Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εκείνη την ώρα δεν έχω πρόβλημα.., το μετά με απασχολεί.., αν θα κάνει πυρετό η αν είναι κακοδιάθετος τέτοια 

Εύχομαι να μην ανεβάσουν πυρετουλη κανένα.♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Σκέφτεστε για δεύτερο παιδάκι όσες είστε στο πρώτο; Εάν ναι πότε σκέφτεστε να ξεκινήσετε τις προσπάθειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σκέφτεστε για δεύτερο παιδάκι όσες είστε στο πρώτο; Εάν ναι πότε σκέφτεστε να ξεκινήσετε τις προσπάθειες;

Καλημέρα!! Εγω θέλω δευτερο σίγουρα αλλα για την ώρα δεν το σκεφτόμαστε, να χρονίσει η μικρή και μετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σκέφτεστε για δεύτερο παιδάκι όσες είστε στο πρώτο; Εάν ναι πότε σκέφτεστε να ξεκινήσετε τις προσπάθειες;

Καλημερα!!! Θα ήθελα δεύτερο παιδακι αλλά όχι ακόμη.,,, είχα μια δύσκολη εγκυμοσυνη και θέλω λίγο να ηρεμήσω από όλο  αυτό. Αλλά και οικονομικά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να ανταπεξέλθω σε μια δεύτερη εγκυμοσυνη-γεννα-μωρό, θέλω όμως και δεύτερο και τρίτο ... εσείς το σκεφτεστε; Πως είστε γενικά; Πες μας τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία είμαστε κορίτσια μου, μεγαλώνουμε!!!

Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς ήταν η ζωή μου πριν. Δεν μπορώ να αποχωρίζομαι το μωρό μου ούτε λεπτό.

Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Ωραία είμαστε κορίτσια μου, μεγαλώνουμε!!!

Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς ήταν η ζωή μου πριν. Δεν μπορώ να αποχωρίζομαι το μωρό μου ούτε λεπτό.

Εσείς;

Μια από τα ίδια..,, όπου και να πάω είμαι με το μωρό... μου την λένε μέχρι και η γιαγιάδες ότι δεν τον αφήνω αλλά τον θεωρώ μικρούλη ακόμη ... μπορεί να είμαι παράλογη.,,, είναι ήσυχο το μωρό σου; Σκεφτεστε και για δεύτερο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Μια από τα ίδια..,, όπου και να πάω είμαι με το μωρό... μου την λένε μέχρι και η γιαγιάδες ότι δεν τον αφήνω αλλά τον θεωρώ μικρούλη ακόμη ... μπορεί να είμαι παράλογη.,,, είναι ήσυχο το μωρό σου; Σκεφτεστε και για δεύτερο; 

Εμένα ίσα ίσα η μαμά μου μου λέει ότι πρέπει να είμαι συνέχεια μαζί του. Κι εγώ αυτό πιστεύω. Είναι μωρά και χρειάζονται την αγκαλιά μας. Ήσυχος είναι. Ναι, θα ήθελα να του κάνουμε ένα αδελφάκι, ελπίζω να γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Ωραία είμαστε κορίτσια μου, μεγαλώνουμε!!!

Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς ήταν η ζωή μου πριν. Δεν μπορώ να αποχωρίζομαι το μωρό μου ούτε λεπτό.

Εσείς;

Εγω εχω ακομα ενα καταψυξη.γεννησα φεβρουαριο.ο Π μου ειπε απο απριλιο μπορώ να παω κ να μαζευω ξανα,δηλαδη απριλιο μαη ιουνιο να μαζεψω και αν πανε ολα καλά ισως να ξανακανω ετ τον ιουλιο..μετα λογω ηλικιας θα ειναι πιο δυσκολο το μαζεμα για αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εμένα ίσα ίσα η μαμά μου μου λέει ότι πρέπει να είμαι συνέχεια μαζί του. Κι εγώ αυτό πιστεύω. Είναι μωρά και χρειάζονται την αγκαλιά μας. Ήσυχος είναι. Ναι, θα ήθελα να του κάνουμε ένα αδελφάκι, ελπίζω να γίνει.

Συμφωνω απόλυτα... η μαμά μ είναι διακριτική. Η πεθερά μ όχι.,,, και επειδή η άλλη η νυφη αφήνει συνέχεια τον μικρό εκεί από 40 ημερών τπυλαχιστον 2 ημέρες την εβδομάδα το θεώρησε δεδομένο ότι θα το κάνω και εγώ.,, αλλά το συζήτησα και με την παιδίατρο ότι τα μωράκια νιώθουν ασφάλεια στο σπίτι τους και στην αγκαλιά της μαμάς τους και κανένα παιδακι δεν έγινε κακομαθημένο από αγκαλιά μέχρι ένα χρόνων θέλουν παρά πολύ αγκαλιά τα παιδάκια ! Και εγώ απλά το απολαμβάνω 😍

σου το εύχομαι κορίτσι μου να κανεις όταν το θελήσεις. Μπράβο στο κουράγιο σου που θέλεις τόσο σύντομα!! Και είναι πολύ ωραιο τα αδερφάκια να μην έχουν διαφορά ηλικίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, χάθηκα αλλά δε προλαβαίνω καθόλου!!!! Εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη γιατί 3 ημέρες τώρα η μία μικρή μου δυσανασχετεί στο στήθος και γκρινιάζει κι η άλλη συνεχίζει να κλαίει απαρηγόρητη, ειδικά το απόγευμα!!!! Χθες έφτασα στα όρια μου!!! Εντομεταξυ με το θηλασμό τις έχω όλη την ώρα στήθος!!! @Dona90πώς την παλεύεις με την υπερπαραγωγή??? Έχω κι εγώ και το ενα μωρό σε κάποια γεύματα εκνευριζεται με τη θηλή, επίσης από χθες με πονάει το στήθος πάλι!!! 🙄🙄

Κι εμένα βρε κορίτσια θέλουν συνέχεια αγκαλιά, έχουν πιαστεί τα χέρια μου κι η πλάτη μου!!! 

Αυτά κατά τα άλλα έχουν αρχίσει και μας χαμογελανε τώρα και είναι γλυκες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σκέφτεστε για δεύτερο παιδάκι όσες είστε στο πρώτο; Εάν ναι πότε σκέφτεστε να ξεκινήσετε τις προσπάθειες;

Θα θελα πολύ κ δεύτερο αλλά δεν έχω χρόνο ούτε να κάνω μπάνιο κάποιες μέρες οπότε είναι πολύ μακρινό ακόμα.χαρα στο κουράγιο σ πάντως που το σκέφτεσαι από τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, χάθηκα αλλά δε προλαβαίνω καθόλου!!!! Εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη γιατί 3 ημέρες τώρα η μία μικρή μου δυσανασχετεί στο στήθος και γκρινιάζει κι η άλλη συνεχίζει να κλαίει απαρηγόρητη, ειδικά το απόγευμα!!!! Χθες έφτασα στα όρια μου!!! Εντομεταξυ με το θηλασμό τις έχω όλη την ώρα στήθος!!! @Dona90πώς την παλεύεις με την υπερπαραγωγή??? Έχω κι εγώ και το ενα μωρό σε κάποια γεύματα εκνευριζεται με τη θηλή, επίσης από χθες με πονάει το στήθος πάλι!!! 🙄🙄

Κι εμένα βρε κορίτσια θέλουν συνέχεια αγκαλιά, έχουν πιαστεί τα χέρια μου κι η πλάτη μου!!! 

Αυτά κατά τα άλλα έχουν αρχίσει και μας χαμογελανε τώρα και είναι γλυκες!!!! 

Κορίτσι μου είχε ηρεμισει λίγο αλλά ξανά άρχισε να χτυπιέται κ κάνω πιο αυστηρά το block feeding.κ βγάζω πριν δώσω το στήθος.η αλήθεια είναι ότι με κουράζει που δεν την χαλαρώνει κάποιες φορές κ δεν το ευχαριστιεται ούτε αυτή ούτε εγώ.να βγάζει όταν πάναει με το χέρι λίγο για να ηρεμείς.οντως είναι μια τρέλα τώρα με τα γελακια κ τις φωνουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω εχω ακομα ενα καταψυξη.γεννησα φεβρουαριο.ο Π μου ειπε απο απριλιο μπορώ να παω κ να μαζευω ξανα,δηλαδη απριλιο μαη ιουνιο να μαζεψω και αν πανε ολα καλά ισως να ξανακανω ετ τον ιουλιο..μετα λογω ηλικιας θα ειναι πιο δυσκολο το μαζεμα για αυτο..

Αντέχεις τόσο άμεσα για μάζεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Αντέχεις τόσο άμεσα για μάζεμα;

Να σου πω την αλήθεια δε γουσταρω να ξαναπατησω εκει χαχα αλλα τι να κανω;Δεν εχω επιλογη..αν δε παω να μαζεψω τωρα,απλα θα πρεπει να ξεχασω το θεμα για άλλο παιδι.σιγουρο αυτο.διοτι εγω ειμαι μεγαλη κ με κακο ορμονικο.δεν με παιρνει χρονικα με τιποτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Να σου πω την αλήθεια δε γουσταρω να ξαναπατησω εκει χαχα αλλα τι να κανω;Δεν εχω επιλογη..αν δε παω να μαζεψω τωρα,απλα θα πρεπει να ξεχασω το θεμα για άλλο παιδι.σιγουρο αυτο.διοτι εγω ειμαι μεγαλη κ με κακο ορμονικο.δεν με παιρνει χρονικα με τιποτα ..

Δίδυμα δεν έχεις; Θέλεις τρίτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εμείς κάναμε εμβόλιο και το παιδακι μου ανέβασε 38.5. Έδωσα ντεπον και κοιμάται.., ελπίζω να πέσει και να μην ξανά ανεβεί! Δεν είμαι και ψύχραιμη και έχω φοβηθεί πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εμείς κάναμε εμβόλιο και το παιδακι μου ανέβασε 38.5. Έδωσα ντεπον και κοιμάται.., ελπίζω να πέσει και να μην ξανά ανεβεί! Δεν είμαι και ψύχραιμη και έχω φοβηθεί πολύ 

Έλα κοριτσι μου, κ εμείς σήμερα δεν είμαστε πολύ καλά ποναει παλι, δεν ξέρω τι την ενόχλησε!! Ποιο εμβολιο κανατε; το ξέρω ότι είναι αγχωτικό κ εγω το φοβάμαι αλλα σκέψου ότι είναι φυσιολογική παρενέργεια λογικά αύριο δεν θα έχει τπτ το μικρακι!! Σήμερα το κανατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εμείς κάναμε εμβόλιο και το παιδακι μου ανέβασε 38.5. Έδωσα ντεπον και κοιμάται.., ελπίζω να πέσει και να μην ξανά ανεβεί! Δεν είμαι και ψύχραιμη και έχω φοβηθεί πολύ 

Περαστικά κορίτσι Μ όλα καλά θα πάνε πρέπει να είναι ο συνηθίσουμε γιατί Ε χουμε πολλά μπροστά μας κ καθόλου δεν θέλω.ευχομαι αύριο ν είναι καλύτερα το μικρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εμείς κάναμε εμβόλιο και το παιδακι μου ανέβασε 38.5. Έδωσα ντεπον και κοιμάται.., ελπίζω να πέσει και να μην ξανά ανεβεί! Δεν είμαι και ψύχραιμη και έχω φοβηθεί πολύ 

Ετσι συμβαινει δυστυχως καμια φορα το οποιο δεν ειναι κ κατι σοβαρο μην ανησυχεις αλλα κ εγω για αυτο το λογο αποφευγω να τα κανω κ το παρατείνω.περαστικα γρηγορα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;@Ioann89 κοριτσι μου πως είναι ο μικρός σου;;

Καλησπέρα.,, αγάπη πολύ γκρίνια έχουμε.,, χτες φτάσαμε και 39.1 . Σήμερα πυρετό δεν έχει αλλά τρώει λίγο γάλα και γκρινιάζει. Δεν ξέρω τι να πω . Έσεις πως ειστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα.,, αγάπη πολύ γκρίνια έχουμε.,, χτες φτάσαμε και 39.1 . Σήμερα πυρετό δεν έχει αλλά τρώει λίγο γάλα και γκρινιάζει. Δεν ξέρω τι να πω . Έσεις πως ειστε; 

Εμαα τόσο πολυ;; το μικρακι μωρε!! Εντάξει θετικο που σημερα δεν έχει κάνει, λογικά αύριο θα φύγει και η γκρίνια!!αναστατωθηκε το μωράκι μωρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμαα τόσο πολυ;; το μικρακι μωρε!! Εντάξει θετικο που σημερα δεν έχει κάνει, λογικά αύριο θα φύγει και η γκρίνια!!αναστατωθηκε το μωράκι μωρε!!

Ναι μωρε το ψυχουλι μου,,,, εσείς πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι μωρε το ψυχουλι μου,,,, εσείς πως είστε; 

Καλά είμαστε σε γενικές γραμμές, 2 μερες τωρα εχει ψιλο ποναλακια ώρες ωρες αλλα ευτυχώς όχι κάτι τραγικό όπως ειμασταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...