Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ από τώρα δυσκολεύομαι στον ύπνο, όλη την ώρα αλλάζω πλευρό κι έχει αρχίσει και με πονάει κι η πλάτη μου!!! 

Μαξιλάρι εγκυμοσύνης θα σωθείς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμένα μ έχουν πληρώσει μέχρι στιγμής από 19/05 που βγήκα για 1η φορά μέχρι και τον Αύγουστο. Έχω καταθέσει άλλες 2 αλλά δεν έχουν περάσει ακόμα επιτροπή. Τα χρήματα που θα πάρεις εξαρτώνται από το μισθό σου. Κάθε μια παίρνει διαφορετικό ποσό. Αν ήσουν με βασικό παίρνεις γύρω στα 450€ το μήνα. Εγώ παίρνω 820€ το μήνα. Γιατί σ έχουν τρελάνει; Οι επιτροπές αργούνε γενικά σε πολλά ΙΚΑ. Πήρες τηλέφωνο στις παροχές να δεις μέχρι πότε έχουν περάσει επιτροπές; 

Εγω παιρνω 610 με μια τριετια που εχω 30€ δεν ξερω αν τα δινει αυτα το ικα γι αυτο το λεω, και μου εβγαλαν τη δευτερη αναρρωτικη που περιμενα θα επαιρνα σχεδον οσο ο μισθος μου 441€ για την ακριβια, παιρνω 2 ολοκληρες μερες στις παροχες σε 5 τηλεφωνα δεν το σηκωνει κανενας, με εχουν κουρασει παρα πολυ καθε φορα κ αλλο προβλημα!! Η τριτη ανρρωτικη λεει σε σειρα πρεπει να περασει κ δευτεροβαθμια επιτροπη ετσι γινεται παντα λεει, κ περιμενω απο επιτροπες αυτην κ μια κανονικη!! Το θεμα ειναι οτι το ηξερα πως αργουν τοσο να πληρωσουν, αλλα τα λεφτα κου φαινονται πολυ λιγα, εδω στην πρωτη που ηταν μισα με τον εργοδοτη μου ειχαν βαλει 300 κατι, τωρα δλδ για ενα μηνα ολοκληρο 440;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω παιρνω 610 με μια τριετια που εχω 30€ δεν ξερω αν τα δινει αυτα το ικα γι αυτο το λεω, και μου εβγαλαν τη δευτερη αναρρωτικη που περιμενα θα επαιρνα σχεδον οσο ο μισθος μου 441€ για την ακριβια, παιρνω 2 ολοκληρες μερες στις παροχες σε 5 τηλεφωνα δεν το σηκωνει κανενας, με εχουν κουρασει παρα πολυ καθε φορα κ αλλο προβλημα!! Η τριτη ανρρωτικη λεει σε σειρα πρεπει να περασει κ δευτεροβαθμια επιτροπη ετσι γινεται παντα λεει, κ περιμενω απο επιτροπες αυτην κ μια κανονικη!! Το θεμα ειναι οτι το ηξερα πως αργουν τοσο να πληρωσουν, αλλα τα λεφτα κου φαινονται πολυ λιγα, εδω στην πρωτη που ηταν μισα με τον εργοδοτη μου ειχαν βαλει 300 κατι, τωρα δλδ για ενα μηνα ολοκληρο 440;;

Σωστά είναι τα λεφτά κορίτσι μου. Και γω αν υπολογίσω φουλ μήνα χωρίς αργίες κλπ (ωρομίσθια) είμαι πάνω από 200€ κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Σωστά είναι τα λεφτά κορίτσι μου. Και γω αν υπολογίσω φουλ μήνα χωρίς αργίες κλπ (ωρομίσθια) είμαι πάνω από 200€ κάτω. 

Δεν εχω αργιες εγω ουτε νυχτερινα τπτ στον μισθο που σου λεω, πιστευω οτι ενα 550 τουλαχιστον θα ηταν!! Τι να πω δεν ξερω, θα το ψαξω παντως γτ δεν τους χαριζω τπτ αν δικαιουμαι παραπανω θα τα παρω, τοσα κρατανε καθε μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν εχω αργιες εγω ουτε νυχτερινα τπτ στον μισθο που σου λεω, πιστευω οτι ενα 550 τουλαχιστον θα ηταν!! Τι να πω δεν ξερω, θα το ψαξω παντως γτ δεν τους χαριζω τπτ αν δικαιουμαι παραπανω θα τα παρω, τοσα κρατανε καθε μηνα!!

Ούτε και γω έχω τέτοια κοπέλα μου. Δες στο ο χαρτί που πήρες πως υπολογίζουν το καθαρό σου ημερομίσθιο και πολλαπλασίασε το x30. Αυτά είναι τα λεφτά που θα πάρεις Από κει και πέρα εννοείται πως α θεωρείς πως έπρεπε να πάρεις παραπάνω λεφτά ψάξτο. Από φίλη που ξέρω που έχει τον ίδιο μισθό με σένα 580€ + 30€ για την τριετία τόσα παίρνει απο το ΙΚΑ 440€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Με εχουν τρελανει παιδι μου κ δεν σηκωνει κ κανεις το τηλεφωνο 2 μερες παιρνω ολη μερα!! Εγω απο τη δουλεια παιρνω 610 με μια τριετια που εχω 30€ πες 580, και μου βγαλανε την δευτερη αναρρωτικη τωρα 440, ενω μου ειχαν πει οτι δεν εχει μεγαλη διαφορα με τον μισθο αντε 50€, κ δεν μπορω να βγαλω ακρη!! Ο αντρας μου ο καημενος δεν ξερει απο αυτα κ ολο παει ερχεται ξανα παει πρεπει να παιρνει αδειες απο τη δουλεια, τετοια ταλαιπωρια δλδ ελεος!!!!! Ψαχνω τωρα να βρω καποιον να μου τα αναλλαβει να παει να τα φτιαξει γτ δεν αντεχω, συγχιζομαι παρα πολυ κ το λυπαμαι το μωρακι μου το τρελαινω κ αυτο

Στο βιβλιάριο δεν τα γράφει κανονικά; τόσες μέρες * τόσο το μεροκάματο Για να τα δεις αναλυτικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ούτε και γω έχω τέτοια κοπέλα μου. Δες στο ο χαρτί που πήρες πως υπολογίζουν το καθαρό σου ημερομίσθιο και πολλαπλασίασε το x30. Αυτά είναι τα λεφτά που θα πάρεις Από κει και πέρα εννοείται πως α θεωρείς πως έπρεπε να πάρεις παραπάνω λεφτά ψάξτο. Από φίλη που ξέρω που έχει τον ίδιο μισθό με σένα 580€ + 30€ για την τριετία τόσα παίρνει απο το ΙΚΑ 440€

Με αυτα που γραφουν στο χαρτι βγαινει το 441 που λενε σαν ποσο πληρωμης!! Τι να πω ισως ειναι ετσι οπως τα λες κ εγω περιμενα παραπανω!! Σε ευχαριστω κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Στο βιβλιάριο δεν τα γράφει κανονικά; τόσες μέρες * τόσο το μεροκάματο Για να τα δεις αναλυτικά;

Ναι τα γραφουν, απλως εγω δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο κατω κ σκεφτομαι μηπως εχουν κανει λαθος!! Θα το δω απο βδομαδα ξανα, ευχαριστω πολυ🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι τα γραφουν, απλως εγω δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο κατω κ σκεφτομαι μηπως εχουν κανει λαθος!! Θα το δω απο βδομαδα ξανα, ευχαριστω πολυ🙂

Τουλάχιστον πήρες ολους τους μήνες η μόνο τον δεύτερο; Και εγώ είμαι 200€ κάτω ! Είναι διαφορά όπως και να το κάνουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Τουλάχιστον πήρες οκους τους μήνες η μόνο τον δεύτερο; 

Δεν τον πηρα στις 23 λεει θα με πληρωσουν🙄🙄 και περιμενω για την τριτη αναρρωτικη δευτεροβαθμια επιτροπη, για την τεταρρη την κανονικη κ εντομεταξυ θα καταθεσω κ την πεμπτη!! Ενας χαμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν τον πηρα στις 23 λεει θα με πληρωσουν🙄🙄 και περιμενω για την τριτη αναρρωτικη δευτεροβαθμια επιτροπη, για την τεταρρη την κανονικη κ εντομεταξυ θα καταθεσω κ την πεμπτη!! Ενας χαμος!!

Πραγματικά χαμός !!!! Εδώ είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα! Ταλαιπωρια γιατί πηγαίνουν κάθε 15 μέρες αλλά τουλάχιστον δεν αργούν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Πραγματικά χαμός !!!! Εδώ είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα! Ταλαιπωρια γιατί πηγαίνουν κάθε 15 μέρες αλλά τουλάχιστον δεν αργούν ! 

Τουλαχιστον πληρωνεσαι, εμενα παει σχεδον καθε 15 οπως τα εχουν κανει κ παλι ειναι τεραστια η καθυστερηση!! Αντε να ερθει η ωρα για την κανονικη αδεια να ξεμπερδευουμε με τον ΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τουλαχιστον πληρωνεσαι, εμενα παει σχεδον καθε 15 οπως τα εχουν κανει κ παλι ειναι τεραστια η καθυστερηση!! Αντε να ερθει η ωρα για την κανονικη αδεια να ξεμπερδευουμε με τον ΙΚΑ!

Ποτέ βγαινεις στην κανονική με το καλό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ποτέ βγαινεις στην κανονική με το καλό; 

Δεν ειμαι σιγουρη θελω να ρωτησω τον γιατρο, μου ειπαν 32η εβδομαδα αλλα δεν το εχω διασταυρωσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν ειμαι σιγουρη θελω να ρωτησω τον γιατρο, μου ειπαν 32η εβδομαδα αλλα δεν το εχω διασταυρωσει!!

56 μέρες πριν την πητ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

8 Δεκεμβρη μου βγαινει, καλη υπομονη😜😜

Χαχαχαχαχα! Και εγώ ρώτησα αν πρέπει να αλλάξω τη. Πητ σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα αλλά μ είπαν όχι και ότι είναι τυπικό! Και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο όχι υπερηχογράφημα! Τι να πω δεν ξέρω! Ελπίζω να ισχύει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Χαχαχαχαχα! Και εγώ ρώτησα αν πρέπει να αλλάξω τη. Πητ σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα αλλά μ είπαν όχι και ότι είναι τυπικό! Και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο όχι υπερηχογράφημα! Τι να πω δεν ξέρω! Ελπίζω να ισχύει! 

Ναι μην σε αγχωνει αυτο προσαρμοζουν λεει μονοι τους τις μερες πριν κ μετα, συνολο ειναι 119 αν θυμαμαι καλα οποτε ειτε πριν ειτε μετα την ΠΗΤ παλι τοσες μερες θα μας επιδοτησουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μην σε αγχωνει αυτο προσαρμοζουν λεει μονοι τους τις μερες πριν κ μετα, συνολο ειναι 119 αν θυμαμαι καλα οποτε ειτε πριν ειτε μετα την ΠΗΤ παλι τοσες μερες θα μας επιδοτησουν!

Α! Εντάξει!  Πάλι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Και πως το καταλάβατε; Από κάποια ειδική εξέταση; Η φαίνεται έτσι; Εγώ μπορώ να σ πω την αλήθεια αλλά όταν ξαπλώνω έτσι το μωρό κλωτσάει σαν τρελό και σκέφτομαι μήπως δεν το βολεύει; 

 

Και εγώ από την αριστερή ξαπλώνω αλλά το πρωί από την δεξιά ξυπνάω! Δεν ξέρω τόσο κακό μπορεί να κάνουμε στα μωράκια μας; 

Απο ότι διαβάζω από τη δεξιά πλευρά αιματωνεται καλύτερα η μήτρα.. τώρα τι να σου πω εγώ τις εναλλασσω δε μπορώ συνέχεια και στην ίδια πλευρά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μην σε αγχωνει αυτο προσαρμοζουν λεει μονοι τους τις μερες πριν κ μετα, συνολο ειναι 119 αν θυμαμαι καλα οποτε ειτε πριν ειτε μετα την ΠΗΤ παλι τοσες μερες θα μας επιδοτησουν!

Μετράς μια μέρα πριν την ΠΗΤ 56 μέρες πίσω. Αν γεννήσουμε νωρίτερα προστίθενται οι μέρες μετά την άδεια λοχείας. Απλά θέλουν το χαρτί συμπληρωμένο από γιατρό Δημοσίου ή ΙΚΑ. Δεν τους κάνει από το γυναικολόγο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Πάντως από ότι διαβάζω η καλύτερη στάση είναι στο πλάι από την αριστερή πλευρά... όταν πάω στο γιατρό αν το θυμηθώ θα τον ρωτήσω και για αυτό 🙄

Οταν καθομαι ανασκελα για να δω tv στο καναπε ενοιωθα δυσφορια,δεν εδινα σημασια αλλα καποιες στιγμες λεω οπα θα σταματησει η καρδια μου του το ειπα και μου ειπε εχω αυτο και να μην ανησυχω..τωρα προχθες το επαθα πρωτη φορα.απλα πρεπει λιγο να γερνω προς αριστερα.ή το εχεις ή δεν το εχεις..εσεις δε θα το εχετε αφου διαβασα λιγο το ποσοστο που το εχουνε..δεν ειναι κατι τραγικο ουτως ή αλλως ποτε δε μπορουσα και ανασκελα να κοιμαμαι.αλλα σωστα αριστερα ειναι καλυτερα.. @Ioann89

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από δραστηριότητα κάνετε τίποτα? Εγώ είμαι 18 εμβομαδων κ ο γιατρός δεν με αφήνει καθόλου γυμναστική, ούτε πολύ περπάτημα.. Και δεν το βλέπω να με αφήνει ως το τέλος, είναι πολύ αυστηρός.. Εν το μεταξύ δεν είχα και κανένα σοβαρό Θέμα από την αρχή της εγκυμοσύνης εκτός από μια μικρή αποκόλληση γύρω στην 12ηεβδομαδα  που έκλεισε αμέσως..Καλά για σεξ ούτε λόγος... Βλέπω να κάνουμε σε κάνα χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...