Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Τα likes με το σταγονομετρο τα δινουν εδω μεσα.

 

Ουτε εγω εχω αλλα,like και στις δυο λοιπον και προκαταβολικα σε ολες τις επομενες αναρτήσεις μεχρι να ξανα αποκτησω reactions....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Για αυτο και γω κουραστηκα ενα ενα καθε μηνα.με διεγερση που εκανα τον φεβρουαριο εβγαλα 3 και ακαταλληλα μου χει μεινει ψυχολογικό.μετα εκανα καπακι 2 ετ κ τζιφος βεβαια τη δευτερη εκανα μαλακια γιατί μετεφερα μονο ενα φρεσκο κατευθειαν με το που το εβγαλα απο φυσικό.μετανοιωσα αλλα οκ.θα ξαναπροσπαθησω με μικρη δοση κ 2  να βγαλΩ για μενα ειναι σημαντικό ωστε να μεταφερω 4 και οτι κατσει..Μα γιατί εσυ να τα αφησεις βλαστοκυστες ; Μια χαρα σου ταιριαξε η μερα θεωρω.οταν τη βρουμε δεν την αλλαζουμε ετσι νομιζω

Γιατί Νεφέλη μου δεν θέλω να ταλαιπωρούμαι με άσκοπες έμβρυο μεταφορές. Επίσης δεν θέλω να πληρώνω κατάψυξη για έμβρυα που δεν έχουν δυναμική και προοπτική. Είμαι και μεγάλη και όλοι σε αυτή την ηλικία προτείνουν βλαστοκύστες. Οπότε ότι μεινει βλαστοκύστη θα το βάλω συν αυτό που έχω στην κατάψυξη. 3 σκέφτομαι να μεταφέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Γιατί Νεφέλη μου δεν θέλω να ταλαιπωρούμαι με άσκοπες έμβρυο μεταφορές. Επίσης δεν θέλω να πληρώνω κατάψυξη για έμβρυα που δεν έχουν δυναμική και προοπτική. Είμαι και μεγάλη και όλοι σε αυτή την ηλικία προτείνουν βλαστοκύστες. Οπότε ότι μεινει βλαστοκύστη θα το βάλω συν αυτό που έχω στην κατάψυξη. 3 σκέφτομαι να μεταφέρω. 

Αααα τοτε αν προτεινουν βλαστοκυστες ξερουν καλυτερα..οτι πει ο γιατρος σου!εχω ενα μπερδεμα με αυτο ακομα ..πιστευω οτι η μερα παιζει ρολο για το ποτε ειναι πιο δεκτικό το ενδομητριο κ οχι αν ειναι 3ης τα εμβρυα ή βλαστοκυστες..Αλλα αυτο το λεω εγω..τα ιδια και εγώ 3 ή 4 αναλογα! Παμε δυναμικα !!  Ολα καλα θα πανε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Γιατί Νεφέλη μου δεν θέλω να ταλαιπωρούμαι με άσκοπες έμβρυο μεταφορές. Επίσης δεν θέλω να πληρώνω κατάψυξη για έμβρυα που δεν έχουν δυναμική και προοπτική. Είμαι και μεγάλη και όλοι σε αυτή την ηλικία προτείνουν βλαστοκύστες. Οπότε ότι μεινει βλαστοκύστη θα το βάλω συν αυτό που έχω στην κατάψυξη. 3 σκέφτομαι να μεταφέρω. 

Με ολο το θαρρος αν και τα πας σουπερ στις διεγερσεις,δλδ δινεις καλο αριθμο,εχεις προσπαθησει εστω και μια φορα αναμεσα στις διεγερσεις να δωσεις ενα τελειως φυσικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Με ολο το θαρρος αν και τα πας σουπερ στις διεγερσεις,δλδ δινεις καλο αριθμο,εχεις προσπαθησει εστω και μια φορα αναμεσα στις διεγερσεις να δωσεις ενα τελειως φυσικα?

το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά να σου πω την αλήθεια αλλά λόγω έλλειψης χρημάτων δεν το επεδίωξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Πωωωωω να τα τα διδυμαααααα!!!! Τελειαααααααα!!!! 11η μέρα από ετ 2 βλαστοκυστεων 5ης ημέρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά να σου πω την αλήθεια αλλά λόγω έλλειψης χρημάτων δεν το επεδίωξα

Σε καταλαβαινω,στη θεωρια χιλια πραγματα μπορουμε να κανουμε αλλα πρακτικα θελουμε ενα πηγαδι να βγαζει ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Γιατί Νεφέλη μου δεν θέλω να ταλαιπωρούμαι με άσκοπες έμβρυο μεταφορές. Επίσης δεν θέλω να πληρώνω κατάψυξη για έμβρυα που δεν έχουν δυναμική και προοπτική. Είμαι και μεγάλη και όλοι σε αυτή την ηλικία προτείνουν βλαστοκύστες. Οπότε ότι μεινει βλαστοκύστη θα το βάλω συν αυτό που έχω στην κατάψυξη. 3 σκέφτομαι να μεταφέρω. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .... με όσους εμβρυολογους έχω μικησει μαι στ άστο κέντρα που επισκέφθηκα είναι της άποψης ότι εάν δεν φτάσουν βλαστοκύστες δεν θα γινόταν η εμφύτευση .... και όταν τις ρώτησα γιατί βάζετε τότε 3 μέρας μου είπαν γιαγ μερικές γυναίκες δεν αντέχουν να μην φτάσουν καν σε ετ .... αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .... με όσους εμβρυολογους έχω μικησει μαι στ άστο κέντρα που επισκέφθηκα είναι της άποψης ότι εάν δεν φτάσουν βλαστοκύστες δεν θα γινόταν η εμφύτευση .... και όταν τις ρώτησα γιατί βάζετε τότε 3 μέρας μου είπαν γιαγ μερικές γυναίκες δεν αντέχουν να μην φτάσουν καν σε ετ .... αυτά 

Αγαπημενη φιλη θα διαφωνησω,τουλαχιστον με την εμβρυολογο που μιλουσα εγω στο προηγουμενο κεντρο, η οποια ειναι  η μονη που αξιζε απο εκει μεσα μου ειχε πει πως οντως οτι φτανει βλαστοκυστη θα εφτανε και μεσα στη μητρα, ομως το αναποδο δεν μπορουν να το ξερουν.Δεν υπαρχει τροπος να αποδειχτει.

Το κομματι που πονταρουν ειναι το παραθυρο της εμφυτευσης,ενα καλο εμβρυο οταν ειναι να εξελιχθει θα συνεχισει μια χαρα τις διαιρεσεις του και εντος μητρας, απλα δεν γνωριζουν αν θα συγχρονιστει.Των 5 ημερων συγχρονιζονται πιο ευκολα.

Η βλαστοκυστη ειναι παρα πολυ νεα τεχνικη και ακομη και σημερα υπαρχουν εργαστηρια που δεν μπορουν να την υποστηριξουν πληρως.Λιγα μεν αλλα υπαρχουν,παρολα αυτα την πουλανε.Τους ανεβαζει τα ποσοστα αλλα ξερεις που,σε γυναικες κατω των 35 που θα βγαλουν πανω απο 10 οποτε σιγουρα εστω 2-3 θα τους μεινουν για μεταφορα.

Ακομη και η διαφορα στο καλλιεργητικο υγρο μπορει να επηρεασει ενα εμβρυο.

Νομιζω οτι η συζητηση που κανουμε λιγο ξεφευγει,ειναι σαν λεμε σε οσες αποφασιζουν να πανε με 3ης,αναμεσα τους και εγω, οτι πεταξτε τα προκαταβολικα.Υπαρχει επιστημονας που θα εγγυηθει 100% οτι δεν θα προχωρησουν?Και το αναποδο φυσικα,σαν να λεμε σε οσες πανε με βλαστοκυστη οτι ειναι πανακεια και σιγουρα θα πιασεις.

Τιποτε απο τα δυο δεν στεκει.Εδω ολοκληρη επιστημονικη κοινοτητα διαφωνει δεν θα το λυσουμε εμεις στο φορουμ.Και μου κανει εντυπωση πως καποιοι γιατροι προτιμουν να λενε οτι θα την παω σε αποτυχημενη ετ παρα να μην την παω καθολου,ειναι τρομακτικο,δλδ ειναι πιο ευκολα διαχειρισιμο για την γυναικα το 0 στη χοριακη?

 

Εν τω μεταξυ βρε κοπελα μου εσυ το πρωτο σου παιδακι με 4ης μερας αν καλα θυμαμαι το επιασες,ειχε δυναμικη και μεγαλωσε ουτως ή αλλως

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αααα τοτε αν προτεινουν βλαστοκυστες ξερουν καλυτερα..οτι πει ο γιατρος σου!εχω ενα μπερδεμα με αυτο ακομα ..πιστευω οτι η μερα παιζει ρολο για το ποτε ειναι πιο δεκτικό το ενδομητριο κ οχι αν ειναι 3ης τα εμβρυα ή βλαστοκυστες..Αλλα αυτο το λεω εγω..τα ιδια και εγώ 3 ή 4 αναλογα! Παμε δυναμικα !!  Ολα καλα θα πανε!! 

Ο γιατρός που έκανα την κόρη μου καινο εμβριολογος μου είχαν πει ότι το ενδομήτριο είναι σε όλες 5-6 μέρα διότι τότε φτάνει υπό φυσιολογικές συνθήκες στην μήτρα.Την τρίτη μέρα είναι στα σάλπιγγα.Τα εμβρια που μπαίνουν τρίτη και πιάνουν είναι αυτά που θα έφταναν βλαστοκυστες.Δεν πίστευαν στα παράθυρα εμφύτευσης κτλ.Μεταξυνμας ούτε εγώ πιστεύω.Πιστευω πως ένα ενδομήτριο σε καλή κατασταση( σκέψου πόσες αποξεσεις έχω κάνει εγώ κι ακόμα εμφυτεύει) και ένα καλό εμβριο( κυρίως ) δίνουν κύηση.Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλες με δανεικά πιάνουν και μάλιστα πολλές δίδυμα.Δεν μπορεί όλες να έχουν δεκτικοτγτα 5 μέρα .Εγώ αυτό πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Ο γιατρός που έκανα την κόρη μου καινο εμβριολογος μου είχαν πει ότι το ενδομήτριο είναι σε όλες 5-6 μέρα διότι τότε φτάνει υπό φυσιολογικές συνθήκες στην μήτρα.Την τρίτη μέρα είναι στα σάλπιγγα.Τα εμβρια που μπαίνουν τρίτη και πιάνουν είναι αυτά που θα έφταναν βλαστοκυστες.Δεν πίστευαν στα παράθυρα εμφύτευσης κτλ.Μεταξυνμας ούτε εγώ πιστεύω.Πιστευω πως ένα ενδομήτριο σε καλή κατασταση( σκέψου πόσες αποξεσεις έχω κάνει εγώ κι ακόμα εμφυτεύει) και ένα καλό εμβριο( κυρίως ) δίνουν κύηση.Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλες με δανεικά πιάνουν και μάλιστα πολλές δίδυμα.Δεν μπορεί όλες να έχουν δεκτικοτγτα 5 μέρα .Εγώ αυτό πιστευω

Σωστά! Εχεις δικιο, συμφωνώ απολυτως..οποτε 50% δεκτικοτητα ενδομητριου 50% καλα εμβρυα ειναι η επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Αγαπημενη φιλη θα διαφωνησω,τουλαχιστον με την εμβρυολογο που μιλουσα εγω στο προηγουμενο κεντρο, η οποια ειναι  η μονη που αξιζε απο εκει μεσα μου ειχε πει πως οντως οτι φτανει βλαστοκυστη θα εφτανε και μεσα στη μητρα, ομως το αναποδο δεν μπορουν να το ξερουν.Δεν υπαρχει τροπος να αποδειχτει.

Το κομματι που πονταρουν ειναι το παραθυρο της εμφυτευσης,ενα καλο εμβρυο οταν ειναι να εξελιχθει θα συνεχισει μια χαρα τις διαιρεσεις του και εντος μητρας, απλα δεν γνωριζουν αν θα συγχρονιστει.Των 5 ημερων συγχρονιζονται πιο ευκολα.

Η βλαστοκυστη ειναι παρα πολυ νεα τεχνικη και ακομη και σημερα υπαρχουν εργαστηρια που δεν μπορουν να την υποστηριξουν πληρως.Λιγα μεν αλλα υπαρχουν,παρολα αυτα την πουλανε.Τους ανεβαζει τα ποσοστα αλλα ξερεις που,σε γυναικες κατω των 35 που θα βγαλουν πανω απο 10 οποτε σιγουρα εστω 2-3 θα τους μεινουν για μεταφορα.

Ακομη και η διαφορα στο καλλιεργητικο υγρο μπορει να επηρεασει ενα εμβρυο.

Νομιζω οτι η συζητηση που κανουμε λιγο ξεφευγει,ειναι σαν λεμε σε οσες αποφασιζουν να πανε με 3ης,αναμεσα τους και εγω, οτι πεταξτε τα προκαταβολικα.Υπαρχει επιστημονας που θα εγγυηθει 100% οτι δεν θα προχωρησουν?Και το αναποδο φυσικα,σαν να λεμε σε οσες πανε με βλαστοκυστη οτι ειναι πανακεια και σιγουρα θα πιασεις.

Τιποτε απο τα δυο δεν στεκει.Εδω ολοκληρη επιστημονικη κοινοτητα διαφωνει δεν θα το λυσουμε εμεις στο φορουμ.Και μου κανει εντυπωση πως καποιοι γιατροι προτιμουν να λενε οτι θα την παω σε αποτυχημενη ετ παρα να μην την παω καθολου,ειναι τρομακτικο,δλδ ειναι πιο ευκολα διαχειρισιμο για την γυναικα το 0 στη χοριακη?

 

Εν τω μεταξυ βρε κοπελα μου εσυ το πρωτο σου παιδακι με 4ης μερας αν καλα θυμαμαι το επιασες,ειχε δυναμικη και μεγαλωσε ουτως ή αλλως

 

Ο ίδιος εμβριολογος μου είχε πει ότι η τάση είναι να μπαίνουν 3 μέρας πια σε πολλές χώρες της ΕΕ.Προσωπικα έχω δει κύηση και με δεύτερης μέρας που μάλιστα διαιρέθηκε σε ομοζυγ ώρες.Κινομως συμβαίνει.Κι επειδή όντως οι βλαστοκυστες δεν είναι πανάκεια( και προσωπικά το έχω ζήσει) να σας πω ότι έχω μεταφέρει 12 άριστες βλαστοκυστες στο καλύτερο στάδιο και αριθμό που μπορεί να φτάσουν εκ των οποίων οι 6 έδωσαν παλλινδρομες( οι δύο μάλιστα ελεγμένες και χρωμοσωμικες το μαύρο τους χαλί και έχω ένα παιδί...1/12 βλαστοκυστες ( ήμουν 35 τότε όταν τελείωσε όλο αυτό).Μετά μετέφερα 5 εμβρια συνολικά ( 2 βλαστοκυστες μέτριες αυτήν τώρα που πιο κάτω του μετρίου πεθαίνεις) και 2 μοριδια και βλέπω να μου έρχεται το κουλούρι.Αυτο που θέλω να πω είναι ότι αν αυτές οι μεταφορές γινόταν με εμβρια 3 μέρας πιστεύω ότι θα είχα ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα.Δεν πιστεύω ότι έκανα την κόρη μου γιατί ήταν βλαστοκυστη αλλά καλό εμβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα στα δικά μου...αχ εγώ θα το σπάσω το υπέροχο σερί το βλέπω.....πήγα και έκανα τεστ τη; @home test  5 μερα εννοείται μηδέν.Πραγματικα αυτή τη φορά έχω δεν την παλεύω με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σωστά! Εχεις δικιο, συμφωνώ απολυτως..οποτε 50% δεκτικοτητα ενδομητριου 50% καλα εμβρυα ειναι η επιτυχία.

Θες να σου πω κάτι ειλικρινα γυναίκα προς γυναίκα στην εξωσωματική; Το είχα πει στον Μα...στην πρώτη ευ που μου είπε τα δικά του: Όταν σηκωθείς από το κρεβάτι της εμβριομεταφορας είναι 49% να έχεις κάνει εσύ( οι γιατροί οι μαίες οι εμβριολογοι κτλ) σωστά τη δουλειά σου και 51% να είναι η ώρα να στο δώσει ο Θεός.Εχουμε φιλικό ζευγάρι που τράκαραν στην επιστροφή σε επαρχεία στην ετ.μςταφερθηκαν στα επείγοντα η κοπέλα μπήκε για έκτακτα χειρουργεία χωρίς κανείς να ξέρει τι έχεις κάνει και έμεινε σε διδυμα.Κι εμείς γινόμαστε να αλλάξουμε πλευρό..πραγματικά τόσα χρόνια τα έχω δει ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Άντε με το καλό!!! Να συνεχίσει το σερί!!! 

Μήπως να με βγάλεις από τη λίστα για να συνεχιστεί; Θα στεναχωρεθω να σπάσω και το σερί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Θες να σου πω κάτι ειλικρινα γυναίκα προς γυναίκα στην εξωσωματική; Το είχα πει στον Μα...στην πρώτη ευ που μου είπε τα δικά του: Όταν σηκωθείς από το κρεβάτι της εμβριομεταφορας είναι 49% να έχεις κάνει εσύ( οι γιατροί οι μαίες οι εμβριολογοι κτλ) σωστά τη δουλειά σου και 51% να είναι η ώρα να στο δώσει ο Θεός.Εχουμε φιλικό ζευγάρι που τράκαραν στην επιστροφή σε επαρχεία στην ετ.μςταφερθηκαν στα επείγοντα η κοπέλα μπήκε για έκτακτα χειρουργεία χωρίς κανείς να ξέρει τι έχεις κάνει και έμεινε σε διδυμα.Κι εμείς γινόμαστε να αλλάξουμε πλευρό..πραγματικά τόσα χρόνια τα έχω δει ολα

Νταξει και παλι συμφωνω 100% μαζι σου,φοβερή ιστορια και το σερι δε θα χαλασει!!Ολα θα πανε μια χαρα!! :-) Καλημεραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Νταξει και παλι συμφωνω 100% μαζι σου,φοβερή ιστορια και το σερι δε θα χαλασει!!Ολα θα πανε μια χαρα!!:-)) Καλημεραααα

Καλημέρα.....!!!! Μπα ακούμε που σου λέω ...ένστικτο βαρβατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Καλημέρα.....!!!! Μπα ακούμε που σου λέω ...ένστικτο βαρβατο

Και εγώ εχω ενστικτο εχε υποψιν σου.μη κανεις τετοιες σκεψεις! Καποια στιγμη γυριζει το καλό ,παντα γυριζει ο τροχος!αυτο να σκεφτεσαι ..κ αστα τα χομ τεστ τι τα θες,μη ξανακανεις βρε,χειροτερο αγχος δε θελουμε ,παρα μονο ηρεμια κ θετική σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Προσωπικά θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Ginaak. Άλλωστε πέρα από τις γνωστές που μπορεί να έχει η κάθε μία μας (εγώ μόνο έχω 2-3) πόσες ιστορίες έχουμε εδώ από γυναίκες που πέτυχαν με 3ης μέρας και άλλες τόσες που με άριστες βλαστοκυστες ακόμα και με προεμφυτευτικο δεν τα κατάφεραν.Οπως και να χει θεωρώ ότι η απόφαση είναι δική μας και του γιατρού φυσικά μετά από ανάλυση και συζήτηση. Μετά από όσα έχω περάσει εγώ και όσα έχω διαβάσει η άποψη μου είναι ότι όλο αυτό είναι θέμα τυχης "ρουλέτα" όπως συνηθίζω να λέω (φυσικά από τη στιγμή που δεν υπάρχουν άλλα θέματα με ενδομητριο κλπ).

@santaloxilo μην λες τέτοια και κυρίως μην απογοητευεσαι όλα στο χρόνο τους. 6η μέρα είχα κάνει κι εγώ την πρώτη φορά, είχα δει μια άχνη γραμμή, έτριβα τα χέρια μου και μετά είδα το κουλούρι! Άσε τον χρόνο να κάνει δουλίτσα! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Μήπως να με βγάλεις από τη λίστα για να συνεχιστεί; Θα στεναχωρεθω να σπάσω και το σερί 

Όχι δε θα σε βγάλουμε!!! Και δε θα χαλάσει το σερί!!!!! Θέλω θετική σκέψη κορίτσι μου!!! Ποτε δεν ξέρεις το θέλημα του Θεού!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά δεν υπάρχει πιθανότητα...και ειλικρινά σε κάθε προηγούμενη το ήξερα ενστικτωδώς ότι θα είναι θετικό..τεσπά...

Τη Δευτέρα αρχίζω δουλειά...δεν θέλω να πάω σχολείο χαχαχαχαχ μου φαίνεται πολύ περίεργο σαν να μεσολάβησε καλοκαίρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna32 Μπραβο κοριτσι μου!!! Ποτε θα πας για υπερηχο?

@santaloxilo Κοριτσι μου κανε υπομονη!!! Θα πετυχεις!!! Πιστεψε το!!! Μη ξανακανεις τεστ! Περιμενε τη χοριακη σου! Εισαι η επομενη που θα κατεβει στη λιστα!

@Hope19  καλη επιτυχια σου ευχομαι!!! Με πολλα εμβρυακια! 

@dimsea @elena0212  καλη επιτυχια κ σε σας κοριτσια! Καλη εμφυτευση! Περιμενουμε να κατεβειτε κ εσεις στη λιστα!

Καλημερα κοριτσια! Εγω ειμαι λιγο ασχετη οσον αφορα τα 3ης μερας και τις βλαστοκυστες μιας κ ειναι η πρωτη εξωσωματικη, αλλα μαθαινω πολλα απο εσας. Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε ότι με βλαστοκυστες θα παμε αλλα φανταζομαι θα περιμενει να δει κ γενικα πως θα αντιδρασω με τη διεγερση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το υγιές έμβρυο θα πιάσει κατά 80% κ δεν έχει σημασία ποιας μέρας είναι... Αυτό το έχουμε δει πάρα πολλές φορές εδώ μέσα. Ας μην απογοητευουμε η μία την άλλη! Ειδικά σε αυτό το φόρουμ έχουμε διαβάσει τα πάντα, οπότε δεν υπαρχει λόγος να είμαστε απόλυτες! 

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που περιμένουν κ σε όλες μας γενικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2020 at 12:54 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Και πολύ καλός μάλιστα! Και οι κοπέλες εμβρυολόγοι πολύ γλυκές και ευγενικές. Τι να πω, έχω πέσει από τα σύννεφα.

@Dimitra75 σας εξήγησε το λόγο που είπε κάτι τετοιο;

Οχι βέβαια....η υπεύθυνη είναι η χρυστοπικου δημητρα....απορώ πως κοιμούνται σε κρεββάτι οι ανηθικοι κ ασυνείδητοι....αλλά ο Θεόςείναι μεγάλος...εύχομαι να κανω παιδι κ τοτε να τους βρίσω Τουςασχετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά εκανα ετ την Πέμπτη...3ης μερας με ενα 10 αριστο κ ενα 6 πολυ καλο...χοριακη τη πέμπτη σε δύο εβδομάδες...βέβαια παλι δεν μιλησα με εμβρυολογους διότι η Γραμματεία ενημέρωσε το γιατρό κ εφερε αυτος τα report.....δε γινόταν να τσακωθω....τελειωσα στις 13.30 την ετ κ φυγαμε το βραδυ....ευτυχώς τελικά γιατί περάσαμε με το πλοιο των  6 πρωι ενώ το επόμενό λογω καθυστέρησης εφυγε 7 το απόγευμα ....τωρα σπίτι μου κ ξαπλα....ας είναι το τυχερό μου κ να στειλω φωτο στο τριδυμο της συμφοράς μαστρομηνα χρυστοπικου κ πετρο στεφανη....σας φιλω ολες..απλα δεν ειχα ίντερνετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...