Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις On 26/8/2020 at 11:04 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!!

Τι κανετε κορίτσια???εγώ δεν είμαι και τόσο καλά συνέχεια έχω μια ζαλι πολλά φαγητά δεν τα θέλω ούτε να τα μυρίζομαι με ενοχλούν όλα με λίγα πράγματα (ευτυχώς από την μια γιατί με το πάσο μου θα πήγαινα 100 κιλά πριν κλείσω το πρώτο τρίμηνο χαχαχα)

Δευτέρα έχω γιατρό να δούμε το σπορακι μου και ανυπομονώ 😍😍😍.

Καλο βράδυ και καλή επιτυχία σε όσες έχουν αυχενικες τώρα εγώ μπαίνω στην ένατη βδομάδα 😃

Εγω καλα ειμαι κοριτσι μου, τα ιδια, κανενα συμπτωμα μεχρι τωρα, τοσο που ανησυχω!! Λεω καλα δεν θα εχω καποιο συμπτωμα;; Αχ τι ωραια!! Θα το δει την Δευτερα το σπορακι σου❤️ Εγω την Πεμπτη και εχω πολυ αγχος γιατι ειναι να ακουσω καρδουλα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα. Αύριο πάω για αυχενική. Ελπίζω όλα να είναι καλά.. Έχει κάνει καμία από εμάς? Τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εμείς είχαμε γιατρό σήμερα έχουμε μεγαλώσει αρκετά έχουμε χεράκια ποδαράκια τώρα. Την επόμενη βδομάδα έχουμε το νιπτ τεστ κάπου δέκα μέρες μας είπε για τα αποτελέσματα τα είδε όλα τέλεια μόνο εγώ εχω πάρει κιλακια και δεν με παίρνει για πολλά διατροφή και όλα μετρημένα μου είπε 😊😊 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς είχαμε γιατρό σήμερα έχουμε μεγαλώσει αρκετά έχουμε χεράκια ποδαράκια τώρα. Την επόμενη βδομάδα έχουμε το νιπτ τεστ κάπου δέκα μέρες μας είπε για τα αποτελέσματα τα είδε όλα τέλεια μόνο εγώ εχω πάρει κιλακια και δεν με παίρνει για πολλά διατροφή και όλα μετρημένα μου είπε 😊😊 .

Όσο είσαι κορίτσι μου? Εγώ αύριο 12+5.και εγώ από κιλά έχω αρχίσει κ αγχώνομαι, ακόμα δεν μπήκα στο 2ο τρίμηνο κ έχω πάρει 2..θελει διατροφή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Όσο είσαι κορίτσι μου? Εγώ αύριο 12+5.και εγώ από κιλά έχω αρχίσει κ αγχώνομαι, ακόμα δεν μπήκα στο 2ο τρίμηνο κ έχω πάρει 2..θελει διατροφή..

Εγώ 9 και 2 αλλά έχω πάρει τέσσερα κιλά🤫 από την εμβρυομεταφορα δεν ξέρω ούτε εγώ πως τα πήρα δεν έχω αλλάξει τίποτα στην διατροφή μου και τελευταία δεν τρώω γιατί όλα μου μυρίζουν όλα μου βρωμάνε και στην πρώτη εγκυμοσύνη να φανταστείς έτρωγα την για πέντε και το πρώτο τρίμηνο είχα χάσει και μέχρι την γέννα 10κιλα είχα πάρει που 5 μέρες μετά είχαν κάνει φτερά 🤔🤔 είναι και αυτός αυστηρός ρε 😒😒 .....

Εσύ έκανες Αυχενική???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Αύριο πάω για αυχενική. Ελπίζω όλα να είναι καλά.. Έχει κάνει καμία από εμάς? Τα αποτελέσματα βγαίνουν την 

Την ίδια στιγμή σου λέει την μέτρηση της αυχενικής και κοιτάει και όλα τα όργανα του εμβρύου. Την ίδια μέρα θα πρέπει να δώσεις και αίμα για την papp-a και χοριακή. Από το συνδυασμό του αίματος, των υπερηχογραφικών μετρήσεων και της ηλικίας σου, θα σου βγάλει την συνδυασμένη πιθανότητα για σύνδρομα. Λογικά αυτά τα τελικά αποτελέσματα τα έχεις την επόμενη μέρα. Αλλα ηδη θα έχεις πάρει μια πρώτη ανακούφιση αν είναι όλα καλά στον υπέρηχο. 

Και bonus: Θα έχεις και μια πρώτη εκτίμηση για το φύλο 😊 

Όλα καλά θα πάνε! Να μας πεις τα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις τελείωσα την αυχενική. Όλα καλά, περιμένω βέβαια και τα αυριανά αποτελέσματα. Τι συγκινητικά! Είχα να δω το μωράκι μ 3 βδομάδες και τώρα πια είχε σχηματιστεί κανονικά.. Για φύλο δεν ήταν σίγουρη η γιατρός οπότε σε επόμενο υπερυχο.. Να σας πω δεν μ νοιάζει και καθολου! Είχα φάει κ το προφιτερολ μ να κουνιέται το μωράκι!! Από το προφίλ είναι το κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εύχομαι όλες να είστε καλά...σήμερα πήγα στον γιατρό και για τον υπέρηχο με βρήκε 9 εβδομάδων κ 3 ημερών....σε 2 εβδομάδες μου είπε για το νιππ τεστ για να δούμε αν όλα είναι καλά και να μάθουμε και το φύλλο του μωρου εσείς έχετε άγχος για το φύλο? Εγώ να πω την αλήθεια επειδή έχω ένα κοριτσάκι θα ήθελα καο ένα αγοράκι αλλά ότι και να έρθει γερό να ναι.... έτσι πήρα φορά σε όλα τα σάιτ με τ κινέζικα ημερολόγιο για να δω το φύλο...😅 τα πιστεύετε?βγήκαν σε προηγούμενες εγκυμοσύνες? Εμένα στην πρώτη ναι μου το έβγαλε σωστό αλλά τώρα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια κάθε πότε πάτε για υπερυχο?

Στην μονήρη κύηση πήγαινα μια φορα/μήνα. Και τον τελευταίο μήνα 1 φορά/εβδομάδα. Τώρα ίσως πιο συχνα. Αύριο θα μου δώσει το πλάνο επισκέψεων.  

Ολα καλά με τα αποτελέσματα σου; 

Κι εμένα εντάξει η αυχενικη! Θα κάνω όμως και το nipt. Μάλλον κοριτσάκια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εύχομαι όλες να είστε καλά...σήμερα πήγα στον γιατρό και για τον υπέρηχο με βρήκε 9 εβδομάδων κ 3 ημερών....σε 2 εβδομάδες μου είπε για το νιππ τεστ για να δούμε αν όλα είναι καλά και να μάθουμε και το φύλλο του μωρου εσείς έχετε άγχος για το φύλο? Εγώ να πω την αλήθεια επειδή έχω ένα κοριτσάκι θα ήθελα καο ένα αγοράκι αλλά ότι και να έρθει γερό να ναι.... έτσι πήρα φορά σε όλα τα σάιτ με τ κινέζικα ημερολόγιο για να δω το φύλο...😅 τα πιστεύετε?βγήκαν σε προηγούμενες εγκυμοσύνες? Εμένα στην πρώτη ναι μου το έβγαλε σωστό αλλά τώρα δεν ξερω

Σου εύχομαι λοιπον με το καλό ενα υγιεστατο αγοράκι! Εμένα όλα αυτά τα προγνωστικά λάθος μου βγαίνουν. Όπως και η διαίσθηση μου, σταθερά λανθασμένη! Εγώ νομίζω ειμαι από τους λίγους που θα ήθελα παιδιά ίδιου φύλου (ανεξαρτήτως φύλου). Νιώθω ότι θα είναι πιο δεμένα μεταξύ τους.

Εννοείται γερό να ναι κι ότι να ναι αλλά όταν μαθαίνεις το φύλο κατα κάποιον τροπο αλλαζει η σχεση σου μαζι του γιατι αποκτά προσωπικότητα το εμβρυάκι! Το κανεις εικονα πως θα είναι, του μιλας στο σωστο φύλο, ισως να του έχεις δώσει ήδη όνομα! Έτσι τουλάχιστον το έχω στο μυαλό μου. Αλλά και οι εκπλήξεις και οι ανατροπές έχουν τη χάρη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Σου εύχομαι λοιπον με το καλό ενα υγιεστατο αγοράκι! Εμένα όλα αυτά τα προγνωστικά λάθος μου βγαίνουν. Όπως και η διαίσθηση μου, σταθερά λανθασμένη! Εγώ νομίζω ειμαι από τους λίγους που θα ήθελα παιδιά ίδιου φύλου (ανεξαρτήτως φύλου). Νιώθω ότι θα είναι πιο δεμένα μεταξύ τους.

Εννοείται γερό να ναι κι ότι να ναι αλλά όταν μαθαίνεις το φύλο κατα κάποιον τροπο αλλαζει η σχεση σου μαζι του γιατι αποκτά προσωπικότητα το εμβρυάκι! Το κανεις εικονα πως θα είναι, του μιλας στο σωστο φύλο, ισως να του έχεις δώσει ήδη όνομα! Έτσι τουλάχιστον το έχω στο μυαλό μου. Αλλά και οι εκπλήξεις και οι ανατροπές έχουν τη χάρη τους!

Δεν ξέρω επειδή έχω έναν αδερφό μου αρέσει η ιδέα να είναι διαφορετικού φύλου εγώ είμαι δεμένη με τον αδερφό μου...δε ευχαριστώ πολύ...βασικά πρώτα από όλα να είναι γερό και το φύλο έρχεται τελευταίο....ακριβώς το κάνεις εικόνα στην κόρη μου από την στιγμή που έμαθα το φύλο άρχισα τα ψώνια είχα στο μυαλό μου το ροζ 😅 ....σου εύχομαι τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Στην μονήρη κύηση πήγαινα μια φορα/μήνα. Και τον τελευταίο μήνα 1 φορά/εβδομάδα. Τώρα ίσως πιο συχνα. Αύριο θα μου δώσει το πλάνο επισκέψεων.  

Ολα καλά με τα αποτελέσματα σου; 

Κι εμένα εντάξει η αυχενικη! Θα κάνω όμως και το nipt. Μάλλον κοριτσάκια 🥰

Η αυχενικη 1.9 και όλα μια χαρά αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα στην Papp a και πάω για τροφοβλαστη. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα και ειμαι πολύ στενοχωρημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Η αυχενικη 1.9 και όλα μια χαρά αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα στην Papp a και πάω για τροφοβλαστη. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα και ειμαι πολύ στενοχωρημένη..

Καλημερα! Μην μου στεναχωριέσαι όλα αυτά είναι στατιστικά νούμερα και συνήθως δεν υπάρχει απόλυτος κανένα πρόβλημα θα το δεις .

Σου εύχομαι όλα να είναι καλά και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου 😘

@Ιοςντεστ για το φύλο είχα κάνει και εγώ αρκετά μερικά το βρήκαν αλλά πάλι όχι μια που αυτά με την σύλληψη σε μένα ήταν λίγο άκυρα εξωσωματική γονιμοποίηση σε άλλο κυκλο όποτε ένα τεστ που είχα κάνει και σε μένα είχε βγει ήταν με την μαγειρική σόδα 😁 σε  φίλες που πάλι είχε βγει λάθος υγιές να είναι εστι και αλλιώς σε λίγο καιρό θα το μάθεις τι είναι. 

@Antelope κοριτσάκια μάλλον ο άντρας σου μάλλον έπεσε μέσα χαχα .

Εγώ έχω νιπτ την άλλη βδομάδα από καθαρές μου προγνώσεις μάλλον περιμένω κοριτσάκι αλλά και εγώ θέλω αγοράκι χαχαχαχα( για οικονομία πιο πολύ τα έχω όλα μπλε) γερά να είναι τίποτα άλλο αλλά βλέπω παίζει πολύ ροζουλη το 2021

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Η αυχενικη 1.9 και όλα μια χαρά αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα στην Papp a και πάω για τροφοβλαστη. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα και ειμαι πολύ στενοχωρημένη..

Κορίτσι μου καταλαβαίνω το άγχος σου. Κι εγώ την papp-a περιμένω και ανησυχώ που την αργούν τόσο πολύ. Σου βγαλανε πιθανοτητα μεγαλυτερη απο 1/100; Πάντως είναι τόσο μικρές οι πιθανότητες να μην είναι καλά τα πράγματα που η πλειοψηφια των θετικών τελικά αποδεικνύονται ψευδώς θετικά. Εύχομαι σύντομα να πάρεις τα καλύτερα αποτελέσματα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω το άγχος σου. Κι εγώ την papp-a περιμένω και ανησυχώ που την αργούν τόσο πολύ. Σου βγαλανε πιθανοτητα μεγαλυτερη απο 1/100; Πάντως είναι τόσο μικρές οι πιθανότητες να μην είναι καλά τα πράγματα που η πλειοψηφια των θετικών τελικά αποδεικνύονται ψευδώς θετικά. Εύχομαι σύντομα να πάρεις τα καλύτερα αποτελέσματα 🙏

Η τρ21 1 προς 229...δυστυχως δεν προλαβαίνω τροφοβλαστη οπότε πάω για αμνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Η τρ21 1 προς 229...δυστυχως δεν προλαβαίνω τροφοβλαστη οπότε πάω για αμνιο...

Ειναι πολυ καλο το ποσοστο σου. Καταλαβαινεις ποσο μικρη ειναι η πιθανότητα. Απλα βασει πρωτοκολλου εχουν βαλει το οριο στο 1/300 και αν ξεπεραστεί ζητάνε διαγνωστική. Τι εννοείς δεν προλαβαίνεις; λογω ηλικιας κυησης; Η αμνιο δεν γινεται γύρω στις 15-17 εβδομάδες; Παράταση της αγωνίας δηλαδή... Θα είναι υγιέστατο το μωρό σου, θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Ειναι πολυ καλο το ποσοστο σου. Καταλαβαινεις ποσο μικρη ειναι η πιθανότητα. Απλα βασει πρωτοκολλου εχουν βαλει το οριο στο 1/300 και αν ξεπεραστεί ζητάνε διαγνωστική. Τι εννοείς δεν προλαβαίνεις; λογω ηλικιας κυησης; Η αμνιο δεν γινεται γύρω στις 15-17 εβδομάδες; Παράταση της αγωνίας δηλαδή... Θα είναι υγιέστατο το μωρό σου, θα δεις

Ναι λόγω ηλικίας το έμβρυο είναι 13+4 ενώ ημερολογιακα 12+4..20μερες υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Η αυχενικη 1.9 και όλα μια χαρά αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα στην Papp a και πάω για τροφοβλαστη. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα και ειμαι πολύ στενοχωρημένη..

Κορίτσι μου αφού η Αυχενική βγήκε καλή, θα δεις ότι όλα τέλεια θα είναι! Είχα κάνει κ εγώ τροφοβλαστη στο γιο μου. Το καλό είναι ότι μετά, αφού έχεις ελέγξει τα πάντα, ηρεμεις τελείως...

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sunshine88 μαζί περίπου είμαστε εμείς! 9 Και 6 σήμερα και τώρα είμαι στη γιατρό και θα κανονίσουμε ραντεβού την άλλη βδομάδα για Αυχενική.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope τι ωραία νέα και τα δικά σου!!!! Κοριτσάκια ε; τρέλα θα ναι! Πότε περιμένεις νέα απ την pap a? 

εύχομαι να είναι εξίσου τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Antelope τι ωραία νέα και τα δικά σου!!!! Κοριτσάκια ε; τρέλα θα ναι! Πότε περιμένεις νέα απ την pap a? 

εύχομαι να είναι εξίσου τέλεια!

Ευχαριστώ πολύ! Με το καλο κι εσύ να έχεις τέλεια νέα! Μάλλον αύριο θα έχω τα τελικά με την papp-a, αλλά είδα πολύ θετικό το γιατρό και μόνο με τις μετρήσεις της αυχενικής. Κοριτσάκια! Λες να ήταν σημάδι το ροζ τεστ εγκυμοσύνης; χαχα θα δούμε κι εσένα αν έπιασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια δ προλαβαίνω να μπω συχνα! @Antelope μπραβο ρε κορίτσι μου!! Με τ καλο! Σε λιγοτερο απο 3 χρόνια πολύτεκνη!!! @Vivi.Nik. ποσο χαρηκα κ με τα δικα σου νεα! Ποσο ειναι τωρα ο μικρος σου; 3.5;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Αχ βρε κορίτσια δ προλαβαίνω να μπω συχνα! @Antelope μπραβο ρε κορίτσι μου!! Με τ καλο! Σε λιγοτερο απο 3 χρόνια πολύτεκνη!!! @Vivi.Nik. ποσο χαρηκα κ με τα δικα σου νεα! Ποσο ειναι τωρα ο μικρος σου; 3.5;

 

Διωνακι μου σε ευχαριστώ! Απίστευτο ε; Εκεί που έλεγα στα late 30s μου ότι θα μείνω άτεκνη, τώρα θα παίρνω και επίδομα πολυτεκνίας! Ειδα το ονομα σου στο θεμα Μανουλες Άνοιξης και λεω εχει γουστο! έτσι εύκολα που τρυπώνουν οι κόρες σου πιθανό το έχω να είσαι πάλι έγκυος χωρίς να το καταλάβεις! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/9/2020 at 4:18 ΜΜ, ο/η Ιοςν είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εύχομαι όλες να είστε καλά...σήμερα πήγα στον γιατρό και για τον υπέρηχο με βρήκε 9 εβδομάδων κ 3 ημερών....σε 2 εβδομάδες μου είπε για το νιππ τεστ για να δούμε αν όλα είναι καλά και να μάθουμε και το φύλλο του μωρου εσείς έχετε άγχος για το φύλο? Εγώ να πω την αλήθεια επειδή έχω ένα κοριτσάκι θα ήθελα καο ένα αγοράκι αλλά ότι και να έρθει γερό να ναι.... έτσι πήρα φορά σε όλα τα σάιτ με τ κινέζικα ημερολόγιο για να δω το φύλο...😅 τα πιστεύετε?βγήκαν σε προηγούμενες εγκυμοσύνες? Εμένα στην πρώτη ναι μου το έβγαλε σωστό αλλά τώρα δεν ξερω

Οποτε σε 2 βδομαδες εχεις αυχενικη και νιπτ τεστ προληπτικα! Και εγω το ιδιο εκανα.να πανε ολα καλά!!εγω εχω διδυμα και θα ηθελα ενα και ενα αλλα εννοειται οτι και να ειναι θα ειναι τελειο! Δε το συζητω!!πως το κανεις αυτο δεν εχω ιδεα.εκανα αυχενικη και την αλλη βδομαδα εχω ξανα για μετρηση τραχηλου κ απλο κοιλιακο κ ευελπιστω να δω τι φυλο ειναι.το ενα ειναι αγορι μαλλον το αλλο δε φαινεται καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...