Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Nefeliap @Xrisa127 @peacock θα κάνω την πιο χαζή απορία ever,που είναι η συνέχεια αυτού που ρώτησαγια φυσικό η τεχνητό κύκλο ετ.

Δεν θα μπορούσαν απλά να παρακολουθούν μετά την ωορρηξία ποτέ ανεβαίνει η προγεστερόνη και τη μέρα που είναι στο μαξ να πουν αυτή είναι η μέρα εμφύτευσης?Σε κύκλο άσχετο της ετ εννοώ και για ετ σε φυσικό κύκλο.

 

Ε δεν θα ισχυει αυτο .δε θα εχει να κανει μονο με τη προγεστερονη .μακαρι να ηταν τοσο απλό..για αυτο λενε συντονισμο εμβρυου με ενδομητριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο!! αλλα γιατι σου ειπε οτι μαλλον δε θα προχωρησει το αλλο;αυτΟ μονο τη δευτερα μπορει καποιος να το πει πιστευω και οχι πιο πριν.ξερω περιπτωση που δεν φαινοταν σακος καν και μετα σε επομενο υπερηχο εσκασε μυτη και σε μεθεπομενο υπερηχο εσκασε και τριτο.

Αυτό ήταν μπαμπουσκα,όχι μήτρα 🤪😁

(Τις θυμάστε τις μπαμπουσκες? Που ανοίγες μια, είχε μέσα άλλη μια και μετά άλλη μια και ούτω καθεξής)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris καλες γονιμοποίησεις κορίτσι μου.. πόνεσες καθόλου; εγώ πρωί 7:30 θα κάνω κ απόγευμα πρέπει να είμαι στη δουλειά :( ελπιζω να συνέλθω μέχρι τότε..

@dimsea αύριο το πρωί έχω ωορρηξία ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου όλα καλά πήγα πρώτο υπερηχο. Έχω πάλι υπερήχο την επόμενη Δευτέρα 
Ειχα δύο μωράκια αλλά το ένα έχει πολύ μικρό σάκο και μάλλον δεν θα προχωρήσει. Αλλά το άλλο είναι μια χαρά και ακούσαμε και καρδούλα 135 παλμούς το λεπτό.  Μακάρι και την Δευτέρα όλα να προχωρούν καλά

Γλυκιά μπυ όλα θα είναι σούπερ ......να μην αγχώνεσαι καθόλου το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε ακούσατε καρδιά !!!! Θα συνεχίσει να χτυπά έτσι δυνατά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tillandsia είπε:

@Taggeris καλες γονιμοποίησεις κορίτσι μου.. πόνεσες καθόλου; εγώ πρωί 7:30 θα κάνω κ απόγευμα πρέπει να είμαι στη δουλειά :( ελπιζω να συνέλθω μέχρι τότε..

@dimsea αύριο το πρωί έχω ωορρηξία ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Για την ωοληψία λες; Όχι Δεν πονάει Δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Κάνεις έναν ωραίο ύπνο για 10-15 λεπτά και μετά ξυπνάς και έχει τελειώσει. Εμένα μετά με κράτησαν και μισή ώρα ξαπλωμένη μου έβαλαν ορό και ένα παυσίπονο και μία χαρά ήμουν γύρισα σπίτι μαγείρεψα έβαλα πλυντήρια. Μετά βέβαια κλασικά ξεράθηκα ένα δίωρο στον ύπνο.. χαχαχαχα τώρα το απόγευμα είχα λίγο πόνο όπως όταν μας έρχεται περίοδος πήρα ένα παυσίπονο και okay

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο!! αλλα γιατι σου ειπε οτι μαλλον δε θα προχωρησει το αλλο;αυτΟ μονο τη δευτερα μπορει καποιος να το πει πιστευω και οχι πιο πριν.ξερω περιπτωση που δεν φαινοταν σακος καν και μετα σε επομενο υπερηχο εσκασε μυτη και σε μεθεπομενο υπερηχο εσκασε και τριτο.

Μάλλον για αυτό θέλει να με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα. Δεν το απέκλεισε , είπε μπορεί να μεγαλώσει. Απλά πιο πιθανό όχι , έχει μεγάλη διαφορά με τον δεύτερο σάκο.

@dimsea6εβδομαδων. Εσένα τι σου έχει πει;

Κοριτσια η καρδούλα του μωρού μου ήταν το πιο όμορφο συναίσθημα που θα μπορούσα να νοιώσω! 139 παλμοί είναι πολύ καλοί νομίζω. Μακάρι να συνεχίσουν όλα καλά! Μακάρι όλα τα κορίτσια να το νοιώσετε αυτό το συναίσθημα σύντομα. Σας το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Όλα θα πάνε μια χαρά,να μην ανησυχείς!Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Εγω είμαι να σκάσω,ήταν να πάω να πάρω τα φάρμακα και μάντεψε...χάλασε το ψυγείο μου!Να γελάς και να κλαις μαζί!χα χα χα

Δεν τα πήρα γιατί δεν έχω που να τα βάλω και τώρα έχω αρχίσει να αγχώνομαι τόσο που λέω αύριο να πάω να αγοράσω ένα ψυγείο 😬

Έλα ρε συ τωρα βρήκε να χαλάσει;;; Δεν πτοούμαστε από τα ψυγεία, πάμε δυνατά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γλυκιά μπυ όλα θα είναι σούπερ ......να μην αγχώνεσαι καθόλου το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε ακούσατε καρδιά !!!! Θα συνεχίσει να χτυπά έτσι δυνατά 

Είναι ότι πιο όμορφο έχω νοιώσει ποτε μου ♥️ Συγκινήθηκα παρά πολύ.  Εύχομαι να συνεχίσει να πήγαινει καλά και να το ξανακουσω δυνατά την επόμενη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 την Παρασκευή που πήγα στο μηχάνημα βγήκε ότι είμαι 5+4 και ότι κάθε 20 αλλάζω μήνα με ΠΗΤ 20/02 επειδή όμως το μηχάνημα στην εκτύπωση που μου έδωσε (το είχα ανεβάσει) έβγαζε και μια άλλη ημερομηνία μπερδεύτηκα και το είδα σπίτι οπότε δεν του τηλ. να τον πρήξω. Είδαμε σακο με έμβρυο  (το είχα ένα άγχος) αλλά μου είπε κι εκείνος ότι ήταν νωρίς για καρδιά. Τώρα έχω ξανά Παρασκευή ραντεβού και δεν κρύβω ότι τρέμω μέχρι να ακούσω καρδιά. Φοβάμαι πάρα πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Για την ωοληψία λες; Όχι Δεν πονάει Δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Κάνεις έναν ωραίο ύπνο για 10-15 λεπτά και μετά ξυπνάς και έχει τελειώσει. Εμένα μετά με κράτησαν και μισή ώρα ξαπλωμένη μου έβαλαν ορό και ένα παυσίπονο και μία χαρά ήμουν γύρισα σπίτι μαγείρεψα έβαλα πλυντήρια. Μετά βέβαια κλασικά ξεράθηκα ένα δίωρο στον ύπνο.. χαχαχαχα τώρα το απόγευμα είχα λίγο πόνο όπως όταν μας έρχεται περίοδος πήρα ένα παυσίπονο και okay

 

Τέλεια.. σ'ευχαριστώ κορίτσι μου.. καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο..μαζί πάμε;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Διαβάζω παντα τι λέτε!♥️ Εγω τελικά Θα παω για ετ σε αυτον τον κύκλο και προτίμησε ο γιατρός με φυσικό κύκλο οχι με τεχνητό. Να πετύχουμε λέει και το ενδομήτριο στη καλύτερη φάση. Θα βάλουμε μια φρέσκια βλαστοκύστη (απ αυτο που θα μου πάρει) και μια απ τις κατεψυγμένες. Ώστε να έχουμε άλλη μια! Αυταααα! Ελπίζω η 2η να ειναι και η τυχερή ☘️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Hope19 την Παρασκευή που πήγα στο μηχάνημα βγήκε ότι είμαι 5+4 και ότι κάθε 20 αλλάζω μήνα με ΠΗΤ 20/02 επειδή όμως το μηχάνημα στην εκτύπωση που μου έδωσε (το είχα ανεβάσει) έβγαζε και μια άλλη ημερομηνία μπερδεύτηκα και το είδα σπίτι οπότε δεν του τηλ. να τον πρήξω. Είδαμε σακο με έμβρυο  (το είχα ένα άγχος) αλλά μου είπε κι εκείνος ότι ήταν νωρίς για καρδιά. Τώρα έχω ξανά Παρασκευή ραντεβού και δεν κρύβω ότι τρέμω μέχρι να ακούσω καρδιά. Φοβάμαι πάρα πολύ! 

Αμα ήσουν 5+4 ήταν νωρίς. Θα ακούσετε σίγουρα την Παρασκευή.

Τι άλλη ημερομηνία σου εγγραφε θυμάσαι; Μάλλον διαφέρει η ημερολογιακή με την υπερηχογραφικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Τέλεια.. σ'ευχαριστώ κορίτσι μου.. καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο..μαζί πάμε;)

Έτσι φαίνεται... παρεούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αμα ήσουν 5+4 ήταν νωρίς. Θα ακούσετε σίγουρα την Παρασκευή.

Τι άλλη ημερομηνία σου εγγραφε θυμάσαι; Μάλλον διαφέρει η ημερολογιακή με την υπερηχογραφικη.

Ναι κάτι τέτοιο....η άλλη έγραφε 4+5 αλλά ο γιατρός μου είπε είσαι 5 συν κάτι..... και το είδα όταν γυρησα σπίτι ρε γαμωτο 🤣. Να  έχω κρατήσει την φώτο την ανεβάζω πάλι να την δεις. βάση χοριακων όμως αποκλείεται να ισχύει αυτό το 4+51545864922_.thumb.jpg.deef7af8e4543e532760abff4a5c52e9.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Nefeliap @Xrisa127 @peacock θα κάνω την πιο χαζή απορία ever,που είναι η συνέχεια αυτού που ρώτησαγια φυσικό η τεχνητό κύκλο ετ.

Δεν θα μπορούσαν απλά να παρακολουθούν μετά την ωορρηξία ποτέ ανεβαίνει η προγεστερόνη και τη μέρα που είναι στο μαξ να πουν αυτή είναι η μέρα εμφύτευσης?Σε κύκλο άσχετο της ετ εννοώ και για ετ σε φυσικό κύκλο.

 

Καθολου χαζη απορια... 

Κοιτα με το ερα τεστ δεν κοιτανε την ορμονη αλλα 238 γονιδια που αλλαζουν την εκφραση τους αναλογα σε ποια φαση εινσι το ενδομητριο. 

Επισης δεν κανουν ολα τα κοριτσια ευκολα ωορρηξια... Εγω για παραδειγμα τη βλεπω με τα κυαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Διαβάζω παντα τι λέτε!♥️ Εγω τελικά Θα παω για ετ σε αυτον τον κύκλο και προτίμησε ο γιατρός με φυσικό κύκλο οχι με τεχνητό. Να πετύχουμε λέει και το ενδομήτριο στη καλύτερη φάση. Θα βάλουμε μια φρέσκια βλαστοκύστη (απ αυτο που θα μου πάρει) και μια απ τις κατεψυγμένες. Ώστε να έχουμε άλλη μια! Αυταααα! Ελπίζω η 2η να ειναι και η τυχερή ☘️

Μια χαρά συμφωνώ απολυτα !τελεια!θα ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου όλα καλά πήγα πρώτο υπερηχο. Έχω πάλι υπερήχο την επόμενη Δευτέρα 
Ειχα δύο μωράκια αλλά το ένα έχει πολύ μικρό σάκο και μάλλον δεν θα προχωρήσει. Αλλά το άλλο είναι μια χαρά και ακούσαμε και καρδούλα 135 παλμούς το λεπτό.  Μακάρι και την Δευτέρα όλα να προχωρούν καλά

Κοριτσι μου μπραβο!!!!πολυ καλά νέα!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου όλα καλά πήγα πρώτο υπερηχο. Έχω πάλι υπερήχο την επόμενη Δευτέρα 
Ειχα δύο μωράκια αλλά το ένα έχει πολύ μικρό σάκο και μάλλον δεν θα προχωρήσει. Αλλά το άλλο είναι μια χαρά και ακούσαμε και καρδούλα 135 παλμούς το λεπτό.  Μακάρι και την Δευτέρα όλα να προχωρούν καλά

Στον πρώτο μου υπέρηχο, ο ένας σάκος ήταν και μένα πιο μικρός (δεν θυμάμαι ακριβώς τη διαφορά τους) και ο γιατρός μου μου είπε να είμαι προετοιμασμενη ότι δεν θα προχωρήσει. Τελικά τα μωράκια μου προχώρησαν και τα δύο και αισίως είμαστε στον 5ο. Παρ όλα αυτά εύχομαι να γίνει ότι είναι καλύτερο για σένα και τα μωράκια σου και να συνεχίσεις να γεμίζεις συγκινήσεις και όμορφα συναισθήματα.. 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Διαβάζω παντα τι λέτε!♥️ Εγω τελικά Θα παω για ετ σε αυτον τον κύκλο και προτίμησε ο γιατρός με φυσικό κύκλο οχι με τεχνητό. Να πετύχουμε λέει και το ενδομήτριο στη καλύτερη φάση. Θα βάλουμε μια φρέσκια βλαστοκύστη (απ αυτο που θα μου πάρει) και μια απ τις κατεψυγμένες. Ώστε να έχουμε άλλη μια! Αυταααα! Ελπίζω η 2η να ειναι και η τυχερή ☘️

Όλα καλά.... μπράβο που δεν το βάζεις κάτω έτσι θέλει... Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή η προσπάθεια να είναι η τελευταία και να έχεις θετικά αποτελέσματα 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Lily94 ! Είμαι σι..!!!!    Σου

 εύχομαι να είναι η τυχερή σου. Δηλαδή για να καταλάβω επειδή είμαι τελείως άσχετη, θα γονιμοποιήσεις το ωάριο του φυσικού κύκλου κ στον ίδιο κύκλο θα σου βάλει αυτό κ ενα κατεψυγμένο?

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Μπράβο @Lily94 ! Είμαι σι..!!!!    Σου

 εύχομαι να είναι η τυχερή σου. Δηλαδή για να καταλάβω επειδή είμαι τελείως άσχετη, θα γονιμοποιήσεις το ωάριο του φυσικού κύκλου κ στον ίδιο κύκλο θα σου βάλει αυτό κ ενα κατεψυγμένο?

 

 

 

Πόσο πολύ συμφωνώ με αυτο που θα κανει!!γιατί θα κανει μία τελεια ποιοτικα βλαστοκυστη με το ωαριο του μηνα,θα αποψυξουν κ τη βλαστοκυστη και θα μεταφερουν 5η μερα και τις 2 μαζι.τη βλεπω με διδυμα και αυτη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_02 να σε ρωτήσω, πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα σου έβαλε χοριακή; Γιατί νομίζω έκανες ΕΤ πολύ πριν από μένα αλλά έχουμε μαζί χοριακή. Βλαστοκυστες δεν έβαλες κι εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@nik_02 να σε ρωτήσω, πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα σου έβαλε χοριακή; Γιατί νομίζω έκανες ΕΤ πολύ πριν από μένα αλλά έχουμε μαζί χοριακή. Βλαστοκυστες δεν έβαλες κι εσυ;

Αχ ναι κορίτσι μ! Έκανα ετ στις 22 με βλαστοκυστες και μ είπε χοριακη αυτό το Σάββατο αλλά επειδή εδώ που μένω είναι κλειστά θα πάω Δευτέρα. Σκέφτομαι να του στείλω να πάω Παρασκευή γιατί έχω τρελαθεί από την αγωνία. Η προηγούμενη εβδομάδα πέρασε γρήγορα, αυτή με τίποτα. Εσένα πόσες μέρες μετά την ετ σ είπε χοριακη? Εμένα βγαίνουν 12..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Αχ ναι κορίτσι μ! Έκανα ετ στις 22 με βλαστοκυστες και μ είπε χοριακη αυτό το Σάββατο αλλά επειδή εδώ που μένω είναι κλειστά θα πάω Δευτέρα. Σκέφτομαι να του στείλω να πάω Παρασκευή γιατί έχω τρελαθεί από την αγωνία. Η προηγούμενη εβδομάδα πέρασε γρήγορα, αυτή με τίποτα. Εσένα πόσες μέρες μετά την ετ σ είπε χοριακη? Εμένα βγαίνουν 12..

Με βλαστοκυστες φαίνεται από την 9η μέρα μετά την ετ. Αρκετοί γιατροί ζητάνε τη 12η απ ότι βλέπω εδώ λογικά για να είναι αρκετά υψηλή η χοριακή. Αν δεν έχεις κάνει καμμία έξτρα ovitrelle αυτές τις μέρες από αύριο θα φαίνεται. Εμένα στην 9η μέρα ήταν 218. Και μου είχε πει χοριακή τη 10η. Καλά αποτελέσματα κορίτσι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9η είναι αύριο, αλλά διστάζω να πάω, είπα να ακούσω το γιατρό. Όχι ovitrelle δεν έκανα γιατί έκανα ετ σε άλλο κύκλο. Σε ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...