Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ξερω κι εγω γτ ; Πολλα τα ψαχνουμε και μονες μας μη νομιζεις! Ευτυχως υπάρχετε εσεις και δε παμε σα τα πρόβατα προς σφαγή! 

να κανεις εξετασεις για θυρεοηδη οταν εχεις θεμα με ινσουλινη ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ.Κανε και εναν υπερηχο θυρεοηδους.Γραφονται ολα αυτα,δε κοστιζουν.Γενικα τραβα σε εναν ενδοκρινολογο αμεσως οι γυναικολογοι που το παιζουν λιγο απ ολα δεν ειναι σαφεις.Αλλο ο ουρολογος ανδρολογος,αλλο ο ενδοκρινολογος.Το λεω γιατι εχω διαβασει εδω γυναικολογους να ασχολουνται με ολα,να κοιτανε και να συμβουλευουν φαρμακευτικα αντρες και σπερμοδιαγραμματα,αστα βαρεσαν το κεφαλι τους πολλες.Το καθε προβλημα θελει ην ειδικοτητα του.Αυτη τη συμβουλη δινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νικολίνι είπε:

να κανεις εξετασεις για θυρεοηδη οταν εχεις θεμα με ινσουλινη ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ.Κανε και εναν υπερηχο θυρεοηδους.Γραφονται ολα αυτα,δε κοστιζουν.Γενικα τραβα σε εναν ενδοκρινολογο αμεσως οι γυναικολογοι που το παιζουν λιγο απ ολα δεν ειναι σαφεις.Αλλο ο ουρολογος ανδρολογος,αλλο ο ενδοκρινολογος.Το λεω γιατι εχω διαβασει εδω γυναικολογους να ασχολουνται με ολα,να κοιτανε και να συμβουλευουν φαρμακευτικα αντρες και σπερμοδιαγραμματα,αστα βαρεσαν το κεφαλι τους πολλες.Το καθε προβλημα θελει ην ειδικοτητα του.Αυτη τη συμβουλη δινω.

Όχι οχι ο εξως σε ενδοκρινολόγο με εστειλε δε μου τα εδωσε αυτος. Κι εκεινη ειπε για το Glucophage κ επειδη εχω θυρεοειδη ειναι εντελως ρυθμισμένος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Όχι οχι ο εξως σε ενδοκρινολόγο με εστειλε δε μου τα εδωσε αυτος. Κι εκεινη ειπε για το Glucophage κ επειδη εχω θυρεοειδη ειναι εντελως ρυθμισμένος ..

Μπραβο κοριτσαρα μου μια χαρα θα τα πας τωρα!

ολα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Θα σου πω την περιπτωση μου να καταλαβεις.Εχω πολυκυστικες.Εαν δεν τις διορθωσεις,πας σα το προβατο σε σφαγη.Γιατι δεν κανεις καλη οωρηξια,οχι καλα ωαρια.Ψαχνει ο γιατρος να σε διορθωσει.Ζηταει ο γυναικολογος καποιες αρχικες και μετα ο ενδοκρινολογος εξεζητημενες.Ο γυναικολογος δε μπορει και δεν ειναι υπευθυνος για τις πολυκυστικες,Λαθος μεγαλο.Οι πολυκιστικες ειναι ορμονικη διαταραχη και υπευθυνος ειναι μονο ο ενδοκρινολογος.Αυτοι για πλακα ζητανε τετοιες.Εμενα ο γυναικολογος ζητησε καμπυλη ζαχαρου και ο ενδοκρινολογος καμπυλη ινσουλινης.Το ζητουμενο ειναι οτι αν εχεις θεμα πρεπει να το διορθωσεις πριν πας για εξωσωματικη αλλιως μειωνεις μονη σου τις πιθανοτητες.

Εγώ έχω πάει σε 2 ενδοκρινολόγους και κανεις δεν μου ζήτησε καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης! Εσένα σου τα ζητήσανε γιατί είδαν κάτι ή γιατί πρέπει να γίνονται έτσι κι αλλιώς σε όλες τις γυναίκες πριν την εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει αλλά σε ομάδες εξωσωματικής στο facebook αναφέρουν κοπέλες ότι στην αναζήτηση του cyclacur στα φαρμακεία τους λένε να προμηθευτούν και utrgogestan.Ξερει καμία κάτι τέτοιο;

Δε ξέρω γιατί το είπαν αυτό! Utrogestan υπάρχει κ σε πολλές μορφές! Δεν υπάρχει θέμα! Με τα cyclacur υπάρχει που καταργήθηκαν για κάποιο καιρό και δε ξέρουμε πότε η Bayer θα ξαναπαραξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Νικολίνι,στο κέντρο που είμαι μου είπαν να βρω τουλάχιστον 20 κουτια cyclacur γιατι θα μπω Μάιο ξανά στη διαδικασία.Πηρα και εγώ στο δικό μου νομο σε φαρμακεία πριν λίγο και μου είπαν ότι όντως είναι σε έλλειψη και τα utrgogestan.Τωρα για το αν τα χρειαστώ δεν γνωριζω  δεν μου είπαν  γι'αυτα.Απλα είπα να ρωτήσω αν ξέρει καποια κοπελα

Κι εμένα μου ζήτησε πολλά! Μου πε για τα ντιβινα αλλα ουτε αυτα υπαρχουν! Και δε μου συνεστησε κανενα αλλο! Οποτε βρηκα εγω απο Γερμανια και πηρα ακριβως σαν τα σικλακουρ τα οποια κ συμφωνησε ο γιατρος! Παντως για utrogestan να ξερεις δεν υπαρχει ελλειψη! Γιατι στο ειπε ο φαρμακοποιος σου δεν το ξερω! Δουλεύω σε φαρμακαποθηκη κ το ξερω απο πρωτο χερι! Υπαρχουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ έχω πάει σε 2 ενδοκρινολόγους και κανεις δεν μου ζήτησε καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης! Εσένα σου τα ζητήσανε γιατί είδαν κάτι ή γιατί πρέπει να γίνονται έτσι κι αλλιώς σε όλες τις γυναίκες πριν την εξωσωματική;

Στη μοναδα μου μου δοσαν ενα χαρτι οταν ηταν να ξεκινησω με τις απαιτουμενες εξετασεις ηταν μεσα η καμπυλη.Ο γιατρος μου την ζητα απ ολες πριν το πρωτο ραντεβου στην μοναδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@skorpina78,εγώ βρήκα cyclacur στην Κύπρο.Οσο για utrgogestan Κατερίνη που πήρα τηλ σε κάποια φαρμακεία μου είπαν έλλειψη στις αποθήκες.Ισως σε πιο μεγάλες πόλεις είναι διαφορετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Στη μοναδα μου μου δοσαν ενα χαρτι οταν ηταν να ξεκινησω με τις απαιτουμενες εξετασεις ηταν μεσα η καμπυλη.Ο γιατρος μου την ζητα απ ολες πριν το πρωτο ραντεβου στην μοναδα.

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις απαντήσεις σου! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κι εμένα μου ζήτησε πολλά! Μου πε για τα ντιβινα αλλα ουτε αυτα υπαρχουν! Και δε μου συνεστησε κανενα αλλο! Οποτε βρηκα εγω απο Γερμανια και πηρα ακριβως σαν τα σικλακουρ τα οποια κ συμφωνησε ο γιατρος! Παντως για utrogestan να ξερεις δεν υπαρχει ελλειψη! Γιατι στο ειπε ο φαρμακοποιος σου δεν το ξερω! Δουλεύω σε φαρμακαποθηκη κ το ξερω απο πρωτο χερι! Υπαρχουν!!

Tα estopause αντικαθιστουν τα σικλακουρ.Ετσι μου ειπαν που ρωτησα.Αυτα υπαρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Tα estopause αντικαθιστουν τα σικλακουρ.Ετσι μου ειπαν που ρωτησα.Αυτα υπαρχουν.

Ποιόν ρώτησες; Τον γιατρό σου ή τον φαρμακοποιό σου; Ο γιατρός σου θα σου πει! Γιατί εχουν σημασια τα mg! Ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Ποιόν ρώτησες; Τον γιατρό σου ή τον φαρμακοποιό σου; Ο γιατρός σου θα σου πει! Γιατί εχουν σημασια τα mg! Ολα!

Ειχα αγχωθει με αυτα που γραφανε εδω,και πηγα και τον βρηκα στη κλινικη και ρωτησα τι θα γινει με τα σικλακουρ.Αφου με μαλωσε γιατι ουδεπωτε μου ειπε να τα παρω,μου ειπε οτι δε θα τα χρειαστω και εξηγησε το λογο που δε τα χρειαζονται ολες,μου εξηγησε οτι πρωτον υπαρχουν αλλα 2 το ενα ηταν το εστοποζ,δευτερον ακομα και αυτα να μην υπηρχαν υπαρχουν γενοσημα με οιστραδιολη και οτι υπαρχουν διαταξεις ασφαλειας οι οποιες αναγκαζουν το κρατος να παιρνει τουλαχιστον 2 ακομα σκευασματα με την ιδια δραστικη ουσια(τα ειπα επι λεξη).Ετσι δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να θες κατι και να μην υπαρχει.Επισης μου ειπε οτι θα χρειαστω ουτροτζεσταν αλλα δεν υπαρχει ελλειψη.Ακομα και να υπηρχε και σε αυτο υπαρχουν παρομοια.Τζαμπα αγχωθηκα και θα πρεπει να προσεχουμε λιγο μην σπερνουμε τον πανικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! ☺️ Γνωρίζει καμία κοπέλα κάτι για τους αιματολόγους Χατζή και Αναγνώστου; Αν ναι παρακαλώ ας μου στείλει κάτι εδώ ή σε μήνυμα. Ψάχνω καλό αιματολόγο. Έχω διαβάσει για τις Τσεκούρα και Λευκού πολύ καλά λόγια. Αλλά με την μεν Τσεκούρα μια φορά που προσπάθησα να κλείσω ραντεβού ήταν αδύνατο. Για τη δε Λευκού έχω καταλάβει ότι δεν αναλαμβάνει τώρα νέες ασθενείς από Αθήνα. Και για άλλον αιματολόγο εάν έχετε κάποιον καλό να μου προτείνετε θα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη η πρότασή σας! Ευχαριστώ!!

Ο Αναγνωστου είναι ο δικός μου αιματολογος και είναι κορυφαίος! Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένη κι επίσης είναι και πολύ καλός άνθρωπος.. Μπορείς να συζητήσεις τα πάντα μαζί του. Σου εξηγεί κάθε εξέταση που κάνεις μαζί με τα αποτελέσματα.  Αν δεν καταλάβεις κάτι σου το ξαναλεει μέχρι να το εμπεδωσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Ο Αναγνωστου είναι ο δικός μου αιματολογος και είναι κορυφαίος! Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένη κι επίσης είναι και πολύ καλός άνθρωπος.. Μπορείς να συζητήσεις τα πάντα μαζί του. Σου εξηγεί κάθε εξέταση που κάνεις μαζί με τα αποτελέσματα.  Αν δεν καταλάβεις κάτι σου το ξαναλεει μέχρι να το εμπεδωσεις! 

Τελεια, σ'ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ τα cyclacur τα βρήκα στην Κύπρο. Αν έχετε κάποιον γνωστό εκεί πείτε του να ρωτήσει μήπως βρει. Αλλιώς σίγουρα οι γιατροί θα προτείνουν εναλλακτικές.

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα αν το έχει ψάξει καμία... Τα prezolon στο πρώτο 3μηνο της κύησης είναι ασφαλή για το έμβρυο;; Στην επόμενη εμβρυομεταφορά μου κατεψυγμένων εμβρύων που μαλλον θα ειναι τον Ιούνιο ο γιατρός μου ανέφερε ότι είναι πιθανό να τα πάρω. Έχω διάβασει κάποια πράγματα μέσα στο φόρουμ για προβλήματα ανάπτυξης σε μωρά των οποίων οι μητέρες έπαιρναν κορτιζόνη στην αρχή της κύησης και έχω αγχωθεί... Τι γνωρίζετε σε σχέση με αυτό; 

Επίσης, το διάστημα πριν την εμβρυομεταφορά τι παίρνετε από βιταμίνες/συμπληρώματα; Εγώ παίρνω βιταμίνη D και filicine, και λεβοθυροξίνη για να ρίξω την TSH. Πιστεύετε ότι βοηθάει κάποιο επιπλέον συμπλήρωμα; Πχ Ω3, Β12;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια κι εγώ τα cyclacur τα βρήκα στην Κύπρο. Αν έχετε κάποιον γνωστό εκεί πείτε του να ρωτήσει μήπως βρει. Αλλιώς σίγουρα οι γιατροί θα προτείνουν εναλλακτικές.

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα αν το έχει ψάξει καμία... Τα prezolon στο πρώτο 3μηνο της κύησης είναι ασφαλή για το έμβρυο;; Στην επόμενη εμβρυομεταφορά μου κατεψυγμένων εμβρύων που μαλλον θα ειναι τον Ιούνιο ο γιατρός μου ανέφερε ότι είναι πιθανό να τα πάρω. Έχω διάβασει κάποια πράγματα μέσα στο φόρουμ για προβλήματα ανάπτυξης σε μωρά των οποίων οι μητέρες έπαιρναν κορτιζόνη στην αρχή της κύησης και έχω αγχωθεί... Τι γνωρίζετε σε σχέση με αυτό; 

Επίσης, το διάστημα πριν την εμβρυομεταφορά τι παίρνετε από βιταμίνες/συμπληρώματα; Εγώ παίρνω βιταμίνη D και filicine, και λεβοθυροξίνη για να ρίξω την TSH. Πιστεύετε ότι βοηθάει κάποιο επιπλέον συμπλήρωμα; Πχ Ω3, Β12;

Στην Κύπρο έχω πάρει τηλ. σε όλα τα φαρμακεία...δεν υπάρχουν πλέον ούτε εκει Cyclacur έχουν εξαντληθεί! Όσες πρόλαβαν πρόλαβαν...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ριρίκα,και τι γίνεται στην περίπτωση που κάποια κοπέλα ήδη βρίσκεται στη διαδικασία και χρειάζεται κάθε μέρα το λιγότερο 2 χάπια;Και εγώ Κύπρο βρήκα αλλά λίγα και τιμή στα ύψη.Υπαρχουν κάποια φαρμακεία Αθήνα που φτιαχνουν χάπια αλλά πώς θα ξέρουμε αν είναι δραστικά,πόση ποσότητα έχουν στις αποθήκες και παράγουν;Μήπως κάτι κρύβεται πίσω από όλο αυτό;Έχουμε το άγχος της εξωσωματικής με όλο αυτό που περνάμε και τώρα να σου λένε για έλλειψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Ριρίκα,και τι γίνεται στην περίπτωση που κάποια κοπέλα ήδη βρίσκεται στη διαδικασία και χρειάζεται κάθε μέρα το λιγότερο 2 χάπια;Και εγώ Κύπρο βρήκα αλλά λίγα και τιμή στα ύψη.Υπαρχουν κάποια φαρμακεία Αθήνα που φτιαχνουν χάπια αλλά πώς θα ξέρουμε αν είναι δραστικά,πόση ποσότητα έχουν στις αποθήκες και παράγουν;Μήπως κάτι κρύβεται πίσω από όλο αυτό;Έχουμε το άγχος της εξωσωματικής με όλο αυτό που περνάμε και τώρα να σου λένε για έλλειψη.

μιλα με το γιατρο σου να σου πει να παρεις αλλο παρομοιο με δραστικη την οιστραδιολη,τοσα υπαρχουν οπως το εστοποζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Ριρίκα,και τι γίνεται στην περίπτωση που κάποια κοπέλα ήδη βρίσκεται στη διαδικασία και χρειάζεται κάθε μέρα το λιγότερο 2 χάπια;Και εγώ Κύπρο βρήκα αλλά λίγα και τιμή στα ύψη.Υπαρχουν κάποια φαρμακεία Αθήνα που φτιαχνουν χάπια αλλά πώς θα ξέρουμε αν είναι δραστικά,πόση ποσότητα έχουν στις αποθήκες και παράγουν;Μήπως κάτι κρύβεται πίσω από όλο αυτό;Έχουμε το άγχος της εξωσωματικής με όλο αυτό που περνάμε και τώρα να σου λένε για έλλειψη.

@Μαρία Μαχεγώ ήταν να κάνω εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο και ο γιατρός μου που με παρακολουθεί εδώ στην Πόλη μου δεν με άφησε να το κάνω...θα περιμένω μήπως κυκλοφορίσουν τα Divina τον επόμενο μήνα για να κάνω την εμβρυομεταφορα! Είναι τελείως αντίθετος με τα φτιαχτά αυτά χάπια που κυκλοφορούν σε κάποια φαρμακεία, καθώς λέει είναι χάπια τα οποία δεν έχουν πάρει καν έγκριση από τον ΕΟΦ...και βέβαια δεν έχει άδικο! Βέβαια κάποιες κοπέλες που ήδη τα χρειάζονται καθημερινά, αναγκαστικά καταφεύγουν σε αυτή τη λύση! Πατάνε στην ανάγκη του κοσμάκη και κερδοφορούν δυστυχώς εις βάρος του! Γενικά η κατάσταση στην Ελλάδα είναι επιηκώς τραγική!!! Ο Θεός να βάλει το χέρι του και να βοηθήσει εμάς και λόγο τον κόσμο...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

@Μαρία Μαχεγώ ήταν να κάνω εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο και ο γιατρός μου που με παρακολουθεί εδώ στην Πόλη μου δεν με άφησε να το κάνω...θα περιμένω μήπως κυκλοφορίσουν τα Divina τον επόμενο μήνα για να κάνω την εμβρυομεταφορα! Είναι τελείως αντίθετος με τα φτιαχτά αυτά χάπια που κυκλοφορούν σε κάποια φαρμακεία, καθώς λέει είναι χάπια τα οποία δεν έχουν πάρει καν έγκριση από τον ΕΟΦ...και βέβαια δεν έχει άδικο! Βέβαια κάποιες κοπέλες που ήδη τα χρειάζονται καθημερινά, αναγκαστικά καταφεύγουν σε αυτή τη λύση! Πατάνε στην ανάγκη του κοσμάκη και κερδοφορούν δυστυχώς εις βάρος του! Γενικά η κατάσταση στην Ελλάδα είναι επιηκώς τραγική!!! Ο Θεός να βάλει το χέρι του και να βοηθήσει εμάς και λόγο τον κόσμο...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!!

μιλα με το γιατρο σου να σου πει να παρεις αλλο παρομοιο με δραστικη την οιστραδιολη,τοσα υπαρχουν οπως το εστοποζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σικλακούρ μπορεί να μας τελείωσε,αλλα μην τρομάζετε υπάρχουν ένα σωρό παρόμοια.Ρωτήστε το γιατρό σας και μην πανικοβαλεστε.

Untitled.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Νικολίνι,μου έχουν πει και κάποια άλλα με την ίδια ουσία.Αλλα για τα φτιαχτά όπως λες είναι αντίθετος.

Γιατι ποιος σου ειπε να παρεις φτιαχτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νικολίνι,προσωπικά εμένα δεν μου είπαν στο κέντρο που είμαι να πάρω τα φτιαχτά.Γνωστή μου αλλά και άλλες κοπέλες που ήδη βρίσκονται στη διαδικασία αναγκάζονται να τα πάρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Νικολίνι,προσωπικά εμένα δεν μου είπαν στο κέντρο που είμαι να πάρω τα φτιαχτά.Γνωστή μου αλλά και άλλες κοπέλες που ήδη βρίσκονται στη διαδικασία αναγκάζονται να τα πάρουν.

Με συγχωρεις αλλα κατι δεν κολλαει στην ιστορια.Υπαρχουν τοσα παρομοια εχω ρωτησει το γιατρο μου.Ποιος ο λογος να μην παρουν ενα παρομοιο και παιρνουν απο αυτα που φτιαχνει ο κυρ τακης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...