Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Θέλοντας και μη θα μείνει με παππουδογιαγιαδες γιατί θα πρέπει να γυρίσω για δουλειά. Και θα ήθελα και από μηνών που θα είναι να έχω τη δύναμη να το αφήσω και να κάνω μια βόλτα. Όλα αυτά πριν μείνω έγκυος μου φαινοντουσαν εύκολα.. 

Φυσικά κ να το αφήσεις να βγεις μια βόλτα είτε με φίλη σου είτε με τον άντρα σου. Χρειάζεται!!! Εντάξει μπορεί να μην τον αφήσεις απκ την αρχή σιγά σιγά όμως θα θελήσεις κ εσύ ή ίδια λιγάκι χρόνο. Απλά είναι το θέμα οι φροντίστες να ακολουθήσουν τα δικά σας θέλω. Κάποιοι γονείς συμβιβαζονται με τους παππουδογιαγιαδες κάποιοι άλλοι τα καταφέρνουν κ τους έχουν στα δικά τους νερά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εν τω μεταξύ κορίτσια εμεις δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά. Μέχρι κ 7, 5 μηνών που τον πήγαμε βρεφικό για να πάω για δουλειά δεν είχε μείνει με κανέναν. Καλά εντάξει να σας πω ότι έκλαιγα με μαύρο δάκρυ. Εν τέλει βρήκα τρόπο μπήκα ταμείο ανεργίας κ τον σταματήσαμε. Τον πήγαμε παιδικό λίγο πριν τα 3 για να πάω πάλι για δουλειά κ τελικά πάλι σταμάτησα. (σχεδόν όλα τα λεφτά έφευγαν σε κοπέλα). Όταν ήταν όμως μικρός εγώ ήθελα να βγω με τον άντρα μου κ ο άντρας μου φοβοταν δεν ήθελε να τον αφήσουμε πουθενά. Κ έχουμε φτάσει κ δεν έχει μείνει με κανέναν τα βράδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Διάβασα πόσες σελίδες σήμερα γιατί είχα μέρες να μπω...δε ξέρω τι να σχολιάσω πρώτα 😂😂😂 @chaotic όντως είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες 11/6 έχω πητ..που θα γεννήσεις με το καλό;; @Tweema είμαι πολύ καλύτερα, πήρα λίγο θάρρος αλλά πάντα έχω λίγο φόβο! περιμένω να πάω την επόμενη εβδομάδα να δω τι θα πει κ ο γιατρός..

Για το ζάχαρο που λέτε, κάνω κ εγώ μετρήσεις με το μηχανάκι..που κ που μου βγαίνουν λίγο οριακές οι τιμές αλλά δεν περπατάω κ τρώω συνήθως λίγο παραπάνω εκείνες τις φορές! Επίσης άρχισαν να με πειράζουν κάποια τρόφιμα, όπως πχ τα δημητριακά οπότε τα έκοψα! Το παν είναι οι συνδυασμοί γενικά...κ το περπάτημα όποια μπορεί! Η μικρή είναι μια χαρά στις μετρήσεις, ειδικά στην τελευταία ήταν ακριβώς κ άντε να βγει μια εβδομάδα πάνω καμιά φορά αλλά δεν ανησυχεί κανέναν! 

Σεξ;;;!! Τι είναι αυτό;;!!! Μας το έχει απαγορεύσει από τότε που είδαμε τη χοάνη κ ζω ένα δράμα!!!! Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά προσωπικά μετά τη γέννα πονούσα παααααρα πολύ!! Με τον καιρό βελτιωνόταν αλλά ουσιαστική διαφορά είδα μετά από 15 μήνες που μου ήρθε περίοδος.. ευτυχώς προλαβαίναμε να κάνουμε αλλά ήταν λίγο μαρτύριο στην αρχή!

Την μικρή κ εγώ την έχω αφήσει μετρημένες φορές στη μαμά μου..στις αρχές ερχόταν εφόσον την κοιμιζα κ βγαίναμε για ένα γρήγορο ποτό με τον άντρα μου για λίγο! Την κρατούσε μόνο για να πάω στη δουλειά..την έπαιρνα παντού μαζί μου γιατί έτσι μου έβγαινε και ειδικά όταν άρχισα τη δουλειά δεν ήθελα να επιβαρύνω κ άλλο τη μαμά μου να την κρατάει για να βγω..τώρα με τα δύο δε ξέρω τι θα γίνει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2021 at 10:12 ΠΜ, ο/η eleni5525 είπε:

Βάζω κι εγώ προγεστερόνη.. δε μου λες σου φέρνει ενόχληση κάτω σαν λίγο φαγούρα να το πω; Δύο φορές τη μέρα κάνω ντουζ ή πλενομαι εκεί κάτω μόνο και μόνο για να μου φύγει αυτή η αίσθηση. Νιώθω ότι φταίνε τα υπολείμματα από το υπόθετο 

 

Όντως το υπόθετο αφήνει υπολείμματα...βάζω ένα το βράδυ πριν τον ύπνο και το πρωί πάντα πλενομαι και αλλάζω εσώρουχο.. μέσα στην ημέρα είμαι μια χαρά όμως! Ότι βγει το πρωί κ τέλος..στην εξωσωματική που έβαζα δύο άλλαζα συνεχώς εσώρουχο γιατί τα σερβιετακια δεν τα μπορώ καθόλου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😆 Να ρωτησω κι εγώ κάτι άσχετο; Κυρίως τις έμπειρες μανούλες... από λευκά είδη τι θα χρειαστούμε για το παιδί; Προσπαθώ να κάνω τις πρώτες μου online αγορές αλλά με τόσες ονομασίες μου φαίνονται κινεζικά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😆 Να ρωτησω κι εγώ κάτι άσχετο; Κυρίως τις έμπειρες μανούλες... από λευκά είδη τι θα χρειαστούμε για το παιδί; Προσπαθώ να κάνω τις πρώτες μου online αγορές αλλά με τόσες ονομασίες μου φαίνονται κινεζικά 😅

Κι εδώ τα ίδια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Διάβασα πόσες σελίδες σήμερα γιατί είχα μέρες να μπω...δε ξέρω τι να σχολιάσω πρώτα 😂😂😂 @chaotic όντως είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες 11/6 έχω πητ..που θα γεννήσεις με το καλό;; @Tweema είμαι πολύ καλύτερα, πήρα λίγο θάρρος αλλά πάντα έχω λίγο φόβο! περιμένω να πάω την επόμενη εβδομάδα να δω τι θα πει κ ο γιατρός..

Για το ζάχαρο που λέτε, κάνω κ εγώ μετρήσεις με το μηχανάκι..που κ που μου βγαίνουν λίγο οριακές οι τιμές αλλά δεν περπατάω κ τρώω συνήθως λίγο παραπάνω εκείνες τις φορές! Επίσης άρχισαν να με πειράζουν κάποια τρόφιμα, όπως πχ τα δημητριακά οπότε τα έκοψα! Το παν είναι οι συνδυασμοί γενικά...κ το περπάτημα όποια μπορεί! Η μικρή είναι μια χαρά στις μετρήσεις, ειδικά στην τελευταία ήταν ακριβώς κ άντε να βγει μια εβδομάδα πάνω καμιά φορά αλλά δεν ανησυχεί κανέναν! 

Σεξ;;;!! Τι είναι αυτό;;!!! Μας το έχει απαγορεύσει από τότε που είδαμε τη χοάνη κ ζω ένα δράμα!!!! Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά προσωπικά μετά τη γέννα πονούσα παααααρα πολύ!! Με τον καιρό βελτιωνόταν αλλά ουσιαστική διαφορά είδα μετά από 15 μήνες που μου ήρθε περίοδος.. ευτυχώς προλαβαίναμε να κάνουμε αλλά ήταν λίγο μαρτύριο στην αρχή!

Την μικρή κ εγώ την έχω αφήσει μετρημένες φορές στη μαμά μου..στις αρχές ερχόταν εφόσον την κοιμιζα κ βγαίναμε για ένα γρήγορο ποτό με τον άντρα μου για λίγο! Την κρατούσε μόνο για να πάω στη δουλειά..την έπαιρνα παντού μαζί μου γιατί έτσι μου έβγαινε και ειδικά όταν άρχισα τη δουλειά δεν ήθελα να επιβαρύνω κ άλλο τη μαμά μου να την κρατάει για να βγω..τώρα με τα δύο δε ξέρω τι θα γίνει 😂😂

Τώρα θα χαλαρώσεις σίγουρα... Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι άλλο. Σε 1,5 μήνα περίπου μπαίνεις στον μήνα σου. Πότε έχεις ντοπλερ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Όντως το υπόθετο αφήνει υπολείμματα...βάζω ένα το βράδυ πριν τον ύπνο και το πρωί πάντα πλενομαι και αλλάζω εσώρουχο.. μέσα στην ημέρα είμαι μια χαρά όμως! Ότι βγει το πρωί κ τέλος..στην εξωσωματική που έβαζα δύο άλλαζα συνεχώς εσώρουχο γιατί τα σερβιετακια δεν τα μπορώ καθόλου!! 

I hate utrogestan!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😆 Να ρωτησω κι εγώ κάτι άσχετο; Κυρίως τις έμπειρες μανούλες... από λευκά είδη τι θα χρειαστούμε για το παιδί; Προσπαθώ να κάνω τις πρώτες μου online αγορές αλλά με τόσες ονομασίες μου φαίνονται κινεζικά 😅

Κορίτσια εγώ είχα πάρει σεντόνια κούνιας, σεντόνια για το στρωματακι στο πορτ μπεμπέ, αδιάβροχο αχ δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς που μπαίνει κάτω από το σεντόνι για νσ μην βραχεί το στρώμα, πετσέτες για το μπάνιο, πετσέτουλες μικρουλες, τα γουλοπανα δεν θυμάμαι πως λέγονται κανονικά είναι κάτι μικρά πετσέτακια που τα χρησιμοποιείς για τις γουλιες, άχρηστα βασικά την ίδια δουλειά κανουν κ οι μικρές πετσέτουλες, αυτά μετά από λίγο καιρό τα χρησιμοποιούσα στο στήθος γιατί έτρεχε πολλή γάλα κ σελτεδακια βαμβακερά πάνω αδιάβροχα από την άλλη πλευρά χρειάζονται να έχεις μαζί να αλλάζεις το μωρό,οπως κ μέσα στο σπίτι,δεν πήγαινα πάντα στην αλλαξιερα,αν κ στην αλλαξιερα για να ακουμπάς το μωρό χρειάζεται σελτεδακι. Αααα κ πάνες αγκαλιάς βλακειες θεωρώ ότι κ με σεντονακια την κάνεις την δουλειά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τώρα θα χαλαρώσεις σίγουρα... Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι άλλο. Σε 1,5 μήνα περίπου μπαίνεις στον μήνα σου. Πότε έχεις ντοπλερ; 

Στις 22 έχω ντοπλερ...αν κ είναι είναι όλα καλά θα μπορώ να κινούμαι σίγουρα άνετα!! Θα είμαι πλέον 32+6.. πω πω πώς περνάει ο καιρός 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια εγώ είχα πάρει σεντόνια κούνιας, σεντόνια για το στρωματακι στο πορτ μπεμπέ, αδιάβροχο αχ δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβώς που μπαίνει κάτω από το σεντόνι για νσ μην βραχεί το στρώμα, πετσέτες για το μπάνιο, πετσέτουλες μικρουλες, τα γουλοπανα δεν θυμάμαι πως λέγονται κανονικά είναι κάτι μικρά πετσέτακια που τα χρησιμοποιείς για τις γουλιες, άχρηστα βασικά την ίδια δουλειά κανουν κ οι μικρές πετσέτουλες, αυτά μετά από λίγο καιρό τα χρησιμοποιούσα στο στήθος γιατί έτρεχε πολλή γάλα κ σελτεδακια βαμβακερά πάνω αδιάβροχα από την άλλη πλευρά χρειάζονται να έχεις μαζί να αλλάζεις το μωρό,οπως κ μέσα στο σπίτι,δεν πήγαινα πάντα στην αλλαξιερα,αν κ στην αλλαξιερα για να ακουμπάς το μωρό χρειάζεται σελτεδακι. Αααα κ πάνες αγκαλιάς βλακειες θεωρώ ότι κ με σεντονακια την κάνεις την δουλειά σου. 

Εγώ τις πάνες αγκαλιάς τις έλιωσα, τις έβαζα για να κρατήσει κάποιος άλλος το μωρό, για να το ακουμπήσω κάπου πχ καναπέ, κρεβάτι, για το ριλαξ, για το γυμναστήριο, παντού 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μικρά σελτεδακια τα χρησιμοποιώ τώρα σαν πετσέτες τις μικρής για να σκουπίζει τα χεράκια της! Γενικά πήρα σεντόνια για την κούνια, πιο μικρά για την καλαθουνα και το καρότσι, πάνες αγκαλιας, και προστατευτικά για την αλλαξιερα (τα οποία θα φανούν χρήσιμα σε εμάς που έχουμε κορίτσια για την περίοδο τους)..νομίζω αυτά από λευκά είδη! Σε πολλά καταστήματα με βρεφικά έχουν κατάλογο με όσα θα χρειαστείτε.. αναφέρουν πολλά βέβαια, αλλά κρατάμε την ουσία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Διάβασα πόσες σελίδες σήμερα γιατί είχα μέρες να μπω...δε ξέρω τι να σχολιάσω πρώτα 😂😂😂 @chaotic όντως είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες 11/6 έχω πητ..που θα γεννήσεις με το καλό;; @Tweema είμαι πολύ καλύτερα, πήρα λίγο θάρρος αλλά πάντα έχω λίγο φόβο! περιμένω να πάω την επόμενη εβδομάδα να δω τι θα πει κ ο γιατρός..

Για το ζάχαρο που λέτε, κάνω κ εγώ μετρήσεις με το μηχανάκι..που κ που μου βγαίνουν λίγο οριακές οι τιμές αλλά δεν περπατάω κ τρώω συνήθως λίγο παραπάνω εκείνες τις φορές! Επίσης άρχισαν να με πειράζουν κάποια τρόφιμα, όπως πχ τα δημητριακά οπότε τα έκοψα! Το παν είναι οι συνδυασμοί γενικά...κ το περπάτημα όποια μπορεί! Η μικρή είναι μια χαρά στις μετρήσεις, ειδικά στην τελευταία ήταν ακριβώς κ άντε να βγει μια εβδομάδα πάνω καμιά φορά αλλά δεν ανησυχεί κανέναν! 

Σεξ;;;!! Τι είναι αυτό;;!!! Μας το έχει απαγορεύσει από τότε που είδαμε τη χοάνη κ ζω ένα δράμα!!!! Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά προσωπικά μετά τη γέννα πονούσα παααααρα πολύ!! Με τον καιρό βελτιωνόταν αλλά ουσιαστική διαφορά είδα μετά από 15 μήνες που μου ήρθε περίοδος.. ευτυχώς προλαβαίναμε να κάνουμε αλλά ήταν λίγο μαρτύριο στην αρχή!

Την μικρή κ εγώ την έχω αφήσει μετρημένες φορές στη μαμά μου..στις αρχές ερχόταν εφόσον την κοιμιζα κ βγαίναμε για ένα γρήγορο ποτό με τον άντρα μου για λίγο! Την κρατούσε μόνο για να πάω στη δουλειά..την έπαιρνα παντού μαζί μου γιατί έτσι μου έβγαινε και ειδικά όταν άρχισα τη δουλειά δεν ήθελα να επιβαρύνω κ άλλο τη μαμά μου να την κρατάει για να βγω..τώρα με τα δύο δε ξέρω τι θα γίνει 😂😂

Αποφάσισα τελικά να γεννήσω στο Γενεσις  και ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά! Εσύ που λες να γεννησεις?Να σε ρωτήσω, ντοπλερ θα κανεις για κάποιο συγγκεκριμένο λόγο ή ο γιατρός σου τη θεωρεί απο τις στάνταρ εξετάσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Τα μικρά σελτεδακια τα χρησιμοποιώ τώρα σαν πετσέτες τις μικρής για να σκουπίζει τα χεράκια της! Γενικά πήρα σεντόνια για την κούνια, πιο μικρά για την καλαθουνα και το καρότσι, πάνες αγκαλιας, και προστατευτικά για την αλλαξιερα (τα οποία θα φανούν χρήσιμα σε εμάς που έχουμε κορίτσια για την περίοδο τους)..νομίζω αυτά από λευκά είδη! Σε πολλά καταστήματα με βρεφικά έχουν κατάλογο με όσα θα χρειαστείτε.. αναφέρουν πολλά βέβαια, αλλά κρατάμε την ουσία!!

Τι εννοείς για τα προστατευτικά της αλλαξιερας ότι θα μας φανούν χρήσιμα για τη περίοδο τους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και δεν εχω αλλο παιδακι παρατηρουσα παντα την θεια μου γιατι εχει πολλα παιδια. Τα πετσετακια πιστεύω ότι είναι πολυ χρησιμα! Οπως και οι πανες αγκαλιας! Γενικα απο λευκα ειδη εχω σκεφτει να μην παρουμε πολλα, διοτι πολλα θα ερθουν και ως δωρα και αντε μετα να δεις που θα τα χωρεσεις!! Για αρχη θα παρουμε 2-3 απο ολα μετα αν δω ότι θα χρειαστεί και άλλα θα παρω. Από κοιλιά πως πατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Στις 22 έχω ντοπλερ...αν κ είναι είναι όλα καλά θα μπορώ να κινούμαι σίγουρα άνετα!! Θα είμαι πλέον 32+6.. πω πω πώς περνάει ο καιρός 🙄🙄

Ολα μια χαρά θα ειναι κορίτσι μου...όντως περνάει ο καιρός.. Βασικά εμένα μου φάνηκε ο μαρτιος ότι πέρασε πολύ γρήγορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Τα μικρά σελτεδακια τα χρησιμοποιώ τώρα σαν πετσέτες τις μικρής για να σκουπίζει τα χεράκια της! Γενικά πήρα σεντόνια για την κούνια, πιο μικρά για την καλαθουνα και το καρότσι, πάνες αγκαλιας, και προστατευτικά για την αλλαξιερα (τα οποία θα φανούν χρήσιμα σε εμάς που έχουμε κορίτσια για την περίοδο τους)..νομίζω αυτά από λευκά είδη! Σε πολλά καταστήματα με βρεφικά έχουν κατάλογο με όσα θα χρειαστείτε.. αναφέρουν πολλά βέβαια, αλλά κρατάμε την ουσία!!

Ποια προστατευτικα λες;; 🤔κ ποια περίοδο; για την εφηβεία λες;; 

Οι πάνες αγκαλιάς κάνουν ακριβώς το ίδιο με ένα σεντονακι..εγώ πχ είχα πολλά από αυτά κ πιο λίγες πάνες αγκαλιές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αν και δεν εχω αλλο παιδακι παρατηρουσα παντα την θεια μου γιατι εχει πολλα παιδια. Τα πετσετακια πιστεύω ότι είναι πολυ χρησιμα! Οπως και οι πανες αγκαλιας! Γενικα απο λευκα ειδη εχω σκεφτει να μην παρουμε πολλα, διοτι πολλα θα ερθουν και ως δωρα και αντε μετα να δεις που θα τα χωρεσεις!! Για αρχη θα παρουμε 2-3 απο ολα μετα αν δω ότι θα χρειαστεί και άλλα θα παρω. Από κοιλιά πως πατε; 

Θα συμφωνήσω μαζί σου για όλα τα βρεφικα είδη. Να δείτε τι θα σας βολέψει.. Εμενα η κοιλια είναι τεράστια κ στην 1η εγκ μεγάλη είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο μικρό μου είχα πάρει λίγα. Πχ πανάκια μικρά, που πλέον τα χρησιμοποιώ να τον σκουπιζω γιατί βγάζει σπυράκια με μωρό μαντήλα η κάτι άλλο ή να βγάζει τις μυξουλες του. Επίσης όταν ήταν μωρό έκανε φουλ εμετούς λόγω παλινδρομησης οπότε έπαιρνα συνεχώς νέα. Ήταν κ χειμώνας δεν στεγνωναν. Τώρα λέω να πάρω λίγα ροζ κ τέλος. Τα πιο παλιά θα τα κρατήσω στο μικρό μου για σκούπισμα. Επίσης είχα πάρει 3 σεντόνια κούνια, κ 3 μόνο κρεβάτι. Εννοείται πως κ σε κούνια χρησιμοποιώ κ σεντόνι κρεβάτιου. Έτσι σμωστε να μου μείνει. Τώρα τον έχω σε κρεβάτι τύπου μοντεσσορι οπότε είναι μεγάλη κούνια στη ουσία σα μέγεθος. Για σκέπασμα είχα πάρει 3 σεντονακι λικνου-καλαθουνας οπότε τον σκεπάζω με αυτά.. Τα οποία τώρα θα τα δώσω στη μικρή... Κουβερτακια είχα 2. Τα χρησιμοποιουσα κ στις βόλτες στο καρότσι. Επίσης σελτεδακια το πρώτο καιρό κάνουν κακά παντού οπότε λερώνουν φουλ ρούχα κ σελτεδακια στη αλλαγή πάνας. Πρέπει να χω 7 με 8... Πάνες αγκαλιάς είχα πάρει χοντρές γιατί ήταν χειμώνας κ τις χρησιμοποιουσα κ σε βόλτες για σκέπασμα στο καρότσι εκτός από σπίτι... Τώρα θέλω να πάρω ελαφριές πιο λεπτές. Τις άλλες τις χοντρές θα τις χρησιμοποιώ για σκέπασμα όταν χρειαστεί. Επίσης είχα πάρει κ κουβερτες πιο χοντρές για κρεβάτι. Που τις χρησιμοποιεί τώρα. Στη μπέμπα δεν παίρνω γιατί θα είναι καλοκαίρι.. Γενικά αφού είναι καλοκαιρινά μωρά δεν θέλετε πολλά πολλά.... Επίσης πλυντήρια στεγνώνουν στο λεπτό... Ρούχα μην πάρετε πολλά μικρά νούμερα γιατί τα χρησιμοποιούν σχεδόν 20 μέρες... Κάποια μια φορά τα χα βαλει πλυντήριο. Μετά μεγάλωσε... Μετά τα 62 εκ θα τα χρησιμοποιείτε 1 μήνα και.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κάτω από καρότσι, καλαθουνα και κρεβατάκι να βάλετε σελτεδακια έτσι ώστε αν γίνει κάποιο ατύχημα πχ κακά τσισα να μην λερωθουν τα στρώματα κια από κάτω.... Επίσης παμπερσ-πάνες νούμερο 1 μην πάρετε μηνιαία πακέτα... Μεγαλώνουν γρήγορα κ θα σας μείνουν. Εγώ στον μικρό μου είχα πάρει ένα πακέτο νούμερο 1..κ μετά παρήγγειλα 1 μηνιαίο πακέτο νούμερο 2 από ίντερνετ.... Κρέμα ποπου ακόμη έχω από τον μικρό. Γενικά δεν χρησιμοποιώ. Μόνο όταν χρειάζεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Την κοιλιά μου κ τα κιλά μου δεν τα σχολιάζω..... Σήμερα το πρωί δυσκολεύουν να βάλω κάλτσες κ αθλητικά..... 😱😱😱

Αχ να ξερες πόσο καιρό δυσκολεύομαι να τα κάνω. Αντε να βάλουμε καλοκαιρινό να μην τις χουμε αυτό. Τα κιλά δεν με νοιαζουν έχω πάρει μπολικα.. Βρε κορίτσια είδα πριν ότι γύρω στις 7/4 θα έχει 28 βαθμούς!!! Για Αθήνα λέω. Την παλεύετε με την ζέστη εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Αχ να ξερες πόσο καιρό δυσκολεύομαι να τα κάνω. Αντε να βάλουμε καλοκαιρινό να μην τις χουμε αυτό. Τα κιλά δεν με νοιαζουν έχω πάρει μπολικα.. Βρε κορίτσια είδα πριν ότι γύρω στις 7/4 θα έχει 28 βαθμούς!!! Για Αθήνα λέω. Την παλεύετε με την ζέστη εσείς; 

Μέχρι στιγμής εγω κρυωνω🤣 ξυπναω πρωι κ εχει χαμηλες θερμοκρασίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Αχ να ξερες πόσο καιρό δυσκολεύομαι να τα κάνω. Αντε να βάλουμε καλοκαιρινό να μην τις χουμε αυτό. Τα κιλά δεν με νοιαζουν έχω πάρει μπολικα.. Βρε κορίτσια είδα πριν ότι γύρω στις 7/4 θα έχει 28 βαθμούς!!! Για Αθήνα λέω. Την παλεύετε με την ζέστη εσείς; 

Κ γω το δα. Για Κρήτη. Κ σήμερα θάλασσα πήγαμε με τον μικρό να παίξει στη άμμο. Για τη ώρα με τη ζέστη την παλεύω. Αλλά προσέχω γιατί με τον ήλιο συνήθως πριζονται τα πόδια... Οπότε γενικά ήλιο να πέφτει στα πόδια αποφεύγω.... Για πιο υψηλές τώρα θερμοκρασίες θα σου πω σε ξανά μήνα που θαψηνομαστε 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ γω το δα. Για Κρήτη. Κ σήμερα θάλασσα πήγαμε με τον μικρό να παίξει στη άμμο. Για τη ώρα με τη ζέστη την παλεύω. Αλλά προσέχω γιατί με τον ήλιο συνήθως πριζονται τα πόδια... Οπότε γενικά ήλιο να πέφτει στα πόδια αποφεύγω.... Για πιο υψηλές τώρα θερμοκρασίες θα σου πω σε ξανά μήνα που θαψηνομαστε 🤣🤣

Θελω κι εγώωωω... Κ ο μικρός ανυπομονεί να έρθει το καλοκαίρι να πάμε θάλασσα!! Αυτό που λες με τα πόδια δεν το έχω ξανακούσει αλλά θα το παρατηρήσω. Προς το παρόν δεν έχω θέμα με τα πόδια κ κάθομαι στον ήλιο λόγω χαμηλής ντε. Βασικά κάνω προετοιμασία ψυχολογικά γιατί δεν μου αρέσει καθόλου ο ήλιος αλλά δεν αντέχω άλλο με την ντε μου. 

Οσον αφορά την ζέστη δεν την παλεύω κ δεν την πάλευα ποτέ αλλά βλέπω με 16-17 βαθμούς κ είμαι όλο ουφ κ ουφ, φαντάζομαι με καμία 25αρια θα πέσω κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...