Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Barbie15 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Για πείτε λοιπόν εσείς που τα έχετε περάσει, από ανακατωσούρες πως ήσασταν;; Εγώ είμαι 9+3 εβδομάδων κ είμαι όλη μέρα χάλια, ευτυχώς δε κάνω εμετούς αν κ δε ξέρω μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ανακουφιστώ, πείτε μου ότι σταματάνε κάποια στιγμή κ δεν είναι έτσι λόγω δίδυμης κύησης σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,στη κόρη μου ας πούμε αυτό το πραγμα δε το είχα.. 

Καλημερα και με το καλό τα μωράκια σου!! Εμένα ξεκίνησαν εμετοί κτλ στην 7η -8η περιπου κ αρχισα να συνέρχομαι στην 14η.. Το πρωτο τρίμηνο δλδ.. Έπειτα άρχισαν να υποχωρούν ήρεμησα.. Με ανακουφίζε λίγο το τσάι τζίντζερ, κρακερς, φρυγανιες. Καλά μη φανταστείς ,για λίγο.. είχα έντονο θέμα κ με τις μυρωδιές. Τώρα είμαι πλεον στην αναμονή, 35η. Τα κορίτσια γέννησαν κ απολαμβάνουν τα μικράκια τους🤩🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Barbie15 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Για πείτε λοιπόν εσείς που τα έχετε περάσει, από ανακατωσούρες πως ήσασταν;; Εγώ είμαι 9+3 εβδομάδων κ είμαι όλη μέρα χάλια, ευτυχώς δε κάνω εμετούς αν κ δε ξέρω μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ανακουφιστώ, πείτε μου ότι σταματάνε κάποια στιγμή κ δεν είναι έτσι λόγω δίδυμης κύησης σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,στη κόρη μου ας πούμε αυτό το πραγμα δε το είχα.. 

καλημέρα! Είμαι 9 εβδομάδων σε δίδυμη κύηση & μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει τίποτα . Όλη μέρα ανησυχώ ότι κάτι δε πάει καλά γιατί ακούω από όλες Ότι έχουν αναγούλες εμετούς κτλ . νομίζω ότι αν είναι κάτι από όλα αυτά θα ένιωθα πως είναι σαν ένα σημάδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Barbie15 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Για πείτε λοιπόν εσείς που τα έχετε περάσει, από ανακατωσούρες πως ήσασταν;; Εγώ είμαι 9+3 εβδομάδων κ είμαι όλη μέρα χάλια, ευτυχώς δε κάνω εμετούς αν κ δε ξέρω μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω να ανακουφιστώ, πείτε μου ότι σταματάνε κάποια στιγμή κ δεν είναι έτσι λόγω δίδυμης κύησης σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,στη κόρη μου ας πούμε αυτό το πραγμα δε το είχα.. 

Καλημερα !!! Ευχαριστουμε με το καλο κοπελα μου ! συγχαρητηριαα !!ημουν χαλια απο τελος 7ης μεχρι 11ης.ειχα μονο αναγουλες και ετρωγα με χιλια ζορια κ εχασα και 5 κιλα που δε μπορουσα ποτε στη ζωη μου να χασω οσες δίαιτες κ να ειχα κανει :-) 11η βδοαμδα που κοπηκανε τα ουτρο κ τα σικλακουρ κ εκανα την αυχενικη ημουν αλλος ανθρωπος ! Ολα νορμαλ μεχρι τελος εγκυμοσυνης κ δοξα τω θεω δεν ειχα κανενα απολύτως θεμα ,ουτε καν καουρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

καλημέρα! Είμαι 9 εβδομάδων σε δίδυμη κύηση & μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει τίποτα . Όλη μέρα ανησυχώ ότι κάτι δε πάει καλά γιατί ακούω από όλες Ότι έχουν αναγούλες εμετούς κτλ . νομίζω ότι αν είναι κάτι από όλα αυτά θα ένιωθα πως είναι σαν ένα σημάδι .

Τελεια εισαι μην ανησυχεις!! Μακαρι να συνεχιςεις ετσι..!! Εισαι τυχερη! :-)

Κοριτσια σε ποιον ιατρό πετύχατε εσεις τα διδυμακια σας; @Barbie15

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Τελεια εισαι μην ανησυχεις!! Μακαρι να συνεχιςεις ετσι..!! Εισαι τυχερη! :-)

Κοριτσια σε ποιον ιατρό πετύχατε εσεις τα διδυμακια σας; @Barbie15

Σφακιανούδης , με τη πρώτη προσπάθεια . 
ελπίζω να συνεχίσουν να πηγαινουν όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Σφακιανούδης , με τη πρώτη προσπάθεια . 
ελπίζω να συνεχίσουν να πηγαινουν όλα καλά🙏

Μπραβο κοπελα μου ολα καλά θα πανε! :-))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Τελεια εισαι μην ανησυχεις!! Μακαρι να συνεχιςεις ετσι..!! Εισαι τυχερη! :-)

Κοριτσια σε ποιον ιατρό πετύχατε εσεις τα διδυμακια σας; @Barbie15

Αχ! Το εύχομαι να ηρεμήσουν έστω λίγο, όλα με αηδιάζουν ακόμα κ το νερό. @IOANNAKEL είσαι πολύ τυχερή σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!! @Nefeliap εμάς ήταν φυσιολογική σύλληψη κ δεν έχουμε κ ιστορικό φαντάσου με δίδυμα στην οικογένεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbie15 είπε:

Αχ! Το εύχομαι να ηρεμήσουν έστω λίγο, όλα με αηδιάζουν ακόμα κ το νερό. @IOANNAKEL είσαι πολύ τυχερή σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!! @Nefeliap εμάς ήταν φυσιολογική σύλληψη κ δεν έχουμε κ ιστορικό φαντάσου με δίδυμα στην οικογένεια..

Αμαν! Υπομονη μονο κ οι ριζογκοφρετες βοηθανε!! Ααα Τελεια ! Οποτε πάθατε ενα σοκ φανταζομαι οταν το μάθατε :-) ειναι στο ιδιο σακο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως ειστε με τα μωράκια σας??? Δε νομίζω να με ξεχασατε , έμεινα τελευταία κ ανυπομονω.. 8 Απριλη προγραμματισαμε κ ανυπομονω να περασει ο καιρός., όλα καλά , προχωραμε είμαι στην 35 κ ο γιατρουλης μου νιώθω το τερματίζει. Ακριβώς 37 θα είμαι τότε.. Ελπίζω να μη τον τρεχω νωρίτερα 🤣κακό του κεφαλιου του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως ειστε με τα μωράκια σας??? Δε νομίζω να με ξεχασατε , έμεινα τελευταία κ ανυπομονω.. 8 Απριλη προγραμματισαμε κ ανυπομονω να περασει ο καιρός., όλα καλά , προχωραμε είμαι στην 35 κ ο γιατρουλης μου νιώθω το τερματίζει. Ακριβώς 37 θα είμαι τότε.. Ελπίζω να μη τον τρεχω νωρίτερα 🤣κακό του κεφαλιου του.. 

Πλησιάζει ο καιρός κοριτσάκι μου όμορφο!! Αχ με το καλό!!😍😍😍 Λίγη υπομονή ακόμα κ θα γνωρίσεις τα θαυματάκια σου!! Πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πλησιάζει ο καιρός κοριτσάκι μου όμορφο!! Αχ με το καλό!!😍😍😍 Λίγη υπομονή ακόμα κ θα γνωρίσεις τα θαυματάκια σου!! Πως είσαι; 

Ευχαριστώ πολυ αγάπη.. Είμαι καλά, αρχίζω κ κουράζομαι πια αν κ δεν έχω τεράστια κοιλιά.. Οι μικρές μεγαλώνουν σταθερα, Ε δε τις λες κ θηρία χαχαα την Τετάρτη ήταν 1840 κ 2060. Πιστευω θα τα παμε καλά!!! Θα ξανά κάνω τελικά ένεση, μια δόση Μ είπε από βδομάδα.. όλο κ κοντευουν οι μέρες κ ανυπομονω... 🥰🥰🥰 χαλαρή προς το παρον ελπίζω να μη παθω αμόκ μια μέρα πριν 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως ειστε με τα μωράκια σας??? Δε νομίζω να με ξεχασατε , έμεινα τελευταία κ ανυπομονω.. 8 Απριλη προγραμματισαμε κ ανυπομονω να περασει ο καιρός., όλα καλά , προχωραμε είμαι στην 35 κ ο γιατρουλης μου νιώθω το τερματίζει. Ακριβώς 37 θα είμαι τότε.. Ελπίζω να μη τον τρεχω νωρίτερα 🤣κακό του κεφαλιου του.. 

οχι βεβαια κοριτσακι μου !τι να σε ξεχασουμε.αναμενουμε και τα δικα σου μωρακια!!! Σαν κ μενα 37 !!τελεια να πανε ολα!!! Θα φτασεις μια χαρα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

οχι βεβαια κοριτσακι μου !τι να σε ξεχασουμε.αναμενουμε και τα δικα σου μωρακια!!! Σαν κ μενα 37 !!τελεια να πανε ολα!!! Θα φτασεις μια χαρα! :-)

Μακάριιιι φίλη. Σ ευχαριστώ πολυ!!! Ανυπομονουμε κ εννοειται θα σας ενημερώσω 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αμαν! Υπομονη μονο κ οι ριζογκοφρετες βοηθανε!! Ααα Τελεια ! Οποτε πάθατε ενα σοκ φανταζομαι οταν το μάθατε :-) ειναι στο ιδιο σακο; 

Μεγάλο σοκ! Δε χώραγε το μυαλό αυτό που μου έλεγε ο γιατρός χαχαχα! Όχι είναι σε διαφορετικούς σακους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια έχετε πάρει θηλαστρο ? Ψάχνω να δω τι να πάρω ! Και εγώ μπερδευτεί 

Γιατι να παρεις; Νοικιασε της Μεντελα symphony αν θες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Από που μπορώ να βρω αυγό μεταχειρισμενο για διδυμακια; 

Είχε αναφερει η @Nefeliap μια σελίδα στο fb που γίνονται πωλησεις από δίδυμο μανουλες.  Δε θυμάμαι ακριβώς το όνομα να σ πω. Twin Bazaar νομίζω. Βέβαια, ήθελα να την ρωτησω κιολας, εκανα αιτημα στην ομάδα κ δε μ δέχονται. Δεν Μ απορρίπτουν αλλά το αίτημα εκκρεμεί εδώ κ ποσο καιρό.. Δε ξερω γιατι.. @mariamp με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Από που μπορώ να βρω αυγό μεταχειρισμενο για διδυμακια; 

https://www.facebook.com/groups/454499958055287/?ref=share  !

θα βρεις σιγουρα εκει
γιατί η διαχειριστρια ειναι busy ,θα σε δεχτουν ή στειλε κανα μηνυμα  @lactaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

https://www.facebook.com/groups/454499958055287/?ref=share  !

θα βρεις σιγουρα εκει
γιατί η διαχειριστρια ειναι busy ,θα σε δεχτουν ή στειλε κανα μηνυμα  @lactaki

Καλά φοβερή, τώρα είδα ένα μνμ που έχει στείλει όταν πηγα να της στείλω  . Μ ρωτάει αν έχω δίδυμα για να με δεχτεί. Τόσο ιδιωτικό πια το προφιλ απο ανάκριση θα περασω? Εντωμεταξύ δεν έχω fb κ της έκανα αίτημα από δικό μου προσωπο για να μπορω να έχω προσβαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ρωτήσω, έπαιρνε  καμία σας βιταμίνη d3 στην εγκυμοσύνη, ενημερωτικά ρωτάω, καί μια δεύτερη ερώτηση,  όσον αφορά καρότσια κλπ περί δίδυμων πιστεύετε ένα 3 σε 1 θα βόλευε ή να μη βιαστώ κ να περιμένω; Στην κόρη μου πχ ήταν άχρηστο τελικά δε καθόταν καθόλου, στο μαρσιπο τη βγάζαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Barbie15 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω, έπαιρνε  καμία σας βιταμίνη d3 στην εγκυμοσύνη, ενημερωτικά ρωτάω, καί μια δεύτερη ερώτηση,  όσον αφορά καρότσια κλπ περί δίδυμων πιστεύετε ένα 3 σε 1 θα βόλευε ή να μη βιαστώ κ να περιμένω; Στην κόρη μου πχ ήταν άχρηστο τελικά δε καθόταν καθόλου, στο μαρσιπο τη βγάζαμε

Εννοειται θα παρεις D & αρκετη πχ 2200 ή 4000iu κ τη τσεκαρεις κιολας με εξ αιματος καθε μηνα.. κ βλεπεις..εγω ειχα 37 αλλα κ 50 να ειχα καλυτερα θα ητανε ..ρουφανε τα μωρακια :-) εγω πηρα καροτσι με αυγα καθισματα αυτοκινητου.το πορτ μπεμπε δε το χρειαστηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στις πρώτες εξετάσεις ήταν 29 ή 30 δε θυμάμαι ακριβώς, πάντως έγραφε ανεπάρκεια κ παίρνω ένα χαπάκι την ημέρα των 1200, δε μπορω άλλες βιταμίνες έχω που έχω τις ανακατωσούρες μου παίρνω κ οοολα αυτά πφφφ.. πωπω πολύ γκρινιάρα έχω γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλά φοβερή, τώρα είδα ένα μνμ που έχει στείλει όταν πηγα να της στείλω  . Μ ρωτάει αν έχω δίδυμα για να με δεχτεί. Τόσο ιδιωτικό πια το προφιλ απο ανάκριση θα περασω? Εντωμεταξύ δεν έχω fb κ της έκανα αίτημα από δικό μου προσωπο για να μπορω να έχω προσβαση. 

Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε εμένα. Έκανα και εγώ αίτημα μου έστειλε μήνυμα κατά τις 7 αλλά το πήρα πριν λίγο το μήνυμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Barbie15 είπε:

Εμένα στις πρώτες εξετάσεις ήταν 29 ή 30 δε θυμάμαι ακριβώς, πάντως έγραφε ανεπάρκεια κ παίρνω ένα χαπάκι την ημέρα των 1200, δε μπορω άλλες βιταμίνες έχω που έχω τις ανακατωσούρες μου παίρνω κ οοολα αυτά πφφφ.. πωπω πολύ γκρινιάρα έχω γίνει

ΚΑλυτερα υγρή μορφη τότε ,αν σε ενοχλει το χαπι..ναι λογικο! υπομονη! Εμενα μου κοπηκανε ολα στην 11η εβδομαδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...