Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Σκέφτομαι ότι θα κουράζομαι πανω κατω το ιδιο γιατι θελει την συντήρηση το σπιτι και συν αυτα που πρέπει να τακτοποιηθουν.. Αλλα τουλάχιστον θα μοιράζεται όλο αυτο σε μερες γιατι θα τις εχω ελευθερες.. 

Ναι εννοείται θα μοιράζεται κ οπότε ζοριστεις ξέρεις πως μπορείς να ξαπλώσεις,να κάτσεις! Εσείς δεν θα πάτε κάπου ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Starrr πώς είσαι σήμερα??? Έγινε τπτ το βράδυ????

Ήρεμο βράδυ... Σήμερα φουλ ζέστη... Δειψα... Εξάντληση... Νύστα... Απο συσπάσεις όμως τίποτα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι εννοείται θα μοιράζεται κ οπότε ζοριστεις ξέρεις πως μπορείς να ξαπλώσεις,να κάτσεις! Εσείς δεν θα πάτε κάπου ε?

Οχι.. Ο άντρας μου παίρνει αδεια το Αύγουστο και θα είμαστε εδω γιατί θα εχω μπει στον μηνα μου.. Απο του χρόνου καλα να είμαστε! 

@PanB χαίρομαι που εχουμε μεγαλο πορτ παγκαζ😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@PanB η πιο καλή του χωριού είσαι εσύ χαχαχα! Μπήκες??

Μπήκα τι να κάνω η καημένη, αφού με τραβούσε η άλλη να μπει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ήρεμο βράδυ... Σήμερα φουλ ζέστη... Δειψα... Εξάντληση... Νύστα... Απο συσπάσεις όμως τίποτα.... 

Ούτε εσύ κοιμάσαι καλά, ε? Τί κακό κι αυτό...αντί να κοιμόμαστε τώρα που ακόμα μπορούμε...

Πώς να εξηγείται αυτό άραγε? Επίπονες συσπάσεις στο άκυρο, χωρίς έναρξη τοκετού? Είχες κ στην 1η εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Ούτε εσύ κοιμάσαι καλά, ε? Τί κακό κι αυτό...αντί να κοιμόμαστε τώρα που ακόμα μπορούμε...

Πώς να εξηγείται αυτό άραγε? Επίπονες συσπάσεις στο άκυρο, χωρίς έναρξη τοκετού? Είχες κ στην 1η εγκυμοσύνη?

Εχω κ τον μικρό μου κ με ξυοναει. Αλλά γενικά λόγω ορμονών είναι φυσιολογική η αϋπνία..... Συσπάσεις στον μικρό μου είχα από νωρίς. Μόλις μπήκα στον μήνα μου σταμάτησαν τελείως.... Κ κάποια στιγμή από κει που δεν το περιμενα εσπασαν ξαφνικά τα νερα... Κ τώρα πάλι είχα συσπάσεις.... 2 εβδομάδες τώρα τίποτα. Κ χθες στα ξαφνικά με έπιασαν κ ανά 5 λεπτά δεν προλάβαινα να ηρεμήσω. Ελπίζω να κατέβηκε λίγο έστω προς τα κάτω... Μήπως κ δεν ταλαιπωρηθώ τόσο στο τοκετο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Πιάσαν οι ζέστες και δε μπορώ ούτε εγώ δεν αντέχω!!! Εντομεταξυ είμαι στη φάση που νομίζω πως μπορώ να κάνω οοοοολα όσα έκανα πριν αλλά δεεεεν !! Και με έχει πιάσει η μέση μου,έχω και κάτι πονακια που και που και πάτησα φρένο σιγά σιγά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Μαριλου1να ζήσετε, να είστε πάντα ευτυχισμένοι κ αγαπημένοι, με το καλο να υποδεχτείτε το μωράκι σας!

@Smurf88ακόμα ζηλεια δεν έχει εμφανίσει αλλά όταν είναι κάποιος μαζί μας ή είμαστε έξω κάνει σαν μωρό!! Απέναντι στην μικρή ειναι γλυκούλης κ τρυφερός μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Προσπαθώ δεν τα καταφέρνω βέβαια πάντα να του μιλάω κ να φερομαι όπως πριν κ ας πιέζομαι. Γιαυτα πρέπει να είμαστε το ίδιο τους φτάνει ο ερχομός των μωρών.

@PanBκαλα να περάσετε!! Κάνε καμία βουτιά κ για εμάς!

Οσον αφορά τα κιλα.. Πήρα 23κιλα. Ζυγιστηκα προχθές στις 9 μέρες αφού γέννησα  κ ήμουν - 14.εχω αλλα 9 τώρα. Βεβαια χθες κ σήμερα πεινάω πάρα πολύ!! 

Κορίτσια εσείς που έχετε γεννήσει κοιμάστε καθόλου;βλέπετε όνειρα; κάθε φορά που κοιμάμαι βλεπω εφιάλτη που σχετίζεται με τα παιδιά. Πριν μερικές μέρες έτσι όπως κοιμόμασταν στον καναπέ  είχα την μικρή πάνω μου κ ένιωθα κάποιος να μου τραβάει τα πόδια κ να φεύγει το 1 κόμματι του καναπέ, ανοίγω λίγο τα μάτια μου κ είδα μια μαύρη σκια που προσπαθούσε να μου πάρει την μικρή. Έσφιξα την μικρή να μην μου την πάρει κ εκεί ξύπνησα κ φοβόμουν να ανοίξω τα μάτια μου. Με τάραξε πάρα πολύ κ λίγο φοβάμαι καθε φορά που είναι να κλείσω ματιά. Χθες διάβασα τυχαία ότι λέγεται υπνικη παράλυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Μαριλου1να ζήσετε, να είστε πάντα ευτυχισμένοι κ αγαπημένοι, με το καλο να υποδεχτείτε το μωράκι σας!

@Smurf88ακόμα ζηλεια δεν έχει εμφανίσει αλλά όταν είναι κάποιος μαζί μας ή είμαστε έξω κάνει σαν μωρό!! Απέναντι στην μικρή ειναι γλυκούλης κ τρυφερός μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Προσπαθώ δεν τα καταφέρνω βέβαια πάντα να του μιλάω κ να φερομαι όπως πριν κ ας πιέζομαι. Γιαυτα πρέπει να είμαστε το ίδιο τους φτάνει ο ερχομός των μωρών.

@PanBκαλα να περάσετε!! Κάνε καμία βουτιά κ για εμάς!

Οσον αφορά τα κιλα.. Πήρα 23κιλα. Ζυγιστηκα προχθές στις 9 μέρες αφού γέννησα  κ ήμουν - 14.εχω αλλα 9 τώρα. Βεβαια χθες κ σήμερα πεινάω πάρα πολύ!! 

Κορίτσια εσείς που έχετε γεννήσει κοιμάστε καθόλου;βλέπετε όνειρα; κάθε φορά που κοιμάμαι βλεπω εφιάλτη που σχετίζεται με τα παιδιά. Πριν μερικές μέρες έτσι όπως κοιμόμασταν στον καναπέ  είχα την μικρή πάνω μου κ ένιωθα κάποιος να μου τραβάει τα πόδια κ να φεύγει το 1 κόμματι του καναπέ, ανοίγω λίγο τα μάτια μου κ είδα μια μαύρη σκια που προσπαθούσε να μου πάρει την μικρή. Έσφιξα την μικρή να μην μου την πάρει κ εκεί ξύπνησα κ φοβόμουν να ανοίξω τα μάτια μου. Με τάραξε πάρα πολύ κ λίγο φοβάμαι καθε φορά που είναι να κλείσω ματιά. Χθες διάβασα τυχαία ότι λέγεται υπνικη παράλυση. 

Παλιότερα την σκια την ήξερα ως μόρα. Ειναι όντως υπνικη παραλυση και ενω εχεις ανοίξει τα ματια σου και εχεις την εντύπωση ότι ξυπνησες το μήνυμα δεν εχει προλαβει να φτασει στον εγκέφαλο και συμβαίνει αυτο.. Δεν ξερω γιατί ομως βλεπεις σκια καθε φορα που γίνεται αυτό κ γιατί δεν συνεχιζεις να βλέπεις το όνειρο που εβλεπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια δεν έχω δει σκιά. Έχω νιώσει όμως σαν κάτι πολύ βαρύ να βρίσκεται πάνω μου ή σαν κάποιος να κάθεται πάνω μου κ ενώ είχα ξυπνήσει, δεν μπορούσα να κουνηθώ. Πολύ τρομακτικό όντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έχω δει σκιά. Έχω νιώσει όμως σαν κάτι πολύ βαρύ να βρίσκεται πάνω μου ή σαν κάποιος να κάθεται πάνω μου κ ενώ είχα ξυπνήσει, δεν μπορούσα να κουνηθώ. Πολύ τρομακτικό όντως..

Το ιδιο είναι ακριβώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω τι τρομακτικά όνειρα βρε κορίτσια..😅 Εγώ δεν έχω δει η νιώσει κάτι τέτοιο αλλά στην αρχή της εγκυμοσυνης είχα δει ένα πολύ τρομακτικό όνειρο σχετικα με τον τοκετό... είχα πάει να γεννήσω λέει κι έβλεπα παντού κομμένα μέλη και πτώματα γυναικών... 😑 είχα τρομοκρατηθεί... αφού ακόμα έχω τις εικόνες στη μνήμη μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Πωπω τι τρομακτικά όνειρα βρε κορίτσια..😅 Εγώ δεν έχω δει η νιώσει κάτι τέτοιο αλλά στην αρχή της εγκυμοσυνης είχα δει ένα πολύ τρομακτικό όνειρο σχετικα με τον τοκετό... είχα πάει να γεννήσω λέει κι έβλεπα παντού κομμένα μέλη και πτώματα γυναικών... 😑 είχα τρομοκρατηθεί... αφού ακόμα έχω τις εικόνες στη μνήμη μου... 

Εντάξει το τερματισες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εντάξει το τερματισες...

Θα μπορούσε να είναι ταινία θρίλερ... μόνο εγώ βλέπω τέτοια αρρωστημένα λέει ο άντρας μου 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Θα μπορούσε να είναι ταινία θρίλερ... μόνο εγώ βλέπω τέτοια αρρωστημένα λέει ο άντρας μου 🤣

Πες του ότι βλέπω και εγω για να ησυχάσει! Οταν επιτέλους περασα το τριμηνο και μπηκα 4ο ονειρευτηκα οτι με μπερδεψαν με αλλη ασθενη και με βαλανε να γεννησω και το καταλαβαν ύστερα και το μωρο γεννηθηκε νεκρό.. Ασε.. Φρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποια κοπέλα ηταν που το μηχάνημα στον υπέρηχο έβγαινε το μωρο 1 βδομάδα μεγαλύτερο με βαση τα κιλα;; 

Εμένα πλέον 2 εβδομάδες παραπάνω βγαίνει.... Για μένα λες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποια κοπέλα ηταν που το μηχάνημα στον υπέρηχο έβγαινε το μωρο 1 βδομάδα μεγαλύτερο με βαση τα κιλα;; 

Κι εμένα γύρω στις 7 με 10 μέρες.. 

Τώρα έχω την Πέμπτη πάλι υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αυτό με το βάρος όμως είναι σχετικό. Η μικρή μας μέχρι κ τη β' επιπέδου έβγαινε 1 βδομάδα μεγαλύτερη κ μετά έριξε ρυθμό κ έπεσε στο μέσο όρο της κάθε βδομάδας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα πλέον 2 εβδομάδες παραπάνω βγαίνει.... Για μένα λες? 

Μάλλον ναι! Πλέον 2 βδομάδες εε; ήθελα να δω αν ειχες γεννησει να δω πόσο βγήκε 😂 συζηταγα για τις πανες με τον άντρα μου και μου λεει μήπως ο γιατρός μας πει ποσο θα βγει περιπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κι αυτό με το βάρος όμως είναι σχετικό. Η μικρή μας μέχρι κ τη β' επιπέδου έβγαινε 1 βδομάδα μεγαλύτερη κ μετά έριξε ρυθμό κ έπεσε στο μέσο όρο της κάθε βδομάδας. 

Αυτό σκεφτόμουν... Μπορει τωρα να παιρνει πολλα γραμμαρια και μετα να ριξει ρυθμους.. Φοβάμαι να παρω πανες no1 το μεγάλο πακέτο αλλά από την άλλη θέλω.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτό σκεφτόμουν... Μπορει τωρα να παιρνει πολλα γραμμαρια και μετα να ριξει ρυθμους.. Φοβάμαι να παρω πανες no1 το μεγάλο πακέτο αλλά από την άλλη θέλω.. 😂

Σίγουρα θα το φορέσει το νο1, όσο και να βγει.. Εγώ αν θυμάμαι καλά είχα χρησιμοποιήσει 2 μηνιαία πακέτα νο1 και μετά άλλαξα σε 2..και είχα μεγάλο μωρό 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...