτε θα κανω δοκιμες!!!

Της weleda μου την έχουν προτείνει κ εμένα είναι πολύ καλή όπως και το αμυγδαλελαιο και σπαθολαδο για την αλλαγή πάνας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@Starrr να σου ζήσει το μπεμπακι! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και σωματική και ψυχική.... :) :)

Εγώ αύριο πάω γιατρό λογικά θα με βάλει πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο. Βαλίτσα δεν ετοίμασα. Έπλυνα τα πράγματα του μπεμπέ ,2 πλυντήρια μου βγήκαν. πάνες πήρα, και αύριο θα παραλάβω τα του φαρμακείου. Τα πήρα από ηλεκτρονικό με καλύτερες τιμές. Ασκήσεις kegel κανετε; Δεν μου έχει δείξει κάποιος και λίγο φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος....

ως προς τη βοήθεια εκείνη την ώρα, στη πρώτη μου εγκυμοσύνη-γεννα κάποια στιγμή (φυσιολογικα γέννησα χωρίς επισκληριδιο) που χρειάστηκα βοήθεια μου την έδωσαν. Το ζήτησα βέβαια αλλά και το χέρι μου έπιασαν και με καθοδήγησαν. Αν νιώθετε ότι χάνεται το παιχνίδι λίγο στους πονους-αναπνοες ή γενικά χρειάζεστε κάτι μη διστάσεις να το ζητήσετε!

Ασκήσεις kegel κάνουμε στις πιλάτες. Λένε βοηθάνε πολύ. 

Καρδιοτοκογράφο πόσο θα είσαι οταν θα κάνεις πρώτη φορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...