Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sofi mar είπε:

Aaa τώρα το κατάλαβα!! Με χρόνο καθυστέρηση κι εγώ σαν τα μωρά μου..!! Το nst θα εννοείται! Απλά εγώ συνηθίζω να τι λέω ή έτσι ή καρδιοτοκογραφημα.. Ναι κάνω εννοείται έκανα χτες σήμερα υπέρηχο κ αύριο πάλι nst και βλέποντας κ κανόντας λέει ο γιατρός.. Ειναι πολύ καλες κ οι δύο εξετάσεις λέει εξαιρετικές.. Εγώ φοβαμαι όμως κ πάλι.. ΣΟΣ 

Χαχα ναι αυτό! Δηλαδή είσαι σπίτι τώρα και περιμένεις να μπεις εισαγωγή τη Δευτέρα; εμένα κάτι μου λέει ότι θα έρθουν νωρίτερα! Ειδικα αφου εχεις και προηγούμενους φυσιολογικούς τοκετούς. Να έχεις άμεσα διαθέσιμους ανθρώπους να σου κρατήσουν τα μεγαλύτερα παιδιά, βαλίτσα ετοιμη στην πόρτα και ηρεμία. Μετράτε αντίστροφα τις ώρες πλέον! Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα βγουν και θα είναι υγιεστατα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ερχεται νεο θαυματακι !!! ναι μια χαρα θα τα καταφερεις !!! Λογικό αυτο που λες ,ειμαστε ολη μερα σε εγρηγορση αλλα διαβαζω αλλες εχουν 5 6 παιδια και λεω οπα αυτες τι κανουν;;;πως τα καταφερνουν; Με ποιο πολλα παιδια  μαλλον θα ειναι πιο ευκολο χαχα 

Με πιο πολλά παιδιά μάλλον το παίρνεις και απόφαση ότι δεν υπάρχει ελπίδα να  ξεκουραστείς 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η sova είπε:

Με πιο πολλά παιδιά μάλλον το παίρνεις και απόφαση ότι δεν υπάρχει ελπίδα να  ξεκουραστείς 😁

Ναι αυτό είναι! Και μεγαλώνοντας φεύγει από πάνω σου ένα μεγάλο κομμάτι, αυτό που πρέπει να κάνεις τον διασκεδαστή. Κάνει ο ένας μια βλακεία και οι άλλοι γελάνε 🤪

Έκανες χοριακή; μίλησες με γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας  :) εχω δημοσιεύσει και στο παρελθόν σε αλλα ποστ αλλα τωρα θα σας παρακολουθώ και απο δω hπιο εντατικά :) το προηγούμενο σαββατο ήρθαν στον κοσμο και τα δικά μου διδυμα κοριτσάκια :) καλώς σας βρηκα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rose2020 είπε:

Καλημερα σας  :) εχω δημοσιεύσει και στο παρελθόν σε αλλα ποστ αλλα τωρα θα σας παρακολουθώ και απο δω hπιο εντατικά :) το προηγούμενο σαββατο ήρθαν στον κοσμο και τα δικά μου διδυμα κοριτσάκια :) καλώς σας βρηκα :) 

Τι ωραία κοπελα μου να σας ζήσουν ! Γερα κ τυχερα παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Χαχα ναι αυτό! Δηλαδή είσαι σπίτι τώρα και περιμένεις να μπεις εισαγωγή τη Δευτέρα; εμένα κάτι μου λέει ότι θα έρθουν νωρίτερα! Ειδικα αφου εχεις και προηγούμενους φυσιολογικούς τοκετούς. Να έχεις άμεσα διαθέσιμους ανθρώπους να σου κρατήσουν τα μεγαλύτερα παιδιά, βαλίτσα ετοιμη στην πόρτα και ηρεμία. Μετράτε αντίστροφα τις ώρες πλέον! Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα βγουν και θα είναι υγιεστατα! 

Αχ να σαι καλά!! Αυτά ακριβώς κάνω! Είμαστε σταντ μπαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Η μεγάλη μου είναι 3 μηνών  δυσκολεύεται στο να φάει. Κάνουμε μεικτή διατροφή και εδώ και μια βδομάδα δεν έχει βρεθεί λύση στο τι γίνεται. Ενώ δίνω μπουκάλι και αν δεν χορτάσει την θηλάζω εδώ και κάποιες μέρες δυσκολεύεται να φάει το μπουκάλι. Δλδ έπινε σχεδόν 120ml κάθε φορά όχι πολύ εύκολα , μας έπαιρνε ώρα να φάει αλλά το έπινε χωρίς κλαμματα. Πλέον ενώ δείχνει ότι πεινάει δλδ πιπιλιζει την θηλή το μπουκάλι όταν είναι άδειο για να δω ότι πεινάει και όταν πάω να την ταισω τραβιέται και  κλαιει ενώ το στήθος το δέχεται. Τι λέτε να φταιει; Μήπως φταίει το γάλα; Σήμερα θα τις ξεκινήσω κατσικίσιο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Η μεγάλη μου είναι 3 μηνών  δυσκολεύεται στο να φάει. Κάνουμε μεικτή διατροφή και εδώ και μια βδομάδα δεν έχει βρεθεί λύση στο τι γίνεται. Ενώ δίνω μπουκάλι και αν δεν χορτάσει την θηλάζω εδώ και κάποιες μέρες δυσκολεύεται να φάει το μπουκάλι. Δλδ έπινε σχεδόν 120ml κάθε φορά όχι πολύ εύκολα , μας έπαιρνε ώρα να φάει αλλά το έπινε χωρίς κλαμματα. Πλέον ενώ δείχνει ότι πεινάει δλδ πιπιλιζει την θηλή το μπουκάλι όταν είναι άδειο για να δω ότι πεινάει και όταν πάω να την ταισω τραβιέται και  κλαιει ενώ το στήθος το δέχεται. Τι λέτε να φταιει; Μήπως φταίει το γάλα; Σήμερα θα τις ξεκινήσω κατσικίσιο.

 

 

Μήπως έχει γοπ?μίλησες με παιδίατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Η μεγάλη μου είναι 3 μηνών  δυσκολεύεται στο να φάει. Κάνουμε μεικτή διατροφή και εδώ και μια βδομάδα δεν έχει βρεθεί λύση στο τι γίνεται. Ενώ δίνω μπουκάλι και αν δεν χορτάσει την θηλάζω εδώ και κάποιες μέρες δυσκολεύεται να φάει το μπουκάλι. Δλδ έπινε σχεδόν 120ml κάθε φορά όχι πολύ εύκολα , μας έπαιρνε ώρα να φάει αλλά το έπινε χωρίς κλαμματα. Πλέον ενώ δείχνει ότι πεινάει δλδ πιπιλιζει την θηλή το μπουκάλι όταν είναι άδειο για να δω ότι πεινάει και όταν πάω να την ταισω τραβιέται και  κλαιει ενώ το στήθος το δέχεται. Τι λέτε να φταιει; Μήπως φταίει το γάλα; Σήμερα θα τις ξεκινήσω κατσικίσιο.

 

 

Καταρχας γιατι δε θηλάζεις πρωτα κ μετα να δινεις το μπουκαλι;μηπως   εχει κρυφή παλινδρόμηση; Κανει το σώμα σα τόξο ;  Τι γαλα δινεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καταρχας γιατι δε θηλάζεις πρωτα κ μετα να δινεις το μπουκαλι;μηπως   εχει κρυφή παλινδρόμηση; Κανει το σώμα σα τόξο ;  Τι γαλα δινεις; 

Κανει το σώμα της τόξο και έχει παλινδρόμηση αλλά δοκίμασα ειδικό γάλα και για αυτό και πάλι δυσκολεύεται πολύ. Της frezylac gold 1 δίνω το βιολογικό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Κανει το σώμα της τόξο και έχει παλινδρόμηση αλλά δοκίμασα ειδικό γάλα και για αυτό και πάλι δυσκολεύεται πολύ. Της frezylac gold 1 δίνω το βιολογικό. 

 

Δοκιμασε κ το bio AR hipp !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Δοκιμασε κ το bio AR hipp !! 

Δοκιμασα της frezyderm το ar αλλά ρε κοριτσι δεν βγαίνει από την θηλή το γάλα. Το χτυπάω καλά σε χλιαρό νερό και πάλι τίποτα. Αγανάκτησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Δοκιμασα της frezyderm το ar αλλά ρε κοριτσι δεν βγαίνει από την θηλή το γάλα. Το χτυπάω καλά σε χλιαρό νερό και πάλι τίποτα. Αγανάκτησα

Ναι γιατι ειναι μαλακια γαλα! στοκος τελειως !! Παρε το hipp κ θα καταλαβεις τι εννοω &  νουμερο 2 ή 3 πιπίλα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι γιατι ειναι μαλακια γαλα! στοκος τελειως !! Παρε το hipp κ θα καταλαβεις τι εννοω &  νουμερο 2 ή 3 πιπίλα !! 

Άλλαξε κ πιπίλα σκέψου πήρα νούμερο 3 δεν έπεφτε με τίποτα. Θα το δοκιμάσω κορίτσι μου σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2021 at 10:18 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερωτήση!εχω αγχωθεί πολύ μόλις γύρισα από γιατρό είναι στον 5ο μήνα και εκτός από συσπάσεις ο τράχηλος μέσα σε δυο βδομάδες από 3,5 πήγε 2,8!ειχε κάποια κάτι παρόμοιο και πήγαν όλα καλά;

Από κοντούς τραχηλους άλλο τίποτα σε αυτή την ομάδα. Κ γω είχα θέμα κορίτσι μου. Στη β επιπέδου ήταν 2.5 κ 2 βδομαδες μετά 1.5 με χοάνη. Έκανα περιδεση την 26η βδομάδα, μετά ήμουν καναπέ ξεκούραση κ όλα πήγαν καλά!! Γέννησα τα μαναρακια μου 36+2 με προγραμματισμένη καισαρική. Με το που μου έβγαλε το ράμμα είχα διαστολή 3. Μη φοβάσαι, στη χειρότερη να κάνεις περιδεση που κάνει θαύματα!! 
 

@sovaσυγχαρητηρια κοπέλα μου!! Με το καλό!! 
 

@Nefeliap Καλά είμαστε, τρέχω με τα μωρά κ έχω εξαφανιστεί.. Είμαι μόνη όποτε καταλαβαίνεις.. Είμαστε 9 μηνών πλέον θηριακια!! Πήραμε φράχτη κ μας έσωσε γιατί αλλιώς με τη μικρή να μπουσουλάει κ τον άλλον να σέρνεται ήμουν δύσκολα.. Εσείς πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2021 at 11:15 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Ναι αυτό είναι! Και μεγαλώνοντας φεύγει από πάνω σου ένα μεγάλο κομμάτι, αυτό που πρέπει να κάνεις τον διασκεδαστή. Κάνει ο ένας μια βλακεία και οι άλλοι γελάνε 🤪

Έκανες χοριακή; μίλησες με γιατρό;

Έκανα χοριακη όλα μια χαρά προς το παρόν τη Δευτέρα θα πάω να με δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annie! είπε:

Από κοντούς τραχηλους άλλο τίποτα σε αυτή την ομάδα. Κ γω είχα θέμα κορίτσι μου. Στη β επιπέδου ήταν 2.5 κ 2 βδομαδες μετά 1.5 με χοάνη. Έκανα περιδεση την 26η βδομάδα, μετά ήμουν καναπέ ξεκούραση κ όλα πήγαν καλά!! Γέννησα τα μαναρακια μου 36+2 με προγραμματισμένη καισαρική. Με το που μου έβγαλε το ράμμα είχα διαστολή 3. Μη φοβάσαι, στη χειρότερη να κάνεις περιδεση που κάνει θαύματα!! 
 

@sovaσυγχαρητηρια κοπέλα μου!! Με το καλό!! 
 

@Nefeliap Καλά είμαστε, τρέχω με τα μωρά κ έχω εξαφανιστεί.. Είμαι μόνη όποτε καταλαβαίνεις.. Είμαστε 9 μηνών πλέον θηριακια!! Πήραμε φράχτη κ μας έσωσε γιατί αλλιώς με τη μικρή να μπουσουλάει κ τον άλλον να σέρνεται ήμουν δύσκολα.. Εσείς πως είστε; 

Τους αρέσει στο φράχτη; κάθονται μόνα τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2021 at 8:26 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι γιατι ειναι μαλακια γαλα! στοκος τελειως !! Παρε το hipp κ θα καταλαβεις τι εννοω &  νουμερο 2 ή 3 πιπίλα !! 

Ναι ναι συμφωνώ μαζί σου!!! Άλλαξε πιπιλα κ εγώ με hipp μια χαρά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Από κοντούς τραχηλους άλλο τίποτα σε αυτή την ομάδα. Κ γω είχα θέμα κορίτσι μου. Στη β επιπέδου ήταν 2.5 κ 2 βδομαδες μετά 1.5 με χοάνη. Έκανα περιδεση την 26η βδομάδα, μετά ήμουν καναπέ ξεκούραση κ όλα πήγαν καλά!! Γέννησα τα μαναρακια μου 36+2 με προγραμματισμένη καισαρική. Με το που μου έβγαλε το ράμμα είχα διαστολή 3. Μη φοβάσαι, στη χειρότερη να κάνεις περιδεση που κάνει θαύματα!! 
 

@sovaσυγχαρητηρια κοπέλα μου!! Με το καλό!! 
 

@Nefeliap Καλά είμαστε, τρέχω με τα μωρά κ έχω εξαφανιστεί.. Είμαι μόνη όποτε καταλαβαίνεις.. Είμαστε 9 μηνών πλέον θηριακια!! Πήραμε φράχτη κ μας έσωσε γιατί αλλιώς με τη μικρή να μπουσουλάει κ τον άλλον να σέρνεται ήμουν δύσκολα.. Εσείς πως είστε; 

Λογικοτατο! 9 μηνων χαρούμενα γενεθλια!!τι ωραια!! Κ εγω σκεφτομαι για φράκτη!ποιον πηρες; Εχει κατι πολυ ωραίους αλλα ακριβους στο bike toys 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τους αρέσει στο φράχτη; κάθονται μόνα τους;

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Λογικοτατο! 9 μηνων χαρούμενα γενεθλια!!τι ωραια!! Κ εγω σκεφτομαι για φράκτη!ποιον πηρες; Εχει κατι πολυ ωραίους αλλα ακριβους στο bike toys 

Ξετρελάθηκαν κορίτσια κ ναι κάθονται μονα τους κ παίζουν.. Προφανώς κ σε κάποια φάση μπαίνω κ γω μέσα αλλά παίζει να απασχοληθούν καμμία ώρα μονα τους κ γω να είμαι κουζίνα, σε ιδανικές συνθήκες. Πρωί συνήθως γίνεται αυτό.. Φίλη μου κ γω από biketoys ήθελα κ όταν μπήκα κ είδα τις τιμές τρόμαξα. Πριν 2 μήνες είχε με 150€.. Τεσπα, βρήκα μεταχειρισμένο όμως από μια κοπέλα από την ομάδα στο Facebook κ τον πήρα πολύ οικονομικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, ποτέ δεν περίμενα ότι θα έγραφα σε αυτό το θέμα!!!  

Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!!!

Είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών και την Τρίτη που μας πέρασε πήγαμε στο γυναικολόγο και είδαμε δύο σάκους με αιματική ροή και οι δύο!!!!

Έχουμε και πάλι ραντεβού στις 22 του μηνός!!!

Είμαι αγχωμενη , για να πάνε όλα καλά!!!!

Είναι φυσιολογικό αυτό που είδαμε για τις εβδομάδες που είμαι??? ( Την τρίτη ήμουν 5 εβδομάδων και 3 ημερών)),,❣️❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σοφια90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, ποτέ δεν περίμενα ότι θα έγραφα σε αυτό το θέμα!!!  

Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!!!

Είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών και την Τρίτη που μας πέρασε πήγαμε στο γυναικολόγο και είδαμε δύο σάκους με αιματική ροή και οι δύο!!!!

Έχουμε και πάλι ραντεβού στις 22 του μηνός!!!

Είμαι αγχωμενη , για να πάνε όλα καλά!!!!

Είναι φυσιολογικό αυτό που είδαμε για τις εβδομάδες που είμαι??? ( Την τρίτη ήμουν 5 εβδομάδων και 3 ημερών)),,❣️❣️❣️❣️❣️

Συγχαρητήρια κοπέλα μου ! Να πανε ολα καλά! Εγω πρωτο υπερηχο εκανα 6+3 και ειδαμε 2 σακους κ ακουσαμε 2 καρδουλες.την αλλη βδομαδα τοτε θα ακουσετε και εσεις ! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου ! Να πανε ολα καλά! Εγω πρωτο υπερηχο εκανα 6+3 και ειδαμε 2 σακους κ ακουσαμε 2 καρδουλες.την αλλη βδομαδα τοτε θα ακουσετε και εσεις ! Με το καλό!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!🌟

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Θα με φάει το άγχος μέχρι την άλλη Παρασκευή, να δω ότι όλα θα είναι καλά!!!❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Σοφια90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, ποτέ δεν περίμενα ότι θα έγραφα σε αυτό το θέμα!!!  

Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!!!

Είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών και την Τρίτη που μας πέρασε πήγαμε στο γυναικολόγο και είδαμε δύο σάκους με αιματική ροή και οι δύο!!!!

Έχουμε και πάλι ραντεβού στις 22 του μηνός!!!

Είμαι αγχωμενη , για να πάνε όλα καλά!!!!

Είναι φυσιολογικό αυτό που είδαμε για τις εβδομάδες που είμαι??? ( Την τρίτη ήμουν 5 εβδομάδων και 3 ημερών)),,❣️❣️❣️❣️❣️

Καλημερα κοπελα μου και με το καλο :) και Εμεις 6 εβδομάδων και 5 ημερών ακούσαμε καρδουλες :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η rose2020 είπε:

Καλημερα κοπελα μου και με το καλο :) και Εμεις 6 εβδομάδων και 5 ημερών ακούσαμε καρδουλες :)  

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια!❣️❣️

Μακαρι να είναι όλα καλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...