Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποθηλασμος


Recommended Posts

Καλησπερα!θελω να αρχισω να αποθηλαζω με φυσικο τροπο αλλα δν ξερω πως.τρωει τρεια γευματα πρωι,μεσημερι και βραδυ τωρα.γενικα δν ειχα πολυ γαλα.προσπαθησα να του το κανω πρωι,βραδυ αλλα μαζρψε πολυ γαλα το στηθος και φοβαμαι μην παθω μαστιτιδα.ο γυναικολογος λεει να παρω χαπι αλλα εγω δν θελω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι να μην πάρεις χαπι. Αν κατάλαβα καλα απο τ στήθος πινει πρωι, μεσημερι ,βραδυ; μολις κοψεις τ μεσημεριανό λογικο είναι τις επόμενες 3 μερες να γεμιζει τ στήθος εκεινη την ωρα. Θα κανεις ζεστό ντουζ κ θα αδειαζεις λιγο με τ χερι ισα ισα να μαλακωνει. Μετα π θα βγαινεις θα βαζεις κρυες κομπρεσές. Σε 2 μερες θα προσαρμοστεί κ τ στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Οχι να μην πάρεις χαπι. Αν κατάλαβα καλα απο τ στήθος πινει πρωι, μεσημερι ,βραδυ; μολις κοψεις τ μεσημεριανό λογικο είναι τις επόμενες 3 μερες να γεμιζει τ στήθος εκεινη την ωρα. Θα κανεις ζεστό ντουζ κ θα αδειαζεις λιγο με τ χερι ισα ισα να μαλακωνει. Μετα π θα βγαινεις θα βαζεις κρυες κομπρεσές. Σε 2 μερες θα προσαρμοστεί κ τ στήθος. 

Επειδη ο σκοπος μου ειναι μεσα σε ενα μηνα να σταματησω τελειως τον θηλασμο.μετα απο αυτο τι κανω ωστε σταδιακα να μην εχω γαλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο 3 4 μερες π θα προσαρμοστει τ στήθος θα κόψεις ακομα ενα θηλασμο για άλλες 3 4 μερες. Βασικα ανα 3 4 μερες θα κοβεις ενα γευμα στηθος. Αν κατάλαβα καλα θηλάζεις 3 φορες τη μέρα. Οπότε θα προσαρμοστει γρήγορα κ τ στηθος. Εγω ειχα αφησει τελευταίο τ βραδινό θηλασμό πριν τ ύπνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι χάπια...και εγώ από όταν γέννησα τη μπουμπού μου έδινα και ξένο και θήλαζα όσο είχα ...εμένα άρχισε να ελαττώνεται μόνο του γιατί έδινα πιο πολύ ξένο γάλα... είχε γίνει χάλια η μία θηλη και πονούσαν παρά πολύ δεν μπορούσα να θηλάσω και όταν γέμιζε και ένιωθα βαρύ το στήθος το έκανα ζέστη κομπρεσα και το πατούσα ελαφρά να φεύγει το γάλα και μέρα με τη μέρα ελαττώνοταν μέχρι που μια μέρα δεν έβγαζε τπτ.. προσοχή όμως ελαφρά πάτηματα το στήθος όχι απότομα και δυνατά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...