Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπλήρωμα διατροφής για γονιμότητα


msemms

Recommended Posts

Γεια σας! Με τον σύντροφό μου προσπαθούμε εδώ και μερικούς μήνες... αγόρασα απ το φαρμακείο κατι χάπια που λέγονται vitabiotics pregnacare - before conception. Τα σύστησε ο φαρμακοποιός ως πολυ καλα. Περιερχουν ψευδάργυρο, φολλικο οξύ και διαφορα άλλα που συμβάλουν στη γονιμότητα. Τα έχετε δοκιμάσει; Ειδα και κάποια post για Inofert plus... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η msemms είπε:

Γεια σας! Με τον σύντροφό μου προσπαθούμε εδώ και μερικούς μήνες... αγόρασα απ το φαρμακείο κατι χάπια που λέγονται vitabiotics pregnacare - before conception. Τα σύστησε ο φαρμακοποιός ως πολυ καλα. Περιερχουν ψευδάργυρο, φολλικο οξύ και διαφορα άλλα που συμβάλουν στη γονιμότητα. Τα έχετε δοκιμάσει; Ειδα και κάποια post για Inofert plus... 

Καλημέρα.. Τα παίρνω εγώ εδώ και 2 μηνες.. Μου τα έχει δώσει η αιματολογος μετά από κάτι εξετάσεις σε βιταμίνες που έκανα και ήταν λίγο χαμηλά.. Εγώ είχα από πριν σύλληψη που δεν προχώρησε τώρα ξανά θα προσπαθήσω πάλι. Πάντως έκανα κάτι εξετασουλες και έχουν ανέβει όλα φουλ.. Παίρνω μόνο εγώ και όχι ο συντροφος μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2020 at 6:01 ΜΜ, ο/η msemms είπε:

Γεια σας! Με τον σύντροφό μου προσπαθούμε εδώ και μερικούς μήνες... αγόρασα απ το φαρμακείο κατι χάπια που λέγονται vitabiotics pregnacare - before conception. Τα σύστησε ο φαρμακοποιός ως πολυ καλα. Περιερχουν ψευδάργυρο, φολλικο οξύ και διαφορα άλλα που συμβάλουν στη γονιμότητα. Τα έχετε δοκιμάσει; Ειδα και κάποια post για Inofert plus... 

Γειά σου, εγώ ξεκίνησα να παίρνω τα pregnacare original, είναι και για πριν αλλά και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, τα έπαιρνα περίπου 1,5 μήνα και μετά έμεινα έγκυος, μη παρεξηγηθώ δεν λέω ότι επειδή τα έπαιρνα έμεινα, μάλλον ήταν τυχαιο τώρα είμαι στην 23η εβδομάδα και συνεχίζω να τα παίρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κι εγώ τα έπαιρνα και έμεινα έγκυος αμέσως τον πρώτο μήνα..δε ξέρω αν έπαιξαν ρόλο, αλλά ποτέ δε ξέρεις! Είχα διαβάσει κάπου σε μια έρευνα ότι όσες τα έπαιρναν, οι περισσότερες έμειναν έγκυες μέσα σε 1-3 μήνες..δε ξέρω αν ισχύει, αλλά βιταμίνες είναι, κακό δεν κάνουν, οπότε αν συμφωνεί και ο γυναικολόγος σου συνέχισέ τες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2020 at 1:36 ΜΜ, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα.. Τα παίρνω εγώ εδώ και 2 μηνες.. Μου τα έχει δώσει η αιματολογος μετά από κάτι εξετάσεις σε βιταμίνες που έκανα και ήταν λίγο χαμηλά.. Εγώ είχα από πριν σύλληψη που δεν προχώρησε τώρα ξανά θα προσπαθήσω πάλι. Πάντως έκανα κάτι εξετασουλες και έχουν ανέβει όλα φουλ.. Παίρνω μόνο εγώ και όχι ο συντροφος μου.. 

Για να δούμε ελπίζω να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2020 at 12:28 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα! Κι εγώ τα έπαιρνα και έμεινα έγκυος αμέσως τον πρώτο μήνα..δε ξέρω αν έπαιξαν ρόλο, αλλά ποτέ δε ξέρεις! Είχα διαβάσει κάπου σε μια έρευνα ότι όσες τα έπαιρναν, οι περισσότερες έμειναν έγκυες μέσα σε 1-3 μήνες..δε ξέρω αν ισχύει, αλλά βιταμίνες είναι, κακό δεν κάνουν, οπότε αν συμφωνεί και ο γυναικολόγος σου συνέχισέ τες!

Μακαρι να ισχύει η έρευνα!! Αυτο πιστεύω κ εγω ότι μόνο καλό μπορεί να κάνουν. Για να δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας κορίτσια!

Διάβασα λίγα πράγματα, καλή επιτυχία ευχομαι σε όλες και γρήγορα οι προσπάθειες να δώσουν θετικά αποτελέσματα!

Εγώ είμαι στον πρώτο μήνα προσπαθειών, έχω ξεκινήσει τα pregnacare before conception, είμαι στο δεύτερο κουτί και συνεχίζω. Η αλήθεια είναι πως σήμερα περιμένω να αδιαθετησω, έχω πρησμένο στήθος, έχω πόνους και νιώθω πως έρχεται, αλλά δεν πειράζει, διάβασα πως για αρχή ίσως "χαλάσει" λίγο τον κύκλο γι'αυτό. Δεν ξέρω! Είμαι 32 χρόνων, φαβαμαι πως θα δυσκολευτω και από την άλλη το θέλω πολυ! Τις βιταμίνες τις παίρνετε συνεχόμενα ή καλό είναι να σταματάμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...