Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θεωρώ ότι προετοιμάζεται σιγά σιγά το σώμα κορίτσι μου!! Κ εγώ 2 μέρες τώρα πονάω στη λεκάνη μου αρκετά, ειδικά το βραδυ υποφέρω να αλλάξω πλευρό! Έχω κ εγώ πολλά υγρά και ποναλακια πολύ αραιά κ εγώ

Μαγνήσιο παιρνεις ακόμα ή το σταματησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Μαγνήσιο παιρνεις ακόμα ή το σταματησες; 

@Κατερίνα!!! Κορίτσια και εγώ είχα πονους στη μέση και ένα βάρος μπροστά σαν να με πίεζε το μωρό στο κόκαλο κάτω χαμηλά! Μη σκεφτεστε πάντως μόνο τα πετρώματα γιατί εμένα δενπετρωνε η κοιλιά και είχα συσπάσεις ανά 2 λεπτά ! Γενικά αντέχω τον πόνο και ίσως γι αυτό δεν έδινα σημασία .,, δεν ξέρω τ να πω! Βασικά περίμενα πετρώματα για  να μετρήσω συσπάσεις . Οι πόνοι περιόδου νόμιζα είναι από έντερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Μαγνήσιο παιρνεις ακόμα ή το σταματησες; 

Παίρνω 1 το βράδυ δεν μου το έκοψε ακόμα, πιστεύω την Τέταρτη που θα παω θα μου πει να το κόψω! Εσύ το χεις κοψει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

@Κατερίνα!!! Κορίτσια και εγώ είχα πονους στη μέση και ένα βάρος μπροστά σαν να με πίεζε το μωρό στο κόκαλο κάτω χαμηλά! Μη σκεφτεστε πάντως μόνο τα πετρώματα γιατί εμένα δενπετρωνε η κοιλιά και είχα συσπάσεις ανά 2 λεπτά ! Γενικά αντέχω τον πόνο και ίσως γι αυτό δεν έδινα σημασία .,, δεν ξέρω τ να πω! Βασικά περίμενα πετρώματα για  να μετρήσω συσπάσεις . Οι πόνοι περιόδου νόμιζα είναι από έντερο! 

Να σου πω αυτό το σκεφτόμουν κ εγώ, δλδ αν γίνεται να έχω συσπάσεις χωρίς πετρωματα😕 άρα γίνεται αφού είχες κ εσύ! Το σκέφτηκα εκείνο το βράδυ που είχα δει το λίγο αίμα κ είχα κάτι πονακια περιόδου και όπως λες περίμενα κ πέτρωμα για να πω ότι είναι συσπάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@Κατερίνα!!! Κορίτσια και εγώ είχα πονους στη μέση και ένα βάρος μπροστά σαν να με πίεζε το μωρό στο κόκαλο κάτω χαμηλά! Μη σκεφτεστε πάντως μόνο τα πετρώματα γιατί εμένα δενπετρωνε η κοιλιά και είχα συσπάσεις ανά 2 λεπτά ! Γενικά αντέχω τον πόνο και ίσως γι αυτό δεν έδινα σημασία .,, δεν ξέρω τ να πω! Βασικά περίμενα πετρώματα για  να μετρήσω συσπάσεις . Οι πόνοι περιόδου νόμιζα είναι από έντερο! 

Εγω μετραω κάθε ποση ωρα έχω πονους. Με πετρωμα ή χωρίς. Αλλά συνήθως έχω 2 πονακια. Μου έχει τύχει στο μισάωρο και άλλωτε μετά από 1 ώρα. 

@Κατερίνα!!!Ναι μου το έκοψε τη Παρασκευη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας! Να ειναι γερά κ από καλότυχα και εσεις να τα χαίρεστε και να τα καμαρωνετε! Τι όμορφο ταξίδι ολοκληρώθηκε και ξεκινά ένα πιο συναρπαστικό.. Πόσο ανυπομονω♥️

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Να σας ζήσουν κορίτσι μου τα μωράκια σας καλότυχα Γερα και δυνατα κ πάντα δεμένα όπως ήταν και στην κοιλίτσα της μανουλας❣️👏

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Να σου ζήσουν αγάπη μου γλυκιά !!! Μια χαρά από βάρος τα διδυμάκια σου !!Ξεκουράσου όσο μπορείς στο μαιευτήριο 😂😂😂 να μου τα φιλήσεις 

 

Σας ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσια μου!! Και στα δικά σας τώρα να πάρετε τα αγγελούδια σας αγκαλίτσα. Αγαπημένη μου @Papadakis πλησιάζει η ώρα να γνωρίσεις κ συ το θαυματακι σου!!! 😍❤️💕

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Όσες έχετε γεννήσει τι σύμπτωματα είχατε;; 

Καλή μου κ γω δεν είχα κάτι συγκεκριμένο καθώς πήγα με ραντεβού αλλά όπως σου είπε κ η @Ioann89 δεν πετρώνει απαραίτητα η κοιλιά. Τη μέρα που γέννησα μ είχαν στον καρδιοτοκογραφο κατά την προετοιμασία, η μήτρα τότε έκανε καλές συσπάσεις αλλά εγώ ίσα που ένιωθα λίγα πονάκια τίποτα το ιδιαίτερο για να δώσω πολύ σημασία. Στη περίοδο περισσότερο πονάω και οι συσπάσεις ήταν στο 80%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσια μου!! Και στα δικά σας τώρα να πάρετε τα αγγελούδια σας αγκαλίτσα. Αγαπημένη μου @Papadakis πλησιάζει η ώρα να γνωρίσεις κ συ το θαυματακι σου!!! 😍❤️💕

Καλή μου κ γω δεν είχα κάτι συγκεκριμένο καθώς πήγα με ραντεβού αλλά όπως σου είπε κ η @Ioann89 δεν πετρώνει απαραίτητα η κοιλιά. Τη μέρα που γέννησα μ είχαν στον καρδιοτοκογραφο κατά την προετοιμασία, η μήτρα τότε έκανε καλές συσπάσεις αλλά εγώ ίσα που ένιωθα λίγα πονάκια τίποτα το ιδιαίτερο για να δώσω πολύ σημασία. Στη περίοδο περισσότερο πονάω και οι συσπάσεις ήταν στο 80%

Έτσι ακριβώς και εγώ!! Αφού με ρωτούσαν πονάς;  Ε λιγάκι έλεγα ... Και οι συσπάσεις ήταν σταθερές συνεχόμενες και στο θεό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@annie! τι κάνουν τα μωρουλια σου; Πως είσαι εσυ; 

Καλημέρα κορίτσι μου, καλά είναι τα μικρά, θα μου τα φέρουν σε λίγο να θηλάσουν. Και γω είμαι πολύ καλά. Απλά σήμερα νομίζω μου βγαίνει η κούραση κ νυστάζω. Ξύπνησα από τις 05.30 βέβαια γιατί 6 παρα μου έφεραν τα μωρά αλλά μετά με τα μπες βγες στα δωμάτια οι μαίες κλπ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ. Το μεσημέρι τώρα. Εσυ πως είσαι; Ο μπέμπης;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, καλά είναι τα μικρά, θα μου τα φέρουν σε λίγο να θηλάσουν. Και γω είμαι πολύ καλά. Απλά σήμερα νομίζω μου βγαίνει η κούραση κ νυστάζω. Ξύπνησα από τις 05.30 βέβαια γιατί 6 παρα μου έφεραν τα μωρά αλλά μετά με τα μπες βγες στα δωμάτια οι μαίες κλπ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ. Το μεσημέρι τώρα. Εσυ πως είσαι; Ο μπέμπης;; 

Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσείς που δεν καταλαβαίνατε τις συσπάσεις, στην περίοδο σας πονουσατε αρκετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, καλά είναι τα μικρά, θα μου τα φέρουν σε λίγο να θηλάσουν. Και γω είμαι πολύ καλά. Απλά σήμερα νομίζω μου βγαίνει η κούραση κ νυστάζω. Ξύπνησα από τις 05.30 βέβαια γιατί 6 παρα μου έφεραν τα μωρά αλλά μετά με τα μπες βγες στα δωμάτια οι μαίες κλπ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ. Το μεσημέρι τώρα. Εσυ πως είσαι; Ο μπέμπης;; 

Καλά είμαι.,, αυτό με την κούραση το έχω ακόμη εγώ.,, τώρα σιγά σιγά συνέρχομαι ,,, κοιμάμαι παρά πολύ βαθιά ! Ευτυχώς έχω βοήθεια γιατί δεν ξέρω αν θα Άκουγα το μωρό να ξυπνούσα! Κλαίω  παρά πολύ Γι αυτο,,, ο μπεμπης είναι ένας γλύκας!! Ήσυχο μωράκι.,, 🧿 τώρα άρχισε και κάθεται περισσότερο ξύπνιος! Να της απολαύσεις αυτές τις στιγμές εκεί!!! Νονιζω δεν θα τις ξεχάσω ποτέ! Είναι και ο άντρας σου εκεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσείς που δεν καταλαβαίνατε τις συσπάσεις, στην περίοδο σας πονουσατε αρκετα;

Εγώ δεν είχα στάνταρ! Συνήθως την δεύτερη μέρα πονούσα πολύ! Αλλά τύχαινε και να περάσω περίοδο χωρίς πόνο και περίοδο που πονούσα όλες τις μέρες! Αυτός ο πόνος από τις συσπάσεις σε εμένα τουλάχιστον ήταν τίποτα μπροστά στους πονους περιόδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ δεν είχα στάνταρ! Συνήθως την δεύτερη μέρα πονούσα πολύ! Αλλά τύχαινε και να περάσω περίοδο χωρίς πόνο και περίοδο που πονούσα όλες τις μέρες! Αυτός ο πόνος από τις συσπάσεις σε εμένα τουλάχιστον ήταν τίποτα μπροστά στους πονους περιόδου! 

Για αυτό ρωτάω, γτ εγώ πάντα πονούσα πολύ στις περιόδους κ λέω ίσως γι αυτό δεν το καταλαβαίνω όταν γίνεται αν γίνεται δλδ!πάντως σήμερα το πρωι είδα πάλι βλεννη κ ήταν πιο πολύ απ όλες τις φορές που έχω δει, θα δείξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Για αυτό ρωτάω, γτ εγώ πάντα πονούσα πολύ στις περιόδους κ λέω ίσως γι αυτό δεν το καταλαβαίνω όταν γίνεται αν γίνεται δλδ!πάντως σήμερα το πρωι είδα πάλι βλεννη κ ήταν πιο πολύ απ όλες τις φορές που έχω δει, θα δείξει!!

Η βλεννη μπορεί να είναι και εξάλειψη τραχήλου,,, μπορεί και η αρχή τοκετού.,,, ο γιατρός σου τι είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Η βλεννη μπορεί να είναι και εξάλειψη τραχήλου,,, μπορεί και η αρχή τοκετού.,,, ο γιατρός σου τι είπε; 

Την περασμένη Πέμπτη που πήγα μου είπε ότι αφού δεν συνοδεύτηκε μέχρι τώρα από κάποιο άλλο σύμπτωμα είναι προετοιμασία που γίνεται! Την Τετάρτη θα πάω να κάνω τον προεγχειρητικο μου είπε για να είμαστε καλυμμένοι και μετά θα παω να με δει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσια μου!! Και στα δικά σας τώρα να πάρετε τα αγγελούδια σας αγκαλίτσα. Αγαπημένη μου @Papadakis πλησιάζει η ώρα να γνωρίσεις κ συ το θαυματακι σου!!! 😍❤️💕

Καλή μου κ γω δεν είχα κάτι συγκεκριμένο καθώς πήγα με ραντεβού αλλά όπως σου είπε κ η @Ioann89 δεν πετρώνει απαραίτητα η κοιλιά. Τη μέρα που γέννησα μ είχαν στον καρδιοτοκογραφο κατά την προετοιμασία, η μήτρα τότε έκανε καλές συσπάσεις αλλά εγώ ίσα που ένιωθα λίγα πονάκια τίποτα το ιδιαίτερο για να δώσω πολύ σημασία. Στη περίοδο περισσότερο πονάω και οι συσπάσεις ήταν στο 80%

Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!! Γερά και δυνατά να είναι!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Για αυτό ρωτάω, γτ εγώ πάντα πονούσα πολύ στις περιόδους κ λέω ίσως γι αυτό δεν το καταλαβαίνω όταν γίνεται αν γίνεται δλδ!πάντως σήμερα το πρωι είδα πάλι βλεννη κ ήταν πιο πολύ απ όλες τις φορές που έχω δει, θα δείξει!!

Με αίμα ήταν η βλεννη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Με αίμα ήταν η βλεννη; 

Όχι δεν είχε αίμα, όσες φορές έχω δει δεν έχει αίμα, αλλά εγώ είμαι σίγουρη ότι είναι το πωμα δλδ τέτοια βλεννη δεν έχω ξανά δει ποτέ, είναι πάρα πολύ πηχτή πάρα πολύ κ κιτρινωπη! Σόρρυ για την περιγραφη😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όχι δεν είχε αίμα, όσες φορές έχω δει δεν έχει αίμα, αλλά εγώ είμαι σίγουρη ότι είναι το πωμα δλδ τέτοια βλεννη δεν έχω ξανά δει ποτέ, είναι πάρα πολύ πηχτή πάρα πολύ κ κιτρινωπη! Σόρρυ για την περιγραφη😜

Καλά κάνεις και μας περιγράφεις να ξέρουμε και εμείς... 😝

Και εγω παρατηρώ τώρα τελευταία βλεννη και υγρά... 

Το μωρακι σου έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη ή ακόμα; 

Επισης πας για φτ ή κτ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλά κάνεις και μας περιγράφεις να ξέρουμε και εμείς... 😝

Και εγω παρατηρώ τώρα τελευταία βλεννη και υγρά... 

Το μωρακι σου έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη ή ακόμα; 

Επισης πας για φτ ή κτ; 

Όχι δε μου είπε αν έχει κατέβει αλλά εγώ να σου πω την νιώθω ψηλά ακόμα!! Για Φ.τ πρώτα ο Θεός αλλά ποτέ δε ξέρεις πως θα εξελιχθούν αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όχι δε μου είπε αν έχει κατέβει αλλά εγώ να σου πω την νιώθω ψηλά ακόμα!! Για Φ.τ πρώτα ο Θεός αλλά ποτέ δε ξέρεις πως θα εξελιχθούν αυτά!!

Εμένα η βλεννη που λέω έιχε και αιμα, όχι σκέτη .αλλα είχα και σκέτο αιμα!μην αγχώνεσαι καθόλου .,, όλα καλά θα πάνε  θα το καταλάβεις ήταν έρθει η ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα η βλεννη που λέω έιχε και αιμα, όχι σκέτη .αλλα είχα και σκέτο αιμα!μην αγχώνεσαι καθόλου .,, όλα καλά θα πάνε  θα το καταλάβεις ήταν έρθει η ώρα 

Εγώ εκείνο το βράδυ που είχα δει λίγο αίμα δεν είχε μαζί τέτοια βλεννη!! Να σου πω δεν αγχώνομαι προς το παρόν δεν ξέρω πώς έχει γίνει αυτό κ μου έχει βγει τέτοια αναισθησια😅 κ εγώ πιστεύω ότι θα το καταλαβω μωρέ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγώ εκείνο το βράδυ που είχα δει λίγο αίμα δεν είχε μαζί τέτοια βλεννη!! Να σου πω δεν αγχώνομαι προς το παρόν δεν ξέρω πώς έχει γίνει αυτό κ μου έχει βγει τέτοια αναισθησια😅 κ εγώ πιστεύω ότι θα το καταλαβω μωρέ!!

Ρε συ έτσι και εγώ.,, για έναν περίεργο λόγο ήμουν τόσο χαλαρή,,, το περίμενα πως και πως! Ανυπομονούσα Τοσο πολύ να τον συναντήσω ! Νομίζω εσυ το είχες πει λες και πήγαινα σε γιορτη! Ούτε άγχος ούτε τίποτα! Μόνο χαρά! Και νονιζω πως είμαστε ίδιες στο κομμάτι άγχος όποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ρε συ έτσι και εγώ.,, για έναν περίεργο λόγο ήμουν τόσο χαλαρή,,, το περίμενα πως και πως! Ανυπομονούσα Τοσο πολύ να τον συναντήσω ! Νομίζω εσυ το είχες πει λες και πήγαινα σε γιορτη! Ούτε άγχος ούτε τίποτα! Μόνο χαρά! Και νονιζω πως είμαστε ίδιες στο κομμάτι άγχος όποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις! 

Ναι ναι το ίδιο νιώθω τώρα κ εγώ απλά ανυπομονώ να έρθει η ώρα με το καλό και να είναι καλά η μικρή μου!! Νομίζω πως ναι με το άγχος είμαστε ίδιες εμείς από την αρχη😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ναι το ίδιο νιώθω τώρα κ εγώ απλά ανυπομονώ να έρθει η ώρα με το καλό και να είναι καλά η μικρή μου!! Νομίζω πως ναι με το άγχος είμαστε ίδιες εμείς από την αρχη😜

Θα δεις με το καλό όταν έρθει η ώρα θα είσαι τόσο χαρούμενη .,, άκουγα δίπλα να τσιρίζουν για την επισκλειριδιο και εγώ σκεφτόμουν απλά μόλις περάσει αυτό θα είμαι ένα βήμα πιο κοντά!! Αλλά δεν πόνεσα κιολας! Σαν μια ένεση! Σκέφτεσαι να κανείς επισκλειριδιο η θέλεις τελείως φυσικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...