Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

@Lacostaki @Litsadi @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!🥰❤️ 
Σε συζήτηση που είχαμε πρόσφατα και είπε έλα μην αγχώνεσαι έχουμε χρόνο του είπα ξεκάθαρα ότι εγώ σε 5 χρόνια ίσως να μην μπορώ να κάνω παιδί και τότε θα είναι ακόμη πιο δύσκολο! Πρέπει να πάρω πιο δραστικά μέτρα δε γίνεται..σέρνοντας θα τον πάω!!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

@Lacostaki @Litsadi @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!🥰❤️ 
Σε συζήτηση που είχαμε πρόσφατα και είπε έλα μην αγχώνεσαι έχουμε χρόνο του είπα ξεκάθαρα ότι εγώ σε 5 χρόνια ίσως να μην μπορώ να κάνω παιδί και τότε θα είναι ακόμη πιο δύσκολο! Πρέπει να πάρω πιο δραστικά μέτρα δε γίνεται..σέρνοντας θα τον πάω!!! 🙂

Αν χρειαστεί θα το κάνεις!😄

Κι ο δικός μου τα ίδια έλεγε. Μην αγχώνεσαι, είμαστε νέοι ακόμα. Εντάξει ήμουν 31 αλλά μητέρα έγινα στα 35. Θεωρώ ότι αν το άφηνα πάνω του θα αργουσαμε ακόμα περισσότερο. Από την αλλά δεν θέλω να είμαι αχάριστη και νιώθω τεράστια ευγνωμοσύνη που ο θεός μου έδωσε ένα παιδί.

Η αλήθεια όμως είναι ότι μόλις απέκτησα τον γιο μου τα ξέχασα όλα. Τα δάκρυα.... τα χρόνια που πέρασαν.... όλα! Ως ένα βαθμό δεν ξέρω αν έπρεπε όμως. Ίσως έπρεπε να κρατήσω λίγο από όλα αυτά γιατί την πατήσαμε για δεύτερη φορά τώρα και χάσαμε πάλι πάρα πολλούς μήνες. Αλλά όπως είπα και πιο πάνω τώρα δεν με ενοχλεί τόσο γιατί έχω το τζιτζικακι μου!

Και σκέψου ότι εμένα δεν ήταν αρνητικός να πάει παρόλα αυτά με το ένα και το άλλο αργήσαμε. Έχω βρει το κουμπί του όμως! Αν με δει να στεναχωριέμαι ή αν κλάψω ( που εγώ στο τσεπακι το έχω το δάκρυ😆) δεν μου χαλάει χατίρι ο γλυκούλης μου. Ίσως πρέπει κι εσύ να του ανοίξεις την ψυχή σου χωρίς δισταγμό. Κι αν νιώσεις ότι θέλεις να κλάψεις να το κάνεις , όχι για να τον πείσεις, αλλά γιατί πρέπει να καταλάβει τι νιώθεις. Κι ότι εντέλει αυτή η απόφαση μόνο ευτυχία μπορεί να σας φέρει. Γιατί στην ουσία δεν είναι και κάτι τρομερό αυτό που πρέπει να κάνει. Μια εξέταση είναι! Βέβαια δεν πιστεύω ότι φοβάται την εξέταση. Το αποτέλεσμα είναι αυτό που τον ανησυχεί. Ίσως φοβάται ότι θα σε απογοητεύσει αλλά με τον φόβο κάνεις δεν πέτυχε κανένα στόχο. Κι αυτό πρέπει να καταλάβει! Ότι τα προβλήματα είναι για να τα λύνουμε κι όχι για να τα αποφεύγουμε.💗

Καλά πότε έγραψα τόσα;😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰 

Τι ωραία δεντράκια!🎄

Εμείς από την άλλη δεν στολίσαμε...δεντρισαμε!😆😆

Έχουμε στήσει το δέντρο εδώ και τρεις ημέρες και ακόμα να βάλουμε στολίδια πάνω!😄😄

Εντάξει σήμερα θα το στολίσω όμως! Το πήρα απόφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές γιορτές κορίτσια με υγεία!!!!Στολίσαμε και εμείς ένα αστέρι στην πυλωτη μας ,,, σαν το άστρο που οδηγούσε τους μάγους ,,, να οδηγήσει όλα τα εμβρυακια να βρουν το δρόμο τους μέσα μας !!!! 🤞🙏👶❤️🌟

IMG_20201128_185427.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελευταία ημέρα του Νοέμβρη αύριο και δεν είπαμε ποια θέλει να ανοίξει το καινούριο και γιορτινό θεματακι του Δεκέμβρη

Περιμένουμε προτάσεις!!!!!!🥰💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου τελευταία ημέρα του Νοέμβρη αύριο και δεν είπαμε ποια θέλει να ανοίξει το καινούριο και γιορτινό θεματακι του Δεκέμβρη

Περιμένουμε προτάσεις!!!!!!🥰💗

Καλέ ναι δίκαιο έχεις ξεχαστηκαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...καλά και εγώ. Φυλαγομαι απ'τον κοροναιο γιατί έρχεται η μέρα της ετ μας. Την Παρασκευή πρώτα ο Θεός 🤞🙏👶❤️

@Litsadi ποιος σε πείραξε?!?! @Lacostaki εσύ πως είσαι??? Βρήκατε θέμα ανοίγματος μήνα? Εσείς οι παλιές είστε οι έμπειρες ακόμα και σε αυτά!!! 🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια!!κ εγω ειμαι στις γονιμες και εχω πολλα νευρα αλλα κ πονακια στις ωοθηκες...εχω και οδοντιατρο σημερα ελπιζω να τελειωσω επιτέλους με αυτη την απονευρωση που τραβιεμαι 3 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

@condios κάποια θυμήθηκε να ανεβάσει φωτογραφίες με τον άντρα μου από παλιά έξοδο και δεν κρατήθηκα 🤯

1ον) ο κόσμος είναι χαζός και κομπλεξικος,, μην ασχολείσαι,,,get a life ,τύπου πες της νοερά,,,2ον) πες του άντρα σου να κλειδώσει τον "τοίχο" του να μην ανεβαίνει ότι να 'ναι από όποιον/α να 'ναι,,,3ον) block & delete ,,,βγάλε τοξικούς ανθρώπους απ'τη ζωή σου!!!! Επίσης αν εσείς σα ζευγάρι είστε καλά,μην επιτρέπεις τον εαυτό σου να θυμώνει,,,η σιωπή και οι πράξεις (αγαπη μεταξύ σας) είναι η καλύτερη απάντηση σε όποιον/α είναι καλοπροαίρετος/η. Φιλικά όλα αυτά 😍🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

1ον) ο κόσμος είναι χαζός και κομπλεξικος,, μην ασχολείσαι,,,get a life ,τύπου πες της νοερά,,,2ον) πες του άντρα σου να κλειδώσει τον "τοίχο" του να μην ανεβαίνει ότι να 'ναι από όποιον/α να 'ναι,,,3ον) block & delete ,,,βγάλε τοξικούς ανθρώπους απ'τη ζωή σου!!!! Επίσης αν εσείς σα ζευγάρι είστε καλά,μην επιτρέπεις τον εαυτό σου να θυμώνει,,,η σιωπή και οι πράξεις (αγαπη μεταξύ σας) είναι η καλύτερη απάντηση σε όποιον/α είναι καλοπροαίρετος/η. Φιλικά όλα αυτά 😍🥰😘

Ααα τι ωραία και ήρεμα πράγματα είναι αυτά..αλλά εγώ την ξέρω και τώρα που φύγαμε από εκείνη την γειτονιά τον θυμήθηκε και είναι η δεύτερη φορά που το έκανε της είπα ότι με ενοχλεί να σταματήσει, μου είπε ότι είναι πριν από μένα...και εγώ να μείνω απαθείς για δεύτερη φορά; Θα προσπαθήσω να μην μαλώσω με τον άντρα μου ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ααα τι ωραία και ήρεμα πράγματα είναι αυτά..αλλά εγώ την ξέρω και τώρα που φύγαμε από εκείνη την γειτονιά τον θυμήθηκε και είναι η δεύτερη φορά που το έκανε της είπα ότι με ενοχλεί να σταματήσει, μου είπε ότι είναι πριν από μένα...και εγώ να μείνω απαθείς για δεύτερη φορά; Θα προσπαθήσω να μην μαλώσω με τον άντρα μου ☹

Μην της δίνεις τη χαρά να καταλαβαίνει ότι σε επηρεάζει...και να μη σε επηρεάζει. Είναι μικροψυχη εφόσον και μόνο ασχολείται. Αν ο άντρας σου δεν ασχολείται και δε σου δίνει δικαιώματα μην το συζητήσεις καν. Εκτός αν όντως κλείσει τον τοίχο του ώστε να μη λαμβάνει ότι του φανεί του λωλοστεφανη. Εκεί θα πάψεις μια για πάντα και η άλλη θα το καταλάβει μια χαρά. Καρχιες γυναίκες,,,τι να πεις?!?! Πφφφ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ααα τι ωραία και ήρεμα πράγματα είναι αυτά..αλλά εγώ την ξέρω και τώρα που φύγαμε από εκείνη την γειτονιά τον θυμήθηκε και είναι η δεύτερη φορά που το έκανε της είπα ότι με ενοχλεί να σταματήσει, μου είπε ότι είναι πριν από μένα...και εγώ να μείνω απαθείς για δεύτερη φορά; Θα προσπαθήσω να μην μαλώσω με τον άντρα μου ☹

Μόνο που το διάβασα συγχηστικα 😡😡😡

Φαντάσου να ήμουν κ στην θέση σου.

Να μην μαλώσεις με τον άντρα σου γιατί αν μαλώσετε θα γίνει το δικό τής.

Αυτό θέλει να μαλώσετε.

Κάνε αναφορά στην φωτογραφία που ανέβασε .. 

Κάτι ξέρω εγώ που δεν έχω Facebook k insta και έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Δυστυχώς κορίτσι μου κάποιες λαμιες δεν μπορούν να χωνέψουν ότι κάποιοι άνθρωποι προχωράνε την ζωή τούς κ παντρεύονται κ κάνουν οικογένειες.

Προσπαθούν να κάνουν ότι μπορούν για να καταστρέψουν τις ζωές άλλων γιατί πλήττουν στην μίζερη ζωή τους.

Παιχτε το τρελιτσα κ σχολιαστε κάτω από την φωτό με τον άντρα σου. ...

Τύπου: Μωρό μου δεν ξεπερνιεσαι με τίποτα...

Και να απαντήσει ο άντρας σου : Τι να κάνουμε μωρό μου αλλά εγώ εσένα θέλω!!;

Να δεις για πότε θα τής κοπούν τα πόδια..!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

@condios κάποια θυμήθηκε να ανεβάσει φωτογραφίες με τον άντρα μου από παλιά έξοδο και δεν κρατήθηκα 🤯

Αμα η γυναικα δεν εχει τσίπα και όρια τι να πω!!!Με το δίκιο σου νευριασες  και εγω θα είχα γινει εξαλλη!!θα συμφωνησω με αυτα που ειπανε μπλοκάρισμα απο παντου να μην μπορει να το ξανακανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Μόνο που το διάβασα συγχηστικα 😡😡😡

Φαντάσου να ήμουν κ στην θέση σου.

Να μην μαλώσεις με τον άντρα σου γιατί αν μαλώσετε θα γίνει το δικό τής.

Αυτό θέλει να μαλώσετε.

Κάνε αναφορά στην φωτογραφία που ανέβασε .. 

Κάτι ξέρω εγώ που δεν έχω Facebook k insta και έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Δυστυχώς κορίτσι μου κάποιες λαμιες δεν μπορούν να χωνέψουν ότι κάποιοι άνθρωποι προχωράνε την ζωή τούς κ παντρεύονται κ κάνουν οικογένειες.

Προσπαθούν να κάνουν ότι μπορούν για να καταστρέψουν τις ζωές άλλων γιατί πλήττουν στην μίζερη ζωή τους.

Παιχτε το τρελιτσα κ σχολιαστε κάτω από την φωτό με τον άντρα σου. ...

Τύπου: Μωρό μου δεν ξεπερνιεσαι με τίποτα...

Και να απαντήσει ο άντρας σου : Τι να κάνουμε μωρό μου αλλά εγώ εσένα θέλω!!;

Να δεις για πότε θα τής κοπούν τα πόδια..!!!!!

 

Δεν μπορούσα να το κάνω γιατί το έβαλε στα  στορις εκεί μόνο για μία μέρα φαίνεται και μόνο σε μήνυμα μπορείς να απαντήσεις, δεν θα είχα ασχοληθεί άν δεν γινόταν δεύτερη φορά αλλά αρκετά δεν είμαι παιδί και δεν περιμένω από τον άντρα μου να με σώσει αυτή η γυναίκα ήθελε κατινιά  και την πήρε. Ήμαρτον μόλις είχαμε επέτειο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Δεν μπορούσα να το κάνω γιατί το έβαλε στα  στορις εκεί μόνο για μία μέρα φαίνεται και μόνο σε μήνυμα μπορείς να απαντήσεις, δεν θα είχα ασχοληθεί άν δεν γινόταν δεύτερη φορά αλλά αρκετά δεν είμαι παιδί και δεν περιμένω από τον άντρα μου να με σώσει αυτή η γυναίκα ήθελε κατινιά  και την πήρε. Ήμαρτον μόλις είχαμε επέτειο. 

Σε λίγους μήνες θα βάλεις εσυ στορι τη φουσκωμένη κοιλιτσα και θα φάει τα λυσσακα της, μην την κανεις μπλογκ να το δει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ που ανεχτήκατε την δυσφορία μου και την αδυναμία μου και να ξέρετε πως με βοηθήσατε όλες μιας και είναι κάτι άσχετο με το θέμα γονιμότητας. Είμαι στις γόνιμες μέρες, καθυστερημένες γόνιμες...νόμιζα ότι δεν θα έχω αυτό το μήνα και ήμουν αρκετά στρεσαρισμενη αυτό το διάστημα είμαι σίγουρη ότι φταίει αυτό αλλά και πάλι σας ευχαριστώ πολύ για όλα τα λόγια σας και τις συμβουλές σας ❤🧡💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ααα τι ωραία και ήρεμα πράγματα είναι αυτά..αλλά εγώ την ξέρω και τώρα που φύγαμε από εκείνη την γειτονιά τον θυμήθηκε και είναι η δεύτερη φορά που το έκανε της είπα ότι με ενοχλεί να σταματήσει, μου είπε ότι είναι πριν από μένα...και εγώ να μείνω απαθείς για δεύτερη φορά; Θα προσπαθήσω να μην μαλώσω με τον άντρα μου ☹

Και φυσικα ειναι πριν απο εσενα......και ολες ειναι πριν απο εσενα.....Αυτο που δεν μπορει να χωνεψει το τσοκαρο (γιατι περι τσοκαρου προκειται)  ειναι οτι ΕΣΕΝΑ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Σε λίγους μήνες θα βάλεις εσυ στορι τη φουσκωμένη κοιλιτσα και θα φάει τα λυσσακα της, μην την κανεις μπλογκ να το δει χαχαχα

Δεν ξερω αν σου το εχω πει αλλα ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ.......εγω παντως αυτο θα εκανα μην σου πω και χειροτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...καλά και εγώ. Φυλαγομαι απ'τον κοροναιο γιατί έρχεται η μέρα της ετ μας. Την Παρασκευή πρώτα ο Θεός 🤞🙏👶❤️

@Litsadi ποιος σε πείραξε?!?! @Lacostaki εσύ πως είσαι??? Βρήκατε θέμα ανοίγματος μήνα? Εσείς οι παλιές είστε οι έμπειρες ακόμα και σε αυτά!!! 🥰😍

Εγώ κορίτσι μου μια χαρά είναι....είμαι στις γόνιμες κάνουμε τις προσπάθειές μας και περιμένουμε σε δύο εβδομάδες περίπου να δούμε τι κάναμε... εντωμεταξυ από αύριο βγαίνω σε αναστολή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...