Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 22 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εμείς θηλάζουμε αλλά όχι αποκλειστικά δίνω συμπλήρωμα. Είναι πολύ μικρούλια κ δε μας παίρνει να χάσουν κι άλλο βάρος. Ειδικά η μικρούλα.

@Κατερίνα!!! Κοριτσάκι μου γλυκό να σου ζήσει!! Γερή δυνατή και φωτισμένη πάντα!!! Καλώς ήρθες στον κόσμο της μητρότητας. Μόλις ξεκινάει ένα υπέροχο ταξίδι!! 
 

Εγω εχθές τα χρειάστηκα κορίτσια μου, πήγαμε πάλι για έλεγχο τη μικρή για τον ικτερο, κ ενώ ταΐζαμε ανα 2 ωρο ξένο κ στο ενδιάμεσο στήθος και έβαλε 60 γραμμάρια ανέβηκε πολύ ο ίκτερος κ μου την κράτησαν στην κλινική για φωτοθεραπεια. Δεν μπορούσα να συνέλθω όλη μέρα με τίποτα. Ο αποχωρισμός ήταν αβάσταχτος. Κ ας ήξερα ότι δε θα πάθει κάτι. Σήμερα όμως είναι πολύ καλύτερα, έπεσε 10 μονάδες ο ίκτερος κ θα πάμε να την πάρουμε!!!😍🥰😍🥰 Ο μικρούλης είναι μια χαρά!! Λαιμαργος πολύ.. Δεν τον προλαβαίνω στο φαγητό μιλάμε.. 

Καλε με διδυμα και αποκλειστικά; Λογικό να είναι αβάσταχτος ο αποχωριςμος αλλά ευτυχως ο ικτεροσ Πέφτει γρήγορα!!Την πήρατε την μικρούλα σας!!! Όλα καλά; Η μικρούλα προσεχει την σιλουέτα της από τώρα ε; Ελπίζω να είστε καλά ! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλε με διδυμα και αποκλειστικά; Λογικό να είναι αβάσταχτος ο αποχωριςμος αλλά ευτυχως ο ικτεροσ Πέφτει γρήγορα!!Την πήρατε την μικρούλα σας!!! Όλα καλά; Η μικρούλα προσεχει την σιλουέτα της από τώρα ε; Ελπίζω να είστε καλά ! 😘😘

 Ναι ναι την πήραμε σπίτι καλά είναι μια χαρά !! Εδώ έφαγε πριν μια ώρα κ τώρα έχω τον αδερφό της. Πάλι καλά ανέλαβε το βράδυ ο άντρας μου το γερμανικό (02.00-04.00)... Που είχαμε τάισμα ανα ώρα κ μπόρεσα κ ξεκουράστηκα. Εσείς πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Ναι ναι την πήραμε σπίτι καλά είναι μια χαρά !! Εδώ έφαγε πριν μια ώρα κ τώρα έχω τον αδερφό της. Πάλι καλά ανέλαβε το βράδυ ο άντρας μου το γερμανικό (02.00-04.00)... Που είχαμε τάισμα ανα ώρα κ μπόρεσα κ ξεκουράστηκα. Εσείς πως είστε; 

Καλά και εμείς!  Είναι υπναράς! Πάλι καλά! Αλλά ξέρεις ακόμη και αυτός δεν έχει προγραμμα 100% . Τρώμε στο τρίωρο και το βράδυ στο 4ωρο ! Τον αφήνω αφού δεν ξυπνάει! Αυτό το 2-4 είναι το χειρότερο νομίζω 😂😂εγ συνήθως το κάνω! Και το παίρνω σερί μετά 2-6! Ευτυχώς κοιμάμαι πριν και μετά! Γενικά πως τα πάτε; Εσυ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά και εμείς!  Είναι υπναράς! Πάλι καλά! Αλλά ξέρεις ακόμη και αυτός δεν έχει προγραμμα 100% . Τρώμε στο τρίωρο και το βράδυ στο 4ωρο ! Τον αφήνω αφού δεν ξυπνάει! Αυτό το 2-4 είναι το χειρότερο νομίζω 😂😂εγ συνήθως το κάνω! Και το παίρνω σερί μετά 2-6! Ευτυχώς κοιμάμαι πριν και μετά! Γενικά πως τα πάτε; Εσυ πως είσαι; 

Εγω ακόμα δεν έχω το περιθώριο να τα αφήνω να κοιμούνται παραπάνω κ έχουμε ένα τρίωρο μέσα στη νύχτα με τάισμα ανα ώρα είτε εναλλάξ είτε ταυτόχρονα. Καλά είμαι εγώ μια χαρά!! Έχω κάτι ελάχιστα πονάκια ώρες ώρες κατά τα άλλα τίποτα. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά και εμείς!  Είναι υπναράς! Πάλι καλά! Αλλά ξέρεις ακόμη και αυτός δεν έχει προγραμμα 100% . Τρώμε στο τρίωρο και το βράδυ στο 4ωρο ! Τον αφήνω αφού δεν ξυπνάει! Αυτό το 2-4 είναι το χειρότερο νομίζω 😂😂εγ συνήθως το κάνω! Και το παίρνω σερί μετά 2-6! Ευτυχώς κοιμάμαι πριν και μετά! Γενικά πως τα πάτε; Εσυ πως είσαι; 

Εγω ακόμα δεν έχω το περιθώριο να τα αφήνω να κοιμούνται παραπάνω κ έχουμε ένα τρίωρο μέσα στη νύχτα με τάισμα ανα ώρα είτε εναλλάξ είτε ταυτόχρονα. Καλά είμαι εγώ μια χαρά!! Έχω κάτι ελάχιστα πονάκια ώρες ώρες κατά τα άλλα τίποτα. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και τυχερό!!!! 💕💕💕

Κι εμεις κορίτσια εδώ μια σχετικη αϋπνία την έχουμε!!! Η μία είναι αρκετά γκρινιάρα, φαίνεται να έχει ενοχλήσεις στην κοιλίτσα της κι αέρια!! /Πάλι καλά που η άλλη προς το παρόν είναι πολύ ήσυχη!!! Πάντως αυτό το βραδινό που πρέπει να τα ταΐζεις κάθε τρεις ώρες είναι λίγο βάρβαρο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγω ακόμα δεν έχω το περιθώριο να τα αφήνω να κοιμούνται παραπάνω κ έχουμε ένα τρίωρο μέσα στη νύχτα με τάισμα ανα ώρα είτε εναλλάξ είτε ταυτόχρονα. Καλά είμαι εγώ μια χαρά!! Έχω κάτι ελάχιστα πονάκια ώρες ώρες κατά τα άλλα τίποτα. Εσύ;

Εγώ ήμουν πολύ Καλά γενικά αλλά σκονταψα στο σπίτι και έπεσα και δεβ χτύπησα αλλά τραντάχτηκα και νιώθω να με τραβάει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@Κατερίνα!!! να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και τυχερό!!!! 💕💕💕

Κι εμεις κορίτσια εδώ μια σχετικη αϋπνία την έχουμε!!! Η μία είναι αρκετά γκρινιάρα, φαίνεται να έχει ενοχλήσεις στην κοιλίτσα της κι αέρια!! /Πάλι καλά που η άλλη προς το παρόν είναι πολύ ήσυχη!!! Πάντως αυτό το βραδινό που πρέπει να τα ταΐζεις κάθε τρεις ώρες είναι λίγο βάρβαρο!!!!! 

Βρε το 3ωρο παλευεται. Ήρθε ο παιδίατρος σήμερα κ μας τα άλλαξε θα ταΐζουμε τώρα κ τα 2 ταυτόχρονα στις 2 ώρες κ 15 λεπτά. Κάτι είναι κι αυτό. Θα κοιμόμαστε καμμία ώρα τουλάχιστον 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ ήμουν πολύ Καλά γενικά αλλά σκονταψα στο σπίτι και έπεσα και δεβ χτύπησα αλλά τραντάχτηκα και νιώθω να με τραβάει ! 

Αμάν βρε κοριτσάκι μου πως τα κατάφερες; Πρόσεχε δεν είσαι για τέτοια στην κατάσταση σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας να είστε όλες καλά να χαίρεστε τα μωράκια σας και με το καλό όσες περιμένετε❣❣❣❣ εμείς είμαστε καλά, την θηλάζω αλλά της δίνω και συμπλήρωμα γτ δεν την φτάνει ενώ κάθεται ώρα στο στήθος μετά τσιρίζει κ εκνευρίζεται, κ επειδή είναι μικρούλα στα κιλά της δεν το διακυνδινευω να χάσει πολύ! Ελπίζω όταν κατέβει το γάλα να μπορέσω να τη θηλάσω κ αποκλειστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioanna85a είπε:

Κάνεις ότι καλύτερο.πολυ σωστά σκέφτεσαι και πράττεις.ποσο γεννησες?απ' την καισαρική πως είσαι?

37+3 ήμουν και ενώ πριν 2 βδομάδες μου την είχε βγάλει 2.800 στον υπέρηχο τελικά γεννήθηκε 2.560! Βέβαια είναι πολύ καλή μου λέει η παιδίατρος είναι δυνατό μωρό έχει χάσει πολύ λίγο βάρος μέχρι τώρα και τρώει καλά! Από την καισαρική είμαι πάρα πολύ καλά, πραγματικά δεν έχω καταλάβει ότι έκανα χειρουργείο, πονάω λίγο μόνο στο ανέβα κατέβα στο κρεβάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια οπότε.για το βάρος ο υπέρηχος έχει αποκλιση από 50 γραμμάρια έως 300 οπότε φυσιολογικό είναι.πολυ καλό που δεν έχασε βάρος εννοείται ότι το μπουκάλι την βοηθάει σε αυτή την φαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Τέλεια οπότε.για το βάρος ο υπέρηχος έχει αποκλιση από 50 γραμμάρια έως 300 οπότε φυσιολογικό είναι.πολυ καλό που δεν έχασε βάρος εννοείται ότι το μπουκάλι την βοηθάει σε αυτή την φαση

Ναι μα γι αυτό κ εγώ δεν το σκέφτηκα καν αν θα της δώσω, δεν διακινδυνευω να χάσει πολύ και να κάνει και κανέναν ικτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γέννησα και εγώ. 

Πήγα το πρωί στο νοσοκ γιατί δεν άκουγα το μωρό και δεν είχα αμνιακα και με βαλαν με καισαρικη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου γέννησα και εγώ. 

Πήγα το πρωί στο νοσοκ γιατί δεν άκουγα το μωρό και δεν είχα αμνιακα και με βαλαν με καισαρικη... 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου, γερό και καλοτυχο να είναι πάντα🥰🥰 πως είσαι εσυ;; όλα καλά με το μωρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου, γερό και καλοτυχο να είναι πάντα🥰🥰 πως είσαι εσυ;; όλα καλά με το μωρο;;

Σε ευχαριστώ πολυ!! Ποναω να σου πω την αλήθεια. Μου έχουν δώσει αρκετά παυσιπονα.. Ναι μια χαρά το μωρακι μου... Βεβαια δεν εχω πολύ Γαλα και πίνει και ξένο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπρος το θαυματακι μας δεν είναι τπτ ο πόνος σε καταλαβαίνω και εγώ ποναγα παρά πολύ φαντάσου ήμουν μόνο με ενδοφλέβια φάρμακα και με ορο ούτε φαγητό για πέντε μέρες δεν έτρωγα απ' τον πόνο ούτε μισό βήμα δεν κατάφερα να περπατήσω.για το γάλα θα Κατέβει μετά από τρεις με τέσσερις ημέρες κ καλά κάνεις κ του δίνεις γιατί πεινανε πολύ οι ψυχουλες μέχρι να μας κατέβει εμένα μου κατέβηκε όταν έβαλα το θηλαστρο μετά πήρε μπρος στην τρίτη ημερα αλλά μετα δεν ξανά έβαλα θηλαστρο.βεβαια όταν το είχα βάλει τότε στο νοσοκομείο ποναγα ακόμη πιο πολύ γιατι έκανε σύσπαση κ η μήτρα αλλά έλεγα αν είναι για το μωράκι μου να κατέβει δεν με νοιάζει τπτ.απολαυσε το θαύματακι σου είναι σαν ονειρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Μπρος το θαυματακι μας δεν είναι τπτ ο πόνος σε καταλαβαίνω και εγώ ποναγα παρά πολύ φαντάσου ήμουν μόνο με ενδοφλέβια φάρμακα και με ορο ούτε φαγητό για πέντε μέρες δεν έτρωγα απ' τον πόνο ούτε μισό βήμα δεν κατάφερα να περπατήσω.για το γάλα θα Κατέβει μετά από τρεις με τέσσερις ημέρες κ καλά κάνεις κ του δίνεις γιατί πεινανε πολύ οι ψυχουλες μέχρι να μας κατέβει εμένα μου κατέβηκε όταν έβαλα το θηλαστρο μετά πήρε μπρος στην τρίτη ημερα αλλά μετα δεν ξανά έβαλα θηλαστρο.βεβαια όταν το είχα βάλει τότε στο νοσοκομείο ποναγα ακόμη πιο πολύ γιατι έκανε σύσπαση κ η μήτρα αλλά έλεγα αν είναι για το μωράκι μου να κατέβει δεν με νοιάζει τπτ.απολαυσε το θαύματακι σου είναι σαν ονειρο

Εγω ευτυχώς σηκώθηκα στις 3 ώρες μετα την καισαρικη και τώρα πάλι. Ευτυχώς δεν ποναω τώρα... Ίσως φταίνε και τα πολλά παυσιπονα. Θα δείξει....

Βλέπω το μωρό μου και ακόμα να το συνειδητοποίησω... Το είχατε και εσείς;;. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Εγω ευτυχώς σηκώθηκα στις 3 ώρες μετα την καισαρικη και τώρα πάλι. Ευτυχώς δεν ποναω τώρα... Ίσως φταίνε και τα πολλά παυσιπονα. Θα δείξει....

Βλέπω το μωρό μου και ακόμα να το συνειδητοποίησω... Το είχατε και εσείς;;. 

Να σου ζήσει!!!!! Γερο και καλοτυχο να είναι!!!!! Δεν είναι τέλειο το συναίσθημα;;; Που κοιτάς το μωράκι σου και λες όντως τώρα ; Αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου; Πως είσαι; Να ξέρεις όσο πιο συχνά σηκώνεσαι τόσο λιγότερο θα πονάς από την καισαρικη ! Και μην αγχώνεσαι για το γάλα.,, θα κατέβει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Να σου ζήσει!!!!! Γερο και καλοτυχο να είναι!!!!! Δεν είναι τέλειο το συναίσθημα;;; Που κοιτάς το μωράκι σου και λες όντως τώρα ; Αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου; Πως είσαι; Να ξέρεις όσο πιο συχνά σηκώνεσαι τόσο λιγότερο θα πονάς από την καισαρικη ! Και μην αγχώνεσαι για το γάλα.,, θα κατέβει ! 

Είναι το πιο όμορφο πράγμα! Δεν μπορώ να το συνειδητοποίησω. Το παίρνω αγκαλιά και λιώνω!!! 

Ναι σηκώνομαι συνέχεια και περπατάω και λίγο μόνη χωρίς βοήθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια μου γέννησα και εγώ. 

Πήγα το πρωί στο νοσοκ γιατί δεν άκουγα το μωρό και δεν είχα αμνιακα και με βαλαν με καισαρικη... 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!! Να είναι πάντα καλότυχο. Καλε περίμενε θα κατέβει το γάλα σιγά σιγά με τις μέρες. Σκέψου πως την πρώτη μέρα το στομαχάκι τους χωράει 6ml. Δεν είναι απίστευτο ότι αυτή η ψυχούλα ήταν στην κοιλιά σου, κομμάτι σου κ τώρα είναι εδώ ; Τα θαυματάκια μας !!! Εμείς είμαστε 12 ημερών κ ακόμα να το πιστέψω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!! Να είναι πάντα καλότυχο. Καλε περίμενε θα κατέβει το γάλα σιγά σιγά με τις μέρες. Σκέψου πως την πρώτη μέρα το στομαχάκι τους χωράει 6ml. Δεν είναι απίστευτο ότι αυτή η ψυχούλα ήταν στην κοιλιά σου, κομμάτι σου κ τώρα είναι εδώ ; Τα θαυματάκια μας !!! Εμείς είμαστε 12 ημερών κ ακόμα να το πιστέψω !!

Εμείς Ειναστε 23 ημερών και δεν το πιστεύω!!!! Είναι μαγεία πραγματικά!!!  😍😍😍😍 πως τα πάτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Είναι το πιο όμορφο πράγμα! Δεν μπορώ να το συνειδητοποίησω. Το παίρνω αγκαλιά και λιώνω!!! 

Ναι σηκώνομαι συνέχεια και περπατάω και λίγο μόνη χωρίς βοήθεια... 

Μπράβο σου κορίτσι μου!!! Το μωράκι σου τι κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα είναι 23 μηνών και ακόμα ώρες ώρες τον κοιτάω κ λέω πως γίνεται αυτό!!!περιμένω και την μπουμπού όπου να ναι κ λέω τώρα είναι μόνος του σε ένα μήνα θα έχουμε και άλλον άνθρωπο κ λέω πως γινεται εδώ είναι πραγματικά το θαύμα το πιο ωραίο δώρο έτσι όπως έπλασε ο Θεός την γυναίκα είναι απίστευτο πραγματικά μεγαλωνουμε τις ζωουλες μέσα μας.αλλα και το ένστικτο που έχει μια γυναίκα γενικώς την δύναμη και για όσες προσπαθούνε μην το βάζουνε κάτω.ειμαστε αξίες σεβασμού όλες όπως και να έχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...