Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Μπράβο σου! Με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!! Ευχομαι σιγά σιγά να σε ακολουθήσουμε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η condios είπε:

Ενημέρωσε σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πόσο κοστίζουν αυτά τα divina , αν γράφονται και αν όντως είναι αντίστοιχα με τα cyclacur. 😘😍

Καλησπέρα, επειδη τα φάρμακα είναι ο τομεας της δουλειάς μου,το divina είναι αντίστοιχα των cyclacur, κοστίζουν γύρω στα 3 ευρώ περίπου αν δεν κάνω λαθος και μακάρι να υπάρχουν άφθονα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Μπραβο μπραβο μπραβο!!! Σου ευχομαι να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω και ειπα κι εγω να πω την ιστορια μου( καποιες ισως τα εχουμε ξαναπεί) . 
Εν συντομία λοιπον, 3 σπερματενχύσεις τιποτα. Σεπτεμβρη του 2020 1η εξωσωμ. στον Π γιατι αφου οι εξετασεις μ ηταν οκ κ του αντρα μ ειπαμε να παμε εκει τσακ μπαμ να γινει. 3 έμβρυα 5ης μέρας φρέσκα βαλαμε τιποτα 0 χοριακη. Υστεροσκοπιση, ngs ολα καλα. Ιανουαριο 2η εξως. Κατεψυγμένα 3 έμβρυα 3ης μέρας. Παλι Ο χοριακη. 
εγω να πεσω να πεθανω λεω τωρα; Να παω σε αιματολογο, να κανω κι αλλες εξετσεσεις; Προεμφυτευτικο; Μου λεει οχι οχι παμε για την 3η εξως. Δε μπορουσα ομως ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι δε φταιει κατι ή αν φταιει. Να διορθωθεί. Τεσπα παω τα κανω ολα και αιματολογικά (Λευκού) , ενδοκρινολόγο, ξανα ορμονικές, καλλιέργεια, ο αντρας μου ξανα ολα απο την αρχη και ολα ειναι καλα! 
μ Δεν ξερω τι να φταιει, δεν ξερω αν θα μοορω να γινω μαμα, δε ξερω αν αντέξω αλλη αποτυχία 🥺ζητω συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο 😞

Λυπάμαι πολυ για την ταλαιπωρία σου... Καλά έκανες κ το εψαξες παλι! Ίσως είναι θέμα τυχης! Υπομονή, δυναμη και προχωρα! Καλη επιτυχία σου ευχομαι και να είναι η τελευταία σου φορά! Με το καλό να μας ανακοινώσεις συντομα τα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Λυπάμαι πολυ για την ταλαιπωρία σου... Καλά έκανες κ το εψαξες παλι! Ίσως είναι θέμα τυχης! Υπομονή, δυναμη και προχωρα! Καλη επιτυχία σου ευχομαι και να είναι η τελευταία σου φορά! Με το καλό να μας ανακοινώσεις συντομα τα ευχάριστα! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Επειδη εχω μπερδευτει ευχομαι και σε σενα συντομα ή αν εισαι ηδη ευλογημενη εγκυμοσυνη κοριτσι μου! 🍒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @Taselenaμου είμαστε οι επόμενες !! Μακάρι να έχουμε καλα αποτελέσματα αν και φοβάμαι πολυ καθώς ειναι η πρώτη μου προσπάθεια και κραταω μικρό καλάθι! @I want a babyπολλα συγχαρητήρια 👏🏼👏🏼👏🏼 Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Μακάρι όλα τα κορίτσια εδω να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή και άμεσα .. δεν αντέχω αλλο τις ενέσεις 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Φυσικά κ θα αντέξεις! Τι είναι αυτά που σκέφτεσαι; Κ μόνο που μπήκες στην διαδικασία αυτή κάτι λέει! Πως είσαι δυνατή κ πως το θέλεις πολύ! Κ ξέρεις πως όταν κάτι θέλεις πολύ ποιος συνομωτεί ε; Όλο το σύμπαν! 

Είμαστε με τον ίδιο γιατρό. Για το era test δεν σου μίλησε; Δεν σου ζήτησε να το κάνεις μήπως κάπου εκεί το χάνετε; Δεδομένου ότι απ´ότι λες τα έχεις κάνει όλα τα άλλα; Τι ηλικία έχεις; 

Είμαι 37 τον αλλο μηνα μου ειπε να παιξουμε με τα έμβρυα δλδ 5 η σ μερα δεν εδωσε εγκυμοσυνη, 3ης δεν εδωσε και μ ειπε 4ης τωρα μηπως αυτο ευθύνεται... we will see soon 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η soudim είπε:

Καλησπέρα σας!!! Είμαστε και εμείς από τα ατυχα ζευγάρια που προσπαθούν πολλά χρόνια για μωράκι αλλά τίποτα. Πρόσφατα επισκέφτηκαμε ένα κέντρο υπογονιμοτητας στη Πάτρα που μένουμε και κάνοντας μόνο ένα κολπικό υπέρηχογράφημα και διχω; κάποιες εξετάσεις περαιτέρω μας είπε να πάμε από εβδομάδα με 3000 στο χέρι για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με ξένα ωάρια. Λόγω ηλικίας μας είπε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες με δικά μου ωάρια και ότι εφαρμόζοντας αυτή τη μέθοδο θα είχαμε σχεδόν σίγουρο αποτέλεσμα. Το συνολικό κόστος θα ήταν 5000 ευρώ. Δε θα έπρεπε να προχωρήσει σε κάποιες εξετάσεις; Ποιες είναι αυτές; Ξέρει κάποια να μου πει κάποιο κέντρο γονιμοτητας στη Πάτρα; 

Απαράδεκτος ο γιατρός! Τρέχα για αλλου γρήγορα... Ψαξε στην Αθήνα γιατρους κ κέντρα και κάνε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικες, αμη, θυροειδή, υστεροσαλπιγγογραφια, θρομβοφιλια (με επίσκεψη σε αιματολογο - τα κορίτσια εδώ έχουν να σου προτεινουν κ γιατρους-), κυστική ίνωση, τεστ παπ κ καλλιεργεια κολπικού υγρού για τυχόν μικρόβια, σπερμοδιαγραμμα με καλλιέργεια (σε εξειδικευμένο κέντρο κ οχι σε ένα απλό διαγνωστικό), ορμονολογικες ο άντρας σου κ triplex όρχεων. Επίσης με τον γυναικολόγο σου ή με τον εξωσωματικο σου μπορείτε να κάνετε μια υστεροσκοπηση για να δείτε τυχόν ανωμαλίες της μητρας, πολυποδες κλπ.  Σορρυ αν σε τρόμαξα με όλες αυτές τις εξετάσεις... Τη θρομβοφιλια κ την κυστική ίνωση μερικοί γιατροί τη ζητούν μετά από αποτυχημένη προσπαθεια, αλλά να ξέρεις ότι είναι απαραίτητες κ για τον προγεννητικό έλεγχο. Επίσης μερικοί γιατροί ζητάνε κ καρυοτυπο ζεύγους. Καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Ότι απορίες έχεις γραψε και θα σε βοηθήσουμε ολες, όσο κ ότι ξέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Τέλειο το νούμερο!! Με το καλό μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Επειδη εχω μπερδευτει ευχομαι και σε σενα συντομα ή αν εισαι ηδη ευλογημενη εγκυμοσυνη κοριτσι μου! 🍒

Λογικό να έχεις μπερδευτεί με τόσα κορίτσια εδώ μέσα! Δυστυχώς δεν είμαι ακόμα έγκυος και εγώ στον αγώνα όπως τα υπόλοιπα κορίτσια! Ωραία τα κερασακια! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Απαράδεκτος ο γιατρός! Τρέχα για αλλου γρήγορα... Ψαξε στην Αθήνα γιατρους κ κέντρα και κάνε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικες, αμη, θυροειδή, υστεροσαλπιγγογραφια, θρομβοφιλια (με επίσκεψη σε αιματολογο - τα κορίτσια εδώ έχουν να σου προτεινουν κ γιατρους-), κυστική ίνωση, τεστ παπ κ καλλιεργεια κολπικού υγρού για τυχόν μικρόβια, σπερμοδιαγραμμα με καλλιέργεια (σε εξειδικευμένο κέντρο κ οχι σε ένα απλό διαγνωστικό), ορμονολογικες ο άντρας σου κ triplex όρχεων. Επίσης με τον γυναικολόγο σου ή με τον εξωσωματικο σου μπορείτε να κάνετε μια υστεροσκοπηση για να δείτε τυχόν ανωμαλίες της μητρας, πολυποδες κλπ.  Σορρυ αν δε τρόμαξα με όλες αυτές τις εξετάσεις... Τη θρομβοφιλια κ την κυστική ίνωση μερικοί γιατροί τη ζητούν μετά από αποτυχημένη προσπαθεια, αλλά να ξέρεις ότι είναι απαραίτητες κ για τον προγεννητικό έλεγχο. Επίσης μερικοί γιατροί ζητάνε κ καρυοτυπο ζεύγους. Καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Ότι απορίες έχεις γραψε και θα σε βοηθήσουμε ολες, όσο κ ότι ξέρουμε! 

Ποπο τωρα που τα είδα γραμμένα,κατάλαβα ποσες πολλές εξετασεις εχω κάνει!!χαχαχ τσεκ σε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@soudim Επίσης πολλά κορίτσια λένε ότι βοηθάει και η βιταμίνη d, οπότε μπορείς να το τσεκάρεις κ αυτό! Οποια άλλη  κοπελα έχει κάτι επιπλέον να προσθεσει για  βοηθήσουμε το καινουριο κορίτσι μας, ας το πει. 

@Dimi1981  και εγώ τρόμαξα που της έγραψα όλες μαζί. Ελπίζω να μην έχει πάθει εγκεφαλικό το κορίτσι! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Μα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο της καθυστέρησης. Υποτίθεται ότι η υστεροσκοπηση γίνεται και άμεσα σχετικά γίνεται η επόμενη ετ. Και αφού τα λέει στον άντρα σου βάλε και εσύ τον άντρα σου μπροστά να του πει "μπλα μπλα μπλα γιατρέ μου,,,γιατί να καθυστερούσε εφόσον όλο αυτό γίνεται γιατί η υστεροσκοπηση βοηθά στο άμεσο μέλλον"??

Θα του τα πω μια χαρά η ίδια μην ανησυχείς, απλά ήμουν από νάρκωση και μου μίλησε πολύ λίγο, βιαζόταν να φύγει. Όλοι βιάζονται να φύγουν, όλοι αισθάνομαι ότι έχουν τόση δουλειά πια  που μας ξεπετάνε! Ο αντρας μου λέει ότι πει ο γιατρός κάτι θα ξέρει για να το λέει... να ηρεμήσει μου λέει όλο το σύστημα σου γιατί το πείραξε! 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να σας ρωτήσω μετά από υστεροσκόπηση πόσο καιρό σας είπε ο γιατρός να ξεκινήσετε προσπάθεια; Γιατί μου είπε να αφήσουμε 3 μήνες δηλαδή από Ιούνιο  και έχουμε ήδη αφήσει 2 και χρονικά δεν με παίρνει να αφήνω χρόνο γιατί είμαι μεγάλη σχετικά... Έτσι σας είχε κάνει και εσάς οποία είχε αναλογη εμπειρία; Έκανε λέει και scratching στην περιοχή και αφαίρεσε έναν μικρό πολύποδα. Δεν ξέρω και θέλω την γνώμη σας, όσες έχετε κάνει υστεροσκόπηση. Να φανταστείτε σας γράφω από το δωμάτιο ακόμη... δεν έχω φύγει από το νοσοκομείο! Δεν θέλω να αφήνω τον χρόνο να περνάει άσκοπα γιατί ήδη έχω αφήσει πολύ. 
Σας ευχαριστώ πολύ, η εμπειρία σας είναι πολύτιμη για μένα ❤️

Εμένα θα μου έκανε εμβρυομεταφορα τον επόμενο κύκλο. Κ γω είχα ένα πολύ μικρό πολύποδα κ έκανε κ scratching. Λόγω κορονοϊού (πέρυσι το Μάρτιο κάναμε την υστεροσκοπηση) είχαν κλείσει κ κάναμε τον μεθεπόμενο κύκλο, Μάιο, με το που άνοιξαν πάλι τα κέντρα. Θεωρώ πως βοήθησε η υστεροσκοπηση στην εμφύτευση των εμβρύων. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλει να περιμένετε. Θεωρητικά τους αμέσως επόμενους κύκλους βοηθάει το scratching 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Καλησπέρα, επειδη τα φάρμακα είναι ο τομεας της δουλειάς μου,το divina είναι αντίστοιχα των cyclacur, κοστίζουν γύρω στα 3 ευρώ περίπου αν δεν κάνω λαθος και μακάρι να υπάρχουν άφθονα!!

Μπράβο σου για την ενημέρωση,,,σε ευχαριστούμε πολύ,,,τα cyclacur έχουν 1.7€ αλλά και τα divina οικονομικά είναι σε περίπτωση εξάντλησης των άλλων !!! 🥰😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Θα του τα πω μια χαρά η ίδια μην ανησυχείς, απλά ήμουν από νάρκωση και μου μίλησε πολύ λίγο, βιαζόταν να φύγει. Όλοι βιάζονται να φύγουν, όλοι αισθάνομαι ότι έχουν τόση δουλειά πια  που μας ξεπετάνε! Ο αντρας μου λέει ότι πει ο γιατρός κάτι θα ξέρει για να το λέει... να ηρεμήσει μου λέει όλο το σύστημα σου γιατί το πείραξε! 🙄

Δε βιάζονται όλοι να φύγουν ,,είναι στον άνθρωπο. Να είσαι ήρεμη όταν του μιλήσεις και να του εξηγήσεις τί θες. @annie!μου έτσι ακριβώς, συμφωνώ απόλυτα,,,ελπίζω να είστε καλά και εσείς και τα ζουζουνακια σας τα όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμένα θα μου έκανε εμβρυομεταφορα τον επόμενο κύκλο. Κ γω είχα ένα πολύ μικρό πολύποδα κ έκανε κ scratching. Λόγω κορονοϊού (πέρυσι το Μάρτιο κάναμε την υστεροσκοπηση) είχαν κλείσει κ κάναμε τον μεθεπόμενο κύκλο, Μάιο, με το που άνοιξαν πάλι τα κέντρα. Θεωρώ πως βοήθησε η υστεροσκοπηση στην εμφύτευση των εμβρύων. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλει να περιμένετε. Θεωρητικά τους αμέσως επόμενους κύκλους βοηθάει το scratching 

Κορίτσια ηθελα να ρωτησω... υστεροσκοπηση πρεπει να κανεις οπωσδήποτε μετα απο μια αποτυχία; Εγω εκανα απόξεση λόγω παλινδρομης και διάβασα στο ιντερνετ οτι και μετα απο απόξεση ειναι σχετικά εύκολη η εμφύτευση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια ηθελα να ρωτησω... υστεροσκοπηση πρεπει να κανεις οπωσδήποτε μετα απο μια αποτυχία; Εγω εκανα απόξεση λόγω παλινδρομης και διάβασα στο ιντερνετ οτι και μετα απο απόξεση ειναι σχετικά εύκολη η εμφύτευση... 

Καλησπέρα κορίτσι κ γρήγορη ανάρρωση! Εμένα μου είπε όταν έρθει η περίοδος από την απόξεση (εμένα ήρθε σε 40 μέρες) μπορώ να ξεκινήσω προσπάθεις. Νοέμβρη έκανα απόξεση κ Φλεβάρη ήμουν πάλι έγκυος κ γέννησα τη μικρούλα μου! Όταν σου δόσει το οκ ξεκίνα πάλι προσπάθειες κ σύντομα θα είσαι πάλι εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Εμένα θα μου έκανε εμβρυομεταφορα τον επόμενο κύκλο. Κ γω είχα ένα πολύ μικρό πολύποδα κ έκανε κ scratching. Λόγω κορονοϊού (πέρυσι το Μάρτιο κάναμε την υστεροσκοπηση) είχαν κλείσει κ κάναμε τον μεθεπόμενο κύκλο, Μάιο, με το που άνοιξαν πάλι τα κέντρα. Θεωρώ πως βοήθησε η υστεροσκοπηση στην εμφύτευση των εμβρύων. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλει να περιμένετε. Θεωρητικά τους αμέσως επόμενους κύκλους βοηθάει το scratching 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εσύ κορίτσι μου έχεις γεννήσει διδυμάκια αμεσως μετά την διαδικασία αυτή; Γιατί έχω μπερδευτεί με τόσα κορίτσια εδώ μέσα! Θα τον παρω τηλ την Δευτέρα να το  ρωτήσω... δεν μπορώ να καταλάβω... πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Ενημέρωσε σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πόσο κοστίζουν αυτά τα divina , αν γράφονται και αν όντως είναι αντίστοιχα με τα cyclacur. 😘😍

Δεν ξέρω αν γράφονται το κόστος τους είναι κάπου στα 3€ και είναι αντίστοιχα με τα άσπρα χαπάκια τον cyclacur 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι κ γρήγορη ανάρρωση! Εμένα μου είπε όταν έρθει η περίοδος από την απόξεση (εμένα ήρθε σε 40 μέρες) μπορώ να ξεκινήσω προσπάθεις. Νοέμβρη έκανα απόξεση κ Φλεβάρη ήμουν πάλι έγκυος κ γέννησα τη μικρούλα μου! Όταν σου δόσει το οκ ξεκίνα πάλι προσπάθειες κ σύντομα θα είσαι πάλι εγκυουλα!!!

Σε ευχαριστω για την απάντηση. Οποτε λες να βοήθησε και η διαδικασία την αποξεσης;; 
Να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου!! Μπραβο κοριτσι μου, πέτυχες!! ❤️
Ευχαριστω για τις ευχες! Απο το στομα σου και στου Θεού το αυτι!! 🙏🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Δε βιάζονται όλοι να φύγουν ,,είναι στον άνθρωπο. Να είσαι ήρεμη όταν του μιλήσεις και να του εξηγήσεις τί θες. @annie!μου έτσι ακριβώς, συμφωνώ απόλυτα,,,ελπίζω να είστε καλά και εσείς και τα ζουζουνακια σας τα όμορφα!!!

Καλά είμαστε κοριτσάκι μου καλό, μεγαλώνουν κ μας παίρνουν το μυαλό!! Είμαστε ήδη 2.5 μηνών κ ούτε που κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός!!

στις πριν 40 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εσύ κορίτσι μου έχεις γεννήσει διδυμάκια αμεσως μετά την διαδικασία αυτή; Γιατί έχω μπερδευτεί με τόσα κορίτσια εδώ μέσα! Θα τον παρω τηλ την Δευτέρα να το  ρωτήσω... δεν μπορώ να καταλάβω... πραγματικά! 

Ναι κορίτσι μου, έπιασα με την πρώτη τα διδυμάκια μου. Να τον ρωτήσεις εννοείται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαστε κοριτσάκι μου καλό, μεγαλώνουν κ μας παίρνουν το μυαλό!! Είμαστε ήδη 2.5 μηνών κ ούτε που κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός!!

Ναι κορίτσι μου, έπιασα με την πρώτη τα διδυμάκια μου. Να τον ρωτήσεις εννοείται!! 

Να τα χαιρεσαι κοριτσι μου τα ζουζουνακια σου!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Είμαι 37 τον αλλο μηνα μου ειπε να παιξουμε με τα έμβρυα δλδ 5 η σ μερα δεν εδωσε εγκυμοσυνη, 3ης δεν εδωσε και μ ειπε 4ης τωρα μηπως αυτο ευθύνεται... we will see soon 🙏🏻

Μακάρι ρε κορίτσι να έγινε λάθος κ να το πετύχει τώρα! Πότε θα το κάνεις; Άρα θα ξανακάνεις διέγερση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσι μου πες τη γνώμη σου ελευθερα εδώ μέσα δεν έχουμε χούντα.  Η καθεμία λεει τη γνώμη της και τις ανησυχίες της. Για αυτό είναι το φόρουμ. Προσωπικά εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ τα όσα μου είπες και αν κάποιος έμπαινε στον κόπο να διαβάσει το συγκεκριμένο βιβλίο θα διαπιστωνε ότι όλα αυτά που λέει τα λένε και οι γιατροί.  Αναφέρεται στο οξειδωτικο στρες το  οποίο συνδέεται και με τον υψηλό κατακερματισμο του σπερματος και πως μπορείς κάνοντας μια σωστή διατροφή και αλλάζοντας κάποιες συνήθειες να το μειώσεις και να υπάρξει βελτίωση και στα σπερματοζωαρια και στα ωαρια σαφώς μαζί με συμπληρώματα διατροφής. Ας μην ακυρώνουμε την προσπάθεια που κάνει η καθεμια μας . Εύχομαι σε όλες μας αυτό που ποθουμε να το ζήσουμε και γρήγορα!

Βρε αγάπη μου, ξέρεις τι είναι χειρότερο από την επίθεση; Να επιτίθεσαι χωρίς να έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς! Αυτό σίγουρα δεν είναι και πολύ κολακευτικό για σένα... Χθες αναφερόμουν στο Χωρέμειο και έγραφα ότι παρέχει υπηρεσίες γενετικής συμβουλευτικής, αχρείαστες να᾽ ναι, για να εξηγήσω τη μεγάλη διαφορά στην τιμή με τα ιδιωτικά, και η κοπέλα μου επιτέθηκε λέγοντάς μου ότι τι παραπάνω κάνουν αυτοί από τους ουρολόγους και τους γυναικολόγους και ότι, εκτός από το βιβλίο και τα ματζούνια, προσπαθώ να πουλήσω και αμφιλεγόμενες υπηρεσίες (γενετικής συμβουλευτικής). Παιδιά, οι υπηρεσίες γενετικής συμβουλευτικής παρέχονται από γενετιστές, οι οποίοι είναι βιολόγοι και όχι γιατροί και ειλικρινά μακάρι καμία μας να μη χρειαστεί τέτοιες υπηρεσίες ποτέ, γιατί δυστυχώς σχετίζονται με γενετικές ασθένειες (και όχι απαραίτητα με την υπογονιμότητα). Είναι δηλαδή άλλο πράγμα να λάβουμε συμβουλές από γιατρούς για το πώς θα τεκνοποιήσουμε, και άλλο η συμβουλευτική που παρέχεται από γενετιστές/βιολόγους σε περίπτωση προβληματικού καρυότυπου ή γενετικής προδιάθεσης για κάποια ασθένεια. Πιστεύω ότι αυτά είναι λίγο πολύ γνωστά πράγματα σε όλες μας που έχουμε πάρει αυτό το δρόμο, αλλά θα ήθελα να τα εξηγήσω για να βάλω κάποια πράγματα στη θέση τους και κυρίως για να μην προκαλούνται λάθος εντυπώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...