Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιταμινες andofertil ή fertilovit


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Προσπαθούμε πολύ καιρό με το σύζυγό  μου και έχουμε κάνει και μια αποτυχημένη εξωσωματικη.  Εχει ολιγοασθενοσπερμια ο συζυγος μου. Πηρε και profertil αλλα δεν είδαμε μεγάλη διαφορά. Τώρα μας είπαν για αυτές τις βιταμινες. (Andofertil και fertilovit) τις γνωρίζει  κάποια να μου πει τι γνώμη της. Γιατί οι τιμές τους είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν προχωρήσεις σε άλλη εξωσωματική ....έχεις κάνει κατάτμηση. ;;; έχετε κάνει για μικρόβια...;; πήρε καθόλου αντιβίωση πριν δώσει το σπέρμα...;;;; και εάν ναι για πόσο καιρό και ποια ...; Όταν κάνατε εξωσωματική κάνατε μικρογονιμοποιηση;; 

Εμείς τώρα ξεκινησε αντροφερτιλ.....Επίσης αντιβίωση.....

Παρόλο που οι ειδικοί λένε ότι το σπέρμα είναι εύκολη υπόθεση....παλεύουμε 10 χρόνια γεμάτα .....Πόσο ετών είσαι;;; Aμη  fsh πόσο είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας ,

Και σε εμάς ο ουρολόγος συνέστησε τα androferti πρωί βράδυ και coQ10  για 3 μήνες γιατί ο κατακερματισμός έδειξε υψηλό ποσοστό..

Μέσα Οκτωβρίου θα πάμε για το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα οπότε θα μ ενδιαφερε κι εμένα αν κάποιας κοπέλας ο άντρας της είδε διαφορά προς το καλύτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα σας ,

Και σε εμάς ο ουρολόγος συνέστησε τα androferti πρωί βράδυ και coQ10  για 3 μήνες γιατί ο κατακερματισμός έδειξε υψηλό ποσοστό..

Μέσα Οκτωβρίου θα πάμε για το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα οπότε θα μ ενδιαφερε κι εμένα αν κάποιας κοπέλας ο άντρας της είδε διαφορά προς το καλύτερο....

Ποσο ποσοστο εδειξε κοπελα μου;.τελικα ο κατακερματισμος χρειαζεται να γινεταιή Γινεται εφοσον το σπερμοδιαγραμμα δειχνει κακό; Κ ποιο ειναι το κακο τελικα; Ρωταω για μια φιλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσο ποσοστο εδειξε κοπελα μου;.τελικα ο κατακερματισμος χρειαζεται να γινεταιή Γινεται εφοσον το σπερμοδιαγραμμα δειχνει κακό; Κ ποιο ειναι το κακο τελικα; Ρωταω για μια φιλη..

Καλησπέρα!!!

Εμάς μας είπε απ' την αρχή μαζί με το σπερμοδιαγραμμα να κάνουμε και την εξέταση για τον κατακερματισμό.

Το σπερμοδιαγραμμα ήταν ας πούμε μέτριο αλλά ο κατακερματισμός έδειξε 47% και απ ότι έγραφε και στο χαρτί και μας είπαν κιόλας ότι ποσοστό άνω του 30% σημαίνει δυσκολία στο να γονιμοποιήσει και στο να προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.

Μας έδωσε τις βιταμίνες ,αποκλείσαμε κιρσοκήλη και μικρόβια και περιμένουμε το επαναληπτικό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα!!!

Εμάς μας είπε απ' την αρχή μαζί με το σπερμοδιαγραμμα να κάνουμε και την εξέταση για τον κατακερματισμό.

Το σπερμοδιαγραμμα ήταν ας πούμε μέτριο αλλά ο κατακερματισμός έδειξε 47% και απ ότι έγραφε και στο χαρτί και μας είπαν κιόλας ότι ποσοστό άνω του 30% σημαίνει δυσκολία στο να γονιμοποιήσει και στο να προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.

Μας έδωσε τις βιταμίνες ,αποκλείσαμε κιρσοκήλη και μικρόβια και περιμένουμε το επαναληπτικό.

 

Σε ευχαριστω,,θα της το μεταφερω!!και εγω στο γιατρο που πετυχα ηθελε απο την αρχη μαζι με καλλιεργεια σπερμ και σπερμοδιαγραμμα & τον κατακερματισμο,χωρις να ξερει κατι για το σπερμα..ηταν το πρωτοκολλο τετοιο αλλιως δε μας προχωραγε..Απλα αλλοι γιατροι δε το ζητανε για αυτο μας εκανε εντυπωση..και σε μας ο γιατρος ανδροφερτι εδωσε για τον αντρα μου αν το σπερμα ηταν ΟΚ και ο κατακ εδειξε 17%.ειπε ειναι πολυ καλες!!βελτιωνετε πολυ παντως εχουν πει πολλες κοπελες,δεν καναμε επαναληπτικό για να ξερω ακριβως,ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2020 at 8:19 ΜΜ, ο/η Sunset13 είπε:

Πριν προχωρήσεις σε άλλη εξωσωματική ....έχεις κάνει κατάτμηση. ;;; έχετε κάνει για μικρόβια...;; πήρε καθόλου αντιβίωση πριν δώσει το σπέρμα...;;;; και εάν ναι για πόσο καιρό και ποια ...; Όταν κάνατε εξωσωματική κάνατε μικρογονιμοποιηση;; 

Εμείς τώρα ξεκινησε αντροφερτιλ.....Επίσης αντιβίωση.....

Παρόλο που οι ειδικοί λένε ότι το σπέρμα είναι εύκολη υπόθεση....παλεύουμε 10 χρόνια γεμάτα .....Πόσο ετών είσαι;;; Aμη  fsh πόσο είναι;

Έχει πάρει αντιβιωση παλιότερα. Υπηρχε μικροβιο. Όταν καναμε εξωσωματικη δεν υπήρχε μικροβιο. Ειμαστε κοντα στα 30. Η αμη μου είναι 0.8. Κάναμε μικρογονιμοποιηση. Ελπιζω να πανε καλα για όλους τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην ξεχνάτε ότι ακόμα και ένα καλό σπερματοδιαγραμμα μπορεί να έχει πολύ υψηλή κατάτμηση....Φυσικά όλα είναι ρευστά και όλα μπορούν να συμβούν....Έχουμε κοπέλα όπου ο συζηγος είχε 70 κοντά κατάτμηση και πέτυχαν μια χαρά....

Ας κοιτάξουμε όσα πιο πολλά μπορούμε ώστε να είμαστε πιο κοντά στην επιτυχία 

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2020 at 10:36 ΠΜ, ο/η Sunset13 είπε:

Κορίτσια μην ξεχνάτε ότι ακόμα και ένα καλό σπερματοδιαγραμμα μπορεί να έχει πολύ υψηλή κατάτμηση....Φυσικά όλα είναι ρευστά και όλα μπορούν να συμβούν....Έχουμε κοπέλα όπου ο συζηγος είχε 70 κοντά κατάτμηση και πέτυχαν μια χαρά....

Ας κοιτάξουμε όσα πιο πολλά μπορούμε ώστε να είμαστε πιο κοντά στην επιτυχία 

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

Καλημέρα εχθές πήγα σε γυναικολο που μου σύστησε η ξαδέρφη μου και μας έδωσε και στους 2 impryl βιταμινες. Αλήθεια έχω μπερδευτεί. Τις έχει δοκιμάσει κάποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...