Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια εσάς ο γιατρός από πότε θα ξεκινήσει να σας βλέπει κάθε εβδομάδα; 

Εγώ φορμακια πήρα από Orchestra και hm λίγα 53 πόντων και περισσότερα 62 

Κάθε 2 εβδομάδες πότε ξεκινάνε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια εσάς ο γιατρός από πότε θα ξεκινήσει να σας βλέπει κάθε εβδομάδα; 

8 Ιουνίου έχω το Doppler σε εμβρυολογο κ ο γυναικολόγος μου θα με δει μετά από δυο εβδομάδες. Αυριο μπαινω στην 30η εβδομάδα. Δηλαδή απ ότι κατάλαβα από τον Ιούνιο θα με βλέπει ανά δυο εβδομάδες κ λογικά τον Ιούλιο που θα μπω στον μήνα μου θα με βλέπει κάθε εβδομάδα. Αν τα έχω καταλάβει καλά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ κορίτσια που παραγγειλα πήρα για 6 μηνών. Αλλά κ με τα εκατοστά που λέει θεωρείτηκα 60 γράφει των 3 μηνών. Θα τα δω μόλις έρθουν.

Τα εκατοστά νομίζω είναι οκ απλά έχουν στενή φόρμα σε σχέση με αυτά που πήρα πχ από τα mothercare

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Για το πωμα πρώτη φορα ακουω.. Ελπίζω να μην τρομαξω αμα το δω😂 

Για τα ρουχαλακια δεν ψώνισα απο κανένα μαγαζί απο αυτα αλλα κρίμα αν δεν τα φορεσουν πολυ τα μωρακια σας! Του cool club το 68 ειναι το 3-6 νομίζω το ιδιο παει και στα h&m. Στα h&m επίσης εχετε μεχρι αποψε έκπτωση 15% με τον κωδικο NIKOL15 (ΝΙΚΟΛΈΤΑ ΡΑΛΛΗ) απλα οποία κανει αγορα να εχει υποψη της οτι πρέπει να εχει χρήματα στην τράπεζα γιατι δεν κανεις καταθεση στην τράπεζα ή αντικαταβολή.. Ο λόγος που δεν ψωνισα κιόλας 😂 

Οσο για τα ραντεβού δεν ξέρω 🤔 

Δεν εχει αναφέρει κατι! Είμαστε ακόμα στην φαση οτι παω ανα μηνα και λογικα μετα το ντομπλερ... Εμενα πάντως μαγνήσιο δεν μου εχει δωσει.. Πολλες μανουλες μου λενε οτι βοηθαει και στα κοκκαλα με την ορθοστασία κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Mothercare δεν έχω κοιτάξει καθόλου! Απλά λογικά 100της100 βαμβακερά δεν θα μαζεύουν κ στο πλύσιμο.?

 

Αυτό δεν το σκέφτηκα! Χαχαχα, αντε να του χωρέσουν την πρώτη εβδομάδα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αυτό δεν το σκέφτηκα! Χαχαχα, αντε να του χωρέσουν την πρώτη εβδομάδα 🤣

Χαχαχ ωραίες αγορές κάναμε!!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχ ωραίες αγορές κάναμε!!! Χαχα

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είναι κοντομάνικα οπότε ότι φορέσει Αυγουστο, Σεπτέμβριο 😜 καλά να είμαστε κ δεν πειράζει μωρέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είναι κοντομάνικα οπότε ότι φορέσει Αυγουστο, Σεπτέμβριο 😜 καλά να είμαστε κ δεν πειράζει μωρέ! 

Ε ναι μωρέ σιγά!! Σιγά σιγά θα μάθουμε από νούμερα κλπ. Εγώ πάντα είχα θέμα κ δώρο όταν πήγαινα να πάρω 😂😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ε ναι μωρέ σιγά!! Σιγά σιγά θα μάθουμε από νούμερα κλπ. Εγώ πάντα είχα θέμα κ δώρο όταν πήγαινα να πάρω 😂😋

Ναι, ναι! Κ εγώ το ίδιο γι αυτό πήγαινα orchestra που είχε ηλικίες μέχρι που κατάλαβα ότι τους τα πήγαινα κ ήταν μικρά 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Mothercare δεν έχω κοιτάξει καθόλου! Απλά λογικά 100της100 βαμβακερά δεν θα μαζεύουν κ στο πλύσιμο.?

 

Mothercare έχω πάρα πολλά από τον μικρά. Είναι πάρα πολύ καλή η ποιότητα τους κ δεν μαζεύουν. Καλύτερη ποιότητα από Orchestra, hm. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Mothercare έχω πάρα πολλά από τον μικρά. Είναι πάρα πολύ καλή η ποιότητα τους κ δεν μαζεύουν. Καλύτερη ποιότητα από Orchestra, hm. 

Μου τα πρότεινε μια φίλη κ μου φάνηκαν πολύ ωραία η αλήθεια είναι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια 😊 Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω οποτε βρίσκω λίγο χρόνο. Ήθελα να ρωτήσω τις έμπειρες μανούλες αν έχουν κάποιο μαξιλάρι θηλασμού να μου προτείνουν.. Έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης που υποτίθεται ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν θηλασμού από τα mothercare αλλά μου φαίνεται πολύ μαλακό κι εχω την εντύπωση ότι θα βουλιάζει το μωρό... Νομίζω ότι για τον θηλασμό θα βολεύει κάτι πιο σκληρό. Εσείς τι λέτε από την εμπειρία σας; Επίσης δεν έχω καταλήξει ακόμα σε μπανακι... Σκεφτόμουν κάτι που να αυξομειώνεται λόγω μειωμένου χώρου αλλά δεν ξερω αν θα βολέψουν για νεογέννητο καθώς δεν έχουν δυχτακι... Έχετε κάποιο να μου προτείνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; εγω σημερα ξύπνησα με το στομαχι μου.. Εκανα εμετο αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να με πείραξε λετε να ξανα ξεκινησε παλι αυτό το μαρτύριο; δεν θέλω να γεννήσω με εναν κουβα αγκαλιά! Σήμερα το πρωί το ματι μου γαριδα 5:30 ωρα γιατι ακουγα τον πςθερο μου στο τηλέφωνο να λεει οτι η κουνιαδα μου είναι ξανα εγκυος γεμισαμε μωρα ξαφνικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; εγω σημερα ξύπνησα με το στομαχι μου.. Εκανα εμετο αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να με πείραξε λετε να ξανα ξεκινησε παλι αυτό το μαρτύριο; δεν θέλω να γεννήσω με εναν κουβα αγκαλιά! Σήμερα το πρωί το ματι μου γαριδα 5:30 ωρα γιατι ακουγα τον πςθερο μου στο τηλέφωνο να λεει οτι η κουνιαδα μου είναι ξανα εγκυος γεμισαμε μωρα ξαφνικά! 

Καλημέρα!!! Κ εγώ ξύπνια από νωρίς δεν μπορούσα να βολευτω έχει ζέστη πολύ. Κ εμένα εχτές κ σήμερα με πονάει το στομάχι μ δεν ξέρω γιατί!!! Τέλεια με το καλό και στην κουνιάδα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα!!! Κ εγώ ξύπνια από νωρίς δεν μπορούσα να βολευτω έχει ζέστη πολύ. Κ εμένα εχτές κ σήμερα με πονάει το στομάχι μ δεν ξέρω γιατί!!! Τέλεια με το καλό και στην κουνιάδα σου! 

Ευχαριστούμε! 😊 Μάλλον θα είναι και στην ιδια τάξη! 🤣 Παλι καλα που εχω και αλλα πράγματα γιατι θα τα χρεοαστει πισω ξανα😂😂😂

Αυτο με το βολεμα.. Τι κακο.. Εγω πιανομαι συνέχεια αλλα τωρα βρηκα κ βαζω το παπλωμα.. Με τις μεγάλες ζεστες να δω τι θα κανω! Εμεις στήσαμε και την κουνια, τωρα θα πρέπει να δω για το στρώμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ευχαριστούμε! 😊 Μάλλον θα είναι και στην ιδια τάξη! 🤣 Παλι καλα που εχω και αλλα πράγματα γιατι θα τα χρεοαστει πισω ξανα😂😂😂

Αυτο με το βολεμα.. Τι κακο.. Εγω πιανομαι συνέχεια αλλα τωρα βρηκα κ βαζω το παπλωμα.. Με τις μεγάλες ζεστες να δω τι θα κανω! Εμεις στήσαμε και την κουνια, τωρα θα πρέπει να δω για το στρώμα 

Δεν υπάρχει ο κύκλος σήμερα έχει φτάσει στο πάτωμα!!! Δεν μπορώ να βολευτω καθόλου! ΑΑ τι ωραία !! Πώς είναι σ άρεσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν υπάρχει ο κύκλος σήμερα έχει φτάσει στο πάτωμα!!! Δεν μπορώ να βολευτω καθόλου! ΑΑ τι ωραία !! Πώς είναι σ άρεσε?

Κι εγώ σήμερα παραλίγο να τους παρατήσω και να πάω στον καναπε😂 εγώ είχα σκάσει κ ο άντρας μου απ τη μία με έπαιρνε αγκαλιά, η μικρή απ την άλλη είχε απλωθεί σα χταπόδι 🐙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; εγω σημερα ξύπνησα με το στομαχι μου.. Εκανα εμετο αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να με πείραξε λετε να ξανα ξεκινησε παλι αυτό το μαρτύριο; δεν θέλω να γεννήσω με εναν κουβα αγκαλιά! Σήμερα το πρωί το ματι μου γαριδα 5:30 ωρα γιατι ακουγα τον πςθερο μου στο τηλέφωνο να λεει οτι η κουνιαδα μου είναι ξανα εγκυος γεμισαμε μωρα ξαφνικά! 

Καλημέρα! Περαστικά με το στομάχι σου, ελπίζω να ήταν τυχαίο γεγονός! Κ εγώ σήμερα από τις 6 ξύπνια. Δεν βολευομαι με τπτ και ζεσταίνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν υπάρχει ο κύκλος σήμερα έχει φτάσει στο πάτωμα!!! Δεν μπορώ να βολευτω καθόλου! ΑΑ τι ωραία !! Πώς είναι σ άρεσε?

Ναι αμε τελικά μου αφήνει λίγο χώρο για να περάσω και οπτικα ειναι ωραιο! Εντωμεταξύ το κάγκελο το απεξω εχει ασφαλεια και  κατεβαίνει κατω οπότε για μενα αυτο βολευει γιατι ειμαι κοντη οπότε δεν θα χρειαστεί να σκαρφαλωνω για να πιασω το παιδι.. Απλα ειναι τεραστια.. Κοιμιζεις και 3ετων παιδι μεσα😂 επίσης ειναι ψηλη οπότε απο κατω ανετα αποθηκεύεται κατι! Με την συρταριερα εχω ενα θεμα... Δεν βρισκω διαστάσεις και χρωμα που θελω κατι παει κοντρα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι αμε τελικά μου αφήνει λίγο χώρο για να περάσω και οπτικα ειναι ωραιο! Εντωμεταξύ το κάγκελο το απεξω εχει ασφαλεια και  κατεβαίνει κατω οπότε για μενα αυτο βολευει γιατι ειμαι κοντη οπότε δεν θα χρειαστεί να σκαρφαλωνω για να πιασω το παιδι.. Απλα ειναι τεραστια.. Κοιμιζεις και 3ετων παιδι μεσα😂 επίσης ειναι ψηλη οπότε απο κατω ανετα αποθηκεύεται κατι! Με την συρταριερα εχω ενα θεμα... Δεν βρισκω διαστάσεις και χρωμα που θελω κατι παει κοντρα😂

Κ εμείς που ψάχναμε συρταριερα σε συγκεκριμένες διαστάσεις κάναμε πόσο καιρό ! Αν τα θες στάνταρ δύσκολα βρίσκεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμείς που ψάχναμε συρταριερα σε συγκεκριμένες διαστάσεις κάναμε πόσο καιρό ! Αν τα θες στάνταρ δύσκολα βρίσκεις.

Ναι... Με περιοριζει γιατι θέλω να κανω πανω την αλλαξιερα θελω δηλαδή να ειναι 70+μηκος και 85-100 σε υψος αλλα σε τέτοιες διαστασεις εχει λευκο κ μπεζ και προσπαθώ να πεισω τον αντρα μου να παρουμε την μπεζ γιατι ταιριάζει με την κουνια.. Ενω ολο το υπόλοιπο δωμάτιο είναι σκουρο ξυλο 🤣 και δυστυχώς δεν εχω στο νου μου και καποιο μαγαζί που να μην εχει εξωφρενικές τιμες και βλέπω μονο στο σκρουτζ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι... Με περιοριζει γιατι θέλω να κανω πανω την αλλαξιερα θελω δηλαδή να ειναι 70+μηκος και 85-100 σε υψος αλλα σε τέτοιες διαστασεις εχει λευκο κ μπεζ και προσπαθώ να πεισω τον αντρα μου να παρουμε την μπεζ γιατι ταιριάζει με την κουνια.. Ενω ολο το υπόλοιπο δωμάτιο είναι σκουρο ξυλο 🤣 και δυστυχώς δεν εχω στο νου μου και καποιο μαγαζί που να μην εχει εξωφρενικές τιμες και βλέπω μονο στο σκρουτζ

Εμείς πήραμε από jusk αν θυμάμαι καλά. Πολύ ωραία είναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έχει τρομακτικη ζέστη κορίτσια δεν την παλεύω!!! 

6 η ώρα το πρωί ειχε 22 βαθμούς μονο αυτό λέω 😥🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...