Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κ καλό μήνα κορίτσια!! Με το καλο σε όσες μπήκατε στο μήνα σας 😍 εγώ τωρα είμαι στην 39η εβδ κ είμαι από τη περασμένη εβδ με αναγούλες, ειδικά τα βράδια.. 

Τι σας έπιασε καλέ ολες; λες να είναι ένδειξη τοκετού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τι σας έπιασε καλέ ολες; λες να είναι ένδειξη τοκετού; 

Είναι η ναυτία αλλά εγώ είμαι 1 εβδ έτσι, νομίζω πως είναι αρκετές μέρες για να είναι ένδειξη. Πάντως στον γιο μου την ώρα του τοκετού έκανα πάρα πολλές φορές εμετό. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Γιατί έτσι?

Που να ξέρω. Ο σίδηρος με πείραξε? Δεν μπορώ να καταλάβω. Ακόμη ξαπλωμένη είμαι. Κ πρέπει να πάω να πάρω κ το μικρό μου σε μια ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κ καλό μήνα κορίτσια!! Με το καλο σε όσες μπήκατε στο μήνα σας 😍 εγώ τωρα είμαι στην 39η εβδ κ είμαι από τη περασμένη εβδ με αναγούλες, ειδικά τα βράδια.. 

Πφφ γιατί άραγε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τι σας έπιασε καλέ ολες; λες να είναι ένδειξη τοκετού; 

Σήμερα το βράδυ έχω γιατρό. Κ θα τον ρωτήσω.... Δεν ξέρω.... Δνε μου χε τύχει στον μικρό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είναι η ναυτία αλλά εγώ είμαι 1 εβδ έτσι, νομίζω πως είναι αρκετές μέρες για να είναι ένδειξη. Πάντως στον γιο μου την ώρα του τοκετού έκανα πάρα πολλές φορές εμετό. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω! 

Αλήθεια? Γιατι ?? Εγώ δεν έκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τι σας έπιασε καλέ ολες; λες να είναι ένδειξη τοκετού; 

Λεγε μου τέτοια να ξεκινησω τα τρελα σενάρια στο μυαλό μου 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα πάντως με ξςκινησαν οι καουρες🤔 και οσο περνάει ο καιρός τοσο δεν μπορώ να βολευτω πουθενα

Και εμένα τα ίδια. Δεν βολεύομαι πουθενά και όλο βαριανασαίνω. όλοι μου λένε πού να φτασεις και στον 9ο χεχε... Αλλά όντως έχω ένα βάρος ψηλά στο στομάχι. Επίσης σήμερα το πρωί τον μπέμπη τον καταλάβαινα τόσο καλά στην κοιλιά. Ένιωθα χεράκια πατουσάκια πολύ διακριτές τις κινήσεις και γελούσα μόνη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είναι σύμπτωμα τοκετού ο εμετός κ η διάρροια!! 

Τι εννοείς; με ποση διαφορά μεταξύ τους; και τι εννοείς είναι σύμπτωμα ποτε δηλαδή γεννας; 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμένα τα ίδια. Δεν βολεύομαι πουθενά και όλο βαριανασαίνω. όλοι μου λένε πού να φτασεις και στον 9ο χεχε... Αλλά όντως έχω ένα βάρος ψηλά στο στομάχι. Επίσης σήμερα το πρωί τον μπέμπη τον καταλάβαινα τόσο καλά στην κοιλιά. Ένιωθα χεράκια πατουσάκια πολύ διακριτές τις κινήσεις και γελούσα μόνη μου. 

Μπορω να ανασανω ουτε εγω.. Αα και γω την καταλαβαίνω ξεκινησα να καταλαβαίνω την διαφορά μονο οταν με κλωτσαγε χερια ποδια γιατί ήξερα ότι το μικρότερο χτυπημα ηταν το χερι αλλα τωρα τα διαχωριζω αλλα δεν φαίνεται τίποτα στην κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Είναι σύμπτωμα τοκετού ο εμετός κ η διάρροια!! 

Ναι??? Δεν ξέρω. Έχω κ αύξηση κολπικων υγρών. Βγήκε κ η κολπική καλλιέργεια μου. Είναι φυσιολογική. Όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι εννοείς; με ποση διαφορά μεταξύ τους; και τι εννοείς είναι σύμπτωμα ποτε δηλαδή γεννας; 😥

Αγχωθηκες... 😝😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι εννοείς; με ποση διαφορά μεταξύ τους; και τι εννοείς είναι σύμπτωμα ποτε δηλαδή γεννας; 😥

Μην αγχώνεσαι!!!! Δεν έχουν όλες οι γυναίκες τα ίδια!! 

Η διάρροια είναι σύμπτωμα πριν το τοκετό. Μπορεί μερικές μέρες ή ώρες πριν ξεκινήσει ο τοκετός να αρχίσουμε να έχουμε.. Ο εμετός είναι κατά την διάρκεια του τοκετού. Η ναυτία είναι πριν αλλά νομίζω ότι δεν δίνεται ιδιαίτερη σημασία σε αυτό γιατί πολλές γυναίκες έχουν ναυτιες πολύ καιρό πριν τον τοκετό. Διαρροια δεν είχα, εμετους όπως προανέφερα  είχα κ με το παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι??? Δεν ξέρω. Έχω κ αύξηση κολπικων υγρών. Βγήκε κ η κολπική καλλιέργεια μου. Είναι φυσιολογική. Όλα καλά. 

Μία χαρά.. Ενταξει αύξηση υγρών είναι φυσιολογικο πλέον.. Όπου να ναι θα μπεις κ στον μήνα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κρατήσω στο μυαλό μου πως τους εμετούς τους ειχα απο τα κερασια και την διάρροια σήμερα λογικα απο κατι αλλο κατα τα αλλα κουλ κουλ κουλ😂😥😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Θα κρατήσω στο μυαλό μου πως τους εμετούς τους ειχα απο τα κερασια και την διάρροια σήμερα λογικα απο κατι αλλο κατα τα αλλα κουλ κουλ κουλ😂😥😅

Χαχαχα βρε σταματά μην αγχώνεσαι... Μιλάμε τώρα για γυναίκες που βρίσκονται στο μήνα τους. Αν ήταν με το 1ο εμετό ή διάρροια να γεννουσαμε τι να πω.. Εδώ έγω έχω ναυτιες είμαι στον μήνα μου κ δεν με αγχώνει. Δεν θεωρώ ότι ειναι σημάδι τοκετού. 

Όπως κ τα υπόλοιπα κορίτσια δε νομίζω πως είναι σημάδι τοκετού οι εμμετοι που είχαν. Πολλές γυναίκες παραπονιουνται ότι συμπτώματα που είχαν στο α τρίμηνο επιστρέφουν στον τελευταίο μήνα.. Γιαυτό κουλλλ... Θα έρθουν εκεί που δεν τα περιμένουμε 😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα βρε σταματά μην αγχώνεσαι... Μιλάμε τώρα για γυναίκες που βρίσκονται στο μήνα τους. Αν ήταν με το 1ο εμετό ή διάρροια να γεννουσαμε τι να πω.. Εδώ έγω έχω ναυτιες είμαι στον μήνα μου κ δεν με αγχώνει. Δεν θεωρώ ότι ειναι σημάδι τοκετού. 

Όπως κ τα υπόλοιπα κορίτσια δε νομίζω πως είναι σημάδι τοκετού οι εμμετοι που είχαν. Πολλές γυναίκες παραπονιουνται ότι συμπτώματα που είχαν στο α τρίμηνο επιστρέφουν στον τελευταίο μήνα.. Γιαυτό κουλλλ... Θα έρθουν εκεί που δεν τα περιμένουμε 😝😝

Εσύ τώρα πηγαίνεις κανονικά στον γιατρό σου κάθε εβδομαδα ή σε ελέγχουν οι μαιες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εσύ τώρα πηγαίνεις κανονικά στον γιατρό σου κάθε εβδομαδα ή σε ελέγχουν οι μαιες; 

Η μαία μου έχει πει δεν χρειάζεται να κάνω κάτι μόνο αν θελήσω ή αισθανθώ κάτι. Ο γιατρός επίσης θέλει ανά 2 εβδ να κάνω nst. Λέω αύριο να πάω για nst κ υπέρηχο,εχω 2 εβδ να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Η μαία μου έχει πει δεν χρειάζεται να κάνω κάτι μόνο αν θελήσω ή αισθανθώ κάτι. Ο γιατρός επίσης θέλει ανά 2 εβδ να κάνω nst. Λέω αύριο να πάω για nst κ υπέρηχο,εχω 2 εβδ να κάνω. 

Αα μια χαρα.. Τώρα πόσο είσαι ακριβώς;; κάθε μέρα το πρωί μπαίνω με την αγωνία αν γέννησες και εσύ 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αα μια χαρα.. Τώρα πόσο είσαι ακριβώς;; κάθε μέρα το πρωί μπαίνω με την αγωνία αν γέννησες και εσύ 🤣🤣

38+1 είμαι...Πλέον οι συσπάσεις μου είναι πολύ δυνατές τις περισσότερες φορές, όλο λέω έρχεται αλλά μπααα. Σήμερα πχ έχω μια τέλεια μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

38+1 είμαι...Πλέον οι συσπάσεις μου είναι πολύ δυνατές τις περισσότερες φορές, όλο λέω έρχεται αλλά μπααα. Σήμερα πχ έχω μια τέλεια μέρα. 

Σου κάνει τσαλιμακια η μικρή 😂

Εγώ τώρα γύρισα από τους γιατρούς.. Τέλος από το σαλοσπιρ και δε θα κάνω και ενεσακια που ειχαμε σαν ανοιχτό ενδεχόμενο. 

Ο μικρός έχει πάει 2400 με 2500 και μας είπε ότι έχει και αρκετά μαλλάκια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...