Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια γεια σαςςς!!! Να σας ρωτήσω κάτι να μου φύγει η απορία !!! 29η εβδομάδα,πόσο ήταν τα μωράκια σας;;; Εμείς 28+3 είμαστε 1.300 και μου λένε όλοι ότι είναι πολύ!! 

Ποιοι ολοι? Ο γιατρος τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Αυτό με τη συχνοουρια που δεν μου έχει συμβεί ακόμα κι ας πίνω σίγουρα 2 λίτρα νερό την ημέρα (συν ό,τι άλλο) κ δε σηκώνομαι ούτε 1 φορά το βράδυ πρέπει να με ανησυχήσει???

Πιστεύω πως όχι!!! Νομίζω είναι ανάλογα με τη θέση του μωρού και αν πιέζει η όχι την κύστη! Εγώ πχ το καταλαβαίνω κάποιες φορές κουνιέται η μικρή και ξαφνικά με πιάνει να πάω να κατουρήσω !! Και ας βγάλω 2 σταγόνες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Ποιοι ολοι? Ο γιατρος τι σου ειπε?

Φίλοι-γνωστοι-συγγενεις !! Ο γιατρός όταν μου είπε πόσο είναι και ρώτησα όπως πάντα αν είναι εντάξει μου είπε πως είναι πάρα πολύ καλά!! Εγώ μια χαρά ήρεμη είμαι αφού μου είπε ο γιατρός ότι είναι καλά, σαν "γκάλοπ" ρωτάω να μου λυθεί η απορία !! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Φίλοι-γνωστοι-συγγενεις !! Ο γιατρός όταν μου είπε πόσο είναι και ρώτησα όπως πάντα αν είναι εντάξει μου είπε πως είναι πάρα πολύ καλά!! Εγώ μια χαρά ήρεμη είμαι αφού μου είπε ο γιατρός ότι είναι καλά, σαν "γκάλοπ" ρωτάω να μου λυθεί η απορία !! 😂

Α οκ γιατί να αγχώνεσαι επειδή ο καθένας λέει την γνώμη του δεν αξίζει. Εγώ Τρίτη θα πάω θα είμαι 29+2 θα σου πω τότε 😊😊😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια γεια σαςςς!!! Να σας ρωτήσω κάτι να μου φύγει η απορία !!! 29η εβδομάδα,πόσο ήταν τα μωράκια σας;;; Εμείς 28+3 είμαστε 1.300 και μου λένε όλοι ότι είναι πολύ!! 

Εμεις 28+6 ειμασταν 1667 😂 το καθε μωρο παίρνει τα δικα του κιλα και εχει τον δικο του ρυθμο ανάπτυξης για παράδειγμα μπορεί τωρα η δικια μας να είναι μεγάλη αλλα μετα μπορει να παίρνει λιγότερα γραμμαρια όπως και εσενα αντίστοιχα να παρει προς το τελος αποτομα μην σε απασχολεί τοσο αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στο Ικα πως κλεινεις ραντεβού; εκανα αίτηση στο e-εφκα για ενα αλλο ζητημα και με πηραν τηλέφωνο και μου ειπαν οτι πρέπει να κλείσω ραντεβού στο ικα για αυτο το ζήτημα..?🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια στο Ικα πως κλεινεις ραντεβού; εκανα αίτηση στο e-εφκα για ενα αλλο ζητημα και με πηραν τηλέφωνο και μου ειπαν οτι πρέπει να κλείσω ραντεβού στο ικα για αυτο το ζήτημα..?🤷🏼‍♀️

Μπες στο gov. Gr η από ικα επίδομα κύησης. Και σου έχει να μπεις με κωδικους ταξισνετ κ σου βγάζει ποιο ικα θες, για ποιον λόγο κ από κάτω ημερομηνίες κ ώρες και επιλέγεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida λες να είναι ένστικτο η απλά η ανυπομονησία μας;; πάντως εγώ τις τελευταίες μέρες όλο πάω τουαλέτα. Το βράδυ 3 4 φορές.. Και στο περπάτημα πιέζομαι αρκετά. Αλλά κάνει πολλές κινήσεις ο μικρός οπότε φαντάζομαι δεν έχει κάνει εμπεδωση..

@Diana_caterina πέρα από αυτό που σου ανέβασαν είναι ακόμα μια υπευθυνη δηλωση του εργοδότη. Νομίζω την έχω. Θα στην στείλω πιο αργά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Πήγαμε Παρασκευή παιδίατρο.η μικρή είναι πολύ καλά σε 2 24ωρα πήρε 150γρ!! Τελικά αποφάσισα να την πάω σε άλλον κ όχι σε αυτήν που έχουμε για να μην πάμε νοσοκομείο. Μου τον σύστησε η κοπέλα που μου είχε πει κ για την μαία μου. Ενθουσιαστηκαμε!! Αυτόν τον παιδίατρο πρέπει να τον κλωνοποιησουν 😂 πλήρης ενημέρωση για θηλασμό,περιποίηση του μωρού, ενσυναισθηση, υποστηρικτικος στον τοκετό στο σπίτι. Ο άντρας μου πρώτη φορά άκουσε από επαγγελματία υγείας όλα αυτά που ακολουθούμε,τον αγάπησε. Εκπλαγήκαμε κ οι 2! 

@AlKateη αλήθεια είναι πως τώρα λόγω κοβιντ ο τοκετός στο σπίτι εινσι ιδανικός. Μετά εξαρτάται κ θέλει η καθεμία. Αν κ ήταν απόφαση του τελευταίου μήνα νομίζω πως ήταν η καλύτερη επιλογή της ζωής μου. Πως εινσι ο τράχηλος; η μικρή σου πως τα πάει με τον παιδικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια γεια σαςςς!!! Να σας ρωτήσω κάτι να μου φύγει η απορία !!! 29η εβδομάδα,πόσο ήταν τα μωράκια σας;;; Εμείς 28+3 είμαστε 1.300 και μου λένε όλοι ότι είναι πολύ!! 

Εμένα 29η εβδ 1380 κ μου είπε η γιατρός ότι είναι μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα φουλ ζέστη κ υγρασία..... Η μπεμπα νομίζω έχει λιγοστεψει τις κινήσεις της... Δεν ξέρω γιατί. Σας έχει τύχει? Τώρα κάθισα καναπέ έφαγα λίγη σοκολάτα κ κούνησε. Την ώρα που την έτρωγα. Αυτό.... Ενω άλλες μέρες με ταράζει.. Κ με σκουντηξε ψηλά στο ύψος του στομάχου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα φουλ ζέστη κ υγρασία..... Η μπεμπα νομίζω έχει λιγοστεψει τις κινήσεις της... Δεν ξέρω γιατί. Σας έχει τύχει? Τώρα κάθισα καναπέ έφαγα λίγη σοκολάτα κ κούνησε. Την ώρα που την έτρωγα. Αυτό.... Ενω άλλες μέρες με ταράζει.. Κ με σκουντηξε ψηλά στο ύψος του στομάχου.... 

Κ εμένα υπάρχουν μέρες που με ανησυχεί με την ηρεμία της..συνήθως είναι μετά από μέρες που με έχει ταράξει. Σαν εμάς είναι κ αυτά μωρέ, κουράζονται (κ δεν έχουν κάθε μέρα όρεξη 😂) Πώς είσαι κατά τα άλλα?

@Clairy. τί να πω..λες να μην πίνω αρκετό νερό?? 2 λίτρα δεν ειναι καλά ρε κορίτσια?? Ούτε στο περπάτημα έχω σημαντικά προβλήματα ακόμα, τα 2 χλμ τα έχω στάνταρ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα φουλ ζέστη κ υγρασία..... Η μπεμπα νομίζω έχει λιγοστεψει τις κινήσεις της... Δεν ξέρω γιατί. Σας έχει τύχει? Τώρα κάθισα καναπέ έφαγα λίγη σοκολάτα κ κούνησε. Την ώρα που την έτρωγα. Αυτό.... Ενω άλλες μέρες με ταράζει.. Κ με σκουντηξε ψηλά στο ύψος του στομάχου.... 

Δεν ξέρω αλλά δεν λένε ότι όσο μεγαλώνει και δεν έχει χώρο μέσα στην κοιλιά ότι μειώνονται και οι κινήσεις? Μάλλον η μπουμπού είναι ζορισμένη εκεί μέσα και δεν έχει περιθώρια κινήσεων 😊 Κοντεύεις λίγο σου έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

@Liiida λες να είναι ένστικτο η απλά η ανυπομονησία μας;; πάντως εγώ τις τελευταίες μέρες όλο πάω τουαλέτα. Το βράδυ 3 4 φορές.. Και στο περπάτημα πιέζομαι αρκετά. Αλλά κάνει πολλές κινήσεις ο μικρός οπότε φαντάζομαι δεν έχει κάνει εμπεδωση..

@Diana_caterina πέρα από αυτό που σου ανέβασαν είναι ακόμα μια υπευθυνη δηλωση του εργοδότη. Νομίζω την έχω. Θα στην στείλω πιο αργά.. 

Ευχαριστώ πολύ! 

Δεν ξέρω τι να ευχηθώ να βγείτε αληθινες ή οχι? Ας γίνει το θελημα Του και ας ειστε υγιεις, αυτο εχει σημασία! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina και @Μαριλου1 εμείς είμαστε κοντά νομίζω δεν θυμάμαι αν είναι και κάποια άλλη κοπέλα να σας ρωτήσω το μωρο πού το νιώθετε? εγώ εδώ και 2 3 μέρες το νιώθω πολύ χαμηλά. Πρώτη φορά τόσο πολύ χαμηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina και @Μαριλου1 εμείς είμαστε κοντά νομίζω δεν θυμάμαι αν είναι και κάποια άλλη κοπέλα να σας ρωτήσω το μωρο πού το νιώθετε? εγώ εδώ και 2 3 μέρες το νιώθω πολύ χαμηλά. Πρώτη φορά τόσο πολύ χαμηλά.

Ναι εγω την νιώθω και χαμηλα! Εκτος οτι μου πιεζει την κυστη πολλες φορες ειναι σαν να κάθεται στο κατω μερος της κοιλιας. Αλλα την νιώθω και στα πλαγια ψηλα θα την νιωσω μόνο οταν καθομαι οποτε η κοιλια πιέζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κ εμένα υπάρχουν μέρες που με ανησυχεί με την ηρεμία της..συνήθως είναι μετά από μέρες που με έχει ταράξει. Σαν εμάς είναι κ αυτά μωρέ, κουράζονται (κ δεν έχουν κάθε μέρα όρεξη 😂) Πώς είσαι κατά τα άλλα?

@Clairy. τί να πω..λες να μην πίνω αρκετό νερό?? 2 λίτρα δεν ειναι καλά ρε κορίτσια?? Ούτε στο περπάτημα έχω σημαντικά προβλήματα ακόμα, τα 2 χλμ τα έχω στάνταρ. 

Δεν μπορώ να κουνήσω... Τα πόδια μου δεν με σηκώνουν.... Τεράστια κοιλιά... Μεγάλο μωρό... Νύστα κούραση.... Λίγο νερό πίνω. Μια εβδομάδα έχω πρηστεί χέρια πόδια.... Μονδελο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν ξέρω αλλά δεν λένε ότι όσο μεγαλώνει και δεν έχει χώρο μέσα στην κοιλιά ότι μειώνονται και οι κινήσεις? Μάλλον η μπουμπού είναι ζορισμένη εκεί μέσα και δεν έχει περιθώρια κινήσεων 😊 Κοντεύεις λίγο σου έμεινε!!!

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν την χωραει... Που να χωρέσει..... 🙄😂 Τώρα ξεκίνησε ο πόνος περιόδου. Οποτε οκ επανήλθαν στα φυσιολογικά. 😳😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina και @Μαριλου1 εμείς είμαστε κοντά νομίζω δεν θυμάμαι αν είναι και κάποια άλλη κοπέλα να σας ρωτήσω το μωρο πού το νιώθετε? εγώ εδώ και 2 3 μέρες το νιώθω πολύ χαμηλά. Πρώτη φορά τόσο πολύ χαμηλά.

Εγω το νιώθω στα κόκαλα της ουρηθρας.... Αλλά στο υπέρηχο φάνηκε ψηλά... 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγω το νιώθω στα κόκαλα της ουρηθρας.... Αλλά στο υπέρηχο φάνηκε ψηλά... 😳

Ναι το επαθα πριν 2 βδομάδες σχεδόν. Δεν είναι τίποτα και εμας ψηλα ηταν με κεφάλι κατω εχω νιωσει και το κεφάλι της να με πιεζει κατω αλλα ειναι επειδή κολυμπάνε εκει μεσα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δεν μπορώ να κουνήσω... Τα πόδια μου δεν με σηκώνουν.... Τεράστια κοιλιά... Μεγάλο μωρό... Νύστα κούραση.... Λίγο νερό πίνω. Μια εβδομάδα έχω πρηστεί χέρια πόδια.... Μονδελο!!!! 

Θέλω κι εγώ τεράστια κοιλιάααα η δικιά μου είναι κουτσικη 😔 Πριν 10 μέρες μου είπε μια θειά επιτέλους φαίνεσαι έγκυος...στον 9ο ρε φίλε!!! Γι αυτό σου λέω, μια χαρά είναι η τεράστια κοιλιά σου ❤ Κατά τα άλλα, πότε είναι αγ. Πνεύματος να ενημερώσεις τη μικρή ότι της κάνεις έξωση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Θέλω κι εγώ τεράστια κοιλιάααα η δικιά μου είναι κουτσικη 😔 Πριν 10 μέρες μου είπε μια θειά επιτέλους φαίνεσαι έγκυος...στον 9ο ρε φίλε!!! Γι αυτό σου λέω, μια χαρά είναι η τεράστια κοιλιά σου ❤ Κατά τα άλλα, πότε είναι αγ. Πνεύματος να ενημερώσεις τη μικρή ότι της κάνεις έξωση??

Το επόμενο τριήμερο. Ε αποοοο αγ πνεύματος μπορεί να βγει... Δεν την πιέζουμε.... 😂😂 Ούτε για περπατημα δεν μπορώ να πάω. Πάω το τετράγωνο εδώ στο σπίτι μου κ γυρνάω εξαντλημένη κ λαχανιασμενη...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το επόμενο τριήμερο. Ε αποοοο αγ πνεύματος μπορεί να βγει... Δεν την πιέζουμε.... 😂😂 Ούτε για περπατημα δεν μπορώ να πάω. Πάω το τετράγωνο εδώ στο σπίτι μου κ γυρνάω εξαντλημένη κ λαχανιασμενη...... 

Λογικό. Πόσο είσαι τώρα είπαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina και @Μαριλου1 εμείς είμαστε κοντά νομίζω δεν θυμάμαι αν είναι και κάποια άλλη κοπέλα να σας ρωτήσω το μωρο πού το νιώθετε? εγώ εδώ και 2 3 μέρες το νιώθω πολύ χαμηλά. Πρώτη φορά τόσο πολύ χαμηλά.

Εμένα τώρα που είχα υπέρηχο μου έδειξε ακριβώς τη θέση της στη κοιλιά μου. Αρχικά είναι μπρούμυτα! Κάτω δεξιά είναι το κεφάλι, ο ποπος της στον αφαλό μου και τα πόδια πλάι στα αριστερά μου. Εγώ περισσότερο τα πόδια νιώθω αριστερά και τον ποπό της που ξεπροβάλλει πολλές φορές στο ύψος του αφαλού μου. Χαμηλά δεν έχω νιώσει κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...