Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

2

Πηγές γιατρό; έχεις γενικά συσπάσεις; ίσως είναι κάτι άλλο. Στην 1η εγκ είχα αίμα μέχρι κ τον 4ο μήνα κ στην 32η είχα δει ροζ είχε κατέβει το μωρό κ κάθισα μεχρι να πάω 37εβδ. Η νύφη μου της έφυγε το πώμα στις 34 εβδ είχε διαστολή από τότε κ γέννησε 38+3..

Συσπάσεις δεν έχω καθόλου, εκτός αν γίνεται να έχω και να μην το καταλαβαίνω. Θα πάω τη Δευτέρα που έχω το ντοπλερ γι αυτό δεν τον πήρα σήμερα να του πω. Κι εγώ τον αισθάνομαι χαμηλά αλλά δεν έχει πάρει θέση και ελπίζω να μη χρειαστεί να καθίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Με ηρεμείς κάπως (με τον μικρό), σε ευχαριστώ 🙂

Μην αγχωνεσαι.. Αρκεί να το αισθάνεσαι.. Στον μικρό στον 8ο αγχωνομουν αρκετά γιατί ήταν αρκετά ησυχουλης κ πήγαινα για υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Με ηρεμείς κάπως (με τον μικρό), σε ευχαριστώ 🙂

Περπάτημα ξεκινάω σιγά σιγά από αύριο που θα έχουν περάσει 5 μέρες από τότε που σταμάτησα σαλοσπιρ. 

Πήγα και έκανα την καλλιέργεια τώρα... Και σκέφτομαι μηπως αύριο πάω για nst. Θα δω 😂

Όσο για τις κινήσεις καπου το απόγευμα αρχίζει και κάνει κάτι τρελά που με πονάνε κιόλας. Δεν καταλαβαίνω όμως πατουσάκια κλπ. Μόνο επειδή ξέρω ότι είναι με το κεφάλι κάτω μπορώ να καταλάβω που είναι το σώμα του και που τα πόδια κλπ. Ανάσα δε μου κόβεται γενικά μόνο αν έχω φάει πολύ.. 

Και κάτι άλλο.. Έχασα μισό κιλό.. Πως γίνεται αυτό τώρα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Συσπάσεις δεν έχω καθόλου, εκτός αν γίνεται να έχω και να μην το καταλαβαίνω. Θα πάω τη Δευτέρα που έχω το ντοπλερ γι αυτό δεν τον πήρα σήμερα να του πω. Κι εγώ τον αισθάνομαι χαμηλά αλλά δεν έχει πάρει θέση και ελπίζω να μη χρειαστεί να καθίσω. 

Μακάρι αλλά βρε κορίτσι μου μέχρι να πας δεύτερα για το ντοπλερ θα σε συμβούλευα να καθίσεις κ να μη  κάνεις τίποτα. Εγώ το ροζ το είχα δει μετά το ντοπλερ κ πήρα τν γιατρό κ πήγα κατευθείαν για υπέρηχο. Πολυ άγχος είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Περπάτημα ξεκινάω σιγά σιγά από αύριο που θα έχουν περάσει 5 μέρες από τότε που σταμάτησα σαλοσπιρ. 

Πήγα και έκανα την καλλιέργεια τώρα... Και σκέφτομαι μηπως αύριο πάω για nst. Θα δω 😂

Όσο για τις κινήσεις καπου το απόγευμα αρχίζει και κάνει κάτι τρελά που με πονάνε κιόλας. Δεν καταλαβαίνω όμως πατουσάκια κλπ. Μόνο επειδή ξέρω ότι είναι με το κεφάλι κάτω μπορώ να καταλάβω που είναι το σώμα του και που τα πόδια κλπ. Ανάσα δε μου κόβεται γενικά μόνο αν έχω φάει πολύ.. 

Και κάτι άλλο.. Έχασα μισό κιλό.. Πως γίνεται αυτό τώρα 🙄

Εγώ δεν θυμάσαι που είχα χάσει 4 κιλά σε 8 μέρες κ μετά από 9 μέρες εμφανίστηκαν ξανά;; 🤣🤣🤣 κ μετά από 8 μέρες προστέθηκαν αλλά 3!!τουλάχιστον εσένα είναι μόνο μισό κιλακι 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Εγώ δεν θυμάσαι που είχα χάσει 4 κιλά σε 8 μέρες κ μετά από 9 μέρες εμφανίστηκαν ξανά;; 🤣🤣🤣 κ μετά από 8 μέρες προστέθηκαν αλλά 3!!τουλάχιστον εσένα είναι μόνο μισό κιλακι 😝

Ωραία πράγματα.. Εγώ απλά τρομάζω. Λέω λες να έχω καμία διαρροή 😂😂😂 νομίζω ότι ταινίες φαντασίας δεν είναι τίποτα μπροστα από σενάρια εγκυμονουσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις με ενημέρωσε ο άντρας μου ότι η εγκυμοσύνη κρατάει μέχρι 38-39 εβδ το πολύ, έτσι του είπαν από την οικογένεια του !! Κ επειδή ο άντρας μου είπε ότι κρατάει μέχρι 42 εβδ του είπαν ότι έτσι κ περασω τις 39εβδ να με πάει στον γιατρό για να μου βγάλουν το παιδί!! 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Ωραία πράγματα.. Εγώ απλά τρομάζω. Λέω λες να έχω καμία διαρροή 😂😂😂 νομίζω ότι ταινίες φαντασίας δεν είναι τίποτα μπροστα από σενάρια εγκυμονουσας

Πραγματικά όμως!! Η φαντασία μας οργιάζει!! Κ βλέπεις μερικές γυναίκες, δεν τις κατηγορώ προς θεού, που δεν τους νοιάζει τίποτα ότι κ να έχουν, ότι κ να αισθάνονται.🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μακάρι αλλά βρε κορίτσι μου μέχρι να πας δεύτερα για το ντοπλερ θα σε συμβούλευα να καθίσεις κ να μη  κάνεις τίποτα. Εγώ το ροζ το είχα δει μετά το ντοπλερ κ πήρα τν γιατρό κ πήγα κατευθείαν για υπέρηχο. Πολυ άγχος είχα. 

Ναι δε θα κάνω τίποτα μέχρι να δούμε τι είναι. Εγώ γενικά μόνο λίγο περπάτημα κάνω αλλά σήμερα και αύριο δε θα πάω ούτε γι αυτό. Εγώ δεν ανησυχώ πολύ γιατί ήταν ελάχιστο και από τότε δεν έχω δει τίποτα πάλι. 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Μόλις με ενημέρωσε ο άντρας μου ότι η εγκυμοσύνη κρατάει μέχρι 38-39 εβδ το πολύ, έτσι του είπαν από την οικογένεια του !! Κ επειδή ο άντρας μου είπε ότι κρατάει μέχρι 42 εβδ του είπαν ότι έτσι κ περασω τις 39εβδ να με πάει στον γιατρό για να μου βγάλουν το παιδί!! 😡

Ασχολείστε στα σοβαρά μαζί τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Πραγματικά όμως!! Η φαντασία μας οργιάζει!! Κ βλέπεις μερικές γυναίκες, δεν τις κατηγορώ προς θεού, που δεν τους νοιάζει τίποτα ότι κ να έχουν, ότι κ να αισθάνονται.🤔🤔

Τις χαίρομαι αυτές τις γυναίκες 😂

Όσο για το σοι ο καθένας λέει ότι έχει ακούσει. Αν και να σου πω την αλήθεια αν φτάσω 40 εβδομάδες και δεν έχει βγει θα πάω στον γιατρο και θα του πώ δεν ξέρω τι θα κάνεις αλλά βγάλ το 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι δε θα κάνω τίποτα μέχρι να δούμε τι είναι. Εγώ γενικά μόνο λίγο περπάτημα κάνω αλλά σήμερα και αύριο δε θα πάω ούτε γι αυτό. Εγώ δεν ανησυχώ πολύ γιατί ήταν ελάχιστο και από τότε δεν έχω δει τίποτα πάλι. 

 

Ασχολείστε στα σοβαρά μαζί τους;

Εγώ είμαι αγχώδης δεν χρειάζομαι κ πολυ🤣🤣

Δεν ασχολούμαι καθόλου. Ο άντρας μου επηρεάζεται αρκετά από ξένους παράγοντες 😂 αλλά τώρα δεν μου το είπε σοβαρά απλά μου το ανέφερε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τις χαίρομαι αυτές τις γυναίκες 😂

Όσο για το σοι ο καθένας λέει ότι έχει ακούσει. Αν και να σου πω την αλήθεια αν φτάσω 40 εβδομάδες και δεν έχει βγει θα πάω στον γιατρο και θα του πώ δεν ξέρω τι θα κάνεις αλλά βγάλ το 😂

Χαχαχα

Μαζί σου!! Αλλά μιλάμε του το είπαν κ το πίστευαν αυτό ότι έτσι είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μόλις με ενημέρωσε ο άντρας μου ότι η εγκυμοσύνη κρατάει μέχρι 38-39 εβδ το πολύ, έτσι του είπαν από την οικογένεια του !! Κ επειδή ο άντρας μου είπε ότι κρατάει μέχρι 42 εβδ του είπαν ότι έτσι κ περασω τις 39εβδ να με πάει στον γιατρό για να μου βγάλουν το παιδί!! 😡

Εμένα πάλι που είμαι 37η εβδομάδα και μου είπε η γιατρός ότι όλα είναι έτοιμα (ο τράχηλος έχει μαλακώσει και το μωρό έχει πάρει θέση) να περιμένω οποιαδήποτε στιγμή, δεν είμαστε σίγουροι ποτε θα ξεκινήσει ο τοκετός, με πήρε η πεθερά μου τηλ και μου είπε να μη γεννήσω ακόμα για να πάρει μερικά γραμμάρια ακόμα το παιδί γιατί αυτή γέννησε και τους δύο γιους της 3800 (η δική μου τώρα είναι 2800), λες και είναι στο χέρι μου πότε θα γεννήσω... 🤣 Από την άλλη φασκει και αντιφάσκει γιατί όταν βάζω τον γιο της να κάνει δουλειές στο σπίτι για να μην πιέζομαι πολύ εγώ, μου πετάει σπόντες του τυπου: θυμάμαι με τη κοιλιά στο στόμα ήμουν, κοντευα να γεννήσω κι από το ένα χέρι κράταγα το ένα παιδί κι από το άλλο άλλαζα χαλια... 🙄 Και μετα μου λέει κιόλας ότι δεν παίρνει κιλά το παιδί επειδή προσέχω τη διατροφή μου και δεν τρώω... Πράγμα που δεν ισχύει, τρώω πολύ απλά τρώω υγιεινά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια λυθηκε το μυστήριο κιλα!! Πηγα στο φαρμακείο με την ηλεκτρονική ζυγαρια και συμπιπτει με την ζυγαριά του σπιτιού και οχι του φαρμακειου που με εδειξε +4 

Ειπα και γω.. Που τα εβαλα 10 κιλα; δεν εχω ουτε την κοιλιά για 10 κιλα ούτε μπουτια στηθος κατι τελος παντων😂 

Οσο για τα σογια και γενικα για τον κοσμο που λενε αυτο και τ'αλλο.. Τοσα ξέρουν τοσα λενε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν μπορώ φτάσω μέχρι τη γωνία τι χλμ; 😂 

Λαχανιαζω αμέσως πια😔

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλέ κ εγώ αυτό σκεφτόμουν!!! 😆

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Με το ζόρι κορίτσια... Μιλάω για γυναίκες που  πέρασαν τις 40 εβδ κ έκαναν τα πάντα να γεννήσουν. 

Κ εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά δεν βολευόμουν σε καμία στάση κ είμαι ξύπνια κ από τις 5.30  πως θα την βγάλω την μέρα σήμερα δεν ξέρω!! Πείτε μου λίγο πόσο καφέ επιτρέπεται να πιούμε;; 2 κούπες γαλλικός είναι οκ; 

Κορίτσια δε θυμάμαι σε ποιο μήνα είστε, αλλά είχα κ. Εγώ αυτό το θέμα νωρίτερα στην εγκυμοσύνη κ όταν πήρε θέση το μωρό μπορούσα πολύ πιο εύκολα να κινηθώ κ να αναπνέω, οπότε υπάρχει ελπίδα! Κρατάτε γερά! 

 

Για τον καφέ εμένα ο γιατρός μου έχει πει ένα εσπρέσο τη μέρα κ αν βλέπω ότι το μωρό παραείναι ενεργητικό να μην πίνω κιόλας καλύτερα για να μην ανεβάζει παλμούς. 

Επίσης κάποιο κορίτσι ανέφερε τη φαγούρα. Έχω αναφέρει ότι είχα κ εγώ αυτό το θέμα κ πήγα σε δερματολόγο μιας και με το αμύγδαλελαιο κ ένα άλλο πολύ γνωστό λάδι εγκυμοσύνης δεν έβλεπα καμία απολύτως Προκόπη κ μου έδωσε μια κρέμα που είναι παχυρευστη για σώμα κ πρόσωπο αλλά απίστευτα απορροφητική κ ηρέμησα από τη πρώτη εφαρμογή. Αν θέλει μπορώ να της πως ποια είναι. 

Γενικα κατάλαβα ότι επειδή κάθε δέρμα είναι διαφορετικό πρέπει να βρούμε τι ταιριάζει σε εμάς. Εμένα το αμύγδαλελαιο δεν μου έκανε κανένα καλό στο δέρμα πχ ενώ σε άλλα κορίτσια αποτελεί φάρμακο. Πειραματηστειτε γενικά και δείτε τι είναι καλύτερο για εσάς, κάθε μία είναι διαφορετική! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα

Μαζί σου!! Αλλά μιλάμε του το είπαν κ το πίστευαν αυτό ότι έτσι είναι! 

Αυτους τους 8 της εγκυμοσύνης έχω ακούσει άπειρα... Πάλι καλά που μπορώ να φυλτραρω.. Και έχω πει και στον άντρα μου ότι δε θέλω συμβουλές από κανέναν ουτε καν από τη μάνα μου. Έχω γιατρο να ρωτήσω. Ας πούμε η μανα μου όποτε ακούει καισαρική κατεβάζει μούτρα εγω δεν είμαι απόλυτη. Θελω απλα το καλύτερο. Ή μου έχουν πει ότι δεν πρέπει το μωρό να μπει στο αβγό από την αρχή ή σε μάρσιπο. Απλά τους γράφω όλους 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Εμένα πάλι που είμαι 37η εβδομάδα και μου είπε η γιατρός ότι όλα είναι έτοιμα (ο τράχηλος έχει μαλακώσει και το μωρό έχει πάρει θέση) να περιμένω οποιαδήποτε στιγμή, δεν είμαστε σίγουροι ποτε θα ξεκινήσει ο τοκετός, με πήρε η πεθερά μου τηλ και μου είπε να μη γεννήσω ακόμα για να πάρει μερικά γραμμάρια ακόμα το παιδί γιατί αυτή γέννησε και τους δύο γιους της 3800 (η δική μου τώρα είναι 2800), λες και είναι στο χέρι μου πότε θα γεννήσω... 🤣 Από την άλλη φασκει και αντιφάσκει γιατί όταν βάζω τον γιο της να κάνει δουλειές στο σπίτι για να μην πιέζομαι πολύ εγώ, μου πετάει σπόντες του τυπου: θυμάμαι με τη κοιλιά στο στόμα ήμουν, κοντευα να γεννήσω κι από το ένα χέρι κράταγα το ένα παιδί κι από το άλλο άλλαζα χαλια... 🙄 Και μετα μου λέει κιόλας ότι δεν παίρνει κιλά το παιδί επειδή προσέχω τη διατροφή μου και δεν τρώω... Πράγμα που δεν ισχύει, τρώω πολύ απλά τρώω υγιεινά 

Omg τι ακούμε!!τι να πρώτο σχολιάσεις από όλα αυτά. Εγώ να σου πω στα πόδια μου δεν έχω κανέναν δεν μου λέει κανείς τίποτα γιατί απαντάω καταλλήλως.. Κ βασικά κλείνω τα αυτιά μου κ μου τα μεταφέρει ο άντρας μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Omg τι ακούμε!!τι να πρώτο σχολιάσεις από όλα αυτά. Εγώ να σου πω στα πόδια μου δεν έχω κανέναν δεν μου λέει κανείς τίποτα γιατί απαντάω καταλλήλως.. Κ βασικά κλείνω τα αυτιά μου κ μου τα μεταφέρει ο άντρας μου. 

Ούτε κι εγώ την έχω στα πόδια μου, ευτυως μένει μακριά. Αλλά ενημερώνετε για τα νέα από τον άντρα μου και μετά με παίρνει τηλέφωνο για να μου πει τη γνώμη της 🤣 Δεν θυμώνω, το παίρνω στη πλακα κι απλά δεν δίνω σημασία. Αλλά πιστεύω αν μέναμε κοντά δεν θα αντεχα τις πολλές πολλές συμβουλές 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αυτους τους 8 της εγκυμοσύνης έχω ακούσει άπειρα... Πάλι καλά που μπορώ να φυλτραρω.. Και έχω πει και στον άντρα μου ότι δε θέλω συμβουλές από κανέναν ουτε καν από τη μάνα μου. Έχω γιατρο να ρωτήσω. Ας πούμε η μανα μου όποτε ακούει καισαρική κατεβάζει μούτρα εγω δεν είμαι απόλυτη. Θελω απλα το καλύτερο. Ή μου έχουν πει ότι δεν πρέπει το μωρό να μπει στο αβγό από την αρχή ή σε μάρσιπο. Απλά τους γράφω όλους 🤣

Εχω μια απορία σε όλα αυτά.. Δηλ αν το βάλεις το μωρό στο αυτοκίνητο πως θα το μεταφέρεις, τι σου λένε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ολος περιεργος δεν έχω τέτοιο θέμα με την πεθερά.. Ο πεθερός μου τρελαίνεται με το παραμικρό 🙄 αλλα και γω προσπαθώ να μην δινω σημασια γιατί δεν θέλω να υπάρχουν εντάσεις εξάλλου φταίω κιολας γιατι ο αντρας μου παντα τους εβαζε παγο και εγω πηγα και τους εδωσα αερα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αυτους τους 8 της εγκυμοσύνης έχω ακούσει άπειρα... Πάλι καλά που μπορώ να φυλτραρω.. Και έχω πει και στον άντρα μου ότι δε θέλω συμβουλές από κανέναν ουτε καν από τη μάνα μου. Έχω γιατρο να ρωτήσω. Ας πούμε η μανα μου όποτε ακούει καισαρική κατεβάζει μούτρα εγω δεν είμαι απόλυτη. Θελω απλα το καλύτερο. Ή μου έχουν πει ότι δεν πρέπει το μωρό να μπει στο αβγό από την αρχή ή σε μάρσιπο. Απλά τους γράφω όλους 🤣

Και πολύ καλά κάνεις!! Ότι σου λέει ο γιατρός σου που εμπιστεύεσαι κ το ένστικτο σου! Πιστεύω πολύ στο ένστικτο μας! Εμένα μου λένε ότι να ναι και άνθρωποι που είναι κιόλας γονείς και νέοι γονείς τα οποία με τη λογική και μόνο δε στέκουν.. Θα σας πω μόνο ένα παράδειγμα για να καταλάβετε. 

Ανέφερα ότι δε θα μπορούμε με το βρέφος το καλοκαίρι να πάμε με το αμάξι πολλά χιλιόμετρα γιατι ο παιδίατρος είπε ότι το πολύ μια ώρα πρέπει να μένει στο αυγό μέχρι 5 6 μηνών και μου είπε η γνωστή μου, έλα καλέ θα το έχεις εσύ στο πίσω κάθισμα αγκαλιά κ. Μια χαρά θα είναι.. Της λέω 7 ώρες ταξίδι κ χωρίς να είναι σε ασφάλεια το μωρό;;; στην αγκαλιά μου;; κ. Αν γίνει ένα απλό φρεναρισμα τι θα γίνει;;; και μου λέει, έλα ρε συ μη φρικάρεις!

Καλησπέρα κ καλή βραδιά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

 

 

Κορίτσια δε θυμάμαι σε ποιο μήνα είστε, αλλά είχα κ. Εγώ αυτό το θέμα νωρίτερα στην εγκυμοσύνη κ όταν πήρε θέση το μωρό μπορούσα πολύ πιο εύκολα να κινηθώ κ να αναπνέω, οπότε υπάρχει ελπίδα! Κρατάτε γερά! 

 

Για τον καφέ εμένα ο γιατρός μου έχει πει ένα εσπρέσο τη μέρα κ αν βλέπω ότι το μωρό παραείναι ενεργητικό να μην πίνω κιόλας καλύτερα για να μην ανεβάζει παλμούς. 

Επίσης κάποιο κορίτσι ανέφερε τη φαγούρα. Έχω αναφέρει ότι είχα κ εγώ αυτό το θέμα κ πήγα σε δερματολόγο μιας και με το αμύγδαλελαιο κ ένα άλλο πολύ γνωστό λάδι εγκυμοσύνης δεν έβλεπα καμία απολύτως Προκόπη κ μου έδωσε μια κρέμα που είναι παχυρευστη για σώμα κ πρόσωπο αλλά απίστευτα απορροφητική κ ηρέμησα από τη πρώτη εφαρμογή. Αν θέλει μπορώ να της πως ποια είναι. 

Γενικα κατάλαβα ότι επειδή κάθε δέρμα είναι διαφορετικό πρέπει να βρούμε τι ταιριάζει σε εμάς. Εμένα το αμύγδαλελαιο δεν μου έκανε κανένα καλό στο δέρμα πχ ενώ σε άλλα κορίτσια αποτελεί φάρμακο. Πειραματηστειτε γενικά και δείτε τι είναι καλύτερο για εσάς, κάθε μία είναι διαφορετική! 

 

Ααα εσύ είσαι που είχες προτείνει τη cerave ενυδατικη; Την πήρα κ είναι πολύ καλή!!! Εγώ και το δέρμα μου σ'ευχαριστουμε!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

 

 

Κορίτσια δε θυμάμαι σε ποιο μήνα είστε, αλλά είχα κ. Εγώ αυτό το θέμα νωρίτερα στην εγκυμοσύνη κ όταν πήρε θέση το μωρό μπορούσα πολύ πιο εύκολα να κινηθώ κ να αναπνέω, οπότε υπάρχει ελπίδα! Κρατάτε γερά! 

 

Για τον καφέ εμένα ο γιατρός μου έχει πει ένα εσπρέσο τη μέρα κ αν βλέπω ότι το μωρό παραείναι ενεργητικό να μην πίνω κιόλας καλύτερα για να μην ανεβάζει παλμούς. 

Επίσης κάποιο κορίτσι ανέφερε τη φαγούρα. Έχω αναφέρει ότι είχα κ εγώ αυτό το θέμα κ πήγα σε δερματολόγο μιας και με το αμύγδαλελαιο κ ένα άλλο πολύ γνωστό λάδι εγκυμοσύνης δεν έβλεπα καμία απολύτως Προκόπη κ μου έδωσε μια κρέμα που είναι παχυρευστη για σώμα κ πρόσωπο αλλά απίστευτα απορροφητική κ ηρέμησα από τη πρώτη εφαρμογή. Αν θέλει μπορώ να της πως ποια είναι. 

Γενικα κατάλαβα ότι επειδή κάθε δέρμα είναι διαφορετικό πρέπει να βρούμε τι ταιριάζει σε εμάς. Εμένα το αμύγδαλελαιο δεν μου έκανε κανένα καλό στο δέρμα πχ ενώ σε άλλα κορίτσια αποτελεί φάρμακο. Πειραματηστειτε γενικά και δείτε τι είναι καλύτερο για εσάς, κάθε μία είναι διαφορετική! 

 

Πώς εισαι σήμερα; 

Είμαι με 1 γαλλικό από τις 5.30 αλλά χρειζομαι οπωσδήποτε κ 2ο.. Γενικά δεν είμαι του καφέ πίνω το τελευταίο 2μηνο γιατί νυστάζω κ αν κοιμηθώ βλέπω να με εγκαταλείπει ο γιος μου καμιά μέρα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια λυθηκε το μυστήριο κιλα!! Πηγα στο φαρμακείο με την ηλεκτρονική ζυγαρια και συμπιπτει με την ζυγαριά του σπιτιού και οχι του φαρμακειου που με εδειξε +4 

Ειπα και γω.. Που τα εβαλα 10 κιλα; δεν εχω ουτε την κοιλιά για 10 κιλα ούτε μπουτια στηθος κατι τελος παντων😂 

Οσο για τα σογια και γενικα για τον κοσμο που λενε αυτο και τ'αλλο.. Τοσα ξέρουν τοσα λενε! 

+4 λέει. Άσε μας κουκλίτσα μου 😂 καμία να έχει πάρει φυσιολογικά κιλά υπάρχει η να κλάψω μόνη μου; 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...