Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έχετε ρωτήσει στις κλινικές γενικά για τιμές και τι επιτρέπεται; 

Δεν εχω ρωτησει ακομα εγω για τιμες, τι εννοεις τι επιτρεπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έχετε ρωτήσει στις κλινικές γενικά για τιμές και τι επιτρέπεται; 

Όχι ακόμα, για τιμές η καισαρική που θα πάω εγώ σίγουρα είναι κανα 1500€ στο τρίκλινο απ όσο ξερω. Από κόσμο σας είπα τι ισχύει σε μια κλινική. Λεπτομέρειες θα μάθω τέλος του μήνα που θα πάμε στο γιατρό μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοώ από κόσμο! 

Ααα απο κοσμο ξερω οτι δεν επιτρεπεται κανεις, δεν εχουν επισκεπτηριο ουτε οι στενοι συγγενεις, μονο ο μπαμπας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ακόμη δεν έχω ρωτήσει τίποτα για τη γέννα!!! Ελπίζω όταν έρθει εκείνη η ώρα με τη βοήθεια της Παναγίας να έχουμε το συζυγο κοντά!!! 

@annie@annie τελικά δεν τη γλιτώσατε.. εύχομαι να είναι καλά τα μωράκια σας κι έχε υπόψη σου ότι θα σας δώσουν και cd οπότε κάτι είναι κι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμη δεν έχω ρωτήσει τίποτα για τη γέννα!!! Ελπίζω όταν έρθει εκείνη η ώρα με τη βοήθεια της Παναγίας να έχουμε το συζυγο κοντά!!! 

@annie@annie τελικά δεν τη γλιτώσατε.. εύχομαι να είναι καλά τα μωράκια σας κι έχε υπόψη σου ότι θα σας δώσουν και cd οπότε κάτι είναι κι αυτό! 

Ναι το ξέρω για το dvd μας είχε δώσει κ στην αυχενική. Το μόνο που τον παρηγορεί αυτό είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα απο κοσμο ξερω οτι δεν επιτρεπεται κανεις, δεν εχουν επισκεπτηριο ουτε οι στενοι συγγενεις, μονο ο μπαμπας!!

Είδατε το dvd με τον άντρα σου τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμη δεν έχω ρωτήσει τίποτα για τη γέννα!!! Ελπίζω όταν έρθει εκείνη η ώρα με τη βοήθεια της Παναγίας να έχουμε το συζυγο κοντά!!! 

@annie@annie τελικά δεν τη γλιτώσατε.. εύχομαι να είναι καλά τα μωράκια σας κι έχε υπόψη σου ότι θα σας δώσουν και cd οπότε κάτι είναι κι αυτό! 

Ούτε εγώ!!! Μακαρι να είναι και οι άντρες μας εκεί!! Θέλω να δω και τιμές γιατί αν η διαφορά είναι λίγη μπορεί να πω για μονόκλινο να μείνει μέσα και ο άντρας μου να μπορεί να ξαπλώσει και αυτός! Γίνεται να τα περάσουμε κι όλα μόνες μας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ούτε εγώ!!! Μακαρι να είναι και οι άντρες μας εκεί!! Θέλω να δω και τιμές γιατί αν η διαφορά είναι λίγη μπορεί να πω για μονόκλινο να μείνει μέσα και ο άντρας μου να μπορεί να ξαπλώσει και αυτός! Γίνεται να τα περάσουμε κι όλα μόνες μας; 

Ναι θα είναι δύσκολο να είμαστε εντελώς μόνες!!! Ελπίζω να μη χρειαστεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Είδατε το dvd με τον άντρα σου τελικά; 

Ναιι το ειδαμε, καλα δεν χορταινεται αυτο😊 βεβαια για να πω την αληθεια την αυχενικη την ειχα ευχαριστηθει πιο πολυ, ισως επειδη ηταν πρωτη φορα που εβλεπα κατι τετοιο😊 αλλα ειναι συγκινητικο πολυ να βλεπεις το θαυμα που συμβαινει μεσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ.κανω αλλά κουράζομαι..απλά δεν τα κάνω όλα σε μια μέρα κ δεν σηκώνω βάρη να ναι καλά ο άντρας μου με βοηθάει αρκετά.φαγητο κάνα ξεσκωνισμα καθε μέρα σχεδόν εγω κ σκούπισμα σφουγγάρισμα τα μοιραζουμε.αμα κουράζεσαι μην κάνεις πολλά.

Κάνω πολυ λίγα, γι'αυτό και το σπίτι δεν είναι στα καλυτερα του. Αλλά οκ δεν με ενοχλεί αυτό. Πιο πολυ με ενοχλεί που επιασα κρυολόγημα και ήμουν 2 μέρες με ενόχληση λαιμου 2 μέρες καταρροή και τώρα ξεκίνησε και βήχας... Όλα τα καλά... Δεν ξέρω τι να κάνω.. Πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μου.. Πως θα βγει ο χειμώνας ;; τώρα βηχω και αγχώνομαι για το νινί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Κάνω πολυ λίγα, γι'αυτό και το σπίτι δεν είναι στα καλυτερα του. Αλλά οκ δεν με ενοχλεί αυτό. Πιο πολυ με ενοχλεί που επιασα κρυολόγημα και ήμουν 2 μέρες με ενόχληση λαιμου 2 μέρες καταρροή και τώρα ξεκίνησε και βήχας... Όλα τα καλά... Δεν ξέρω τι να κάνω.. Πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μου.. Πως θα βγει ο χειμώνας ;; τώρα βηχω και αγχώνομαι για το νινί. 

Καλημερα κοριτσι μου, μιλα με τον γιατρο σου ξερω οτι υπαρχουν σιροπακια και καραμελες που μπορουμε να παρουμε στην εγκυμοσυνη για τον βηχα!! Ισως σου πει οταν σου περασει να κανεις κ το εμβολιο της γριπης!! Ελπιζω ο χειμωνας να περασει οσο πιο ησυχα γινεται για ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! είμαι στην 22η εβδομάδα!! ελπίζω να είστε όλες καλά :)

έχω ξεκινήσει εδώ και καποιες μέρες μια ερευνα αγοράς σχετικα για κουνια &συρταριέρα και καρότσι είδα προσφορά στα mothercare και μου φανηκε πολύ καλη η κουνια και σε καλή τιμή δυστυχώς δεν ειχε αντιστοιχη συρταριέρα και σκεφτόμουν μια λευκή malm απο ikea. ωστόσο για καρότσι δεν εχω ιδεα μηπως έχει κοιτάξει καποια απο εσάς?έχετε μηπως καμια πρόταση?ωστόσο εγω γεννάω στο ΡΕΑ λιγο που μπήκα στο ιντερνετ είδα οτι το τρικλινο το εχει 1530€ με τον γιατρο μου δεν το εχω συζητησει ακομη στο επομενο ραντεβού θα τον ρωτησω αλλα αν εχετε ιδεα θα πρεπει να υπολογίσω επιπλέον και καποιο  αλλο ποσο για τον γοατρο? με συγχωρειτε αν σας ζαλισα!! καλημερα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εχω ακουσει οτι καποιοι γιατροι λενε δεν χρειαζεται!! Εμενα να σου πω εκει που το εκανα μου εκλεισαν αμεσως το ντομπλερ αναλογα την βδομαδα που θεωρησε ο γιατρος πιο καταλληλη!! Το ιδιο μου ειχε κανει και στην αυχενικη για την Β επιπεδου!! Τωρα δεν ξερω αν ο γιατρος οταν ερθει εκεινη η ωρα πει ολα καλα δε χρειαζεται να το κανεις, παντως εγω θα το κανω!! 

Στην επόμενη επίσκεψη θα ρωτήσω.νομιζα ο γιατρός το κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 @Κατερίνα!!! Εγώ να σας πω την αλήθεια πήρα γυναίκα! Γιατί αναγκαστικά δεν μπορώ να σηκώνομαι! Ο άντρας μ βάζει πλυντήρια (ρούχα πιάτα) και ευτυχώς έχω στεγνωτηριο και έρχεται 2 φορές την εβδομάδα η γυναίκα και κάνει τις χοντρές δουλειές ! Φαγητό ευτυχώς μαμά η πεθερά! Απλά δεν θέλω να τις πω για δουλειές Αν και προσφέρθηκαν! 

Τη καλύτερη δουλειά κάνεις .εγώ μόνο τώρα στην γενική θα πάρω γυναίκα..αλλά κ στεγνώτηριο..αποτι έχω καταλάβει βοηθάει πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Στην επόμενη επίσκεψη θα ρωτήσω.νομιζα ο γιατρός το κάνει.

Κοιτα και την αυχενικη και την Β επιπεδου καποιοι την κανουν οι ιδιοι οι γυναικολογοι, εμενα με εστειλε σε αλλον που κανει μονο τετοια δλδ!! Τωρα αν το κανει ο δικος σου ισως το κανεις εκει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sia1995 είπε:

Γεια σας κορίτσια! είμαι στην 22η εβδομάδα!! ελπίζω να είστε όλες καλά :)

έχω ξεκινήσει εδώ και καποιες μέρες μια ερευνα αγοράς σχετικα για κουνια &συρταριέρα και καρότσι είδα προσφορά στα mothercare και μου φανηκε πολύ καλη η κουνια και σε καλή τιμή δυστυχώς δεν ειχε αντιστοιχη συρταριέρα και σκεφτόμουν μια λευκή malm απο ikea. ωστόσο για καρότσι δεν εχω ιδεα μηπως έχει κοιτάξει καποια απο εσάς?έχετε μηπως καμια πρόταση?ωστόσο εγω γεννάω στο ΡΕΑ λιγο που μπήκα στο ιντερνετ είδα οτι το τρικλινο το εχει 1530€ με τον γιατρο μου δεν το εχω συζητησει ακομη στο επομενο ραντεβού θα τον ρωτησω αλλα αν εχετε ιδεα θα πρεπει να υπολογίσω επιπλέον και καποιο  αλλο ποσο για τον γοατρο? με συγχωρειτε αν σας ζαλισα!! καλημερα !!!!!

Καλημέρα κορίτσι μμ πήρα κ εγώ από τα Mothercare την κούνια κ μου φαίνεται πολύ καλή.τετοια τιμή για μεγάλη κούνια πουθενά δεν βρήκα.συρταριερα δεν παίρνω γιατί έχω ολόκληρη ντουλάπα.κ αλλαξιερα πήρα από τα ΙΚΕΑ με 30ε.ο γιατρός συνήθως παίρνει ένα χιλιάρικο περίπου αποσο ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τη καλύτερη δουλειά κάνεις .εγώ μόνο τώρα στην γενική θα πάρω γυναίκα..αλλά κ στεγνώτηριο..αποτι έχω καταλάβει βοηθάει πολύ!!

Πφφ κ εγω σκεφτομαι πολυ εντονα για στεγνωτηριο αλλα εχω ελλειψη χωρου δυστυχως!! Κ ακομα το σκεφτομαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sia1995 είπε:

Γεια σας κορίτσια! είμαι στην 22η εβδομάδα!! ελπίζω να είστε όλες καλά :)

έχω ξεκινήσει εδώ και καποιες μέρες μια ερευνα αγοράς σχετικα για κουνια &συρταριέρα και καρότσι είδα προσφορά στα mothercare και μου φανηκε πολύ καλη η κουνια και σε καλή τιμή δυστυχώς δεν ειχε αντιστοιχη συρταριέρα και σκεφτόμουν μια λευκή malm απο ikea. ωστόσο για καρότσι δεν εχω ιδεα μηπως έχει κοιτάξει καποια απο εσάς?έχετε μηπως καμια πρόταση?ωστόσο εγω γεννάω στο ΡΕΑ λιγο που μπήκα στο ιντερνετ είδα οτι το τρικλινο το εχει 1530€ με τον γιατρο μου δεν το εχω συζητησει ακομη στο επομενο ραντεβού θα τον ρωτησω αλλα αν εχετε ιδεα θα πρεπει να υπολογίσω επιπλέον και καποιο  αλλο ποσο για τον γοατρο? με συγχωρειτε αν σας ζαλισα!! καλημερα !!!!!

Καλημερα κοριτσι μου, με το καλο το μωρακι σου κ εσενα😊 λοιπον εγω εκλεισα την λευκη κουνια κ την συρταριερα της απο το mothercare την stretton, οντως πολυ καλη προσφορα και φαινονται γερες κατασκευες!! Αλλα και οποιαδηποτε λευκη συρταριερα θα ταιριασε σιγουρα!! Λοιπον εγω απο καροτσι εχω δει το Stoke το beat και της iglesina το zippy light αν το λεω σωστα, μου ειπαν βεβαια και για της nuna ενα πολυ καλο λεει με πολυ ανθετικες ροδες λιγο πιο τσιμπημενο στην τιμη αλλα τα αξιζει!! Θα τα δω πιο αναλυτικα προς το τελος του μηνα σκεφτομαι!! Εγω θα παρω μονο το καροτσι δλδ δεν παιρνω αυγο, γτ ειναι για πολυ λιγο, θα παρουμε αμεσως καρεκλακι που ειναι απο 0 μεχρι δεν θυμαμαι ποσο παει! Ουτε καλαθουνα το πιθανοτερο!! Αυτα απο μενα, ελπιζω να σε βοηθησα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πφφ κ εγω σκεφτομαι πολυ εντονα για στεγνωτηριο αλλα εχω ελλειψη χωρου δυστυχως!! Κ ακομα το σκεφτομαστε!!

Πάνω από το πλυντήριο δεν χωράει?έχει κ ειδικές βάσεις εγώ έτσι θα το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Πάνω από το πλυντήριο δεν χωράει?έχει κ ειδικές βάσεις εγώ έτσι θα το κάνω.

Ναι αυτο σκεφτομουν κ εγω,και μαλλον ετσι θα το κανουμε κ εμεις γτ αλλου δεν μπαινει σιγουρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μμ πήρα κ εγώ από τα Mothercare την κούνια κ μου φαίνεται πολύ καλή.τετοια τιμή για μεγάλη κούνια πουθενά δεν βρήκα.συρταριερα δεν παίρνω γιατί έχω ολόκληρη ντουλάπα.κ αλλαξιερα πήρα από τα ΙΚΕΑ με 30ε.ο γιατρός συνήθως παίρνει ένα χιλιάρικο περίπου αποσο ξέρω.

πηρες την λευκή αυτη σκεφτομαστε να κλεισουμε και εμεις απο 400 την εχει 200 ευρω πράγματι πολυ μεγαλή και μου φάνηκε στιβαρη .στο ικεα το βρηκες ως αλλαξιερα?θα μπορουσες να μου στείλεις το λινκ? επιπλεον λες δλδ το χιλιαρικο του γιατρου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τη καλύτερη δουλειά κάνεις .εγώ μόνο τώρα στην γενική θα πάρω γυναίκα..αλλά κ στεγνώτηριο..αποτι έχω καταλάβει βοηθάει πολύ!!

Εμένα μ έχει σώσει! Και απ ότι κατάλαβα μπορούμε να χρησιμοποιούμε και για νεογέννητα . Θα το ρωτήσω βέβαια να είμαι 100% σίγουρη! Κορίτσια σας έχει τύχει να κλαίτε χωρίς λόγο; Έτσι ξύπνησα σήμερα! Και δεν έχω τίποτα ούτε κάποιο πόνο ούτε τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, με το καλο το μωρακι σου κ εσενα😊 λοιπον εγω εκλεισα την λευκη κουνια κ την συρταριερα της απο το mothercare την stretton, οντως πολυ καλη προσφορα και φαινονται γερες κατασκευες!! Αλλα και οποιαδηποτε λευκη συρταριερα θα ταιριασε σιγουρα!! Λοιπον εγω απο καροτσι εχω δει το Stoke το beat και της iglesina το zippy light αν το λεω σωστα, μου ειπαν βεβαια και για της nuna ενα πολυ καλο λεει με πολυ ανθετικες ροδες λιγο πιο τσιμπημενο στην τιμη αλλα τα αξιζει!! Θα τα δω πιο αναλυτικα προς το τελος του μηνα σκεφτομαι!! Εγω θα παρω μονο το καροτσι δλδ δεν παιρνω αυγο, γτ ειναι για πολυ λιγο, θα παρουμε αμεσως καρεκλακι που ειναι απο 0 μεχρι δεν θυμαμαι ποσο παει! Ουτε καλαθουνα το πιθανοτερο!! Αυτα απο μενα, ελπιζω να σε βοηθησα🙂

και εμείς ειμαστε 95% να κλεισουμε απο mothercare την λευκη την lulworth.με το θέμα του καροτσιου η αληθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί παρα πολυ.. 2σε1 ?3σε1?δεν ξερω τι ειναι καλύτερο ειδαμε χθές ενα joe στο mothercare είδαμε και ένα αλλο inglesina αλλα σαν να μου φανηκαν κοντα;σαν δεν ξερω μπερδευτηκα ισως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα μ έχει σώσει! Και απ ότι κατάλαβα μπορούμε να χρησιμοποιούμε και για νεογέννητα . Θα το ρωτήσω βέβαια να είμαι 100% σίγουρη! Κορίτσια σας έχει τύχει να κλαίτε χωρίς λόγο; Έτσι ξύπνησα σήμερα! Και δεν έχω τίποτα ούτε κάποιο πόνο ούτε τίποτα! 

Ναι κ εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα κ για τα ρουχαλακια τους!! 

Αυτο που λες δεν το χω παθει, αλλα σιγουρα ειμαι πιο ευαισθητη απο πριν, δλδ μπορει να δω κατι να ακουσω κατι η να σκεφτω κατι και να τρεχουν τα ματια μου!! Οι ορμονες μας κανουν παρτυ😜😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...