Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

Κοριτσάκια αν και λίγο διστακτικά ανοίγω αυτό το θεματάκι για μας της μέλλουσες μανούλες της άνοιξης 2021 μια που στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γέννησα σχεδόν 3 βδομάδες νωρίτερα δεν πιστεύωνα φτάσω το ΠΗΤ ποτέ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι πολύ που το άνοιξες! Κι εγώ δίσταζα λόγω αιμορραγίας την προηγούμενη εβδομάδα. Αύριο θα πάμε γιατρό να μετρηθούμε πόσοι είμαστε 😟 Ελπίζω να μην έχουμε απώλειες...

Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ 15/03

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά μέχρι τέλους 🤞🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω πητ 10/3!πηγα σήμερα πάλι για υπερυχο γιατί είχα λίγο αίμα χθες κι τρόμαξα. Ευτυχώς όλα καλά. Μια πολύ μικρή αποκολλησουλα. Σήμερα είναι 8 εβδ αλλά ο γιατρός μ είπε φαίνεται πιο μεγάλο είναι 8+4.ακουσα κ καρδιά κ ηρέμησα. Όλα να μας πάνε καλά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_02 όλα μία χαρά μπράβο σου Εγώ βάση ημερολογίου έχω Πητ 3/04 ελπίζουμε να πάνε όλα καλά την Δευτέρα έχω ραντεβού στον γιατρό για να δούμε πως θα είναι τα πράγματα ένα η δύο αγωνία έχω αυτήν την φορά θέλω τρέλα δίδυμα χαχαχα το ελπίζω πολύ να έχω δύο ζουζουνάκια αλλά και ένα μια χαρά θα είναι γερό και δυνατό τίποτα άλλο βλέποντας το ημερολόγια θυμήθηκα την πρώτη μου εγκυμοσύνη όταν έβαλα την εφαρμογή σε κύηση και είχα ΠΗΤ τότε 1/10 και μου φάνηκε ότι ήταν το επόμενο αιώνα χαχαχα αλλά τελικά πέρασαν τόσο γρήγορα οι μήνες που ούτε κατάλαβα τίποτα ας είναι και αυτή την φορά το ίδιο 😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@nik_02 όλα μία χαρά μπράβο σου Εγώ βάση ημερολογίου έχω Πητ 3/04 ελπίζουμε να πάνε όλα καλά την Δευτέρα έχω ραντεβού στον γιατρό για να δούμε πως θα είναι τα πράγματα ένα η δύο αγωνία έχω αυτήν την φορά θέλω τρέλα δίδυμα χαχαχα το ελπίζω πολύ να έχω δύο ζουζουνάκια αλλά και ένα μια χαρά θα είναι γερό και δυνατό τίποτα άλλο βλέποντας το ημερολόγια θυμήθηκα την πρώτη μου εγκυμοσύνη όταν έβαλα την εφαρμογή σε κύηση και είχα ΠΗΤ τότε 1/10 και μου φάνηκε ότι ήταν το επόμενο αιώνα χαχαχα αλλά τελικά πέρασαν τόσο γρήγορα οι μήνες που ούτε κατάλαβα τίποτα ας είναι και αυτή την φορά το ίδιο 😇😇😇

Καλημεεα κορίτσια μου.. Εγώ δεν έχω πάει γιατρό ακόμη αλλά πρέπει να είμαι στη 5η εβδομάδα. Μακάρι να μας πανε ολα καλα μεχρι τελους!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω κι εγώ δειλά δειλά στην παρέα σας.🥰 5 εβδ και 6 ημερών με πητ απ ότι φαίνεται 26-03. Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 ετών και ελπίζουμε τώρα να πάνε όλα καλά και την άνοιξη να χουμε το 2ο μωρό μας. Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας!! Ηρθα και εγω στην παρέα σας λιγο διστακτικά βέβαια, Δευτέρα εχω χοριακη.. εχω κανει ηδη δυο τεστακια και μου έχουν βγει θετικά! 🙏🏻👶💖 εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις κοπέλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!

Σήμερα είδα λίγο καφέ η αλήθεια είναι ότι χτες περπάτησα πολύ στα μαγαζιά αγχώθηκα λίγο αν και στον γιο μου είχα πιο μεγάλη ποσότητα και διάρκεια μακάρι ο Θεός να βάλει το χέρι του και όλα κάνανε καλά για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Antelope τι ώρα έχεις ραντεβού με το γιατρό σου; Εύχομαι να είναι όλα καλά! Περιμένουμε νέα σου!

Λοιπόν τα νέα είναι καλά. Όχι τέλεια, γιατί δε έχει κλείσει τελείως η αποκόλληση, αλλά έχει μειωθεί πολύ. Ξαναρχίζω αντιπηκτικες με στενή παρακολούθηση μήπως ξαναέχω αιμορραγια και ραντεβού σε μια εβδομάδα. Οι καρδούλες χτυπούσαν τόσο δυνατά με μια νότα αισιοδοξίας που άφησα λίγο τον εαυτό μου να χαρεί 😊

Εσυ κορίτσι έκανες εμβρυομεταφορα ή ήταν φυσική σύλληψη αν επιτρέπεται; Σε θυμάμαι από το θέμα της εξωσωματικής που έλεγες για προεμφυτευτικο. 

Αχ να είναι όλα καλά για όλες μας να ξεθαρρέψουμε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Σήμερα είδα λίγο καφέ η αλήθεια είναι ότι χτες περπάτησα πολύ στα μαγαζιά αγχώθηκα λίγο αν και στον γιο μου είχα πιο μεγάλη ποσότητα και διάρκεια μακάρι ο Θεός να βάλει το χέρι του και όλα κάνανε καλά για όλες μας

Καλά εγώ στα καφέ έκανα πάρτυ! (Που δεν ήταν κόκκινο 😝)

Όπως είδες όλες κάτι είχαμε και όλες πάμε καλά. Με ξεκούραση και προγεστερόνη. Έτσι και με εσένα τώρα.

Πότε θα σε δει γιατρός; Πώς είναι το σύστημα εκει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι καλά. Όχι τέλεια, γιατί δε έχει κλείσει τελείως η αποκόλληση, αλλά έχει μειωθεί πολύ. Ξαναρχίζω αντιπηκτικες με στενή παρακολούθηση μήπως ξαναέχω αιμορραγια και ραντεβού σε μια εβδομάδα. Οι καρδούλες χτυπούσαν τόσο δυνατά με μια νότα αισιοδοξίας που άφησα λίγο τον εαυτό μου να χαρεί 😊

Εσυ κορίτσι έκανες εμβρυομεταφορα ή ήταν φυισική σύλληψη αν επιτρέπεται; Σε θυμάμαι από το θέμα της εξωσωματικής που έλεγες για προεμφυτευτικο. 

Αχ να είναι όλα καλά για όλες μας να ξεθαρρέψουμε λίγο

Αχ πόσο χαίρομαι με τα νέα σου!!! Περιμένεις διδυμακια ε; Τι καλά!!! Εύχομαι να είναι η τελευταία μεγάλη αγωνία που περνάς μέχρι το τέλος! 

Σωστά θυμάσαι! Είχα φυσική σύλληψη στο γιο μου, όπου έκανα λήψη τροφοβλαστη για να δούμε ότι είναι γερός (Έχω ένα κληρονομουμενο γονίδιο με 50% πιθανότητες να το πάρει το παιδι) και είπαμε στο 2ο να μην ξαναπερασουμε την ίδια αγωνία μέχρι την 14η εβδομάδα. Οπότε μπήκαμε στο χορο της εξωσωματικής με άλλες επιμέρους αγωνίες βέβαια, όπου κάναμε προεμφυτευτικη διάγνωση και μας έφεραν στο σήμερα να χουμε μεταφέρει μια υγιή άριστη βλαστοκυστη. 

Έχω μεγάλη αγωνία όμως με τη χοριακη που δεν αυξήθηκε τόσο όσο θέλαμε απ την προηγούμενη... δεν φτάνει ούτε το 60% ανά 2μερο. 

23.07. 1558

30.07 5966

Οπότε κρατάμε δυστυχώς μικρό καλάθι για το αν θα ακούσουμε καρδούλα την επόμενη Παρασκευή που έχουμε ραντεβού για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Σήμερα είδα λίγο καφέ η αλήθεια είναι ότι χτες περπάτησα πολύ στα μαγαζιά αγχώθηκα λίγο αν και στον γιο μου είχα πιο μεγάλη ποσότητα και διάρκεια μακάρι ο Θεός να βάλει το χέρι του και όλα κάνανε καλά για όλες μας

Είχα κι εγώ καφέ πριν από μια βδομάδα. Με ξεκούραση όλα καλά. Αν μπορείς μην περπατήσεις για 2-3 μέρες, ξεκουράσου όσο γίνεται. Μίλησες με τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αχ πόσο χαίρομαι με τα νέα σου!!! Περιμένεις διδυμακια ε; Τι καλά!!! Εύχομαι να είναι η τελευταία μεγάλη αγωνία που περνάς μέχρι το τέλος! 

Σωστά θυμάσαι! Είχα φυσική σύλληψη στο γιο μου, όπου έκανα λήψη τροφοβλαστη για να δούμε ότι είναι γερός (Έχω ένα κληρονομουμενο γονίδιο με 50% πιθανότητες να το πάρει το παιδι) και είπαμε στο 2ο να μην ξαναπερασουμε την ίδια αγωνία μέχρι την 14η εβδομάδα. Οπότε μπήκαμε στο χορο της εξωσωματικής με άλλες επιμέρους αγωνίες βέβαια, όπου κάναμε προεμφυτευτικη διάγνωση και μας έφεραν στο σήμερα να χουμε μεταφέρει μια υγιή άριστη βλαστοκυστη. 

Έχω μεγάλη αγωνία όμως με τη χοριακη που δεν αυξήθηκε τόσο όσο θέλαμε απ την προηγούμενη... δεν φτάνει ούτε το 60% ανά 2μερο. 

23.07. 1558

30.07 5966

Οπότε κρατάμε δυστυχώς μικρό καλάθι για το αν θα ακούσουμε καρδούλα την επόμενη Παρασκευή που έχουμε ραντεβού για υπέρηχο.

Ξεκίνησες με τόσο μεγάλη χοριακή; πόσες μέρες μετά την ΕΤ ήταν; Σε υψηλές τιμές χοριακής πάντως δεν έχει νόημα να ψάχνεις διπλασιασμούς  γιατί απλά δεν διπλασιάζεται. Τώρα στην τιμή που είσαι μπορείς να δεις σίγουρα σάκο αν είναι ενδομήτριος. Αλλά υπομονή για το ραντεβού σου και όλα καλά θα πάνε!

Αλλά δεν κατάλαβα βρε κορίτσι μου με το γονίδιο. Εσύ που το έχεις νοσείς; Ή μήπως είναι στο Χ χρωμόσωμα οπότε έχει 50% πιθανότητες να νοσεί αν είναι αγόρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ξεκίνησες με τόσο μεγάλη χοριακή; πόσες μέρες μετά την ΕΤ ήταν; Σε υψηλές τιμές χοριακής πάντως δεν έχει νόημα να ψάχνεις διπλασιασμούς  γιατί απλά δεν διπλασιάζεται. Τώρα στην τιμή που είσαι μπορείς να δεις σίγουρα σάκο αν είναι ενδομήτριος. Αλλά υπομονή για το ραντεβού σου και όλα καλά θα πάνε!

Αλλά δεν κατάλαβα βρε κορίτσι μου με το γονίδιο. Εσύ που το έχεις νοσείς; Ή μήπως είναι στο Χ χρωμόσωμα οπότε έχει 50% πιθανότητες να νοσεί αν είναι αγόρι;

Κοριτσάκι μου έχω κάνει άλλες 2 χοριακες στην αρχή που διπλασιάζονταν κανονικά. Τώρα αυτή η τελευταία μου το χάλασε... Η γιατρός θέλει να με δει κατευθείαν και για σάκο και για καρδιά και έτσι δεν έχω κάνει ακόμη υπέρηχο...Οπότε 1 εβδομάδα  αγωνίας μας περιμένει.

Εγώ που το έχω μπορεί να νοσησω ανά πόσα ώρα κ στιγμή. Δεν είναι στάνταρ σε ποια ηλικία το εμφανίζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσάκι μου έχω κάνει άλλες 2 χοριακες στην αρχή που διπλασιάζονταν κανονικά. Τώρα αυτή η τελευταία μου το χάλασε... Η γιατρός θέλει να με δει κατευθείαν και για σάκο και για καρδιά και έτσι δεν έχω κάνει ακόμη υπέρηχο...Οπότε 1 εβδομάδα  αγωνίας μας περιμένει.

Εγώ που το έχω μπορεί να νοσησω ανά πόσα ώρα κ στιγμή. Δεν είναι στάνταρ σε ποια ηλικία το εμφανίζεις.

Κατάλαβα! Αφού είχες καλούς διπλασιασμούς στην αρχή θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας τώρα που ανέβηκε τόσο πολύ. Υπομονή λοιπόν μια εβδομάδα και θα τα δεις όλα, να πάρεις αυτή την ανακούφιση και χαρά της καρδούλας που χτυπάει αποφασιστικά.

Εύχομαι να μην εμφανιστεί ποτέ η νόσος ή τόσο ήπια που θα είναι σαν να μην την έχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Καλά εγώ στα καφέ έκανα πάρτυ! (Που δεν ήταν κόκκινο 😝)

Όπως είδες όλες κάτι είχαμε και όλες πάμε καλά. Με ξεκούραση και προγεστερόνη. Έτσι και με εσένα τώρα.

Πότε θα σε δει γιατρός; Πώς είναι το σύστημα εκει; 

Εγώ με τα καφέ και τα αίμα εξπέρ αλλά όσο να είναι το σοκ το έπαθα ξάπλα είμαι προσπαθώ  δηλαδή γιατί με το μικρό δεν είναι και εύκολη υπόθεση....

Δευτέρα έχω γιατρό για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αχ πόσο χαίρομαι με τα νέα σου!!! Περιμένεις διδυμακια ε; Τι καλά!!! Εύχομαι να είναι η τελευταία μεγάλη αγωνία που περνάς μέχρι το τέλος! 

Σωστά θυμάσαι! Είχα φυσική σύλληψη στο γιο μου, όπου έκανα λήψη τροφοβλαστη για να δούμε ότι είναι γερός (Έχω ένα κληρονομουμενο γονίδιο με 50% πιθανότητες να το πάρει το παιδι) και είπαμε στο 2ο να μην ξαναπερασουμε την ίδια αγωνία μέχρι την 14η εβδομάδα. Οπότε μπήκαμε στο χορο της εξωσωματικής με άλλες επιμέρους αγωνίες βέβαια, όπου κάναμε προεμφυτευτικη διάγνωση και μας έφεραν στο σήμερα να χουμε μεταφέρει μια υγιή άριστη βλαστοκυστη. 

Έχω μεγάλη αγωνία όμως με τη χοριακη που δεν αυξήθηκε τόσο όσο θέλαμε απ την προηγούμενη... δεν φτάνει ούτε το 60% ανά 2μερο. 

23.07. 1558

30.07 5966

Οπότε κρατάμε δυστυχώς μικρό καλάθι για το αν θα ακούσουμε καρδούλα την επόμενη Παρασκευή που έχουμε ραντεβού για υπέρηχο.

Εγώ θυμάμαι στους 1700 ήταν 18 ημέρες μετά από εμβρυομεταφορα στον μικρό έμβρυο 2ημερων είχαμε δει σάκο μια εβδομάδα μετά ακούσαμε καρδούλα δεν ξαναεκανα χοριακες μετά.

Όλα μια χαρά θα είναι εγώ με τον γιατρό μου εδώ μίλησα την Τετάρτη του είπα ότι βγήκε θετικό το τεστ μου λέει έλα Δευτέρα με τον γιατρό στην Αθήνα δεν έχω μιλήσει να πω την αλήθεια αλλά ανάλογα με τι θα δούμε στον υπέρηχο θα τον πάρω τηλ να του πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope σ ευχαριστώ πολύ πολύ για τη στήριξη και τις όμορφες ευχές! 🥰

@Sunshine 88 το εύχομαι! Αλλά μέχρι τον 1ο υπέρηχο το άγχος είναι μεγάλο! Με το καλό και στις 2 μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Σήμερα είδα λίγο καφέ η αλήθεια είναι ότι χτες περπάτησα πολύ στα μαγαζιά αγχώθηκα λίγο αν και στον γιο μου είχα πιο μεγάλη ποσότητα και διάρκεια μακάρι ο Θεός να βάλει το χέρι του και όλα κάνανε καλά για όλες μας

Εγώ την 5η εβδομάδα είχα 3 4 μέρες ροζ και ο γιατρός μ συνέστησε απλά ξεκούραση. Είχα και εγώ άγνοια και δεν αγχώθηκα. Τώρα στην 8η εβδ που είχα πάλι μ έδωσε και έξτρα προγεστερόνη θα έλεγα να προσέχεις ιδιαίτερα τ πρώτο τρίμηνο και να αποφεύγεις την πολύ δραστηριότητα ακόμα κ τ πολύ περπάτημα.. Τους τελευταίους μήνες θα περπατήσουμε πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Εγώ την 5η εβδομάδα είχα 3 4 μέρες ροζ και ο γιατρός μ συνέστησε απλά ξεκούραση. Είχα και εγώ άγνοια και δεν αγχώθηκα. Τώρα στην 8η εβδ που είχα πάλι μ έδωσε και έξτρα προγεστερόνη θα έλεγα να προσέχεις ιδιαίτερα τ πρώτο τρίμηνο και να αποφεύγεις την πολύ δραστηριότητα ακόμα κ τ πολύ περπάτημα.. Τους τελευταίους μήνες θα περπατήσουμε πολύ...

Ναι κορίτσι μου το ξέρω το έχω περάσει όλο αυτό και με τον γιο μου απλά είναι λίγο δύσκολο με τον μικρό όσο να είναι ξάπλα.....μέχρι να μπούμε στον δεύτερο τρίμηνο δυστυχώς βουνό είναι ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ💙💙💙!! Ειπα να κανω ενα τεστακι κανονικό και οχι ταινία,ώστε να το εχω για ενθύμιο 💖 ποσο καιρό περίμενα αυτές τις δυο γραμμουλες 🙈7η ημέρα μετα την ετ.. ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας κι αυτο!!
 

19FED40A-3A38-407E-8B63-547EC1A022DA.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ💙💙💙!! Ειπα να κανω ενα τεστακι κανονικό και οχι ταινία,ώστε να το εχω για ενθύμιο 💖 ποσο καιρό περίμενα αυτές τις δυο γραμμουλες 🙈7η ημέρα μετα την ετ.. ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας κι αυτο!!
 

19FED40A-3A38-407E-8B63-547EC1A022DA.jpeg

Καλό μήνα κορίτσι μου ! Τέλεια !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...