Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Ναι δεν κατάλαβες τι λεω... Πριν σε τρυπησουν για την επισκληριδιο σου κάνουν τοπική αναισθησία στο σημείο όπου θα γίνει.. Διανύω την 32η..εεε καλά μωρέ... Περιμένω να περάσουν οι μέρες! 

Ουάου melody  πως πέρασε ο καιρος, κοντεύεις! Τα εχεις όλα έτοιμα;

Έχετε προγραμματίσει συγκεκριμενη ημερομηνια για καισαρική ή είναι νωρίς ακομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ουάου melody  πως πέρασε ο καιρος, κοντεύεις! Τα εχεις όλα έτοιμα;

Έχετε προγραμματίσει συγκεκριμενη ημερομηνια για καισαρική ή είναι νωρίς ακομα;

Με τις μέρες πάμε!!! Εγώ λέω θα φτάσω σχεδόν φώτα!!! Χαχαχα ο γιατρός λέει ας βγάλουμε Χριστούγεννα κ βλέπουμε!! Χαχαχα Πέρασε πέρασε ούτε εγώ το πιστεύω!!!! Βασικά δεν το πιστεύω καν ότι θα έχω παιδιά.. Ότι θα γίνω μανούλα!!! Ναι ναι όλα είναι έτοιμα τώρα κ τα τελευταία από φαρμακείο κ είμαστε έτοιμοι! Περιμένουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Πόσο αυξημένες είναι οι τιμές σου; είναι πολύ εκτός ορίων; Κοιτα εγώ μια περίπτωση ξέρω χολόστασης αλλα πολυ σοβαρης. Η κοπελα απο τοτε που το βρηκε (τρομερη φαγουρα ηταν το μονο συμπτωμα) εκανε πιο συχνα υπερηχους και εκτος απο το μωρο παρακολουθούσαν και το συκώτι και τη χοληδοχο κυστη. Το μωρο γεννήθηκε τελειομηνο χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά η κοπέλα έπρεπε να κάνει αφαίρεση χολής 2 βδομάδες μετά τη γέννα λαπαροσκοπικα. Αλλά αυτό που σου λέω ήταν η ακραία περίπτωση. Είχε πολλές πέτρες στη χολη.

Τώρα εσύ ίσως να πρέπει να κάνεις κάθε εβδομάδα την παρακολούθηση να βλέπετε αν ζορίζονται τα μωράκια. Αλλά αφού ούτως ή άλλως δεν θα ξεπεράσεις τις 37 εβδομάδες δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Και μετά τη γέννα θα επιστρέψεις στο φυσιολογικό όπως γίνεται συνήθως.

Τι σου ειπε ο γιατρός; Σε ποια εβδομάδα εισαι;

Είμαι 31 και 2 σήμερα!!! Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμη περιμένω να με πάρει. Τα ολικά χολικα οξέα είναι 16,5 με φυσιολογικές τιμές 1-10, η πυροσταφυλικη τρανσαμιναση 46 με όριο 11-43 και το λεύκωμα τυχαίας ούρησης 0,26 ενώ πρέπει να είναι μικρότερο του 0,15. Η κοπέλα που λες είχε πολύ υψηλές τιμές??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Είμαι 31 και 2 σήμερα!!! Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμη περιμένω να με πάρει. Τα ολικά χολικα οξέα είναι 16,5 με φυσιολογικές τιμές 1-10, η πυροσταφυλικη τρανσαμιναση 46 με όριο 11-43 και το λεύκωμα τυχαίας ούρησης 0,26 ενώ πρέπει να είναι μικρότερο του 0,15. Η κοπέλα που λες είχε πολύ υψηλές τιμές??? 

Αχ δεν ξέρω γιατί πάνε και 4 χρόνια. Αυτό που θυμαμαι είναι ότι πήγε σε ακτινολογο και ειδε το συκώτι της πρησμένο και η χολη γεμάτη πέτρες. Προφανώς είχε από πριν πρόβλημα και χειροτέρεψε με τις ορμόνες της κύησης. Η μπέμπα της δεν επηρεάστηκε καθόλου. Αυτό που φοβόταν είναι μην κάνει κακα της μεσα στη μητρα και έπρεπε να την βγάλουν νωρίτερα. Δεν ξέρω πώς μπορούν να το δουν αυτό στον υπέρηχο βέβαια. Αλλά γέννησε τελείως τέλος 40 εβδομάδες, δεν πήγαινε άλλο και ολα καλα. 

Μην σε τρομάζει όμως αυτή η ακραία περιπτωση. Άσε που μια χαρά είναι τώρα και οι δύο. Χωρίς να ειμαι ειδικός, δεν μου φαινονται πολύ αυξημένες οι τιμές σου. Ίσα λίγο τσιμπημένες. Πες μας τι θα σου πει κι ο γιατρός σου. Πιστεύω δεν θα υπάρχει λόγος ανησυχίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ δεν ξέρω γιατί πάνε και 4 χρόνια. Αυτό που θυμαμαι είναι ότι πήγε σε ακτινολογο και ειδε το συκώτι της πρησμένο και η χολη γεμάτη πέτρες. Προφανώς είχε από πριν πρόβλημα και χειροτέρεψε με τις ορμόνες της κύησης. Η μπέμπα της δεν επηρεάστηκε καθόλου. Αυτό που φοβόταν είναι μην κάνει κακα της μεσα στη μητρα και έπρεπε να την βγάλουν νωρίτερα. Δεν ξέρω πώς μπορούν να το δουν αυτό στον υπέρηχο βέβαια. Αλλά γέννησε τελείως τέλος 40 εβδομάδες, δεν πήγαινε άλλο και ολα καλα. 

Μην σε τρομάζει όμως αυτή η ακραία περιπτωση. Άσε που μια χαρά είναι τώρα και οι δύο. Χωρίς να ειμαι ειδικός, δεν μου φαινονται πολύ αυξημένες οι τιμές σου. Ίσα λίγο τσιμπημένες. Πες μας τι θα σου πει κι ο γιατρός σου. Πιστεύω δεν θα υπάρχει λόγος ανησυχίας 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε μας και να είναι εντάξει τα μωράκια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια έχω χολοσταση κύησης 😏, μου είπε να ξεκινήσω αγωγή με ursofalk και σε 10 ημέρες να επαναλάβω τις εξετάσεις. Τώρα αν δεν έχουν πέσει οι τιμές θα μου πάρει τα παιδιά νωρίτερα... μου είπε ότι εμφανίζεται στις δίδυμες κυησεις!!! Ελπίζω τα κοριτσάκια μου να έχουν μεγαλώσει αρκετά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Τελικά κορίτσια έχω χολοσταση κύησης 😏, μου είπε να ξεκινήσω αγωγή με ursofalk και σε 10 ημέρες να επαναλάβω τις εξετάσεις. Τώρα αν δεν έχουν πέσει οι τιμές θα μου πάρει τα παιδιά νωρίτερα... μου είπε ότι εμφανίζεται στις δίδυμες κυησεις!!! Ελπίζω τα κοριτσάκια μου να έχουν μεγαλώσει αρκετά!!! 

Αχ βρε κορίτσι μου. Ελπίζω να πέσουν οι τιμές και να μην χρειαστεί να τα πάρει πολύ νωρίς. Είσαι όμως σε καλή ηλικία κύησης και δεν θα έχουν πρόβλημα τα κοριτσάκια σου. Καλύτερα νωρίτερα και να είναι ασφαλή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου. Ελπίζω να πέσουν οι τιμές και να μην χρειαστεί να τα πάρει πολύ νωρίς. Είσαι όμως σε καλή ηλικία κύησης και δεν θα έχουν πρόβλημα τα κοριτσάκια σου. Καλύτερα νωρίτερα και να είναι ασφαλή 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!! Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρηθηκα αλλά εμπιστεύομαι το γιατρό μου, οπότε εάν χρειαστεί να γεννήσω νωρίτερα θα σκέφτομαι ότι θα είναι για το καλό των μωρών μου❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Τελικά κορίτσια έχω χολοσταση κύησης 😏, μου είπε να ξεκινήσω αγωγή με ursofalk και σε 10 ημέρες να επαναλάβω τις εξετάσεις. Τώρα αν δεν έχουν πέσει οι τιμές θα μου πάρει τα παιδιά νωρίτερα... μου είπε ότι εμφανίζεται στις δίδυμες κυησεις!!! Ελπίζω τα κοριτσάκια μου να έχουν μεγαλώσει αρκετά!!! 

εύχομαι να πέσουν οι τιμές κοριτσάκι μου κ να μη χρειαστεί. Σε κάθε περίπτωση όμως οι μικρές σου έχουν πολύ καλό βάρος κ σε 10 μέρες θα είναι ακόμα καλύτερα!! Δεν έχεις κίνδυνο πλέον κ οι μικρές θα είναι μια χαρά!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι κ να μη στεναχωριέσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Τελικά κορίτσια έχω χολοσταση κύησης 😏, μου είπε να ξεκινήσω αγωγή με ursofalk και σε 10 ημέρες να επαναλάβω τις εξετάσεις. Τώρα αν δεν έχουν πέσει οι τιμές θα μου πάρει τα παιδιά νωρίτερα... μου είπε ότι εμφανίζεται στις δίδυμες κυησεις!!! Ελπίζω τα κοριτσάκια μου να έχουν μεγαλώσει αρκετά!!! 

Δεν ξεφεύγουν τραγικα οι τιμες σου ομως !!θεωρω οτι με το χαπι θα αλλαξουν και ολα θα ειναι μια χαρα σε 10 μερες ...να πανε ολα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Ναι δεν κατάλαβες τι λεω... Πριν σε τρυπησουν για την επισκληριδιο σου κάνουν τοπική αναισθησία στο σημείο όπου θα γίνει.. Διανύω την 32η..εεε καλά μωρέ... Περιμένω να περάσουν οι μέρες! 

Κοντεύεις!!! Πολύ ωραία😊 Αισθάνεσαι καλά? Μπορείς και κοιμάσαι? Πως είναι η 32η εβδομάδα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Τελικά κορίτσια έχω χολοσταση κύησης 😏, μου είπε να ξεκινήσω αγωγή με ursofalk και σε 10 ημέρες να επαναλάβω τις εξετάσεις. Τώρα αν δεν έχουν πέσει οι τιμές θα μου πάρει τα παιδιά νωρίτερα... μου είπε ότι εμφανίζεται στις δίδυμες κυησεις!!! Ελπίζω τα κοριτσάκια μου να έχουν μεγαλώσει αρκετά!!! 

Δεν γνωρίζω τι είναι η χολοσταση κύησης και γιατί εμφανίζεται. Εχεις κάποιο σύμπτωμα ή πόνο? Από τις απαντήσεις των κοριτσιών καταλαβαινω ότι είναι κάτι που αντιμετωπίζεται ευτυχώς. Ελπίζω πραγματικά να το θέσετε υπό έλεγχο με το φάρμακο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Δεν γνωρίζω τι είναι η χολοσταση κύησης και γιατί εμφανίζεται. Εχεις κάποιο σύμπτωμα ή πόνο? Από τις απαντήσεις των κοριτσιών καταλαβαινω ότι είναι κάτι που αντιμετωπίζεται ευτυχώς. Ελπίζω πραγματικά να το θέσετε υπό έλεγχο με το φάρμακο. 

Στη χολοσταση κύησης δε λειτουργεί σωστά το συκώτι με αποτέλεσμα να αυξάνονται τα χολικα οξέα στο σώμα, πράγμα το οποίο είναι επικίνδυνο και για τα μωρά, τώρα κι εγώ δε ξέρω πολλά μη νομίζεις ότι διαβάζω στο Internet. Από συμπτώματα εγώ είχα φαγούρα κοιλιά και πλάτη αρχικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κοντεύεις!!! Πολύ ωραία😊 Αισθάνεσαι καλά? Μπορείς και κοιμάσαι? Πως είναι η 32η εβδομάδα? 

Χαχαχαχαχαχαχα ρώτα καμία άλλη καλύτερα... Εγω από την αρχή δεν τα περνούσα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Στη χολοσταση κύησης δε λειτουργεί σωστά το συκώτι με αποτέλεσμα να αυξάνονται τα χολικα οξέα στο σώμα, πράγμα το οποίο είναι επικίνδυνο και για τα μωρά, τώρα κι εγώ δε ξέρω πολλά μη νομίζεις ότι διαβάζω στο Internet. Από συμπτώματα εγώ είχα φαγούρα κοιλιά και πλάτη αρχικά. 

Πραγματικά πιστεύω οτι θα πάνε όλα καλά! Είσαι 32η εβδομάδα ήδη και θα κερδισετε και λίγο χρόνο ακόμα. Σε 10 μέρες που είπε ο γιατρός θα είσαι ήδη 34η. Και μπορεί με το φάρμακο να πάει και παραπάνω! Είναι πολύ προχωρημένη η κύηση που σίγουρα τα μωράκια σας θα τα πάνε πολύ καλά! Ξέρεις ότι στις δίδυμες κυησεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συμβούν πολλά και ειδικά μετά την 32η εβδομάδα κάνεις δεν μπορεί να εγγυηθεί πότε θα γεννηθούν. 

Πότε θα σε ξαναδεί ο γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα ρώτα καμία άλλη καλύτερα... Εγω από την αρχή δεν τα περνούσα καλά! 

Καταλαβαινω.. Έχεις περάσει δύσκολα και εσύ φαντάζομαι. Τα πηγατε όμως περιφημα έως τώρα αφού φτάσατε έως εδώ! Πάτε για τερματισμό τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καταλαβαινω.. Έχεις περάσει δύσκολα και εσύ φαντάζομαι. Τα πηγατε όμως περιφημα έως τώρα αφού φτάσατε έως εδώ! Πάτε για τερματισμό τώρα!!!

Ναι η αλήθεια είναι ότι ο σκοπός είναι ιερός... Και το αποτέλεσμα αξίζει κάθε κόπο και κάθε προσπάθεια... Αυτό και μόνο δινει δύναμη και κουράγιο!!! Αλλά μου έχει βγει η πίστη! Χαχαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι ο σκοπός είναι ιερός... Και το αποτέλεσμα αξίζει κάθε κόπο και κάθε προσπάθεια... Αυτό και μόνο δινει δύναμη και κουράγιο!!! Αλλά μου έχει βγει η πίστη! Χαχαχαχαχαχαχα 

Γιατί κορίτσι μου, τι έγινε; Νόμιζα μετά τις αιμορραγίες που είχες στις αρχές οτι όλα πήγαιναν τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γιατί κορίτσι μου, τι έγινε; Νόμιζα μετά τις αιμορραγίες που είχες στις αρχές οτι όλα πήγαιναν τέλεια 

Ως προς τα μωρά μια χαρά πηγαίνουν δόξα το θεό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Πραγματικά πιστεύω οτι θα πάνε όλα καλά! Είσαι 32η εβδομάδα ήδη και θα κερδισετε και λίγο χρόνο ακόμα. Σε 10 μέρες που είπε ο γιατρός θα είσαι ήδη 34η. Και μπορεί με το φάρμακο να πάει και παραπάνω! Είναι πολύ προχωρημένη η κύηση που σίγουρα τα μωράκια σας θα τα πάνε πολύ καλά! Ξέρεις ότι στις δίδυμες κυησεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συμβούν πολλά και ειδικά μετά την 32η εβδομάδα κάνεις δεν μπορεί να εγγυηθεί πότε θα γεννηθούν. 

Πότε θα σε ξαναδεί ο γιατρός? 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Η αλήθεια είναι ότι είμαι καλύτερα από προχθές, διάβασα αρκετές περιπτώσεις διδύμων με χολοσταση, καθώς και προωροτητα και είδα ότι πήγαν όλα καλά, οπότε πήρα κουράγιο!!!! Την Τρίτη θα ξανακάνω τις εξετάσεις και θα μιλήσω με το γιατρό για τα αποτελέσματα, οπότε λογικά θα μου πει τότε για το πότε θα με δει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χτες μιλησα με τον εξωσωματικο κ σημερα με την αιματολογο.μου ειπανε και οι 2 οτι στις 31η ή 32η βδομαδα ισως να πρεπει να κανω 1 ή 2 ενεσεις κορτιζόνης οι οποιες ειναι για την ωριμανση των μωρων μη τυχον κ γινει πρόωρος τοκετος κ εχουν αναπνευστικά προβληματα μετά..δηλ η κορτιζονη παει στους πνεύμονες.και υπαρχει παγκόσμια συσταση να γινεται σε διδυμα και ειδικα οταν εχουμε κινδυνο πρόωρου τοκετού..για να μην υπάρξουν  θεματα μετα...απλα σας το αναφερω μη τυχον κ ξεχασανε να σας το πουνε...ειναι σημαντικο απο οτι καταλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Η αλήθεια είναι ότι είμαι καλύτερα από προχθές, διάβασα αρκετές περιπτώσεις διδύμων με χολοσταση, καθώς και προωροτητα και είδα ότι πήγαν όλα καλά, οπότε πήρα κουράγιο!!!! Την Τρίτη θα ξανακάνω τις εξετάσεις και θα μιλήσω με το γιατρό για τα αποτελέσματα, οπότε λογικά θα μου πει τότε για το πότε θα με δει!!! 

Μπράβο!!! Ναι όλα θα πάνε καλά θα δεις! Λογικά θα είσαι η πρώτη που θα γεννήσει κιόλας,σωστα? Κράτα γερά! Θα περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια χτες μιλησα με τον εξωσωματικο κ σημερα με την αιματολογο.μου ειπανε και οι 2 οτι στις 31η ή 32η βδομαδα ισως να πρεπει να κανω 1 ή 2 ενεσεις κορτιζόνης η οποιες ειναι για την ωριμανση των μωρων μη τυχον κ γινει πρόωρος τοκετος κ εχουν αναπνευστικά προβληματα μετά ...δηλ η κορτιζονη παει στους πνεύμονες.και υπαρχει παγκόσμια συσταση να γινεται σε διδυμα και ειδικα οταν εχουμε κινδυνο πρόωρου τοκετού..για να μην υπάρξουν  θεματα μετα...απλα σας το αναφερω μη τυχον κ ξεχασανε να σας το πουνε...ειναι σημαντικο απο οτι καταλαβα

Πολύ καλά έκανες και το έγραψες αυτό το θέμα! Ναι όλες νομίζω με δίδυμα κάνουν αυτές τις ενέσεις εντέλει. Εγώ τις έκανα στην 24η εβδομάδα και ίσως να μου κάνουν και επανάληπτικη δόση επειδή έγιναν πολύ νωρίς. Μήπως σου είπε ο γιατρός για πόσες εβδομάδες μετά κρατάνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ καλά έκανες και το έγραψες αυτό το θέμα! Ναι όλες νομίζω με δίδυμα κάνουν αυτές τις ενέσεις εντέλει. Εγώ τις έκανα στην 24η εβδομάδα και ίσως να μου κάνουν και επανάληπτικη δόση επειδή έγιναν πολύ νωρίς. Μήπως σου είπε ο γιατρός για πόσες εβδομάδες μετά κρατάνε?

Οχι δε μου ειπε,γιατι μου ειπε οτι γινονται συνηθως 31 /32 και οποτε θεωρω «κρατανε»μεχρι να γεννηθούνε..αλλα εσυ που τις εκανες 24η ειναι νωρις ,εχεις δικιο ισως χρειαζεσαι ξανα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...