Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Papadakis ναι Τρίτη θα παω κορίτσι μου!! Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Εσυ κάθε εβδομάδα πας;
 

@Sweetie79 μη σε αγχώνουν τα πονάκια νομίζω όλες έχουμε. Εγώ τουλάχιστον έχω και αν κουραστώ έχω περισσότερα. Σημειωτέον το κουραστώ σημαίνει έκανα μπάνιο ή πήγα μια βόλτα... Όχι έκανα δουλειές, πήγα δουλειά ή οτιδήποτε άλλο 

Άστα να πάνε κι εγώ δε κάνω τίποτα!!! Αλλά μου φαίνεται μέχρι να πάω για τον υπέρηχο δε θα σταματήσω να αγωνιώ.. είναι κι η Παρασκευή μακριά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Άστα να πάνε κι εγώ δε κάνω τίποτα!!! Αλλά μου φαίνεται μέχρι να πάω για τον υπέρηχο δε θα σταματήσω να αγωνιώ.. είναι κι η Παρασκευή μακριά!!! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις αντιπικτικές. Και όσο σκληρή γίνεται η κοιλιά τόσο πιο πολύ δυσκολεύομαι όχι μόνο να βγάλω το φάρμακο αλλά και να την τοποθετήσω. Αφού ώρες ώρες νομίζω ότι περνάω 4 στρώματα μέχρι να μπει η βελονίτσα. Καλά όσο για τις μελανιές και τα καρουμπαλάκια τα έχω και εγώ.Κορίτσια εσείς πιες αντιπικτικές κάνετε; Εγώ τις inohepp 4500.

Εγώ clexane 0,4ml!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Στο ειχα πει ότι θα έχεις δέκα βλαστοκύστες ;;;; Ε τώρα σου λέω ότι θα έχεις και δίδυμα ...

τιποτα δεν επηρεάζει από την στιγμή που μπήκαν μέσα σου μην σε αγχώνει καθόλου .... είναι παραααα πολλές μέρες ... την άλλη Δευτέρα μπορείς να κανείς χοριακη ......
με το καλοοοοοο

 

Και εγώ πιστευω στα δίδυμα σε σενα όπως και στην @annie

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα!! Καλά είμαι ναι. Έχω μόνιμα καφέ αλλά δεν πειράζει. Το ότι δεν έχω αίμα είναι το σημαντικό.. Εδώ στον καναπέ μου... Εσυ πως είσαι κορίτσι ; 

Καλά είμαι. Έχω λιγο πονακια γιατί σχεδόν όλα τα ωάρια τα πήραμε από τη δεξιά οωθηκη και με ενοχλεί. Αλλά κατά τα άλλα καλά! 

Υπομονή μέχρι την Τρίτη θα δεις όλα μα όλα θα είναι σούπερ... Μην έχετε και δίδυμα με τέτοια χοριακαρα!! Όπως πιστεύει και η @Σταυρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγώ πιστευω στα δίδυμα σε σενα όπως και στην @annie

Αχ μου φτιάχνετε το κέφι κορίτσια.. μακάρι κοριτσάκια μου!! 

Εντωμεταξυ η χαζή δεν κατάλαβα καλά χθες. Δεν έχω 10 βλαστοκύστες. Είχα δέκα χθες από τις οποίες δύο βάλαμε και άντεξαν και άλλα δύο που κατέψυξαν σήμερα 6ης μέρα. Άρα σύνολο μάζεψα 12!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Να κανω μια χαζή ερώτηση; Πονάει υπερβολικά το κεφάλι μου όλη μερα να πάρω καποιο παυσίπονο λέτε ή Οχι;δε νομίζω οτι θα επηρεάσει κατι Ε; Σε 2-3 μερες μάλλον θα κανω ωοληψια 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Να κανω μια χαζή ερώτηση; Πονάει υπερβολικά το κεφάλι μου όλη μερα να πάρω καποιο παυσίπονο λέτε ή Οχι;δε νομίζω οτι θα επηρεάσει κατι Ε; Σε 2-3 μερες μάλλον θα κανω ωοληψια 😕

Εννοειται θα παρεις..μη μενεις με πονοκεφαλο και πιες και πολυ νερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αχ μου φτιάχνετε το κέφι κορίτσια.. μακάρι κοριτσάκια μου!! 

Εντωμεταξυ η χαζή δεν κατάλαβα καλά χθες. Δεν έχω 10 βλαστοκύστες. Είχα δέκα χθες από τις οποίες δύο βάλαμε και άντεξαν και άλλα δύο που κατέψυξαν σήμερα 6ης μέρα. Άρα σύνολο μάζεψα 12!

12 βλαστοκυστες!! μα δεν υπαρχει πιο θεικό !!απο τη πρωτη στιγμη στο λεω, η επιτυχια ειναι δεδομενη μονο να μην αγχωνεσαι χωρις λογο! Προσεχε το!χαλαρα και ολα θα γινουν :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Να κανω μια χαζή ερώτηση; Πονάει υπερβολικά το κεφάλι μου όλη μερα να πάρω καποιο παυσίπονο λέτε ή Οχι;δε νομίζω οτι θα επηρεάσει κατι Ε; Σε 2-3 μερες μάλλον θα κανω ωοληψια 😕

Κάνα ντεπον,όχι panadol ή ασπιρίνη.Αυτα τα δύο γενικά να τα αποφεύγεις πριν την ωορρηξία,όπως και τα voltaren.Γενικα την καθυστερούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να απολαμβανετε την Κυριακη σας. Τελεια @annie! @Hope19 ! Βλεπω στο τελος να μετραμε πολλα διδυμακια! Θα μεγαλωσει πολυ η παρεα μας! 😍👶👶🙏

Εγω θα παω αυτες τις μερες για το τεστ του covid γιατι μου ειπε να κανω και πριν ξεκινησω τα φαρμακα, σε περιπτωση που ειμαι θετικη να μη ξεκινησω τη διαδικασια! Με τρομαζει λιγο η μπατονετα... 😨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κάνα ντεπον,όχι panadol ή ασπιρίνη.Αυτα τα δύο γενικά να τα αποφεύγεις πριν την ωορρηξία,όπως και τα voltaren.Γενικα την καθυστερούν.

Α Ωραια και πήρα παναντολ γιατι με ντεπόν δεν με αφήνει ποτε. 😓😓😓😓😓😓😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να απολαμβανετε την Κυριακη σας. Τελεια @annie! @Hope19 ! Βλεπω στο τελος να μετραμε πολλα διδυμακια! Θα μεγαλωσει πολυ η παρεα μας! 😍👶👶🙏

Εγω θα παω αυτες τις μερες για το τεστ του covid γιατι μου ειπε να κανω και πριν ξεκινησω τα φαρμακα, σε περιπτωση που ειμαι θετικη να μη ξεκινησω τη διαδικασια! Με τρομαζει λιγο η μπατονετα... 😨

Και εγω θα παω την τριτη για το τεστ 😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@Papadakis και @annieεγώ να δείτε αγωνία μέχρι την Παρασκευή, δε περνάνε οι μέρες!!!! Εντομεταξυ σήμερα έχω κάτι μικροπονακια σα σουβλιες αριστερά και δεξιά χαμηλά στην κοιλιά και με έχει πιάσει αγωνία... δε θα ηρεμήσουμε ποτέ!!!! 🙄🙄

Το έντερο είναι και εγώ έχω μην αγχώνεσαι και όσο περνάει ο καιρός που μεγαλώνει η μήτρα έχεις και πονους περιόδου ..

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

@Papadakis ναι Τρίτη θα παω κορίτσι μου!! Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Εσυ κάθε εβδομάδα πας;
 

@Sweetie79 μη σε αγχώνουν τα πονάκια νομίζω όλες έχουμε. Εγώ τουλάχιστον έχω και αν κουραστώ έχω περισσότερα. Σημειωτέον το κουραστώ σημαίνει έκανα μπάνιο ή πήγα μια βόλτα... Όχι έκανα δουλειές, πήγα δουλειά ή οτιδήποτε άλλο 

Ναι αγάπη πάω κάθε εβδομαδα

μετα από δίκη μου επιθυμία φυσικά 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Να κανω μια χαζή ερώτηση; Πονάει υπερβολικά το κεφάλι μου όλη μερα να πάρω καποιο παυσίπονο λέτε ή Οχι;δε νομίζω οτι θα επηρεάσει κατι Ε; Σε 2-3 μερες μάλλον θα κανω ωοληψια 😕

Φυσικά και να πείτε αγάπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.....απο το πρωί το κρατάω και λέω να στείλω, να μην στείλω αλλά είμαι έτοιμη να σκάσω. Σήμερα 7η μέρα μετά την ΕΤ (την πρ.Κυριακή δλδ 31/05 έγινε) κι έκανα ένα τέστ ενώ ο γιατρός μου έχει πεί χωριακκή 11/05. Δυστυχώς βγήκε αρνητικό και όπως καταλαβαίνετε έχω φρικάρει και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη συνέχεια..... δεν ξέρω...δεν θεωρώ ότι το έκανα νωρίς...δλδ αν ήταν να βγεί την Πέμπτη θετικό κάτι δεν θα έδειχνε από σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια.....απο το πρωί το κρατάω και λέω να στείλω, να μην στείλω αλλά είμαι έτοιμη να σκάσω. Σήμερα 7η μέρα μετά την ΕΤ (την πρ.Κυριακή δλδ 31/05 έγινε) κι έκανα ένα τέστ ενώ ο γιατρός μου έχει πεί χωριακκή 11/05. Δυστυχώς βγήκε αρνητικό και όπως καταλαβαίνετε έχω φρικάρει και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη συνέχεια..... δεν ξέρω...δεν θεωρώ ότι το έκανα νωρίς...δλδ αν ήταν να βγεί την Πέμπτη θετικό κάτι δεν θα έδειχνε από σήμερα?

Φίλη μου που έκανε μια μέρα πριν τη χοριακή το τεστ έδειξε αρνητικό.. Τρελάθηκε απ'τη στενοχώρια και πήρε πακέτο να καπνίσει. Την επόμενη μέρα λέει: δεν κάνω και τη χοριακή να είμαι σίγουρη ότι δεν πέτυχε; Είχε 80 και όλα πήγαν πολύ καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια.....απο το πρωί το κρατάω και λέω να στείλω, να μην στείλω αλλά είμαι έτοιμη να σκάσω. Σήμερα 7η μέρα μετά την ΕΤ (την πρ.Κυριακή δλδ 31/05 έγινε) κι έκανα ένα τέστ ενώ ο γιατρός μου έχει πεί χωριακκή 11/05. Δυστυχώς βγήκε αρνητικό και όπως καταλαβαίνετε έχω φρικάρει και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη συνέχεια..... δεν ξέρω...δεν θεωρώ ότι το έκανα νωρίς...δλδ αν ήταν να βγεί την Πέμπτη θετικό κάτι δεν θα έδειχνε από σήμερα?

Να μην αγχώνεσαι...πιστεύω δεν λέει κάτι ένα αρνητικό τεστ...γιατί ένα αρνητικό θα μπορεί να έχει μια θετική χοριακη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια δεύτερη μέρα εμβρυομεταφορας και δεν νιώθω κάτι εκτός από ενοχλήσεις στην μέση σαν πονοι  περιόδου και μερικές ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μερικές φορές Όχι τσιμπήματα σαν πονοι περιόδου και αυτό....είναι φυσιολογικο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis μακάρι να είναι αυτό.. σε ευχαριστώ πολύ!!! Άντε να περάσουν οι μέρες να πάμε σε αυτούς τους γιατρούς να ηρεμήσουμε!!!

@dimsea@dimsea  κορίτσι μου μία κοπέλα στο διπλανό forum έκανε τεστ πιο μετά από σένα και βγήκε αρνητικό ενώ η χοριακη θετική.. οπότε εμένα δε μου λέει τίποτα το τεστ και 7η ημέρα δεν είναι και νωρίς??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Μακάρι να συμβεί το ίδιο κι με εμένα αν και πραγματικά δεν έχω κανένα προάισθημα.Τώρα βέβαια και την πρώτη φορά που είχα....κουλούρι πείρα οπότε..... τι να λέμε!

@Maria2904 ναι αυτά θα τα έχεις.....κι εγώ από την πρώτη μέρα μέχρι και σήμερα έχω διάφορα τέτοια...... είναι από την ωοληψία και από τα φάρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι @PAPA EVA & @Hope19 ευσεβής πόθος τα δίδυμα. Αν και πιστεύω πως θα ήταν πιο υψηλή η χοριακη. Σε κάθε περίπτωση γερό να ναι και δε με νοιάζει τίποτα άλλο!! 
 

@dimsea κορίτσι μου καλό μην απογοητεύεσαι με το τεστ. Δεν είναι αξιόπιστο ποσό μάλλον τόσο νωρίς. Αν ήταν θα μας έλεγαν κάντε τεστ στο σπίτι και όχι χοριακη.

 

@Maria2904 Ούτε και γω ένιωθα κάτι άλλο. Στήθος πρησμένο από πριν την ετ και μετά τα πονάκια. Μην ανησυχείς.. Άσε που ότι νιώθουμε είναι από τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα ,πρώτη φορα γράφω αν και σας παρακολουθώ σχεδόν δυο χρονια .Έκανα 3η φορα εμβρυομεταφορα 2 άριστων βλαστοκύστεων και ειμαι στη 3η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και φυσικά κανενα σύμπτωμα 🥴🥴🥴

παρολα αυτα αισιοδοξώ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Σταυρι @PAPA EVA & @Hope19 ευσεβής πόθος τα δίδυμα. Αν και πιστεύω πως θα ήταν πιο υψηλή η χοριακη. Σε κάθε περίπτωση γερό να ναι και δε με νοιάζει τίποτα άλλο!! 
 

@dimsea κορίτσι μου καλό μην απογοητεύεσαι με το τεστ. Δεν είναι αξιόπιστο ποσό μάλλον τόσο νωρίς. Αν ήταν θα μας έλεγαν κάντε τεστ στο σπίτι και όχι χοριακη.

 

@Maria2904 Ούτε και γω ένιωθα κάτι άλλο. Στήθος πρησμένο από πριν την ετ και μετά τα πονάκια. Μην ανησυχείς.. Άσε που ότι νιώθουμε είναι από τα φάρμακα.

Μακάρι γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι...ελπίζω να πάνε όλα καλά...πραγματικά...είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα και δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...