Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Που δουλεύεις;προφανώς το έχεις πει αλλά δεν το θυμάμαι...

ειμαι φυσικοθεραπευτρια κ δουλεύω σε κεντρο ευεξιας!!κ σημερα πρωι μας ανακοινωσαν οτι ανηκουμε στους κωδικους που κλεινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια δεν μπορούσα να μπω πριν στο site με πέταγε έξω! Έκανα χοριακή σήμερα με 10 μέρες καθυστέρηση αρνητική.. αύριο θα πάω γυναικολόγο να δω τι παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου για να λέει ο γυναικολόγος σου ότι είναι μια χαρά κάτι παραπάνω θα ξέρει...Άλλωστε αυτός ξέρει το ιστορικό σου...Δεν ξέρω ίσως να παίζει κάποιο ρόλο ο θυρεοειδούς αλλά θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να φτάνουμε και σε υπερβολές.Στην τελική η μανάδες μας και οι γιαγιάδες μας μια χαρά έκαναν παιδιά και χωρίς να μετράνε μην τυχόν και ανέβει μια μονάδα ο θυρεοειδής

απλα μου ειπε ο ανθρωπος οτι θελει να ξέρει οτι ειναι σε φυσιολογικα όρια ωστε να εχουμε το νου μας αν μεινω εγκυος αν θα ανεβει...τον εμπιστεύομαι τον γιατρο μου απολυτα..κ ειδικα που με εβαλε να κανω καποια εξέταση εστω κ απο την πρωτη αποτυχια...ακομη κ για θρομβοφιλια μου προτεινε αν μπορω οικονομικα να κανω τωρα ...ολα θα γινουν δεν αγχωνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

ειμαι φυσικοθεραπευτρια κ δουλεύω σε κεντρο ευεξιας!!κ σημερα πρωι μας ανακοινωσαν οτι ανηκουμε στους κωδικους που κλεινουν!

μου αρεσει παντως που μας το φερνουν το lockdown σιγα σιγα....πρωτα η εστιαση και τα γυμναστηρια  μετα τα κεντρα ευεξιας θα ακολουθησουν κεντρα αισθητικης και κομμωτηρια....τα σχολεια δεν τα βλεπω για πολυ ακομα ανοιχτα.....αλλα κατα τα αλλα δεν ειναι στα αμεσα σχεδια το lockdown

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

μου αρεσει παντως που μας το φερνουν το lockdown σιγα σιγα....πρωτα η εστιαση και τα γυμναστηρια  μετα τα κεντρα ευεξιας θα ακολουθησουν κεντρα αισθητικης και κομμωτηρια....τα σχολεια δεν τα βλεπω για πολυ ακομα ανοιχτα.....αλλα κατα τα αλλα δεν ειναι στα αμεσα σχεδια το lockdown

εγω παλι καπου εβλεπα στην τηλεοραση οτι το λοκνταουν ειναι πολυ κοντα μας!!εμενα η μαμα μου μου ειπε να παω να τους δω στο χωριο κ της λεω ασε μην αποκλειστω εκει κ δεν μπορω να γυρισω!!κ στη δουλεια ελπιζουμε να κλεισουμε για 1 μηνα που ειπαν αλλα φοβομαστε μην κανουμε κ Χριστούγεννα κλεισμένοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

απλα μου ειπε ο ανθρωπος οτι θελει να ξέρει οτι ειναι σε φυσιολογικα όρια ωστε να εχουμε το νου μας αν μεινω εγκυος αν θα ανεβει...τον εμπιστεύομαι τον γιατρο μου απολυτα..κ ειδικα που με εβαλε να κανω καποια εξέταση εστω κ απο την πρωτη αποτυχια...ακομη κ για θρομβοφιλια μου προτεινε αν μπορω οικονομικα να κανω τωρα ...ολα θα γινουν δεν αγχωνομαι...

και παρα πολυ καλα κανεις απο εκει αρχιζουν ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

απλα μου ειπε ο ανθρωπος οτι θελει να ξέρει οτι ειναι σε φυσιολογικα όρια ωστε να εχουμε το νου μας αν μεινω εγκυος αν θα ανεβει...τον εμπιστεύομαι τον γιατρο μου απολυτα..κ ειδικα που με εβαλε να κανω καποια εξέταση εστω κ απο την πρωτη αποτυχια...ακομη κ για θρομβοφιλια μου προτεινε αν μπορω οικονομικα να κανω τωρα ...ολα θα γινουν δεν αγχωνομαι...

Και πολύ καλά κάνεις μόνο εσύ ξέρεις τι θέλεις και πως νιώθεις, αλλά να έχεις στο μυαλό σου και μία δεύτερη γνώμη άν δεν δεις αποτέλεσμα 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω παλι καπου εβλεπα στην τηλεοραση οτι το λοκνταουν ειναι πολυ κοντα μας!!εμενα η μαμα μου μου ειπε να παω να τους δω στο χωριο κ της λεω ασε μην αποκλειστω εκει κ δεν μπορω να γυρισω!!κ στη δουλεια ελπιζουμε να κλεισουμε για 1 μηνα που ειπαν αλλα φοβομαστε μην κανουμε κ Χριστούγεννα κλεισμένοι!!

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω παλι καπου εβλεπα στην τηλεοραση οτι το λοκνταουν ειναι πολυ κοντα μας!!εμενα η μαμα μου μου ειπε να παω να τους δω στο χωριο κ της λεω ασε μην αποκλειστω εκει κ δεν μπορω να γυρισω!!κ στη δουλεια ελπιζουμε να κλεισουμε για 1 μηνα που ειπαν αλλα φοβομαστε μην κανουμε κ Χριστούγεννα κλεισμένοι!!

ναι στα καναλια απο οτι μαθαινω το λενε καιρο απο την κυβερνηση μας λενε οτι δεν ειναι στα αμεσα σχεδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ομορφο το νεο ποστ ....καλο μηνα σε ολες μας....καλα αποτελέσματα στις χοριακες με τελειες κυησεις.....με το καλο στις ηδη μανουλες....γερα μωράκια....

Και καλη δύναμή στις υπόλοιπες μαζι και εμενα που μαζευουμε εμβρυα για να ερθει η ωρα η ευλογημενη να τα βαλουμε....❣🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Πολυ ομορφο το νεο ποστ ....καλο μηνα σε ολες μας....καλα αποτελέσματα στις χοριακες με τελειες κυησεις.....με το καλο στις ηδη μανουλες....γερα μωράκια....

Και καλη δύναμή στις υπόλοιπες μαζι και εμενα που μαζευουμε εμβρυα για να ερθει η ωρα η ευλογημενη να τα βαλουμε....❣🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Καλησπέρα καλή επιτυχία, σε ποιό κέντρο θα κάνεις εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Και πολύ καλά κάνεις μόνο εσύ ξέρεις τι θέλεις και πως νιώθεις, αλλά να έχεις στο μυαλό σου και μία δεύτερη γνώμη άν δεν δεις αποτέλεσμα 💜

επειδη ειχα κ αλλη γυναικολογο στη πολη που ζουσα μέχρι πριν ενα χρονο ξερω οτι αν χρειαστει κατι θα εχω μια ακομη γνωμη..αλλα μεχρι τωρα κ οι 2 είναι στο ιδιο μηκος κυματος ..κ ημουν τυχερη οτι κ οι 2 γιατροι ειναι ομιλιτικοι κ αναλυτικοι κ σου εξηγουν τα παντα πριν τους ρωτησεις...νιωθω ασφαλεια με αυτους τους γιατρους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

επειδη ειχα κ αλλη γυναικολογο στη πολη που ζουσα μέχρι πριν ενα χρονο ξερω οτι αν χρειαστει κατι θα εχω μια ακομη γνωμη..αλλα μεχρι τωρα κ οι 2 είναι στο ιδιο μηκος κυματος ..κ ημουν τυχερη οτι κ οι 2 γιατροι ειναι ομιλιτικοι κ αναλυτικοι κ σου εξηγουν τα παντα πριν τους ρωτησεις...νιωθω ασφαλεια με αυτους τους γιατρους...

Εντάξει αυτό είναι πολύ καλό!!!! Που μένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!εγω σημερα ενω ξεκινησα να παω δουλεια με ενημερωσαν οτι κλεινουμε κ εμεις κ βγαινουμε σε αναστολη!!εκανα κ τις εξετασεις σημερα θυροειδη κ χοριακη...βγηκαν 3.24 ο θυροειδης κ η χοριακη 0.1 οποτε μου ειπε ο γιατρος ειναι μια χαρα!!!

Ντινακι για τον θυρεοειδή συμβουλέψου ενδοκρινολόγο καλυτερα. Κ εμενα με τιμη 3.5 ο γυναικολόγος μ ελεγε ειμαστε οκ αλλα οταν πηγα κ σε ενδοκρινολόγο μου ειπε οτι για σύλληψη θελουμε γύρω στο 2... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Κορίτσια μου πρώτη φορά στους 3 κύκλους που κρατάω θερμοκρασία, έδειξε το θερμόμετρο 36.6!! Δεν έχει ξαναγίνει!! Έχω φτάσει μέχρι 36.5! Πήγα χθες και στον ενδοκρινολογο, πήρα εξετασουλες να κάνω, αλλά περιμένω να μου έρθει περίοδος για να πάω τριτη μέρα να τις κανω. Επαναληπτικές είναι όλες....

 @ntinaki83 Εγώ με tsh 2.94 μου έδωσε χαπι ο ενδοκρινολογος για να κατέβει κάτω από 2 για συλληψη! Απλά έχε το στο νου σου! Σαν τιμή είναι φυσιολογική αυτή που έχεις, αλλά για συλληψη όλοι τον θέλουν κάτω από 2. 

20201104_081337.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki83 καλημέρα κοπέλα μου, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κ έναν ενδοκρινολόγο. Η tsh σου είναι φυσιολογική αλλά την θέλουν οπωσδήποτε κάτω από 2 για σύλληψη. Εμένα ο εξωσωματικός μου πριν από κάθε φάση τη μετρούσε ΠΑΝΤΑ, που δεν έχω κανένα ορμονικό θέμα. Και από τα κορίτσια στο θέμα της εξωσωματικής όλοι οι γιατροί τη ζητούσαν κάτω από 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ντινακι για τον θυρεοειδή συμβουλέψου ενδοκρινολόγο καλυτερα. Κ εμενα με τιμη 3.5 ο γυναικολόγος μ ελεγε ειμαστε οκ αλλα οταν πηγα κ σε ενδοκρινολόγο μου ειπε οτι για σύλληψη θελουμε γύρω στο 2... 

Καλημέρα εγω εχω κανει μια βιοχημικη το προηγουμενο μηνα...θεωρει οτι δεν εχω θεμα με τη συλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Καλημέρα εγω εχω κανει μια βιοχημικη το προηγουμενο μηνα...θεωρει οτι δεν εχω θεμα με τη συλληψη...

Ο θυρεοειδης σχεδόν πάντα ανεβαίνει κατά την εγκυμοσύνη (δεν είναι κανονας), αλλά αν εχει και λίγο αυξητικές τάσεις είναι πιο εύκολο να ανέβει. Για αυτό το θέλουν κατεβασμένο πριν τη σύλληψη! Φυσικά όμως, δεν σημαίνει ότι έχεις θυρεοειδή ή ότι έχεις κάποιο θέμα με τη σύλληψη! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον αλλα ειμαι σε λιγο μια περιεργη φαση κ προσπαθω να μην αγχωνομαι κ για το θυρεοειδη..απο την στιγμη που βγηκα σε αναστολη μενω απληρωτη λογω οτι ειμαι με.μεροκαματο κ τα 534 ενας θεος ξερει ποτε θα τα παρω...Επίσης χθες ο συζυγος μου εφαγε μια βαρβατη μειωση μισθου...απο τη δουλεια μου φοβούνται μηπως δεν ανοιξουμε σε ενα μηνα...μπηκα στις σκεψεις μηπως σταματησουμε τις προσπαθειες για παιδι..απο την αλλη ειμαι ηδη 37 σε λιγους μηνες γινομαι 38 οπότε με πιεζει το θέμα της ηλικιας..ο αντρας μου πιστευει οτι δεν πρεπει να σταματησουμε τις προσπαθειες...παντα λεει θα υπαρχουν προβλήματα κ.εμποδια...οποτε προς το παρον θα ξεκαθαρισω στο κεφαλι μου αν συνεχιζω η οχι κ μετα θα δω τι θα κανω με τον ενδοκρινολογο....παντως σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki83 ζουμε σε τόσο δύσκολες εποχές...τόσο δύσκολη καθημερινότητα!!! Εύχομαι όλα αυτά που σας βρήκαν, να είναι απλά μια φάση και όλα να περάσουν και να φτιάξουν!! Κι εμενα στο προηγούμενο lockdown με είχαν βγάλει σε αναστολή ενώ η επιχείρηση λειτουργουσε (ανήκε στις πληττομενες), αλλά το αφεντικό με είχε βάλει να εργάζομαι από το σπιτι....μιλαμε για εκμετάλλευση! Υπομονή κοπέλα μου...υπομονή Και αισιοδοξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

@ntinaki83 ζουμε σε τόσο δύσκολες εποχές...τόσο δύσκολη καθημερινότητα!!! Εύχομαι όλα αυτά που σας βρήκαν, να είναι απλά μια φάση και όλα να περάσουν και να φτιάξουν!! Κι εμενα στο προηγούμενο lockdown με είχαν βγάλει σε αναστολή ενώ η επιχείρηση λειτουργουσε (ανήκε στις πληττομενες), αλλά το αφεντικό με είχε βάλει να εργάζομαι από το σπιτι....μιλαμε για εκμετάλλευση! Υπομονή κοπέλα μου...υπομονή Και αισιοδοξια!!

ο αντρας μου ηταν να φαει μειωση 30 ευρω κ χθες μπηκε ο μισθός κ ειχε φαει μειωση 110 ευρω!!του ηρθε ταμπλας...αλλα θεωρει οτι δεν πρεπει να κανουμε πισω ...οτι παντα υπηρχαν θεματα κ ο κοσμος έκανε παιδια...εστειλα κ στην παλια μου γιατρο για το θυρεοειδη  να μου πει κ αυτη τη γνωμη της κ βλεπουμε τι θα κανω...το κεφαλι μου ειναι καζανι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

ο αντρας μου ηταν να φαει μειωση 30 ευρω κ χθες μπηκε ο μισθός κ ειχε φαει μειωση 110 ευρω!!του ηρθε ταμπλας...αλλα θεωρει οτι δεν πρεπει να κανουμε πισω ...οτι παντα υπηρχαν θεματα κ ο κοσμος έκανε παιδια...εστειλα κ στην παλια μου γιατρο για το θυρεοειδη  να μου πει κ αυτη τη γνωμη της κ βλεπουμε τι θα κανω...το κεφαλι μου ειναι καζανι..

Αυτής της άποψης είμαστε κι εμείς...Τσιμα τσιμα τα βγάζουμε πέρα, αλλά με αυτή τη λογική ο κόσμος δεν θα έκανε παιδιά!!!! Θα πάμε κόντρα στο κύμα λοιπόν και στη γρουσουζιά της εποχής!!!! Ελπίδα ελπίδα ελπίδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ο αντρας μου ηταν να φαει μειωση 30 ευρω κ χθες μπηκε ο μισθός κ ειχε φαει μειωση 110 ευρω!!του ηρθε ταμπλας...αλλα θεωρει οτι δεν πρεπει να κανουμε πισω ...οτι παντα υπηρχαν θεματα κ ο κοσμος έκανε παιδια...εστειλα κ στην παλια μου γιατρο για το θυρεοειδη  να μου πει κ αυτη τη γνωμη της κ βλεπουμε τι θα κανω...το κεφαλι μου ειναι καζανι..

Καταλαβαίνω κορίτσι μου ότι σας έπεσε τρελή κεραμίδα!! Και γω είμαι της άποψης πως ποτέ δεν πρόκειται να είναι ιδανικές οι συνθήκες για παιδί. Εχε όμως γενικά στο νου σου κ το λέω για όλες μας πως ένα μωρακι πέρα του ότι φέρνει απίστευτη χαρά δεν έχει ανάγκη όλα αυτά τα υλικά που θελουμε εμείς να πάρουμε. Για την ακρίβεια το μόνο που θέλει είναι το βυζι μας όπως μου είπε κ μια συνάδελφος. Εύχομαι να ηρεμήσετε και να βγάλετε την άκρη. Πάντως ότι και να αποφασίσετε πιστεύω πως θα είναι για καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου απαντησε η παλια γυανικολογος μου μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικη τιμη κ να μην ανησυχω...αν θελω εγω ομως καποια στιγμη ας παω κ σε ενδοκρινολογο να με δει

ο αντρας μου ειναι επιμονος οτι δεν σταματαμε κ θα κάνουμε παιδακι...νομιζω μετα τη βιοχημική εχει πεισμωσει πιο πολυ...μεχρι που προσπαθεί μερα παρα μερα  να εχουμε επαφες οσο κουρασμενος κ αν ειναι ...θα μου πεις αν αυτος θελει να ειναι ελευθερη επαφη μια χαρα το κανει🤣🤣🤣🤣τι θα κανω εγω θα τον σπρωχνω??αχ κοριτσια μου ποσο μου αρέσει να σας μιλαω...συγγνώμη αν σας ζαλιζω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καταρχην σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον αλλα ειμαι σε λιγο μια περιεργη φαση κ προσπαθω να μην αγχωνομαι κ για το θυρεοειδη..απο την στιγμη που βγηκα σε αναστολη μενω απληρωτη λογω οτι ειμαι με.μεροκαματο κ τα 534 ενας θεος ξερει ποτε θα τα παρω...Επίσης χθες ο συζυγος μου εφαγε μια βαρβατη μειωση μισθου...απο τη δουλεια μου φοβούνται μηπως δεν ανοιξουμε σε ενα μηνα...μπηκα στις σκεψεις μηπως σταματησουμε τις προσπαθειες για παιδι..απο την αλλη ειμαι ηδη 37 σε λιγους μηνες γινομαι 38 οπότε με πιεζει το θέμα της ηλικιας..ο αντρας μου πιστευει οτι δεν πρεπει να σταματησουμε τις προσπαθειες...παντα λεει θα υπαρχουν προβλήματα κ.εμποδια...οποτε προς το παρον θα ξεκαθαρισω στο κεφαλι μου αν συνεχιζω η οχι κ μετα θα δω τι θα κανω με τον ενδοκρινολογο....παντως σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον

Έχει δίκιο ο άντρας σου.. Ποτέ οι καταστεις δεν θα είναι ιδανικές για ένα παιδάκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...