Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Καλημερα κορίτσια έχω ξεκινήσει διαδικασία εξωσωματικής και είμαι στην Τρίτη μέρα ενέσεων.σημερα θα με δει ο γιατρός, υπάρχει κάποια εξέταση που να δείχνει αν ο οργανισμός μου απορροφάει τις ενέσεις ;

Καλησπέρα κορίτσι!Τις ενέσεις σίγουρα τις απορροφάει ο οργανισμός σου.Τώρα το αν ανταποκρίνεται σε αυτές  θα το δει ο γιατρός σου στους  υπέρηχους που θα κάνετε μέχρι την ωοληψια.Σήμερα που θα πας θα σου δώσει μια πρώτη εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εμένα η εξέταση γράφει Αντιπηκτικό Λύκου PTT-LA αλλά αυτή δε γραφόταν ,την πλήρωσα κανονικά.

Έχεις δίκιο κοπέλα μου μίλησα με εργαστήριο και μου είπαν ότι αυτό είναι κάτι άλλο και δεν γραφεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Η σαλπιγγα είναι διογκωμένη?αν έχει μαζέψει υγρό κ έχει διογκωθει θα έχεις θεμα με αποβολη. ..αυτό το βλέπεις σε μαγνητικη τομογραφία. .για ψάξτο. 

Απο μαγνητικη ανω κατω κοιλιας που ειχα κανει περυσι δεν ειχε φανει κατι τετοιο. Ουτε στη σαλπιγγογραφια φετος που εκανα μου γραφουν κατι για υδροσαλπιγγα κι ευχομαι πραγματικα να ειναι ετσι.Ευχαριστώ για την απαντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Βρε κορίτσια ξερει καμια να μου απαντήσει ειχα ζητήσει απο τον γυναικολόγο να μου γραψει εξετάσεις για αντιπηκτικο λυκου. Ειναι αυτό εδω? Ή είναι κάτι άλλο αυτό? 

Screenshot_20201117-115422_Yahoo Mail.jpg

Το αντιπηκτικό λύκου είναι εξέτασης ειδικότητας αιματολογίας. Πήγαινε καλύτερα σε έναν αιματολόγο να σου κάνει ό,τι έλεγχο χρειάζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Ελπιζω να είστε καλά και φυσικά υγιείς!Πηρα επιτέλους τα αποτελέσματα της θρομβοφιλιας και του καρυοτυπου και ευτυχώς είναι όλα καλά.Θα προχωρήσω σε ετ τελος Δεκέμβριου με αυτά που έχω στην κατάψυξη και ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και ξεκινήσαμε με τον άντρα μου την πρώτη μας προσπάθεια εξωσωματικής, λόγω ολιγοσθενοσπερμιας του συζύγου μας είπαν ότι είναι η μόνη μας επιλογή...... Έτσι ξεκινήσαμε εξωσωματική με ενέσεις με menopur ... Και περιμένω προς το παρόν .... Είχε καμία εμπειρία από το μητέρα για εξωσωματική και με τα συγκεκριμένα φάρμακα;;; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη γιατί είναι η πρώτη φορά και πολύ αγχωμενη.... 🙂🙂Εύχομαι όλα να πάνε καλά για οοοοοοοολες τις κοπέλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας ....εμένα ο γιατρός μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει ιστορικό δεν είναι ανάγκη να τις κάνω.... Εσάς σας είπαν ότι είναι απαραίτητες;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ελπιζω να είστε καλά και φυσικά υγιείς!Πηρα επιτέλους τα αποτελέσματα της θρομβοφιλιας και του καρυοτυπου και ευτυχώς είναι όλα καλά.Θα προχωρήσω σε ετ τελος Δεκέμβριου με αυτά που έχω στην κατάψυξη και ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε!

Μπραβο καλη αρχή να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; εγώ μετά τα καφέ ciclacur αδιαθετησα και τώρα έχω ραντεβού με το γιατρό Τρίτη να με δει ώστε να αρχίσω πάλι ετοιμασία για εμβρυομεταφορά με την ελπίδα η δεύτερη να είναι τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας ....εμένα ο γιατρός μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει ιστορικό δεν είναι ανάγκη να τις κάνω.... Εσάς σας είπαν ότι είναι απαραίτητες;;;; 

Καλησπέρα κορίτσι και καλή αρχή.Δεν ξέρω να σου πω για το Μητέρα γιατί εγώ είμαι Θεσσαλονίκη.Για τη θρομβοφιλια όμως θα σου πω ότι ούτε εγώ είχα κάνει αυτές τις εξετάσεις πριν την εξωσωματική .Δυστυχώς όμως η πρώτη μου εμβρυομεταφορα κατέληξε σε αποβολή όποτε έπρεπε να τις κάνω για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο.Εύχομαι να μη χρειαστεί να τις κανεις ποτέ και να σου πάνε όλα καλά στην προσπάθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα σας μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα το κόστος του προεμφυτευτικου ελέγχου στο εμβρυογένεσις;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πώς εισαι; Χάθηκες όπως και εγώ άλλωστε...θα κάνω και εγώ προεμφυτευτικό αλλά όχι στο εμβρυογενεσης. Πιστεύω ότι πάνω κάτω πρέπει να υπολογίζουμε περίπου 300 € για κάθε έμβρυο. Σε τι φάση βρισκεσαι κοπέλα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και ξεκινήσαμε με τον άντρα μου την πρώτη μας προσπάθεια εξωσωματικής, λόγω ολιγοσθενοσπερμιας του συζύγου μας είπαν ότι είναι η μόνη μας επιλογή...... Έτσι ξεκινήσαμε εξωσωματική με ενέσεις με menopur ... Και περιμένω προς το παρόν .... Είχε καμία εμπειρία από το μητέρα για εξωσωματική και με τα συγκεκριμένα φάρμακα;;; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη γιατί είναι η πρώτη φορά και πολύ αγχωμενη.... 🙂🙂Εύχομαι όλα να πάνε καλά για οοοοοοοολες τις κοπέλες!!!!!

Μενοπουρ κλασικες ενεσουλες βραχυ πρωτοκολλο και μια οβιτρελ μην ανησυχεις για τα φαρμακα και να μην εισαι αγχωμενη καθολου !!αν ειναι το θεμα του αντρα θα πας μια χαρα..για το μητερα δε ξερω πολλα ειναι κ θεμα του γιατρου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας ....εμένα ο γιατρός μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει ιστορικό δεν είναι ανάγκη να τις κάνω.... Εσάς σας είπαν ότι είναι απαραίτητες;;;; 

Σου ειπε ετσι διοτι μετα την ετ δινουν προληπτικα σε ολες μας αντιπηκτικες ενεσεις ..εγω τις εκανα απο μονη μου παντως για να αποκλεισω και αυτο το γεγονος..αλλα εγω συνέχεια  ηθελα κατι να κανω και εψαχνα τα παντα..οποτε μη παιρνεις παραδειγμα..τωρα για τη θρομβοφιλια υπαρχει η κληρονομικη και η επικτητη..Η κληρονομική θρομβοφιλία δεν ευθύνεται για βιοχημικές αλλα και ουτε αποβολες..απλα κανουν για να δουνε αν χρειαζεται καποια να κανει αντιπηκτικες.εσυ θα κανεις οπως και να εχει οπως ολες μας.απλα οταν δεις + τεστ κυησης να απευθυνθεις σε αιματολογο για να σε παρακολουθει κ να κανετε εξετασεις γιατι η επικτητη αυτοάνοση μαιευτικη θρομβοφιλια  εμφανίζεται μόνο επί εγκυμοσύνης.το λεγόμενο αντιφωσφολιπικο συνδρομο κ εξετασεις που περιεχει γραφονται και ειναι πχ: χρονος προθρομβινης /χρονος μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT/ ινωδογονο/αντισωματα καρδιολιπινης ιGG/igm αντισωματα B2 γλυκοπρωτεινης ΙGG/IGM ,αντιπηκΤικο λυκου ( lac )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πώς εισαι; Χάθηκες όπως και εγώ άλλωστε...θα κάνω και εγώ προεμφυτευτικό αλλά όχι στο εμβρυογενεσης. Πιστεύω ότι πάνω κάτω πρέπει να υπολογίζουμε περίπου 300 € για κάθε έμβρυο. Σε τι φάση βρισκεσαι κοπέλα μου; 

Πού είσαι αγάπη εσύ; Καλημέρα!! Τί να κάνουμε... πολλές αποτυχίες και δύσκολα στέκεσαι πάλι στα πόδια σου...το ξέρεις άλλωστε. Έχω μία και μοναδική βλαστοκύστη αλλά αρνούμαι να την βάλω χωρίς προεμφυτευτικο έλεγχο γι'αυτό Και ρωτάω. Με δότρια θα συνεχίσω πάλι δεν αντέχω άλλο δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πού είσαι αγάπη εσύ; Καλημέρα!! Τί να κάνουμε... πολλές αποτυχίες και δύσκολα στέκεσαι πάλι στα πόδια σου...το ξέρεις άλλωστε. Έχω μία και μοναδική βλαστοκύστη αλλά αρνούμαι να την βάλω χωρίς προεμφυτευτικο έλεγχο γι'αυτό Και ρωτάω. Με δότρια θα συνεχίσω πάλι δεν αντέχω άλλο δυστυχώς.

@Taggeris μου εύχομαι να είσαι καλά.. Εφοσον η βλαστοκύστη σου είναι ήδη στην κατάψυξη δεν συστήνεται να αποψυχθεί, να πάρουν τα κύτταρα για προεμφυτευτικο και να την ξανά βάλουν κατάψυξη μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα (περίπου 20 μέρες) και μετά αν είναι καλά τα αποτελέσματα να την ξανά αποψυξουν για να γίνει η ΕΤ.. Το πιο πιθανό είναι πως θα έχει καταστραφεί απο όλες αυτές τις παρεμβάσεις.. Συνήθως συστήνουν αν είναι ήδη κατάψυξη να την βαλεις έτσι.. Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι.. Αλλά αν έχεις ένα τελευταίο εμβρυακι προτεινω να του δώσεις την ευκαιρία! Ποτέ δεν ξέρεις! Καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Taggeris μου εύχομαι να είσαι καλά.. Εφοσον η βλαστοκύστη σου είναι ήδη στην κατάψυξη δεν συστήνεται να αποψυχθεί, να πάρουν τα κύτταρα για προεμφυτευτικο και να την ξανά βάλουν κατάψυξη μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα (περίπου 20 μέρες) και μετά αν είναι καλά τα αποτελέσματα να την ξανά αποψυξουν για να γίνει η ΕΤ.. Το πιο πιθανό είναι πως θα έχει καταστραφεί απο όλες αυτές τις παρεμβάσεις.. Συνήθως συστήνουν αν είναι ήδη κατάψυξη να την βαλεις έτσι.. Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι.. Αλλά αν έχεις ένα τελευταίο εμβρυακι προτεινω να του δώσεις την ευκαιρία! Ποτέ δεν ξέρεις! Καλή επιτυχία!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση αλλά πραγματικά έχω μία άρνηση δεν θέλω να περάσω πάλι τα ίδια δυστυχώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Κι εγώ έχω χαθεί,σας ειδα κάποιες παλιές που μαζευτηκατε κι είπα να πω ένα γεια και τα όχι καλά νέα μου

Με κάποιες κοπέλες, που της ευχαριστω,μιλάμε και με στηρίζουν και με συμβουλεύουν.

Μετά από ένα δύσκολο εξάμηνο μαζεματος φυσικούς κάναμε μεταφορά δύο τριών ημερών τα οποία δυστυχώς έδωσαν αρνητική χοριακη.

Μου έχει μείνει άλλο ένα κατάψυξη.

Ο γιατρός σύστησε να κάνουμε προσπάθεια με βλαστοκυστες αυτή τη φορά...αυτό που φοβόμουν πως θα ακούσω... βλαστοκυστες σε φυσικό κύκλο.. ούτε εγώ δεν ξέρω πόσο διαστημα μπορεί να χρειαστεί να μαζευτούν.Αν είμαι τυχερή 6 μήνες...ο μ.ο δείχνει ότι θες τουλάχιστον ένα χρόνο για 3-4.

Για προεμφυτευτικο ούτε λόγος,ήταν αρνητικός.Το μόνο κομμάτι που δεν συμφωνούμε,να μαζεύω και να μην ξέρω τι.

Από την άλλη δεν έχει κι αδικο,το κόστος να τα στέλνεις ένα ένα για έλεγχο είναι σχεδόν όσο μια εξωσωματικη.

Πολύ μπερδεμένη,πολύ απογοητευμένη..μετά από δύο χρόνια είναι η πρώτη φορά που θέλω να σταματήσω, να πω ότι δεν με νοιάζει πια,να προχωρήσω έτσι...να κλείσει αυτό το κεφάλαιο...έχω χάσει τον εαυτό μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση αλλά πραγματικά έχω μία άρνηση δεν θέλω να περάσω πάλι τα ίδια δυστυχώς....

Σε νιώθω...ως προς την άρνηση εννοω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε νιώθω...ως προς την άρνηση εννοω

Έχεις απόλυτο δίκιο... κάποιες φορές σώζεται το κουράγιο για να μην πω για το δυσβάσταχτο πια οικονομικό κόστος. Καμιά φορά πραγματικά σκέφτομαι ότι αν τελικά τα καταφέρουμε τι θα μπορούμε να προσφέρουμε στο μωρό μας αφού θα έχουμε μείνει  κυριολεκτικά στον άσσο.... εγώ ήδη χρωστάω 3 δάνεια και 2 πιστωτικές κάρτες. Πνίγομαι πια. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Κι εγώ έχω χαθεί,σας ειδα κάποιες παλιές που μαζευτηκατε κι είπα να πω ένα γεια και τα όχι καλά νέα μου

Με κάποιες κοπέλες, που της ευχαριστω,μιλάμε και με στηρίζουν και με συμβουλεύουν.

Μετά από ένα δύσκολο εξάμηνο μαζεματος φυσικούς κάναμε μεταφορά δύο τριών ημερών τα οποία δυστυχώς έδωσαν αρνητική χοριακη.

Μου έχει μείνει άλλο ένα κατάψυξη.

Ο γιατρός σύστησε να κάνουμε προσπάθεια με βλαστοκυστες αυτή τη φορά...αυτό που φοβόμουν πως θα ακούσω... βλαστοκυστες σε φυσικό κύκλο.. ούτε εγώ δεν ξέρω πόσο διαστημα μπορεί να χρειαστεί να μαζευτούν.Αν είμαι τυχερή 6 μήνες...ο μ.ο δείχνει ότι θες τουλάχιστον ένα χρόνο για 3-4.

Για προεμφυτευτικο ούτε λόγος,ήταν αρνητικός.Το μόνο κομμάτι που δεν συμφωνούμε,να μαζεύω και να μην ξέρω τι.

Από την άλλη δεν έχει κι αδικο,το κόστος να τα στέλνεις ένα ένα για έλεγχο είναι σχεδόν όσο μια εξωσωματικη.

Πολύ μπερδεμένη,πολύ απογοητευμένη..μετά από δύο χρόνια είναι η πρώτη φορά που θέλω να σταματήσω, να πω ότι δεν με νοιάζει πια,να προχωρήσω έτσι...να κλείσει αυτό το κεφάλαιο...έχω χάσει τον εαυτό μου.

 

Λυπάμαι πολύ για την έκβαση.... όλο αυτό είναι πάρα πολύ δύσκολο. εγώ εννοείται ότι θα σου έλεγα να συνεχίσεις όμως μέχρι ένα διάστημα. Βάλε ένα όριο πες μέχρι τότε κι ότι γίνει.....κι αν δεν γίνει υπάρχουν και άλλοι τρόποι.....μην πιέζεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο... κάποιες φορές σώζεται το κουράγιο για να μην πω για το δυσβάσταχτο πια οικονομικό κόστος. Καμιά φορά πραγματικά σκέφτομαι ότι αν τελικά τα καταφέρουμε τι θα μπορούμε να προσφέρουμε στο μωρό μας αφού θα έχουμε μείνει  κυριολεκτικά στον άσσο.... εγώ ήδη χρωστάω 3 δάνεια και 2 πιστωτικές κάρτες. Πνίγομαι πια. ..

Τι να σου πω τώρα και τι να μου πεις....

Ας έλεγε κάποιος ότι μετά από Χ προσπάθειες τα καταφέρνεις θα κάναμε όλες υπομονή να τις φτάσουμε.

Τώρα βαδίζουμε τυφλά...άσε που νιώθω ότι όλα μπορεί να γίνονται για το τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ginaak είπε:

Τι να σου πω τώρα και τι να μου πεις....

Ας έλεγε κάποιος ότι μετά από Χ προσπάθειες τα καταφέρνεις θα κάναμε όλες υπομονή να τις φτάσουμε.

Τώρα βαδίζουμε τυφλά...άσε που νιώθω ότι όλα μπορεί να γίνονται για το τίποτα

Ταυτίζομαι Τζινακι μου... εκφράζεις τα μέσα μου..... πάρε κουράγιο όμως από τα άλλα κορίτσια μας εδώ..... Με επιμονή και πίστη....και μην μετράς πια..... εγώ πάω για 6η..... Αλλά ποιός μετράει; Χαχαχαχα έτσι για να ελαφρύνω το κλίμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ταυτίζομαι Τζινακι μου... εκφράζεις τα μέσα μου..... πάρε κουράγιο όμως από τα άλλα κορίτσια μας εδώ..... Με επιμονή και πίστη....και μην μετράς πια..... εγώ πάω για 6η..... Αλλά ποιός μετράει; Χαχαχαχα έτσι για να ελαφρύνω το κλίμα

Να σου γράψω κάτι ιατρικά ανάρμοστο?

Θα πίεζα για τον προεμφυτευτικο,ναι η διπλή απόψυξη πρέπει να αποφεύγεται,αν όμως είναι δυνατό θα κάτσει.

Εγώ πιο τρελη θέλω να αποψυξω το ένα των 3 να δω αν φτάσει βλαστοκυστη και μετά να το καταψυξω πάλι...ο γιατρός τραβάει τα μαλλιά που δεν έχει.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...