Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου! Ελπιζω να ειστε ολες καλα! Να ρωτησω κατι; Εχετε κ εσεις πονους περιοδου, σαν να σας ερχεται περιοδος; Που και που, οχι συνεχεια! Η μονο εγω; Εν τω μεταξυ, ειναι το μονο συμπτωμα που εχω εκτος απο την καθυστερηση! Αλλα, αυτοι οι πονοι ειναι φυσιολογικοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Ελπιζω να ειστε ολες καλα! Να ρωτησω κατι; Εχετε κ εσεις πονους περιοδου, σαν να σας ερχεται περιοδος; Που και που, οχι συνεχεια! Η μονο εγω; Εν τω μεταξυ, ειναι το μονο συμπτωμα που εχω εκτος απο την καθυστερηση! Αλλα, αυτοι οι πονοι ειναι φυσιολογικοι;

Καλημέρα :) ειναι φυσιολογικοι οι πόνοι περιόδου ! Είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα νομίζω ! Εγώ έχω αυτούς τους πόνους πρήξιμο στο στήθος ζαλάδες  και καούρες που παλεύονται όμως :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Καλημέρα :) ειναι φυσιολογικοι οι πόνοι περιόδου ! Είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα νομίζω ! Εγώ έχω αυτούς τους πόνους πρήξιμο στο στήθος ζαλάδες  και καούρες που παλεύονται όμως :) 

Παλι καλα κοριτσι μου!! Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Ελπιζω να ειστε ολες καλα! Να ρωτησω κατι; Εχετε κ εσεις πονους περιοδου, σαν να σας ερχεται περιοδος; Που και που, οχι συνεχεια! Η μονο εγω; Εν τω μεταξυ, ειναι το μονο συμπτωμα που εχω εκτος απο την καθυστερηση! Αλλα, αυτοι οι πονοι ειναι φυσιολογικοι;

Όπως είπε και το κορίτσι πιο πάνω είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα.. Οι πόνοι περιοδου είναι απόλυτα φυσιολογικοι..μεγαλωνει η μήτρα.. Εγώ μέχρι και σήμερα 12εβδ+5μερ μόνο αυτό είχα.. Πόνους περιόδου και ο γιατρός έλεγε ότι είναι καλό γιατί δημιουργούνται αγγεία και το σποράκι εξελίσσεται... Οπότε όλα καλά🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! Είμαι η Ισμηνη, εχω μια κόρη 9.5 χρ και μετά από μια παλλινδρομη πριν ένα χρόνο τώρα ξαναεμεινα εγκυος . 4w3d χθες η χοριακη μου 1025!!! Ένα άγχος το έχω, ελπίζω σε όλες μας τα καλύτερα!!!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Όπως είπε και το κορίτσι πιο πάνω είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα.. Οι πόνοι περιοδου είναι απόλυτα φυσιολογικοι..μεγαλωνει η μήτρα.. Εγώ μέχρι και σήμερα 12εβδ+5μερ μόνο αυτό είχα.. Πόνους περιόδου και ο γιατρός έλεγε ότι είναι καλό γιατί δημιουργούνται αγγεία και το σποράκι εξελίσσεται... Οπότε όλα καλά🤗

Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα καλα, για ολες μας❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, οσες καπνιζατε, τι κανετε τωρα που μαθατε οτι ειστε εγκυες;; Θελω τοσο πολυ να το κοψω..δεν λεω οτι καπνιζω κανονικα, αλλα 1-2 τα κανω. Θελω ομως να τα κοψω κ αυτα! Αισθανομαι ασχημα με τον εαυτο μου που δεν μπορω να κανω αυτη την θυσια για το μωρο μου! Τι να κανω; Πως να το κοψω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mini82 είπε:

Καλημέρα και από μένα!!! Είμαι η Ισμηνη, εχω μια κόρη 9.5 χρ και μετά από μια παλλινδρομη πριν ένα χρόνο τώρα ξαναεμεινα εγκυος . 4w3d χθες η χοριακη μου 1025!!! Ένα άγχος το έχω, ελπίζω σε όλες μας τα καλύτερα!!!🥰🥰🥰🥰

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Να χαίρεσαι την κόρη σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Τέλεια η χοριακη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια, οσες καπνιζατε, τι κανετε τωρα που μαθατε οτι ειστε εγκυες;; Θελω τοσο πολυ να το κοψω..δεν λεω οτι καπνιζω κανονικα, αλλα 1-2 τα κανω. Θελω ομως να τα κοψω κ αυτα! Αισθανομαι ασχημα με τον εαυτο μου που δεν μπορω να κανω αυτη την θυσια για το μωρο μου! Τι να κανω; Πως να το κοψω;;

Δεν είναι και τόσο εύκολο αυτό που θέλεις να κανεις αλλά πιστεύω ότι όλα είναι στο μυαλό μια απόφαση δηλαδή απασχόλησε τον εαυτό σου με αλλά πράγματα ώστε να μην έχεις εκεί το μυαλό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια, οσες καπνιζατε, τι κανετε τωρα που μαθατε οτι ειστε εγκυες;; Θελω τοσο πολυ να το κοψω..δεν λεω οτι καπνιζω κανονικα, αλλα 1-2 τα κανω. Θελω ομως να τα κοψω κ αυτα! Αισθανομαι ασχημα με τον εαυτο μου που δεν μπορω να κανω αυτη την θυσια για το μωρο μου! Τι να κανω; Πως να το κοψω;;

Ο άντρας μου το κόψε διαβάζοντας αυτό το βιβλίο:

Δεν είναι καθόλου πετυχημένος ο τίτλος, διαφέρει ομως πολύ απ αυτό που οι περισσότεροι περιμένουν από ένα τέτοιο βιβλιο και μπαίνει πολύ στην ψυχολογία του καπνιστή.  Το πρώτο μισό είναι δωρεάν ιντερνετικα.

vivlio_1.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια, οσες καπνιζατε, τι κανετε τωρα που μαθατε οτι ειστε εγκυες;; Θελω τοσο πολυ να το κοψω..δεν λεω οτι καπνιζω κανονικα, αλλα 1-2 τα κανω. Θελω ομως να τα κοψω κ αυτα! Αισθανομαι ασχημα με τον εαυτο μου που δεν μπορω να κανω αυτη την θυσια για το μωρο μου! Τι να κανω; Πως να το κοψω;;

Κ εγω έχω θέμα μεγάλο...προς το παρον κάνω 2-3 τσιγάρα τη μέρα κ την άλλη εβδομάδα θα πάω για βελονισμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μπήκα και εδω δειλά δειλά...σήμερα είχα τον πρώτο μου υπέρηχο 6εβ κ 3ημ.

Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 μηνών...

Είμαι μες την τρελή χαρά δεν το προγραματιζαμε αλλά ούτε και το αποφευγαμε...οπότε εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μπήκα και εδω δειλά δειλά...σήμερα είχα τον πρώτο μου υπέρηχο 6εβ κ 3ημ.

Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 μηνών...

Είμαι μες την τρελή χαρά δεν το προγραματιζαμε αλλά ούτε και το αποφευγαμε...οπότε εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. 

Καλώς την!!! Μπαμ μπαμ και το 2ο!!! Όλα να πάνε καλά!!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mini82 είπε:

Καλώς την!!! Μπαμ μπαμ και το 2ο!!! Όλα να πάνε καλά!!!💖💖💖

Σε ευχαριστώ πολύ..Ναι η αλήθεια είναι ότι ήταν γρήγορο αλλά τι να κάνουμε...υγεία να έχει και όλα τα άλλα τα βρίσκουμε..Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..Ναι η αλήθεια είναι ότι ήταν γρήγορο αλλά τι να κάνουμε...υγεία να έχει και όλα τα άλλα τα βρίσκουμε..Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα 💕

Εννοειται υγεια πάνω απ'ολα!!! Μια χαρά, θα ξεμπερδέψεις γρήγορα...  Εγώ έκανα το λάθος και το άφηνα για αργότερα και μου πήρε 3 χρονια να ξαναμεινω έγκυος συν μια παλλινδρομη που είχα πέρυσι...

Σήμερα εγώ πήρα και τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης και από 1025 πήγε στο 2345 την 5η μέρα καθυστέρησης!!! Στην προηγούμενη είχα ξεκινήσει με 200, οπότε η χαρά μου αυτή τη στιγμή δε λέγεται!! Μακάρι να πάνε όλα κατ'ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες τι κάνετε από συμπτώματα πως τα πάτε εγώ εχω πεθάνει την ζαλάδα με τα ούτρογεσταν λες και είμαι σε καράβι και έξω έχει 7 με 8 μπορφορ...

Κατά τα άλλα όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 έτσι ήμουν κ εγώ όσο τα έπαιρνα απ το στόμα. Εδώ και καιρό όμως τα παίρνω μόνο κολπικα και έχω ηρεμήσει! Ξεκίνησαν οι αναγούλες και σε μένα, ηρεμω όμως κάθε φορά που τρώω, ανά 2ωρο γουργουρίζει η κοιλιά μου και ξανατρωω! Πρήξιμο κυρίως προς το τέλος της μέρας και πονακια μόνο αν κουραστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mini82 είπε:

Εννοειται υγεια πάνω απ'ολα!!! Μια χαρά, θα ξεμπερδέψεις γρήγορα...  Εγώ έκανα το λάθος και το άφηνα για αργότερα και μου πήρε 3 χρονια να ξαναμεινω έγκυος συν μια παλλινδρομη που είχα πέρυσι...

Σήμερα εγώ πήρα και τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης και από 1025 πήγε στο 2345 την 5η μέρα καθυστέρησης!!! Στην προηγούμενη είχα ξεκινήσει με 200, οπότε η χαρά μου αυτή τη στιγμή δε λέγεται!! Μακάρι να πάνε όλα κατ'ευχήν!!!

Χάρηκα πολύ για σένα..  σου εύχομαι τα καλύτερα...Και μια καλή εγκυμοσύνη..🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Sunshine 88 έτσι ήμουν κ εγώ όσο τα έπαιρνα απ το στόμα. Εδώ και καιρό όμως τα παίρνω μόνο κολπικα και έχω ηρεμήσει! Ξεκίνησαν οι αναγούλες και σε μένα, ηρεμω όμως κάθε φορά που τρώω, ανά 2ωρο γουργουρίζει η κοιλιά μου και ξανατρωω! Πρήξιμο κυρίως προς το τέλος της μέρας και πονακια μόνο αν κουραστώ!

Κολπική έλεγα να τα πάρω και εγώ αλλά είναι στο πόδι συνέχεια το βραδυνό το βάζο κολπικα αλλά μου φαίνεται αδύνατο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κολπική έλεγα να τα πάρω και εγώ αλλά είναι στο πόδι συνέχεια το βραδυνό το βάζο κολπικα αλλά μου φαίνεται αδύνατο 

Κ εγώ το ίδιο, αλλά μου ειχαν πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα... απορροφάται αυτό που πρέπει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. έχω μιλήσει από προχθές που έκανα την πρώτη χοριακη. Έχω κλείσει ραντεβού στις 31 Αυγούστου..  δυστυχώς πέφτει κ ο 15Αυγουστος στη μέση κ γενικότερα έχει παρα πολύ δουλειά αυτός, οπότε καθυστερούμε λίγο τον 1ο υπερηχο.

@Sunshine 88 κολπικά που τα έπαιρνα εγω στην προηγούμενη εγκυμοσυνη δεν είχα κανένα συμπτωμα. Όσες τα παίρνουν από το στόμα έχουν το ίδιο θέμα.

Αλήθεια κορίτσια από ποια περιοχή ειστε;

Εγώ είμαι από Πρέβεζα όμως τα τελευταία 6 χρονια μένω Γιαννενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mini82 κ εγώ 7 εβδομάδων έκανα τον πρώτο υπέρηχο, οπότε άκουσα καρδούλα κατευθείαν! Εγώ μένω Αθήνα, αλλά έχω μεγαλώσει Πελοπόννησο. Υπέροχα τα μέρη σας εκεί πάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88
και εγώ κολπικά και δεν εχω κανένα σύμπτωμα. Έχω βέβαια ανακατωσουρα κυρίως μετά τα κύρια γεύματα μεσημέρι βράδυ, κ μια συνεχή πίκρα στη γεύση κατά τα άλλα μια χαρά, α κ φυσικά πρήξιμο στο στήθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...