Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τη χοριακή σήμερα!!! 660!!!!Τώρα Δευτέρα πάλι... 

Τέλεια !!!!!! Απλά φανταστική ........ . Το ροζ καφέ πως πάει ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τη χοριακή σήμερα!!! 660!!!!Τώρα Δευτέρα πάλι... 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τη χοριακή σήμερα!!! 660!!!!Τώρα Δευτέρα πάλι... 

Τέλεια κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό όλα καλά να πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλήμερα! Δεν έχω πρόβλημα να γράψω όνομα, άλλωστε θα πω μόνο ένα καλό λόγο κ δε θεωρώ ότι αυτό είναι θέμα... Λέγεται Παρτσινεβελος Γιώργος. Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατι πρώτα από όλα είναι άνθρωπος κ θέλει να βοηθήσει. Από εκεί κ πέρα είναι μεθοδικός, προσεκτικός, συνεπής κ ειλικρινής. Δεν θα σου τάξει λαγούς με πετραχιλια αλλά ψάχνει την καλύτερη λύση για κάθε κοπέλα. Φυσικά εδώ έχω ακούσει τα ίδια καλά λόγια κ για άλλους γιατρούς, όπως επίσης κ για το ΝΝΑ. Εγώ απλά λέω τη δική μου εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατί αυτόν γνωρίζω. Σου προτείνω να κάνεις ένα διερευνητικο ραντεβού να τα πείτε κ να δεις πως σου φαίνεται αν σου ταιριάζει. Θεωρώ ότι 90% θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη αλλά πάντα υπάρχει κ η πιθανότητα να μην σου ταιριάζει βρε αδερφέ! Εγώ τον έχω γιατρό πάνω από 10 χρόνια (πολύ πριν την εξωσωματική) κ πότε δεν είδα το παραμικρό που να με κάνει να αμφιβάλλω, όμως πρέπει να δεις κ συ από κοντά... 

Το ιατρείο του είναι Μαρούσι κ εξωσωματική κάνει στο μητέρα. Θα σου στείλω μνμ με την κάρτα του! Επίσης από όσο ξέρω από τα κορίτσια που πήγαν από εδώ είπε κ ένα λογικό κόστος (2600 κάτι αν βάλεις κατάψυξη κ 2300 αν δεν βάλεις). Δλδ θέλω να πω δεν είναι ότι έκανε καλή τιμή σε μένα επειδή με ξέρει... 

@lactaki @ioannastr @Steli @Αναστασία31 είναι κάποια από τα κορίτσια που πάνε κ μπορούν να σου πουν μια ακόμα γνώμη... 

@Lenia1983 εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Αρχικά να σου πω οτι είναι υπερβολικά λεπτομερής, επεξηγηματικός και μεθοδικός. Δε θα σου πει τπτ χωρίς να έχει δει το ιστορικό σου και να το επεξεργαστεί. Επίσης είναι πολύ ανθρώπινος!! Δε θα κοιτάξει να σου πει να κάνεις παραπάνω πράγματα από αυτά που πρέπει να κάνεις πχ για να πάρει λεφτά το Μαιευτήριο. ΠΧ εμείς τώρα πρέπει να κάνουμε εξέταση για τον Covid-19.  Μας είπε λοιπόν, εδώ στο Μητέρα στοιχίζει 120 ευρώ αλλά αν βρείτε κάπου πιο φτηνά, κάντε το. Εμένα το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει. Οτι ώρα και να τον πάρεις, θα σου απαντήσει. Είναι διαθέσιμος 24 ώρες (βασικά δεν πρέπει να κοιμάται.. χαχαχα).. Εγώ πρώτο ραντεβού έκανα μαζί του στο Μητέρα στις 07:30 το πρωί και κάποιες φορές μου απαντάει σε μηνύματα στις 02:00 το βράδυ. Έχει ιατρείο μέχρι αργά, κλείνει ραντεβού και στις 22:00. Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν έχω τίποτα μα τίποτα αρνητικό να πω..

Κάνε ένα ραντεβού μαζί του διερευνητικό και όπως λέει και η @Tokyo, μπορεί εσένα να μη σου κάνει. Δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι σε όλους, προς θεού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τη χοριακή σήμερα!!! 660!!!!Τώρα Δευτέρα πάλι... 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια η χοριακη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

@Lenia1983 εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Αρχικά να σου πω οτι είναι υπερβολικά λεπτομερής, επεξηγηματικός και μεθοδικός. Δε θα σου πει τπτ χωρίς να έχει δει το ιστορικό σου και να το επεξεργαστεί. Επίσης είναι πολύ ανθρώπινος!! Δε θα κοιτάξει να σου πει να κάνεις παραπάνω πράγματα από αυτά που πρέπει να κάνεις πχ για να πάρει λεφτά το Μαιευτήριο. ΠΧ εμείς τώρα πρέπει να κάνουμε εξέταση για τον Covid-19.  Μας είπε λοιπόν, εδώ στο Μητέρα στοιχίζει 120 ευρώ αλλά αν βρείτε κάπου πιο φτηνά, κάντε το. Εμένα το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει. Οτι ώρα και να τον πάρεις, θα σου απαντήσει. Είναι διαθέσιμος 24 ώρες (βασικά δεν πρέπει να κοιμάται.. χαχαχα).. Εγώ πρώτο ραντεβού έκανα μαζί του στο Μητέρα στις 07:30 το πρωί και κάποιες φορές μου απαντάει σε μηνύματα στις 02:00 το βράδυ. Έχει ιατρείο μέχρι αργά, κλείνει ραντεβού και στις 22:00. Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν έχω τίποτα μα τίποτα αρνητικό να πω..

Κάνε ένα ραντεβού μαζί του διερευνητικό και όπως λέει και η @Tokyo, μπορεί εσένα να μη σου κάνει. Δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι σε όλους, προς θεού...

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ είμαι σίγουρη ότι έτσι είναι ο γιατρός όπως ακριβώς τον περιγράφετε. Είναι καλό να έχω απαντήσεις από κορίτσια που ζούμε τα ίδια έχει άλλη βαρυτητα η γνώμη σας και η εμπειρία σας.Θα τον  έχω στα υπόψη μου και εγώ κ ενδεχομένως στα ραντεβού που κλείνω αυτόν τον καιρό να κλείσω και μαζί του να έχω ίδια άποψη όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε.Δεν  θέλω να σας κουράσω περισσότερο....αλλά θα σας κουράσω!!!! Εντυπώσεις από το κέντρο σαν κέντρο και για τους εμβρυολογους;; Συγγνώμη αν το τράβηξα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Papadakis @ioannastr @sokola4 σας ευχαριστώ πολύ!!!!

@Papadakis σήμερα δεν είχα καθόλου!!! Εσύ πώς είσαι??? Μία μέρα έμεινε για καρδούλα!!! 

Καλά δόξα το θεό και εγώ δεν είχα τίποτα σήμερα .... ναι αύριο επιτέλους !!! Αιώνας μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλά δόξα το θεό και εγώ δεν είχα τίποτα σήμερα .... ναι αύριο επιτέλους !!! Αιώνας μου φαίνεται 

Ήρθε η ώρα!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά !! Μη το λες για την ποιότητα!! Έχουμε δει εδώ άριστα έμβρυα να μη δίνουν τίποτα και μέτρια να φέρνουν εγκυμοσύνη!! Να σκέφτεσαι θετικά💕Θέλεις να σε βάλω για χοριακη στο πινακακι;

@santaloxilo γλυκια μου πιστεψε στα εμβρυακια σου και όλα θα πάνε καλά!!! Σου ευχομαι ολοψυχα μια τεράστια χοριακη ο θεος στο χρωστάει😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οσες κανετε εξωσωματική στο ΜΗΤΕΡΑ μιλατε με τους εμβρυολογους;;; εμενα  δεν με αφήνει ο γιατρος...ολο μου λεει οτι κανουν το καλύτερο.....κ έχω αποριες άλυτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra75 σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; Για το μητέρα δεν ξέρω πάντως εμένα μετά την ωοληψια η εμβρυολογος μ ενημέρωνε όχι ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μονο ο γιατρός Δυστυχώς....

εκανα ωοληψια χθες κ τη Πέμπτη ετ.....ισως ο σύζυγός ζήτησει στη γραμματεία την πεμπτη να ειδοποιήσουν εμβρυολογο να μιλήσει....σωστα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια οσες κανετε εξωσωματική στο ΜΗΤΕΡΑ μιλατε με τους εμβρυολογους;;; εμενα  δεν με αφήνει ο γιατρος...ολο μου λεει οτι κανουν το καλύτερο.....κ έχω αποριες άλυτες

Αυτά ειλικρινά δεν τα καταλαβαίνω και πολύ με συγχύζουν .... η εξωσωματική οφείλεται 50 στον γιατρό και 50 στον εμβρυολογο τι πάει να πει κάνουν ότι καλύτερο ;;;;

δινεις τόσα λεφτά απαίτησε πράγματα ..... Σορρυ που τα λέω έτσι αλλά είναι χρόνια στον χώρο από το 2015 και πραγματικά δεν μπορώ να τα ακούω αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Σας ευχαριστω μέσα από την καρδιά μου για το ενδιαφέρον! Μπήκα και ειλικρινά με συγκίνησε.Απο τα τρία εμβρια μας δεν επιβίωσε προς μεταφορά ένα μοριδιο.Οποτε έβαλα ένα μοριδιο και μια βλαστοκυστη.Η εμβριολογος μου είπε ότι έκανε μια μικρή διάνοιξη.Γιαβτα δικά μου δεδομένα κρατάμε μικρό καλάθι όπως μου είπε και η ίδια.Μιλαω πάντα για τα δικά μου το τονίζω μιας και ως τώρα έβαζα άριστες βλαστοκυστες που είχαν κανει χαστινγκ μόνες τους( είναι αυτό το σκάσιμο που κάνουν κ ξεχυλιζουν). Κι η εμβριολογος περιμενε κάπως καλύτερη κατάσταση . Να σας πω την αλήθεια δεν αισιόδοξο και σας το λέω με πάσα ειλικρινια.Πιστευω ότι θα είναι αρνητικό.Δεν έβαλα καλά εμβρια ωστόσο αυτά είχα αυτά έβαλα.Κλεινει ενας μεγάλος κύκλος για μένα κορίτσια πολλών χρόνων κ ταλαιπωρίας απογοητεύσεων αλλά και χαράς.Δε σας κρύβω ότι το χρόνο που καθόμουν ξαπλωμένη κοιτούσα γύρω γύρω και προσπαθούσα να συγκρατήσω κάθε εικόνα από το χειρουργείο αφού δεν θα το ξαναδώ...( Ευελπιστώ και κανένα άλλο βέβαια έκτος εξωσωματικών). Ευχαρίστησα ένα προς ένα τα μέλη της μονάδας.Πραγματικα όσοι είστε ένστολοι και δικαιουσε έχω μόνο τα καλύτερα να πω για το Ναυτικό Νοσοκομείο.Απο φάρμακα έχω vasklor 3 φορές τη μέρα και prolutex την 2,5,7,10 μέρα. Φιλισιν και από την αιματολογο ινοχεπ σαλοσπιρ και πρεζολον.Αυτα τα νέα μου.Τεστ μου είπε σε δύο βδομάδες αλλά του είπα αποκλείεται 10η μέρα θα πάω .Αυτά

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση καθώς και εγώ προσπαθούσα γι το δεύτερο και έκανα 10 ετ για να πάρω θετική χοριακη .... 

αυτο που θελω μα σου πω είναι ότι η εμβρυοκογος μου εδώ 40 τις εκατό . Το ένα ήταν 5bb και το άλλο 5bc .....Και το ενδομήτριο με ζημιά από έναν καλό γυναικολόγο που ειχα....:/

δεν παίζει ρόλο μόνο το έμβρυο αλλά και το ενδομήτριο !!!! Συνδυασμός ..... 

εγβ αυτή την φορά είπα δεν παίζει για κανένα λόγο .... έκανα λοιπόν την ζωή μου ...

Πήγα στις κολλητές μου έσκυψα επαιζα

καπνισα ήπια έκανα τα πάντα ...... ( μην φανταστείτε κατάχρηση ) αλλά είπα εάν ήταν φυσιολογικά δεν θα το ήξερα .....

Πήγα για δουλειά και κουβάλησα πράγματα ... που άλλες φορές ούτε την τσάντα μου δεν κουβαλούσα ...... 

αυτα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 😍

Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία. υπάρχει κάποια κοπέλα που ξεκινάει τον Ιούλιο???

Έτσι για συμπαράσταση ☹️☹️ ρωτάω ευχαριστώ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια οσες κανετε εξωσωματική στο ΜΗΤΕΡΑ μιλατε με τους εμβρυολογους;;; εμενα  δεν με αφήνει ο γιατρος...ολο μου λεει οτι κανουν το καλύτερο.....κ έχω αποριες άλυτες

Εγώ όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ είμαι σίγουρη ότι έτσι είναι ο γιατρός όπως ακριβώς τον περιγράφετε. Είναι καλό να έχω απαντήσεις από κορίτσια που ζούμε τα ίδια έχει άλλη βαρυτητα η γνώμη σας και η εμπειρία σας.Θα τον  έχω στα υπόψη μου και εγώ κ ενδεχομένως στα ραντεβού που κλείνω αυτόν τον καιρό να κλείσω και μαζί του να έχω ίδια άποψη όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε.Δεν  θέλω να σας κουράσω περισσότερο....αλλά θα σας κουράσω!!!! Εντυπώσεις από το κέντρο σαν κέντρο και για τους εμβρυολογους;; Συγγνώμη αν το τράβηξα πολύ

το μητέρα έχει από τα πιο καλά εμβρυολογικά κ επικεφαλής είναι ενας εξαιρετικός εμβρυολόγος. Σε αυτό το θέμα έμεινα επίσης ευχαριστημένη. Από εκεί και πέρα το κέντρο είναι καλό αλλά δεν παύει να είναι ένα μεγάλο νοσοκομείο με τις αναμονές του κλπ. Δεν έχω κάτι αρνητικό να γράψω. Γενικά κινούνται αρκετά γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τη χοριακή σήμερα!!! 660!!!!Τώρα Δευτέρα πάλι... 

Όλα βαίνουν καλώς... απόλαυσε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@santaloxilo γλυκια μου πιστεψε στα εμβρυακια σου και όλα θα πάνε καλά!!! Σου ευχομαι ολοψυχα μια τεράστια χοριακη ο θεος στο χρωστάει😍

Ευχαριστώ για τις ευχές! Ο Θεοτόκης με έχεικανει μανούλα μια φορά κ τον ευγνωμονώ..τώρα ας γίνει ότι θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια οσες κανετε εξωσωματική στο ΜΗΤΕΡΑ μιλατε με τους εμβρυολογους;;; εμενα  δεν με αφήνει ο γιατρος...ολο μου λεει οτι κανουν το καλύτερο.....κ έχω αποριες άλυτες

Δε ξερω για το Μητερα αλλα θεωρω οτι θα σε παρουν απο το εμβρυολογικο για να σου πουνε την εξελιξη των εμβρυων σου ,αυτο πιστευω ειναι και η σωστη τακτική..αν οχι φυσικα και να απαιτησετε να μιλησετε ωστε να λυθουν ολες σου οι αποριες ! με το καλο η ετ αναμενουμε τα καλυτερα νεα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η santaloxilo είπε:

Ευχαριστώ για τις ευχές! Ο Θεοτόκης με έχεικανει μανούλα μια φορά κ τον ευγνωμονώ..τώρα ας γίνει ότι θελει

Αχ τόσο αλήθεια ..... όλα θα πάνε καλά όμως !!!!! Εγώ ειμαο σίγουρη ... άνοιξα αυτό το θέμα θετικά και θα είναι για όλες θετική η χοριακη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση καθώς και εγώ προσπαθούσα γι το δεύτερο και έκανα 10 ετ για να πάρω θετική χοριακη .... 

αυτο που θελω μα σου πω είναι ότι η εμβρυοκογος μου εδώ 40 τις εκατό . Το ένα ήταν 5bb και το άλλο 5bc .....Και το ενδομήτριο με ζημιά από έναν καλό γυναικολόγο που ειχα....:/

δεν παίζει ρόλο μόνο το έμβρυο αλλά και το ενδομήτριο !!!! Συνδυασμός ..... 

εγβ αυτή την φορά είπα δεν παίζει για κανένα λόγο .... έκανα λοιπόν την ζωή μου ...

Πήγα στις κολλητές μου έσκυψα επαιζα

καπνισα ήπια έκανα τα πάντα ...... ( μην φανταστείτε κατάχρηση ) αλλά είπα εάν ήταν φυσιολογικά δεν θα το ήξερα .....

Πήγα για δουλειά και κουβάλησα πράγματα ... που άλλες φορές ούτε την τσάντα μου δεν κουβαλούσα ...... 

αυτα ....

Σε ευχαριστώ για τις ευχές.Στη δική μου περίπτωση δεν είναι το ίδιο.Ειχα πάντα θετική το ενδομήτριο μου δεν είχε ποτέ θέμα.Ειναι καθαρά θέμα εμβριων.κ γενικά εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι το μεγαλύτερο ποσοστό στην εξωσωματικη για αυτό κ με δανεικά μένουν αμέσως σχεδόν όλες κ σε δισυμα.Εγω σε καμία εμβριομεταφορα δεν έμεινα ξαπλα..ακολουθουσα τη συμβουλή του πρώτου μου γιατρού ( κ δικού σου).Διαβασα που πέτυχες κ χαίρομαι ειλικρινά για αυτό.Εγω έφυγα από εκεί με την χειρότερη των εντυπώσεων από όσους περασα.Θα είχα δέκα παιδιά ως τώρα αν δε έχανα χρόνο κ κυρίως χρήμα εκεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Εμενα μονο ο γιατρός Δυστυχώς....

εκανα ωοληψια χθες κ τη Πέμπτη ετ.....ισως ο σύζυγός ζήτησει στη γραμματεία την πεμπτη να ειδοποιήσουν εμβρυολογο να μιλήσει....σωστα;;;

Το μητέρα έχει τον κύριο Τριανταφύλλου εμβριολογο.Θεωρειται από τους κορυφαίους στο χώρο του.Εγω τον γνώρισα όταν αποφάσισα να κάνω εξωσωματικη στο Ρέα αλλά ήταν το διάστημα που έφυγε( δε σου κρύβω ότι για τον εμβριολογο διάλεξα μονάδα) . Είναι ένα ευγενεστατος κύριος.Δεν υπάρχει περίπτωση να σου αρνηθεί.Φυσικα να το ζητήσεις κ να τον δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...