Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομήτριο


Natasha24

Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Θα ήθελα να μάθω αν 3 μέρες μετά την ωορρηξία είναι φυσιολογικό 14 mm παχος στο ενδομητριο και αν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα, 

Θα ήθελα να μάθω αν 3 μέρες μετά την ωορρηξία είναι φυσιολογικό 14 mm παχος στο ενδομητριο και αν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη.

Εγώ δεν συγκρατω αριθμούς. Αλλά μάλλον έκανες υπέρηχο και στο μέτρησε ο γιατρός ε? Τι άλλο είδατε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

Εγώ δεν συγκρατω αριθμούς. Αλλά μάλλον έκανες υπέρηχο και στο μέτρησε ο γιατρός ε? Τι άλλο είδατε? 

Ναι έκανα εχθες υπέρηχο.. τιποτα ουσιαστικά είδαμε ότι έγινε η ωορρηξία αλλα το ενδομήτριο ειναι παχύ σε σχέση με τις άλλες φορές και μου ειπε οτι θα φανεί σε 2 εβδομάδες αν υπάρχει έμβρυο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, εγώ που έκανα κάπου εκεί 2-3 ημέρες μετά την ωορρηξία υπέρηχο, και εμένα ήταν παχύ το ενδομήτριο από όσο μου είπε. Ήταν 1,30.

Δεν μου ανέφερε βέβαια αν θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JohannaMak είπε:

Καλησπέρα, εγώ που έκανα κάπου εκεί 2-3 ημέρες μετά την ωορρηξία υπέρηχο, και εμένα ήταν παχύ το ενδομήτριο από όσο μου είπε. Ήταν 1,30.

Δεν μου ανέφερε βέβαια αν θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη

Εγώ είχα επαφή εκείνες τις μέρες ισως για αυτό μου το ειπε..απλα την άλλη φορά που είχα ωορρηξία ήταν 8mm..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κατάλαβα..  εγώ δεν ξέρω γιατί πρώτη φορά έκανα υπέρηχο για να δω την ωορρηξία μου και τελικά μου είπε πως είχα ήδη κάνει αλά ήταν παχύ το ενδομήτριο. 

Και εγώ έκανα τις ημέρες που υποτίθεται ήταν γόνιμες... για να δούμε....πιάσαμε μωράκι ή οχι;;; ☺☺☺

Εσύ πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

Ναι κατάλαβα..  εγώ δεν ξέρω γιατί πρώτη φορά έκανα υπέρηχο για να δω την ωορρηξία μου και τελικά μου είπε πως είχα ήδη κάνει αλά ήταν παχύ το ενδομήτριο. 

Και εγώ έκανα τις ημέρες που υποτίθεται ήταν γόνιμες... για να δούμε....πιάσαμε μωράκι ή οχι;;; ☺☺☺

Εσύ πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;

Α καταλαβαα κοίταξε απο λίγο που το έψαξα λεει ότι το ενδομήτριο στην φάση της ωορρηξιας ειναι παχύ και όσο φτάνει κοντα στην περίοδο λεπτενει.. 

Μακαριιιι 💕💕

Εχω ακόμη περιπου 2 εβδομάδες για να μου ερθει εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Α καταλαβαα κοίταξε απο λίγο που το έψαξα λεει ότι το ενδομήτριο στην φάση της ωορρηξιας ειναι παχύ και όσο φτάνει κοντα στην περίοδο λεπτενει.. 

Μακαριιιι 💕💕

Εχω ακόμη περιπου 2 εβδομάδες για να μου ερθει εσυ??

Εγώ σε καμία βδομάδα υποτίθεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...
στις On 28/7/2020 at 3:09 ΜΜ, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα, 

Θα ήθελα να μάθω αν 3 μέρες μετά την ωορρηξία είναι φυσιολογικό 14 mm παχος στο ενδομητριο και αν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη.

ειναι πολυ καλο παντως το πάχος του ενδομητριου να στηρίξει κύηση .σου εύχομαι να έχεις μείνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2020 at 3:09 ΜΜ, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα, 

Θα ήθελα να μάθω αν 3 μέρες μετά την ωορρηξία είναι φυσιολογικό 14 mm παχος στο ενδομητριο και αν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη.

Μόλις ολοκληρώνεται ή περιοδος το πάχος του ενδομητρίου αυξάνεται φτάνοντας μέχρι εκεί 13 14 χιλ στην ωορρηξία ώσπου περιμένει το έμβρυο.δεν σχετίζεται με εγκυμοσύνη τόσο νωρις καθώς το έμβρυο εμφυτεύεται στη μήτρα πεντε με εξι μέρες μετά την γονιμοποίηση του.ευχομαι να τα έχεις καταφέρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...