Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Tweema με τους πόνους που λες ότι έχεις λογικό μου φαίνεται να κατέβηκε η μικρή...κάτι μου λέει ότι θα γεννησουμε κοντά!! Σήμερα έχω κ εγώ κάποιες συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο..δε ξέρω αν είναι η αλλαγή εβδομάδας ή τα καμπανάκια που χτυπάνε 😂😂 μήπως σου έδωσε καμία συμβουλή για τον πόνο στη μέση; Με έχει πεθάνει τελευταία!!

@Liiida εμένα νομίζω ότι με βοήθησε το περπάτημα και στο να κατέβει η μικρή αλλά και στη διάρκεια της γέννας! Σκέψου ότι μια μέρα πριν γεννήσω βγήκα για περίπατο και ενώ ένιωθα κάποιους πόνους συνέχιζα...η συμβουλή του γιατρού ήταν σκάλες, σεξ, περπάτημα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

@Tweema με τους πόνους που λες ότι έχεις λογικό μου φαίνεται να κατέβηκε η μικρή...κάτι μου λέει ότι θα γεννησουμε κοντά!! Σήμερα έχω κ εγώ κάποιες συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο..δε ξέρω αν είναι η αλλαγή εβδομάδας ή τα καμπανάκια που χτυπάνε 😂😂 μήπως σου έδωσε καμία συμβουλή για τον πόνο στη μέση; Με έχει πεθάνει τελευταία!!

@Liiida εμένα νομίζω ότι με βοήθησε το περπάτημα και στο να κατέβει η μικρή αλλά και στη διάρκεια της γέννας! Σκέψου ότι μια μέρα πριν γεννήσω βγήκα για περίπατο και ενώ ένιωθα κάποιους πόνους συνέχιζα...η συμβουλή του γιατρού ήταν σκάλες, σεξ, περπάτημα!!

 

Εγώ δεν κάθομαι καθόλου. Έτσι κ δεν βγάλω τν μικρό έξω κάνω συνέχεια δουλειές. Πρεπει να έχω κ το σπίτι πολύ καθαρό για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. Μπάλα γυμναστικής μου είπε αλλά επειδή δεν έχω μου έδειξε πως να τις κάνω. Δεν ξέρω αν προλάβει το πρωί θα πάει να πάρει μια μπάλα ο άντρας μου. Κ επίσης μου είπε να κάθομαι στα 4. Εν τω μεταξύ για να δει πως είναι το μωρό μέσα μου κ αν έχει εμπεδωθεί έκανε διαφορά στην κοιλια μου χωρίς να με πονάει κ ταυτόχρονα έφευγε ο πόνος απο την πλάτη κ την μέση μου 

Ξέρεις τι μου έκανε εντύπωση; ότι δεν μου είπε ο γιατρός ότι έχει κατέβει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema κατάλαβα... Πραγματικά θαρραλέο 😂

Κοίτα έχοντας περάσει μια γέννα είδα ότι όλη την δουλειά την έκαναν οι μαιες,ο γιατρός έβγαλε μόνο το μωρό κ με έραψε. Δεν με φοβίζει κάτι πλέον. Κ τωρα αν θέλω μπορώ να φέρω κ γιατρό στο σπίτι αλλά δεν θα χρησιμεύσει σε κάτι. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θέλω να περάσω τον τοκετό που είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κοίτα έχοντας περάσει μια γέννα είδα ότι όλη την δουλειά την έκαναν οι μαιες,ο γιατρός έβγαλε μόνο το μωρό κ με έραψε. Δεν με φοβίζει κάτι πλέον. Κ τωρα αν θέλω μπορώ να φέρω κ γιατρό στο σπίτι αλλά δεν θα χρησιμεύσει σε κάτι. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θέλω να περάσω τον τοκετό που είχα. 

Νόμιζα ότι οι γιατροί δεν αναλαμβάνουν γέννα στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;; 

Εγω εχθες μπορώ να πω ότι επαθα ενα μινι εγκεφαλικό, βγαίνοντας απο το μπανιο παρατηρησα οτι ξεπροβαλε μια ραγαδα στο κατω μερος του μαστου.. Αφου κλαψουρισα λιγο στον άντρα μου μπηκα να δω κατευθείαν για κρεμα να το προλάβω! Τελικα κατεληξα να ξεκινησω με της avene που εχω σπίτι και διαβασα οτι κανει κ για βρεφη οπότε βλέπουμε... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;; 

Εγω εχθες μπορώ να πω ότι επαθα ενα μινι εγκεφαλικό, βγαίνοντας απο το μπανιο παρατηρησα οτι ξεπροβαλε μια ραγαδα στο κατω μερος του μαστου.. Αφου κλαψουρισα λιγο στον άντρα μου μπηκα να δω κατευθείαν για κρεμα να το προλάβω! Τελικα κατεληξα να ξεκινησω με της avene που εχω σπίτι και διαβασα οτι κανει κ για βρεφη οπότε βλέπουμε... 

 

😂😂😂 Μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματα μας μόνο χαχαχα 

Καλημεραααα 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! @Diana_caterina εμένα κορίτσι μ το στήθος μ έκανε από την αρχή αλλά δεν θέλω να βάζω κρέμες στο στήθος οπότε λέω δεν πειράζει!!! Στο υπόλοιπο σώμα βάζω κρέμες αν είναι να κάνω τώρα ας κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η PanB είπε:

😂😂😂 Μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματα μας μόνο χαχαχα 

Καλημεραααα 😁😁

Χαχαχαχ προφανως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! @Diana_caterina εμένα κορίτσι μ το στήθος μ έκανε από την αρχή αλλά δεν θέλω να βάζω κρέμες στο στήθος οπότε λέω δεν πειράζει!!! Στο υπόλοιπο σώμα βάζω κρέμες αν είναι να κάνω τώρα ας κάνω!

Εγω νομιζω δεν εκανα γιατί δεν μπορώ να πω οτι μςγαλωσε πολυ το στήθος και δεν μπορώ να πω οτι ημουν τυπική στην ενυδάτωση.. Ισως είναι αυτο που εχετε ξαναπει οτι αν ειναι να κανει ραγαδες το σωμα θα κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Νόμιζα ότι οι γιατροί δεν αναλαμβάνουν γέννα στο σπίτι. 

Ουσιαστικά όταν γίνει κάτι τέτοιο είναι μόνο για να νιωθει η γυναίκα "ήρεμη",αν κ δεν μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό που θα κάνει μια μαια. Όπως επίσης μπορεί να σαν πλάνο β να είναι stand by γιατρός σε ιδιωτικό ώστε αν θελήσει ή προκύψει κάτι να υπάρξει μεταφορά στο μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Επικρατεί μεγάλο άγχος εντωμεταξύ να τα προλάβω ολα🤣 δεν μπορώ νιώθω ότι δεν θα τελειωσω ποτε😂

Άσε εγώ λέω σήμερα να τελειώσω με τις ντουλάπες κάνω ένα καλό ξεσκαρταρισμα χειμωνιάτικα καλοκαιρινά που δεν φοράω! Να μαζευτουνε! Μετά πρέπει να πλυθούν χάλια να μπουν στη θέση τους! Έχουμε δουλίτσες χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Άσε εγώ λέω σήμερα να τελειώσω με τις ντουλάπες κάνω ένα καλό ξεσκαρταρισμα χειμωνιάτικα καλοκαιρινά που δεν φοράω! Να μαζευτουνε! Μετά πρέπει να πλυθούν χάλια να μπουν στη θέση τους! Έχουμε δουλίτσες χαχα!

Απο τα χαλια γλιτωνω καθε χρόνο γιατι τα δινουμε μαζι με τα πεθερικά μου σε καθαριστηριο τα αποθηκευουν κιολας και είμαστε καλυμμενοι και απο χώρο 😉 

Οσο αναφορα τα υπόλοιπα εκανα αλλο ενα ντου στα εργαλεία του αντρα μου και τα εφτιαξα και τωρα λέμε να κανουμε την κούνια για να πάρουμε και μια απόφαση με το κρεβάτι! Αλλα στα περισσότερα εξαρτώμαι απο τον άντρα μου για να γινουν και εκνευρίζομαι γιατι δεν εχει χρόνο να τα κανει😂και περνούν οι βδομάδες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο τα χαλια γλιτωνω καθε χρόνο γιατι τα δινουμε μαζι με τα πεθερικά μου σε καθαριστηριο τα αποθηκευουν κιολας και είμαστε καλυμμενοι και απο χώρο 😉 

Οσο αναφορα τα υπόλοιπα εκανα αλλο ενα ντου στα εργαλεία του αντρα μου και τα εφτιαξα και τωρα λέμε να κανουμε την κούνια για να πάρουμε και μια απόφαση με το κρεβάτι! Αλλα στα περισσότερα εξαρτώμαι απο τον άντρα μου για να γινουν και εκνευρίζομαι γιατι δεν εχει χρόνο να τα κανει😂και περνούν οι βδομάδες! 

Ε ναι είναι πολλά που κατα βάση πρέπει να κάνουν εκείνοι!! Κ εμείς σίγουρα σιγά σιγά πιστεύω προχωράμε κάθε μέρα κ από λίγα θα τελειώσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ε ναι είναι πολλά που κατα βάση πρέπει να κάνουν εκείνοι!! Κ εμείς σίγουρα σιγά σιγά πιστεύω προχωράμε κάθε μέρα κ από λίγα θα τελειώσουμε.

Αστα! Και μουλεει κιολας να μην αγχωνομαι και να το χαρω, μα δεν προλαβαίνω 😂 θα το χαρω οταν θα ενω και θα τακτοποιώ τα πράγματα της μικρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Αστα! Και μουλεει κιολας να μην αγχωνομαι και να το χαρω, μα δεν προλαβαίνω 😂 θα το χαρω οταν θα ενω και θα τακτοποιώ τα πράγματα της μικρης

κλασικοί άντρες χεχε 🤣🤣 όλοι τα ίδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ουσιαστικά όταν γίνει κάτι τέτοιο είναι μόνο για να νιωθει η γυναίκα "ήρεμη",αν κ δεν μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό που θα κάνει μια μαια. Όπως επίσης μπορεί να σαν πλάνο β να είναι stand by γιατρός σε ιδιωτικό ώστε αν θελήσει ή προκύψει κάτι να υπάρξει μεταφορά στο μαιευτήριο. 

Δε μπορείς να απευθυνθείς σε γιατρό δημοσίου σαν β πλάνο; 

Κορίτσια στις συσπάσεις πετρωνει η κοιλια ψηλά και νιώθεις σαν κάτι μεταξύ ρεύματος και τσιμπήματος κολπικα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια στις συσπάσεις πετρωνει η κοιλια ψηλά και νιώθεις σαν κάτι μεταξύ ρεύματος και τσιμπήματος κολπικα;; 

Κορίτσι εγώ κολπικά δε νιωθω τπτ αν εννοεις τις Braxton hicks. Μόνο πετρωνει-σφίγγεται η κοιλιά μου ψηλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσι εγώ κολπικά δε νιωθω τπτ αν εννοεις τις Braxton hicks. Μόνο πετρωνει-σφίγγεται η κοιλιά μου ψηλά. 

Γενικά αυτές τις μέρες η κοιλια μου ήταν πέτρα αλλά πιστεύω ότι ήταν το έντερο. Σήμερα όμως ένιωσα 2 3 φορές στιγμιαία πετρώματα και μετα απο λίγο σαν τσιμπήματα από κάτω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Γενικά αυτές τις μέρες η κοιλια μου ήταν πέτρα αλλά πιστεύω ότι ήταν το έντερο. Σήμερα όμως ένιωσα 2 3 φορές στιγμιαία πετρώματα και μετα απο λίγο σαν τσιμπήματα από κάτω.. 

Φαντάζομαι ότι η αίσθηση μπορεί να είναι λίγο διαφορετική σε κάθε κοπέλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Φαντάζομαι ότι η αίσθηση μπορεί να είναι λίγο διαφορετική σε κάθε κοπέλα...

Ναι ετσι νομίζω και εγώ.. Πάλι καλά έχω ραντεβού την Τρίτη να δω τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

κλασικοί άντρες χεχε 🤣🤣 όλοι τα ίδια

Μετα όμως οταν θα πιασουν το μωρο πρωτη φορα να του αλλαξουν πανα και αγχωθουν ή φτασουν τα τσιτα στο ταβάνι να τους δω εκει! 

Ιδανικα εγω θα ήθελα να έχω τελειώσει μέχρι τελη Ιουνίου να εχω μονο να ασχοληθώ με τις βερες, τον γαμο και να τακτοποιήσω τα ρουχαλάκια της μικρης και γενικα τα πράγματα της! Γιατι θα είναι και οι δουλειές του σπιτιού οπότε δεν θα εχω κουράγιο να τα κανω ολα σε μια μερα αρα θα μου παρει καιρο.. Να μην καταω και λιγο καιρό να κοιταζω το ταβανι; τοσο τρέξιμο... Κανω και με περιμένει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Γενικά αυτές τις μέρες η κοιλια μου ήταν πέτρα αλλά πιστεύω ότι ήταν το έντερο. Σήμερα όμως ένιωσα 2 3 φορές στιγμιαία πετρώματα και μετα απο λίγο σαν τσιμπήματα από κάτω.. 

Είχα κ εγώ μια σύσπαση τις προάλλες,στο ύψος του αφαλού ένιωσα ένα πέτρωμα για μερικά δευτερόλεπτα και μετά τπτ. Από κάτω δεν ένιωσα κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...