Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mammy to be February 2021🤰😍❤️


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια είδα σήμερα το σποράκι μου και έχει μεγαλώσει παραπολυ.. Φαινόταν και χεράκια και ποδαράκια και το νινί μου κουνιόταν ασταμάτητα😍😍 έχει πάρει τα νεύρα από μένα μάλλον χαχαχαχα.. Πολυ χαρηκα❤️❤️

Κλείσαμε και για αυχενική στις 08/08..ο γιατρός είπε απ όσα βλέπει αυτός έτσι με μια πρ τη ματιά θα πάμε πολύ καλά στην αυχενική... Όλα πάνε τέλεια💕💕

Αααχ @kallina και εγώ σήμερα όλη μέρα τρώω.. Τι πίτσες έφαγα, τι μπιφτέκια αστοοο.. Έχω βάλει και σχεδόν 2 κιλά τον τελευταίο μηνα😑😑😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 161
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εγώ κορίτσια είδα σήμερα το σποράκι μου και έχει μεγαλώσει παραπολυ.. Φαινόταν και χεράκια και ποδαράκια και το νινί μου κουνιόταν ασταμάτητα😍😍 έχει πάρει τα νεύρα από μένα μάλλον χαχαχαχα.. Πολυ χαρηκα❤️❤️

Κλείσαμε και για αυχενική στις 08/08..ο γιατρός είπε απ όσα βλέπει αυτός έτσι με μια πρ τη ματιά θα πάμε πολύ καλά στην αυχενική... Όλα πάνε τέλεια💕💕

Αααχ @kallina και εγώ σήμερα όλη μέρα τρώω.. Τι πίτσες έφαγα, τι μπιφτέκια αστοοο.. Έχω βάλει και σχεδόν 2 κιλά τον τελευταίο μηνα😑😑😊😊

Πάρα πολύ ωραία!!!! Ηρεμήσες λιγάκι;

Εγώ θέλω να τρώω από όλα αλλά λίγο. Φουσκώνω πολύ εύκολα τελευταία,μάλλον επειδή έχει ζέστη. Δεν την αντέχω την ζέστη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kalina είπε:

Πάρα πολύ ωραία!!!! Ηρεμήσες λιγάκι;

Εγώ θέλω να τρώω από όλα αλλά λίγο. Φουσκώνω πολύ εύκολα τελευταία,μάλλον επειδή έχει ζέστη. Δεν την αντέχω την ζέστη.... 

Ναιι ηρεμίσα πάρα πολύ😊 και σε 10 μέρες θα το ξανάδω στην αυχενική οπότε είμαι πολύ ήσυχη.. Μου επιβεβαίωσε και ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά και τώρα θα συνεχίσω να το απολαμβάνω.. 

Είναι φυσιολογικό.. Και εγώ έτρωγα μεγάλες ποσότητες και πλέον τρώω λίγο και φουσκωνω.. Αυτό που λες...αφου ο άντρας μου απορεί και λέει δεν είσαι εσύ χάχα κάτι δεν πάει καλά μαζί σου χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια💕

Πώς σας βρίσκω? 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Με τα ρούχα τι κάνετε? Εμένα από παντελόνια δεν μου χωράει τίποτα πλέον.. Κυκλοφορώ μόνο με φουστανακια και φούστες.. Σκέφτομαι όμως να πάρω 2 3 τζιν εγκυμοσύνης όμως εδώ στην αγορά δεν βρίσκω κάτι σχετικά οικονομικό και δεν θέλω να δώσω ένα κάρο λεφτά σε αυτά.. Απλά σκέφτομαι ότι από Σεπτέμβρη θα είναι απαραιτειτα που θα αλλάξει και ο καιρός σιγά σιγά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια💕

Πώς σας βρίσκω? 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Με τα ρούχα τι κάνετε? Εμένα από παντελόνια δεν μου χωράει τίποτα πλέον.. Κυκλοφορώ μόνο με φουστανακια και φούστες.. Σκέφτομαι όμως να πάρω 2 3 τζιν εγκυμοσύνης όμως εδώ στην αγορά δεν βρίσκω κάτι σχετικά οικονομικό και δεν θέλω να δώσω ένα κάρο λεφτά σε αυτά.. Απλά σκέφτομαι ότι από Σεπτέμβρη θα είναι απαραιτειτα που θα αλλάξει και ο καιρός σιγά σιγά... 

Άσε άσε και γω ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι ένα μήνα τώρα. Πήγα στο μολ του Μαρουσιου και χάζεψα ρούχα σε 2 καταστήματα εγκυμοσύνης που είχε. Στο κατάστημα του υπογείου είχε ποικιλια κ καλές τιμές. Πήρα ένα σουτιέν από εκεί κ ένα κολάν εγκυμοσύνης φουυυλ εξυπηρετικό! Στο άλλο κατάστημα του πάνω ορόφου δεν έμεινα ικανοποιημένη γτ δεν είχε ποικιλία κ οι τιμές ήταν υψηλές. Όσο είναι καλοκαίρι θα σου έλεγα αέρινα ρούχα όπως φορεματα, σαλβαρια κ πανρελονες. Τώρα από Οκτώβρη Νοέμβρη τα πράγματα θα δυσκολέψουν. Ως τότε πολύ έρευνα σε e Shop και αν πετύχεις καλή προσφορά χτυπά την. Εγώ έτσι θα κάνω. Με όλες αυτές τις εξετάσεις κ τα ραντεβού δεν με παίρνει οικονομικά να αγοράσω τώρα άλλα ρούχα. Το κολάν πάντως εγγύηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pennoula είπε:

Άσε άσε και γω ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι ένα μήνα τώρα. Πήγα στο μολ του Μαρουσιου και χάζεψα ρούχα σε 2 καταστήματα εγκυμοσύνης που είχε. Στο κατάστημα του υπογείου είχε ποικιλια κ καλές τιμές. Πήρα ένα σουτιέν από εκεί κ ένα κολάν εγκυμοσύνης φουυυλ εξυπηρετικό! Στο άλλο κατάστημα του πάνω ορόφου δεν έμεινα ικανοποιημένη γτ δεν είχε ποικιλία κ οι τιμές ήταν υψηλές. Όσο είναι καλοκαίρι θα σου έλεγα αέρινα ρούχα όπως φορεματα, σαλβαρια κ πανρελονες. Τώρα από Οκτώβρη Νοέμβρη τα πράγματα θα δυσκολέψουν. Ως τότε πολύ έρευνα σε e Shop και αν πετύχεις καλή προσφορά χτυπά την. Εγώ έτσι θα κάνω. Με όλες αυτές τις εξετάσεις κ τα ραντεβού δεν με παίρνει οικονομικά να αγοράσω τώρα άλλα ρούχα. Το κολάν πάντως εγγύηση!

Ναι τέτοια φοράω μόνο αυτό το διάστημα.. Έτσι και αλλιώς με αυτή την ζέστη δεν είναι και για κάτι άλλο... Κολάν θα προμηθευτώ και εγώ σίγουρα αλλά στην δουλειά δεν μπορώ να πηγαίνω με το κολάν οπότε εκεί δημιουργείτε το πρόβλημα.. Μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσω από τώρα την έρευνα αγοράς στο ίντερνετ και όπως λες ότι βρίσκω να το αγοράζω..ναι ναι δεν είμαι για έξοδα και σε ρούχα.. Τόσα έξοδα θα κάνουμε για καρότσια κτλπ για το μωράκι μας που έχει προτεραιότητα, δεν μας παίρνει και για ρούχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου είμαι κλεισμένη σπίτι εδώ και ένα μήνα και όταν χρειάστηκε να ντυθώ για να πάω στον γιατρό ανακάλυψα ότι δεν μπαίνω στα ρούχα μου. Πήγε η πεθερά μου και μου πήρε δύο παντελονες και δύο μπλούζες large( εγώ χρόνια είναι του xs) και ένιωσα άνθρωπος. Τώρα όταν γυρίσω στη δουλειά καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πρέπει να πάω και γω για ψωνια. Πως θα κυκλοφορώ;;;χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kalina είπε:

Εγώ κορίτσια μου είμαι κλεισμένη σπίτι εδώ και ένα μήνα και όταν χρειάστηκε να ντυθώ για να πάω στον γιατρό ανακάλυψα ότι δεν μπαίνω στα ρούχα μου. Πήγε η πεθερά μου και μου πήρε δύο παντελονες και δύο μπλούζες large( εγώ χρόνια είναι του xs) και ένιωσα άνθρωπος. Τώρα όταν γυρίσω στη δουλειά καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πρέπει να πάω και γω για ψωνια. Πως θα κυκλοφορώ;;;χιχι

Είναι πραγματικά πρόβλημα αυτό με το τι θα φοράμε.. Εύχομαι όλο και κάτι να βρούμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλές εγκυμοσύνες εύχομαι σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας! Εγώ έγινα μαμά το Φεβρουάριο του 2018 και τώρα περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου στα τέλη Φεβρουαρίου πάλι. Ίδιες ημερομηνίες με την πρώτη φορά 🙂

Είμαι 8 εβδομάδων και περιμένω κ εγώ την αυχενική μου στα τέλη Αυγούστου! 

Από συμπτώματα έχω πόνο στο στομάχι που με ταλαιπωρει πολύ ειδικά τα πρωινά και προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με μικρά κ συχνά γεύματα! Να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλές εγκυμοσύνες εύχομαι σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας! Εγώ έγινα μαμά το Φεβρουάριο του 2018 και τώρα περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου στα τέλη Φεβρουαρίου πάλι. Ίδιες ημερομηνίες με την πρώτη φορά 🙂

Είμαι 8 εβδομάδων και περιμένω κ εγώ την αυχενική μου στα τέλη Αυγούστου! 

Από συμπτώματα έχω πόνο στο στομάχι που με ταλαιπωρει πολύ ειδικά τα πρωινά και προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με μικρά κ συχνά γεύματα! Να είστε όλες καλά!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου και εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Ααχ θα έχεις δύο παιδάκια που θα έχουν γενέθλια μαζί.. Τι ωραία😊 και μας ο Φεβρουάριος είναι ο μήνας μας.. Έχω γενέθλια εγώ, η μαμά μου, ο πεθερός μου, η κουνιαδα μου και πρώτα ο Θεός θα γεννηθεί και το μωράκι μας😍

Μακάρι να μείνεις μόνο σ αυτά τα συμπτώματα και να μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. 

Αυτό με τα 2ωρα γεύματα είναι πολύ καλό μου είπε και ο γιατρός.. Εγώ δεν έχω κανένα συμπτώμα απόλυτος τίποτα αλλά παρατήρησα ότι όταν αρχίζω και πεινάω και δεν φάω κάτι με πιάνουν κάτι ψιλό αναγούλες και τρώω και μου περνάνε αμέσως.. 

Εύχομαι σε όλες μας καλά αποτελέσματα στις αυχενικες μας.. Εμείς πάμε το άλλο Σάββατο😊

Καλημέρα κορίτσια και καλό πσκ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα❤️

Μετά από ένα σκ στην θάλασσα ξανά πίσω για δουλειά😑 περιμένω πως και πως να περασουν οι μέρες να έρθει η άδεια μου να πάμε διακοπές.. 

Τέλος της βδομάδας εχουμε και την αυχενική και έχω μεγάλο αγωνία να δω το μωρό μου😍😍 

Πώς τα περάσατε εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εγώ λόγω μια μικρής αποκόλλησης είμαι με αναρρωτική από τέλους Ιουνίου και σκέφτομαι πως θα γυρίσω στη δουλειά τώρα(τέλος Αυγούστου) με όλο αυτό το θέμα με τον κορονοιο. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ. Φοβάμαι.

Γενικά όλα καλά,παίρνω κιλα αν και τρώω λιγότερο λόγω ζέστης, θάλασσα έχω να δω ούτε εγώ θυμάμαι από ποτέ,νυστα πολύ και εγώ αυχενική 18/8.. αργεί εμένα δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλημέρα. Εγώ λόγω μια μικρής αποκόλλησης είμαι με αναρρωτική από τέλους Ιουνίου και σκέφτομαι πως θα γυρίσω στη δουλειά τώρα(τέλος Αυγούστου) με όλο αυτό το θέμα με τον κορονοιο. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ. Φοβάμαι.

Γενικά όλα καλά,παίρνω κιλα αν και τρώω λιγότερο λόγω ζέστης, θάλασσα έχω να δω ούτε εγώ θυμάμαι από ποτέ,νυστα πολύ και εγώ αυχενική 18/8.. αργεί εμένα δυστυχώς.

Ναιι εκεί στα σούπερ μάρκετ είναι ακόμα πιο επικίνδυνα είναι η αλήθεια.. Με πολύ προσοχή και προφυλάξεις.. Ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει και άλλη αναρρωτική? Εμένα μου είχε πει ότι χρειαστώ να πάω να μου γράψει.. Αλλά επειδή είμαι αυτοαπασχολουμενη δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω χρήση.. 

Θα δεις του χρόνου θάλασσα αγκαλιά με το μωράκι σου.. Χαλάλι ένα καλοκαίρι να μην κάνεις μπάνιο.. Πρώτα το μωρό.. Εμενα επειδή ο γιατρός μου έδωσε το οκέι πηγαίνω. Στην αρχή μου το είχε απαγόρευσει αλλά και για τις διακοπές που του είπα μου είπε εννοείτε πως θα παω και δεν θα κάτσω σπίτι χαχαχα.. 

2 βδομάδες σου έμειναν.. Έχεις άγχος? Εγώ μόνο αγωνία για να δω το μωρό.. Με καθησυχασε ο γιατρός την τελευταία φορά ότι με τα λίγα που βλέπει θα έχουνε καλή αυχενική και τον εμπιστεύτηκα και έχω αποβάλλει το άγχος για την αυχενική😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναιι εκεί στα σούπερ μάρκετ είναι ακόμα πιο επικίνδυνα είναι η αλήθεια.. Με πολύ προσοχή και προφυλάξεις.. Ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει και άλλη αναρρωτική? Εμένα μου είχε πει ότι χρειαστώ να πάω να μου γράψει.. Αλλά επειδή είμαι αυτοαπασχολουμενη δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω χρήση.. 

Θα δεις του χρόνου θάλασσα αγκαλιά με το μωράκι σου.. Χαλάλι ένα καλοκαίρι να μην κάνεις μπάνιο.. Πρώτα το μωρό.. Εμενα επειδή ο γιατρός μου έδωσε το οκέι πηγαίνω. Στην αρχή μου το είχε απαγόρευσει αλλά και για τις διακοπές που του είπα μου είπε εννοείτε πως θα παω και δεν θα κάτσω σπίτι χαχαχα.. 

2 βδομάδες σου έμειναν.. Έχεις άγχος? Εγώ μόνο αγωνία για να δω το μωρό.. Με καθησυχασε ο γιατρός την τελευταία φορά ότι με τα λίγα που βλέπει θα έχουνε καλή αυχενική και τον εμπιστεύτηκα και έχω αποβάλλει το άγχος για την αυχενική😊

Αν έχω άγχος... Τρελό. Βασικά επειδή ακόμα δεν το νιωθω, το να το βλέπω στον υπέρηχο είναι μια σύνδεση. 3εβδομαδες μου φαίνεται πολύ μακριά (μια βδομάδα που πέρασε συν άλλες 2 αναμονής). Το μόνο καλό είναι ότι θα το δω μεγάλο πια μωράκι κανονικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kalina είπε:

Αν έχω άγχος... Τρελό. Βασικά επειδή ακόμα δεν το νιωθω, το να το βλέπω στον υπέρηχο είναι μια σύνδεση. 3εβδομαδες μου φαίνεται πολύ μακριά (μια βδομάδα που πέρασε συν άλλες 2 αναμονής). Το μόνο καλό είναι ότι θα το δω μεγάλο πια μωράκι κανονικό.

Ναι η αλήθεια είναι αυτή.. Όταν αρχίσουμε να το νιώθουμε θα είμαστε πιο άνετες και ήρεμες.. Εγώ το είδα πριν μια βδομάδα το μικρό μου.. Αλλά είχα να το δω σχεδόν ένα μήνα μέχρι τότε και είχα τρελαθεί.. Είχα την βιοχημικη ακριβώς πριν την εγκυμοσύνη αυτή και όσο να ναι φοβόμουν πάρα πολύ.. Αλλά ήρεμο πάρα πολύ με το που το βλέπω.. 

Υπομονή κορίτσι μ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι η αλήθεια είναι αυτή.. Όταν αρχίσουμε να το νιώθουμε θα είμαστε πιο άνετες και ήρεμες.. Εγώ το είδα πριν μια βδομάδα το μικρό μου.. Αλλά είχα να το δω σχεδόν ένα μήνα μέχρι τότε και είχα τρελαθεί.. Είχα την βιοχημικη ακριβώς πριν την εγκυμοσύνη αυτή και όσο να ναι φοβόμουν πάρα πολύ.. Αλλά ήρεμο πάρα πολύ με το που το βλέπω.. 

Υπομονή κορίτσι μ😊

Και εγώ τον Ιανουάριο είχα παλλιδρομη στην 12εβδομαδα και έχω πει ότι θα πάρω ανάσα μόλις περάσω την 12η εβδομάδα. 

Καταφέραμε και οι δύο να ξεπεράσουμε τα άσχημα και δημιουργούμε αυτή την στιγμή.

Θετική σκέψη και όλα θα είναι υπέροχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kalina είπε:

Και εγώ τον Ιανουάριο είχα παλλιδρομη στην 12εβδομαδα και έχω πει ότι θα πάρω ανάσα μόλις περάσω την 12η εβδομάδα. 

Καταφέραμε και οι δύο να ξεπεράσουμε τα άσχημα και δημιουργούμε αυτή την στιγμή.

Θετική σκέψη και όλα θα είναι υπέροχα

Λυπάμαι κορίτσι μου.. Είναι όμως όπως λες.. Ξεπεράσαμε τα δύσκολα και πάμε για το πιο όμορφο πράγμα που έρχεται σε λίγους μήνες😍😍

Πρέπει να το απολαύσουμε όσο πιο πολύ μπορούμε.. Γιατί μόνο έτσι θα είμαστε και εμείς και τα μωράκια μας καλα❤️

Καλημέρα💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μελλοντικές μανούλες!!! Ε κανέλα την αυχενική μου χθες και ήταν όλα τέλεια. Βέβαια περιμένω κ την Τετάρτη τα αποτελέσματα αίματος αλλά όλα δείχνουν να βαίνουν καλώς. Μάθαμε κ το φύλο. Its a boy!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pennoula είπε:

Καλημέρα μελλοντικές μανούλες!!! Ε κανέλα την αυχενική μου χθες και ήταν όλα τέλεια. Βέβαια περιμένω κ την Τετάρτη τα αποτελέσματα αίματος αλλά όλα δείχνουν να βαίνουν καλώς. Μάθαμε κ το φύλο. Its a boy!!! 

Αχ τι καλά!!! Μπράβο!!! Άντε και στα δικά μας!!!!!!

Πόση ώρα σου πήρε η εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kalina είπε:

Αχ τι καλά!!! Μπράβο!!! Άντε και στα δικά μας!!!!!!

Πόση ώρα σου πήρε η εξέταση;

Κάνα 20λεπτο. Κάναμε κ 3 λεπτά διάλειμμα γιατί από την πίεση που μου ασκούσε ένιωσα δυσπνοια. Μου είπε να ξαπλώσω στην αριστερή μου πλευρά κ συνηλθα αμέσως. Είμαι λίγο ευαίσθητη μου είπε. Κανονικά στην 30η βδομάδα κ έπειτα ενοχλούνται οι γυναίκες κ όχι από την 12η... Αλλά οκ τι να κάνουμε, υπομονή. Συμβουλή :αν νιώθετε δυσφορία ξαπλώστε προς τα αριστερά, τα παρατήρησα κ στον ύπνο ότι με βοήθησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pennoula είπε:

Κάνα 20λεπτο. Κάναμε κ 3 λεπτά διάλειμμα γιατί από την πίεση που μου ασκούσε ένιωσα δυσπνοια. Μου είπε να ξαπλώσω στην αριστερή μου πλευρά κ συνηλθα αμέσως. Είμαι λίγο ευαίσθητη μου είπε. Κανονικά στην 30η βδομάδα κ έπειτα ενοχλούνται οι γυναίκες κ όχι από την 12η... Αλλά οκ τι να κάνουμε, υπομονή. Συμβουλή :αν νιώθετε δυσφορία ξαπλώστε προς τα αριστερά, τα παρατήρησα κ στον ύπνο ότι με βοήθησε 

Κοιλιακος είναι ο υπέρηχος έτσι;

Εγώ δεν βολευομαι καθόλου στον ύπνο τις τελευταίες μέρες. Πονάω κάτω από το στήθος και στο πλάι. Στην αρχή νόμιζα ότι χάλασε το στρώμα αλλά νομίζω φταίει το ότι άνοιγει το σώμα. Κάθε 3ωρες ξυπνάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pennoula είπε:

Καλημέρα μελλοντικές μανούλες!!! Ε κανέλα την αυχενική μου χθες και ήταν όλα τέλεια. Βέβαια περιμένω κ την Τετάρτη τα αποτελέσματα αίματος αλλά όλα δείχνουν να βαίνουν καλώς. Μάθαμε κ το φύλο. Its a boy!!! 

Αντε με το καλό ο μπέμπης😊

Γρήγορα τελειώσατε μπράβο.. Ναι το έχω διαβάσει κάπου για αυτό με την αριστερή πλευρά.. Πολυ καλό το έχω τσεκάρει και εγώ.. 

Εμεις κορίτσια το Σάββατο έχουμε την αυχενική αλλά τα πιστοποιημενα μικροβιολογικα κεντρα για την Papp-a που είναι να κάνουμε αμέσως μετά την εξέταση είναι κλειστά λόγω διακοπών.. Επαρχίααα.. Τώρα μου είπε ο γιατρός να περιμένω να συνεννοηθεί με τον γιατρό που θα μας κάνει την αυχενική και ίσως μου πάρει ο γιατρός μου αίμα και το στείλει στην Θεσσαλονίκη πριν την εξέταση.. Περιμένω νέα του.. Αλλά μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου και ότι θα βρεθεί λύση🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kalina είπε:

Κοιλιακος είναι ο υπέρηχος έτσι;

Εγώ δεν βολευομαι καθόλου στον ύπνο τις τελευταίες μέρες. Πονάω κάτω από το στήθος και στο πλάι. Στην αρχή νόμιζα ότι χάλασε το στρώμα αλλά νομίζω φταίει το ότι άνοιγει το σώμα. Κάθε 3ωρες ξυπνάω. 

Από την αρχή της εγκυμοσύνης νυστάζω όλη μέρα και το βράδυ κοιμάμαι μέχρι τις 3 και μετά από εκεί και πέρα έχω αϋπνίες.. Αυτο ακριβώς.. Μια το στήθος πονάει μια δεν μπορω ναβολευτώ.. Αστοοο.. Ένα δράμα.. 

Έχω διαβάσει ότι είναι κοιλιακός και μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις που δεν βλέπουν κάτι είναι κολπικός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kalina είπε:

Λένε για τα μαξιλάρια θηλασμού αλλά δεν ξέρω αν πραγματικά βοηθάνε.

Κάνει θαύματα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης/θηλασμού!!!! Το έχω εδώ και 2 βδομάδες και επιτέλους κοιμάμαι.. Πάλι πονάει μέση κλπ αλλά πολύ λιγότερο. Δεν ξυπνάω τουλάχιστον 3-4 η ώρα από τους πόνους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...