Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Ναι την έκανα το μεσημέρι μου είπαν θα βγουν τα αποτελέσματα!

Εύχομαι να έχουμε την ανατροπή με μια θετικότατη χοριακη!🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Ξεκίνησα με φαρμακευτική αγωγή gonal και χάπια προχωρήσαμε σε ωοληψια απλα επειδή έβγαλα πολλα ωάρια δεν προχωρήσαμε σε ετ για να μην παθω διέγερση ωοθηκών!Μετα απο 2 περιόδους προχωρήσαμε σε ετ!Ο κύκλος μου είναι συνήθως 26-27 και την φαρμακευτική αγωγή την Ξεκίνησα 2η μερα περιόδου 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μπράβο στο γιατρό σου που σε άφησε να ηρεμήσεις οργανικα,,,,χίλια μπράβο. Την ετ εκανες 20η μέρα γιατί μάλλον κάτι παρανόησα στη συζήτηση. Νομιζα τη χοριακή έκανες 20η και μου φάνηκε κουφό!! Καμμένη 40άρα μη δίνεις σημασία,,,χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια χρειάζομαι τα φώτα σας! Ο γιατρος μου ειπε όταν αδιαθετησω να κανω εξέταση οιστραδιολης και τεστ covid. Αν αυτα τα δυο είναι οκ να ξεκινήσω τις ενεσεις. Μου είπε επίσης ότι τεστ covid ξανα γινεται πριν την ωοληψια. Κι αν ω μη γενοιτο βγει θετικό τι γινεται με τα ωαρια?? Πανε χαμένα μαζί και με τις ορμόνες που εφαγα?? Ειχε φυγει και δεν πρόλαβε να μου απαντήσει.  Μηπως γνωρίζει καμια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Έλα ρε γμτ!! Να πω οτι λυπάμαι είναι λίγο,,,αλλά μπροστά στην ηρεμία σου και στη συνειδητότητά σου πάω πάσο! Ηρεμία και πίστη και θα έρθει! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Έλα ρε γμτ!! Να πω οτι λυπάμαι είναι λίγο,,,αλλά μπροστά στην ηρεμία σου και στη συνειδητότητά σου πάω πάσο! Ηρεμία και πίστη και θα έρθει! 😘

Το περίμενα ούτως η άλλος σου το είχα πει εμένα το ένστικτο μου σπάνια πέφτει μέσα!!!

Παντως είμαι πολύ καλά ούτε ένα δάκρυ δεν κύλισε βέβαια δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό😂

Προχωραμε για την επόμενη ετ από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα μάλλον ο παράγοντας τύχη δεν ήταν με το μέρος μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Το περίμενα ούτως η άλλος σου το είχα πει εμένα το ένστικτο μου σπάνια πέφτει μέσα!!!

Παντως είμαι πολύ καλά ούτε ένα δάκρυ δεν κύλισε βέβαια δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό😂

Προχωραμε για την επόμενη ετ από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα μάλλον ο παράγοντας τύχη δεν ήταν με το μέρος μας!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ κενή ήμουν μετά την αρνητική μου. Θεέ μου πόση δύναμη έχουμε μέσα μας???!!!!! Φυσιολογικό είναι ότι κάνει εμάς να νιώθουμε καλά. Η συγκεκριμένη στιγμή είναι τοσο δική μας που είναι καθαρό δικαίωμά μας να την περάσουμε όπως θέλουμε. 

Να είσαι καλά και να ηρεμήσεις προς το παρόν μέχρι να έρθει η στιγμή της ανασύνταξης! Εφόσον είναι όλα καλά από εξετάσεις,,,έχει κι άλλο φίλη αυτή η τύχη να γύρει προς το μέρος μας την επόμενη!!! 

Το ένστικτο το ρημάδι άλλες φορές μας κάνει νάζια και άλλες είναι εκεί και μας τσουρουφλίζει το μυαλό! Φιλιά πολλά και μια μεγάλη νοερή αγκαλιά από μένα!!!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ κενή ήμουν μετά την αρνητική μου. Θεέ μου πόση δύναμη έχουμε μέσα μας???!!!!! Φυσιολογικό είναι ότι κάνει εμάς να νιώθουμε καλά. Η συγκεκριμένη στιγμή είναι τοσο δική μας που είναι καθαρό δικαίωμά μας να την περάσουμε όπως θέλουμε. 

Να είσαι καλά και να ηρεμήσεις προς το παρόν μέχρι να έρθει η στιγμή της ανασύνταξης! Εφόσον είναι όλα καλά από εξετάσεις,,,έχει κι άλλο φίλη αυτή η τύχη να γύρει προς το μέρος μας την επόμενη!!! 

Το ένστικτο το ρημάδι άλλες φορές μας κάνει νάζια και άλλες είναι εκεί και μας τσουρουφλίζει το μυαλό! Φιλιά πολλά και μια μεγάλη νοερή αγκαλιά από μένα!!!!! 💖

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα όμορφα λόγια και την στήριξη σου και φυσικά όλες τις κοπέλες εδώ μέσα που πλέον σας νιώθω φίλες μου!!!!

Ξερω ότι είμαι αρκετά δυναμική και όλες τις καταστάσεις είτε δύσκολες είτε εύκολες τις αντιμετωπίζω με απόλυτη ηρεμία και λογική χωρίς καμία υπερβολή!!!

Έχω κάνει ότι χρειάστηκε κ εγώ αλλά και οι γιατροί και το κέντρο στους οποίους έχω τυφλή εμπιστοσύνη απλά πιστεύω δεν ήταν ακόμη η ώρα του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Το περίμενα ούτως η άλλος σου το είχα πει εμένα το ένστικτο μου σπάνια πέφτει μέσα!!!

Παντως είμαι πολύ καλά ούτε ένα δάκρυ δεν κύλισε βέβαια δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό😂

Προχωραμε για την επόμενη ετ από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα μάλλον ο παράγοντας τύχη δεν ήταν με το μέρος μας!

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα όμορφα λόγια και την στήριξη σου και φυσικά όλες τις κοπέλες εδώ μέσα που πλέον σας νιώθω φίλες μου!!!!

Ξερω ότι είμαι αρκετά δυναμική και όλες τις καταστάσεις είτε δύσκολες είτε εύκολες τις αντιμετωπίζω με απόλυτη ηρεμία και λογική χωρίς καμία υπερβολή!!!

Έχω κάνει ότι χρειάστηκε κ εγώ αλλά και οι γιατροί και το κέντρο στους οποίους έχω τυφλή εμπιστοσύνη απλά πιστεύω δεν ήταν ακόμη η ώρα του!!!!

Αντλούμε μεγαλη δύναμη ευτυχως ειδικα σε τετοιες περιπτώσεις οπως φαίνεται..υπομονή θετικη σκεψη και μονο προς ολοταχώς για το καλύτερο αποτέλεσμα...🙏🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μπράβο στο γιατρό σου που σε άφησε να ηρεμήσεις οργανικα,,,,χίλια μπράβο. Την ετ εκανες 20η μέρα γιατί μάλλον κάτι παρανόησα στη συζήτηση. Νομιζα τη χοριακή έκανες 20η και μου φάνηκε κουφό!! Καμμένη 40άρα μη δίνεις σημασία,,,χαχαχα!!!

Kαλησπερα κοπέλα μου!!!Χαχαχα μια χαρα είσαι!!Όχι 20η μερα του κύκλου μου έκανα την ετ και την χοριακη την έκανα 33η μερα!Η αλήθεια είναι ότι έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου και απο την αρχή της ολης διαδικασίας του είχα απόλυτη εμπιστοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Κορίτσι μου γλυκό....μην απογοητεύεσαι...πάμε για άλλα και επόμενα....πιο δυνατές πιο αποφασισμένες πιο προετοιμασμένες....σου στέλνω μια αγκαλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Κρίμα ρε γαμωτο!!!Αλλα μπράβο κορίτσι μου έτσι πρέπει να μην απογοήτευσε και προχώρα για την επόμενη!!Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερή σου και να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!!Που ειλικρινά στο εύχομαι ολόψυχα!!Να κάτσεις να ηρεμήσεις τωρα και όταν σου πει ο γιατρός σου να ξεκινήσεις πάλι από την στιγμή που έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι όλα οκ!Αυτό με την τύχη που είπες και εμενα ο γιατρός μου,μου είχε πει ότι από την στιγμή που ήταν όλα οκ και απο εξετάσεις είναι θέμα τύχης αν πιάσει με την πρώτη ή όχι!Επομένως θετικές σκέψεις και γρήγορα τα καλύτερα αποτελέσματα!!❤❤❤🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Υπομονή κορίτσι μου, είμαστε πολλές να κρατάμε παρέα η μια στην άλλη!

Σήμερα σε είχα έγνοια πολύ, τόσο που με ρώτησε κ ο άντρας μου «τι έγινε με την κοπέλα; Τα κατάφερε;» 😅

Πάμε δυνατά την άνοιξη που όλη η πλάση βρίσκεται σε οίστρο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Kαλησπερα κοπέλα μου!!!Χαχαχα μια χαρα είσαι!!Όχι 20η μερα του κύκλου μου έκανα την ετ και την χοριακη την έκανα 33η μερα!Η αλήθεια είναι ότι έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου και απο την αρχή της ολης διαδικασίας του είχα απόλυτη εμπιστοσύνη!!

Καλά κάνεις και τους εμπιστεύεσαι αν αυτό σου εμπνέουν,,,πολύ σημαντικό! Το ίδιο κάνω και εγώ (απλά κάνω και 1002 ερωτήσεις για όλα τα ενδεχόμενα και τί και πως). Και αυτο με τις 13 μερες αναμονη χοριακης και οι δικοι μου αυτο εχουν σαν πρωτόκολλο,,,,και πφφφφφφ ποιος περιμενει αλλά αξίζει η αναμονή είμαι σίγουρη! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με την γιατρό Μάρτιο θα κάνουμε την επόμενη...Δεν μπορούν να καταλάβουν τι έφταιξε μόνο την τύχη το ρίχνουν δε υπάρχει κάτι που να μην είναι οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλά κάνεις και τους εμπιστεύεσαι αν αυτό σου εμπνέουν,,,πολύ σημαντικό! Το ίδιο κάνω και εγώ (απλά κάνω και 1002 ερωτήσεις για όλα τα ενδεχόμενα και τί και πως). Και αυτο με τις 13 μερες αναμονη χοριακης και οι δικοι μου αυτο εχουν σαν πρωτόκολλο,,,,και πφφφφφφ ποιος περιμενει αλλά αξίζει η αναμονή είμαι σίγουρη! 💖

Καλα απο ερωτήσεις αλλο τίποτα και εγω κανω παρα πολλές και έτσι πρέπει!Ουτοσιαλλος δεν γίνεται να τα γνωρίζουμε από μόνες μας!!Άστα να πάνε αυτή η αναμονή δεν παλεύεται αλλα τι να κάνεις?Εμένα στις 14 μέρες μου είχαν πει αλλα επειδή έπεφτε Σάββατο το κάναμε μια μέρα πριν!!Αξίζει η άτιμη η αναμονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Λυπαμαι κορίτσι μου αλλά φυσικά και δεν απογοητευόμαστε!Παμε δυνατά για τη επόμενη προσπάθεια με αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια χρειάζομαι τα φώτα σας! Ο γιατρος μου ειπε όταν αδιαθετησω να κανω εξέταση οιστραδιολης και τεστ covid. Αν αυτα τα δυο είναι οκ να ξεκινήσω τις ενεσεις. Μου είπε επίσης ότι τεστ covid ξανα γινεται πριν την ωοληψια. Κι αν ω μη γενοιτο βγει θετικό τι γινεται με τα ωαρια?? Πανε χαμένα μαζί και με τις ορμόνες που εφαγα?? Ειχε φυγει και δεν πρόλαβε να μου απαντήσει.  Μηπως γνωρίζει καμια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα κοριτσια χρειάζομαι τα φώτα σας! Ο γιατρος μου ειπε όταν αδιαθετησω να κανω εξέταση οιστραδιολης και τεστ covid. Αν αυτα τα δυο είναι οκ να ξεκινήσω τις ενεσεις. Μου είπε επίσης ότι τεστ covid ξανα γινεται πριν την ωοληψια. Κι αν ω μη γενοιτο βγει θετικό τι γινεται με τα ωαρια?? Πανε χαμένα μαζί και με τις ορμόνες που εφαγα?? Ειχε φυγει και δεν πρόλαβε να μου απαντήσει.  Μηπως γνωρίζει καμια σας?

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εγώ όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου είπε ότι αν κολλήσω κάτι ακυρώνεται όλη η προσπάθεια.Όποτε να προσέχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα κοριτσια χρειάζομαι τα φώτα σας! Ο γιατρος μου ειπε όταν αδιαθετησω να κανω εξέταση οιστραδιολης και τεστ covid. Αν αυτα τα δυο είναι οκ να ξεκινήσω τις ενεσεις. Μου είπε επίσης ότι τεστ covid ξανα γινεται πριν την ωοληψια. Κι αν ω μη γενοιτο βγει θετικό τι γινεται με τα ωαρια?? Πανε χαμένα μαζί και με τις ορμόνες που εφαγα?? Ειχε φυγει και δεν πρόλαβε να μου απαντήσει.  Μηπως γνωρίζει καμια σας?

Καλησπέρα κορίτσι μου...καλή αρχή και καλή δύναμη.... γιατί να κάνεις τεστ covid19 για την έναρξη των ενέσεων; Προσωπικά δεν μου το ζήτησαν. Για την ωοληψια θεωρείται απαραίτητη γιατι είναι επεμβατική μέθοδος και το υπουργείο έστειλε εγκύκλιο οτι απαιτείται τέστ και πριν την υστεροσκοπηση έκανα....τώρα μπορεί να στο ζήτησε για να μην ξεκινήσεις αν είσαι θετική. Πιστεύω όμως ότι παίζει ρόλο και πως ζεις, πχ εγώ απάντησα ερωτηματολόγιο στο κέντρο αν είχα συμπτώματα, επαφή με κρούσμα κλπ. Ας μας πει και μια άλλη κοπέλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...καλή αρχή και καλή δύναμη.... γιατί να κάνεις τεστ covid19 για την έναρξη των ενέσεων; Προσωπικά δεν μου το ζήτησαν. Για την ωοληψια θεωρείται απαραίτητη γιατι είναι επεμβατική μέθοδος και το υπουργείο έστειλε εγκύκλιο οτι απαιτείται τέστ και πριν την υστεροσκοπηση έκανα....τώρα μπορεί να στο ζήτησε για να μην ξεκινήσεις αν είσαι θετική. Πιστεύω όμως ότι παίζει ρόλο και πως ζεις, πχ εγώ απάντησα ερωτηματολόγιο στο κέντρο αν είχα συμπτώματα, επαφή με κρούσμα κλπ. Ας μας πει και μια άλλη κοπέλα....

Και εμένα μου είπε οτι απαιτείται πριν την ωοληψια και για μενα και για τον σύζυγό..μονο αυτο ξερω προς το παρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Και εμένα μου είπε οτι απαιτείται πριν την ωοληψια και για μενα και για τον σύζυγό..μονο αυτο ξερω προς το παρον...

Ναι κορίτσια αν βγεις θετικός σταματάει όλη η διαδικασία.κι εγώ για να είμαι σίγουρη έκανα ένα τεστ για να μην ξεκινήσω τζάμπα τις ενέσεις.και μετά ζητάνε υποχρεωτικά και 2-3 μέρες πριν την ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Μίλησα με την γιατρό Μάρτιο θα κάνουμε την επόμενη...Δεν μπορούν να καταλάβουν τι έφταιξε μόνο την τύχη το ρίχνουν δε υπάρχει κάτι που να μην είναι οκ!

Πάμε δυνατά λοιπόν για Μάρτιο!!! Μαζί θα είμαστε, είναι λοιπόν και πολύ θέμα τύχης τελικά! Και εμενα και στις 2 ετ μόνο τύχη, ελπίζω η τρίτη να πάει καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Πάμε δυνατά λοιπόν για Μάρτιο!!! Μαζί θα είμαστε, είναι λοιπόν και πολύ θέμα τύχης τελικά! Και εμενα και στις 2 ετ μόνο τύχη, ελπίζω η τρίτη να πάει καλά!!!

Κορίτσια μου εγώ θα προχωρήσω Απρίλιο στην επόμενη....καλή μας τύχη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...