Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; πως είναι τα μωράκια σας;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου,εμείς καλά είμαστε αν εξαιρέσεις ότι έχουν αρχίσει οι κολικοί μας κ τα βράδια δεν κοιμόμαστε σχεδόν καθολου!! Πολύ αυπνια γενικά, σήμερα της ξεκίνησα προβιοτικα να δούμε, κ αύριο θα πάμε στην παιδίατρο να μας δει να το συζητήσουμε κιόλας!! Εσείς τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; πως είναι τα μωράκια σας;; 

Καλά είμαστε κορίτσι μου... εσυ πως είσαι; Πες μας τα νέα σου !

@Κατερίνα!!! Που είσαι χαμένη εσυ; Τι κανείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου... εσυ πως είσαι; Πες μας τα νέα σου !

@Κατερίνα!!! Που είσαι χαμένη εσυ; Τι κανείς; 

Καλά εδώ στον αγώνα κ εγω😜 είχα γράψει 2 φορές αλλά δεν ξέρω εν το εμφανισε; δεν πήρα απάντηση κ μετά μέχρι να βρούμε κάπως τους ρυθμούς μας, τα ξέρεις! Εσείς τι κανετε;😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλά εδώ στον αγώνα κ εγω😜 είχα γράψει 2 φορές αλλά δεν ξέρω εν το εμφανισε; δεν πήρα απάντηση κ μετά μέχρι να βρούμε κάπως τους ρυθμούς μας, τα ξέρεις! Εσείς τι κανετε;😊

Δεν είδα κάτι !! Εντάξει βρήκατε ρυθμούς;;πως είναι η μικρή; Ήσυχη; Εσυ; Την παλεύεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα :)

 

Ευχαριστώ πολύ 😍

Από ένα σημείο και μετά ανέβαζα μόνιμα μόνο το πρωινό της νηστείας . Λίγο μεν αλλά παραπάνω από το φυσιολογικό. Δηλαδή στο 100 μέχρι 105-107.

Τα μεταγευματικά μου ήταν πάντα άψογα γιατί από 6-7 εβδομάδων ο ενδοκρινολόγος μου με είχε βάλει προληπτικά να μετριέμαι στα γεύματα οπότε ήμουν από νωρίς στρατιωτάκι στην διατροφή. Πολύ αυστηρά από μόνη μου.

 

Δεν ήθελε να ξυπνάω με ανεβασμένο.  Μετά την καμπύλη φάνηκε το θέμα ( μέχρι τότε οι μετρήσεις μου ήταν καλές λόγω της αυστηρής διατροφής). Όσο περνούσαν οι μήνες εκεί φάνηκε το αυξημένο πρωινό νηστείας και ξεκινήσαμε κάθε βράδυ μικρή δόση ινσουλίνης μακράς διαρκείας. 
 

Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός γεννάμε και ευτυχώς δείχνει άψογη η ανάπτυξη του μωρού  χωρίς να έχει επηρεαστεί.

Τον ξέρω χρόνια και ήταν αυστηρός μαζί μου στο κομμάτι του πρωινού νηστείας . Σε αυτό έδινε την μεγαλύτερη σημασία.

Προσέχω πάρα πολύ τι τρώω , από την αρχή είναι όλα κομμένα γι ´ αυτο τα υπόλοιπα είναι καλά. Αν πχ κάνω λάθος και φάω οτιδήποτε δεν πρέπει ( ζυμαρικά , πατάτες , αλεύρι , ψωμί, γλυκά κλπ αμέσως ανεβαίνει ).

 

Εσύ αν επιτρέπεται πόσο έχεις και από πότε ;

 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου τα καλύτερα και με το καλό ❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! 🙂

Κι εμένα το νηστείας την ένοιαζε πιο πολύ την ενδοκρινολόγο μου. Σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν πήγα σε ενδοκρινολόγο και μετριέμαι μόνη μου. Τώρα σκέφτομαι μήπως πάω λόγω νηστείας που ανεβαίνει πιο πολύ.

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάνω από 100 νηστείας αρκετές φορές. Μου είχε πει πως αν στον τελευταίο υπέρηχο δεν έχει επηρεαστεί το μωρό από το ζάχαρο δε χρειάζεται να κάνω ινσουλίνη. Ο γιος μου τελικά γεννήθηκε 2.790 γραμμάρια.

Και είμαι γκαντέμο, γιατί και σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω ζάχαρο. Απλά βαρέθηκα να κάνω διατροφή κάθε μέρα και καμιά φορά παρασύρομαι δυστυχώς. Ξέρω τι με ανεβάζει πλέον. Για παράδειγμα σήμερα το νηστείας μου ήταν 95. Τον τελευταίο μήνα άρχισε πιο πολύ να ανεβαίνει. Δυστυχώς όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ανεβαίνει και το ζάχαρο.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πήρα 9,5 κιλά. Αυτή τη φορά πήρα 5 κιλά και μπαίνω σε 2 βδομάδες στον 9ο. Πεινάω όπως καταλαβαίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν είδα κάτι !! Εντάξει βρήκατε ρυθμούς;;πως είναι η μικρή; Ήσυχη; Εσυ; Την παλεύεις; 

Το παλεύουμε, 2 βράδια τώρα είμαστε άυπνοι κ οι τρεις μας κι ο καημένος ο άντρας μου δουλεύει κιόλας,έχουν ξεκινήσει οι κολικοί! Πήρα την παιδίατρο σήμερα κ μου έδωσε κάτι προβιοτικα για την μικρή, όσο μπορώ να μη της δώσω ξένο κ να μη φάω εγώ γαλακτοκομικά! Αύριο έχουμε ραντεβού κ θα το συζητήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Το παλεύουμε, 2 βράδια τώρα είμαστε άυπνοι κ οι τρεις μας κι ο καημένος ο άντρας μου δουλεύει κιόλας,έχουν ξεκινήσει οι κολικοί! Πήρα την παιδίατρο σήμερα κ μου έδωσε κάτι προβιοτικα για την μικρή, όσο μπορώ να μη της δώσω ξένο κ να μη φάω εγώ γαλακτοκομικά! Αύριο έχουμε ραντεβού κ θα το συζητήσουμε 

Ποια σου έδωσε;  Το είπα και στην @Dona90 εμας μας έσωσε το πιστολάκι!  Σου είπε να δοκιμάσετε λευκούς ήχους; Και πολύ αγκαλιά θέλει αυτή η φάση! Και εμείς έτσι είμαστε! Άυπνοι εγώ κοιμήθηκα 3 ώρες το πρωί που ήρθε η πεθερά μου ! Ψέματα να μην πω! Θα περάσουν και οι κολικοι.., υπομονή ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ποια σου έδωσε;  Το είπα και στην @Dona90 εμας μας έσωσε το πιστολάκι!  Σου είπε να δοκιμάσετε λευκούς ήχους; Και πολύ αγκαλιά θέλει αυτή η φάση! Και εμείς έτσι είμαστε! Άυπνοι εγώ κοιμήθηκα 3 ώρες το πρωί που ήρθε η πεθερά μου ! Ψέματα να μην πω! Θα περάσουν και οι κολικοι.., υπομονή ! 

Biolact λέγονται! Αα εμείς έχουμε γίνει κολλητοί με τον απορροφητηρα!! Πραγματικά όμως πιστεύω αμέσως ηρεμεί! Πολύ αγκαλιά θέλει αυτοκόλλητες  είμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! 🙂

Κι εμένα το νηστείας την ένοιαζε πιο πολύ την ενδοκρινολόγο μου. Σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν πήγα σε ενδοκρινολόγο και μετριέμαι μόνη μου. Τώρα σκέφτομαι μήπως πάω λόγω νηστείας που ανεβαίνει πιο πολύ.

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάνω από 100 νηστείας αρκετές φορές. Μου είχε πει πως αν στον τελευταίο υπέρηχο δεν έχει επηρεαστεί το μωρό από το ζάχαρο δε χρειάζεται να κάνω ινσουλίνη. Ο γιος μου τελικά γεννήθηκε 2.790 γραμμάρια.

Και είμαι γκαντέμο, γιατί και σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω ζάχαρο. Απλά βαρέθηκα να κάνω διατροφή κάθε μέρα και καμιά φορά παρασύρομαι δυστυχώς. Ξέρω τι με ανεβάζει πλέον. Για παράδειγμα σήμερα το νηστείας μου ήταν 95. Τον τελευταίο μήνα άρχισε πιο πολύ να ανεβαίνει. Δυστυχώς όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ανεβαίνει και το ζάχαρο.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πήρα 9,5 κιλά. Αυτή τη φορά πήρα 5 κιλά και μπαίνω σε 2 βδομάδες στον 9ο. Πεινάω όπως καταλαβαίνεις.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα . Και εγώ κουράστηκα λιγάκι με όλη αυτή την πειθαρχία και την στέρηση σε όλα. Αλλά για χάρη του θα το ξανά έκανα από την αρχή :)

Μπράβο που δεν πήρες κιλά . Ούτε εγώ . Εκεί περίπου στα + 4.5 είμαι και την άλλη εβδομάδα γεννάμε. Χθες ήταν 2800 ο μικρός.

Είναι δύσκολο το ζάχαρο. Δεν είναι εύκολο τελικά :( . Γνώμη μου πήγαινε στον ενδοκρινολόγο να σου πει την γνώμη του. Και εγώ δεν ανέβαζα κάθε  μέρα αλλά εφόσον και η καμπύλη έδειξε πως είχα , το παρακολουθούσαμε συνέχεια και την ξεκινήσαμε την ινσουλίνη για να μην ανεβάζω ποτέ τα πρωινά. Βαρέθηκα να τρυπιέμαι . Πριν και μετά από κάθε γεύμα. Αλλά καλύτερα έτσι να έχουμε τον έλεγχο και να ξέρουμε τι γίνεται. Έχω τα βιβλιαράκια από 6-7 εβδομάδων με τις μετρήσεις και αναλυτικά τι έχω φάει κάθε μέρα :) . Τα πάντα . Ιστορικό ολόκληρο !! :)

Κοριτσάκι ή αγοράκι περιμένετε  :) ; Εμείς αγοράκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Biolact λέγονται! Αα εμείς έχουμε γίνει κολλητοί με τον απορροφητηρα!! Πραγματικά όμως πιστεύω αμέσως ηρεμεί! Πολύ αγκαλιά θέλει αυτοκόλλητες  είμαστε! 

Έτσι και εμείς!!! Η αλήθεια είναι πως ένας πιάνει το πιστολάκι τον βάζω στο κρεβατακι του ... το αφήνω για πολύ ώρα.,, και μετά κοιμάται ήσυχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι και εμείς!!! Η αλήθεια είναι πως ένας πιάνει το πιστολάκι τον βάζω στο κρεβατακι του ... το αφήνω για πολύ ώρα.,, και μετά κοιμάται ήσυχος!! 

Τι να κάνουμε,υπομονή και θα περάσει είναι μια φάση που σχεδόν όλα τα μωρά την περνάνε!! Εχετε πάρει ειδικό συμπληρωμα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τι να κάνουμε,υπομονή και θα περάσει είναι μια φάση που σχεδόν όλα τα μωρά την περνάνε!! Εχετε πάρει ειδικό συμπληρωμα;

 

Ναι το bio Gaia παίρνουμε εμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα . Και εγώ κουράστηκα λιγάκι με όλη αυτή την πειθαρχία και την στέρηση σε όλα. Αλλά για χάρη του θα το ξανά έκανα από την αρχή :)

Μπράβο που δεν πήρες κιλά . Ούτε εγώ . Εκεί περίπου στα + 4.5 είμαι και την άλλη εβδομάδα γεννάμε. Χθες ήταν 2800 ο μικρός.

Είναι δύσκολο το ζάχαρο. Δεν είναι εύκολο τελικά :( . Γνώμη μου πήγαινε στον ενδοκρινολόγο να σου πει την γνώμη του. Και εγώ δεν ανέβαζα κάθε  μέρα αλλά εφόσον και η καμπύλη έδειξε πως είχα , το παρακολουθούσαμε συνέχεια και την ξεκινήσαμε την ινσουλίνη για να μην ανεβάζω ποτέ τα πρωινά. Βαρέθηκα να τρυπιέμαι . Πριν και μετά από κάθε γεύμα. Αλλά καλύτερα έτσι να έχουμε τον έλεγχο και να ξέρουμε τι γίνεται. Έχω τα βιβλιαράκια από 6-7 εβδομάδων με τις μετρήσεις και αναλυτικά τι έχω φάει κάθε μέρα :) . Τα πάντα . Ιστορικό ολόκληρο !! :)

Κοριτσάκι ή αγοράκι περιμένετε  :) ; Εμείς αγοράκι !

Έχω ένα αγοράκι 15 μηνών και τώρα περιμένω κοριτσάκι.

Απλά κουράστηκα γιατί μετά από 8 μήνες έμεινα πάλι έγκυος και πάλι έχω ζάχαρο. Το κακό με την διατροφή είναι που εγώ είμαι του υδατάνθρακα. Μου αρέσουν τα μακαρόνια, οι πατάτες, το πρωί θέλω να τρώω τοστ. Και τώρα δεν μπορώ δυστυχώς.

Κι εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τα έγραφα όλα το τι έτρωγα στο excel αναλυτικά και πόσο με ανέβαζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου... εσυ πως είσαι; Πες μας τα νέα σου !

@Κατερίνα!!! Που είσαι χαμένη εσυ; Τι κανείς; 

Καλά και εγώ.. Προσπαθούμε να βρούμε σιγα σιγά τους ρυθμούς μας με τον μπέμπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι το bio Gaia παίρνουμε εμείς!!

Αύριο τώρα που θα πάμε θα πούμε για γάλα!!είδες διαφορά με το γαλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Έχω ένα αγοράκι 15 μηνών και τώρα περιμένω κοριτσάκι.

Απλά κουράστηκα γιατί μετά από 8 μήνες έμεινα πάλι έγκυος και πάλι έχω ζάχαρο. Το κακό με την διατροφή είναι που εγώ είμαι του υδατάνθρακα. Μου αρέσουν τα μακαρόνια, οι πατάτες, το πρωί θέλω να τρώω τοστ. Και τώρα δεν μπορώ δυστυχώς.

Κι εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τα έγραφα όλα το τι έτρωγα στο excel αναλυτικά και πόσο με ανέβαζε.

Να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό το κοριτσάκι :) ❤️
 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σε καταλαβαίνω. Εγώ στο 1ο είμαι . Σίγουρα εσένα είναι πιο δύσκολο γιατί είναι η δεύτερη φορά. 
 

Λίγο ακόμα κοριτσάκι μου. Εγώ για πλάκα λέω στον σύζυγο πως να έρθει πρώτα ο Θεός καλά το μωρό και μετά θα μου φέρει ότι έχω απωθημένο τόσο καιρό :). Τελευταία έχω ζηλέψει πολλά !! Θέλω κ εγώ όπως λες ένα τοστάκι το πρωί, μια πίτα , μια πατατούλα, ένα μπισκοτάκι !! Απορώ με τον εαυτό μου πως έχω τόση εγκράτεια . Δεν το περίμενα , δεν μου το είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μιας κ λέτε για κιλά ο μικρός μου είναι 24 μηνών κ είχα πάρει 20 κιλά τα έχασα όλα κ τώρα που σε τρεις εβδομάδες γεννάω πήρα 30 κιλά άλλος άνθρωπος λέω να γεννήσω κ να ξεκινήσω απ' την πρώτη μέρα δίαιτα σαλάτα κ γιαουρτακι το αντίθετο από εσάς έχω ανχος να δω ότι πέφτω δεν με αναγνωρίζω χι χι χι😀έχω ξεφύγει τελείως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ κορίτσια μιας κ λέτε για κιλά ο μικρός μου είναι 24 μηνών κ είχα πάρει 20 κιλά τα έχασα όλα κ τώρα που σε τρεις εβδομάδες γεννάω πήρα 30 κιλά άλλος άνθρωπος λέω να γεννήσω κ να ξεκινήσω απ' την πρώτη μέρα δίαιτα σαλάτα κ γιαουρτακι το αντίθετο από εσάς έχω ανχος να δω ότι πέφτω δεν με αναγνωρίζω χι χι χι😀έχω ξεφύγει τελείως

Τουλάχιστον το ευχαριστήθηκες :) ;;;; 


Θα τα χάσεις κορίτσι μου !! Όλα :).
 

Καλά να είσαι εσύ και τα παιδάκια σου μόνο αυτό έχει σημασία και με το καλό να έρθει το μωράκι ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ευχαριστήθηκα δεν λες τπτ αυτά που πρόσεχα τόσα χρόνια το έπαθα μέσα σε δύο μισή μήνες έκανα ένα μπαμ στα κιλά απότομα άσε έτρωγα τα πάντα χωρίς να σκέφτομαι τπτ.ετσι θέλω να πιστεύω ότι θα γυρίσω πολύ σύντομα στα κιλά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εσύ με το καλό το μωράκι σου κ να μας ενημερώσεις όταν έρθει στον κόσμο το γλυκό σου πλάσματακι να μας πεις την εμπειρία σου.θα νιώσεις κάτι πολύ έντονο ότι πιο έντονο κ απίστευτο μπορεί να σου συμβεί που δεν θα θες να διαγράψεις απ' την μνήμη σου ούτε ένα δευτερόλεπτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Το ευχαριστήθηκα δεν λες τπτ αυτά που πρόσεχαν τόσα χρόνια το έπαθα μέσα σε δύο μισή μήνες έκανα ένα μπαμ στα κιλά απότομα άσε έτρωγα τα πάντα χωρίς να σκέφτομαι τπτ.ετσι θέλω να πιστεύω ότι θα γυρίσω πολύ σύντομα στα κιλά μου 

Θα γυρίσεις !! Τα απέδειξες και στην 1η εγκυμοσύνη όπως μας είπες . Θα το κάνεις ξανά και τώρα !! Άσε που με 2 παιδάκια θα τρέχεις και ούτε που θα καταλάβεις πότε θα τα χάσεις :) 

Πάντως και εμείς που δεν πήραμε φοβάμαι μην τα πάρουμε μετά με τόσα απωθημένα ;) 

Ονειρεύομαι κάποιες φορές γλυκά ή πατατούλες τηγανιτές ή καμία σφολιάτα . Φαντάσου τι θα γίνει μετά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Κ εσύ με το καλό το μωράκι σου κ να μας ενημερώσεις όταν έρθει στον κόσμο το γλυκό σου πλάσματακι να μας πεις την εμπειρία σου.θα νιώσεις κάτι πολύ έντονο ότι πιο έντονο κ απίστευτο μπορεί να σου συμβεί που δεν θα θες να διαγράψεις απ' την μνήμη σου ούτε ένα δευτερόλεπτο

Σ´ ευχαριστώ πάρα πολύ !!

Εννοείται θα ενημερώσω ! Ανυπομονώ να τον γνωρίσω και να το ζήσω :)

Ξέρεις μόνο τι με τρομάζει αυτές τις ημέρες ; Ξέρω δεν πρέπει . Φοβάμαι μην γίνει οτιδήποτε και κολλήσουμε τον ιο και δεν μας δεχθούν στο μαιευτήριο και δεν έχω τον γιατρό μου . Δεν πάμε γενικά πουθενά , προσέχουμε πολύ αλλά ξέρεις .. το μυαλό κάνει τέτοια παιχνίδια όσο πλησιάζει ο καιρός 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανχωνεσαι κ εγώ το σκέφτομαι αυτό που λες ακριβώς το ίδιο.Αλλα φταιει το μέσα που είμαστε και βλέπουμε όλοι μέρα ειδήσεις κ δεν λένε κ τπτ άλλο.οσο για τα φαγητά θα δοκιμάσεις με την ψυχούλα σου ολα αυτά που σου λείψαμε αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να παχύνεις τι ένα τι δύο στην αρχή τα μωράκια είναι ζόρι μέχρι να βρούνε τον Ρυθμό τους τον ύπνο τους το φαγητό τους κ μόνο οι μαμάδες έχουν το ένστικτο κ μπορούν να προσφέρουν τα πάντα οι μπαμπάδες είναι για ένα διάλειμματάκι δικό μας.εμας ψάχνουν οι ψυχουλες οπότε όταν με το καλό γεννήσεις όταν θα κοιμάται ο μικρούλης θα κοιμάσαι κ εσύ κ μην σε ανχωνει αυτό θα βρει σύντομα το πρόγραμμα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Μην ανχωνεσαι κ εγώ το σκέφτομαι αυτό που λες ακριβώς το ίδιο.Αλλα φταιει το μέσα που είμαστε και βλέπουμε όλοι μέρα ειδήσεις κ δεν λένε κ τπτ άλλο.οσο για τα φαγητά θα δοκιμάσεις με την ψυχούλα σου ολα αυτά που σου λείψαμε αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να παχύνεις τι ένα τι δύο στην αρχή τα μωράκια είναι ζόρι μέχρι να βρούνε τον Ρυθμό τους τον ύπνο τους το φαγητό τους κ μόνο οι μαμάδες έχουν το ένστικτο κ μπορούν να προσφέρουν τα πάντα οι μπαμπάδες είναι για ένα διάλειμματάκι δικό μας.εμας ψάχνουν οι ψυχουλες οπότε όταν με το καλό γεννήσεις όταν θα κοιμάται ο μικρούλης θα κοιμάσαι κ εσύ κ μην σε ανχωνει αυτό θα βρει σύντομα το πρόγραμμα του.

Έχεις δίκιο . Φταίει και το μέσα . 2-3 φορές γενικά έχω βγει η καημένη μέχρι το φούρνο και supermarket κ πολύ προσοχή. Αλλά αυτές τις μέρες το σκέφτομαι. Δουλεύει και σε νοσοκομείο ο άντρας μου κ πάντα με φόβισε αυτό . Ευτυχώς είναι σε ιδιωτικό και δεν έχουν εκεί τις ίδιες συνθήκες και δεν έρχεται σε επαφή αλλά .. το άτιμο το μυαλό κάνει παιχνίδια..

 

Συμφωνώ για το ένστικτο . Και όντως θα βρουν το πρόγραμμά τους :) . Καλά να είναι μόνο .

Ξέρω πως θα αντιμετωπίσω κάτι άγνωστο, με δυσκολίες στην αρχή αλλά αλήθεια πιστεύω σε εμάς πως θα τα καταφέρουμε !! Ανυπομονώ να το ζήσω :) να γνωρίσω τον πρίγκηπα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό το κοριτσάκι :) ❤️
 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σε καταλαβαίνω. Εγώ στο 1ο είμαι . Σίγουρα εσένα είναι πιο δύσκολο γιατί είναι η δεύτερη φορά. 
 

Λίγο ακόμα κοριτσάκι μου. Εγώ για πλάκα λέω στον σύζυγο πως να έρθει πρώτα ο Θεός καλά το μωρό και μετά θα μου φέρει ότι έχω απωθημένο τόσο καιρό :). Τελευταία έχω ζηλέψει πολλά !! Θέλω κ εγώ όπως λες ένα τοστάκι το πρωί, μια πίτα , μια πατατούλα, ένα μπισκοτάκι !! Απορώ με τον εαυτό μου πως έχω τόση εγκράτεια . Δεν το περίμενα , δεν μου το είχα. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι με το καλό το αγοράκι σου.

Χαχα κι εγώ μόλις γεννήσω θέλω να φάω ό,τι δεν έχω φάει τόσο καιρό.

Άσε που έχω και αϋπνίες και αυτό έχω διαβάσει ότι ανεβάζει το ζάχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...