Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλά είμαστε σε γενικές γραμμές, 2 μερες τωρα εχει ψιλο ποναλακια ώρες ωρες αλλα ευτυχώς όχι κάτι τραγικό όπως ειμασταν!!

Πάλι καλά.,,, με τα δοντάκια της εντάξει; Εμένα ακόμη και σήμερα που ήταν α πυρετός είχε ανησυχία... δηλαδή και στον ύπνο του είχε γκρίνια . Λέτε να έπρεπε να του δώσω ντεπον να χαλαρώσει να κοιμηθεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Πάλι καλά.,,, με τα δοντάκια της εντάξει; Εμένα ακόμη και σήμερα που ήταν α πυρετός είχε ανησυχία... δηλαδή και στον ύπνο του είχε γκρίνια . Λέτε να έπρεπε να του δώσω ντεπον να χαλαρώσει να κοιμηθεί; 

Ναι έχουμε πολλά σάλια αλλα ακομα δνε φαίνεται κάτι στα ουλακια μας!! 

Να σου πω; όταν της έκανα το πρώτο εμβόλιο η παιδίατρος μου είπε αν εχει πολυ γκρίνια το βραδυ κ δεν ηρεμεί να της έδινα ντεπον!! Αλλα δεν χρειάστηκε εκείνη τη φορά ευτυχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα.,, αγάπη πολύ γκρίνια έχουμε.,, χτες φτάσαμε και 39.1 . Σήμερα πυρετό δεν έχει αλλά τρώει λίγο γάλα και γκρινιάζει. Δεν ξέρω τι να πω . Έσεις πως ειστε; 

Περαστικά!!! Ελπίζω να έφυγε κ η γκρίνια κ να τρώει το μικράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Πάλι καλά.,,, με τα δοντάκια της εντάξει; Εμένα ακόμη και σήμερα που ήταν α πυρετός είχε ανησυχία... δηλαδή και στον ύπνο του είχε γκρίνια . Λέτε να έπρεπε να του δώσω ντεπον να χαλαρώσει να κοιμηθεί; 

Ένα εικοσιτετράωρο υπολόγισε από το εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Ένα εικοσιτετράωρο υπολόγισε από το εμβόλιο.

Το 24ωρο πέρασε η γκρίνια έμεινε πάντως..,, αφού σκέφτομαι να τον σηκώσω για γάλα να δώσω λίγο ντεπον να ηρεμήσει το μικρακι μ ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Το 24ωρο πέρασε η γκρίνια έμεινε πάντως..,, αφού σκέφτομαι να τον σηκώσω για γάλα να δώσω λίγο ντεπον να ηρεμήσει το μικρακι μ ... 

Αν τον βλέπεις κ ειναι ακομα ανήσυχος δωσε του λιγο να ηρεμήσει μωρε, κακο δεν πιστεύω πως κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Το 24ωρο πέρασε η γκρίνια έμεινε πάντως..,, αφού σκέφτομαι να τον σηκώσω για γάλα να δώσω λίγο ντεπον να ηρεμήσει το μικρακι μ ... 

Η παιδίατρος τι λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Το 24ωρο πέρασε η γκρίνια έμεινε πάντως..,, αφού σκέφτομαι να τον σηκώσω για γάλα να δώσω λίγο ντεπον να ηρεμήσει το μικρακι μ ... 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κι εμεις την Παρασκευή που κάναμε το εμβόλιο ανέβασε η μία πυρετό 37,9 και δώσαμε ντεπον!!! Από ανησυχία άλλο τίποτα, όλο το βράδυ δε κοιμήθηκα, μία ξυπναγε η μία, μία η άλλη και μου κανε κι εμετό η μία 🙄🙄. Επίσης, ενώ την πρώτη φορά είχαμε θέμα στο να ενεργηθουν, τώρα η μία μου έκανε και διάρροια μια φορά, οπότε όπως καταλαβαίνεις κάθε μήνα που θα έχουμε εμβόλιο θα είμαστε μες στην ανησυχία!!!! 

@Dona90τι είναι αυτό το block fidding??? Ξέρεις αν η υπερπαραγωγή φταίει και για τον έντονο λοξυγγα και τα σαλακια??? Γιατί μου φαίνεται ότι οι δικές μου έχουν αρκετό κι επίμονο λοξυγγα και η μία πολλά σάλια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κι εμεις την Παρασκευή που κάναμε το εμβόλιο ανέβασε η μία πυρετό 37,9 και δώσαμε ντεπον!!! Από ανησυχία άλλο τίποτα, όλο το βράδυ δε κοιμήθηκα, μία ξυπναγε η μία, μία η άλλη και μου κανε κι εμετό η μία 🙄🙄. Επίσης, ενώ την πρώτη φορά είχαμε θέμα στο να ενεργηθουν, τώρα η μία μου έκανε και διάρροια μια φορά, οπότε όπως καταλαβαίνεις κάθε μήνα που θα έχουμε εμβόλιο θα είμαστε μες στην ανησυχία!!!! 

@Dona90τι είναι αυτό το block fidding??? Ξέρεις αν η υπερπαραγωγή φταίει και για τον έντονο λοξυγγα και τα σαλακια??? Γιατί μου φαίνεται ότι οι δικές μου έχουν αρκετό κι επίμονο λοξυγγα και η μία πολλά σάλια!!! 

Έλα κορίτσι μ.το block feeding είναι να δίνεις το ίδιο στήθος για κάποιες ώρες κ μετά το άλλο.αμα έχεις fb μπες στην ομάδα θηλασμού της περιοχής σ κ δες τα αρχεία εκεί.εγω δίνω ανά 4 ώρες το άλλο στήθος κ με βοήθησε πολύ.ο λοξιγγας είναι κ άμα βγάλουν κ γουλιες.τα σάλια είναι της ηλικίας όλα τα έχουν είναι φάση που λέγεται Χ Σ Σ(χέρια στόμα σιελόρροια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μ το Σάββατο έχει γενέθλια νο άντρας Μ κ θέλω να του κάνω τούρτα για πρώτη φορά μπαμπάς πείτε καμιά γνώμη η κ τι δωράκι ν του πάρω έχω κολλήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι έχουμε πολλά σάλια αλλα ακομα δνε φαίνεται κάτι στα ουλακια μας!! 

Να σου πω; όταν της έκανα το πρώτο εμβόλιο η παιδίατρος μου είπε αν εχει πολυ γκρίνια το βραδυ κ δεν ηρεμεί να της έδινα ντεπον!! Αλλα δεν χρειάστηκε εκείνη τη φορά ευτυχως!

Δεν φούσκωσαν τα ουλακια σας εννοείς η δεν φάνηκε δοντάκι . 
και εγώ τελικά τον ξύπνησα γιατί ανακατευόταν πολύ και του έδωσα..

Πως είστε εσείς σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Η παιδίατρος τι λέει;

Σήμερα δεν τρώει κιολας αλλά είναι ευδιάθετος, μου είπε δεν είναι κάτι από το εμβόλιο το πιο πιθανό . Καλά έκανα και του έδωσα ντεπον . Μου είπε για το φαγητό για μια μέρα δεν πειράζει μπορεί και από τα δόντια να μην τον ζορίζω να φάει λιγότερο. Και μου είπε να τον αφήσω να κλάψει (ότι πεινάει) για το  επόμενο γεύμα αλλά όχι πάνω από 4-4.3 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κι εμεις την Παρασκευή που κάναμε το εμβόλιο ανέβασε η μία πυρετό 37,9 και δώσαμε ντεπον!!! Από ανησυχία άλλο τίποτα, όλο το βράδυ δε κοιμήθηκα, μία ξυπναγε η μία, μία η άλλη και μου κανε κι εμετό η μία 🙄🙄. Επίσης, ενώ την πρώτη φορά είχαμε θέμα στο να ενεργηθουν, τώρα η μία μου έκανε και διάρροια μια φορά, οπότε όπως καταλαβαίνεις κάθε μήνα που θα έχουμε εμβόλιο θα είμαστε μες στην ανησυχία!!!! 

@Dona90τι είναι αυτό το block fidding??? Ξέρεις αν η υπερπαραγωγή φταίει και για τον έντονο λοξυγγα και τα σαλακια??? Γιατί μου φαίνεται ότι οι δικές μου έχουν αρκετό κι επίμονο λοξυγγα και η μία πολλά σάλια!!! 

Ρε συ πραγματικά εκεί που στρώνουν και λες όλα καλά και ολα ωραία... τσουπ έρχεται το εμβόλιο .,, άντε να στρώσει... πως είστε σήμερα;  Εμένα δεν τρώει αλλά τπυλαχιστον ειναο ευδιάθετος.,, μόνο όταν βλέπει το μπουκαλι κλαίει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια Μ το Σάββατο έχει γενέθλια νο άντρας Μ κ θέλω να του κάνω τούρτα για πρώτη φορά μπαμπάς πείτε καμιά γνώμη η κ τι δωράκι ν του πάρω έχω κολλήσει.

Αααα τέλεια ιδέα η τούρτα.., τώρα για δώρο δεν τα πάω καλά μ αυτά να σου πω! Εγώ συνήθως παίρνω κάτι που χρειάζεται.,, αλλά και πυτζαμες που θα έγραφαν daddy ωραίες θα ήταν,,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν φούσκωσαν τα ουλακια σας εννοείς η δεν φάνηκε δοντάκι . 
και εγώ τελικά τον ξύπνησα γιατί ανακατευόταν πολύ και του έδωσα..

Πως είστε εσείς σήμερα; 

Νομίζω ότι δεν είναι ιδιαίτερα φουσκωμένα, δλδ μόνο τα σάλια που έχει άφθονα! Η κοιλιταα της είναι πιο καλα σήμερα!! 

Εσεις πως ειστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Νομίζω ότι δεν είναι ιδιαίτερα φουσκωμένα, δλδ μόνο τα σάλια που έχει άφθονα! Η κοιλιταα της είναι πιο καλα σήμερα!! 

Εσεις πως ειστε;;

Τα σάλια είναι και της ηλικίας όπως είπε η @Dona90.  Άρα θα δεις.,,, εγώ περιμένω να ξυπνήσει και καμω το Σταύρο μου να ξυπνήσει καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τα σάλια είναι και της ηλικίας όπως είπε η @Dona90.  Άρα θα δεις.,,, εγώ περιμένω να ξυπνήσει και καμω το Σταύρο μου να ξυπνήσει καλά... 

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια Καλημερα!!! Να σας ρωτήσω έχετε σκεφτεί ποτέ θα κάνετε βάφτιση; 

Καλημέρα κοριτσι μου!! Μακαρι να ξυπνήσει καλα το μικρακι, λογικά θα ξυπνήσει!! Μα ποιο εμβολιο ήταν αυτο θυμασαι;

Εμεις λέμε πρώτα ο Θεός να φτιαξει η κατάσταση λιγο, και να παμε να κοιτάξουμε για του χρόνου το καλοκαίρι να κανουμε τον θρησκευτικό γάμο και την βάφτιση μαζι😊 εσεις για πότε λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια Καλημερα!!! Να σας ρωτήσω έχετε σκεφτεί ποτέ θα κάνετε βάφτιση; 

Καλημέρα κορίτσι μου, πως είστε σήμερα; Τέλος Ιουνίου λέμε εμείς. Όπως και να έχει η κατάσταση. Είτε μόνοι μας είτε με κόσμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

Καλημέρα κοριτσι μου!! Μακαρι να ξυπνήσει καλα το μικρακι, λογικά θα ξυπνήσει!! Μα ποιο εμβολιο ήταν αυτο θυμασαι;

Εμεις λέμε πρώτα ο Θεός να φτιαξει η κατάσταση λιγο, και να παμε να κοιτάξουμε για του χρόνου το καλοκαίρι να κανουμε τον θρησκευτικό γάμο και την βάφτιση μαζι😊 εσεις για πότε λετε;

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, πως είστε σήμερα; Τέλος Ιουνίου λέμε εμείς. Όπως και να έχει η κατάσταση. Είτε μόνοι μας είτε με κόσμο 

Εγώ από την μια λέω να κάνω νωρίς νωρίς μέχρι Ιούλιο . Από την λέει λέω μήπως είναι καλύτερα τα πράγματα τέλος Σεπτέμβρη η αρχές Οκτώβρη . Έχετε βρει ονόματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Εγώ από την μια λέω να κάνω νωρίς νωρίς μέχρι Ιούλιο . Από την λέει λέω μήπως είναι καλύτερα τα πράγματα τέλος Σεπτέμβρη η αρχές Οκτώβρη . Έχετε βρει ονόματα; 

Ναι εννοείται!! Ήδη τα φωνάζω με τα ονόματα τους. Δημήτρης κ Άντζελα από τον πεθερό μου κ τη μάνα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι εννοείται!! Ήδη τα φωνάζω με τα ονόματα τους. Δημήτρης κ Άντζελα από τον πεθερό μου κ τη μάνα μου 

Εμείς ακόμη δεν εχούμε αποφασίσει... πυτε ονόμα ούτε νονό ούτε ποτέ να κάνουμε βαφτίσια. Ο πεθερός μου έχει ακούσει άλλες 2 φορές το όνομα του. Και έτσι το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια.,,, αλλά να σας πω την αλήθεια  θα ήθελα να τον πω άγγελο.,,, το θεωρώ πολύ γλυκο όνομα και νομίζω τπυ ταιριάζει.,, του τρελού εγώ Ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς ακόμη δεν εχούμε αποφασίσει... πυτε ονόμα ούτε νονό ούτε ποτέ να κάνουμε βαφτίσια. Ο πεθερός μου έχει ακούσει άλλες 2 φορές το όνομα του. Και έτσι το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια.,,, αλλά να σας πω την αλήθεια  θα ήθελα να τον πω άγγελο.,,, το θεωρώ πολύ γλυκο όνομα και νομίζω τπυ ταιριάζει.,, του τρελού εγώ Ε;; 

Πολύ ωραίο όνομα. Του τρελού;; Εδώ εγώ τη φωνάζω Αντζελίνα επειδη θεωρώ πως της ταιριάζει περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πολύ ωραίο όνομα. Του τρελού;; Εδώ εγώ τη φωνάζω Αντζελίνα επειδη θεωρώ πως της ταιριάζει περισσότερο..

Και εμένα το αντζελινα μ αρέσει περισσότερο! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...