Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κρητη.. 🤓

Όταν ειπες μητέρα νομιζα ότι εννοουσες της Αθήνας και ασπρισα😅 πόνους στην μέση εχω και εγω αλλά δεν εχω πάρει κιλά δεν ξέρω μήπως στην δικη μου περίπτωση πονάω λογω οτι η μήτρα έχει οπίσθια κλίση (πέρα από την ορθοστασια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Όταν ειπες μητέρα νομιζα ότι εννοουσες της Αθήνας και ασπρισα😅 πόνους στην μέση εχω και εγω αλλά δεν εχω πάρει κιλά δεν ξέρω μήπως στην δικη μου περίπτωση πονάω λογω οτι η μήτρα έχει οπίσθια κλίση (πέρα από την ορθοστασια) 

Εγώ πονάω πιο κάτω από τη μέση,προς λεκάνη. Και ξέχασα να το πω στην γυναικολόγο μου 😩 εμένα βέβαια μπορεί να είναι κ από το καθισιο! 🤭😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Όταν ειπες μητέρα νομιζα ότι εννοουσες της Αθήνας και ασπρισα😅 πόνους στην μέση εχω και εγω αλλά δεν εχω πάρει κιλά δεν ξέρω μήπως στην δικη μου περίπτωση πονάω λογω οτι η μήτρα έχει οπίσθια κλίση (πέρα από την ορθοστασια) 

Ειχα κ την προ ιστορια μου. Με την μεση..... Πριν 3 χρονια με ξεκινησε σαν πονος. Κ εβαζα πατους σε αθλητικα για σωστη ισορροπία. Κ τωρα λογικα μεγαλη η μητρα πιεζονται οι σπονδυλοι κ προκαλουν τον πονο κ την ακινητοποιηση του αριστερου ποδιου μου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ πονάω πιο κάτω από τη μέση,προς λεκάνη. Και ξέχασα να το πω στην γυναικολόγο μου 😩 εμένα βέβαια μπορεί να είναι κ από το καθισιο! 🤭😆

Εκει. Κ μουδιαζω αριστερα. Κ σταματαει να κουνιεται το αριστερο ποδι. Κ οταν κοιμαμαι κ ειμαι ανασκελα δνε μπορω να γυρισω αριστερα η δεξια. Με γυρναει ο άντρας ς μου. Η αν θελω τουαλέτα κ εχω τοννπολυ τον πονο. Με σηκωνει εκεινος κ παμε σιγα σιγα τουαλέτα 🙄αλλα κ παλι κ με βοηθεια ποναω. Ειναι ηλεκτρισμος. Ειτε βαλω εγω δυναμη ειτε καποιος αλλος ο πονος ειναι ο ιδιος. Δεν θέλει καθολου κινηση. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εκει. Κ μουδιαζω αριστερα. Κ σταματαει να κουνιεται το αριστερο ποδι. Κ οταν κοιμαμαι κ ειμαι ανασκελα δνε μπορω να γυρισω αριστερα η δεξια. Με γυρναει ο άντρας ς μου. Η αν θελω τουαλέτα κ εχω τοννπολυ τον πονο. Με σηκωνει εκεινος κ παμε σιγα σιγα τουαλέτα 🙄αλλα κ παλι κ με βοηθεια ποναω. Ειναι ηλεκτρισμος. Ειτε βαλω εγω δυναμη ειτε καποιος αλλος ο πονος ειναι ο ιδιος. Δεν θέλει καθολου κινηση. 🙄

Πω πω ρε κοπέλα μου...πολυ δύσκολο αυτό που περιγράφεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ πονάω πιο κάτω από τη μέση,προς λεκάνη. Και ξέχασα να το πω στην γυναικολόγο μου 😩 εμένα βέβαια μπορεί να είναι κ από το καθισιο! 🤭😆

Χαχαχαχα όχι ειναι λογω οτι ανοιγει η λεκάνη το ειχα πριν με πονεσει η μεση μου 😅😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εκει. Κ μουδιαζω αριστερα. Κ σταματαει να κουνιεται το αριστερο ποδι. Κ οταν κοιμαμαι κ ειμαι ανασκελα δνε μπορω να γυρισω αριστερα η δεξια. Με γυρναει ο άντρας ς μου. Η αν θελω τουαλέτα κ εχω τοννπολυ τον πονο. Με σηκωνει εκεινος κ παμε σιγα σιγα τουαλέτα 🙄αλλα κ παλι κ με βοηθεια ποναω. Ειναι ηλεκτρισμος. Ειτε βαλω εγω δυναμη ειτε καποιος αλλος ο πονος ειναι ο ιδιος. Δεν θέλει καθολου κινηση. 🙄

Απαπα! Πάντως κ εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη κ γυρνάω δεξιά αριστερά πονάω κ μετά όταν σηκώνομαι για τα πρώτα βήματα πάλι νιώθω πόνο. Δεν έχει διάρκεια όμως ευτυχώς. Επίσης όταν κάνω γυμναστική είμαι καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχα όχι ειναι λογω οτι ανοιγει η λεκάνη το ειχα πριν με πονεσει η μεση μου 😅😂 

Εμένα εν τω μεταξύ ήταν ήδη ανοιχτή η λεκάνη μου, να δω που θα φτάσει!!! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εκει. Κ μουδιαζω αριστερα. Κ σταματαει να κουνιεται το αριστερο ποδι. Κ οταν κοιμαμαι κ ειμαι ανασκελα δνε μπορω να γυρισω αριστερα η δεξια. Με γυρναει ο άντρας ς μου. Η αν θελω τουαλέτα κ εχω τοννπολυ τον πονο. Με σηκωνει εκεινος κ παμε σιγα σιγα τουαλέτα 🙄αλλα κ παλι κ με βοηθεια ποναω. Ειναι ηλεκτρισμος. Ειτε βαλω εγω δυναμη ειτε καποιος αλλος ο πονος ειναι ο ιδιος. Δεν θέλει καθολου κινηση. 🙄

Ωχ θεε μου λυπάμαι πολύ! Δυστυχώς η ορθοστασια είναι ατιμη..εγώ την ειχα τραυματισει απο βαρος πριν μια 5ετια και ύστερα απο την πολυ ορθοστασία με επιανε.. Τα ισχια μου ειδικά και ήταν σαν σφαχτης στα καλα καθούμενα ενω περπατουσα.. Σου εύχομαι οσο περνάει ο καιρός να σου είναι ολο και ανώδυνο και να μην βασανιζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα εν τω μεταξύ ήταν ήδη ανοιχτή η λεκάνη μου, να δω που θα φτάσει!!! 😆

Χαχαχαχα ειμαστε σαν τετρις τωρα μετακινουνται ολα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε ριξει καμια ματια για θηλαστρο; δεν ξερω αν πρέπει να παρω.. Όπως και επίσης αν πρέπει να παρω και τον αποστειρωτη των μπιμπερό.. Θα τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια έχετε ριξει καμια ματια για θηλαστρο; δεν ξερω αν πρέπει να παρω.. Όπως και επίσης αν πρέπει να παρω και τον αποστειρωτη των μπιμπερό.. Θα τρελαθω

Εγώ τπτ,το μόνο που μου έχει πει φίλη μου είναι ότι αποστειρωτης δεν χρειάζεται αλλά δεν το έχω ψάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ωχ θεε μου λυπάμαι πολύ! Δυστυχώς η ορθοστασια είναι ατιμη..εγώ την ειχα τραυματισει απο βαρος πριν μια 5ετια και ύστερα απο την πολυ ορθοστασία με επιανε.. Τα ισχια μου ειδικά και ήταν σαν σφαχτης στα καλα καθούμενα ενω περπατουσα.. Σου εύχομαι οσο περνάει ο καιρός να σου είναι ολο και ανώδυνο και να μην βασανιζεσαι! 

Ναι καπως ετσι.... Ειναι πουε χω κ τον μικρουλη κ τρεχω πανω κατω. Κ καθομαι κ πατωμα για παιχνιδι. Φουλ ξυπνηματα κ το βραδυ. Ξεκουραση καμια... Ολα επηρεαζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια έχετε ριξει καμια ματια για θηλαστρο; δεν ξερω αν πρέπει να παρω.. Όπως και επίσης αν πρέπει να παρω και τον αποστειρωτη των μπιμπερό.. Θα τρελαθω

Εννοείται αποστειρωτη ειχα παρει. Κ 2 μπιμπερό να τα χω σπιτι... Πιπιλα πηρε 40 ημερων..... Μπιμπερό 1 φορα την εβδομάδα με μητρικο για να εχει μια επαφη με μπιμπερό γιατι θα γυρνουσα δουλεια. Θηλαστρο medela το κατα ευχαριστηθηκα. Ομηταν πολυ καλυτερο κ απο τον θηλασμο για εμενα.!!μητρικο εβαζα κ καταψυξη.... Ο μικρος θηλασε εως 6 μηνων. Μεχρι που μπηκε η πατατα στο στομα μου μου εδωσε ακυρο... Μητρικο ειχα εως κ 7ο....σκόνη εβαζα εαν ηθελε κι αλλο κ δεν ειχα από ψύξει. Παντα ειχα δηλ σκονη για να νιωθω σιγουρια σπίτι . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι καπως ετσι.... Ειναι πουε χω κ τον μικρουλη κ τρεχω πανω κατω. Κ καθομαι κ πατωμα για παιχνιδι. Φουλ ξυπνηματα κ το βραδυ. Ξεκουραση καμια... Ολα επηρεαζουν. 

Να βρεις να κανεις καμια ασκηση για αυτο! Κανονικά θελει φυσιοθεραπειες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Να βρεις να κανεις καμια ασκηση για αυτο! Κανονικά θελει φυσιοθεραπειες.. 

Μωρε πολλα θελει. Εκανα κ στο μικρο πιλατες κ γιογκα. Δεν βοήθησε .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εννοείται αποστειρωτη ειχα παρει. Κ 2 μπιμπερό να τα χω σπιτι... Πιπιλα πηρε 40 ημερων..... Μπιμπερό 1 φορα την εβδομάδα με μητρικο για να εχει μια επαφη με μπιμπερό γιατι θα γυρνουσα δουλεια. Θηλαστρο medela το κατα ευχαριστηθηκα. Ομηταν πολυ καλυτερο κ απο τον θηλασμο για εμενα.!!μητρικο εβαζα κ καταψυξη.... Ο μικρος θηλασε εως 6 μηνων. Μεχρι που μπηκε η πατατα στο στομα μου μου εδωσε ακυρο... Μητρικο ειχα εως κ 7ο....σκόνη εβαζα εαν ηθελε κι αλλο κ δεν ειχα από ψύξει. Παντα ειχα δηλ σκονη για να νιωθω σιγουρια σπίτι . 

Εύχομαι να μπορώ να θηλαζω μεχρι κ το ετος εστω! Αλλα είναι και αναλογα το παιδί.. Θηλαστρο ηλεκτρικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Μωρε πολλα θελει. Εκανα κ στο μικρο πιλατες κ γιογκα. Δεν βοήθησε .... 

Εγω οταν με πιανει προσπαθω να ξεκουραζομαι και να μην την ζοριζω.. Δοξα το θεο εμπλαστρα δεν εχω βαλει φετος αλλα ξαπλα.. Βέβαια με τον μικρο να μου πεις που να κατσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω οταν με πιανει προσπαθω να ξεκουραζομαι και να μην την ζοριζω.. Δοξα το θεο εμπλαστρα δεν εχω βαλει φετος αλλα ξαπλα.. Βέβαια με τον μικρο να μου πεις που να κατσεις.. 

Δεν καθεσαι... Κ αμα με πιασει ακινητοποιουμε. Δεν γινεται να κινηθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εύχομαι να μπορώ να θηλαζω μεχρι κ το ετος εστω! Αλλα είναι και αναλογα το παιδί.. Θηλαστρο ηλεκτρικό; 

Κι εγώ αναρωτιέμαι αν το χειροκίνητο κάνει δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εύχομαι να μπορώ να θηλαζω μεχρι κ το ετος εστω! Αλλα είναι και αναλογα το παιδί.. Θηλαστρο ηλεκτρικό; 

Ναι.. Κ με μπαταρία ηταν. Medela swing... Ετσι λέγεται. Αποστείρωση εκανα έως τον 3ο μηνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υοαρχουν κ τα νοσοκομειακα. Μπορειτε δηλ να τα νοικιασετε. Κ ειναι πολυ καλυτερα. Βγαχουν περισσότερο γαλα. Εμενα ηταν φαγανος. Κ πχ για 1 γευμα επρεπε να κανω πολλες αντλησεις...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ αναρωτιέμαι αν το χειροκίνητο κάνει δουλειά..

Χειροκινητο μπααααα.. Άδικος κοπος κ αδικα λεφτα... Ασε που θα παθουμε τενοντιτιδα απο τα σηκωματα. Ας μην παθουμε κ απο το θηλαστρο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν καθεσαι... Κ αμα με πιασει ακινητοποιουμε. Δεν γινεται να κινηθω... 

Κουράγιο κορίτσι! Και οταν με το καλο καταφέρουμε να παμε διακοπες λεω να πας καμια βολτα σε ιαματικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι αχρείαστα να ειναι! Αλλα ποτε δεν ξερεις... Και μες στην νύχτα να τρεχεις για γαλα και για μπιμπερό δεν λεει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...