Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Αχ αυτά με τα κιλά είμαι 27 εβδομάδων ξεκίνησα από 58 και είμαι 76 δεν με βλέπω καλά καθόλου τρώω τα πάντα ότι μου έρθει δεν πειράζει θα τα χάσουμε 

Καλά κανεος να το απολαύσεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Πάλι καλά που βγήκε καλό το τεστ σε δύο με τρεις ημέρες θα δείχνει αρνητικό.Μην ανχωνεσαι ούτε για κιλά ούτε για το τεστ όλα καλά πάντα θετικα να σκεφτόμαστε σε όλα.ποτε έχεις Πητ?

Συμφωνα με Τον εμβρυολογο 14/1 σύμφωνα με την περίοδο 18/1 . Αλλά σε όλες τις μετρησεις από την αυχενική και μετά φαίνεται όντως 4-5 μεγαλύτερο το μωρό! Μου είπε πως η σύλληψη έγινε 9η μέρα αντί για 14η. Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15/3 αλλά επειδή θα γεννήσω με καισαρική καλώς εχόντων των πραγμάτων θα μου βγει γύρω στις 20με 24/2 στις 38 εβδομάδες ξεκινάει ήδη πάλι αυτή η αγωνία πότε θα το συναντήσω η πιο ωραία μέρα της ζωής μας είναι την μέρα που τα γεννάμε απίστευτο συναίσθημα ένα θαύμα κ εννοείται από εκεί κ πέρα κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

15/3 αλλά επειδή θα γεννήσω με καισαρική καλώς εχόντων των πραγμάτων θα μου βγει γύρω στις 20με 24/2 στις 38 εβδομάδες ξεκινάει ήδη πάλι αυτή η αγωνία πότε θα το συναντήσω η πιο ωραία μέρα της ζωής μας είναι την μέρα που τα γεννάμε απίστευτο συναίσθημα ένα θαύμα κ εννοείται από εκεί κ πέρα κάθε μέρα 

Πως είχες γεννήσει το πρώτο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!έχω καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθώ!!!@Ioanna μου περαστικά εύχομαι !!!Ήρθε τη χειρότερη στιγμή κ ο κορονοιος Αλλά είδες ότι όλα ξεπερνιούνται!!😁εγώ κορίτσια είμαι στην 30 Εβδομάδα δν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα αλλά με πονάνε πολύ οι καρποί μου τα πόδια μου και η μέση μ..προφανώς είναι επειδή πλησιάζει ο καιρός...πινω ένα μαγνήσιο και δν ξέρω αν θα β8ηθουσε το 2ο ...την Παρασκευή στις 11 τ μήνα έχω doppler και δν έχω καταλάβει ακριβώς τι θα δείξει Αλλά μ είπαν ότι εκεί θα φανεί κ καλύτερα η ημερομηνία τοκετού...ισχύει αυτό??επιπλέον από κιλά είμαι κ εγώ συν 13 οποτε μην αγχώνεστε εμείς να ειμασυε καλά και μετά θα φύγουν..επιπλέον ο θηλασμός όσο ξέρω από πολλές φίλες μ κ συγγενείς βοηθάει πολύ στο να τα χάσουμε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!έχω καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθώ!!!@Ioanna μου περαστικά εύχομαι !!!Ήρθε τη χειρότερη στιγμή κ ο κορονοιος Αλλά είδες ότι όλα ξεπερνιούνται!!😁εγώ κορίτσια είμαι στην 30 Εβδομάδα δν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα αλλά με πονάνε πολύ οι καρποί μου τα πόδια μου και η μέση μ..προφανώς είναι επειδή πλησιάζει ο καιρός...πινω ένα μαγνήσιο και δν ξέρω αν θα β8ηθουσε το 2ο ...την Παρασκευή στις 11 τ μήνα έχω doppler και δν έχω καταλάβει ακριβώς τι θα δείξει Αλλά μ είπαν ότι εκεί θα φανεί κ καλύτερα η ημερομηνία τοκετού...ισχύει αυτό??επιπλέον από κιλά είμαι κ εγώ συν 13 οποτε μην αγχώνεστε εμείς να ειμασυε καλά και μετά θα φύγουν..επιπλέον ο θηλασμός όσο ξέρω από πολλές φίλες μ κ συγγενείς βοηθάει πολύ στο να τα χάσουμε 😍

Καλησπερα κοριτσι μου, κ εγω 32η ειμαι κ εχω οσα λες, βαραινουμε οσο παει κ βγαινουν στη φορα αυτα😜 εγω 2 μερες τωρα εχω κ ψιλοδυσπνοια ωρες ωρες κ λεω οκ αυτο ηταν το τελειωτικο🙄 τι να κανουμε, υπομονη!! Οσο για το ντομπλερ δεν το εχω ακουσει ξανα για την ημερομηνια τοκετου, στην αυχενικη ξερω κ γινεται αυτο!! Εκτος αν εννοουν αν θα δουν αν εχεις πιθανοτητες να γεννησεις πιο νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Βγήκα βγήκα στις 10 το βράδυ έφτασα σπίτι μ! Δεν υπηρχε Διαθέσιμο ασθενοφόρο νωρίτερα! Αλλά και μόνο που έφτασα σπίτι ξεκουράστηκα! Εσυ πως είσαι αγάπη μ; 

Πως είσαι αγάπη μ; Νομίζω πως αυτός ο πόνος είναι ότι μεγαλώνει η κοιλιά και ετοιμάζονται τα κόκαλα! Το πάθαινω και εγώ συνήθως στην αλλαγή τ μήνα! Και εμένα με πονάει η μέση . Και σήμερα και ο γοφός. Θα πάρω το πρωί την γιατρό! Γιατί σε ανησυχει; Σε πονάει τόσο πολύ; Είναι λογικό να πονάμε πάντως ειδικά τώρα προς το τέλος! Προσπάθησε να είσαι χαλαρή πάντως γιατί το άγχος δεν κάνει καλο!

Πήγα σήμερα και με είδαν μου είπαν είναι οι σύνδεσμοι που ανοίγουν. Έχω και ελαφρώς ελαττωμενο αμνιακο. 13.8 μου είπαν. Πινω 2λιτρα νερό και μου είπαν να πινω 4. Σε 15 μερες θα ξαναπάω για να μου κάνουν ένεση για τα πνευμονακια του μωρού.. 

Χαίρομαι πολύ που βγήκες και είσαι καλύτερα! Αντε να βγει το επόμενο αρνητικό να ηρεμήσεις και εσυ. Θα έχετε και αντισώματα τώρα... Και εσυ και το μπέμπακι σου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, κ εγω 32η ειμαι κ εχω οσα λες, βαραινουμε οσο παει κ βγαινουν στη φορα αυτα😜 εγω 2 μερες τωρα εχω κ ψιλοδυσπνοια ωρες ωρες κ λεω οκ αυτο ηταν το τελειωτικο🙄 τι να κανουμε, υπομονη!! Οσο για το ντομπλερ δεν το εχω ακουσει ξανα για την ημερομηνια τοκετου, στην αυχενικη ξερω κ γινεται αυτο!! Εκτος αν εννοουν αν θα δουν αν εχεις πιθανοτητες να γεννησεις πιο νωρις!

Μάλλον αυτό θα εννοούν...Θα μάθω την Παρασκευή κ εγώ και θα σας πω !!αχ και νόμιζα ότι μόνο εμένα έχουν πιάσει όλα αυτά ..δυσπνοια με πιάνει κ μένα όπως μου έχουν βουλώσει και τα αυτιά...να δω τι άλλο θα μας προκύψει μέχρινα γεννησουμε....εν τω μεταξύ μ είπε ο γιατρός Ότι λόγω κορονοιου θα επιτρέπεται μόνο ένας συνοδός ενώ εγώ ήθελα τν άντρα μου και τη μαμά μ και τώρα μου φαίνεται ακόμα πιο βουνό όλο αυτό!!Αλλά τι να κάνουμε...υπομονή σε όλες μας ας σκεφτόμαστε θετικά και ότι σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μπεμπακια μας ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Μάλλον αυτό θα εννοούν...Θα μάθω την Παρασκευή κ εγώ και θα σας πω !!αχ και νόμιζα ότι μόνο εμένα έχουν πιάσει όλα αυτά ..δυσπνοια με πιάνει κ μένα όπως μου έχουν βουλώσει και τα αυτιά...να δω τι άλλο θα μας προκύψει μέχρινα γεννησουμε....εν τω μεταξύ μ είπε ο γιατρός Ότι λόγω κορονοιου θα επιτρέπεται μόνο ένας συνοδός ενώ εγώ ήθελα τν άντρα μου και τη μαμά μ και τώρα μου φαίνεται ακόμα πιο βουνό όλο αυτό!!Αλλά τι να κάνουμε...υπομονή σε όλες μας ας σκεφτόμαστε θετικά και ότι σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μπεμπακια μας ❤❤❤

Κ εγω τη Δευτερα εχω το ντομπλερ κ ανυπομωνω να την δω πιο πολυ😊 να σου πω ευτυχως που επιτρεπεται κ ενας συνοδος, σε καποια μαιευτηρια δεν αφηνουν κανεναν η αφηνουν εναν μια ωρα το πρωι κ μια το απογευμα!! Τι να κανουμε πεσαμε σε καλη εποχη, αλλα αυτο που λες  ας ειμαστε καλα να ερθουν με το καλο τα μωρακια μας γερα❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Πως είχες γεννήσει το πρώτο; 

Καισαρική στις 38.5 με ραχιαία νάρκωση μετά το χειρουργείο ποναγα πολύ στην μήτρα για πέντε μέρες υπερβολικά κ σου λένε να περπατάς το αστείο είναι οποία πάει για κανονικά πάει με πολύ πόνο κ στην γέννα αλλά μετά είναι μια χαρά οποία πάει για καισαρική πάει άνετη κ στο χειρουργείο και μετά έρχεται ο πόνος δεν μπορούσα να κάνω μισό μέτρο κ βλέπω μια κοπέλα καινούργια κ τις λέω ποτε γεννησες χτες μου λέει φυσιολογικά και λέω κοίτα να δεις τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλά όλα αυτά περνάνε μπροστά στο θαυμα είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει πραγματικά απ' την εγκυμοσύνη απ' την ώρα που γεννάς όλα δεν υπάρχει αυτή η εμπειρία αυτές οι ζωουλες την χαρά που μας φέρνουν στην ζωή μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

 

Καλε με το καλό να πάνε όλα καλά και στην κλινική θα φαμε! Μου είπαν και με τον θηλασμό πρέπει να τρώμε πολύ!!! Θα πάρουμε εκδίκηση! Και ούτε σάκχαρο ούτε τίποτα!! 
απο κιλάκια πως πάτε; 

Κ εγώ την κλινική περιμένω για να φάω χωρίς τύψεις!ως τώρα έχω βάλει 7κιλα που τα τελευταία 2 τα έβαλα αυτό το μήνα χωρίς να αλλάξω τπτ.αλλα δυστυχώς έχω κ αλλά 6 που είχα πάρει από τον θυρεοειδή πριν μείνω έγκυος.αλλα θα τα χάσουμε κ αυτά που θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αλλά μήπως είναι επίσης μεγαλώνει η κοιλιά και τραβιέται το δέρμα και λόγου ότι ο αφαλός αλλάζει στην εγκυμοσύνη!Εγώ θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια αν οι έγκυες είμαστε μέσα στην παροχή βοήθειας για να έρθει κάποιος γονιός για βοήθεια από νομό σε νομό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

 Κορίτσια να ρωτησω κάτι κάτι τσιμπήματα στον αφαλο ξέρετε τι είναι ; 

Μεγαλωνει η μητρα κοριτσι μου γι αυτο τα νιωθεις δεν ειναι ανησυχητικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν ξέρω αλλά μήπως είναι επίσης μεγαλώνει η κοιλιά και τραβιέται το δέρμα και λόγου ότι ο αφαλός αλλάζει στην εγκυμοσύνη!Εγώ θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια αν οι έγκυες είμαστε μέσα στην παροχή βοήθειας για να έρθει κάποιος γονιός για βοήθεια από νομό σε νομό?

Δεν ξέρω και εγώ το έχω απορία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν ξέρω αλλά μήπως είναι επίσης μεγαλώνει η κοιλιά και τραβιέται το δέρμα και λόγου ότι ο αφαλός αλλάζει στην εγκυμοσύνη!Εγώ θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια αν οι έγκυες είμαστε μέσα στην παροχή βοήθειας για να έρθει κάποιος γονιός για βοήθεια από νομό σε νομό?

Ναι πρεπει να ειμαστε αλλα απ οτι εχω ακουσει πρεπει να απευθυνθουν στο αστυνομικο τμημα της περιοχης τους και να τους βγαλουν βεβαιωση απο εκει! Ας παρουν ενα τηλ αρχικα στο τμημα να ρωτησουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μεγαλωνει η μητρα κοριτσι μου γι αυτο τα νιωθεις δεν ειναι ανησυχητικο!!

Στον αφαλο για αυτό με φάνηκε περίεργο είμαι 17+3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess1312 είπε:

Στον αφαλο για αυτό με φάνηκε περίεργο είμαι 17+3

Ναι κ εμεις οι περισσοτερες εδω τα νιωθαμε αυτα μην αγχωνεσαι!! Πως παει η εγκυμοσυνη ολα καλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εμεις οι περισσοτερες εδω τα νιωθαμε αυτα μην αγχωνεσαι!! Πως παει η εγκυμοσυνη ολα καλα;;

Ε ναι δεύτερα θα πάω να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια και πιστεύω πως όλα πανε καλά 29 έχω β επιπέδου απλως έχω άγχος πως δεν είναι καλά το μωρό μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess1312 είπε:

Ε ναι δεύτερα θα πάω να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια και πιστεύω πως όλα πανε καλά 29 έχω β επιπέδου απλως έχω άγχος πως δεν είναι καλά το μωρό μ 

Γιατι κοριτσι μου εχεις αγχος; αφου σου ειχαν πει ολα καλα τελικα με την αυχενικη!! Χαλαρωσε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου, ολα καλα θα ειναι θα δεις😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Γιατι κοριτσι μου εχεις αγχος; αφου σου ειχαν πει ολα καλα τελικα με την αυχενικη!! Χαλαρωσε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου, ολα καλα θα ειναι θα δεις😊

Μακάρι περιμένω πως κ πως της 29 ν το δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess1312 είπε:

Μακάρι περιμένω πως κ πως της 29 ν το δω 

Θα το δεις!! Εξετασεις θρομβοφιλιας γτ σου ειπε να κανεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θα το δεις!! Εξετασεις θρομβοφιλιας γτ σου ειπε να κανεις;;

Επειδή είχα πολλές συσπάσεις και επειδή είχα 2 αποβολές και η αλλη η γιατρός δεν με είπε να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Επειδή είχα πολλές συσπάσεις και επειδή είχα 2 αποβολές και η αλλη η γιατρός δεν με είπε να κάνω 

Αα καταλαβα!! Ωραια δε πειραζει καλο ειναι να το ελεγξεις κ αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...