Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Αυτα ειναι τα αποτελεσματα της                                                                               ΑΜΗ  14.10 pmol/l Φ.Τ :0.0-2.2pmol/l πολυ χαμηλη γονιμοτητα
2.2-15.7pmol/l χαμηλη γονιμοτητα
15.8-28.6pmol/l καλη γονιμοτητα
28.7-47.8pmol/l βελτιστη γονιμοτητα
>48.7pmol                                                                                                                                                                                          Νομιζω οτι αν λαβουμε υπ οψιν οτι εχω κλεισει τα 42 ειναι μια χαρα η τιμη...Εσεις τι γνωμη εχετε??

Πάρα πολύ καλό!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να σας πω βαρέθηκα τα χαπάκια τόσο καιρό τώρα. Μια το φιλικό μια οι βιταμίνες που επερνα και τα έχω ρίξει στο κόκορα αν και δεν κάνει... 

Και όταν ήμουν έγκυος μόλις πήγα στον 7ο σιχάθηκα τα σιδηρα και το ασβέστιο. Είδα ότι οι εξετάσεις μου ήταν καλές και τα επερνα οπότε μου ερχόταν.... Σε καμία περίπτωση δε λέω να κάνει το ίδιο καμία κοπέλα να μη παρεξηγηθώ χάχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Αυτα ειναι τα αποτελεσματα της                                                                               ΑΜΗ  14.10 pmol/l Φ.Τ :0.0-2.2pmol/l πολυ χαμηλη γονιμοτητα
2.2-15.7pmol/l χαμηλη γονιμοτητα
15.8-28.6pmol/l καλη γονιμοτητα
28.7-47.8pmol/l βελτιστη γονιμοτητα
>48.7pmol                                                                                                                                                                                          Νομιζω οτι αν λαβουμε υπ οψιν οτι εχω κλεισει τα 42 ειναι μια χαρα η τιμη...Εσεις τι γνωμη εχετε??

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ και δεν έχω εμπειρία αλλά και εμένα μου φαίνεται καλή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.. Σας διαβάζω όλο το απόγευμα αλλά δεν συμμετάσχω στην συζήτηση γιατί πραγματικά αυτά που λέτε μου φαίνονται κινέζικα😂 δεν έχω καμία γνώση πάνω σ αυτά που λέτε.. 

Και τώρα απλά ήθελα να σας πω ένα "καλό βραδυ❤️" για αυτό πετάχτηκα και έτσι😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Σας διαβάζω όλο το απόγευμα αλλά δεν συμμετάσχω στην συζήτηση γιατί πραγματικά αυτά που λέτε μου φαίνονται κινέζικα😂 δεν έχω καμία γνώση πάνω σ αυτά που λέτε.. 

Και τώρα απλά ήθελα να σας πω ένα "καλό βραδυ❤️" για αυτό πετάχτηκα και έτσι😂

Καλό βράδυ κορίτσι!!!!💗🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ναι καλέ εγώ δε σου είπα ότι είπες κάτι λάθος. Ούτως ή άλλως οι γιατροί βλέπουν και τις εξετάσεις μας και κρίνουν τι θα πάρουμε και πόσο. Αλλά συνήθως νόμιζα δίνουν το κλασικό των 400. Εννοείται ότι είναι απαραίτητο το φυλλικο το πρώτο καιρό! 

Χαχαχα οκ απλά διευκρινίζω μη παρεξηγηθώ 😆😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Αυτα ειναι τα αποτελεσματα της                                                                               ΑΜΗ  14.10 pmol/l Φ.Τ :0.0-2.2pmol/l πολυ χαμηλη γονιμοτητα
2.2-15.7pmol/l χαμηλη γονιμοτητα
15.8-28.6pmol/l καλη γονιμοτητα
28.7-47.8pmol/l βελτιστη γονιμοτητα
>48.7pmol                                                                                                                                                                                          Νομιζω οτι αν λαβουμε υπ οψιν οτι εχω κλεισει τα 42 ειναι μια χαρα η τιμη...Εσεις τι γνωμη εχετε??

Αν και δεν έχω κάνει τέτοια εξέταση lacostaki μου από τις τιμές και από τον τρόπο που την υπολογίζουν εμένα μου φαίνεται τέλεια για την ηλικία σου. Η τιμή που έχεις πλησιάζει πολύ στην καλή γονιμότητα! Άρα βουρ για μαγευτικές νύχτες με τον σύζυγο🥂κι έρχεται και το μπεμπέ!🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 29/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ  👶

Clairy: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Kalina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι 04/06

Alex2016: ?

Marselntina:30/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 07/07

diana8: 17/03

Lacostaki: 13/07

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 24/06

Μari84:04/04

misofeggaro: 08/07

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88 10/7

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:17/07 

ntinaki83:19/07

A&O:07/07

Marina22 :15/07

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:02/07

Nicol:06/07

 

Ntianaki_08:30/06

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 29/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ  👶

Clairy: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Kalina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι 04/06

Alex2016: ?

Marselntina:30/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 07/07

diana8: 17/03

Lacostaki: 13/07

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 24/06

Μari84:04/04

misofeggaro: 08/07

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88 10/7

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:17/07 

ntinaki83:19/07

A&O:07/07

Marina22 :15/07

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:02/07

Nicol:06/07

 

Ntianaki_08:31/5

Καλημερα κοριτσι μου βαλε με 30/6 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Αυτα ειναι τα αποτελεσματα της                                                                               ΑΜΗ  14.10 pmol/l Φ.Τ :0.0-2.2pmol/l πολυ χαμηλη γονιμοτητα
2.2-15.7pmol/l χαμηλη γονιμοτητα
15.8-28.6pmol/l καλη γονιμοτητα
28.7-47.8pmol/l βελτιστη γονιμοτητα
>48.7pmol                                                                                                                                                                                          Νομιζω οτι αν λαβουμε υπ οψιν οτι εχω κλεισει τα 42 ειναι μια χαρα η τιμη...Εσεις τι γνωμη εχετε??

Κορίτσι μου οι εξετάσεις σου είναι εξαιρετικές δεδομένου της ηλικίας σου.... Κάνε και τις υπόλοιπες ορμονολογικές όμως τη δεύτερη με τρίτη μέρα του κύκλου. Δηλαδή: FSH, LH, οιστραδιόλη, προγεστερόνη, προλακτίνη. Έτσι θα έχεις μία πιο ολοκληρωμένη εικόνα της γονιμότητας σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Εγώ να σας πω βαρέθηκα τα χαπάκια τόσο καιρό τώρα. Μια το φιλικό μια οι βιταμίνες που επερνα και τα έχω ρίξει στο κόκορα αν και δεν κάνει... 

Και όταν ήμουν έγκυος μόλις πήγα στον 7ο σιχάθηκα τα σιδηρα και το ασβέστιο. Είδα ότι οι εξετάσεις μου ήταν καλές και τα επερνα οπότε μου ερχόταν.... Σε καμία περίπτωση δε λέω να κάνει το ίδιο καμία κοπέλα να μη παρεξηγηθώ χάχα!!! 

Χαχα εγώ πάλι που ό,τι και να’χα δεν έπαιρνα κανένα χάπι πέρα από ντεπόν κ δεν τα μπορούσα αυτά, τώρα έχω πήξει στα φάρμακα..φαντάσου σίδηρο κ φυλλικό έπρεπε να παίρνω μια ζωή γιατί είχα αναιμία κ δεν τα’παιρνα..και τώρα παίρνω τ4, σίδηρο, βιταμίνες, ασβέστιο και βιταμίνη d..6 χάπια τη μέρα..όλη μέρα παίρνω χάπια 😂 κ για 5 μέρες τώρα που είχα ένα ατύχημα πήρα κΑι μαγνήσιο 😂😂 απ’τη μία χαίρομαι γιατί κάνω το καλό για μένα και το μωράκι μου, απ’την άλλη εντυπωσιάζομαι με μένα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!💗

@Princess28 μου μια από το ίδια κι εγώ! Δεν είμαι συνηθισμένη στα χάπια και είχα κάνει λίστα την οποία και κόλλησα στην ντουλάπα μου. Έτσι την έβλεπα συνεχώς και δεν ξεχνούσα τίποτα! Εγώ έπαιρνα και σαλοσπιρ. Φαντάσου τώρα να παίρνεις και μαγνήσιο και προγεστερόνη! Όλη την ώρα με ένα χάπι στο χέρι πρέπει να είσαι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!💗

@Princess28 μου μια από το ίδια κι εγώ! Δεν είμαι συνηθισμένη στα χάπια και είχα κάνει λίστα την οποία και κόλλησα στην ντουλάπα μου. Έτσι την έβλεπα συνεχώς και δεν ξεχνούσα τίποτα! Εγώ έπαιρνα και σαλοσπιρ. Φαντάσου τώρα να παίρνεις και μαγνήσιο και προγεστερόνη! Όλη την ώρα με ένα χάπι στο χέρι πρέπει να είσαι! 

 

Και πίστευα οτι μόνο εγώ τα ξεχνούσα και τα μπερδευα τα χάπια 😂.. ησύχασα κάπως!!! Είχα πει μάλιστα στον άντρα μου να μου κάνει δώρο εκείνα τα κουτάκια με τις μέρες και τα χάπια που έχουν οι γιαγιάδες..Δεν ακουστηκα ποτέ!!! 😂

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα εγώ πάλι που ό,τι και να’χα δεν έπαιρνα κανένα χάπι πέρα από ντεπόν κ δεν τα μπορούσα αυτά, τώρα έχω πήξει στα φάρμακα..φαντάσου σίδηρο κ φυλλικό έπρεπε να παίρνω μια ζωή γιατί είχα αναιμία κ δεν τα’παιρνα..και τώρα παίρνω τ4, σίδηρο, βιταμίνες, ασβέστιο και βιταμίνη d..6 χάπια τη μέρα..όλη μέρα παίρνω χάπια 😂 κ για 5 μέρες τώρα που είχα ένα ατύχημα πήρα κΑι μαγνήσιο 😂😂 απ’τη μία χαίρομαι γιατί κάνω το καλό για μένα και το μωράκι μου, απ’την άλλη εντυπωσιάζομαι με μένα 🤣🤣

Καλημέρα!!! Το μόνο που έπαιρνα ανελλιπώς και με ξυπνητήρι κάθε μέρα ήταν του θυροειδη. Γιατί έκανα και θυροειδη κύησης παρακαλώ. 

Τώρα σκευτομαι όταν ξαναμεινω έγκυος να κάνω με τη χοριακη και μια εξέταση για το θυροειδη να δω κατευθείαν αν είναι οκ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Και πίστευα οτι μόνο εγώ τα ξεχνούσα και τα μπερδευα τα χάπια 😂.. ησύχασα κάπως!!! Είχα πει μάλιστα στον άντρα μου να μου κάνει δώρο εκείνα τα κουτάκια με τις μέρες και τα χάπια που έχουν οι γιαγιάδες..Δεν ακουστηκα ποτέ!!! 😂

Καλημέρα κορίτσια!!!

Α! Δεν είσαι η μόνη που το σκέφτηκες αυτό!😄 Εγώ είχα τέτοια κουτάκια γιατί τα χρησιμοποιούσα για την γιαγιά και τον παππού μου! Ναι εκτός από τα δικά μου χάπια έπρεπε να θυμάμαι και τα δικά τους! Πόσα να αντέξει ένα μυαλό! Κι όλο έλεγα να πάρω κι εγώ ένα κι όλο το ξεχνούσα! Την επόμενη φορά πάντως θα το κάνω!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα εγώ πάλι που ό,τι και να’χα δεν έπαιρνα κανένα χάπι πέρα από ντεπόν κ δεν τα μπορούσα αυτά, τώρα έχω πήξει στα φάρμακα..φαντάσου σίδηρο κ φυλλικό έπρεπε να παίρνω μια ζωή γιατί είχα αναιμία κ δεν τα’παιρνα..και τώρα παίρνω τ4, σίδηρο, βιταμίνες, ασβέστιο και βιταμίνη d..6 χάπια τη μέρα..όλη μέρα παίρνω χάπια 😂 κ για 5 μέρες τώρα που είχα ένα ατύχημα πήρα κΑι μαγνήσιο 😂😂 απ’τη μία χαίρομαι γιατί κάνω το καλό για μένα και το μωράκι μου, απ’την άλλη εντυπωσιάζομαι με μένα 🤣🤣

Χαχχαχα ετσι κ γω κανα ντεπον αν είχα πονοκέφαλο κ εισπνοες οποτε εχω δυσπνοια τις θυμαμαι σκεψου . Κ τώρα σιδηρο βιταμινες. Κ φαρμακα για τη δυσκιολιοτητα. Εσύ παίρνεις πιο πολλα βέβαια. Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη τι ατύχημα κ σ εδωσε μαγνήσιο? Είσαι καλά τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Χαχχαχα ετσι κ γω κανα ντεπον αν είχα πονοκέφαλο κ εισπνοες οποτε εχω δυσπνοια τις θυμαμαι σκεψου . Κ τώρα σιδηρο βιταμινες. Κ φαρμακα για τη δυσκιολιοτητα. Εσύ παίρνεις πιο πολλα βέβαια. Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη τι ατύχημα κ σ εδωσε μαγνήσιο? Είσαι καλά τωρα?

Είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο σοβαρό πριν 2 εβδομάδες 🙁 ευτυχώς δε χτύπησα, αλλά με πονούσε η κοιλιά μου κ πήγα στο γιατρό, ήταν όλα καλά ευτυχώς, αλλά μου έδωσε μαγνήσιο κ μ είπε να μείνω για λίγες μέρες ξαπλωμένη γτ όσο να ναι η μήτρα κ το μωρό παθαίνουν ένα σοκ κ μπορεί να κάνεις κ συσπάσεις, οπότε μου έδωσε μαγνήσιο για να χαλαρώσουν όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!💗

@Princess28 μου μια από το ίδια κι εγώ! Δεν είμαι συνηθισμένη στα χάπια και είχα κάνει λίστα την οποία και κόλλησα στην ντουλάπα μου. Έτσι την έβλεπα συνεχώς και δεν ξεχνούσα τίποτα! Εγώ έπαιρνα και σαλοσπιρ. Φαντάσου τώρα να παίρνεις και μαγνήσιο και προγεστερόνη! Όλη την ώρα με ένα χάπι στο χέρι πρέπει να είσαι! 

 

Καλημέρα!!

Χαχα με νιώθεις..καλή ιδέα κι αυτή με τη λίστα..😄 έλεγα στον άντρα μου θα τα θυμάμαι τώρα να τα παίρνω όλαυτα ή θα ξεχνάω τα μισά; Σκέφτηκα κ τα άλλα τα κουτάκια που βάζουν οι παππούδες ανά μέρα τ φάρμακα που παίρνουν για να μην τα ξεχνάνε, το χει κ μια φίλη μου αυτό 🤣 αλλά λέω πώς θα τα ξεχωρίζω εκεί μέσα; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!!! Το μόνο που έπαιρνα ανελλιπώς και με ξυπνητήρι κάθε μέρα ήταν του θυροειδη. Γιατί έκανα και θυροειδη κύησης παρακαλώ. 

Τώρα σκευτομαι όταν ξαναμεινω έγκυος να κάνω με τη χοριακη και μια εξέταση για το θυροειδη να δω κατευθείαν αν είναι οκ... 

Καλημέραα!! Κ εγώ τ ίδιο..ενώ δεν είχα ποτέ θέμα με το που έμεινα έγκυος ανέβηκε απότομα ο θυροειδής κ παίρνω απ’την αρχή χάπι..κ η αδερφή μου έκανε στην εγκυμοσύνη, αλλά έχει τελικά χασιμότο οπότε της έμεινε κ μετά, εγώ ευτυχώς δεν έχω άρα θα περάσει μετά την εγκυμοσύνη πιστεύω..😁 κ σένα σου πέρασε μετά ε; 

Ναι ναι να κάνεις!! Κ εγώ μαζί με τη χοριακή είχα κάνει κ θυροειδή, γιατί το φαντάστηκα ότι θα μ ανέβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου !!  
σημερα εκλεισα ραντευου στον γυναικολογο μου να με δει μετα την περιοδο και για τεστ παπ.!!!! Ακριβως πριν ενα χρονο ειχα κανει τεστ παπ και ειχα μια ηπια φλεγμονη στο κολπο κ εξω τραχηλο και δεν μου εδωσε ο προηγουμενος μου γιατρος καποια αγωγη.. και ετσι πηρα κ δευτερη γνωμη απο αλλον γιατρο.. και μου ειπε κ αυτος πως δεν χρειαζεται αγωγη εαν δεν εχω ενοχλησεις !!! 
το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως επρεπε να παρω αγωγη και κακος δεν μου εδωσαν ... και εγιναν τα πραγματα χειροτερα ... αυτο φοβαμαι !!! Μηπως αυτη η φλεγμονη επηρεαζει την συλληψη?  
γιαυτο εκλεισα να με δει ο νεος γυναικολογος που επελεξα... εχω αγχος και στεναχωρεια κοριτσια μου μηπως εγινε πολυ χειροτερα αυτη η φλεγμονη ... 😔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου !!  
σημερα εκλεισα ραντευου στον γυναικολογο μου να με δει μετα την περιοδο και για τεστ παπ.!!!! Ακριβως πριν ενα χρονο ειχα κανει τεστ παπ και ειχα μια ηπια φλεγμονη στο κολπο κ εξω τραχηλο και δεν μου εδωσε ο προηγουμενος μου γιατρος καποια αγωγη.. και ετσι πηρα κ δευτερη γνωμη απο αλλον γιατρο.. και μου ειπε κ αυτος πως δεν χρειαζεται αγωγη εαν δεν εχω ενοχλησεις !!! 
το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως επρεπε να παρω αγωγη και κακος δεν μου εδωσαν ... και εγιναν τα πραγματα χειροτερα ... αυτο φοβαμαι !!! Μηπως αυτη η φλεγμονη επηρεαζει την συλληψη?  
γιαυτο εκλεισα να με δει ο νεος γυναικολογος που επελεξα... εχω αγχος και στεναχωρεια κοριτσια μου μηπως εγινε πολυ χειροτερα αυτη η φλεγμονη ... 😔 

Όχι κοπέλα μου μην ανησυχείς. Η φλεγμονή μπορεί να είναι κ κάποια κολπίτιδα. Μην ανησυχείς!!!. Κ εγώ κ με φλεγμονή είχα μείνει έγκυος... Ξανά κάνε τεστ ΠΑΠ να δεις τη εξέλιξη του. Εμένα μου κάνει καλλιέργεια είχα μικρόβιο κ πήρα επτά μέρες αντιβίωση κ όλα οκ. Αν είχες κολπίτιδα μην ανησυχείς θα το χες καταλάβει. Η και έφυγε μόνη της αν δεσε ενοχλούσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι κοπέλα μου μην ανησυχείς. Η φλεγμονή μπορεί να είναι κ κάποια κολπίτιδα. Μην ανησυχείς!!!. Κ εγώ κ με φλεγμονή είχα μείνει έγκυος... Ξανά κάνε τεστ ΠΑΠ να δεις τη εξέλιξη του. Εμένα μου κάνει καλλιέργεια είχα μικρόβιο κ πήρα επτά μέρες αντιβίωση κ όλα οκ. Αν είχες κολπίτιδα μην ανησυχείς θα το χες καταλάβει. Η και έφυγε μόνη της αν δεσε ενοχλούσε. 

Κοριτσι μου δεν ξερω γιατι δεν μου εδωσαν αγωγη μου ειπαν αν ηταν να διναμε σε ολα τα κοριτσια που εχουν φλεγμονη θα επρεπε να δωσουμε σε ολες  αντιβιωση... το θεωρουσαν πως δεν χρειαζεται εφοσον δεν ειχα ενοχλησεις ... ομως σκεφτομαι μην εγινε κατι χειροτερο... καταταλα το τεστ βγηκε μια χαρα ... αρνητικο σε κακοηθεια !!! 
τωρα αυτο το μικροβιο τι μπορει να ειναι ? Εννοω φευγει γρηγορα ? Μεχρι να παω στο γιατρο θα σκασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο σοβαρό πριν 2 εβδομάδες 🙁 ευτυχώς δε χτύπησα, αλλά με πονούσε η κοιλιά μου κ πήγα στο γιατρό, ήταν όλα καλά ευτυχώς, αλλά μου έδωσε μαγνήσιο κ μ είπε να μείνω για λίγες μέρες ξαπλωμένη γτ όσο να ναι η μήτρα κ το μωρό παθαίνουν ένα σοκ κ μπορεί να κάνεις κ συσπάσεις, οπότε μου έδωσε μαγνήσιο για να χαλαρώσουν όλα..

Ωω τι λες ρεεε . Πω πω ευτυχώς π δε χτύπησες ρε αγαπη . Ένας λόγος π σταμάτησα να οδηγώ κατευθειαν με το π εμαθα ότι ειμαι εγκυος. Τ λεω τ άντρα μ τυχερεεεε θα με πηγαίνεις παντού αλλα δεν ειπε τπτ ίσα ίσα. Να προσέχεις κοπέλα μου περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...